Regiokalender Winkelen in de zorg, een zorg minder Strengere regels voor zwembaden Geld voor businesspark Oude foto Weekend diensten Cursussen Volks universiteit COMFORTABEL WONEN pak PEEL EN MAAS BEZORGEN? Gezinsviering Grote Kerk Gezinsviering Paterskerk <1 NI PEEL EN MAAS Donderdag 23 januari 2003 - Pagina; HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse Huis- ArtsenPosten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. ZIEKE NVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 APOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Oda, Apotheek De Monnikskap en Apotheek Antoniusveld: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag en zon dag is Apotheek Antoniusveld tevens geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d. tel. 5848T Apotheek Veltum dagelijks van 08.00 tot 12.30 uur en van 13-30 tot 17.00 uur. Buiten deze tijden, uitsluitend voor spoedgevallen kunt u bij Apotheek Antoniusveld terecht via het dienstluik. TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586-45" I M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegcbuure, V. Geurts, R. Eelderink. G. Gelling en M. Theu- nissen G. GELLING en H. van WIN DEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORD-LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077-3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venrav. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 WEEKDIENST "VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskun dige praktijk Venrav worden vanaf maandag 0".30 tot vrijdag 19-30 uur waargenomen door: H. v. EERTEN en R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tus sen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Stationsweg 46, 5803 AC Venray, tel. 0478-527066. E-mail: igg@vvgi.nl Openingstijden: Maandag t/m donderdag van 09.00 tot 12.00 uur en maandag, dinsdag en don derdag van 13.30 tot 16.30 uur. MELDPUNT ALGEMENE HULPDIENST \TNRAY TeL 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het Gehandicaptenplatform. VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en don derdag van 10.00-12.00 uur Ven ray tel. 0478-565155 BUREAU VOOR RECHTSHULP Z.O.N. De Clockert. Bergweg 4. 5801 EG Venray. Juridisch (gratis) spreek uur op afspraak: tel. 077- 3209191. Gespecialiseerd in arbeidsrecht, uitkeringsrecht, huurrecht, vreemdelingenrecht en consumentenrecht, met name voor de minder draagkrachtigen in onze samenleving Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenemen ten en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactio nele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 24 januari: Hans Fingerlmt verzorgt een lezing over handlezen De paranormale avond vindt plaats op de Ericaweg 3 in Neerkant. Voor meer informatie: telefoon (077)4661370. Zaterdag 25 januari: De Eindhovense spacerocksensatie 35007 neemt het publiek van jongeren centrum Perron 55 in Venlo mee naar de uithoeken van de perceptie. Het spektakel barst om 21.00 uur los. Zaterdag 25 januari: Staatsbosbeheer verzorgt vanaf 14.00 uur een winterknutselmiddag in bezoekerscentrum Mijl op Zeven aan de Moosidijk 15 in Ospel. Opgave via telefoon (0495)641497. Zondag 26 januari: Oldies Club Neerkant heeft van 11.00 tot 17,00 uur een cd- en platenbeurs in gemeenschapshuis De \loost aan de Moostenstraat 3 in Neerkant. Zondag 26 januari: Staatsbosbeheer verzorgt vanaf 14.00 uur een wintcrwandeling in nationaal park De Groote Peel. Aanmelden is