lusjes Williams als grote voorbeeld Nard Reijnders van hoog niveau carnavalsconcert Meerlo-Wanssum Geslaagd seizoen Gevleugelde Vrienden :ÜÈfrESl° Bijbel leesuren in dekenaat Horst Buitenverblijf Oirlose prins Nellie Janssen 'De Beste Knuppel' €18, Nieuwe voorzitter AAR OJC Merlin De Meuleberg Aldwieverbal in Veulen !L EN MAAS Donderdag 30 januari 2003 - Pagina 11 j Carmen Ebus staat tennis even op een iets lager pitje finale van de Australian i heeft Carmen Ebus vrij- jiacht niet live op de buis den. En dus zag ze niet hoe rena haar oudere zus Venus rierom aftroefde in een rand Slam. De zussen die iomenteel het vrouwenten- s stevig in hun greep hou- in, zijn de twee grote voor telden voor de 18-jarige lisster. "Ze spelen in een 5 tempo en slaan de ballen Dat is ook mijn spelletje, kmoet het minder van tac- lek en meer van het tempo- tpel hebben. Mijn bijnaam is liet voor niets E-Beuk", zegt ie Wanssumse lachend. Een èterview. M Carmen Ebus kreeg de liefde Dor de tennissport echt met de piepel ingegeven. Vader San en Deder Agnes zijn fanatieke ten- Issers en slaan nog steeds regel- tegen een balletje op de Jnnisbanen in de regio. Ze Imen Carmen en haar twee koers al op jonge leeftijd mee Har TV De Gagel, de plaatselijke nisvereniging. Ook tegenwoor- speelt pa nog wel eens een 1 partijtje tegen dochterlief, maar al jaren kan hij haar op de tennis baan niet meer bijbenen. "Ik ben als het ware bijna op de tennisbaan geboren", zegt Car men Ebus lachend. "In ons gezin ben ik een nakomertje. Mijn ouders en broers speelden tennis. Het is dus niet zo vreemd dat ook ik ging tennissen." Al snel bleek dat de Wanssumse talent had. Ze ging naast haar trai ningen bij TV De Gagel ook deel nemen aan kring- en bondstrainin- gen en behoort tegenwoordig zelfs tot de grootste sporttalenten van de provincie Limburg, die zijn verenigd bij het Olympisch Steun punt Limburg. Daarin zitten jeugdsporters die minstens tot het hoogste landelijke niveau in hun leeftijdsklasse behoren en die tevens deel uitmaken van selec ties op nationaal en regionaal niveau, maar nog niet tot de Jong Oranje selectie behoren. SPORTPAS Carmen Ebus kreeg zo'n sport- pas vanwege haar deelname aan Limburgse en nationale tennis kampioenschappen. Verder speel de en speelt ze A-toernooien en K2-toernooien, met de beste 32 speelsters van Nederland. Ook werd zé kampioen in de Belgische competitie met het team Tessen- derlo. Op de nationale senioren ranglijst voor dames bezet ze momenteel plaats 84. "Dit jaar wil ik goed presteren in de A-toernooien en in de com petitie. Op die manier kun je pun ten behalen voor de ranglijst. Maar de komende jaren wil ik vooral het trainersdiploma halen via het CIOS. Door mijn studie staat het tennis nu op een iets lager pitje. Ik train nu eigenlijk alleen in het weekend, op vrijdag, zaterdag en zondag. Ik zit nu nog in het eerste algemene jaar, maar wil me de komende jaren gaan specialiseren in tennis en sport massage. En misschien dat ik na het CIOS ook nog een studie fysi otherapie ga doen." Maar ook op de tennisbanen van TV Venray is Carmen Ebus komend voorjaar te bewonderen. Want samen met haar trainer Twan Lensen van Tennisschool Maascourt, Loet Peters, Michiel Boers, Marleen Custers en Astrid Heitling vormt de Wanssumse een talentrijk mixteam dat uitkomt in de tweede klasse. "Een erg gezellig team én een gezellige club. Natuurlijk willen we zoveel mogelijk winnen, maar voor mij is het plezier hebben in het spelletje zeker zo belangrijk. In tennis kan ik me helemaal uitle ven." Een leven zonder tennis kan Carmen Ebus zich dan ook maar moeilijk voorstellen. Natuurlijk droomde ook de Wanssumse ooit van een internationale loopbaan als de zusjes Williams. Van Wimb ledon, Roland Garros, US Open, Australian Open en de Olympi