Vrachtwagen vol spullen van Wanssum naar Wasosz Meerlo-Wanssum "Rooyse Wissel streeft naar open communicatie" Meerlo-Wanssum telt meer inwoners Twan en Annie Hendrix aan de slag in De Hap Autobanden moeten weg €18, oo* Subsidie fietspad Service rubriek Knokke om te Rokkuh in Merlin peel en maas Donderdag 23 januari 2003 - Pagina 11 De directie van tbs-kliniek de Rooyse Wissel in Oostrum houdt op maandag 3 februari een openbare informatie avond in zalencentrum 't Bru- geind in Meerlo. Op verzoek van de gemeente Meerlo- Wanssum zullen algemeen directeur Toine de Beer en de aanwezigen informeren over de huidige stand van zaken en de plannen voor de komende tijd. Natuurlijk komen ook het jaarplan 2003 en het meerjarenbeleidsplan 2003-2006 van de tbs-kliniek tijdens deze bijeenkomst aan de orde. Aanvang: 20.00 uur. Directe aanleiding voor de komst van de directie van de Rooyse Wissel naar het gemeente huis in Meerlo is de onrust die in deze gemeente, net als in Oos trum. is ontstaan naar aanleiding van berichten in de media over het jaarplan 2003, waarin onder andere staat te lezen dat de tbs-kli niek een toename van geweld ver wacht tussen patiënten, een gevolg van het groter aantal ver pleegde patiënten en de verwij zing van meer lastige patiënten naar Oostrum. Tijdens de gemeenteraadsverga dering van vorige week spraken enkele politieke partijen en inwo ners uit de gemeente Meerlo- Wanssum hun grote zorgen uit over de berichten in de media. Ook kreeg de directie van de Rooyse Wissel het verwijt slecht te communiceren met haar omge ving. Burgemeester Hahn besloot daarop de directie van de tbs-kli niek uit te nodigen voor een infor matiebijeenkomst, omdat hij geen uitspraken wilde doen of conclu sies wilde trekken op basis van een krantenbericht. Een verzoek waaraan de Rooyse Wissel graag wilde voldoen, want de directie wil de mediapublica- ties graag wat nuanceren. "Met de veiligheid binnen en buiten de muren van de kliniek is het echt niet zo slecht gesteld als de media de burger soms willen doen gelo ven", stelt communicatiemede werker Stefan Wesselink. "Natuur lijk gebeurt hier wel eens wat. Maar het is absoluut niet zo dat onveiligheid simpelweg het optel len van een rekensommetje is. Cij fers uit een rapport kunnen een scheef beeld Schetsen, zeker als ze niet in de juiste context wor den geplaatst. Vandaar dat de directie graag naar Meerlo komt om duidelijk te verschaffen." Ook met de aantijging dat de tbs-kliniek te weinig met de omgeving zou communiceren, is Wesselink het absoluut niet eens. "We overleggen met zo'n beetje iedereen. Elke drie maanden met het omwonendencomité van de Rooyse Wissel, waarin afgevaar digden namens de dorpsraden en de direct omwonenden zitting hebben. Daarnaast hebben we binnenkort overleg met alle sport clubs van Oostrum om te bekij ken hoe wij als goede buur kun nen samenwerken. De Witte Vennen hebben we ook met dit doel uitgenodigd, maar zij zijn niet op ons aanbod ingegaan. En alle scholen uit de buurt komen begin februari bij ons op bezoek omdat we ook de scholieren en leraren willen informeren over tbs en de Rooyse Wissel. Daar naast hebben we vorig jaar infor matieavonden gehouden, waarin we onze plannen met betrekking tot resocialisatie uitgebreid uit de doeken gedaan. Wij streven juist naar een open communicatie met onze omgeving." F. Hermans uit Meerlo moet de autobanden die hij heeft opgeslagen achter zijn woning aan de Stendert in Meerlo ver wijderen. De provincie Lim burg heeft op advies van de onafhankelijke Awb-commis- sie het bezwaarschrift van de Meerlose kunstenaar verwor pen. De Meerlonaar had bezwaar gemaakt tegen een besluit van Een jaarabonnement kost u slechts Naam: i Adres: Postcode Gedeputeerde Staten (GS) om een partij van ongeveer 8000 autoban den via bestuursdwang te laten verwijderen van zijn terrein. Voor de opslag van de banden zou Hermans een milieuvergun ning moeten hebben. Op basis van het Landelijke Afvalstoffen Plan mogen banden niet langer dan een jaar opgeslagen blijven. Daarom kan de provincie voor deze partij geen milieuvergunning afgeven. De banden, in omvang ongeveer 300 m3, liggen er inmid dels ai langer. Om aan deze overtreding een einde te maken hebben GS aange kondigd, dat zij de banden via bestuursdwang zullen laten ver wijderen. Dat zal op korte termijn gebeuren. Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Woonplaats: Huub en Petra Stevens en hun twee dochters Lisanne en Lidian zijn voor de meeste Meerlonaren erg bekende gezichten. Want wie genoot in de afgelopen acht jaar nu niet van een grote friet met, een frietje oorlog, een goulaslikro- ket of een lekkere frikadel speciaal van de familie? Al jaren voorzien Huub, Petra, Lisanne en Lidian de Meerlo naren van een vette hap. Zon dag 26 januari stoppen ze ech ter met hun cafetaria Lili's aan de Hoofdstraat in Meerlo. Door de ernstige ziekte van hun twee dochters zien Huub en Petra zich genoodzaakt om met pijn in hun hart de drukbezochte cafeta ria vaarwel te zeggen. De meisjes worden namelijk geregeld behan deld in het Radboud Ziekenhuis in Nijmegen. "We staan vaak voor cruciale beslissingen voor wat betreft de complexe behandeling van onze dochters. Met een werk week van tachtig uur is het niet meer op te brengen om samen met mijn vrouw naar het zieken huis te gaan. Ook moeten we de cafetaria om de haverklap sluiten. Voor ons gevoel krijgt de behan deling van onze dochters nu niet de juiste aandacht. We stoppen met de zaak. zodat mijn vrouw en ik meer tijd kunnen investeren in ons gezin en onze volle aandacht kunnen richten op Lisanne en Lidian." De Meerlose periode ervaren ze als een erg plezierige. Na zijn stu die was de in Venray getogen en geboren Huub Stevens negen jaar lang Nederlands hoop in bange dagen als beroepssoldaat in Deventer. Na enkele jaren besloot Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: ffr De gemeente Meerlo-Wanssum ontvangt van het Rijk een subsidie van 225.000 euro voor de realisatie van een vrijliggend fietspad tussen de dorpen Tienray en Blitterswijck. Dat meldde wethouder Derikx vorige week in de gemeenteraadsvergade ring. Met de subsidie betaalt de overheid de helft van de totale kosten voor de aanleg van het 550 meter lange fietspad. De aanleg van het fietspad werd enkele keren door de gemeente uitgesteld omdat er geen geld voor was. De gemeente Meerlo-Wanssum ontvangt de subsi die van het Rijk in het kader van plattelandsvernieuwing. Meerlo- Wanssum heeft het fietspad namelijk opgenomen in een lijst van maat regelen die de gemeente aantrekkelijker moet maken voor de toerist. Het fietspad moet voor 2004 zijn aangelegd. Huub en Petra Stevens nemen maandag afscheid als eigenaren van cafetaria Lili's in Meerlo hij echter een totaal andere weg in te slaan en zijn strijdhelm voor goed aan de kapstok te hangen. Hij wilde zijn horizon gaan ver breden en eigen baas zijn. Voordat Huub met zijn gezin naar Meerlo verkaste, huurde hij twee jaar een cafetaria in Over- loon. "Het was een erg klein cafe taria met weinig uitbreidingsmo gelijkheden. Toen kregen we van Geert Gorree, die destijds cafeta ria De Hap in Meerlo runde, de vraag of we onze zaak in Over- loon niet wilde inruilen voor zijn cafetaria in Meerlo. Een grotere zaak met een eetzaaltje en cafeet je. Uiteraard grepen we die kans met beide handen aan en zo begonnen we met veel moed en ijver met ons eigen cafetaria Lili 's in Meerlo." HOOGTEPUNTEN Hoogtepunten kan de frietboer genoeg opsommen. Bijvoorbeeld de frikadellenwedstrijd die hij twee keer op touw zette. Wie de meeste frikadellen in een half uur tje wist te consumeren werd gekroond tot 'Frikadellen-kam pioen'. "Dat was echt werelds. Tijdens de wedstrijd stond het kleine eet zaaltje achter het cafetaria com pleet op z'n kop. Het was een drukte van jewelste en de pers kreeg er maar geen genoeg van. Het sloeg echt nergens op, maar vele cameraploegen, nieuwsbla den en zelfs de Duitse media nes telden zich tussen de Meerlose bevolking om getuige te zijn en verslag te maken van de 'schrok- koppen' die op her podium hun best deden om dc frikadellen bin nen te houden. Niet alleen de Meerlose bevolking deed mee. maar ook frikadelleneters uit vele andere dorpen schreven zich in voor de wedstrijd. Fantastisch was dat!", vertelt Stevens enthou siast Een ander hoogtepunt was het eenjarig bestaan van hun zaak. Om het 'jubileum' te vieren zetten Petra en Huub samen met de basisschool een actie voor de jeugd op touw. Elke leerling van basisschool Megelsheim in Meerlo kreeg vijf aardappelen die ze ver volgens zelf konden schillen en naar eigen inzicht een leuke vorm mochten geven. Vervolgens bak ten de kinderen