Sportnieuws -info Huub en Joke Thijssen erelid TTV Red Stars Venrayse G-atleten in Nederlandse top Aanmelding 27e Vlakwatercross Verdiende zege De Peelkorf Herten/S2000 maatje te groot voor Manual Eric Maessen wint schaaktoernooi Sterk indoortoernooi Ons Genoegen Nicky Claessens derde in Amstelveen Veldtoertocht Overloon DC De Piëlhaas Atletiek Vereniging Venray-Regio Toerclub Ysselsteyn St. Jan Merselo Sjoelclub Venray De Rooyse Schuuvers Manual; Rooyse VK Biljarten I,i PEEL EN MAAS Donderdag 9 januari 2003 - Pagina 15 In een druk bezet B* toernooi in Amstelveen heeft jeugdbowler Nicky Claessens (Aspiranten A/B) uitste kend gepresteerd door de derde plaats op het podium te bemachtigen. Na als derde uit de voorronde te voor schijn gekomen te zijn. met een uit stekende 245-game als start en een fraai gemiddelde van 198,5. wist hij in de finale de eerste twee games dit niveau, deels door pech, geen vervolg te kunnen geven. Met een uiterste krachtsinspanning perste hij er nog een 226-game uit, waardoor zijn derde plaats behouden bleef. Hij sloot dit toernooi met 1532 pins (191,5 gemiddeld). Winnaar werd Patrick Oranje met 1559 pins, gevolg door Romano Pierau met 1535 pins. Jochem Magermans kon zich niet om de finaleplaatsen mengen. Bij de Juni oren A/B was Martijn Magermans wel bij machte de finale de bereiken door als vijfde (977 pinfall) uit voorronden te komen. Degelijk spelend kon hij zijn vijfde plaats (1527 pinfall) consol ideren, maar meer zat er helaas niet in. Deze klasse werd gewonnen door een superieure Nick)* de Kuyer met 1691 pinfall. vóór de jeugdintematio- nals Rienk Veenstra (1618) en Nick Plummen (1616) Bart van Rens kon zijn vorm van de laatste tijd geen ver volg geven, alleen zijn laatste game (239) was van uitstekend gehalte, maar daarmee kon hij geen finale plaats mee afdwingen, daarvoor was de opgelopen achterstand te groot. Harrie Claessens-League Daisy Kuijsters (163 punten) werd de verrassende winnares van dit weekend. Door haar scores kon zij de niet spelende Kjeld van Wieren (155 pt) aflossen als lijstaanvoerder. Even eens verrassend mag de derde plaats van Andy Gijsbers (137 pt) worden genoemd. Beste speler was Bart van Rens met 190,25 gemiddeld en tevens 212 als hoogste game. Mickey Binde- walt (177,33 gemiddeld en 207 als hoogste game) maakte de grootste sprong (elf plaatsen) en staat nu op de twintigste plaats. Dit huzarenstuk je werd bijna geëvenaard door Dennis Voesten (145,67 gemiddeld), die tien plaatsen wist op te schuiven en nu op de tiende plek bivakkeert. Zaterdag gaan de junioren, aspiran ten en pupillen, allen als winnaars van de voorronden Stedenontmoeting Limburg met de bus naar de landelij ke finale in Hoofddorp om de Venray- se kleuren hoog te houden en om eventueel een podiumplaats te kun nen bemachtigen. De bijeenkomst in de bowling is om 10.30 uur. Dit jaar is de veldtoertocht Over loon die op zondag 19 januari verre den wordt gewijzigd in opzet. Toer- klub Overloon heeft sporthal De Raayhal bereid gevonden om als start en finishplaats van de veldtoertocht te fungeren. Hierdoor wordt het nog meer een evenement van Overloon omdat dé tocht zich dichter bij het centrum afspeelt. Daarnaast kunnen ze de deelnemers de service bieden van kleed- en doucheruimte. Menig een die al