sche Spelen. Net zoals jeugdige voetballertjes dromen van Ajax, PSV of Barcelona. Maar nu, op achttienjarige leef tijd, is ze realistisch. "Als tennis ster is het moeilijk om de echte top te halen, daarvoor moet je zoveel talent hebben en zoveel trainen. Dat is slechts voor weinig meisjes weggelegd. Ik geef op dit moment de voorkeur aan school en hoop in de toekomst trainster van tennistalenten te worden. Maar de komende jaren wil ik gewoon genieten. Want tennis is de leukste sport die er is." |wolgense Pauwe Lams samen met Marco Bakker op de planken Ji Het idee is nog van oud- louwburgdirecteur Peter de Omdat het LSO het tradi- lonele concert dit jaar niet kn geven in de Venrayse cul- rtempel, bedacht De Neef n ander plan. Hij vroeg all- )und musicus Nard Reijnders P Broekhuizenvorst -die pjna dertig jaar de muzikale :hterhand van Herman van #een is geweest- om een car- alconcert te organiseren. Reijnders had daar wel oren en samen met zijn artistieke iend Ten Duijf (van het beken- humoristische duo Grad en i) werkte hij vervolgens een :ept uit waarvan het Venrayse •liek vorige week tijdens twee 'erkochte voorstellingen het ltaat heeft kunnen aanschou wen. En de aanwezigen beloon de artiesten na afloop met minutenlang ovationeel •laus. Een bijzonder camavals- icert. Degene die denkt aan mpampa-muziek en schlagers :ft het mis. Reijnders maakte mix van klassieke muziek met en daar kolderieke situaties dat allemaal gelardeerd door ippen en grollen van Grad en in (Joep Joosten en Ten B). Dit illuster duo heeft in feite al keer afscheid genomen van publiek, maar Duijf en Joosten iden het idee van Reijnders zo Ijant dat ze nog een keer wilde "eedoen. "Het is net een droom", 'cl het duo weten. Liggend op bed ontwaakten ze van een >m. Ze droomden dat ze deel toten uitmaken van een klas- iek concert. De voorstelling is "gonnen! En terwijl het duo in 'ie komt begint het Nard Reijn- lffs Concert, aangevuld met enkele strijkers, met het concert. Toppers als Marco Bakker en Dor- ris van de Meerendonck, de ama teuristische humoristische man- nenzanggroep Pauwe Lams uit Swolgen en het Venloos Vocaal Ensemble zingen en spelen afwis selend in het programma lichtvoe tige en serieuzere muziek. En wat te denken van een lied dat uitge voerd wordt door de Swolgense amateurs en de beroepszangers Marco Bakker en Van de Meeren donck? Het ene moment met prachtige klassieke muziek van het orkest Lof der Zotheid en het andere moment een vlot nummer, waarbij zowat alle artiesten op de bühne meezingen en dansen. En Grad en Petran dolen op hun ver trouwde wijze tussen de artiesten rond. Zittend op twee pakken stro of liggend onder de vleugel. Maar ook toneelmeester Frans van de Heuvel heeft een weliswaar kleine maar verrassende en 'flits ende' rol. Het programma loopt als een trein, terwijl de belichting van de diverse acts van een sublie me kwaliteit is. De reacties van het publiek waren verdeeld, de ene groep had wat meer humor verwacht terwijl de andere groep zeer enthousiast is over de formu le die Nard Reijnders had uitge werkt. Over een ding zijn beide groepen het eens: het was een carnavalsconcert met een nieuwe smaak, van hoog niveau. En dat werd onderstreept met een minu tenlang applaus. Peter de Neef, die woensdagavond tussen het publiek zat, was zeer verrast over het programma dat Nard Reijn ders in korte tijd op de planken heeft gezet. Hij noemde het een bijzonder carnavalsconcert van absolute topklasse. "Nard Reijn ders is klasse", aldus De Neef. Vanwege de grote belangstel ling wordt op maandag 17 febru ari om 20.11 uur nog een derde voorstelling opgevoerd van Nard Reijnders Carnavalsconcert. Daar voor zijn nog enkele kaartjes beschikbaar aan de kassa van Schouwburg Venray. Mensen die in het kader van het Bijbeljaar 