DA-politici: regelgeving minder in landbouw Onderzoek Agribusiness il/enray/Meerlo-Wanssum gestart ml wmele rMQj i ril i TjTjTj TzïïTniy 1 Ti 1LMb IA Venrayse bouwsteen krijgt voorbeeldfunctie" In 2002 zijn er 267 woningen gebouwd Ysselsteynse petitie voor minister Veerman Kindervakantiewerk is op zoek naar jouï Maak kans op een James Bond horloge Gewonden Dorpsraden- overleg Agri Business Croep Venray e.o. rvji I Lionsveiling Inschrijven peuter speelzalen 'oorprijsopgave: Bij een verkeersongeval op de Eindhovenseweg in Blerick zijn zaterdagavond twee personen gewond naar het ziekenhuis gebracht, drie anderen raakten licht gewond en konden na behandeling ter plekke hun weg voortzetten. Bij de aanrijding waren twee personenauto's betrokken en ontstond toen een 32-jarige automobiliste uit Gen nep bij het linksafslaan geen voor rang verleende aan een 57-jarige automobiliste uit Venray. De Gen- nepse en twee inzittende kinde ren besloten na de klap hun weg te vervolgen. De Venrayse werd aan enkele kneuzingen behandeld in het ziekenhuis en een 55-jarige inzittende vrouw uit America werd ter observatie opgenomen in het ziekenhuis. De auto's lie pen behoorlijke schade op. Schouwburg Venray Theater Concert Margriet Eshuijs, 6 maart Kaartjes 0478 530999 Het Dorpsradenoverleg Venray vergadert op maandag 3 februari in gemeenschapshuis De Gelder- koel in Heide. De vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. Op de agenda staat onder andere een toelichting door wethouder Driessen over het gemeentelijk beleid onderhoud openbare ruim te, een toelichting van de heer H. Verstegen over het dorps-, wijk en buurtgericht werken in de gemeente Venray, het financieel verslag 2002 en begroting 2003. verslagen van commissies en werkgroepen over de reconstruc tie, bestemmingsplan buitenge bied, programmaraad LOV en Wonen, Welzijn en Zorg en nieuws vanuit de dorpen. jEL EN MAAS 'Voor iedere nieuwe wet moeten er twee verdwijnen" "De administratieve romp- lomp moet flink verminderd jorden. Er moet fors gehakt (orden in de overvloedige pgelgeving. Dit is cruciaal por de agrarische sector", zei I DA-kamerlid Ger Koopmans 1 prige week donderdag tij- tns een CDA-bijeenkomst in gal Roelanzia in Ysselsteyn. Gedeputeerde Ger Driessen fced het voorstel dat voor iedere jeuwe wet er twee moeten ver fijnen. "Dat is heel simpel en gn wordt het probleem op ter- lijn vanzelf opgelost." Koopmans jet ook de reconstructie als een instrument om de regelgeving terug te dringen waardoor de agrarische ondernemers weer meer bewegingsvrijheid krijgen. Hij ziet niets in het op grote schaal aankopen van natuurgebie den door de overheid. "Dat geld kan beter worden ingezet voor het platteland. De dorpen spelen daarin al eeuwenlang een belang rijke rol. Zij dragen het land schap." Het CDA-kamerlid vertelde dat sinds 1995 de varkenssector met één derde is gekrompen. "De var kenshouderij staat er niet goed voor. Wil de sector levensvatbaar blijven dan moet het de omvang houden die het nu heeft. Door een nog grotere afname ontstaan er overal knelpunten bijvoorbeeld in de verwerkende industrie." Ger Koopmans zal zich in Den Haag sterk maken voor een versoepe ling van de stank- en ammoniak- wet. "De bufferzones van 250 meter moeten alleen gelegd wor den rond zeer kwetsbare natuur gebieden. Want er is anders toch geen geld voor." Ger Driessen heeft vorige week in Deventer samen met land- bouwgedeputeerden uit Brabant, Gelderland, Overijssel en Utrecht het manifest Vitaal Platteland aan geboden aan premier Balkenende. Het manifest werd ook aangebo den door enkele burgemeesters en CDA-voorziters uit de vijf pro vincies. Venrays burgemeester Jos Waals en Leon Frissen, provinci aal CDA-voorzitter én burgemees ter van Horst aan de Maas. waren ook van de partij. De vijf provincies willen dat plattelandsontwikkeling een pro minente plaats krijgt op de politie ke agenda naast zorg, veiligheid en onderwijs. De agrarische sec tor maakt 10% uit van het bruto nationaal product. "De primaire sector moet behouden en ver sterkt worden. Het zou dodelijk zijn voor dit gebied als de land bouw zou verdwijnen", stelde Driessen. In het manifest wordt de CDA- top opgeroepen om meer midde len beschikbaar te stellen voor de vitalisering