eens op een mountainbike door de bossen (en modder) gefietst heeft, zal dit zeker op prijs stellen. Ze hebben mede door de gewijzig de startplaats een volledig nieuwe route uitgezet. Het technisch gehalte van de tocht is toegenomen: er zitten diverse kronkelende bospaadjes in. Daarnaast is de route ook prettig te rijden bij koud of winderig weer omdat het merendeel van de tocht beschut in de bossen ligt. Hierdoor is wel de lengte van de tocht iets toege nomen tot bijna 45 km. Voor de minder vaardige rijder is er een verkorte route van bijna 35 km. Ook is er natuurlijk een pauzeplaats waar men na 15 of 25 km kan genie ten van thee met koek. Bij pech kan men hier ook nog eens rekenen op de deskundigheid van Ger Maurix die eventuele technische mankementen op zal lossen. De tocht is niet alleen geschikt voor ATB's/mountainbikes. Ook een veldfiets of een hybride is goed te gebruiken mits er geschikte banden gebruikt worden. Daarnaast wordt de tocht verreden onder NTFU voorwaarden, d.w.z. dat deelnemers wa verzekerd zijn bij de Nederlandse Toerfiets Unie. De starttijd is tussen 9.00 en 10.00 bij sporthal De Raayhal. Het inschrijf geld bedraagt 3 euro. NTFU- en KNWU-leden en jongeren tot en met 16 jaar ontvangen 1 euro korting Zaterdag 11 januari wordt in café De Pielhaas weer whiskeydarten gehou den Iedereen die aan dit toernooi wil deelnemen kan zich tot uiterlijk 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan men ook via tel.nr. 582187. Het toernooi begint om 20.30 uur. Uitslag darten zaterdag: Winnaarsronde: 1 Pascal Janssen; 2. Dave v. Zeist; 3 Giel Ronken; 4. Mar cel Storm; 5. Gerard de Bruijn; 6. Ing- rid Timmermans; 7. Jos Heesen; 8. Sjaak Verspay. Verliezersronde: 1Peter Thissen; 2. Albert Moorrees; 3. René Janssen: 4. Jolanda Gisberts; 5. Peter v.d. Berg; 6. Bart Thissen; 7. Hubert Janssen, 8. Lien Storm. 180 werd gegooid door Sjaak Vers pay, Gerard de Bruijn, Dave v. Zeist, Dennie Plum en Pascal Janssen. Op zaterdag 11 januari wordt in sporthal Molenbroek in Gemert een indoorwedstrijd voor pupillen en C/D-junioren gehouden. Het vertrek is voor de pupillen om 8.50 uur De C/D junioren vertrekken om 12.50 uur. Op zondag 12 januari wordt in Someren nabij het natuurtheater de Donck de Donckcross gehouden. Het parkoers ligt aan de weg Someren- Heeze. Deze wedstrijd telt mee voor de LimBracrosscompetitie. Vertrek voor de pupillen om 9.20 uur, de C/D junioren vertrekken om 10.40 uur. Trainingen: In het winterseizoen zijn de trainin gen als volgt: vanaf 6 januari) Pupillen en D-junioren: woensdag zaal De Weert 18.00-19.00 uur: zater dag 11.00-12.15 uur. ABC junioren/senioren: dinsdag 19.00-20.30 uur; donderdag (looptrai ning) 19.00-20.30 uur; vrijdag (techni sche training) 18.30-20.00 uur. NSG-atleten: donderdag (zaal Raay- land) 19.00-20.00 uur. Lopersgroep/alle niveaus dinsdag 19 00 uur baantraining. donderdag (start atletiekbaan) 19-00 uur baan, bos of wegtraining. De baantrainingen worden op de kunststofatletickbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Telefoon tij dens trainingen: 585522. Informatie bij de trainers of tel. 588217. Zie ook. www.av-venray.nl Ledenadministratie: telefoon 582842. Iedere zaterdag is de papiercontainer van A.V. Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg kruising Veltum- se Kleffen, geopend van 09 00-13.00 uur. Wedstrijden: 11 januari. Gemert Indoorwedstrijden pupillen en C/D junioren. 12 januari: Someren Donckcross (DBCC). 25 en 26 januari: Venrav Vlakwater- cross. Ook dit jaar gaat Toerclub Yssel steyn weer voor een trainingsstage naar het fietsparadijs Mallorca. De reis is gepland van zondag 13 tot en met zondag 20 april. Meer informatie over het hoe en wat, kun je op de Mallorca bijeenkomst verkrijgen op dinsdag 14 jan om 20.00 uur in clubhuis Herberg de Peel. PEEL EN MAAS een abonnement waard In het laatste weekend van 2002 I werden weer diverse prijzen gewon nen: Petra van Dijck reed in Alverna maar liefst drie maal in de prijzen. Met Ilivia won ze de vijfde prijs in de klasse Z. Met Ivestor werd ze ook vijfde maar dan in de klasse Zeer Zwaar en met O Quick tenslotte werd ze tiende ook in de klasse Z. In Oversasselt werden vier dres- suurprijzen in de wacht gesleept: Ton Arts won met Lola de derde prijs in de klasse Z1 met 193 punten. Janine van Ooi werd vijfde met Katinka H in de klasse M2 met 158 punten. In de klas se L2 won Ingrid Bonneux met Plato een hele mooie eerste prijs met 16~ punten. Marieke Vergeldt tenslotte eindigde op de vierde plaats met Lor- een eveneens in de klasse L2 met 160 punten. Zaterdag 4 januari startte Eva van Ooi in Horst voor het eerst met Rebel in de dressuurklasse LI. Zij eindigde op een mooie gedeelde eerste plaats met 164 punten. Op de springwedstrijd voor pony s reden Esther Goumans en Verne Jans- j sen in de prijzen. Esther behaalde met haar pony Peggy Sue een mooie eer-1 ste prijs in de springklasse CL. Veme werd tweede met Zorro in de klasse BL. Bij de eerste selectiewedstrijd in Dieteren hebben verschillende leden een puike prestatie geleverd' HC' Ben Rongen 3e gent. 122.8; DC: Truus Jenniskens 3e 119.": HD: Harrie Ron gen le 116.2; HE: Paul Bouten 2e 107.4; DE: Truus Schoeber 2e 103.5: Jeugd jongens: le Kevin Engels 109.1. 2e Maik Weijs 102.4; Jeugd meisjes: 2e Inge Vermeulen 122.9, 3e Tanja Vermeulen 1138. De overige uitslagen: DA: Rietje Goumans 6e gem. 12~6. DB: Annij v d Heijden "e 117.4; DD: Agnes v Dijk 7e 106.3: DD: Regien Sanders 9e 105.4; HE: Sjeng Goumans 4e 105.8. De tweede selectiewedstrijd is op 1 februari. Zaterdag jl. was de eerste selectie wedstrijd voor de Limburgse kam pioenschappen. Mien Classens werd bij de dames D vierde met een gem. van 108.6; Mariet Aarts bij de dames C vierde gem. 119.4 en Toos Montijn tweede gem. 120. Hans Montijn werd bij de heren C vijfde met 120.9 gent Atletiekvereniging Venray-Regio houdt ook dit jaar weer de Vlakwater- cross voor jong en oud. Na het succes van afgelopen twee jaren, waarbij de cross een tweedaags evenement werd, gaat de vereniging door met deze ingeslagen koers. Zaterdag 25 januari zullen de scholieren van de gemeente Venray en de omliggende gemeenten in een aantrekkelijke loop, met veel randgebeuren, uitma ken wie zich de sterkste schoolat- leet/-atlete of sterkste school van de regio mag noemen. De scholieren krijgen op een aan trekkelijke wijze een, mogelijk, eerste kennismaking met de atletieksport. Deze cross is slechts één onderdeel van de vele die deze moeder der spor ten rijk is. De loopnummers zijn wel de basis voor het goed bedrijven van deze sport. De