2003 meer wil len weten over de bijbel, het boek waarin de heilsgeschie denis van God met de mens wordt beschreven, worden door het dekenaat Horst in de gelegenheid gesteld om tij dens een aantal leesuren ken nis te maken met de bijbel. Wekelijks vindt minstens een bijbelleesuur plaats in één van de parochies van het deke naat, van 20.00 tot 21.00 uur. De bijbel is eigenlijk een hele bibliotheek van boeken, door ver schillende schrijvers geschreven en ontstaan in een traditie van meer dan duizend jaar. Het boek bevat heel veel verschillende gen res en is daarom op het eerste gezicht een tamelijk ontoeganke lijk boek. Je kunt de bijbel niet lezen als een roman of een geschiedenisboek. De bijbel is het boek waarop christenen hun geloof baseren. Om de bijbel dichter bij de men sen te brengen, heeft de bisschop van Roermond, mgr. Wiertz, het jaar 2003 uitgeroepen tot het 'Jaar van de Bijbel'. Er worden verschil lende initiatieven genomen om de bijbel meer toegankelijk te maken. Het dekenaat Horst houdt wekelijks een bijeenkomst van een uur om onder begeleiding van een priester de lezingen van de komende zondag met elkaar te bespreken. Voor deelname aan het bijbeluur is geen speciale voorkennis noodzakelijk. De deel nemers hoeven geen bijbel mee te brengen (mag wel), ledereen is hierbij van harte welkom. Het bijbeluren vinden plaats op de volgende data, telkens van 20.00 tot 21.00 uur. Maandag 3 februari, parochie zaaltje kerk Sevenum, pastoor Lauvenberg Maandag 10 februari, boven zaaltje Lambertuskerk Horst, pas toor De Bruin Maandag 17 februari, parochie zaaltje kerk Hegelsom, kapelaan Wiggers Maandag 24 februari, parochie zaaltje Norbertuskerk Horst, kape laan Maenen Woensdag 26 februari, parochiecentrum De Winkel Tien- ray, pastoor Verheggen. PEEL EN MAAS een abonnement waard De leden van vogelvereni ging De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. hebben het afgelopen tentoonstellingssei zoen weer volop successen behaald. Er werd, behalve aan de eigen show in Wanssum, ook deelgenomen aan interna tionale vogelshows en verder aan Kringshow Peel en Maas in Velden, de gewestelijke show in Ysselsteyn en de nationale bondskampioen in Zutphen. Bij de internationale tentoon stelling in Oss werden prijzen gewonnen door Tonnie Kersten Noij (jap. meeuwen) en Rob Bran- je, Henk v/d Heijden, Jos Cuijpers (agapomiden). Rob Branje pakte bij de Tweede Kampioen van Venlo een tweede prijs (agapomiden). Aan de kringtentoonstelliing Peel en Maas e.o. werd deelgeno men door de verenigingen Horst, Well, Velden, Bergen, Boxmeer, Wanssum, Venray en Sevenum. De Wanssumse vogelvereniging behaalde de tweede plaats in het klassement van de algeheel club kampioen van de kring. Jan Wijn hoven werd kampioen exoten, jeugdlid Rob Branje kampioen bij de stellen agapomiden en kam pioen bij de enkelingen agapomi den. Ook Hay Verhaegh, Tini Peters, Henk v/d Heyden en Jos Tebarts vielen in de prijzen. Tijdens het gewest in Yssel steyn behaalden de parkietenkwe kers Jos Cuypers, Hay Verhaegh, Henk v/d Heijden, Tini Peters, Piet en Rob Voesten, Karin. Rob en Henk Branje het ciubkam- pioenschap parkieten. Jan Wijn hoven, Tonnie Kersten-Noy en Rob Branje behaalden het club kampioenschap exoten. In het totaalklassement van de Kersten Europe Trofee behaalden de Wanssumse vogelliefhebbers een tweede plaats. Verder wer den Tonnie Kersten-Noy en Jan Wijnhoven kampioen exoten Fl, respectievelijk F2. Henk Branje werd, net als in 2002, kampioen grote parkieten. Daarnaast wer den ook nog diverse prijzen behaald door jeugdlid Rob Branje, Jos Cuypers, Henk v/d Heyden, Piet Voesten en Hay Verhaegh. Op de Bondskampioen in Zutphen behaalden de exotenfok- kers Jan Wijnhoven, Tini van Mil, Tonnie Kersten-Noy en Henk Branje de tweede plaats