Cor doet een stapje terug Woon Win een badkamer Aid Prinse Plak voor Ten Duijf Jeugdtrio 't Dartele Veulen Hofkapel De Schève Schüüvers viert jubileum Wim Philipsen prins de Keavers Prins uitroepen Leunen Prinsenbal Klute-trappers Jeugdzitting Hazekeutels Ondertrouwbal De Piëlhaas Deelnemers gezocht voor vastelaovend soundmix Winnaars actie Just Dó It Jeugdprins Giel d'n Urste PEEL EN MAAS Donderdag 16 januari 2003 - Pagina De Aid Prinse Plak 2003 gaat dit jaar naar Ten Duijf. De uit reiking vindt plaats tijdens een feestelijke brunch op zon dag 23 februari in De Witte Hoeve in Venray. Aanvang ^411.30 uur. Ten Duijf was carnavalsprins in Oirlo in 1969 en een aantal jaren bestuurslid van de carnavalsver eniging en van de toenmalige voetbalclub DIS in Oirlo. Hij was medeorganisator van de Oelderse Bonte Avonden. Samen met Joep Joosten vormde Ten Duijf het duo Grad en Petran, dat veertien jaar lang successen oogstte. Specifiek te noemen zijn de Ger Gedaon Shows in de Schouwburg in Ven ray en het verzorgen van de rode draad in de Venrayse Revue mid den jaren tachtig. Beginjaren negentig heeft het duo een muziekcassette uitge bracht waarbij de opbrengst van de Ger Gedaon Shows en de cas sette bestemd waren voor het aanleggen van een skelterbaan en het aanschaffen van skelters voor de bewoners van het Raayke in Tienray. Bij het Raayke werd des tijds het Grad en Petran circuit geopend. Bij het afscheid in 1994 werd het duo onderscheiden door de Venrayse Vorstenraad en de carnavalsvereniging de Spur- riemökke. In januari en februari staan Grad en Petran nog een keer in de schouwburg als onderdeel van het Carnavalsconcert dat geproduceerd wordt door Nard Reijnders. Vanaf 1998 is Ten Duijf voorzit ter/artistiek leider van de commis sie die het theaterprogramma Kla- tergold produceert voor de Schouwburg in Venray. Klaterg- old heeft inmiddels een tweetal voorstellingen in 1998 en 2000 achter de rug; in oktober 2003 komt de derde productie op de planken; Klatergold is een theater programma waar vergevorderde amateurs en semi-professionals de kans krijgen voor een schouw burgpubliek hun act te brengen. Namens de schouwburg was hij tevens lid van de vakjury bij de finale van het programma De Kans; een programma voor jong talent uit de regio. Sinds 1994 is hij vice-voorzitter van de Neder landse Sint Martinus Stichting. Deze Stichting zet zich in voor de Straatkinderen van Rio de Janeiro. In 1993 heeft hij in de gemeente Meerlo-Wanssum samen met René Poels de Stichting Ontwik kelingssamenwerking Meerlo- Wanssum opgericht. Van deze stichting was hij de eerste voorzit ter. Kortom een man die aan alle criteria voor de APK Plak voldoet en dan ook met unanieme stem men door de APK leden als Plak- kedrager 2003 is voorgedragen. Zaterdag 18 januari treedt prins Sjaak II om 21.30 uur af met aan sluitend het uitkomen nieuwe prins van CV t Knölleke in Leu nen. Zondag 19 januari is de jeugdpronkzitting. aanvang 13-49 uur. waarin de nieuwe jeugdprins en -vorst bekendgemaakt worden. Dit alles vindt plaats in gemeen schapshuis de Brink in Leunen. Op zaterdag 18 januari vindt in de Kleine Loef in Vredepeel het prinsenbal van vastelaovesvereni- ging de Klute-trappers plaats. Prins Noud I en -prinses José geven die avond de scepter over aan het nieuwe prinsenpaar. Om 22.30 uur zal de nieuwe prins uit komen. Zaterdagavond 1 februari is het weer zover, dan verzamelen alle Hazekeutels zich in de foyer van de schouwburg voor