Ontwerp "Industrieterrein Smakterheide, uitwerking kleine bedrijven dr. Kortmannweg" r Ingezonden Bekendmakingen gemeente Venray 13 i Bekendmaking TAXATIES rfcROÖlVÏ Woningwet Wet ruimtelijke ordening Verkeers maatregelen Wintercircus Horeca Stichting De Opmaat Vrijwilligers- centrale a PEEL EN MAAS Donderdag 16 januari 2003 De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aanvra gen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis. Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdien sten). Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00-10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden inge zien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders ran de gemeente Venray maken tekend dat zij voornemens zijn vergunning krachtens de 'Wet milieubeheer te verlenen I R. Poels, Loobeek 3/3b te Smakt voor een revisiever gunning voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij, gelegen aan Loobeek 3/3b te Smakt. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de 'lescherming van het milieu, let ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag trekking hebbende stukken lig- >en ter inzage van 16 januari [2003 tot en met 13 februari 2003 ;in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk jemotiveerde bedenkingen indie nen bij Burgemeester en wethou ders. Hierbij kunt u verzoeken uw per- Isoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook iondeling bedenkingen inbren gen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking. iAlleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de boven omschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijker- le ,i wijs niet in staat te zijn geweest, ete zijn later tot het instellen van ;uy beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders Lste van de gemeente Venray maken sloi bekend dat zij vergunningen si krachtens de Wet milieubeheer onaj hebben verleend aan: Maatschap van Raaij-Engels, Houtklef 10 te Venray voor een revisievergunning voor een melkrundveehouderij, gelegen aan Houtklef 10 te Venray. Houbensteyn Holding BV, Ysselsteynseweg 69 te Yssel- steyn voor een revisievergun ning voor een veevoederfa briek, gelegen aan Ysselsteynseweg 69 te Yssel- steyn. Verhaeg Bouw Techniek BV, Keizersveld 61 te Venray voor een veranderingsver gunning voor een handelson derneming in technische pro- ïf ere ei ducten, gelegen aan Keizers veld 61 te Venray. - J. van Rijswijck, Hansenberg 2 te Merselo voor een verande ringsvergunning voor een vleeskuikenhouderij en akkerbouwbedrijf, gelegen aan Hansenberg 2 te Merselo. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend in afwijking van het ontwerpbesluit aan: C&J BV, Theobaldusweg 3 te Overloon voor een oprich tingsvergunning voor een gereedschapmakerij, gelegen aan Spurkt I b te Venray De vergunning wordt onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage (6 weken) van 16 januari 2003 tot en met 27 februari 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift wor den ingediend door: diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuurs rechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening (waaronder een schor- singsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de volgende melding krachtens arti kel 8.19 van de Wet milieubeheer is geaccepteerd: W.A.J. Winnen, Overloonse- weg 95a te Venray voor het slopen van stal A en de bouw van een loods voor uw land- bouwproductiebedrijf, gelegen aan Overloonseweg 95a te Venray. De verklaring en alle overige op de melding betrekking hebbende stukken liggen ter inzage (6 weken) van 16 januari 2003 tot en met 27 februari 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovenOgenoemde periode kunnen belanghebbende schriftelijk gemotiveerde beden kingen indienen bij burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbren gen, waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de melding artikel 8.19 Wet milieu beheer. