Verenigingsinfo Proclamatie wordt 'Spookklemasie' in Leunen /rins Leon I en jeugdprins Joost bij de Klutetrappers Johan van Krey op ondertrouwbal Toon Janssen nieuwe prins Arie Seijkens prins QSchanseknuppels PEEL EN MAAS BEZORGEN? Jeugdtrio 't Knölleke Brukske Aktief Den Hoender OJC Gryphus Kaartconcours Ons Genot De Springplank EVV De Huisvriend Prima resultaten De Huisvriend Dansvereniging Amusement Adelbert- vereniging Jeugd- natuurwacht Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Niets! Aostrumse Zangkompeneej Collegium Vocale Euterpe Symfonie Orkest Venray Venrode Zangers van St. Frans Het Zonnelied De overgang: geen probleem toch? Ars Musica Confetti Venray's Gregoriaans Koor Venray's Mannenkoor COPD, Kort maar Mondig! Uitroepen jeugdprins Jeugdprins De Keavers Ier ck di gtlen \oor n Ai lemc Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray ginafEEL EN MAAS Donderdag 23 januari 2002 - Pagina 23 Tijdens een geslaagde en drukbe zochte pronkzitting heeft vastelaoves- vereniging 't Knolleke in Leunen het nieuwe jeugdgezelschap gepresen teerd' jeugdprins Jonas Vergeldt, jeugdvorst 'Jorn Janssen en jeugdnar Paul Nabben. Activiteitenvereniging Brukske Aktief houdt op zaterdag 25 januari weer een gezellige dansavond in wijk- gebouw De Kiosk in het Brukske in Venray De muziek wordt verzorgd door liet duo The Shelltons uit Venlo. Vader en dochter spelen voor u aller lei soorten muziek. Iedereen vanaf 16 jaar is welkom Aanvang 20.00 uur. zaal open vanaf 19.30 uur. Entree 5 euro. Donderdag 23 januari 14.00 uur koersbal WO Noord-West; 20.00 uur eerste kaartavond uit serie van zes Maandag 27 januari 20.00 uur cluba vond sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 28 januari 20.00 uur repeti tie Muziekmakereej Blaos Um Op. Woensdag 29 januari 10.00 uur volks dansen groep 1; 13 00 uur volksdan sen groep 2. uitwisseling; 14.00 uur handwerken Den Hoender: 19 00 uur yoga informatie telefoon 514 269- Wijkcentrum Den Hoender is gelegen aan de St. Ürsulastraat 2 in Venray. Op zondag 26 januari gaat Teenz, een onderdeel van OJC Gryphus in Vierlingsbeek, schaatsen in het Triavi- um in Nijmegen. Ze verzamelen om 13-30 uur bij Gryphus, Grotestraat 18a Vierlingsbeek Het schaatsen kost 2,50 euro en schaatsen zijn te huur voor vier euro. Teenz is een onder deel van stichting JOC Vierlingsbeek en is bedoeld voor middelbare school- jongeren t/m 16 jaar. Op donderdag 23 januari begint weer het kaartconcours van zes kaart avonden in wijkcentrum Den Hoen der. Dit concours bestaat uit jokeren, rikken en kruisjassen. De vijf volgen de kaartavonden zijn donderdag 30 januari en 6, 13, 20 en 27 februari. Van de zes donderdagen mag u er een missen in de puntentelling. Inschrijf geld voor alle avonden samen is 4,00 euro. Aanvang 20.00 uur. Wijkcen trum Den Hoender is gelegen aan de St. Ürsulastraat 2 in Venray. Ouderenvereniging Activiteiten ouderenvereniging Ons Genot in 't Stekske in Landweert Maandag 27 januari: Gymnastiek: groep I van 13 00 tot i4.00 uur; groep II van 14.00 tot 15.00 uur. Woensdag 29 januari: Volksdansen (MBVO) van 9.00 tot 10.00. Kaarten van 13.00 tot 17.00 uur. Knutselen van 14.00 tot 16.00 uur. Donderdag 30 januari: Koersballen van 09.15 tot 11.30 uur de Ronde Bal. Koersballen van 13-30 tot 16.00 uur de Groene Mat. Sjoelen van 19.30 tot 22-30 uur (ook voor niet leden Ons Genot). Donderdag 23 januari (vanavond) kringspelletjes voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Van 18.30 tot 20.00 uur komen o.a. aan de orde: het meer, vuistvoetbal en weg de bal. Eveneens op donderdag de tweede Rollebol-vergadering. De delegaties van de deelnemende clubs komen hiervoor naar Venray. De vergadering in ons clubgebouw begint om 20.30 uur Maandag 27 januari, van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van de groepen 3 en 4. Op het program ma staat een kwis. Rowena en Hanne- ke zullen deze presenteren. Dinsdag 28 januari clubavond voor de jeugd van de groepen 7 eri 8 plus de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur gaan ook zij op de kwistoer. Donderdag 30 januari oriëntatietocht voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Jongelui: de organisatie wil graag weten hoeveel kinderen er mee doen aan de Kinderoptocht. Geef dit dus door aan de leiding. Het kan nog tot 31 januari. Haast je! Op maandag 2~ januari is de leden vergadering van EW De Huisvriend. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in café Den Engel in Venray. De agenda luidt als volgt opening, notulen vorige vergadering, ingekomen stukken, bestuursmedede lingen. gewestelijke wedstrijd 2002. ringen bestellen, rondvraag, sluiting. Bij verhindering graag afmelden bij de secretaris, Sjaak Verkoeijen, tel 04~8-581742. Leden van EW De Huisvriend heb ben prima resultaten behaald op diverse wedstrijden. Op de kringwedstrijd in Velden behaalde Toine van de Heide een eer ste prijs en Gerrit Goumans het kam pioenschap bij de kleurkanaries. Ger rit Goumans behaalde eveneens het algemeen kampioenschap met de mooiste vogel van de show. Op de stammenwedstrijd in Reuver behaalde Wim Smeets een derde en een zesde prijs. Harrie Kuunders een tweede prijs en Sjaak Verkoeijen een eerste prijs. Op het kampioenschap van Neder land. onlangs gehouden in Zutphen, behaalde Wim Smeets een derde prijs; Harrie Kuunders werd tweede evenals Gerrit Goumans en ook twee keer een derde prijs behaalde Sjaak Verkoeijen behaalde een eerste en een derde prijs, Jan van Bakel en dtrde en Theo Versleijen drie keer een eerste prijs en twee keer een derde. De Huisvriend behaalde voor het tweede opeenvolgende jaar het clubkampioenschap van Nederland bij de Europese cultuurvogels. Op zaterdag 25 januari houdt Dans vereniging Amusement weer haar maandelijkse dansavond in Dans en Partycentrum Janssen aan de Raad huisstraat 6 in Venray. Naast de leden zijn alle dansliefhebbers van harte welkom De avond begint om 21.00 uur en de bijdrage is 3.50 euro per persoon. Dinsdag 28 januari om 20.15 uur komt mevrouw Noura Rezgui spre ken over Choreografie. Noura Rezgui, danseres, docente dans en chore ograaf, zal ons een beeld schetsen van de ontwikkeling van de choreografie in de dans vanaf de vijftiende eeuw tot heden. Tevens gaat zij in op de problematiek van de choreograaf: welke eisen stelt de muziek, de ruim te. de dansers en welke codetaal gebruiken dansers en choreograaf om elkaar goed te begrijpen? Alle geïnteresseerden zijn van harte welkom op deze avond in de bezoe kerszaal van Beukenrode. Er is op dit moment niet veel te melden. De puzzeltochten in het voorjaar laten nog even op zich wach ten en verder is er nog weinig nieuws onder de zon. Binnenkort starten ze weer met de jaarlijkse nestkastjes- actie. Alle nieuwe leden van groep 7 krijgen daarbij een pakketje waarvan ze een nestkastje kunnen gaan maken en ophangen. PEEL EN MAAS een abonnement waard Iedere zondag wordt er geoefend op de schuttersweide. aanvang 10 30 uur. Om meteen een goede seizoen- start te kunnen maken, heten zij u tij dens de oefensessies van harte wel kom. Maandag 1" februari is de algeme ne jaarvergadering gehouden in gil denhuis café d'n Oldtimer, aanvang 20.00 uur. Hiervoor ontvangt eenie der binnenkort de notulen en het jaar verslag thuis. Diegene die zich beschikbaar wil stellen voor een func tie, kan dit schriftelijk kenbaar maken bij het bestuur 24 uren vóór aanvang van de jaarvergadering. Zaterdag 8 maart vindt de algeme ne voorjaarsvergadering plaats van de Schuttersbond Juliana in café-zaal Niëns te Maasbree. aanvang 15 00 uur. Maandag 10 maart vindt de jaarlijk se jaarvergadering plaats van onze muziekkorps, deze vergadering zal plaatsvinden in het Trumke. aanvang 20.00 uur. De inschrijfformulieren voor het Oud Limburgs Schuttersfeest zijn bin nen en de inschrijfformulieren zijn inmiddels ingediend. Op maandag 10 maart zal er in het Belgische Kesse- nich geloot gaan worden voor de optochtvolgorde. Diegene die deze loting wil bijwonen is om 20.00 uur van harte welkom in het Belgische Kessenich. Zaterdag 15 maart vindt de algeme ne voorjaarsvergadering van de Oud Limburgse Schuttersfederatie plaats in het Baexemerhof te Baexem, aan vang 14.00 uur. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS De Aostrumse Zangkompeneej is een zangkompeneej van circa 20 leden. Wekelijks wordt er gerepe teerd in 't Allemanscafé in Oostrum en wel van 21.00 tot 23-00 uur. Zijn er mannen die belangstelling hebben om ook eens zo'n repetitieavond mee te maken. L' bent van harte welkom. Meer informatie nodig? Neem de tele foon en bel 0478-511251 Repetities in het gebouw van de Zan gers van St. Frans aan de Langeweg Elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur Repetities: 27 januari en 3. 10. 17 en 24 februari. Er is nog plaats voor een tenor. Kom nu, we beginnen weer met een nieuw programma Inlichtingen: bel dan- 569412 of 584986. Harmonieorkest: 23 en 30 januari: repetitie. Afmelden tel. 589363. Jeugdorkest: 23 en 30 januari: repetitie. Afmelden tel 588545. Drumband: 28 januari en 4 februari: 19.00 uur les, aansluitend repetitie. Afmelden: 589550/06-12614198. Algemene activiteiten: 30 januari ALV. 22.00 uur. 2 februari: Joekskapellenfestival. 3 februari: AB, 20.00 uur bij Hans. 20 febniari: ALV, 22.00 uur. Repetitie op woensdagavond in De Hommel o.Lv. Stephan Pas, aanvang 20.00 uur. Programma. Brahms, Ein deutsches Requiem. Afmelden bij fam. Grootemaat, tel. 580358 Dringend gezocht: hobo's en klarinet. Eerstvolgende repetitie woensdag 29 januari 2003. Afmeldingen bij Anne- mie Vousten, telefoon 513135- Agenda: 9 februari: repetitiedag 12 februari: geen repetitie 26 febniari: jaarvergadering 23 febniari: opstoekmatinee Heb je ook zin om te zingen in een koor met lichte muziek of wil je meer weten over de vereniging, neem dan gerust contact op met Dora Garson, tel. 585371 of bezoek website www.venrode.nl Vrijdag 24 januari: 19.00 repetitie jon gens en meisjes; 20.00 bassen en tenoren komen daarbij. Zaterdag 25 januari: Vanaf 11.00 uur gelegenheid storten oud papier in container Eruodump Zondag 26 januari: 10.30 hoogmis in Paterskerk; om 10.00 uur aanwezig zijn in zaaltje van de pastorie. Dinsdag 28 januari: 19.00 repetitie alten en sopranen. De Zangers van St. Frans kunnen nog altijd nieuwe jongens en meisjes gebruiken om het koor te versterken. Kom maar eens luisteren op dinsdag of vrijdag om 19 00 uur in het repeti tielokaal aan de Langeweg 92 Repetities 's maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk. Leunse- weg 5, Venray. Zondag 2. 9. 23 februari, 2 en 16 maart, zingen om 10.30 uur in de Paterskerk. Het programma voor het eerste half jaar van 2003 zal t.z.t. bekend gemaakt worden. Bij verhindering afmelden Iny Kuv- pers. tel. 585226. U bent altijd wel kom op onze repetitieavonden voor een kennismaking. Voor meer infor matie. aanmelding, afmelding kunt u bellen: José Bakkum, tel 04~8- 582"*6" of Toos v.d. Heuvel, tel. 04~8- 583884. Vrouwen in de overgang krijgen te maken met verschijnselen die een nieuwe levensfase inluiden. De bekende opvlieger of de 'Hot flush' is bij veel vrouwen berucht. Maar ook emotionele veranderingen behoren tot deze verschijnselen. Het is belang rijk om eventuele nadelige gevolgen van de overgang zoveel mogelijk te voorkomen en te beperken. Omdat wij veel ouder worden dan onze moe ders en oma's hebben wij. na de over gang. immers nog een heel leven voor ons! Daarom organiseert het Pluspak ket Groene Kruis een cursus voor alle vrouwen die zich willen voorberei den op de overgang, die er middenin zitten of die de overgang al achter de rug hebben. Deze cursus start op don derdag 