noodzakelijk via bezoekerscentrum Mijl op Zeven aan de Moostdijk 15 in Ospel, telefoon (0495)641497. Maandag 27 januari: M. Peeters verzorgt een lezing over het onderwerp hulp en genezing via de geestelijke weg door de leer van Bruno Gaining. De avond in hotel Wilhelmina in Venlo begint om 19-30 uur- Zondag 2 februari: Auteur Bemlef is te gast in het Literair Cafe Helden. Bemlef, vooral bekend van zijn werk Hersenschimmen, wordt geïnterviewd door Annigje Primowees. De literaire bijeenkomst in Het Centrum. Mariapiein 15 in Helden, begint om 10.30 uur Zondag 2 februari: Staatsbosbeheer verzorgt vanaf 14.00 uur een peeltocht in nationaal park De Groote Peel. Aanmelden is noodzakelijk via bezoekerscentrum Mijl op Zeven aan de Moostdijk 15 in Ospel. Dinsdag 4 februari: Op uitnodiging van de Historische Kring Land van Cuijk verzorgt Henk Buijks over de grillen van de Maas De bijeenkomst in het Oranjehotel aan de Brugstraat 8 in Grave begint om 20.00 uur. Woensdag 5 februari: Kinderen van 7 tot en met 12 jaar kunnen vanaf 14.00 uur nestkastjes tim meren bij bezoekerscentrum Mijl op Zeven aan de Moostdijk 15 in Ospel. Opgave via telefoon (0495)6-41497 De nieuwe wijnlanden Een aantal 'nieuwe' wijnlanden. Zuid-Afrika. Chili. Californic. Australië en Nieuw-Zeeland zullen in zes avon den de revue passeren Het groeipro ces van druiven overzee, de vinifica- tie tot en met de botteling krijgen veel aandacht en nog kritischer proeft u iedere cursusavond een aantal wij nen uit den vreemde, waarbij het zogenaamde blindprocven een onder deel zal zijn. Een prima training 0111 bij te blijven en tevens een nog brede re wijnkennis op te doen. Om aan deze cursus te kunnen meedoen, is het gewenst dal u al enige kennis over wijn heeft opgedaan, Deze cursus van zes lessen start op donderdagavond 23 januari bij dc Volksuniversiteit in Venray. Workshop kleuren voor kleding en make-up Kleuren zijn belangrijk Het dragen van de juiste kleuren geeft ons zeker heid, we zien er goed uit dus voelen we ons goed. De workshop duurt drie zaterdagmorgens en gaat over het begrip kleur, wat zijn kleuren, hoe herken je warme en koele kleuren en welke kleuren staan u goed en zijn te gebruiken voor kleding en make-up. Samen gaan we in een kleine groep bepalen welke kleuren voor u het geschiktste zijn en u gaat bij uzelf een make-up aanbrengen onder bege leiding van de docent. l: mag hier voor u eigen make-up spulletjes mee brengen. Maximaal 8 personen. Deze workshop wordt op zaterdag 28 janu ari uitgevoerd bij de Volksuniversiteit in Venray. Inlichtingen over deze cursussen: tel. 0478-580185. Op woensdag 29 januari vindt de startbijeenkomst plaats van het project 'winkelen in de zorg'. Hiervoor worden alle mensen uit genodigd die momenteel op de wachtlijst gehandicaptenzorg staan. Hoe kun je als cliënt actief aan de slag gaan als antwoord op de wachtlijsten? Dat is het doel van de bijeenkomst. Tevens wordt informatie gegeven over de verschillende mogelijkheden. Het programma begint om 20.15 uur en wordt gehouden in De Staaij in Blerick. De zaal is open vanaf 19.45 uur. Het project 'winkelen in de zorg' is een initiatief van de Samenwerkenden Oudervereni gingen Limburg (SOL) en de Soci aal Pedagogische Dienst (SPD). Beide werkzaam voor de regio's Noord- en Midden-Limburg. De laatste twee jaren zijn er extra gelden vrijgemaakt om de wachtlijst op te lossen. Hoewel er veel inspan ningen zijn verricht en ook goede resultaten