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-meldingen zijn binnengekomen van: H. de Bruyn, Leunseweg 14 te Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieube heer, gelegen aan Leunseweg 14 te Venray. - P.P.O. Locatie Vredepeel, Vredeweg Ic te Vredepeel voor het van toepassing wor den van het Besluit akker bouwbedrijven milieubeheer, gelegen aan Vredeweg Ic te Vredepeel. - J.J.G. Verhoeven, Ossendijk 12 te Merselo voor het uit breiden/wijzigen ingevolge het Besluit melkrundveehouderij- en milieubeheer, gelegen aan Ossendijk 12 te Merselo. P. Kersten, Pelgrimslaan 19 te Smakt voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer, gelegen aan Pel grimslaan 19 te Smakt. - P&C Beheer BV, Postbus I53 te Venray voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit woon- en verblijfs- gebouwen milieubeheer, gele gen op Keizersveld te Venray. De meldingen kunnen worden ingezien van 16 januari 2003 tot en met 30 januari 2003 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 16 januari 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op arti kel II van de Wet op de Ruim- telijke Ordening, bekend dat 1 vanaf vrijdag 17 januari tot en met donderdag 30 januari 2003 het ontwerp "Industrieterrein Smakterheide, uitwerking kleine bedrijven dr. Kortmannweg" ter inzage ligt. Dit plan vormt het juridisch isê planologisch kader voor de uit- i (i werking van de bestemming "kleine bedrijven" en maakt de vestiging mogelijk van 6 klein schalige, lichte bedrijven met bedrijfswoning. Het plan ligt voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat I te Ven ray. Deze afdeling is geopend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 13.00 uur en buiten deze tijden kunnen de stukken worden ingezien na een afspraak met de afdeling publieksdiensten, telefoonnum mer (0478) 52 33 33. Gedurende de bovengenoem de termijn kan een ieder zijn of haar zienswijze tergen het ont- werpuitwerkingsplan kenbaar maken bij het College van bur gemeester en wethouders. Postbus 500, 5800 AM Venray. Venray, 16 januari 2003 drs J.F.H.A.B. Waals, burge meester dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris ontwerpbeschikkingen als bedoeld in artikel 6 lid I van de Drank- en Horecawet. Burgemeester en wethouders van Venray, overwegende dat het ter voor koming van ongewenste mede dinging ten opzichte van de bedrijfsmatige horeca (para- commercialisme) -door vers trekking van alcoholhoudende drank in instellingen van recre atieve, sportieve, sociaal-cultu rele, educatieve, levensbeschou welijke of godsdienstige aard- nodig is voorschriften te verbin den aan de ingevolge de Drank en Horecawet aan die instellin gen verleende vergunning; Gelet op artikel 4 lid I van de Drank- en Horecawet; en het feit dat alle overeenkomsten tussen de koepelorganisaties en het bedrijfschap Horeca en Catering, betrekking hebbende op dit onderwerp zijn vervallen; besluiten: aan de hiervoor bedoelde vergunningen van de hierna genoemde instellingen en verenigingen de daarbij vermel de voorschriften te verbinden. De sportinstellingen: Handboogschutterij Willem Teil, Tafeltennisvereniging Red Stars, Voetbalvereniging Leu nen, Schietsportvereniging Remmington, Atletiekvereniging Venray-Regio, Handboogvereni ging Diana, Sportvereniging SV Venray en RKSV Ysselsteyn. a. De vergunning geldt niet voor het verstrekken van alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse vóór, tijdens of na bijeen komsten van persoonlijke aard, zoals bruiloften, recep ties en partijen. b. Het is verboden bijeenkom sten van persoonlijke aard, als hierboven bedoeld, open lijk aan te prijzen, hiermee te adverteren of reclame te maken; c. De vergunning geldt uitslui tend voor het verstrekken van alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse gedurende één uur voor, tij dens en één uur na het sportgebeuren, waaronder verstaan wordt: (oefenwed strijden, collectieve trainin gen en clubavonden. Belanghebbenden in de zin van de Algemene wet bestuursrecht kunnen tot vier weken na publi catie van deze kennisgeving zowel schriftelijk (postbus 500, 5800 AM Venray) als mondeling (tel. 0478-523660) hun zienswij ze kenbaar maken. Nadere inlichtingen kunnen eveneens op genoemd telefoonnummer worden verkregen. Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Openbare Orde en Veiligheid, mr. drs. C.A.J. Vermeulen SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN j Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 csaeaaat mm Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaal de in artikel 41 van de Woning wet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wet houders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het bouwen van een woning aan de Wester Thienweg 15 te Oostrum tnv L. Siebers, Wester Thienweg 15; het bouwen van een berging aan het Sneeuwklokje 12 te Venray tnv J. Braak, Sneeuw klokje 2; het vernieuwen van berg ruimte aan de Merseloseweg 170 te Merselo tnv W.F.J. Hanen. Merseloseweg 170; het vergroten van de woning aan de Hoeveweg 16 te Ven ray tnv J. Jansen, Hoeveweg 16; het bouwen van een lokaal aan de Pater Tulpstraat I te Ysselsteyn tnv P.S.Z. De Cali- mero's, p/a Kievitsweg 9; het bouwen van 41 woningen aan de Pascherhof/Porternof te Leunen tnv Hurks Bouw en Vastgoed, Postbus 671 te Eindhoven; het bouwen van een woning met garage aan de Johan van Wyttenhorstweg 18 te Vre depeel tnv R.P.G. van Duijn- hoven, Johan van Wytten horstweg 18; - het bouwen van een schuur aan de Kruitweg 13 te Venray tnv W. Postma, Kruitweg 13; het vernieuwen van de ber ging en carport aan de Steeg- se Peelweg 43 te Leunen tnv A.H.G. van der Sterren, Steegse Peelweg 43; het vervangen van dakbedek king aan de Pastoor Strijker straat 5 te Leunen tnv J.H.H. Neijnens, Pastoor Strijker straat 5. Ingekomen sloopaanvragen Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wet houders van Venray ingekomen sloopaanvragen. - het slopen van twee stallen aan de Teeuwenhofweg 10 te Leunen tnv M.J.J. Direks, Teeuwenhofweg 10; het gedeeltelijk slopen van het dak aan de Pastoor Strij kerstraat 5 te Leunen tnv J.H.H. Neijnens, Pastoor Strij kerstraat 5. Bouwtoestemming op bouwmelding Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmelding bouwtoestemming afgegeven, het bouwen van een dakkapel aan de Akelei 22 te Venray tnv H.B.J. van den Ham, Ake lei 22; Zij die menen door de afgifte van deze bouwtoestemming rechtst reeks in hun belang te zijn getrof fen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van bur gemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publica tie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. het bouwen van een woning met bijgebouwen aan de Overloonseweg 89d te Ven ray tnv A.H.B. Knijnenburg, Veenmos 9; het vergroten van de woning aan de Burgemeester Janssen- straat 22 te Venray tnv A. Hermans. Burgemeester Jans- senstraat 22; het gewijzigd uitvoeren van bouwvergunning nr. 2000.23915 (15 woningen) op B.P. Oostrum tnv Raedts Bouwbedrijf B.V., Postbus 5014; het bouwen van 13 woningen aan de Kardinaal van Rossum- straat 32, 34 en 38 en de Bur gemeester Scholsstraat I t/m 19 (oneven) te Venray tnv Janssen De Jong Plancoördi natie B.V., Postbus 131 te Son en Breugel; - het plaatsen van ondergrond se containers aan het Dorps plein I t/m 14 te Oostrum tnv Gemeente Venray, Post bus 500; het bouwen van een woning aan de Laagheidehof 46 te Venray tnv M.J. Wakker, Wil- helmina Sangersstraat I - het plaatsen van ondergrond se containers aan de St. Anto- niusstraat/St Franciscuslaan te Venray tnv Gemeente Venray, Postbus 500; het bouwen van een woning met garage/carport aan de Laagheidenof 6 te Venray tnv E.P.J.M. Jeucken, Bershof 20; -het bouwen van een loods/hygiënesluis aan De Hoef 18 te Leunen tnv M. van den Biggelaar, De Hoef 18; het verbouwen van de woning aan de Ranonkel 7 te Venray tnv W.J.M. Peeters, Ranonkel 7; het veranderen/vergroten van de woning aan de Kemp- weg 153 te Venray tnv H.N.E. Martens, Kempweg 153; het vergroten van de woning aan de Anemoon 5 te Venray tnv H.H.J.M. Reijnders, Ane moon 5; het vergroten van een bedrijfsgebouw aan het Kei- zersvela 99 te Venray tnv Van Haren Beheer B.V., Eindstraat 44; - het vervangen van stalen ramen aan de Heuvelstraat 4 te Venray tnv Beheersstich ting Gebouw Jerusalem, Dr. Poelsstraat 7. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toege zonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publica tie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouw- meldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen. het vergroten van de woning aan de Dopheide 22 te Yssel steyn tnv P.T.P. Marcellis, Dopheide 22; - het vergroten van de woning aan de Dopheide 24 te Yssel steyn tnv R.W.J. Janssen, Dopheide 24; - het verbouwen van de woning aan het Kroonkruid 89 te Venray tnv P.M.C.G. Piepers. Kroonkruid 89; het bouwen van een serre aan de Hoofdstraat 10 te Oirio tnv L.F.J. Verstappen, Gunhoekweg 8; het veranderen/vergroten van de woning aan de Sam bastraat 20 te Venray tnv M.A.M. van den Bekerom, Sambastraat 20; het vergroten van de woning aan de Akkerweg 19 te Ven ray tnv P.M.B. Spoelstra, Akkerweg 19; het bouwen van een tuinhuis je aan de Stationsweg 209a te Oostrum tnv L.P.G.M. Direks, Stationsweg 209a; het vergroten van de woning aan de Pavanestraat 48 te Venray tnv J.J.H.C. Wijnho ven, Pavanestraat 48. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 17 januari 2003 gedu rende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdien sten. De volgende bouwplannen lig gen in verband met het volgen van een artikel 15 procedure met ingang van 17 januari 2003 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten: het bouwen van een woning aan de Laagheidehof 40 te Venray tnv M.J.P. Wulms, Dagoberthof 23; het bouwen van een woning met garage aan de Laagheide hof 38 te Venray tnv H.T.N. Lamers, Dakdekkerstraat 30; Gedurende deze termijnen kun nen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Inspraakverordening gemeente Venray Verzoek om vrijstelling bestem mingsplanvoorschriften Ex artikel 19 lid I van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maakt bekend, dat een verzoek is ontvangen van Scou ting "de Peelspeurders", Oost singel 41 te Venray, voor het ver groten van het clubhuis aan de Oostsingel 41 Aan dit verzoek kan alleen medewerking worden verleend indien vrijstelling wordt gegeven van de voorschriften van het gel dend bestemmingsplan. Ter voorbereiding op het col- legebesluit liggen de op het ver zoek betrekking hebbende stuk ken met ingang van 17 januari 2003 voor een periode van twee weken ter inzage op de afdeling publieksdiensten van het gemeentehuis. Inwoners en per sonen die een belang hebben in onze gemeente kunnen geduren de de terinzagelegging schriftelijk hun zienswijze aan ons kenbaar maken. Op grond van de verordening bestaat tevens het klachtenrecht. Tot 28 februari 2003 bestaat de mogelijkheid om schriftelijk een klacht in te dienen over de wijze van uitvoering van deze inspraak procedure. Burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM VENRAY Openingstijden gemeentehuis: maandag 12.00-20.00u; dinsdag tot en met vrijdag 09.00-13.00u. Venray, 16 januari 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun tijdelijke verkeersmaatregel van 16 januari 2003 waarbij is besloten; 1. een parkeerverbod in te stellen voor de eerste 7 par keerplaatsen op de Merselo seweg vanaf huisnummer 6 in verband met het ter beschikking stellen van deze parkeerplaatsen aan het Wintercircus; 2. een ontheffing van het par keerverbod verlenen uitslui tend ten behoeve van het Wintercircus voor het Schouwburgplein en het trottoir aan de westzijde van de schouwburg, 3. een inrijverbod in te stellen voor de Merseloseweg rich ting centrum vanaf de krui sing met de Deken Thielen- straat voor motorvoertuigen, 4. dit besluit treedt in werking op vrijdag 17 januari 2003 om 06.00 uur en eindigt op zaterdag 18 januari 2003 om 23.00 uur. Venray, 16 januari 2003 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen het hoofd van de afdeling openbare werken, B.R.Th van Dijk Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen 6 weken na de dag van bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het College van Burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij over eenkomstig artikel 6 van de Drank- en Horecawet bekend dat tot vier weken na publicatie van deze kennisgeving bij de balie van de afdeling Publieks diensten (locatie 2) van het gemeentehuis tijdens de ope ningsuren ter inzage ligt de ont- werpvergunning Drank- en Horecawet ten name van Stich ting De Opmaat voor de inrich ting Oostsingel 37 te Venray. Aan deze ontwerpvergunning zijn voorschriften verbonden ter voorkoming van ongewens te mededinging als in de wet bedoeld (paracommercialisme). Belanghebbenden in de zin van Algemene wet bestuurs recht kunnen zowel schriftelijk (Postbus 500, 5800 AM Venray) als mondeling (tel. 0478- 523660, of tijdens een te maken afspraak) hun zienswijze ken baar maken. Nadere inlichtingen kunnen op genoemd telefoonnummer worden verkregen. Venray, 6 januari 2003 Namens burgemeester en wet houders voornoemd, hoofd Openbare Orde en Veiligheid