Informatiebijeenkomst verkeersveiligheid provinciale weg 'Glad hé....' Prins Henk en prinses Fenne in Geijsteren Prins Ger I in Swolgen Familie Tienray Coevermans uit wint hoofdprijs Harold^ LENSSEI Prins Mark I in tj Blitterswijck Op Bromfietser gewond bij treinongeval (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Bij de Ruuk in Blitterswijck is Mark Hendrickx uitgeroe pen tot prins carnaval 2003. Als prins Mark d'n Urste zal hij de Ruuk de komende dolle dagen voorgaan. Zijn motto is "nie stil staon mar durgaon". Hij houdt receptie op zaterdag i maart 2003 vanaf 20.11 uur. Het boerenbruidspaar bij de Ruuk wordt dit jaar gevormd dot man en Margo Vermazerc getuigen fungeren Jan Vei .00 ren en Yvonne Hanraets. D( nisatie van de boerenbruil carnavalsdinsdag is in hantk fanfare Moed en IJver. De 1 winnaar van de Blitterss q' liedjesavend was dit jaar! vereniging 'Wat is Perfect het liedje 'De Roekenpolon PEEL EN MAAS Donderdag 6 februari 2003 - Pagic De werkgroep 'Verkeer Hoofdstraat Meerlo' roept alle bewoners van de Hoofdstraat in Meerlo in een huis- aan- huis verspreide brief op om donderdagavond massaal naar de informatieavond over de reconstructie van de provin ciale weg N554 Tienray-Meerlo te komen. De werkgroep ijvert namelijk al enige tijd voor wegversmallingen binnen en buiten de bebouwde kom van Meerlo, om op die wijze de provinciale weg maar vooral de Hoofdstraat veiliger te maken. Donderdagavond presenteert de provincie Limburg in zaal 't Bru- geind in Meerlo haar plannen voor het opknappen en verbete ren van de verkeersveiligheid van de provincialeweg door Tienray en Meerlo. De bewoners van de Hoofd straat in Meerlo zijn ongetwijfeld benieuwd naar de uitwerking van de plannen door de provincie. Want de hoge snelheden en de steeds hoger wordende verkeers intensiteit zijn de Meerlonaren al jaren een doorn in het oog. Ook constateren zij een aanmerkelijke toename van erg zwaar verkeer, zoals zandauto's, landbouwmachi nes en vrachtwagens, dat steeds vroeger in de morgen en zelfs 's nachts over de Hoofdstraat rijdt. De toename van verkeer is vol gens de werkgroep ook te wijten aan de aanleg van drempels elders in de woongebieden van Meerlo, waardoor veel verkeersdeelne mers zolang mogelijk op de Hoofdstraat blijven rijden. Volgens de leden van de werk groep is de Hoofdstraat onveilig en leidt de geluidsoverlast tot ern stige verstoring van de nachtrust en het leefmilieu van alle mensen die aan de Hoofdstraat wonen. Ook leiden de zware trillingen tot ernstige materiële schade aan woningen en beschadigingen aan het wegdek, omdat de onder grond niet geschikt is om zwaar vrachtverkeer te dragen. De werkgroep is niet tegen (vracht)verkeer dat een economi sche binding heeft met Meerlo, Swolgen en Tienray, maar sluip- verkeer naar de gemeente Horst aan de Maas dient volgens de actievoerders 'met alle middelen geweerd te worden'. Om dit te bereiken dienen in de ogen van de werkgroep tussen Wanssum en Meerlo en Tienray en Meerlo snelheidsremmers geplaatst te worden, moet de route van Wans sum naar Tienray verboden wor den voor vrachtverkeer (uitgezon derd bestemmingsverkeer) en dient de maximale snelheid tus sen de dorpen teruggebracht te worden naar 60 km/uur. SNELHEIDSREMMERS Ook zou de werkgroep graag zien dat bij de ingangen van het dorp snelheidsremmers geplaatst worden en vraagt ze om rode fietsstroken langs beide zijden van de Hoofdstraat. Ook moet de Hoofdstraat van gelijkwaardige kruisingen worden voorzien en is het voor de veiligheid beter als de snelheid tot 30 km/uur verlaagd wordt, aldus de werkgroep. Het argument dat' de Hoofdstraat een doorgaande, provinciale weg is en dat deze maatregelen om die reden niet aangebracht kunnen worden, is volgens de werkgroep absoluut onjuist. De werkgroep verwijst hierbij naar de verkeers- remmende maatregelen op de Afgelopen weekend zijn toch nog veel automobilisten en ande re verkeersdeelnemers verrast door de soms gladde wagen. Grote ongelukken deden zich in Venray en Meerlo-Wanssum niet voor. Hier en daar maakte een voetganger of fietser een schuiver en gleed een auto spontaan van de weg. Zoals in de Meerlose