iTwee voorstellingen Wintercircus Martin Hanson I Harold LENSSEN *<s Kunst Cultuur Three steps beyond in Jera Passie bij Galerie Pictura Expositie Els Heijmans Uitvoeringen Muziekschool Maak van een mug geen olifant als het om geld gaat (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Winter- wandeling Merselo Dieren mishandeling fl/"l5TÖM5CHE ÊLKTRim TRfln Lourdescomité afd. Venray Peelwerkers wacht waterballet 10 PEEL EN MAAS Donderdag 9 januari 2003 - Pagina 11 Programma Schouwburg Venray Cabaretier Mark v.d. Veerdonk ongeëvenaard in Hoe Ik Pudding Ruik. Momenten van Geluk met I .onder andere Pleuni Touw en Angela Schijf en twee voorstellin- 'gen van Wintercircus Martin Hanson. Schouwburg Venray heeft komende week drie boeien- de producties op de cultuurkalen- der staan. i Hoe Ik Pudding Ruik van Mark fv.d. Veerdonk gaat over een man 1 die zijn jeugd officieel als vermist heeft opgegeven. Zelfs de misse- lijkmakende puddinggeur van vroeger doet bij hem geen belletje meer rinkelen. Het vel. de klon- j ten, het zegt hem allemaal niets. j;De doktoren van het Gesticht i-voor Geheugen Gestoorden staan i voor een raadsel. Een wollen truit- je, en een hilarische droom bren gen uiteindelijk uitkomst. Hoe Ik Pudding Ruik is zoals van Van de I yeerdonk te verwachten is, goed gek en anders, maar vooral om je helemaal een breuk te lachen. De Brabander brak met zijn vorige i programma Knurft eindelijk door. .Vooral in Brabant en Limburg speelde hij voor volle zalen. Met fczijn nieuwste voorstelling Hoe Ik Pudding Ruik staat hij klaar om ook de rest van Nederland te ver- overen. Onder het motto Alles is op loopafstand, tenminste als je de tijd hebt oefende Van de Veer donk voor Knurft nog de meest ingewikkelde souldanspasjes. Nu heeft hij zich ondermeer gegooid op meeslepend neuriën en onver valste brabbelzang: mamma, mamma get a hammer, there's a fly on daddy's nose. Een te ver wachten citaat uit de pers: Met het tempo van een droogtrommel ontpopt hij zich nu tot dé Mark van de Veerdonk onder de Neder landse cabaretiers'. Van de Veer donk is op woensdag 15 januari te gast in de Schouwburg Venray, aanvang 20,00 uur. Voor Momenten Van Geluk, de Nederlandse versie van de tragi komedie Time Of My Life van de Britse schrijver Sir Alan Ayck- bourn, is een cast van topacteurs samengesteld. Naast Pleuni Touw, die afgelopen seizoen met Anne- Wil Blankers en Willem Nijholt onafgebroken volle zalen trok met Lied In De Schemering, spelen in Momenten Van Geluk Rik van Uffelen, Vera Mann, Jasper Boeke, Angela Schijf, Mark Ram en Ad Knippels een rol. Voor Angela Schijf, die de alom geprezen hoof drol vervulde in de musical 42nd Street, is dit haar toneeldebuut. Momenten Van Geluk is ver taald door Coot van Doesburgh. Plaats van handeling is een restau rant waar de verjaardag van Laura Schaafsma wordt gevierd, gespeeld door Pleuni Touw. Naast haar man Gerard (Rik van Uffelen) zijn ook hun twee zoons (Jasper Boeke en Mark Ram) met partner aanwezig (Vera Mann en Angela Schijf)- Het uitje wordt een tragi- Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, "I ook 's avonds Stichting Wonen Noord-Limburg houdt een expositie van Els Heijmans. De expositie vindt plaats in de hal van het kantoor van Wonen Noord-Limburg, Plataanstraat 15 in Venray en wordt gehou den tot en met 28 februari. De openingstijden zijn maandag t/m donderdag van 08.