voor de clubkampioen exoten. De parkie tenliefhebbers Jos Cuypers, Hay Verhaegh, Henk v/d Heijden, Tini Peters, Henk Branje en de jeugdle den Rob Branje en Rob Voesten behaalden de eerste plaats bij het clubkampioenschap parkieten. Daarnaast werden verschillende andere prijzen behaald door de hierboven genoemde fokkers en door de jeugdleden Rob Voesten, Karin en Rob Branje. Tenslotte werd Hay Verhaegh uit Wellerlooi op de wereldshow in het Franse Amiens wereldkam pioen papegaaiachtigen met een viertal zwartkop caiques. Al met al een bijzonder geslaagd tentoonstellingsseizoen. Individuele successen zijn belangrijk voor de individuele lief hebbers en de vereniging. Het bestuur van De Gevleugelde Vrienden is met name erg blij met de diverse behaalde clubkam pioenschappen. Een clubkam pioenschap komt namelijk voort uit de combinatie van enerzijds kwalitatief goede vogels en ander zijds teamwork en kameraad schap van de liefhebbers onder elkaar. Mensen die geïnteresseerd zijn in vogels kunnen rustig een keer een kijkje komen nemen bij de vereniging. De maandelijkse vogelmarkten (elke derde zondag van de maand in Partycentrum Zandhoek in Wanssum, van 930- 12.00 uur) zijn hiervoor een uit stekende gelegenheid. De vogel markten worden gehouden t/m april 2002. Een jaarabonnement kost u slechts oo Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr.: Zaterdag 8 maart is het weer zover. Dan vindt alweer de derde editie van Knokke om te Rokkuh in OJC Merlin in Meerlo plaats. Het minifestival, inmiddels beter bekend als het kleine broertje van Merlinpop, stelt jaarlijks nieuwe upcoming bands in de gelegen heid zichzelf in de picture te spe len. Via deze weg kunnen de deel nemende bands een felbegeerde plaats in de line-up van Merlinpop 2003 verkrijgen. Kortom: ze zul len moeten Knokke om te Rok kuh! Vorig jaar is gebleken uit het aantal opgaven dat er veel interes se voor dit festival bestaat, van regionale maar ook van bands bui ten de regio. Geïnteresseerde bands die zich willen inschrijven, dienen uiter lijk voor maandag 17 februari een demo en een biografie te sturen naar: OJC Merlin o.v.v. Knokke 2003, Hoofdstraat 31, 5864 BC, Meerlo Voor meer specifieke informa tie kan men terecht op www.lis- ten.to/knokke Zaterdag maakten de scouts een fietstochtje door de gemeen te. De eerste opdracht was het oplosseri van een coördinaat, waarmee ze post I konden zoe ken op de kaart. Op post 1 kon den ze met behulp van het kom pas en een liniaal post 2 op de kaart inden. Nadat er een groep (van de drie) op post 1 was geweest, bleef het verdacht lang stil, maar om vier uur was toch iedereen weer bij de blokhut. Groep 1: Boris, Chamberlaine, Puck, Elke en Jose goed gedaan! Zaterdag 13.00 uur bij de blok hut, De Meuleberg gaat het ijs opzoeken. In het paasweekend gaan de explorers weer deelnemen aan de HIT (Hike, Interesse, Tracking) in Mook. Vorig jaar een geweldig succes. Ook de scouts en Tusco's gaan er een weekend tussenuit. Zoals ieder jaar naar het interna tionale kamp Intercamp in België Samen met scouts uit de hele wereld een heel pinksterweekend weg. Meer informatie volgt. Leuke websites... Voor de deelnemers van de HIT; http://hit.scouting.nl Voor de deelnemers van het Intercamp, die ook nog een beet je Frans kunnen lezen... http://www.scoutsdefranceals- ace.org/cadre EA.html#ancre 1627 21 De Meuleberg, Blitterswijck, meuleberg@scoutnet.nl Blokhut, tel: 532031 De Oirlonaren blijven de trom roeren. Op de hoek van de Meer- loseweg ten oosten van Oirlo ligt het buitenverblijf van prins Thei V, althans dat doet een groot bord de passanten geloven. Dat huis wordt momenteel verbouwd en vertimmerd. Maar de omstandig heden waaronder dat gebeurt zijn even vreemd als carnavalesk. Het buitenverblijf, althans de verbou wing, zou