buurtschap Keuter waar in de nacht van zaterdag op zondag een blauwe volkwagen na een bocht doorgleed en op de zij in de sloot belandde. De chauffeur had zich een andere thuisgang bezorgd. Hij moest via het portier uit de auto klauteren. Om omstanders te attenderen op het feit dat het slachtoffer zijn eigen auto uit de sloot zou halen, schreef hij een keurig briefje en duwde dat tus sen de deur met de medeling dat hij de auto zelf uit de sloot kwam trekken: Glad hé', eindigde zijn mededeling. Daar hebben wij niets meer aan toe te voegen Vader en dochter prins en jeugdprinses in 't Keieschietersrijk weg Boxmeer-Maashees, ook een provinciale weg die dorpen langs de Maas verbindt en ook op gerin ge afstand ligt van de autoweg A73- 'De Hoofdstraat is geen weg die de functie van hoofdverkeers ader moet hebben', stelt de werk groep, 'want daartoe is de A73 een paar jaar geleden aangelegd'. De gemeente Meerlo-Wanssum is het met de werkgroep eens dat er geen dringende noodzaak is om de Hoofdstraat de functie van hoofdverkeersader te geven. Wet houder Derikx stuurde daarom eind 2002 de aanbevelingen van de werkgroep, voorzien van een begeleidend schrijven van de gemeente, naar de provincie. De provincie Limburg heeft inmid dels de plannen uitgewerkt voor het opknappen en verbeteren van de verkeersveiligheid van de pro vincialeweg door Tienray en Meerlo. Donderdag 6 februari worden de plannen in zaal 't Brugeind in Meerlo gepresenteerd en kunnen de aanwezigen een schetsont werp bekijken en hun reacties op de plannen geven. Aanvang: 20.00 uur. Een 17-jarige bromfietser uit Blitterswijck raakte maandag morgen gewond nadat hij met zijn bromfiets in aanrijding kwam met een trein. De jongen stak net voor 11.00 uur met zijn bromfiets de spoor wegovergang aan de Swolgense- dijk in Melderslo over. Vermoede lijk zag hij de trein niet of te laat, met een aanrijding als gevolg. De jongen raakte gewond aan zijn benen. Een medisch team is per trau- mahelicopter ter plaatse gebracht. Het team verleende ondersteuning, waarna de jongen per ambulance naar het Venlose ziekenhuis is gebracht. De spoorwegovergang waar het ongeval plaatsvond is met lichten beveiligd. Het treinverkeer heeft enkele uren stilgelegen. Tijdens de jaarlijkse knal avonden van de Keieschieters kon men zien dat dit kleine Maasdorpje tot zeer veel in staat is. Ongeveer 35 artiesten van eigen bodem maakten er namelijk twee avonden van zeer hoog niveau van. De optredens varieerden van Chinees eten tot televisiepro gramma's die leuker werden ver tolkt dan de originele. De aanwe zigheid van een groep Geijsterse idolen maakte de kei enthousiaste zaal aan het applaudisseren en het bezoek van Maxima bracht in de Geijsterse bossen de konijnen aan het rennen. Aan het einde van de eerste knalavond op vrijdag trad jubileumprins Ramon terug. Het publiek kon meekijken in zijn fotoalbum en terugkijken op een prima carnavalsjaar. Nadat zater dagavond nog iedereen onder de indruk was van de optredens, stond het hoogtepunt al op de bühne. NIEUWE PRINS De nieuwe prins van 2003. Op de tonen van prachtige muziek kwam prins Henk II (Lomme) uit het stemhokje gevlogen. Henk is 45 jaar en boomkweker van beroep. Henk wordt als prins ver gezeld door vier nieuwe raadsle den en wel Jacco van de Kuit, Harry van Bergen, Johan Kreijfelt en Berry Vink. Nadat Henk bekend had gemaakt dat dit jaar de winnende schlager was geschreven door Wim Kunen, met als goede twee de Marcel Lenssen, kon het feest beginnen. Zondag 2 februari was het de beurt aan de jeugd. Er werden elf spectaculaire jeugdoptredens opgevoerd, variërend van een lachwekkende playbackact tot een optreden van een spectaculai re dansgroep. Nadat prins Henk zijn dochter Jolijn had ontdaan van haar versierselen als jeugd prinses 2002, was het de beurt aan vorst Pierre om de nieuwe jeugdheersers bekend te maken. In de goedgevulde gezellige zaal kwam als jeugdprinses Fenne I onder het doek vandaan. Weder om een dochter van prins Henk. Tom Litjens werd adjudant en de raadsleden zijn Vera Aben, Jim Eijssen, Mike Vergeldt, Robbert Vink en Maud Weiers. Ger de Swart is dit jaar de prins van carnavalsvereniging