mr. drs. C.A.J. Vermeulen m In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te iUC ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie- >n( ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en jgdres worden niet geplaatst. Gemeente Venray in race naar de top Wat zijn we weer apetrots op ions eens zo kleine Venray. De ofl i expansiedrift van ons college begint zijn vruchten af te werpen, il Als een van de snelst groeiende gemeenten kunnen we nu 'eens en voor altijd korte metten maken met "Venroay, dörp ien de Piel". De smakeloze en kneuterige bouwsels van weleer maken in snel tempo plaats voor strakke en "^eigentijdse projectbouw. Venray- x stad is een feit! Is het geen gerust stellende gedachte dat wij, simpe le burgers, ons niet langer druk hoeven te maken over het uiter- iic lijk en de indeling van onze in, woningen? Dit kunnen we toch aö veel beter aan deskundige pro- jectontwikkelaars en hoog opge- >e leide ambtenaren overlaten? Zij •rlï hebben in mers smaak en ver stand van kwaliteit! Verstandelij ke vermogens die wij burgers niet lo. iar hebben. Om ook in de toekomst verzekerd te blijven van deze des kundigheid, betalen wij, Venray's gepeupel, maar wat graag mee aan de onevenredig gestegen onroerend zaakbelasting, grond prijzen en projectwinsten. Ook de Venravse ondernemers wor den door gemeente en projectont wikkelaars op hun wenken bediend. Zo kunnen meubelzaken op de toekomstige meubelboule vard van 3W-Vastgoed voor maxi male prijzen minimale vierkante meters huren. Automotive bedrij ven worden op een zelfde manier verwezen naar het toekomstige Indycarcircuit van onze Venravse Indvana Jones. Het is maar goed dat deze ondernemers uitsluitend aangewezen zijn op voornoemde projecten, want laten we eerlijk zijn; wie staat er nou te kijken op de bouwsels van deze kleine en veelal slechte ondernemers? En is het niet belangrijker dat de win sten voor gemeente, 3W-Vastgoed en Indvana Jones voldoende groot zijn om hun volgende projecten mogelijk te maken? In het kader van de normen en waarden gaat de gemeente voor 2003 vooral handhavend optreden. Zo zullen overtredingen van de bouwvoor schriften met kracht worden aan gepakt Het kan natuurlijk niet zo zijn, dat het strakke Venravse straatbeeld verstoord wordt door kleinburgerlijke bouwsels. Bij overtredingen zal het sloopbedrijf van Indyana Jones ingezet wor den om de criminele brouwsels van ongehoorzame burgers met de grond gelijk te maken! Als dank hiervoor mag hij van de gemeente het toch al sterk toege takelde achtertuintje van Oirlo bebouwen. Enkele voorschotten voor zijn verdiensten heeft hij al gehad: het gedogen van de illega le Kartbaan in Ysselsteyn en het gedogen van permanente bewo ning op "Pare De Witte Vennen". Over goede smaak valt niet te twisten en al zeker niet in Venray. Leo Reintjes, Leunen Racebaan??? Nee!!! Door de eventuele komst van de Indycar-racebaan in Venray wordt het welzijn van duizenden mensen in de omgeving van de beoogde ligging aangetast. De gemeente Venray rekent zich rijk en stemt in principe in met de komst van dit onzinnige plan. Zijn B en W en de gemeenteraad er voor de belangenbehartiging van de duizenden mensen die tegen de racebaan zijn, getuige al die aanplakbiljetten in Oostrum. Oirlo en van degenen die eigenlijk ook tegen zijn. maar dat niet dur ven te zeggen, of is men gevoelig voor het geld en de invloed van dhr. Maessen? Wat dat betreft heb ik meer respect voor de gemeen ten Horst a/d Maas en Sevenum. die tenminste "nee' durfden te zeggen! "Als het er staat, is het te laat"!!. Dan zitten we opgescheept met oorverdovend lawaai in onze ach tertuinen, stankoverlast en milieu vervuiling. Bovendien krijgt men in de toekomst waarschijnlijk te maken met de komst van fabrie ken in dit industriegebied, die ook nog eens bijdragen aan stank - en geluidsoverlast. En dhr. Maes sen kan wel zeggen dat het niet zijn bedoeling is om popconcer ten etc. te organiseren, wie zegt mij wat zijn troonopvolgers wil len? Waarom niet het hele circus verplaatsen naar autocircuit De Peel. waar nu al jarenlang auto races worden gedoogd en waar niemand last van de herrie heeft. Raar, dat men die locatie riu opdoekt, omdat flora en fauna schade zouden ondervinden van de races. En kan zo n ingrijpend project dan wel zo dicht