scholierenloop heeft .dan ook een speciale plek binnen de 'Vlakwatercross gekregen. De jeugd is de basis voor de toekomst en jong geleerd is oud gedaan, zo luidt het spreekwoord. Bij AV Venray-Regio is er sprake van een opbouwende trai ning en specialisatie nadat alle atleten hebben kennis gemaakt met de vele onderdelen van de atletiek. Deze sport, al door de Romeinen beoefend, bestaat niet alleen uit loopnummers maar ook uit technische nummers zoals hoog-, verspringen, kogelsto ten, speerwerpen en discuswerpen, kogelslingeren, hink stap sprong, polsstokhoog, hordeloop, etc. teveel om op te noemen. De grote verschei denheid in onderdelen maakt het mogelijk om door specialisatie uit te groeien tot een ongekende topper op het nummer wat voor ieder atleet individueel bepaald is. De scholieren- loop staat voor zaterdag 25 januari gepland, vanaf 11.00 uur kun je al terecht. Rondom de cross zijn ver- I schillende activiteiten georganiseerd I zoals Polka de clown, een komisch I duo, een gezamenlijke warming-up op swingende muziek, voor elke deel nemer een lot voor de loterij met het rad van fortuin en het belangrijkste, de spannende wedstrijden in de ver schillende categorieën. De strijd om de eerste drie plaatsen, om de wissel- beker voor de grootste deelname door een school en om de Jo van Oers-memoriaal voor het beste schoolteam maken het geheel com pleet en spannend voor zowel de deelnemer als het publiek. Aanmelding: AV Venray-Regio, Sportlaan 1 5801 AH Venray. of e- mail: indo@av-venray.nl voor 20 janu ari. Inleveradres: Niessenstraat 5 Ven ray. Na afloop van de Scholierenloop, start op zaterdag 25 januari om 14.30 uur een nieuw sportevenement voor Venray. namelijk een RUN - ATB. Hieraan kan als koppel zowel indivi dueel worden deelgenomen Aanmel ding e-mail: h teunissen@tref.nl onder vermelding van naam, adres en woonplaats of op wedstrijddag tot 14.00 uur. Info: www.geocities.com/tvvenray. Zondag 26 januari zullen de ver standelijk gehandicapten uit de gehe le regio elkaar kunnen treffen in de unieke NSG-loop. De vereniging hoopt dat deze speciale groep men sen uit onze samenleving zich massaal zullen inschrijven voor deze loop. Het motto blijft Meedoen is belangrijker als winnen Verder starten op zondag 26 januari de verschillende RABO- trimlopen en de KNAU-wedstrijden. Alle lopen starten vanaf de blokhut van Jong Nederland aan de Kempweg te Venray. Inschrijven, voor de verschillende lopen, kan tot 20 januari. Voor infor matie of inschrijving: Sportlaan 1 of Niessenstraat 5 Venrav of bel 04"T8- 582842 of 559609 of 589488. E-mail- adres: info@av-venray.nl Zie ook website: www.av-venray.nl 9 Ruim 120 handboogschutters, 9 waaronder veel jeugdigen, hebben H deelgenomen aan de indoorwedstrijd van Ons Genoegen in Ysselsteyn In S| de verschillende klassen was er strijd tot de laatste pijlen om wie er met de a overwinning mocht strijken. Bijna de hele Nederlandse selectie was aanwe- 3 zig, mede doordat dit toernooi mee- telde als selectiewedstrijd voor de WK Indoor in Nimes (Fra) in maart. De belangrijkste uitslagen: Heren Olympisch 1 Wietse van Alten - Rozenjacht Baarschot 580 ptn 2 Henk Vogels - Doele Willem III Boe kei 570 ptn 3 Gerard Koonings - Ons Genoegen Ysselsteyn 568 Dames Olympisch 1 Rowena Ger ard - Batavieren