M ersleijen uit Oirlo trakteert! Prijswinnaars kleurwedstrijd Tekeningen voor zieke kinderen Lourdesreis 2003 PEEL EN MAAS BEZORGEN? Vrijwilligers- centrale De weg van de Eenzame Krijger Cursus leren masseren Omroep Venray Oproep nieuwe vrijwilligers Agenda Statistisch overzicht 2002 Verordening Cliëntenraad Werk, Inkomen Zorg van de gemeente Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum Provinciale Statenverkiezingen 11 maart 2003 Verordening tot wijziging van de Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Meerlo-Wanssum Informatieavond reconstructie provincialeweg N554 Tienray-Meerlo (Spoorstraat-Hoofdstraat) Informatieavond de Rooyse Wissel Bibliobus eel en maas gekocht en gemonteerd werd in het jubileumjaar. De gelukkige winnaars van deze actie zijn de heer en mevrouw Comelissen uit Oostrum. Tevens heeft Versleijen in ver band met het jubileumjaar beslo ten om de gelden die men jaarlijks besteed aan de kerstattenties te verdubbelen en te schenken aan Villa Pardoes. Villa Pardoes is een vakantieverblijf, speciaal voor kin deren met een levensbedreigende ziekte. Samen met hun familie kunnen zij hier genieten van een gratis vakantie. Villa Pardoes is een uniek project voor een bij zondere groep mensen. Paul Versleijen van Versleijen Installatie Techniek feliciteert de heer en mevrouw Comelissen uit Oostrum met hun gewonnen prijs Versleijen uit Oirlo bestond in '002 precies 75 jaar. Het bedrijf bestaat uit een drietal onderdelen te weten Versleijen Agri. Versle ijen Detail en Versleijen Installatie Techniek. Het 75-jarige bestaan werd gevierd met onder andere een zeer druk bezochte open dag. Tevens werden er diverse acties op touw gezet waaronder het winnen van een cv-ketel die Schouwburg Venray Theater Concert Raymond van het Groenewoud Kaartjes telefoon 0478 530999 Lourdeswerk Stichting Heil Der Zieken gaat dit jaar van 17 t/m 24 mei met de trein naar Lourdes. Zij werken voor en samen met VNB Nationale Bedevaarten en sluiten zich bij deze georganiseerde reis aan. In de regio Venray zijn twee stichtingen werkzaam met al doel reizen naar Lourdes te organise ren. Deze worden nog al eens met elkaar verward. De Stichting Heil Der Zieken gaan dus met de orga nisatie mee die gevestigd is in de Bosch; de andere stichting sluit zich aan bij de organisatie die gevestigd is in Maastricht. Het doel is gelijk: mensen een bede vaart naar Lourdes aanbieden en/of verzorgen. Bij de reis die Heil der Zieken organiseert gaan ze als groep uit Venray en omgeving en komen in Lourdes ook allemaal in hetzelfde hotel waar ze zelf als begeleiding voor u zullen zorgen. U kunt dus de gehele reis een beroep op hen doen en ze zullen u zoveel als mogelijk is in Lourdes begeleiden in zowel de bezienswaardigheden bezoeken als ook aansluiten bij het programma wat de VNB Nationale Bedevaarten aanbiedt. De ervaring heeft geleerd dat deze manier van samen op reis gaan heel veel waarde toevoegt aan deze bedevaart en er voor zorgt dat u een onvergetelijke reis zult gaan maken. Het adres van Lourdeswerk Stichting Heil Der Zieken is G.J.M. Kareis, Ouverturestraat 23. 