bij een woongebied bij Oirlo? Trouwens, ik denk dat die herten en reeën onderhand wel gewend zijn aan de herrie van opstijgende en lan dende vliegtuigen van vliegbasis De Peel. dus kan zo?n Indycar- baan er ook nog wel bij! Ik wens het actiecomité en iedereen die zich inzet voor het behoud van rust en rüimte in deze regio, veel succes toe. Ook hoop ik dat de gemeente raad op 28 januari een wijs besluit zal nemen en dat ze de raad van Staatsbosbeheer, het Limburgs Landschap en Natuurmonumen ten om een stokje te steken voor de plannen van dhr. Maessen, op zal volgen. J Brands Bewoonster Brukske De discussie moet gaan om het industrieterrein niet alleen om het Indycarcircuit Reactie op "Hier is sprake van stemmingmakerij". "Raad moet circuit verwerpenen "Indycar- baan een echte ramp" in de Peel en Maas van 9-1-2003 De gemoederen tussen voor- en tegenstanders in met name Oirlo zijn verhit geraakt. Ook in Oos trum. het Brukske en het Antoni- usveld komen de protesten nu opgang tegen het Indycarcircuit. Met mijn brief wil ik echter aange ven dat er ook buiten deze bewo ners mensen zijn die een mening hebben over dit Indycarcircuit. Als Maessen zegt dat in Oirlo niet iedereen tegen is, wil ik daar tegen inbrengen dat er buiten Oirlo niet alleen voorstanders of mensen zonder mening zijn. Ook als fietser (naar het station in Oostrum) fiets ik liever tussen een mooi gevarieerd platteland, dan op een industrieterrein. Daar bij gaat mij de landbouw- en recreatieve functie die dit gebied vervult en de biodiversiteit ter harte. De argumenten die Maessen aandraagt tegenover de actie groep 'Indycircuit-NEE' hebben vooral betrekking op het indus trieterrein dat er na zijn mening toch al komt. Hij erkent dat door dit industrieterrein de waterhuis houding van de Oostrumsche Beek ernstig wordt aangetast, dat er geluidsoverlast en horizonver vuiling ontstaat voor bewoners én andere weggebruikers, en dat de biodiversiteit negatief wordt beïn vloedt. Het is dus zaak dat juist dit industrieterrein er niet komt. Het argument voor dit indus trieterrein zou de werkgelegen heid zijn. Ook ik denk echter dat het aantal van 1000 extra arbeids plaatsen zeer optimistisch is inge schat. Zeker omdat de andere twree geplande industrieterreinen niet vol zijn of nog braak liggen. Hierbij moeten we ook de lande lijke trend niet uit het oog verlie zen waarbij vele kantoor- en bedrijfspanden leeg staan. Het is dus onaanvaardbaar om dit stukje groen op te offeren voor inder daad de hobby van één man. Ten slotte wil ik dhr. Maessen hartelijk bedanken voor zijn bijdrage aan de Venrayse werkgelegenheid in het verleden, en hem veel succes wensen in de gemeenten waar mee hij al contact zegt te hebben. Voor de bewoners uit Venray die om economische redenen voor het indycarcircuit zijn, is er geen man overboord. Als de gemeen ten waar Maessen contact mee heeft vlakbij liggen, kunnen ook Venrayse bewoners solliciteren naar deze banen. Ik hoop dat de politiek in Venray in tegenstelling tot het verleden nu eens wel voor het behoud van het platteland en natuur kiest. Guus Geurts, Veulen Lid Landbouwwerkgroep Groen- Links PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor het Jeugd Ontmoe tingscentrum Ysselsteyn iemand voor het begeleiden van groe pen/klassen kinderen en jongeren in de leeftijd van 10-14 jaar door de Geweldig Express' in Yssel steyn. De Express reist door Nederland en Vlaanderen. De Express bestaat uit een trailer van twaalf meter lang en bevat een unieke tentoonstelling over zin loos gew-eld. ruzie, zondebokken en vooroordelen. Maar ook over verzoening, spijt hebben en win naars en verliezers. Het is geen tra ditionele tentoonstelling, maar een spelencircuit waarin leuke en eigenaardige dingen van de multi culturele samenleving op een onverwachte manier aan bod komen. Men moet geïnteresseerd zijn in jeugd- en jongerenwerk; beschik ken over goede communicatieve vaardigheden; MBO-niveau. De werktijden zijn van maandag 10 tot en met vrijdag 14 maart *s morgens van 09.00 tot 12.00 uur en 's middags van 13 30 tot 15.30 uur. Vijf rondleidingen per dag. Meer informatie: Vrijwilligers centrale. Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995, e-mail: vwcvenray@synthese.nl.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 23