treffers Weert 561 ptn 2 Wendy van Ooi - Diana Venray 549 ptn 3 José Vogels - Doele Willem III Boekei 547 ptn Heren Compound 1 Ulrich Feilier - BSC Botrop (Dui) 575 ptn 2 Jean-Pier re Recereur - Vriendschap en strijd Hunsel 574 ptn 3 Guido van den Bosch - Rozenjacht Baarschot 573 ptn Dames Compound 1 Marijn Schoor- mans - St Sebastiaan Goirle 564 ptn 2 Gabriela Feiler - BSC Botrop (Dui) 556 ptn 3 Thalita Peeters - SC Centaur Asten 552 ptn. De Peelkorf heeft in de topklasse korfbal een fraai resultaat behaald tegen Rosolo. Met een 16-15 overwin ning werd de ploeg uit Reusel naar huis gestuurd. In een zeer spannende maar ook fysieke wedstrijd bleef De Peelkorf voor de winst gaan en speel de zeer geconcentreerd. De mooi uit gespeelde kansen werden afgedwon gen en ook verzilverd. Rosolo hield echter tot aan de rust stand: 7-7. Na de pauze bleef De Peelkorf de goede kant van het scorebord zoeken en probeerde opnieuw op een voor sprong te komen. Er werd door de 'Ysselsteynse korfbaldames effectief met de kansen omgesprongen en een 12-9 voorsprong genomen. In deze fase had De Peelkorf zeker het betere van het spel maar Rosolo bracht op dat moment vooral het fysiek in het spel. Dit bleek te werken en opnieuw werd een gelijke stand behaald (13- 13). De Peelkorf kon in de eindfase doordrukken en liet Rosolo vertwij feld achter. Het spel werd gehaast en onverzorgd, wat voor de ploeg uit Reusel de doodsteek betekende. De Peelkorf sloot de wedstrijd fantastisch en zeer zeker verdiend met een 16-15 zege af. Voor de Peelkorf scoorden Nicole Tielen 5x, Evelien Arts 4x, Marian Pot ten 2x en Christel Derks, Kim Kus- ters, Loes Eibers en Tineke Vergeld allen lx. De handbalheren van Manual heb ben de thuiswedstrijd tegen Herten/S200() ruim verloren: 22-38. De eerste revanchewedstrijd van de tweede helft in de competitie had absoluut niet het resultaat waar de Venraynarcn opgehoopt hadden. In de eerste tien minuten nam Manual de leiding, maar al gauw zocht de ploeg uit Melick de aansluiting en gin gen beide ploegen gelijk op. De nipte overwinning van de Melickers in de eerste wedstrijd was ook voor hun tekenend En het moest Manual toch even duidelijk maken dat ze een erva ren ploeg zijn die je niet zomaar uit het veld slaat De gasten namen in het verloop van het duel het heft in han den en de score liep alleen nog maar verder op. Het lukte Manual niet om door de verdediging heen te komen. De frustraties in de aanval liep bij de Venraynarcn zelfs zo hoog op, waar door het verdedigende aspect werd vergeten De Venrayse goalie zat niet in de wedstrijd en icon hierdoor zijn ploeg ook niet ondersteunen, meer dere malen had hij gewoon het nakij ken. De rust stand werd afgesloten met een voordelige stand voor de gas ten; 7-17. Na een kleine opleving na de pauze was het opnieuw Herten/S2000 dat het duel domineer de. Erik Weijzen, het nieuwe gezicht van Manual, verliet geblesseerd het speelveld De opbouwer van origine en cirkelverdediger heeft te kampen met een zeurende polsblessure en heeft zo zijn grote waarde nog niet kunnen onderstrepen. Het wegvallen van hem in de verdediging gebeurde tot grote vreugde van de Meiickse cir kelloper Die kon vanaf dat moment herhaalde malen prijsschieten. Ook in de tweede helft was Melick een maat je te sterk en