lindenproject aul Kronenberg p Duitse tv COA Raadselige Roos Venray tien jaar Marijn Poels slaat nieuwe weg in Opleiding voor choolgidsen evrouw Burgers-Heesen 02 jaar oud Dizzy Jazzdance speelt in Theehuis mcnsT Köpkesmert Maashees nr. 56 Gaon vur Limburg! Raymond Knops GRATIS 15x21 cm Dorpsraad Merselo FNV-campagne Ziekenfonds Promotie VVV EN Honderdvierentwintigste jaargang - week 3 - donderdag 16 januari 2003 MAAS U gaat graag met kinderen op ad in de natuur, u geniet van het pelenderwijs met kinderen bui- En bezig zijn én u heeft tijd vrij jdens schooluren, dan is de choolgidsenopleiding van het ationaal park De Groote Peel cht iets voor u! Schoolgidsen zijn vrijwilligers ie begeleiding geven aan leerlin- ;cn van het basisonderwijs die >ezig zijn met de uitvoering van atuurprojecten in en rond het •czoekerscentrum Mijl op Zeven an het nationaal park De Groote eel. Het gaat hier voornamelijk m twee schoolprojecten, te Peten: 'Veldwerk in het nationaal •rak' voor groep 7/8 en 'doe de 1ERFST met Billy Bel' voor groep Kr De vrijwilligers krijgen een klei ne onkostenvergoeding. Echter, voordat de schoolgids met een groep kinderen de natuur intrekt, krijgt hij/zij een terdege oplei ding. De opleiding wordt u aange boden en kost u niets meer dan een paar woensdagavonden en zaterdagen vrije tijd. De opleiding wordt georganiseerd door het IVN Consulentschap Limburg in samenwerking met Staatsbosbeheer. U heeft interesse? De opleiding start met een informatieavond op 12 februari in het bezoekerscen trum Mijl op Zeven van het natio naal park De Groote Peel, Moostdijk 15 in Ospel. Voor vragen, een opleidings plan en een aanmeldingsformulier kunt u terecht bij het IVN Consulentschap Limburg, tel. 0475-386460. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Op zondag 19 januari is weer de jaarlijkse Köpkesmert in de zaal van Plein 27 in Maashees. Van ouds her wordt op de eerste zon dag na de zeventiende januari (feest van de H. Anthonius, patroon van onze Parochie en van het Gilde) de traditionele koppen- verkoop gehouden. De dag wordt om 11.00 u. begonnen met een Eucharistieviering welke opgeluis terd zal worden door het gemengd zangkoor St. Cecilia en door het St. Joris en St. Anthoniusgilde. Daarna gaan we naar het Gemeenschapshuis. René de Rüper zal dan vanaf onge veer half een zijn best doen om diverse soorten worst en natuur lijk de halve varkenskop aan de man te brengen tegen het hoogste bod. De opbrengst is voor de kerk. De rondes waarin geboden kan worden, worden afgewisseld door diverse optredens. De Cheerbliekskes, de Joekskapel en een Goochelaar zullen groot en klein een gezellige middag bezor gen. Ook kan weer het gewicht van schalen vlees geraden wor den en kan er gebarakt worden onder de bezielende leiding van het gilde. Tegen de klok van vier zal de laatste ronde zijn. Duitse zender WDR zendt een documentaire van het blindenproject in (Tibet) van Venraynaar Paul en zijn blinde Duitse Tenberken. De Tenberken ontwikkelde brailleschrift voor Tibet en daar en uniek project voor kinderen nadat ze tijdens per paard in aanraking van deze kinderen, endien ontmoette ze bij toeval enraynaar Kronenberg die zijn in Nederland opzegde en haar aan het werk ging. In tijd hebben ze een bijzon der project opgezet dat over de hele wereld als voorbeeld dient. Sabriye en Paul worden overal gevraagd om lezingen te bezor gen. Cameraploegen uit alle delen van de wereld willen bij hun fil men. Afgelopen zomer kreeg hun blindenproject in Lhasa bezoek van een documentaire filmteam uit Duitsland. Ilka Franzmann; regisseuse, Christopher Rowe; Kameraman en Ulla Koesterke; Geluid, kwamen naar Lhasa om een reportage te maken over blindheid. Bilder horen is de titel van de film waarin een beeld wordt gegeven over het leven van blinde kinderen in Tibet. Sabriye Tenberken vertelt over haar erva ring met blind zijn en verschillen de kinderen komen aan het woord om ook hun ervaringen als blinde mens met de kijkers te delen. In de film kunnen de men sen die het project de afgelopen jaren hebben ondersteund en gevolgd een beeld krijgen hoe het project zich heeft ontwikkeld, zegt Venraynaar Paul Tenberken. Uitzendtermijn: zondag 19 janu ari om 15.50 uur op WDR in het programma 360graden Bilder hören, die blinden Kinder von Tibet. Feest afgelopen weekend in orgcentrum Het Schuttersveld in 