en de reconstructie van het platteland. Zonder exra steun van het rijk dreigt de land bouw verder weg te zakken waar door de leefbaarheid en het vitale platteland ernstig worden aange tast. De regelgeving dient vereen voudigd te worden en moet vol gens het manifest gedecentraliseerd worden naar provincie en gemeente. Dienstverlening Het is nog tot 12 februari moge lijk kavels aan te bieden voor de Lions Veiling die op 15 maart gehouden wordt in het Raayland College. Kavels kunt u aanbieden via telefoonnummer 0478- 551640. Er wordt dan een afspraak met u gemaakt om de intake te verzorgen. Met de opbrengst van de veiling steunt Lions Venray tal van projecten, zoals een vakantiekamp voor kin deren met spierdystrofie, vrijwilli ge terminale zorg noord Limburg en het busproject van Synthese. De Stichting Peuterspeelzalen Venray gaat vanaf 30 januari op een heel andere wijze de peuters inschrijven. Niet meer op elke peuterspeelzaal apart, maar op het kantoor van de Stichting voor alle peuterspeelzalen tegelijker tijd en wel op de laatste donder dag van elke maand. Op donderdag 30 januari is er gelegenheid om uw peuter aan te melden op het kantoor van de Stichting, Merseloseweg 108 (het gebouw Clockert) op de begane grond, meteen rechts naast de ingang. U bent daar welkom tus sen 8.30 en 17.30 uur. Deze inschrijving is voor de peuter speelzalen Blokkendoos (Kruiden laan 161), Hummeltjeshoek (Bachstraat 14a), Mierenhoop (Hubenhof 67) en Paddestoel (Wilgenlaan 10). De inschrijfkos ten bedragen 17,-. U kunt ook telefonisch of per E- mail een inschrijfformulier aan vragen op donderdag 30 januari en wel op tel. 586498 of peuter- speelzalenvenray@hetnet.nl. Uw inschrijving is definitief als het inschrijfgeld bij de stichting ont vangen is. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters, als er plaats is, geplaatst op de peuterspeelzaal én de groep van uw keuze. Plaatsing van de peuters op de peuterspeelzalen gebeurt in volg orde van de inschrijfdatum. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. Alle peuterspeelzalen van de Stichting Peuterspeelzalen Venray hanteren dezelfde werkwijze en hebben prima voorzieningen. Ook wordt op alle peuterspeelza len dezelfde inkomensafhankelij ke ouderbijdrage geheven. Op peuterspeelzaal het Speel huis (Kiosk 116) kunt u uw kind aanmelden iedere donderdag tus sen 12.00 uur en 12.30 uur. De coördinator van de stichting bepaalt welke peuters daar kun- nen worden geplaatst en in welke volgorde. Schouwburg Venray Opera Aida Verdi dinsdag 1 april, 20.00 uur Kaartjes 0478 530999 TOTAAL OPLOSSINGEN IN ELEKTRO TECHNIEK VOOR PARTICULIEREN EN BEDRIJVEN Donderdag 23 januari 2003 - Pagina 7 f Gedeputeerde Driessen brengt goed nieuws over reconstructie Het onderzoek 'Agribusiness enray/Meerlo-Wanssum' is olop in gang. Met dit onder- Dek wordt beoogd de aard en mvang van de agribusiness de gemeenten Venray en eerlo-Wanssum alsmede de ntwikkelingen binnen deze ^lector in beeld te brengen. De Resultaten van het onderzoek rorden tijdens het symposi- op woensdag 23 april 2003 n het gemeentehuis van Ven- at' gepresenteerd. In de regio Venray en Meerlo- X'anssum is er rond de agrarische tedrijven een grote bedrijvigheid. reel ondernemingen leveren hun liensten of producten aan agra- iërs of verwerken de producten van die primaire sector. Deze leveranciers c.q. afnemers samen noemen we de agribusiness. In 1997 is Agri Business Groep Venray e.o. opgericht. Naar aan leiding van het initiatief van enke le personen, die werkzaam zijn in de agribusiness, is in 1996 een studie uitgevoerd naar het belang van de agribusiness in de regio Venray en Meerlo-Wanssum. Hier uit kwam naar voren dat er in dat jaar in totaal ruim 1600 mensen in de sector werkzaam waren en voor een jaaromzet van in totaal meer dan 450 miljoen euro zorg den. Tevens kwam bij deze studie naar voren dat er behoefte bestond aan een vereniging die de belangen van deze groep behar tigt. Dit heeft er toe 'geleid dat Het onderzoek wordt uitge voerd door Vivian Leppers en Sandra Peeters Agri Business Groep Venray e.o. is opgericht. Sinds de oprichting zijn onge veer vijftig bedrijven lid gewor den van de vereniging. Een breed samengesteld bestuur is verant woordelijk voor activiteiten