werd de eindstand afge sloten met een ruime winst voor de gasten. Schaakclub Venray hield dit jaar een kersttoernooi met een open karakter, dat wil zeggen dat ook deel name van schakers die niet in club verband speelden mogelijk was. Hier van is ruim gebruik gemaakt, immers achttien deelnemers kwamen in actie.Vooral de schaakclub uit Meerlo was met een aantal deelnemers duide lijk aanwezig en vergrootte daardoor de gezelligheid en de sportiviteit Hopelijk kunnen zij in de toekomst nog vaker schaakervaringen met elkaar uitwisselen, omdat ook zij op dit moment niet in de bond spelen. Voor elke deelnemer was er een prijs je in de vorm van een kerstpakketje, dat de schaakclub ter beschikking had gesteld. Uiteindelijk wist Eric Maessen van de organiserende schaakclub de eerste plaats te grijpen al was hij deze keer in een verbeten gevecht gewikkeld met Rob Keere- weer en Toon Berkers. Er kwam een jeugdlid opdagen. Tom Robbins, die duidelijk liet blijken dat hij nog een een succesvolle toekomst tegemoet kan zien. De interne Competitie kon precies volgens planning worden afgesloten. Een aantal partijen vereis ten een reglementaire beslissing, omdat er geen tijd meer was om die partijen alsnog te spelen. De eind stand van deze voorronde was als volgt: 1) Toon Berkers 7,5 en Eric Maessen 7,5 3) Rob Keereweer 6 4) Piet Rouvoye 5,5 5) Ad Antheunisse en Gerard Breukers 5 7) Erik Jan van Nuenen 4 8) Henk Meijer 2,5 9) Elvera Hibbel 1,5 10) Bernard Swüste 0,5. Begin januari start het tweede deel van de competitie. Iedere lief hebber van de schaaksport is welkom op dinsdagavond een bezoek te bren gen aan de wekelijkse schaakcompeti tie in het Stekske in Landweert. Handbalvereniging Uitslagen: HS: Manual 1-Herten 2000 1 21-38 Bj: Manual 1-BSAC 1 7-10 Bj: Manual 2-Explosion 15-22 Cm. Manual 1-Blerick 1 0-14 Cj: Vios 1-Manual 1 18-14 Bnv Manual 1-Loreal 2 5-16 Bm. Manual 2-Rapiditas 2 8-10 Programma 11/12 jan.: Djeugd: Manual 1-Loreal 1 12.00 JC: Manual 1-Heracles 1 12.55 MB1: BSAC 1-Manual 1 14.15 JB2: HBS 1-Manual 2 13-00 Programma vrijdag 10 jan.: Velden 2-DV2 a.20.00 DV3-Phoenix 2 Essel a.20.00 Programma zaterdag 11 jan.: Grashoek-Dl a.17.15 Helmond-D2 a. 14.30 Meterik-D3 v.13.15 Horst-H 1 a. 17.00 Meterik-H2 a-19.30 Uden-MAl v.10.15 Horst-MBl v. 14.00 Meterik-MCl v. 11.30 Sambeek-MC2 v. 12.00 Gennep-JBl v. 11.30 Programma zondag 12 jan.: Belfeld-HVl a.10 30 Programma maandag 13 jan.: MC2-MC1 Wetteling a. 17.30 DOS Programma VBB: Maandag 13 jan.: DOS 1-Ev/St (3-banden) DOS 2-OBK (3-banden) Dinsdag 14 jan.: DOS 1-DOS 2 (3-banden) (Deze wedstrijd is een week ver vroegd) Woensdag 15 jan.: RLZ 1-DOS 1 Donderdag 16 jan.: DOS 3-Hannes 1 SVD 1-DOS 2 Vrijdag 17 jan.: Anker 4-DOS 5 DOS 4 is vrij Programma KNBB: Dinsdag 14 jan.: DOS Cl-De Jordaan 1 Donderdag 16 jan.: KOT-DOS C2 Toernooien KNBB: Op 11 en 12 januari spelen Ad van Gerven en Bert Suilen de voorronde bandstoten klein klasse 4. Beiden spe len bij VOP in café Halfweg. Aanvang zaterdag om 12.00 uur en op zondag om 11 00 uur. BC De Peel Driebanden groot: Het eerste team won in Amsterdam met 6-2 van San ders Vloerenshop. René Dericks won zijn partij met 0.652 gem. Piet Volle- berg speelde een zeer goede partij die hij met 1.363 gem. won. In deze par tij kwam Piet tot een serie van 