de jeugdzit ting van 2003 Deze avond staat in het teken van het aftreden van prins Joep en zijn adjudanten Bovendien wacht de organisatie vol spanning op het uitkomen van de nieuwe jeugdprins 2003- Om de spanning er goed in te houden zijn er eerst verschillen de artiesten die voor de jeugdige carnavalsvierders optreden. Ver der wordt dan ook het nieuwe jeugdboerenbruidspaar bekendge maakt. Het thema dit jaar is muziek. Dustot zaterdag I februari 0111 18.33 uur in de schouwburg. Natuurlijk zijn alle papa's, mama's, opa's en oma's ook van harte welkom. Hofkapel De Schève Schüü vers uit Holthees-Smakt viert dit carnavalsseizoen het 3x11 jarig jubileum. Op zaterdag 1 De commissie Boerebruiloft is er in geslaagd om dit jaar Geert van Krey te contracteren voor de muzikale omlijsting van het ondertrouwbal van het boeren bruidspaar voor het komend vas- telaovesseizoen. Geert, al lange tijd niet meer woonachtig in Ven ray. draagt de Rooyse vastelao- vend nog steeds een warm hart toe. In het verleden was Geert vaker te gast bij de boerenbrui loft waar hij met zijn accordeon een pakkende sfeer wist te creëe- ren met zijn traditionele polka's, veleta's en oud Hollandse liede ren. Naast het optreden van Geert van Krey wordt de avond tevens opgeluisterd door muziek van de Rooyse Hofkapel en zullen de cd- artiesten de nieuwe vastelaoves- hits ten gehore brengen. Evenals de twee voorafgaande jaren heeft de commissie boeren bruiloft de keuze van het Boeren bruidspaar in eigen hand gehou den. Daarmee is gegarandeerd dat er een bruidspaar wordt gepre senteerd dat in brede lagen van de Rooyse bevolking bekend is. Het bruidspaar beschikt over een enorme achterban die een groot boerengezelschap op de been weet te brengen en die van de boerebruiloft een grandioos feest gaaiivhpuwen en deze als onverge telijk op de kaart zullen zetten. Het volledige gezelschap zal uiter aard aanwezig zijn op het onder trouwbal op 1 februari aanstaande dat gehouden wordt in de Witte Hoeve. Aanvang van het bal is om 21.11 uur. Allereerst zal om 22.11 uur afscheid worden genomen van het boerenbruidspaar van vorig jaar Henriëtte en Edgair, waarna om circa 22.30 uur het nieuwe boerebruidspaar aan het publiek zal worden voorgesteld Op carnavalsdinsdag is er de tradi tionele Optocht, de Trouwerij, het Metworst-Hange. de Receptie en het Bal. Boeren en boerinnen, kom in gepaste kleding, dat wil zeggen boeren-outfit, naar het onder trouwbal op 1 februari in de Witte Hoeve en vier met het bruidspaar dit geweldige feest. Voor de kos ten. 5.— per persoon, kunt u niet thuisblijven. Op 23 februari houdt het Ven ray's Mannenkoor het Opstoek- matinee 2003. De naam zegt het al, de mensen worden opge stookt', voor de komende carna val. Om ook de kinderen van harte bij deze middag te betrek ken wordt er ook de enige echte Piëlhazensoundmixshow voor kinderen georganiseerd. De kin deren kunnen kiezen uit een aan tal liedjes. Zij kunnen de bestaan de tekst zingen, of zelf een geheel nieuwe tekst bedenken. Kinderen kunnen als solo-artiest optreden, als een duo of als een groepje. Natuurlijk kunnen de kinderen zich helemaal uitleven in de uit voering van de liedjes. Zij kunnen zelf danspasjes bedenken: leuke kleding uitzoeken of misschien wel maken. Het Venray's Mannen koor wil op deze wijze het carna valsfeest meehelpen te vernieu wen en verjongen. Op 1 februari kunnen de kinderen tussen 10.00 uur en 13 00 uur in de Witte Hoeve, een keuze maken. Hierna kan