5802 EM in Venray. Op tel. 582849 kunt u zich opgeven voor deze reis. Ook bij dhr. P. Willemse. tel. 510262 kunt u zich aanmelden. Door het inzamelen van papier in een paarwijken in Venray en in de container, die staat bij Huben- hof ('s zaterdag geopend) en in Veulen (hele week open) kunnen zij een aantal mensen die een steuntje nodig hebben, een reis aanbieden. Ook door giften die binnen komen op rek.nnr. 65.79 45.013 kunnen ze meer doen. Voor deze reis hebben ze de uitnodigingen al de deur uit, maar u kunt zich opgeven om samen deze bedevaart met hen te gaan maken. Schouwburg Venray Toneel en Voordracht De vagina monologen 20+ 2+ 22 maart (0478 530999) Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Donderdag 23 januari 2003 - Pagina 9 Anouk Vullings, Marian See- gers, Roel Wolters, Daan Verber- ne en Lisanne Schröer zijn de vijf prijswinnaars van de De Mooiste Vis Kleurwedstrijd 2002 in boek handel Van den Munckhof in Ven ray. Woensdagmiddag kregen zij als prijs ieder een prentenboek overhandigd. De Venrayse boekhandel koos uit de talrijke inzendingen de vijf mooiste kleurplaten en stuurt die op naar uitgeverij De Vier Winds treken. Deze kleurplaten dingen mee naar een van de Mooiste Vis Superhoofdprijzen: een pakket met artikelen van de Mooiste vis van de zee ter waarde van 195 euro (eerste prijs), 122 euro (tweede prijs) en 73 euro (derde prijs). De Vier Windstreken nodigt eind februari 35 kinderen samen met één ouder uit om naar Sea Life in Scheveningen te komen. Daar vindt de feestelijke uitreiking plaats. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor basisschool De Stek in Castenray een vrijwilliger voor het onderhoud van de schooltuin en voor het eventueel verrichten van conciergewerkzaamheden. Men moet kennis hebben van tuinonderhoud: zelfstandig kun nen werken en ervaring hebben met het verrichten van kleine klusjes. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligers centrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995, e-mail: vwcvenray@synthesenl Op woensdag 5 februari zal Thangka Lucia Hoefnagels in de bibliotheek Vierlingsbeek een lezing verzorgen over de oude wijsheid van de Indianen. De Indianen, de oorspronkelij ke bewoners van Amerika, zien het leven als een kringloop van geboorte tot dood tot wederge boorte. Zij weten dat ze. net als de jaargetijden, verschillende fasen van het leven doorlopen. Zij zien de aarde als een groot levens- wiel en dat alles op de aarde, inclusief de mens, deel uitmaakt van deze magische kring van het leven. Nu is het de tijd om de ver vreemding van onszelf met de natuurlijke kringlopen weer te herstellen. Het is niet de bedoeling om een indiaan te worden, maar om de wijsheden uit deze oude oercul- tuur te gebruiken. De wijsheid van broeder- en zusterschap, van liefde en samen delen. Als we ons zelf durven te openen voor deze oude wijsheid, durven we onszelf te openen om de wijsheid in ons zelf terug te vinden. De weg door het medicijnwiel is de 'oude' weg naar onze binnenwereld. Onze pijn, verdriet, boosheid, angsten en onze eenzaamheid leren we los te laten wanneer we door het medicijnwiel reizen en we onszelf opnieuw ontdekken als die prach tige mens die totaal verbonden is en mag zijn wie die is. Zo kan men de levenstaak van het leven ontdekken. De Vreedzame Krijger is de mens, die durft te ontdekken en die in zijn binnenwereld durft te onderzoeken en zo zijn lichte en zijn donkere kant leert kennen. Zo ervaar je meesterschap in jezelf. De lezing begint om 20.15 uur in de Bibliotheek Vierlingsbeek. De toegangsprijs is 3,50 euro. Voor reserveringen kunt u bellen naar 0478-631675. In de huidige jachtige maat schappij komt het vaak voor dat wij nauwelijks nog de tijd hebben of nemen, om eens serieus te ont spannen. Daarom wil het Groene Kruis Noord-Limburg u een mid del aanreiken om weer eens bewust stil te staan bij ontspan nen: de