12. Programma: Vrijdag 10 jan.: 3b 3e div.: Apollo 3/Peel-Ona 3 3b 2e div.: Particolare-Well./Apollo Zaterdag 11 jan.: 3b 3e div.: Esch Bilj./Peel-Gorissen Maandag 13 jan.: k: Maasoever-Apollo/Peel 3b 3e div.; v. Hulst-Apollo 2/Peel Dinsdag 14 jan.: k: Esch Bilj./Peel-Zwaantje Cl: Jordaan 2-Peel 2 Woensdag 15 jan.: 3b kl: Peel 2-Coba 3b kl: Peel 1-Jordaan Donderdag 16 jan.: C2: Peel-Treffers Persoonlijk kampioenschap op 11 en 12 januari neemt Miep Poels deel aan de districtsvoorwed- strijden 4e klas bandstoten. Miep speelt haar partijen bij BC De Jordaan in Horst. De Witte Hoeve Voor de finale le klasse libre van het District Oost-Brabant, bij biljartclub OGC in Cuyk plaatsten zich A. Giezen en A. Lindemann. Laatstgenoemde eindigde op een vierde plaats met 2 punten, gem. 5.07, hs 65. A. Giezen werd tweede met 8 punten gem. 6.00. hs 104. partijgemiddelde 21.66 en promotie naar de Hoofdklasse. Bij DWH bij voorw. 4e klasse bandsto ten van het District Oost-Brabant ein digde H. Veltrop op een gedeelde eer ste plaats met 10 punten, gem. 1.17, hs 8, partijgemiddelde 1.40 en een plaats in de finale op 24 en 25 januari bij de Wester in Mill. Programma: Maandag 13 jan.: 3b KNBB: DWH-Carambole Vrijdag 17 jan.: A-kl VBB: DWH-'t Anker B-kl VBB: DWJ-Podium Finale Nederlands kampioenschap Voor de finale Anker kader 47/2 ereklasse van 16 t/m 19 januari in Haaksbergen plaatste zich Peter Vol- lenberg. Hij eindigde in de voorw. op de tweede plaats en komt als zesde in de finale. Afdeling Limburg van de Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB), waartoe Red Stars behoort. Huub ontmoette zijn vrouw Joke bij Red Stars, waar zij 25 jaar geleden lid werd. Hoewel min der bekend naar de buitenwacht, heeft Joke inmiddels al 23 jaar bestuurservaring. In praktische zin is zij vooral met het beheer van de kan tine bezig, maar was zij ooit jaren competitieleider en verzorgt ze nog steeds het schrijfwerk voor het jaar lijkse Paastoernooi. Reden voor het bestuur van Red Stars om beiden in het zonnetje te zetten tijdens de nieuwjaarsreceptie. Zowel Joke als Huub ontvingen een speciale oorkon de die bij het erelidmaatschap behoort en traden toe tot het kleine, selecte gezelschap van ereleden. Daarnaast werden tevens de jubilaris sen van Red Stars gehuldigd, zij die 25 jaar lid zijn. Ook hier was Joke onder de uitverkorenen, naast Geron Verd ellen en Jos Koenen. Zij kregen een bijbehorend zilveren speldje. De receptie werd afgesloten met een gezellig samenzijn onder begeleiding van Geert Pelzer, die er weer een sfeervolle avond van maakte. Eind december werden de Neder landse beste lijsten voor G-atleten bekend gemaakt. De Venrayse atleten van AV Venray-Regio hebben het uit stekend gedaan het afgelopen jaar. Zowel bij de indoor- als de baanwed- strijden blijken de Venrayse atleten op verschillende onderdelen bij de beste tien van Nederland te horen. Marleen Stevens staat rotsvast op een eerste plaats op het nummer 35 meter sprint indoor (7,0 sec.). Daarnaast wist Marleen ook nog een derde plaats op het onderdeel kogelstoten (2 kg.) indoor (4,82 mtr.) voor zich op te eisen. Bij de baanwed- strijden werd ze uitstekend vijfde op de 60 meter sprint (11,3 sec.) en acht ste op de 600 meter afstand (3-13.7 min.). Paulien Camps behaalde een fantastische