de jeugd aan de slag met het instuderen van de liedjes. Op 23 februari kan dan heel Venray zien en vooral horen hoe creatief de jeugd met de carnaval omgaat tij dens de Piëlhazensoundmixshow. Natuurlijk zal er een deskundige jury zijn die de optredens zal beoordelen. Door dit onderdeel tijdens het Opstoekmatinee te introduceren, wordt de middag nog meer een carnavalshappe ning voor iedereen in Venray. De jonge artiesten kunnen zich tot 26 januari opgeven bij Gérard Wil- lems, Het Heem 8 in Venrav (0478-513019). Samen hebben ze twee kinderen: Sharon en Danique. Wim is een rock-en roller in hart en nieren. Het is dan ook geen wonder dat zijn leus als volgt luidt: Met rock en roll en un pot bier: hebbe we mit disse carnaval veul plezier Het boerenbruidspaar wordt gevormd door José v/d Winkel en Ron Weijmans Het jeugdtrio van t Dartele Veulen in Veulen wordt dit jaar gevormd door jeugdprins Stef (Stef Classens), jeugdprinses Loes (Loes Spee) en jeugdnar Youri (Youri Timmermans). Prins Gerrit IV (Gerrit Reintjes) en prinses Karin (Karin Reintjes-Vervoort) voeren vastelaovendvierend Veu len aan. De receptie vindt plaats op zaterdag 18 januari van 20.11 uur tot 22.11 uur in zaal 't Veule te Veulen. Op deze receptie komt om 23.11 uur het boerebruid spaar 2003 uit. 't Gaolde Paerd is dit jaar toegekend aan Truus Fleurkens-Van Gassel. Dit voor haar verdiensten voor de gemeen schap. De uitreiking vindt plaats op carnavalsdinsdag om 20.44 uur in zaal 't Veule te Veulen. Het jeugdtrio van 't Dartele Veulen Wim Philipsen is de jubi leumprins van carnavalsver eniging de Keavers uit Holt hees-Smakt. Zaterdagavond werd de nieuwe prins in een bomvolle zaal ;t Trefpunt in Holthees aan het publiek gepresenteerd. Wim Philipsen is varkenshou der en getrouwd met Gerda. opgeluisterd. In de loop der jaren is er nog tweemaal de naam ver anderd. De eerste keer was dat voor een dag, omdat ze toen spontaan op concours gingen in Siebengewald. Heel snel werd er toen een naam verzonnen en wel De Holzer Waldkapelle. Op dit concours werd heel verdienstelijk de derde plaats behaald. Dit con cours was ook de reden om ver sneld de eerste nieuwe kleding aan te schaffen zodat het allegaar tje van boerenkielen weg kon. Het eerste tenue bestond uit paar se hesjes met daaronder een witte blouse.. Zo ontstond langzaam een groep muzikanten die her en der acte de presence gaven. Samen met joekskapel Ut Gut uit Oostrum hebben ze elf jaar lang, op de donderdag voor de carnaval, opgetreden voor de boe renbruiloft op het Vincent van Gogh instituut in Venray. Het was natuurlijk niet alleen muziek maken maar er moest ook gerepe teerd worden. Eerst op zondag morgen bij de familie Gooren in het kippenhok later bij het Tref punt in Holthees en toen naar de kelder van Frans Koopmans, waar de hele familie op woensdag mee kon genieten van deze oefenpar tijtjes. Op dit moment zijn de repetities bij Geert Koopmans in de garage. De repetities beginnen ongeveer vier tot vijf maanden voor de carnaval tot na de carna val en dan worden de instrumen ten weer voor een half jaar in het vet gezet. Het kon natuurlijk niet uitblijven dat er enkele leden van de hofkapel, die inmiddels de naam De Schève Schüüvers had gekriNtyn, tot prins Carnaval van de Keavers werden uitgeroepen, zodat zij aan beide kanten hun steentje bijdroegen aan het cama- valsgeweld. De pronkzittingen, waar ieder jaar veel artiesten van eigen dorp optreden, bestaan in Holthees- Smakt uit