geboekt, neemt de wacht lijst nauwelijks af. toch denken de organisatoren dat er meer mogelijk is. Maar dan moeten cliënten weten wal er te koop is. Daarvoor is op de eerste plaats actuele informatie nodig. Daar om deze startbijeenkomst voor alle cliënten en hun ouders die wachten op zorg. Tijdens de startbijeenkomst wor den belangstellenden geïnformeerd over de achtergronden van het prp- ject. Enkele organisaties verzorgen een presentatie. Zo besteedt het SOL aandacht aan de collectieve onder steuningmogelijkheden. De SPD belicht dc individuele ondersteuning en de alternatieve mogelijkheden. Het Zorgkantoor gaat in op haar specifie ke rol en zal informatie verschaffen over een aantal belangrijke wijzigin gen die zich dit jaar zullen voordoen. Na deze startbijeenkomst volgen nog vier regionale bijeenkomsten in Roer mond. Weert. Venray en Venlo. Dan kunnen belangstellenden zien dat er een alternatief is voor afwachten als ze zelf in actie komen. Tijdens de grote Zorgmarkt op 12 april in Roermond zullen alle zorgaan bieders zich presenteren Dat geldt ook voor organisaties die niet werk zaam zijn in de gehandicaptensector maar £org aanbieden die ook door mensen met een beperking kan wor den afgenomen Bezoekers kunnen op de Zorgmarkt met eigen ogen zien welke mogelijkheden er in hun regio zijn. Op grond van liet aangebodene kunnen ze dan zelf hun keuze maken. (iedeputeerde Staten komen met aanvullende regels voor het toezicht in Limburgse zwembaden. Aanleiding daarvoor is de discussie, ontstaan na het noodlottig ongeval afgelopen zomer in Mechelen, of de huidige wettelijke regels wel voldoende dui delijk en adequaat zijn. GS zullen de nieuwe aanvullende provinciale regels nog voor reactie voorleggen aan onder meer gemeenten, de recre atiesector en VROM. De nadere voor schriften kunnen dan worden inge voerd met ingang van april 2003 Gedeputeerde Ger Driessen (Hand having) heeft kort na het ongeval in Mechelen laten weten dat hij van mening is, dat de geldende wettelijke voorschriften voor het toezicht in zwem- en badinrichtingen ruimte laat voor verschillende interpretaties en daarmee voor onduidelijkheid. "Het Besluit Hygiëne en Veiligheid Zwem en Badinrichtingen vereist slechts dat er 'voldoende toezicht' aanwezig moet zijn. maar geeft niet duidelijk genoeg aan. wat dan 'voldoende' is. Datzelfde besluit regelt glashelder aan welke kwaliteitseisen zwemwater moet voldoen, maar is niet eenduidig als het gaat om de eisen aan zoiets belangrijks als het toezicht." Een appèl \an Driessen op hel ministerie van VROM om de regels scherper te formuleren heeft tot dusver geen positief resultaat opgeleverd. Gebruik makend van mogelijkheden die de wet biedt, komt de Provincie Limburg daarom met eigen aanvullende regels. De Provincie Limburg stellen in hun nadere regels, aan welke eisen" het toezicht moet voldoen Zwem- en badinrichtingen leggen in een toe- zichtplan vast, hoe het toezicht is geregeld: hoeveel toezichthouders zijn er en op welke locaties zijn zij te vinden, over welke vaardigheden beschikken zij, welke reddingsmidde len zijn er, enzovoort De Provincie zal elk toezichtplan toetsen. GS ver gen van de zwembaden, dat vaardig heden als reddend zwemmen, reani meren en EHBO permanent beschikbaar zijn. Verder mogen toe zichthouders niet tegelijk met het toe zicht andere taken uitoefenen. Gedeputeerde Staten hebben inge stemd met de inzet van Europese sub sidies voor een achttal projecten in