'enray. Want het gebeurt niet edere dag dat een bewoner zijn >f haar 102e verjaardag viert. Zaterdag was dit wel het geval toen mevrouw Burgers-Heesen uit Veulen deze respectabele leeftijd bereikte. Familie, medebewoners en personeel kwamen haar felici teren met deze heuglijke mijlpaal in haar leven. En uiteraard kreeg ze van ach terkleinkinderen fraaie tekenin gen en kleurplaten. Een groep kinderen van Dizzy Jazzdance, de dansschool van Wilma Keijsers uit Venray, ver zorgt op woensdag 22 januari een voorstelling in het Theehuis van het Odapark. De voorstelling begint om 14.00 uur en kaarten zijn te koop in het Theehuis in Venray, telefoon 513690. In het verhaal gooit een zeer teleurgestelde straatartiest zijn pop weg en vertrekt. Dan blijkt de pop tot leven te komen en is hij in staat om zonder touwtjes zelf te kunnen dansen. Hij gaat er op uit om de wereld te ontdek- De pop is tot leven gekomen en gaat in zijn eentje de wereld ontdekken ken. De voorstelling is een combi natie van muziek, dans en theater. Muziek van hip tot hop, van (kin- der)pop tot traditionele muziek. De groep kinderen van Dizzy Jazzdance is in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar. Het leuke aan de voorstelling is het interactieve karakter. De aanwezige kinderen worden bij het verhaal betrokken en spelen dus een belangrijke rol in het geheel. CDA Venray en CDA Meerlo-Wanssum gaan voor Limburg en voor Knops. U ook? www.raymondknops.nl Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Td 0478-532441, fax 0478-532645 Email: JennlskenslnstallaHe0Jewa.nl VERGROTING bij ontwikkelen en afdrukken 'f//ITT77777^n^j.W.U.» SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY De Raadselige Roos, de jaar lijkse schrijfwedstrijd van het Literair Café Venray-regio, jubileert. De poëzie- en proza- wedstrijd voor amateurschrij vers uit Zuid-Nederland en Belgisch-Limburg is voor de tiende keer georganiseerd. In tien jaar zette de Raadselige Roos vijf- tot zeshonderd auteurs aan het werk. Ook in de rest van het land. Eenmaal werd de Raadselige Roos landelijk op touw gezet. Dat leidde daarna tot twee landelijke themawedstrijden, in het afgelopen jaar 'Hoe raadselig de geest' in het kader van de manifestatie De Waan vanwege honderd jaar psychiatrie in Venray. Twraalf wedstrijden lever den in totaal meer dan 800 gedichten en verhalen op. Voor de Raadselige Rozen stuurden auteurs 576 inzendingen in: 328 gedichten en 248 verhalen. De tiende wedstrijd boekte enkele deelnemers meer dan het jaar daarvoor: 74 amateurschrijvers legden 49 gedichten en 34 verha len ter beoordeling voor. De Raadselige Roos is daarmee prima geworteld en geurt voortreffelijk, ook omdat de bronzen ING-trofee vergezeld gaat van 't Rooyke, een bijzondere roos van Roovse bodem.4 Want tien jaar Raadselige Roos betekent veel meer dan de opsomming van een reeks cijfers. Schrijfplezier voor honderden deelnemers en dankzij de uitgave van een jaarlijkse bundel leesple zier bij vele malen meer belang stellenden. Bij het tienjarig bestaan is dat uiteraard een jubi leumbundel met bekroonde gedichten en verhalen uit al die jaren maar ook met enkele bijdra gen van derden, onder wie de Venrayse schrijver en columnist Peter Winnen. De prijswinnaars van de tiende wedstrijd worden zondag 19 januari vanaf 11.30 uur bekendgemaakt in partycentrum de Witte Hoeve Venray. Omdat burgemeester Waals verhinderd is reikt wethouder M. Emonts de prijzen uit. De BIJ-prijs, de publieksprijs voor poëzie, wordt namens de publieksjury overhan digd door Joseph Schobben. Vanwege het jubileum wordt het gedicht 'Het lied der dwaze bijen' van Martinus Nijhoff, waaraan het Literair Café lijfspreuk en logo heeft ontleend, vocaal ten gehore gebracht. De prijswinnaars lezen hun bekroond werk voor. Verder treedt het duo Um Um twee maal voor het voetlicht. Wim Hendrix en Math Craenmehr uit Horst, muzikale parodisten met lichtvoetige, fijnzinnige en soms scherpe humor. Spitsvondig en actueel. Twee chique geklede kerels in frak met chapeau:claque. Aan de Narrenuniversiteit Maastricht enkele jaren geleden gepromo veerd tot 'Dr. in de humor'. Tevens worden de winnaars gehuldigd van de Dichtregelwedstrijd 2002, maan delijks in weekblad Peel en Maas. De entree bedraagt 7 euro maar voor donateurs 5 euro. Ook de jubileumbundel kost 5 euro. Na afloop (14.15 uur) verzorgt De Witte Hoeve weer een Literair Buffet, waarbij deelnemers gedichten kunnen voordragen. Daarvoor dient men per persoon 16 euro te storten op bankrek. 