twee avon den. Voor beide avonden verzorgt de hofkapel het muzikale gedeel te. Niet alleen wordt er een beroep gedaan op de hofkapel door de CV De Keavers, maar de laatste jaren openen ze ook de nieuwjaarsreceptie van de voet balclub. Zo zie je maar dat de hele gemeenschap er van kan meege nieten. Natuurlijk is er in die 33 jaar diverse malen gewisseld van muzikanten. In totaal zijn er 33 oud leden (heel toevallig) en op dit moment telt de vereniging vijf tien leden .Van deze leden is er een die er vanaf het begin bij is. en dat is Frans Koopmans. Hij viert dus zijn 33 jarig lidmaat schap van de Schève Schüüvers. 33 jaar muziek maken, 33 jaar uit rukken op diverse tijden om met de CV De Keavers erop uit te gaan, of op de bals in eigen dorp aanwezig te zijn. Dit geeft toch de nodige discipline, ook omdat er leden bij zijn die op bepaalde tij den naar huis moeten om hun bedrijf te runnen. Op 1 februari wordt er een receptie gehouden voor de leden van de hofkapel van 20.00 uur tot 21.30 uur in zaal 't Trefpunt in Holthees. Vanaf 21.30 uur zal het feest voortgezet worden met medewerking van discotheek Smits Sound uit Vierlingsbeek, hofkapel De Liefhebbers uit Box meer en Joekskapel Net op Tied uit Maashees. Daarna zal om 23.00 uur de Hofkapel zichzelf nog op een ludieke manier pre senteren aan de gemeenschap Holthees-Smakt. februari wordt het feit gevierd dat 33 jaar geleden deze hofka pel werd opgericht door Miel Kallen. Kallen ging destijds muzikanten vragen om samen met hem een kapel op te richten zodat ze samen muziek konden maken tij dens de carnaval in Holthees- Smakt. Destijds was Miel Kallen voorzitter van de CV De Keavers en hij zag in dat het goed was om de carnavalsvereniging op dat moment te ondersteunen met een Hofkapel. In eerste instantie kreeg de groep de naam Hofkapel de Keavers. In de eerste jaren van hun bestaan werden de carnavals bals opgeluisterd door muziek van de Hofkapel. De hele avond blazen was een hele toer maar na afloop was er in het Pelgrimshuis altijd wel iets te eten In het begin was het een kleine groep met bijna allemaal leden van de fanfa re. die ook nog zorgde voor de instrumenten die de hofkapel in bruikleen had. Langzaam werden de activiteiten uitgebreid, al was de doelstelling om de eigen gemeenschap altijd voorrang te geven. Toen met de carnaval in de jaren 70 nog niet zoveel balavon den georganiseerd werden, bezocht de hofkapel, op verzoek van Jeu Custers, op de vrijdag voor carnaval steevast het VC Rooybal. Op carnavalsmaandag werd op gegeven moment naar de Hento bar in Venray gegaan. Ieder jaar werd de aanhang groter zodat dit uitstapje langzaam uitgroeide tot een waar carnavalsfeest. Ook werd de boerenbruiloftsoptocht .pp carnavalsdinsdag in Venray Jeugdprins Giel Heiligers is dit jaar in Orilo gekozen als nieuwe jeugdprins Giel d'n Urste. In het Oelderse Spurriemökkeland is Giel actief bij de Muziekvereni ging en is lid van sportvereniging SVOC'01. Jeugdprins Giel zal samen met jeugdvorstin Peggy Wolfraad en jeugdnar Jasper Phi lipsen Oirlo wel eens laten zien dat ze graag vastelaovend vieren. Jeugdprins Giel houdt samen met prins Thej d'n Viefde recep tie op zondag 16 februari van 14.11 tot 15.11 uur in de Mökke- stal aan de Hoofdstraat. Boerenbruidspaar Het boerenbruidspaar 2003 wordt gevormd door Silvia San ders en Jan Janssen. Ze zijn allebei woonachtig in de buurt 'Rondum de Mökke.stal', die dit jaar de boe renbruiloft gaat organiseren. In het