cursus Leren Masseren. Massage is zo oud als de mensheid en een goed uitgevoerde massage kan een weldaad voor lichaam en geest zijn. Een goed uitgevoerde massage wordt als prettig ervaren en de stofwisseling in ons lichaam wordt er door gestimuleerd. Met andere woorden, een goede mas sage is bevorderlijk voor het wel bevinden en de gezondheid. Voor meer informatie over de cursus Leren Masseren kunt u contact opnemen met het Bureau Klantenservice van het Groene Kruis, bereikbaar van maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren, tel. 077-3209595. Zaterdag 25 januari zal Omroep Venray rechtstreeks de Prinsepro- klemasie vanuit de Venrayse Schouwburg verzorgen. Vanaf 20.00 uur kunt u live getuige zijn van de onthulling van het best bewaarde geheim van Venray: de nieuwe Prins van de Pieëlhaze en Pieëlhazinne. Hierdoor komen de reguliere programma's op deze avond te vervallen. Zaterdag 1 februari is het Klojo café weer geopend tussen 17.00- 18.00 uur. Je kunt dan weer een uur meelallen met bekende feest nummers. Dinsdag 4 februari komt het programma Time switch rechtst reeks uit het sportcafé De Wette- ling. Tussen 20.00-22.00 uur zal de Venrayse Rockformatie April fools optreden. Slachtofferhulp Nederland is een onafhankelijke organi satie die opkomt voor de belangen en rechten van slachtoffers van misdrijven en verkeersongelukken. De Bureaus Slachtofferhulp vor men samen met het Fonds Slachtofferhulp, Slachtoffer hulp Nederland. Dagelijks zet ten ruim 1600 vrijwilligers verspreid over dertien regio's zich in voor de opvang van slachtoffers. Bureau Slachtofferhulp Noord en Midden-Limburg, vestigings plaats Sittard, maar ook werkend vanuit o.a. Venlo en Gennep, is op zoek naar mensen die op een zinvolle manier invulling willen geven aan hun vrije tijd. Mensen, met het hart op de juiste plek, die goed kunnen luisteren, die onge veer tien uur per week flexibel inzetbaar zijn en van afwisseling houden. Zij hebben veel te bie den: een uitgebreide basistrai ning, interessant en gevarieerd werk, intensieve begeleiding, aar dige collega's en een fijne werk sfeer. Daarnaast nog een grote mate van zelfstandigheid en ver antwoordelijkheid, een ruim aan bod aan deskundigheidsbevorde ring en een goede onkostenvergoeding. In april 2003 gaat er in Sittard en Venlo een nieuwe basiscursus van start. Als u zich wilt inzetten voor uw medemens en denkt dat deze vorm van hulpverlening bij u past, kunt u contact opnemen tij dens kantooruren. U krijgt dan informatie toegestuurd en uitleg over de procedure. Telefoonnum mer: 077-3548030. Tijdens de nieuwjaarsactiviteit van basisschool de Bongerd heb ben de leerlingen hard gewerkt aan een verrassing voor de kinde ren van het Radboudziekenhuis in Nijmegen. Van groep 1 t/m groep 8 zijn er tekeningen en brieven gemaakt voor de kinderen die het einde van 2002 in het ziekenhuis hebben doorgebracht. Enkele leerkrachten van de Bongerd heb ben de enveloppen vorige week aangeboden aan een pedagogisch medewerkster van het zieken huis. Gemeente Meerlo-Wanssum Januari 27: Commissie Financiën en Algemene Zaken Februari 3: Informatieavond de Rooyse Wissel in ge meentehuis in Meerlo, aanvang 20.00 uur 6: Informatieavond reconstructie provinciale weg N554 Tienray-Meerlo in zaal 't Brug- eind in Meerlo, aanvang 20.00 uur. 4 Geboorten Overlijdens Vestigingen Vertrekken Saldo Aantal inwoners 1-1-2003 Blitterswijek 16 5 30 50 -9 1.117 Geijsteren 2 3 19 25 -7 450 Meerlo 32 10 73 71 24 1.767 Swolgen 16 6 48 44 14 1.268 