6075 76 472 van De Witte Hoeve met vermelding Literair Buffet 19 jan. en dient men telefonisch (0478 - 581626) te melden dat men mee wil smullen. Meer informatie op www.literair-cafe-venrav.nl Donderdag 16 januari (vandaag) vergadert de Dorpsraad Merselo om 20.00 uur in de Lekkernij. Op de agenda staat onder andere het verslag van het dorpsradenover- leg en het overleg met de voorzit ters van de Merselose verenigin gen. Daarnaast wordt ook nog gesproken over de verkoop van huurwoningen en het bezoek van het college van B&W aan Merselo. De vergaderingen van de Dorpsraad zijn openbaar. Zoals altijd zijn belangstellenden van harte welkom. Meerlonaar correspondent en fotograaf Peel en Maas Geef Marijn Poels een ont werpopdracht en hij is in z'n sas. De lay-out voor een nieu we rubriek van Nieuwsblad Peel en Maas ontwikkelen of een filmpje maken voor jonge- rensoos Merlin. De Meerlo naar gaat aan de slag en maakt in no-time van niets iets: iets moois of spraakmakends wel teverstaan. De redactie van Peel en Maas hoopt dat hij ook van zijn volgende baan iets moois gaat maken. Want Marijn Poels nam deze week afscheid van de advertentieaf deling van het nieuwsblad voor Venray en omgeving. De Meerlonaar is vooral op cre- atief-artistiek en muzikaal gebied een kei, zo heeft hij in de afgelo pen jaren regelmatig bewezen. Een beetje vergeetachtig soms, een beetje slordig, af en toe een tikje chaotisch, maar typeert dat niet de ware kunstenaar? Buiten kijf staat dat Marijn iemand is met hart voor de zaak, iemand die onbezorgd in het leven staat en nieuwe uitdagingen absoluut niet uit de weg gaat. Dat blijkt ook wel, want na enkele jaren als parttimer de advertenties voor Peel en Maas ontworpen en opgemaakt te hebben, slaat de Meerlonaar nu een totaal andere weg in. Hij kiest namelijk voor een loopbaan achter gesloten deuren, de gesloten deuren van TBS-kliniek de Rooyse Wissel in Oostrum. Daar gaat hij full-time werken als junior medewerker grafische tijdsbesteding. Maar gelukkig gaat hij niet helemaal voor de redactie van Peel en Maas verloren. Want net als zijn vader René heeft ook Marijn 'journalis- tenbloed' door zijn aderen stro men. En vindt hij het leuk om bovenop het nieuws te zitten en verslag te doen over het wel en wee van de mensen uit de gemeente Meerlo-Wanssum. En dus blijft Marijn Poels als correspondent en free-lance foto graaf aan Nieuwsblad Peel en Maas verbonden en kunnen de mensen hem ook de komende tijd op de meest onverwachte momenten en op de meest onver wachte plaatsen zien opduiken. Dus niet schrikken als er plotse ling iemand met een zwaar Meerlo's accent met een grote fotocamera en een pen in de aan slag voor uw neus staat! Marijn Poels uit Meerlo gaat als correspondent en fotograaf van Nieuwsblad Peel en Maas aan de slag Begin januari is de FNV gestart met een grote campagne rond het ziekenfonds. Leden van de FNV kunnen dan hun verzekering ver gelijken met die van andere aan bieders. De FNV helpt bij het ver gelijken van het aanbod en bij een eventuele overstap naar een ande re aanbieder. Voor gezinnen kan zo'n overstap een besparing van honderden euro's per jaar opleve ren. Leden kunnen bij 60 steunpun ten in het hele land hun bestaan de ziekenfondsverzekering onder de loep laten nemen door vrijwil ligers van de FNV (kaderleden), die zijn gespecialiseerd op het gebied van sociale verzekeringen. De bijeenkomsten zijn op de dins dagen 21 en 28 januari, donderda gen 16, 23 en 30 januari van 19.00 tot 21.00 uur en woensdag 29 januari van 14.00 tot 16.00 uur in het Iedenservice centrum van FNV Bondgenoten op het Henseniusplein 10a in Venray. telefoon 583978. PEEL EN MAAS een abonnement waard De Regio VW Noord- en Midden- Limburg heeft haar nieuwe mar kering-activiteitenplan 2003 ge presenteerd. Volgens de VW is de tijd nu rijp om via de landelijke media, met onder reclamespots in de Randstad, heel Nederland te laten weten dat het in deze regio lekker genieten is. Doel hiervan is om middels de nieuwe promotiecampagne de stijgende toeristische lijn van afge lopen jaar voort te zetten. Vanaf dit jaar zet de WV nadrukkelijker in op de consument buiten de regio.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15