13 februari in Venray. Als u meer wilt weten over deze cursus, dan kunt u telefonisch con tact opnemen met de Klantenservice, bereikbaar tijdens kantooruren, tel. 077-3209595. Hier kunt u zich ook aanmelden voor de cursus. Iedere dinsdagavond van 20.15 uur tot 22.30 uur repeteren zij in de Opmaat, hoek Oostsingel/Henry Dimantstraat. Hebt u zin en interesse om samen te zingen? U bent van harte welkom. Zij hebben het repertoire een bredere wending gegeven. Voor meer infor matie kunt u zich wenden tot Marjo Kuvpers (voorzitter) tel 0478-513191 Agenda: 8 februari misintentie Grote Kerk Afmelding repetitie: Marjo Kuvpers. tel 04-8-513191 dinsdag tussen'18.00 en 19.00 uur Papiercontainer is van maandag t/m zaterdag geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Parkeerplaats Vincent van Gogh Inst. locatie St. Anna. Woensdag 29 januari repetitie van 20.15 uur tot 22.30 uur. Confetti is een koor dat bestaat uit vijf sopranen, vijf alten, vijf tenoren en vijf bassen. Zij streven ernaar om voor elke stern- partij een extra stem te hebben, dus zes stemmen per partij. Ben jij tenor, of sopraan, .en heb je zangervaring'' Neem dan contact op. Het repertoire is afwisselend, van close harmony tot pop. Ze repeteren op woensdag avond. Bekijk voor informatie ook website wrtvw.confetti.zingt.nl of neem con tact op met secretaris: Henk Mijnster. tel. 512082. Voor afmelding: Gerti. tel. 631306. Repetities: Zondag 2 februari: Annakapel. Maandag 17 februari: Beukenrode, Aan- en afmelden bij J. v. Loon, secre taris, telefoon 0478-585422. Donderdag 23 januari: 20.00 uur repetitie gehele koor; 22.00 uur bui tengewone algemene ledenvergade ring. Donderdag 30 januari: 20.00 uur repetitie gehele koor. Programma: 23 februari: Opstoekmatinee. Afmelden bij Cees van Kreij, telefoon 589775. Oud papier kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. Repetitielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve. Website: http://listen.to/VMK Een cursus van het Pluspakket Groene Kruis voor mensen met een aandoening aan de luchtwegen. Het hebben van chronische bronchitis en/of longemfyseem kan problemen veroorzaken in het dagelijkse leven- Niet alleen voor degene die deze aan doening heeft, maar ook voor de part ner en familie. Het Pluspakket Groene Kruis biedt daarom de cursus COPD. Kort maar Mondig! aan in Venray. Deze cursus is bedoeld voor thuiswo nende personen vanaf 55 jaar en ouder, die vanwege hun bronchitis en/of longemfyseem problemen erva ren in hun dagelijkse leven. Omdat dit ook grote gevolgen voor de directe omgeving heeft, worden bij de cursus ook nadrukkelijk de partner of directe familie betrokken. De cursus bestaat uit acht wekelijk se bijeenkomsten van 13-30 tot 15.30 uur. De eerste bijeenkomst is gepland op maandag l"7 februari 2003 in het Medisch Centrum VieCurie aan de Merseloseweg in Venray. Onderwer pen die aan de orde komen zijn o.a. omgaan met kortademigheid, leefge woonten en stress. De Klantenservice verstrekt meer informatie over deze cursus. Via dit bureau kan ook aanmelding plaatsvin den. De Klantenservice is bereikbaar tijdens kantooruren, tel. 07~- 3209595. Lezen en schrijven over de boerderij Hoe was het leven vroeger op de boerderij? In Streekmuseum de Locht te Melderslo wordt onder leiding van Adie Steen, docent Levensverhalen schrijven, de cursus Lezen en schrij ven over de borderij gegeven. Het museum laat zien hoe het vroeger was. Door met elkaar herinneringen op te halen komen de verhalen 'al? vanzelf. Het is niet nodig schrijferva ring te hebben. De cursus start op woensdag 22 januari a s. Deze cursus is een samenwerking* project tussen Streekmuseum Dt Locht en de Volksuniversiteit Venray e.o. Psychologie als ver grootglas Beginners Psychologie is een terrein mei steeds meer vertakkingen. In deze cursus worden in vijf lessen drit onderwerpen behandeld die rechtst reeks