Tienray 12 10 81 59 24 1.128 Wanssum 31 6 81 92 14 2.004 Totaal 109 40 332 341 60 7.734 Woningen Leerlingen basisschool 1-1-2003 Blitterswijek Geijsteren Meerlo Swolgen Tien ray Wanssum 399 1) 175 (+0) 676 (+11) 441 1) 423 (+0) 745 1) 133 (-3) 52 4) 186 1) 151 (-9) 79 (- 10) 220 9) wijziging t.o.v. 1-1-2002 Totaal 2.859 14) 821 (-8) Op 9 september 2002 heeft de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum in een openbare verga dering de Verordening Cliëntenraad Werk, In komen Zorg van de gemeente Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum vastgesteld. Deze Verordening regelt de samenstelling en het werk van de cliëntenraad. Mocht u meer willen weten over deze Verordening, dan kunt u con tact opnemen met 077 - 4779444. 22 januari 2003 Burgemeester en wethouders van Meerlo-Wanssum Op deze Verordening is de Tijdelijke Referendumwet van toepassing. U, als kies gerechtigde, kunt een verzoek tot een referen dum hierover indienen bij de gemeente Meerlo- Wanssum, afdeling Bevolking. Een referen dumverzoek kan tot en met 14 februari 2003 worden ingediend. Indien dit niet leidt tot een referendum, treedt de Verordening per 7 maart 2003 in werking. Stemmen bij volmacht is mogelijk op de volgende twee manieren uiterlijk op 25 februari 2003 een schrifte lijk verzoek indienen in het gemeentehuis via een kosteloos verkrijgbaar formulier II. overdracht van de oproepingskaart aan een gemachtigde. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Wil men zijn stem niet in het eigen stembureau maar in een ander stembureau binnen Neder land uitbrengen dan kan dat op de volgende twee manieren: Iuiterlijk op 2 5 februari 2003 een schrifte lijk verzoek indienen in het gemeentehuis via een kosteloos verkrijgbaar formulier; IIuiterlijk op 6 maart 2003 daartoe monde ling om verzoeken onder overlegging van de nog te ontvangen oproepingskaart. Voor nadere informatie kunt u de uitgebreide bekendmaking raadplegen op het publicatie bord aan het gemeentehuis. Ook wordt op de achterzijde van de nog te ontvangen oproe- pingskaarten de mogelijkheden tot stemmen bij volmacht en stemmen elders nader uiteen- 4 Op 13 januari 2003 heeft de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum in een openbare vergade ring de Verordening tot wijziging van de Veror dening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Meerlo-Wanssum vastgesteld. Met het aannemen van deze wijzigingsverordening wordt het voor schoolbesturen mogelijk om aanvragen onderwijshuisvesting in te dienen. Mocht u meer willen weten over deze Verorde ning, dan kunt u contact opnemen met de heer Kuijpers (0478-699224). 4 Donderdag 6 februari, om 20.00 uur wordt in zaal 't Brugeind in Meerlo een voor lichtingsavond gehouden over de reconstruc tie van de provincialeweg N554 (Spoorstraat- Hoofdstraat) De provincie Limburg heeft plan nen uitgewerkt voor het opknappen en verbe teren van de verkeersveiligheid van de provincialeweg door Tienray en Meerlo. Op maandag 3 februari wordt er door de directie van het forensisch psychiatrisch instituut 'de Rooyse Wissel' een informatieavond gehouden, in zaal 't Brugeind in Meerlo. Aanvang: 20.00 uur. Wilt u meer weten over 'de Rooyse Wissel', of heeft u vragen, kom dan naar deze informatieavond. Op deze Verordening is de Tijdelijke Referen dumwet van toepassing. U, als kiesgerechtigde, kunt een verzoek tot een referendum hierover indienen bij de gemeente Meerlo-Wanssum, afdeling Bevolking. Een referendumverzoek kan tot en met 14 februari 