hun eigen aardap pels en ondertussen kregen ze van Huub en Petra uitleg over het werken in een cafetaria. Maar ook de prettige sfeer tij dens het Merlinpopfestijn bij het Meerlose jongerencentrum zal Huub zich altijd blijven herinne ren. Want de frietboer was jaar lijks met een mobiele frietkraam bij de soos van de partij. Om de hongerige festivalgangers van een vette hap te voorzien. "Echt fan tastisch om zo 'n hele dag mee te maken, onder het frietbakken gezellig wat babbelen met de soosjeugd. die prachtige toestan den rondom het jongerenge- bouw. Die sfeer zal ik nooit meer vergeten." Huub en Petra hebben altijd zoveel mogelijk voor de Meerlose gemeenschap klaargestaan. Ze zijn goede bekenden in het plaat selijke verenigingsleven en spon sorden diverse clubs. Nu alles nog goed draait kun nen Huub en Petra hun zaak goed overdragen, zodat de Meerlose frietliefhebbers niet of nauwelijks zullen merken dat er iets gaat ver anderen. "We hebben alles zo goed mogelijk geregeld. De kookclub en de schaakclub kunnen geluk kig ook bij de nieuwe eigenaar terecht", weet Huub. De nieuwe eigenaars zijn de uit Venray afkomstige Twan en Annie Hend- rix. Negen jaar geleden deed Twan zijn eerste ervaring al op in cafetaria Lili's, dat toen De Hap heette. Dat is ook meteen de reden waarom de cafetaria weer de naam De Hap krijgt. Huub is inmiddels al aan de slag gegaan bij Centerparcs in Horst, w aar hij teamleider van de hore- ca-unit Fastfood is. De familie Ste vens blijft voorlopig in Meerlo wonen. Huub, Petra, Lisanne en Lidian nemen op maandag 27 januari met een receptie definitief afscheid van hun zaak, aanvang 19.00 uur in cafetaria Lili's in Meerlo. Tijdens de receptie kun nen de Meerlonaren en de vereni gingen natuurlijk ook de handen schudden van de nieuwe eigena ren Twan en Annie 1-Iendrix. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Ram makers. Marie-Therese van Loon. Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen. J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wftnssum. Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl Spreekuur volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Hanna van de Voortplein 7, 5865 BH Tienray, tel: 692039. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo. tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 0—-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 1-t. 5804 BV Venray, tel: 51 "484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo. tel: 0"7-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Zaterdag 22 februari is het weer zover Dan vindt alweer de derde editie van Knokke om te Rokkuh in OJC Merlin in Meerlo plaats. Het minifestival, inmiddels beter bekend als het kleine broertje van Merlinpop. stelt jaarlijks nieuwe coming bands in de gelegenheid zichzelf in de picture te spelen. Via deze weg kunnen de deelne mende bands een felbegeerde plaats in de line-up van Merlinpop 2003 verkrijgen. Kortom: ze zul len moeten Knokke om te Rok- ktih! Geïnteresseerde bands die zich willen inschrijven, dienen uiterlijk voor maandag 10 februari een demo en een biografie te stu ren naar: OJC Merlin o.v.v. Knok ke 2003, Hoofdstraat 31, 5864 BC. Meerlo Informatiebijeenkomst tbs-kliniek in 't Brugeind Aantal inwoners in Geijsteren en Blitterswijck daalt Het inwonertal van de gemeente Meerlo-Wanssum is in het jaar 2002 toegenomen met 60 personen. Het totaal aantal inwoners bedroeg op 1 januari 2003 7.734 inwoners, zestig meer dan op 1 januari 2002. In de dorpen Wanssum (+14), Tienray (+24). Swolgen (+14) en Meerlo (+24) steeg het aantal inwoners in het afgelopen jaar, in tegenstelling tot Geijsteren (-7) en Blitterswijck (-9). In Blitterswijck is de daling van het inwoneraantal vooral te wij ten aan het aantal vertrekkers (50). In totaal vestigden zich in het afgelopen jaar in het Maas dorp dertig nieuwre inwoners. In Blitterswijck werden zestien baby's geboren en er overleden vijf personen. Maar niet alleen Blitterswijck kreeg te maken met een daling van het aantal mensen. Ook het inwonertal van Geijste ren ging met zeven personen omlaag. In dit dorp overleden in 2002 drie personen, maar Geijste ren mocht ook twee baby's begroeten. Ook in Geijsteren ver trokken meer mensen (25) dan er zich vestigden (19). In Meerlo een positief saldo. Het aantal geboorten (32) is in deze plaats