dagelijkse leven vormen zij geen paar, maar op carnavalsdins dag zullen ze 's middags in de onecht worden verbonden. Piercing- en tattoostudio Just Do It heeft de prijzen uitgereikt van de actie ter gelegenheid van de nieuwe vestiging aan de Jacob Merlostraat 6b in Horst. De winnaars kregen afgelopen week hun prijzen, variërend van een rcischeque tot dinerbonnen, overhandigd (foto). iiESEEEa Donderdag 23 januari neemt Cor Reijnders afscheid van 'zijn' Cor Paint. Reijnders startte dit bedrijf in 1987 en heeft dat nu overgedragen aan zoon Stan met zijn echtgenote Noortje. Cor zal in de toe komst nog alleen als kleursad- viseur fungeren. Cor Reijnders begon in 1987, naast zijn schildersbedrijf, een winkel. Het was een schot in de roos. Steeds meer mensen gingen doe-het-zelven en de winkel bleek in een grote behoefte te voorzien. Zodanig zelfs dat Cor zich uitein delijk op de winkel concentreer de en stopte met het schildersbe drijf. Maar de wensen van de consumenten veranderden. Begin jaren negentig werden kleur en Wie tussen nu en 1 juni zich tot een van de VBO-makelaars in Venray voor een offerte, verkoopopdracht of bezichti ging meldt, maakt nu kans op een badkamer t.w.v. 5000,-. Ook als U bij Rongen Tegels Sanitair de showroom bezoekt kunt u meeloten naar deze prachtige prijs. Deze week startten de VBO-Makelaars in Venray, te weten Joosten Vast goed Bemiddeling, 3VM makelaars en Thomasson Makelaardij, samen met Ron gen deze loterij. Een unieke actie voor Venray en omge ving. De actie is ingegeven door de rustige huizenmarkt. Met deze actie proberen de makelaars het aantal bezichtigingen op te schroeven waardoor de verkoop baarheid van de woningen wordt verbeterd. Voor Harrie Rongen betekent de actie een verdere uit breiding van de markt. Rongen hierover: "Bij de koop van een nieuwe woning wordt vaak eerst naar een nieuwe keuken gekeken en blijft de badkamer een onder geschoven kindje. Met de actie krijgt de badkamer meer aandacht en kunnen huizenkopers gemak kelijk overgaan tot de aankoop van een nieuwe badkamer" aldus Rongen, die de actie met de VBO- makelaars wel ziet zitten. De spelregels zijn vrij eenvou dig. Iedereen die een bezichtiging doet, een opdracht verstrekt of offerte aanvraagt, of in de showroom van Rongen komt kij ken naar tegels, sanitair of een badkamer, een offerte laat uit brengen of een order plaatst, krijgt een lot. Dat lot wordt op naam uitgeschreven en is niet overdraagbaar. Deelnemers mogen met maximaal vijf loten aan de loterij deelnemen. Wilt u niet aan de loterij deelnemen dan sfeer zeer belangrijk. Het ging niet meer alleen om die emmer verf, maar de consument wilde een totaalpakket. Voorzichtig werd gestart met gordijnen en raamdecoratie, gecombineerd met de mooiste verfkleuren. Vanaf 1996 kwam ook zoon Stan in de zaak. Met zijn opleidin gen en marktgericht denken ont stond uiteindelijk een totaalcon cept voor complete woondecoratie, waarbij verf- en kleuradvies de basis vormden voor het combineren met gordij nen en vloerbedekkingen. Die kennis werd in 2000 uiteindelijk ook gestoken in De Studio interi eurstylisten. waarin samen met een binnenhuisarchitect een totaal inrichtingsplan voor de klant ontwikkeld wordt. geeft zo n lot recht op vijftien procent korting op een opdracht die u bij de makelaars plaatst. De loterij loopt tot 1 juni. Op 14 juni vindt de trekking plaatst door notariskantoor Mathijssen en Weijs. DESKUNDIGE MAKELAARS De overheid heeft twee