2003 worden inge diend. Indien dit niet leidt tot een referendum, treedt de Verordening per 7 maart 2003 in werking. Tijdens de informatieavond kunt u het schets ontwerp bekijken en eventuele reacties geven. Als u niet in de gelegenheid bent om te komen, maar u wilt wel meer weten over de reconstruc tie, dan kunt u contact opnemen met de heer R. Kersten, bureau openbare werken, tel. 699270. Of met de heer C. Gurian, Provincie Limburg, tel. (043) 3899999. Blitterswijek: woensdag 5 februari Basisschool: 11.30-13-15 uur Geijsteren: dinsdag 4 februari Basisschool: 1515 -16.30 uur Meerlo: woensdag 5 februari Basisschool: 09.45 - 11.15 uur Meerlo: maandag 27 januari Gemeentehuis: 18.00 - 19-30 uur Bouwplannen Aangevraagde lichte bouwvergunning - C.T. Houwen. Burg. Ponieestraat 28 te Wanssum - plaatsen erker Aangevraagde reguliere bouwvergunning - E.G.W RLans. Akkerweg 4 te Swolgen - vernieuwen schuur. Als belanghebbende kunt u een bezwaarschrift indie nen, nadat burgemeester en wethouders een besluit hebben genomen. Voorgenomen vrijstelling (art. 19, lid 1WRO) - aanleggen fietspad tussen Tienray en Swolgen. L' kunt dit verzoek vanaf 23 januari 2003 vier weken inzien bij het bureau ROVB in het gemeentehuis. Ti|densde inzagetermijn kunt u een schriftelijke ziens wijze indienen bij burgemeester en wethouders. Geaccepteerde bouwmelding - M.J.F. van Gerven. Kanakker 57 te Swolgen - plaatsen dakkapel (13.01.03). Als belanghebbende kunt u een bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet u zo spoedig mogelijk indienen (uiterlijk binnen zes weken na verzending van de beschikking aan de aanvrager). Bij het bureau ROVB kunt u naar de juiste verzenddatum informeren. Als u een bezwaarschrift hebt ingediend, kunt u bij de Voorziehingenrechtervan de Rechtbank Roemiond (sec tor Bestuursrecht) een verzoek om schorsing c.q. voor lopige voorziening indienen. I' moeteen kopie van het bezwaarschrift meezenden Swolgen: maandag 27 januari Basisschool: 14.45 -16.45 uur Tienray: maandag 27 januari Basisschool: 13.00 -14.30 uur Wanssum: dinsdag 4 februari Basisschool: 13.45 - 15.00 uur Gemeenschapshuis: 17.30 - 19-30 uur Verleende bouwvergunning - J.R.G Vandewall. Meerlosebaan 29 te Wanssum - plaatsen tuinkamer (13.01.03) Zie voor hel indienen van een bezwaarschrift en een verzoek om schorsing c q. voorlopige voorziening onder 'Geaccepteerde bouwmelding' Wijzigingsplan Burgemeester en wethouders zijn van plan hetwijzigings- plan 'Boomkwekerij Swolgen' vast testellen. Dit plan behelst de vestiging van een boomkweken j aan de Gene raal Dempseystraat te Swolgen. Het ontwerpplan met biibehorende kaart ligt vanaf 23 januari 2003 vier weken in het gemeentehuis ter in zage. Gedurende deze termijn bestaat voor belangheb benden de gelegenheid tegen het ontwerpbesluit hun zienswijze mondeling of schriftelijk naar voren te brengen bij het college. Gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum, postbus 1400, 5864 ZG Meerlo, telefoon (0478) 699222 Openingstijden gemeentehuis: werkdagen van 09 00 tot 12.00 uur Het gemeentehuis is elke donderdagavond van 17.00 tot 19-00 uur geopend voor het publiek. Op hetzelfde tijdstip heeft het college van burgemeester en wetlwudere spreekuur Hiervoor moet u een afspraak maken. sector Bestuursrecht, postbus 950, 60g0 KL Roermond, telefoon (0475) 352222 Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, postbus 20019,2500 EA Den Haag, telefoon (070) 3624871

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9