bin nen de vereniging en zorgt voor business to business activiteiten in de regio. Met het oog op het vijfjarig bestaan is het plan opgepakt om het belang van de agribusiness opnieuw in kaart te brengen en te onderzoeken in hoeverre Agri Business Groep Venray e.o. voor ziet in de behoefte. Met name in het licht van grootschalige veran deringsprocessen (reconstructie en herinrichting van het platte land), die momenteel in de pri maire sector plaatsvinden, is het van belang na te gaan en te inven tariseren wat de gevolgen hiervan zijn voor de bedrijven in de agri business. Het onderzoek 'Agribusiness Venrav/Meerlo-Wanssum' wordt uitgevoerd door Vivian Leppers en Sandra Peeters van HAS Ken- nisTransfer en ondersteund door een begeleidingscommissie die is samengesteld uit direct betrokke nen. De resultaten moeten bijdra gen aan een gericht beleid om de agribusiness in Venray en Meerlo- Wanssum te profileren en verder uit te bouwen. Middels het afnemen van mon delinge en schriftelijke enquêtes onder alle agribusiness-bedrijven in beide gemeenten wordt de benodigde informatie verzameld. In de betreffende enquêtes wor den onder andere vragen gesteld over de aard en de omvang van de agribusiness-bedrijven, de ontwik kelingen in de sector, het beleid en de vereniging Agri Business Groep Venray e.o. Tijdens het symposium, dat op 23 april 2003 in de burgerzaal van de gemeente Venray gehouden wordt, zullen de resultaten van het onderzoek gepresenteerd worden. Hier zullen alle betrokke nen en belanghebbenden voor worden uitgenodigd. wierpen toen de provinciale visie omdat het geen recht deed aan de bouwstenen die in zes regio's in Noord- en Midden-Limburg waren opge steld. Nadat medio vorig jaar de zes bouwstenen bij de provincie waren ingediend bleek dat ze niet waren samen te voegen tot één reconstructieplan. Vandaar dat de provinciale reconstructiecommis sie op eigen houtje een visie ont wikkelde over de inrichting van het buitengebied Dat was tegen het zere been van de agrariërs die veel te weinig terugzagen van hun bouwsteen van hoe het platteland er in de toekomst uit moet komen te zien. Voorzitter Mares zei eind november tijdens een rumoerige bijeenkomst in hotel Asteria dat hij de kritiek ten harte zou nemen. Ger Driessen zei het niet met zoveel woorden maar de 'visie op hoofdlijnen' is grotendeels gesneuveld. De zes regionale bouwstenen vormen nu weer de basis van de plannen voor het platteland. De bouwsteen van Venray en Meerlo-Wanssum krijgt zelfs een prominente rol. "De bouwsteen die in dit gebied is bedacht heeft een voorbeeldfunc tie. Het werk van Venrav/Meerlo- Wanssum krijgt een doorvertaling in het totale reconstructieplan", vertelde de CDA-gedeputeerde die meldde dat het aantal bedrij ven in extensiveringsgebieden fors afneemt. Dit zijn bedrijven die geen overlevingskans meer hebben vanwege woningen of milieu. Driessen zei ook dat de provincie geld heeft om jaarlijks drie bedrijven uit te kopen en te verplaatsen. Hij liet doorscheme ren dat de meeste hiervan in de regio Venray liggen. In de gemeente Venray zijn vorig jaar 267 woningen gebouwd. Dat zijn er iets meer dan het geplande aantal van 250. De tien kerkdorpen lever den met slechts 16 woningen een kleine bijdrage aan het totaal. Het plan Jerusalem had het grootste aandeel in de bouwpro ductie. Aan de Raadhuisstraat werden 104 woningen (68 koop, 16 dure huur en 30 sociale huur) opgeleverd. Antoniusveld was goed voor de tweede plaats met 72 nieuwe koophuizen. Gevolgd door het Franciscanerpark waar in de hoogbouw langs de Leunseweg 43 koopappartementen gereali seerd werden. In Laagheide (Bra bander) werden 20 woningen gebouwd inclusief de chalets in Struikheide. Aan de Merselose weg werden richting Merselo twaalf vrijstaande koopwoningen in de duurdere klasse opgeleverd. Momenteel zijn er nog 71 hui zen in aanbouw. Laterije (16), Jerusalem-plein (10), Laagheide (15), Marianum (22) en de Hoe- bert (8). De gemeente verwacht dit jaar met 200 nieuwe wonin gen, waarvan 15 op de kerkdor pen, op een lagere productie uit te komen. Voor de komende jaren staan de volgende bouwprojecten gepland. Jerusalem-contrast (13), Laagheide (135), Brabander (637), de Gouden Leeuw (163), Vlier straat (54), Merseloseweg (5), Kortmannweg (6), Hoenderstraat (40), KTS/MBO (90), slagerij Drabbels (28), Eikenlaan (40), St. Annaterrein (350), St. Servatius- terrein (78), MAVO (40), Gas- straat (20), Mgr. Goumansplein (67) en 33 woningen in het kader van de ruimte-voor-ruimte rege ling. Ysselsteyn is het wachten meer dan beu. Op initiatief van Jan Houben bood CDA- gedeputeerde Ger Driessen afgelopen dinsdag een petitie aan landbouwminister Veer man en staatsecretaris Van Geel (milieu) aan. Het Yssel steynse statenlid hoopt zo ein delijk een doorbraak te force ren in de impasse rond het woonzorgcomplex voor oude ren in Ysselsteyn. Ger Driessen was vorige week te gast op een CDA-bijeenkomst over landbouw in Ysselsteyn. Toen Driessen vertelde dat hij komende dinsdag in Den Haag een onderhoud heeft met Veer man en Van Geel kwam Houben met het idee om een petitie aan te bieden. "Het is in Ysselsteyn een onhoudbare situatie. Dat op onzinnige gronden het wozoco niet gebouwd kan worden", zei Houben. Door cumulatie van stankcirkels mag het voormalige bedrijfspand van Keijsers-Manders in hartje Ysselsteyn niet ver bouwd worden tot woonzorg complex. De zeventig aanwezi gen in de zaal zetten na afloop allen hun handtekening onder de petitie. Ger Koopmans (CDA) heeft in de Tweede Kamer ook vragen gesteld over het wozoco. "Dit is volstrekt onterechte regelgeving. Want daar stinkt het helemaal niet naar varkens. Van Geel heeft mij beloofd dat hij ervoor zal vechten dat dit woonzorgcomplex moge lijk gemaakt wordt", aldus Koop mans. Dit jaar wordt alweer voor het 52ste jaar Kindervakantiewerk georganiseerd. Deze jaarlijkse zomerse activiteit vindt dit jaar plaats van maandag 21 tot en met vrijdag 25 juli. Om ook dit jaar zo'n 700 Venrayse kinderen een leuke week te bezorgen is de organisatie opzoek naar vrijwilli gers die in deze week leiding wil len geven aan een groepje van circa tien kinderen. Ben je dus ouder dan 15 jaar èn beleef ook jij graag een leuke week, meld je dan nu aan! Bezoek voor vragen en/of aanmelden website www.kvw-venray.nl of bel naar 0478-584687. In de vakantieweek wordt deze website dagelijks bij gewerkt met de laatste nieuwtjes, maar ook nu is er al volop infor matie te vinden. CDA-gedeputeerde Ger Messen bracht afgelopen londerdag tijdens een CDA- lijeenkomst in Ysselsteyn joed nieuws van het recon- itructiefront. De fel bekriti seerde 'visie op hoofdlijnen' üe de provincie in november >resenteerde is weer groten- «eels van tafel. Agrariërs ver- PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Voor levering kwaliteits tegen prijzen bouw en agra Brand- en beveiliging van werk scherpe in woning- utiliteitsbouw rische sector. inbraak- 24- 24-uurs service ELEKTROTECHNISCH INSTALLATIEBUREAU VLOETWEG 4 SB 15 AR MERSELO-VENRAY TELEFOONUMMER FAXNUMMER: 0478-569662 VOOR SPOEDGEVALLEN 06-523 I 5244 Het horloge van James Bond speelt in bijna alle films een niet onbelangrijke rol. Zo ook in de nieuwste bond, Die anot her Day, die sinds enkele weken in de bioscopen draait. Het horloge, een Omega Seamaster Professional, onder andere verkrijgbaar bij Verlin den Juwelier in Venray, is ook in deze film weer voorzien van allerhande technische snufjes. Snufjes zoals een ontstekings mechanisme en een laser, die u in de winkelversie natuurlijk niet aantreft. Het horloge is daarom niet minder fraai en heeft een aan tal kwaliteiten waarvoor u niet Bond hoeft te heten. Zo blijkt de Seamaster professional het ideale duikhorloge te zijn, dat op grote diepte (enkele honderden meters) nog feilloos functioneert. Het horloge is voorzien van kras- vast en anti reflecterend saffier- glas en dus beschermd tegen schokken, krassen en stof. De wij zers van de Seamaster zijn zelfs in de meest extreme omstandighe den optimaal leesbaar. Daarnaast is en blijft de Seamaster een fraai horloge met een fraai design en karakter, van sportief tot gedistin geerd. uitgevoerd in duurzame materialen zoals goud, edelstaal en titanium. Wilt u in het bezit komen van dit fraaie horloge, bezoek dan de website www .omegawatches.com en doe mee aan de prijsvraag. U maakt dan kans op een Seamaster. En wilt u het gewoon kopen, loop dan bij Verlinden Juwelier op de Grote Markt binnen.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7