D'n Bok in Swolgen. Zondag middag 19 januari werd Ger I samen met zijn adjudanten Eric de Swart en Peter van der Schrier in een bomvolle feest tent aan het publiek gepresen teerd. De Raad van Elf had een video film opgenomen waarin een tot dan toe onbekende persoon ver dacht werd van het lek prikken van de in aanleg zijnde nieuwe visvijver in Swolgen, waardoor al het water wegliep. Sjeng R. De Vries ging op onderzoek uit, maakte een reconstructie van de misdaad en kwam tot de conclu sie dat de dader niemand minder moest zijn als de nieuwe prins. Vanachter een groot scherm kwam uiteindelijk Ger de Swart naar voren als de nieuwe prins van het Bokkenrijk. Ger is in het dagelijks leven varkenshouder en werkt mee op de boomkwekerij van zijn broer. Prins Ger I houdt receptie op zondag 9 februari van 14.11 tot 16.11 uur in de feesttent achter zaal Wilhelmina in Swolgen. Foto Hoedemaekers Venray Zaterdag 25 januari zijn Ria van Voeste Kuüëb ziepe Lei en Thiëuwes Hand zien Grada van d'n Eikelenbosch en Twan van Bekker Toën zienen Hay en Reijnders Marie van d'n Spieckert, in Swolgen beter bekend als Ria en Twan Chris tians, uitgekomen als elfde boerenbruidspaar van het Bokkenrijk. Ria en Twan zullen op carna valsdinsdagmiddag 4 maart met elkaar in de onecht verbonden worden in de feesttent bij zaal Wilhelmina. Om 14.11 uur ver trekt de bruiloftsstoet bij zaal Wil helmina om het paar thuis af te halen, waarna bij terugkomst bij de zaal het feest zal beginnen Aansluitend aan de onechte trouw zullen Ria en Twan recipië ren van 18.00 tot 19.00 uur. Foto Hoedemaekers Venray Vijf scholieren mogen van Jan Linders naar PSV Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTII advies aan huis, ook 's avonds Dankzij de wensboom tij dens de kerstdagen bij super markt Jan Linders uit Tienray gaat voor vijf scholieren uit Blitterswijck, Tienray, Swol gen en Lottum een droom in vervulling. Zij mogen met hun ouders op zaterdag 8 maart naar de voetbalwedstrijd PSV- NEC. Tim Hoeijmakers (11 jaar Tien ray), Roel Verkoijen (9 jaar, Blit terswijck), Rob Jacobs (8 jaar, Swolgen), Lukas (7 jaar) en Rens (8 jaar) Vostermans uit Lottum kregen de entreebiljetten en PSV- attributen vrijdagavond uitgereikt door supermarktmanager Jos Ver meulen in de vernieuwde super markt van Jan Linders in Tienray. Rob Jacobs had PSV al eens zien voetballen in de Arena, het sta dion van Ajax. Maar nu mag hij met de andere kinderen naar het PSV-stadion in Eindhoven. "Ik vind het wel mooi", zegt hij glun derend. Zijn zusje voegt daar nog aan toe: "Hij heeft ook een dek bed van PSV en twaalf t-shirts van die club", aldus de zus. Tim Hoe ijmakers verheugt zich ook op de match in Eindhoven. "Twee jaar geleden ben ik er nog geweest", zegt hij. De hoofdprijs van de jubileum actie ging naar de familie Coevert in Tienray. Die mogen naar keuze een midweek of weekend in een van de Gran Dorado parken in Duitsland of Nederland gaan loge ren. Erg gelukkig was een mevrouw uit Wellerlooi die dank zij de kerstwens van haar collega uit Meerlo een splinternieuwe scooter met helm en een verzeke ring van 1 jaar. Ze was zichtbaar de koning te rijk met haar ver voermiddel. CHILI Dankzij de wens van Swolgense Riny Claassens uit Swolgen delen ook de kinderen uit een kinderte huis in Chili mee in de actie van Jan Linders. Riny is namelijk vrij willigster bij de Stichting Ontwik kelingssamenwerking (SOS) Meer lo-Wanssum welke organisatie de komende drie jaren het kinderte huis Hogar Esperanza in de Chi leense stad Chilian steunt. Dat sprak supermarktmanager Jos Vermeulen van de Tienrayse vesti ging van Jan Linders wel zei hij vrijdagavond. Jan heeft bij de inleverplaat lege flessen een bus waarin klanten, die de S0 en een warm hart toedragt emballagebon kunnen di 11 ren. De directie van Jan verdubbelt op het einde actie de waarde van de di:bi klanten ingeleverde emti bonnen. "Ongeacht de van het bedrag", liet de marktmanager weten. Bij gelegenheid van dei Be ding, vernieuwing én opei de nieuwe supermarkt Linders in Tienray mochtt ten een wens in de kers hangen. Meer dan driehi klanten gaven daar gehoor

Peel en Maas | 2003 | | pagina 10