Noord-Limburg. De Europese subsidie bedraagt in totaal ruim 2,2 miljoen. Het gaat onder andere om het realise ren van de hoofdontsluiting van het businesspark de Hulst in de gemeente Venray. Het CERES-programnta Noord- en Midden-Limburg is een Europees Stimulerings-programma in een tiental (deel)gemeenten in de Limburgse Pcelregio en het heeft een looptijd van 2000 tot en met 2006. Het CERES-programma. genoemd naar de Romeinse godin van de land bouw. beoogt dc realisatie van een duurzame en dynamische economi sche ontwikkeling van het gebied. Voor dit programma heeft de Europe se Commissie voor de gehele periode L 1 minder-valide aanpassingen keukens 9. «mi Biedt meer don een doorsnee oplossing. De allernieuwste trends op badkamer- en keukengebied. Ook ruime keuze in minder- valide sanitair en keukens En natuurlijk deskundig advies! Voor als het goed moet zijn! tegels Heidseweg 33, 5812 Dog. geopend van 09. Heide-Venray, tel. 0478 533000 .00-18.00 uur, za. van 09.00-16.00 uur I www .comfortabel - wonencom circa 25 miljoen ter beschikking gesteld uit het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO) De gemeente Venray ontwikkelt momen teel een nieuw hoogwaardig busines spark van circa 27 ha aan de A73. De hoofdontsluiting van het terrein ver loopt via de (provinciale) Deurncse- weg waar in de nabijheid van de op en afritten van de A73 een rotonde is gepland. Deze zal op termijn ook gaan dienen als hoofdontsluiting van het te ontwikkelen regionale bedrij venterrein dat ten zuiden van dc Deurneseweg zal worden gereali seerd. Door de aanleg van de rotonde verbetert ook de ontsluiting van het bestaande bedrijventerrein dc Hulst 1Voor dit terrein zal op termijn een revitaliseringstraject worden opgezet zodat in dit gebied uiteindelijk een aaneengesloten hoogwaardig busines spark van 45 ha ontstaat. De duur van het project is tot en met juni 2003. Dc totale kosten bedragen 840.885,80 waarvan een EFRO-bijdrage van 210.221,45. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel 550"-40: kapelaan I. Crasbom, Dr. Poelsstraat 4. tel. 550""90; Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: Bekering van de H. Apostel Paulus. 19.15 Feestelijke H. Mis opgeluisterd door blokflui tensemble; jrelHarrie Rongen- Swinkels; Pascale Laurensse; Klaas v. Koerten: overl. ouders Kroon van den Heuvel; Johan Schwachofer (sterfdag); overl. ouders Emonts-v.d. Hulst en zoon Sjaak; ouders Seuren-Linssen en overl. fam.; Hendrik Kerkhof (verj.) en tevens voor Maria Ver- meulen-Gellings: Leoni Martens van den Berg; zwd. Lei Kusters: jrd. Gonny en Jan Franssen-Clep- has en opa en oma Clephas, Arno Clephas en Gerard Clephas; jrd. Harrie Hermans. Zondag: Derde Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Ad Fleurkens (coll.); jrd. ouders Lucassen-Janssen en overl. kinde ren; jrd. Piet Weijs; Mies en Frans Stappers-Pouwels; Joep Lenssen en overl. lam. V.d. Zijden; Martha v. Valkengoed-v. Bijlevelt en Riet v Bijlevelt; Aleida v.d. Wijngaard- v.d. Wijst. 11.00 Feestelijke H. Mis; gezinsmis; El Rats-Meeuwis (coll.); Jan Aerts. Maandag: 9.00 H. Mis voor een bijz. intentie. Dinsdag: H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 9.00 H. Mis voor ouders Hub Schols-Vos- ters en overl. fam. 9-30 Stiltevie ring. Woensdag: 9.00 H. Mis voor al onze zieken en bejaarde mensen uit de parochie; ouders De Bruijn- v.d. Voort. Donderdag: 9.00 H. Mis voor ouders Kleuskens-Achten. Vrijdag: H. Johannes (Don) Bosco. priester. 