te maken hebben met "hei leven van alledag": Communicatie Kernkw aliteiten; Territorium Deze cursus wordt door de Volks universiteit uitgevoerd in samenwer king met de bibliotheek in Horst er start op dinsdagavond 28 januari. Zaterdagavond rond half elf is het weer zover en wordt de nieu we prins van vastelaovesvereni- ging De Piëlhaas uitgeroepen. Het wordt zaterdag een gezellig avondje griezelen want met als thema 'spoken' is de prinsepro clamatie veranderd in een spook klemasie... "Het wordt erg leuk", laat Marga Valckx weten. "Griezelen met een glimlach", zoals dat hoort in de vaste- laovestijd. Zoals het bij griezelen hoort, hult zij zich wat betreft de aan kleding nog in nevelen. Over het pro gramma wil ze wel uitweiden. "De rode draad wordt gevormd door een heuse trollenkoning die er samen met vorst Fun voor zorgt dat de diverse programmaonderdelen aan elkaar ver bonden worden. Naast de vaste items als het aftreden van het trio. de slo tact van het trio, de toetreding tot de apk van prins Henk en het zingen van de liedjes op de Piëlhaas-cd, heeft Dizzy een dans die volledig inspeelt op het thema. Daarnaast is er een gastoptreden van de Helmondse groep Striepke Veur met enkele schit terende scetches. De slotact wordt traditioneel verzorgd door de Raad van Elf, voorafgegaan door een dans groep De Raad van Elf heeft dit jaar veel energie in de act gestoken. Ook hierin spelen spoken een rol met als hoogtepunt natuurlijk het uitkomen van de nieuwe prins." De Prinseproklenvasie is overigens nog niet uitverkocht. Er is nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar bij de VW. telefoon 510505. of bij Marga Valckx, telefoon 513515 Haast u, want vol is vol. Bovendien woorden er dit jaar, mede in het kader van de vei ligheidseisen in de horeca, geen foy- erkaarten meer verkocht. Wie overi gens kans wil maken op een fles Hazenbloed. kan eens een kijkje nemen op de site van De Piëlhaas (www.pielhaas.nl) en meedoen aan de prinsentoto. Daarnaast kunnen de toeschouwers zaterdagavond ook meedoen aan een prinsentoto. met als hoofdprijs een driedaagse reis ter waarde van 250 euro. beschikbaar gesteld door het reisbureau Vice Versa. iegt 1 Afgelopen zaterdag is Toon d'n ^fTwedde (Toon Janssen) uitgeroepen .lot zevenenveertigste prins van de rcKnöllekes in Leunen. Samen met nar ui H Job Wim van Osch) zal hij alle Knöllekes .en Knöllinnekes voorgaan onder zijn, motto: Wej blusse de carnaval nog bng nie ut Prins Toon d'n Twedde is H jaar en geboren als Piëlhaas. Hij .woont samen met zijn vrouw Annie 11 (Driessen) en hun zoon Ralf en doch- 'er Ilona aan de Meester de Haan straat. 111 Toon is een echt carnavalsmens. sinds 1991 is hij lid en penningmees ter van de Raad van Elf. Ook is hij lid rin de cup, commissie uitkomen prins In zijn dagelijks leven is Toon dakdekker lid van de vrijwillige brandweer. Hij voetbalt zelf bij de n veteranen en hij traint de F-jeugd '"i Verder is hij bestuurslid van de jeugd ig. brandweer en is hij vrijwilliger van gemeenschapshuis de Brink. Vol enthousiasme zal prins Toon d'n Twedde. samen met vorst Piet en zijn gevolg, voorgaan om er bij de Knöl lekes een onvergetelijke carnaval van 'e maken. Op zaterdag 1 maart krijgt iedereen de kans de nieuwe heerser ie feliciteren met zijn benoeming. De receptie vindt plaats in gemeen schapshuis de Brink en wel van 20.11 uur tot 22.11 uur Op een goed bezocht en gezellig Kiosenbal bij de Schanseknuppels in asten ray is zaterdagavond Arie ei|kens uitgeroèpen tot prins Arie 1 \ne maakt al jaren deel uit van de car- 'jd iavalsvereniging. De laatste jaren ben Doet hij dit als voorzitter van de rena ichanseknuppels. Hij zat vescholen soon n een glas bier dat op de kop stond, len nant Arie is van plan om de hele car 's en naval alles op de kop te zetten. Dit alles onder het motto zijn leus welke hij zaterdagavond voor de eerste keer uitriep in de Wis: Laot öw gaon. blief nie staon. Doet mar mit, dizze kame- val zit. De receptie van prins Arie 1 wordt gehouden op zaterdag 8 februari in gemeenschapshuis de Wis in Casten- ray. Aanvang 20.11 um*. Jan (v. ioyn bi 6.22. ersti Afgelopen zaterdag is bij de Klute- rappers uit Vredepeel prins Leon I Vegchel) uitgeroepen tot prins !.