jaar geleden gemeend duidelijkheid te verschaffen door de titel makelaar de wettelijk beschermde status te ontnemen en de beëdiging af te schaffen. De markt zou daarmee, voor de consument, doorzichtiger worden. In de plaats daarvan zou er een register komen waarin makelaars, die kunnen aantonen over de nodige kennis en betrouwbaarheid te beschikken, zullen worden opgenomen. Momenteel zijn er twee van der gelijke registers, te weten het RMT register (gecontroleerd door KEMA) en de SCVM het register waarin het overgrote deel van de VBO makelaars staan geregis treerd. VBO Makelaar mag zich beroe pen op het feit dat het de snelst groeiende makelaarsorganisatie in ons land is, ook in Limburg Bij een VBO makelaar kunt u voor tal van diensten terecht. Natuurlijk in eerste instantie voor het verkopen van uw huis. De VBO makelaar is zo'n vakkundi ge, ervaren partner. Hij of zij zorgt ervoor dat u de beste prijs krijgt voor uw huis. Mogelijk wilt u uw woning snel verkopen omdat u al een ander huis gekocht hebt. Het kan ook juist zijn dat u alle tijd hebt. De VBO makelaar houdt rekening met uw wensen en ideeën Samen met u wordt de beste strategie gezocht om uw huis tegen een goede prijs te verko pen. De woning wordt van boven naar beneden in kaart gebracht Uit recente onderzoeken blij dat Cor Paint veruit de groouj verfaanbieder in de regio I geworden en dat het op het tj rein van woondecoratie et steeds grotere rol gaat speld Voor Cor het moment om het rt tiger aan te doen en de vaani over te dragen aan de nieutj gezichten in de zaak, Stan Noortje. Niks doen is echter nii voor Cor. Onlangs werd gesta met het geven van kleuradvi aan huis. Dit blijkt een groot sii ces en Cor zal als ervaren kleul pecialist hierin een rol blijvc spelen. Op donderdag 23 januari kun tussen 17.00 en 20.00 u afscheid nemen van Cor Reijnd( in de winkel aan de Paterslaan t om alle vragen van aspiirai kopers te kunnen beantwoord® Maar ook wanneer u een ha wilt kopen, kunt u terecht bij f VBO-makelaars. De VBO makefcj rekent uw financiële mogelijkli den nauwkeurig uit en hou daarbij rekening met uw ti komstplannen. Een veilig geva dus! Daarnaast heeft de VBO mal laar de nodige kennis in huis d te letten op allerlei (misschij verborgen) onvolkomenheda Als de VBO makelaar bedenli gen heeft ten aanzien van I bouwkundige toestand van if droomhuis, kan hij altijd ej beroep doen op een unieke seij ce: De APK voor vastgoed! In (i geval wordt de woning geïnspé teerd door een zeer ervan bouwkundig inspecteur. Hij gej u een gedetailleerd beeld vanl woning en van eventuele gebi ken. Natuurlijk krijgt u in geval ook een overzicht van# kosten die gemoeid zijn met 1 verhelpen van de gebreken, woningen worden geïnspectet volgens de normen die zijn va gesteld door de Nationale Hvp theek Garantie. De drie dagen bedenktijd slechts een van de vele voorbe den van klantvriendelijkheid, 0 1 de deeldiensten die u kunt afi men bij VBO makelaars en I flexibele courtage maken 1 belangenbehartiger tot een fai contractpartij. Als de bovensta!1 de opsomming van en dienst en voorwaarden ook u a; 1 spreekt, neem dan gerust conta met de VBO makelaar in 1 omgeving: Ervarenheid, vakma |t schap en deskundigheid gevet de beste garantie op kwalitt r VBO kwaliteitNatuurlijk kunt ook de VBO site WWW.VBO.I raadplegen (u weet wel: huiz en makelaars op vbo.nl.) Unieke actie VBO-makelaars en Rongen Tegels Sanitair lV: «4DKAMIR van. RONGEM

Peel en Maas | 2003 | | pagina 16