9.00 H. Mis voor Piet Weijs. Dienbeurten: za 19.15: Marloes, Cas. Nancy, Falco, Niek en Erwin; zo 9.30: Ties, Jaqueline. Martijn. Marjoleine; 11.00: Niek. Andrea. Dennis. Rov, Marc. Naomi. Lectoren: za. 19-15: G. de Groot; zo 9.30: J. Truijen; 11.00: Gezins mis. Vincent van Gogh Zaterdag; 18.30 Liturgieviering Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loenen. Lector: P. Witten- bols. Zondag: 10.00. Liturgieviering Zondag 26 januari om 22.00 uur is er een presentatieviering voor de communicanten in de Grote Kerk. Het thema voor deze gezinsvie ring is: Voor iedereen een thuis. Tijdens deze mis stellen dc kinde ren zich voor, dan weet iedereen wie er dit jaar de communie doet. Op zaterdag 1 februari is er "weer een gezinsviering- We vieren dan het feest van Maria Lichtmis. Zoals gebruikelijk zullen ook dit jaar de communicanten zich weer in deze viering voorstellen aan onze parochiegemeenschap. Tot ziens op zaterdag 1 februari om 18.00 uur in de Paterskerk. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen. Lector: A. van Eijk. 11.15 Liturgieviering Vineentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Dinsdag: 10.30 Liturgieviering Heuvel. Voorganger: W. den Har- tog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering Vineentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45 tot 17.15 uur Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.45 tot 17.15 uur Yoga en meditatie, P. Zandvliet. In het nieuwe stiltecentrum in de zijvleugel (rechts) van de Servati uskapel. ingang buitenzijde zij vleugel. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: Aalmoe zenier A. de Graaf Woutering. Leunseweg 5, tel. 580202; kape laan I. Crasborn, Dr. Poelsstraat 4. tel. 550790, (kapelaan W. van Dijck. Albionstraat 30, tel. 581575). In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma. t/m. vr. 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202: misintenties voor de hiernavolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te wor den voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmor gen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommu nie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma. t/m. vr. 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 18.00 Kinderwoord dienst: m.m.v. Herenkoor Chr.Kon.; voor onze parochie Venrav-Zuid. Zondag: 8.30 jrg. LH.Th.M. Naus (Oostsingel). 10.30 M.m.v. Zan gers v. St. Frans; Jo Rommen- Seijkens (coll.); Frits v.d.Markt (coll.). 12.00 Doop Alex v.Soest. Maandag: H. Angela Merici. 18.30 Voor wereldvrede. Dinsdag: 18.30 Fam. Madou Klaassen en kleinzoon Cretiën; jrg. Jessica v. Soest. Woensdag: 18.30 Overl. ouders Wilms-Cox en kinderen (coll.). Donderdag: 18.30 Elisa v.Lierop- Elbers (coll.); Marian v.Haperen en overl. fam. Vrijdag: 18.30 Henk Rongen. Voorafgaande aan de eucharistie viering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbidding zijn in de kerk. Aalmoezenier de Graaf Woute ring houdt elke zaterdag van 16.30-17.30 uur spreekuur. Gedu rende dit uur is hij in de kerk aan wezig. Indien u van dit spreekuur gebruik wenst tc maken kunt u de aalmoezenier gedurende dat uur aansprekeïi. Wij verzoeken u hiervoor via de kerk naar binnen te gaan en dus niet aan te bellen aan de pastorie Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 H Mis (stille mis); Koos Hellegers-Jeuken; fam.Vennekens-Verschuren en wederzijdse familie. Misdienaars: Sil Cremers, Seray Cremers. Zondag: Derde Zondag door het jaar. 10.30 H. Mis (gemengd koor); overl. ouders Harrie Derks en Reiny Muyres. Misdienaars: Bart Schelbergen, Erik Peters. Dinsdag: 9.00 H. Mis; fam. Venne- kens-Verschuren en wederzijdse familie; voor priesterroepingen. Donderdag: 9.00 H. Mis; voor de vrede: voor alle zieken van de parocltie. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor): Jac Bots (vrien den); Harrie Vriens; led Vervuurt: tol bijzondere intentie (N). Mis dienaars: M. en K. Nelissen. col lectant: P. v. Dijck. Zondag: 9.00 Hoogmis (Heren koor); St. Gerardus Custers en Petronella Litjens: Ted Peters (jrd): overl. ouders Pcters-Gou- mans; Miel Janssen en overl. fami lie Janssen-Jenniskens. Misdie naars: J., L. en M. Janssen. Collectant: A. Pouwcls. Woensdag: 9.00 H. Mis voor onze parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor overl. ouders Van Rijswijck-van de Ven. Parochie Castenray Zaterdag: 19 00 Overl. ouders Strijbos-Cleven en Hay Verhaegh; overl. ouders Rambags-Smits en kinderen: overl. ouders Kuijpers- van de Pasch; Nella Classens-Jans- sen en Geert Classens; Willem Classens en Petronella Rongen: Thei Seijkens (verj.). Misdienaars: Josje, Dirk. Laura. In de week van 25 tot 31 januari zal de "Acktie Kerkbijdrage" wor den gehouden. Kapelaan van Dijck is bereikbaar onder tel. 581575. Parochie Leunen Kapelaan van Dijck, Albionstraat 30, 5809 AE Leunen, tel. 581575 Misintenties opgeven bij de parochie. Derde Zondag door het jaar. Zaterdag: 18.00 H Mis voor overl. fam. Bouten-Verheijen; Sjaak Classens en zoon Gerrit en uit dankbaarheid. Zondag: 10.30 H. Mis voor Hend rik-Jan Boereboom; Joos Jennis- kens: overl. fam. Goumans- Michels; jrd. Frans v. Bavel; Harry Vullings en overl. fam. Vullings- Coenen. Woensdag: 19-00 H. Mis voor zr. Jeanne (Anna van Rens) en overl. fam.; Karei van Meijel en voor Grada Claessens. Misdienaars: za: Niek, Sam. Mark en Noud: zo: Marion, Kim. Maud en Lisanne; wo: Iris en Angela. Lectoren: za: Jeanny Jennsikens; zo: Goen Reintjes. Rectoraat Veulen Contactp. parochie: M. Geurts- Slangen. Lorbaan 9, tel. 588215. Opgave misintenties: G. Claes sens, tel. 583112. Derde Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 H. Mis en toedie ning van het H. Vormsel; Harrie van Meyel. Misdienaars: Patrick en Pascal. Rectoraat Heide Contactpers. parochie: L. Pou- wels, Heidseschoolweg 1, tel. 582421. Opgave misintenties: d.m.v. formulier dat u achter in de kerk vindt, of na tel. contact met D. Drabbels. 510316. Derde Zondag door het jaar. Zondag: 9 15 H. Mis. jrd. Nellie Claessens-Derikx: Herman Jans sen en Petronella Janssen-Frans- sen. Misdienaars: Martin. Willeke, Giel, Rien, Antoine, Anouk. Lec tor: Ria Derikx. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Kinderwoord dienst (Eige Wijsjes); Rien Gom- mers; overl. ouders V.d. Pas-Cus- ters; jrd. Mathieu Arts; Jan v. Knippenberg; overl. fam. Mul- ders-Maessen: Teng Poels, Zondag: 9-15 (Ouderenkoor); jrd. Elisabeth Potten-Coopmans: jrd. ouders V. Vegchel-Verheijen; overl. ouders Rongen-Verhalle: Marlidi Bastiaansen. Dinsdag: 19.00 Overl. ouders Arts-Heidens; Lies Koonings- Veron. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Bart O. en Erwin; zo 9-15: Joris en Jelle: di 19.00: Bart A. en Stef. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Antoon Arts Anna v.d. Zanden; Johannes Osch en Johanna Janssen; Ma v.d. Hoogenhof; Teng Emonts. Woensdag: 19.00 Peter Math Gielen, echtgen. en overl. kini ren; Lamb. Lemmens, Cathari Hoedemakcrs en kinderen; lem Gellings en Antonia Jilissen Rectoraat Vredepee Zondag: 10.45 Voor de paroch Voorgangers: Jan en Tonny. C lectant: Annemiek. Donderdag: 19.00 Fam. Cornel sen-Hendriks. Rectoraat Smakt Zondag: Derde Week door h jaar. 10.00 Eucharistieviering iT volkszang voor Arnold Reijndc f2 Piet Deenen; Harrie Koopmai Lectrice: Olga v.d. Meer. Woensdag; In de St. Jozef genai kapel t.e.v. de H. Jozef. Derde v |j de negen woensdagen voor li hoogfeest van St. Jozef. 9.30 Mis tot zekere int. (B): zieke fat lieleden; Mie Bongaerts-Kerstt Sjengjenneskens. Protestantse Kerk Predikant: Ds. L. Boot, Groe lol «Al vrij Tel Hart 11. 5801 SX Venray 0478-58439"7. mail: lboot@p net.nl Woensdag vrije dag. Pro stantse Kerk Het Zonnelied. Kio Sp1 6 te Venray Aanvang dienst zondag 26 jam 10.00 uur. Vandaag start het rouselprojcct Geloof- Hoop - Li de van drie predikanten uit 1 Ring Helmond. Ds. C. Crouweh Boxmeer, Ds. A. Wijlhuizen 1 Neunen, en Ds. L. Boot uit V< ray, werken in drie kerken thema 'Geloof-Hoop-Liefde' Zondag 26 januari zal Ds. A. huizen, hier in Het Zonnelie» Venray. het onuitputtelijke th< "Liefde" behandelen. Bij het ject hoort een kunstzinnige beelding die in drie kerken st opgesteld en elke week v wordt onthult. Bent Li benieuwd naar dit carrouselpi ject? Iedereen is van harte w kom! Voor de allerkleinsten is er kindi l opvang. Voor de iets oudere ki deren is er kindernevendiem Het thema zal zijn: "Niet allee maar samen!" Tijdens de dien zal er basiscatechese gehoudi worden. Het thema waar zij h over gaan hebben is: "De Bijb. II Na afloop kunt U een kop kof of thee blijven drinken en voori kinderen staat er limonade klaar Bijbelgemeente De Bijbelgemeente Venray hou iedere zondag om 10 uur ei dienst in gebouw de Kemphaa Kennedyplein 1 in Venray. wordt gezongen uit de bunt 'Opwekking'. Gedurende dienst is er ook aandacht voori kinderen en is er crèche en zo dagschool. Na afloop van dienst kunt u koffie blijven dn ken en nog wat napraten. Oi zijn er regelmatig bijzondere dicfv sten. Door de week is er gelegc heid om deel te nemen aan divi£L^ se gespreksgroepen rondom bijbel. Een informatiefolder ov de verschillende bijbelstudies gespreksgroepen is op te vragr bij het secretariaat. Predikant v, de Bijbelgemeente is R. Lamntci Tel. 586001/546826 (vragen na dhr. Lammers) of 06-1263740 Secretariaat C. Kranendon Kogeldistel 35. 5803 HV Venra tel. 510337 Ook deze week laten wij u via deze foto nog kennis maken met dc ongewo ne strenge winter met enorme sneeuwval in februari 1942. Ook dc winters van 1940 en 1941 waren ongekend streng. In deze drie achtereenvolgende jaren werden ook drie Elfstedentochten verreden. Voetbalwedstrijden werden door de barre weersomstandigheden afgelast. Als alternatief werden op de vloeivt den aan de Maasheseweg schaatswedstrijden gehouden en op de Bosch huize bergen werden skiwedstrijden georganiseerd Op de foto zien we de uit het centrum aangevoerde overtollige sneeuwma sa dicht gestorte maesterskoel in het Jan Hensenpark. gelegen aan de Schot straat - hoek Jan Hensenstraat. Hier staat nu Venray Cultureel Centrum. Rccli op de achtergrond hotel Schaeffers met daarnaast zaal Wilhelmina. Op de hot bakkerij en winkel van hakker Piet Baken en nog enkele woningen in de Jï Hensenstraat- Links is nog goed zichtbaar de grote St. Petnis Bandenkerk. Jan van der Putti

Peel en Maas | 2003 | | pagina 26