eerste plaats bij het indoor kogelstoten (2kg.) (6,63 mtr.). Het onderdeel hoogspringen (indoor) (0,95 cm.) leverde voor Paulien een derde plek op de landelijke lijst. Tevens behaalde zij een vijfde plek bij het kogelstoten op de baan met 6.32 mtr., een zesde plek op de 600 meter afstand op de baan (3.01.2 min.) en een achtste plaats op de 60 meter sprint (11,8 sec.). Mieke Thijssen legde beslag op de tweede plaats bij het indoor kogelstoten (5.40 cm.) en klasseerde zich in de baanwedstrijden als zesde bij het hoogspringen (1.05 cm.). Ook wist zij een achtste plaats bij het speerwerpen (400gr.) (8,12 mtr.) te veroveren en een negende plaats was voor haar weggelegd bij de 600 meter afstand (3-33.89 min.). Annemieke van Gend behaalde een verrassende tweede plaats bij het sprinten 35 mtr. (7,3 sec.), een vierde plaats bij het kogelstoten (2kg) (4.62 mtr.) en een vijfde plaats bij het hoog springen (0.85 cm.) indoorwedstrij den. Op de baan wist zij een zevende plek bij het hoogspringen (0.95 cm.) te veroveren. Voor Loes van Mill was Afgelopen zaterdag werden Huub en Joke Thijssen benoemd tot erelid I van TTV Red Stars. Tijdens de nieuw- jaarsreceptie kregen zij uit handen van voorzitter Peter Bouwmans de bij- j behorende oorkonde uitgereikt. Huub Thijssen is geen onbekende in het tafeltenniswcreldje. Meer dan 30 jaar is hij tafeltennistrainer bij TTV Red Stars en als zodanig grotendeels verantwoordelijk-voor de successen van deze vereniging. Tevens is Huub al meer dan 25 jaar trainer van de ISBV Venray. Daarnaast is hij actief betrokken bij initiatieven binnen de een vijfde plaats bij het kogelstoten (2 kg.) indoor (4.19 mtr.) en een zesde plek bij het sprinten (baan), 60 meter in 11.6 sec het hoogst haalbare. Clubgenote Loes Hanssen kon op dat zelfde nummer met 11.8 sec. een ver dienstelijke achtste plaats bemachti gen. De atleten, hun begeleiding en AV Venray-Regio zijn trots op dit resul taat. Tijdens de wedstrijden, het afge lopen jaar, bleek voortdurend dat de G-groep kwalitatief sterk is. Maar dat zij zo hoog op de ranglijsten van Nederland zouden eindigen is een verrassing. Hun prestaties zijn mede te danken aan de inzet van hun train- sters, Lisette Custers en Anne Veu- gen, die de G-groep een jaar onder hun hoede hebben gehad. UITDAGING Atletiek is bij uitstek een sport voor o.a. mensen met een functie beper king. AV Venray-Regio heeft al ruim vijf jaren ervaring met de opvang er begeleiding van deze enthousiaste groep atleten binnen de club. Condi tie opbouw, coördinatie verbetering en technische vooruitgang kenmer ken de resultaten van deze unieke j groep. De atleten krijgen op zeer des kundige wijze (afgestemd op ieder? mogelijkheden) de atletiekonderdc Ien aangeleerd met speciaal aangepasi materiaal. Zij trainen met veel plezier elke donderdagavond van 19.00 - 20.0(1 uur in de sportzaal van het Raayland college te Venray. Na 1 april trainen zij op de atletiekbaan op dezelfde dag 1 en tijd. Het is een enthousiaste groep! waar nog wat ruimte is voor nieuwe leden. Voel je je aangesproken of aange trokken tot deze groep/ sport neem dan gerust contact op met de vereni ging (Tel. Nr.: 0478-515025) of kom gerust kijken of zelfs vier keren gratis; meedoen.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 19