groter dan het aantal sterfgevallen (10). Ook vertrok ken uit Meerlo minder mensen (~1) dan er zich vestigden (73) en werden meer baby's geboren (32) dan er sterfgevallen waren (10). Swolgen telde zestien geboor tes en zes sterfgevallen. Uit het dorp vertrokken minder mensen (34) dan er zich vestigden (48). Ook Tienray kreeg meer inwo ners. In het dorp werden twaalf baby's geboren en er overleden tien personen. In Tienray vestig den zich 81 mensen en vertrok ken er 59. Ook Wanssum heeft een posi tief saldo. Er vertrokken 92 men sen uit het dorp en er kwamen 81 nieuwe mensen bij. Het aantal geboorten in Wanssum bedroeg 31, terwijl er zes mensen overle den. Het aantal inwoners op 1 janu ari 2003: Blitterswijck 1117, Geijs teren 450, Meerlo 1767. Swolgen 1268. Tienrav 1128 en Wanssum 2004. In Blitterswijck werd één nieu we woning gebouwd, Geijsteren kreeg geen enkele nieuwe woning. Meerlo elf nieuwe woningen, Swolgen één. Tienray geen en Wanssum één. Het aantal leerlingen van de basisschool in Blitterswijck daalde (-3). evenals in Swolgen (-9) en Tienray (-10). De basisscholen in Geijsteren (+4), Meerlo (+1) en Wanssum (+9) hadden een posi tief saldo. Over de hele gemeente gezien daalde het aantal leerlin gen op de basisscholen met 8 naar 821 kinderen. Schoolbanken en -borden, essenaars, stoelen, banken, mreaus, glaswerk, porselein en tal van keukenmaterialen. Vrijdagmorgen staken enkele medewerkers van Kersten Europe BV in Wanssum stevig de handen uit de mouwen om een grote vrachtwagen vol te laden met spullen voor Wasosz, het Poolse stadje waarmee de gemeente Meerlo- Wanssum warme vriend schapsbanden onderhoudt. Onder toeziend oog van Joep :n Riny Hahn, secretaris van de Stichting Vriendenkring Meerlo- WanssumAVasosz, werden de (hulp)goederen uit een loods van Cehave Landbouwbelang in Wanssum in de vrachtwagen gesjouwd. "Die Poolse chauffeur van de vrachtwagen heeft in Rotterdam een vracht afgeleverd en maakt Vrijdagmorgen werden de spullen voor Wasosz door enkele mede werkers van Kersten Europe in de Poolse vrachtwagen geladen met zijn lege truck een ritje naar Wanssum om de spullen op te halen", zegt coördinator Jet Rei- jnen uit Blitterswijck. "Ook hij doet dat vrijwillig en voor niets, allemaal voor het goede doel in Wasosz." De materialen zijn afkomstig van het Raavland College in Ven ray, maar werden niet meer door de school gebruikt. "Voor Neder land zijn ze misschien wat verou derd, maar in Polen zéér goed bruikbaar. Het is mooi dat het Raayland College de spullen aan ons project wilde schenken. En Wasosz is hartstikke blij met deze bijdrage uit Meerlo-Wanssum, neem dat maar van mij aan." De materialen stonden al drie maanden opgeslagen in de loods, in afwachting van de lange reis naar het Poolse stadje, dat onge veer 7000 inwoners telt. "Onlangs hebben we met de hulp van enke le leden van het gilde uit Blitters wijck de spullen maar eens goed schoongemaakt, want alles zat onder het stof en het meel", ver telt Reijnders. "Tja, wat wil je, drie maanden in zo'n lege, stoffige hal." Riny Hahn zorgde er vorige week in nauwe samenwerking met de Poolse ambassade in Den Haag voor dat de papieren op tijd in orde waren, zodat de spullen zonder veel problemen de grens met Polen konden passeren. "Inmiddels weten ze op de ambas sade wel dat de gemeente Meerlo- Wanssum vriendschapsbanden met Wasosz onderhoudt en regel matig spullen aan het stadje schenkt. Tegenwoordig zijn de papieren snel in orde, daar gaan Via de website www.meerlo- wanssumwasosz.nl kunnen belangstellenden meer informatie verkrijgen over de vriendschaps banden van de gemeente Meerlo- Wanssum met Wasosz. Ook in nieuwsblad Peel en Maas wordt u regelmatig op de hoogte gehou den van de activiteiten van de stichting. Voor meer informatie kunt u ook contact opnemen met Riny Hahn, telefoon: 0478- 698030. slechts een of twee dagen over heen', zegt Riny Hahn. "Ja, dat was vroeger wel anders." Of er nog wensen zijn? Die kans laat Riny Hahn zich natuurlijk niet ontglippen. "In Wasosz hebben ze grote behoefte aan computers. Dus... als er bedrijven zijn die net nieuwe computers hebben gekre gen en niet weten wat ze met de oude moeten doen, houden wij ons graag beschikbaar." Familie Stevens neemt afscheid van cafetaria Lili's in Meerlo

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11