$>amen met prinses Moniqe en narrin Nicole (v. Hoof). Dit trio gaat dit car- naulsseizoen voorop met de leus: 3 itodde mit vastelaovend mit d'n auto angs de kant, evegoed effe belle, want klant is klant. Zien wej mit car naval nie tuus dan viende ös ien ut O.-ifc Klule-luius In het dagelijks leven is de prins iutomonteur in de garage van zijn fader Louis v. Vegchel. Hij is Kstuurslid van Stichting Vredefees ten en al jaren lang actief deelnemer aan de plaatselijke zittingsavond. Prins Leon I houdt receptie op zon dag 23 februari in gemeenschaphuis De Kleine Loef van 11.49 tot 14.49 uur. Op het begin januari gehouden Jeugdprinsenbal is Joost (Cornelissen) uitgeroepen tot jeugdprins van de Kluutjes, samen met jeugdprinses Linda (v. Bommel) en nar Nick (de Mulder). De jeugdprins houdt even eens receptie op zondag 23 februari in gemeenschapshuis De Kleine Loef van 11.49 tot 14.49 uur. De commissie Boerebruiloft is er in geslaagd om dit jaar Johan van Krey te contracteren voor de muzikale omlijs ting van het ondertrouwbal van het boerenbruidspaar voor het komend vastelaovesseizoen Johan. al lange tijd niet meer woonachtig in Venray. draagt de Rooyse vastelaovend nog steeds een warm hart toe In het ver leden was Johan vaker te gast bij de boerenbruiloft waar hij met zijn accordeon een pakkende sfeer wist te creëeren met zijn traditionele polka's, veleta's en oud Hollandse liederen. Naast het optreden van Johan van Krey wordt de avond tevens opgeluis terd door muziek van de Rooyse Hof kapel en zullen de cd-artiesten de nieuwe vastelaoveshits ten gehore brengen. Evenals de twee voorafgaande jaren heeft de commissie boerenbrui loft de keuze van het boerenbruid spaar in eigen hand gehouden. Daar mee is gegarandeerd dat er een bruidspaar wordt gepresenteerd dat in brede lagen van de Rooyse bevol king bekend is. Het bruidspaar beschikt over een enorme achterban die een groot boerengezelschap op de been weet te brengen en die van de boerebruiloft een grandioos feest gaan bouwen en deze als onvergete lijk op de kaart zullen zetten. Het vol ledige gezelschap zal uiteraard aanwe zig zijn op het ondertrouwbal op 1 februari aanstaande dat gehouden wordt in de Witte Hoeve. Aanvang van het bal is om 2111 uur. Allereerst zal om 22.11 uur afscheid worden genomen van het boerenbruidspaar van vorig jaar Henriëtte en Edgar, waarna om circa 22.30 uur het nieu we boerebruidspaar aan het publiek zal worden voorgesteld. Op carnavals- dinsdag is er de traditionele Optocht, de Trouwerij, het Metworst-Hange. de Receptie en het Bal. Boeren en boerinnen, kom in gepaste kleding, dat wil zeggen boe- ren-outfit, naar het ondertrouwbal op 1 februari in de Witte Hoeve en vier met het bruidspaar dit geweldige feest. Voor de kosten. 5.- per per soon. kunt u niet thuisblijven. Zaterdag 1 februari verzamelen alle Hazekeutels zich in de foyer van de schouwburg voor de jeugdzitting van 2003. De avond staat in het teken van het aftreden van prins Joep en zijn adjudanten en het uitroepen van de nieuwe jeugdprins. Om de spanning er goed in te houden zijn er eerst optredens van verschillende artie sten. Verder wordt ook het nieuwe boerenbruidspaartje bekend gemaakt. Het thema is dit jaar muziek. De avond begint om 18.33 uur. Afgelopen zondag is in Holthees- Smakt uitgeroepen tot jeugdprins: Teun I (van den Brandt) en als jeugd vorst Ruud (lanssen). Teun I heeft als leus: Met Teun van den Brandt zetten we mit carnaval alle serieuze zaken aan de kant.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 23