worden gefinancieerd door de gekraakte Rabobank van Oirlo. Dat blijkt tenminste uit het grote reclamebord dat nabij het bouwwerk langs de weg is neer gezet. Overigens gaat het niet om het glazen tuinderskasje wat onder het bord in de tuin staat, maar om de oude boerderij die er links van staat. Maar dit terzijde. Een andere mededeling op het bord meldt dat de bouw is ver traagd door het bureau van Jos Waals, opperpiëlhaas van Rooy en burgemeester van Venray. Het karwei wordt uitgevoerd door een wazige aannemer die luistert naar de naam'komtögnicz'. De bouwers melden dat het project medio carnaval 2016 gereed zal zijn en dat het prinselijke paleis in de toekomst gesloopt wordt. Daar achter staat de naam. H. Maessen. En die wilde nu juist in Oirlo-west iets bouwen, toch niet slopen. Prins Thei V heeft veel uit te leg gen aan zijn onderdanen. BlilTENVERRI iiP pd (Ki r- Gefinancierd ge<i li VERTRAAGD b c r^aoopahK Ui-yevoerd. K OmTÖGÏÏlCZ Gereed: medio CA vRNAVAL 2O10 OPT: H MAESSEN Camavalsmaandag 3 maart om 20:11 uur wordt in Casten- ray voor de 19e keer de orde van verdienste 'De Beste Knuppel' uitgereikt. De kandidaat voor deze onder scheiding wordt gekozen door de helpende verenigingen, te weten Fanfare De Dorpsklank, de Ouder raad, SVOC01, Zij-actief (LVB), Ruiterclub De Eendracht, Dames koor, Tennisclub OICA, SJWC en carnavalsvereniging De Schanse knuppels. Ook dit jaar was er weer een unaniem besluit aan wie de onderscheiding De Beste Knuppel 2003 toe moest komen, nl. Nellie Janssen-Thijssen. Nellie werd in het Brabantse Gassel geboren, waar zij ook haar jeugd tijd vertoefde en later met Wiel in het huwelijksbootje stapte. Ze bouwde daar een eigen bedrijf op te weten een boerenbedrijf waar 't Dartele Veulen organiseert op zaterdag 1 februari het Aldwiever bal in de Perdsstal aan de Veulen- seweg 49 in Veulen. Aanvang. 20.11 uur. Het Aldwieverbal is een bal waarop iedereen zo gek mogelijk is verkleed. Om mee te dingen voor een van de prijzen, dien je wel voor 21.30 uur binnen te zijn. hun interesse lag. Er werden twee kinderen geboren, dochter Margriet en zoon Wil. Omdat er in Gassel op een gegeven moment geen verdere uitbreidingen meer mogelijk waren, besloten ze om daar na enkele jaren hun bedrijf te verkopen. Nellie en Wiel vonden in Castenray een bedrijf dat hun allebei wel aanstond. Vanaf de tweede jaargang werkte Nellie samen met Truus Tacken voor de tijdverdrijvers en later voor de S.J.W.C, wat betekende dat ze veel met de Castenrayse jeugd van doen had, en dat heeft zij jaren gedaan. Ook een van Nellie's leuke bezigheden was het leren van danspasjes aan de Castenrayse jeugd. Nellie werd in 1986 geko zen tot bestuurslid van toen nog de LVB (nu Zij actief) waarvan ze vier jaar voorzitster was Verder verrichtte ze ook veel naaiwerk voor de Casterayse gemeenschap, zoals de hesjes voor de ruiterclub, maar ook de kleding van veel ver schillende artiesten en de school- prins(es) Verder is Nellie ook nog iedere zondag actief bij de count- ry-linedancers. De Aid Adjudante Rooij heb ben sinds zondag in de per soon van Milton Cavis een nieuwe voorzitter. Milton, ald-adjudant van prins Leon (Janssen) neemt de voorzit tershamer over van Fun Sijbers, die vanwege drukke werkzaamhe den een stapje terugdoet. Tijdens de inmiddels traditionele inaugu ratie van de adjudanten van vorig jaar, overhandigde Fun de voorzit tershamer aan Milton. Tijdens de Met bet wassen van de voeten van de oude adjudanten worden de laatste sporen van bun prins weggespoeld... gezellige middag werden de adju danten Robert en Maurice van prins Henk officieel lid van de AAR. Op 16 februari is de AAR overigens weer gastheer van de inmiddels befaamde Kèlsmïddag in de Witte Hoeve.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11