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. komisch slagveld onder het motto 'familie, kan niet mèt, maar ook niet zonder'. De ober, die in Momenten Van Geluk een cruci aal aandeel heeft, wordt gespeeld door Ad Knippels. Alan Ayck- bourn, na Shakespeare de meest gespeelde toneelschrijver ter wereld, hoopte aanvankelijk op een carrière als acteur. Omdat hij zich te weinig herkende in de beschikbare rollen, besloot hij zelf stukken te schrijven. Zijn grote doorbraak kwam in 1967 met het toneelstuk Relatively Spe aking (Slippers). Ook kreeg hij onder meer grote bekendheid door Liefde Half Om Half en Verre Vrienden. Vorig seizoen speelde Het Nationale Toneel met veel succes Huis Tuin van Ayck- bourn. De voorstelling op donder dag 16 januari begint om 20.00 uur. De voorstelling van Winter circus Martin Hanson begint voor het hooggeëerde publiek al bij binnenkomst van het theater. Want op weg naar de garderobe zijn daar plotseling die twee kna pen die wel héél erg hun best doen om een baantje in het circus te vinden. Een 'sollicitatieproce dure' die zich even later voortzet in en rond de piste. Maar al ras blijkt dan dat de artistieke ambi ties van het tweetal om als artiest op te treden niet één-twee-drie door de charmante circusdirectri ce worden gehonoreerd. Integen deel. Ondanks hun ongebreidel de liefde voor het grote circuswerk mogen ze onderaan de ladder beginnen: met een bezem in de hand en schoonma ken maar! Uiteindelijk zijn het toch de circusartiesten uit verre landen en de vele dieren die ook in dit vierentwintigste seizoen de echte circussfeer in het theater brengen. De gehele ambiance - circusdecor tot circusorkest- en niet in de laatste plaats de kwali teit van het programma vertegen woordigen het ware en authentie ke circus. De Poolse dompteur Jacek Mikulski is de enige die het rouwe wintercircuspubliek eer der heeft kunnen zien. Maar sinds vier jaar geleden is de groep gemengde roofdieren uitgebreid met jonge tijgers en heeft de - humaan gepresenteerde - act zich nog verder ontwikkeld. Voor het overige zijn alle artiesten nieuw voor Nederland. Presterend op het hoogste niveau. Dat geldt bij voorbeeld voor de Russische groep Moiseeva, met hun verbij sterende acrobatiek op de Russi sche stang en met het oogstrelen de ballet' van de draaiende kubussen en ringen. Maar ook voor de heel knappe en vermake lijk luchtact van de groep Silijo uit Zuid-Afrika. En voor het Chinese Duo Yingling, twee slangenmeis jes die na de pauze terugkeren als onwaarschijnlijk getrainde antipo- distes. Originaliteit kenmerkt trouwens alle optredens. Zoals het Duo Tkach uit de Oekraïne zijn evenwicht bewaart op de rola-rola is nog niet eerder ver toond en de wijze waarop Valeriy met stokken jongleert is uniek. Griezelig perfect en gevaarlijk zijn de toeren die Jingayo uithaalt aan de zwierende solotrapeze. Al met al circus van superklasse. Uit Engeland komen Emma en Carole Pinder met hun dressuurpaarden. Een staaltje rijkunst met een oog strelend authentiek circusbeeld als resultaat. Emma presenteert bovendien de boerderijdieren: honden, ganzen, geiten en zelfs een levensgrote zwartbonte stier. Vrolijk en verrassend is het optre den van Mr. Dalmation, die zijn honden en twee pony's op een uitbundige wijze laat samenwer ken. En dan zijn er nog de Baker Boys, kaskadeurs van zeer grote klasse die zich laten kennen als de clowns van de voorstelling. Het Wintercircus verzorgt op zaterdag 18 januari m ee voorstel lingen. om 13 30 en 16.30 uur. Het nieuwe jaar gaat bij de Muziekschool van start met twee muziekuitvoeringen in de aula van het Kunstencentrum Jerusa lem. De eerste uitvoering is op don derdag 16 januari, om 19.00 uur en staat in het teken van de klari net en saxofoon. De tweede uit voering op dinsdag 21 januari, aanvang 19.30 uur, wordt door drie verschillende ensembles ver zorgd. De leerlingen spelen op dwarsfluit, blokluit en de saxo foon. Op donderdag 16 januari spelen klarinetleerlingen van Jac queline Roodbeen: Sylvie-Elise Schaminée, Evy Blenckers, Lonne- ke Surminski, Elsemiek Hend- rickx, Anne Basten, Femke Dirkx, Mieke Reintjes en Anke Spee. De saxofoonleerlingen hebben les van Evert Hoedt: Steffie de Wit, Marieke van Rheden, Laura Jans sen, Teun Loeffen, Yara Pelzer, Pia Cuijpers en Sigourney Mailu- hu. De ensemble-uitvoering op dinsdag 21 januari, aanvang 19 30 uur: dwarsfluitensemble: Stans Garé, Resy Hanen, Roosmarie Hermans, Alice van Hest, Carina Leenders, onder leiding van Jac Wiermans, spelen werken vanj.B. de Boismortier; blokfluitensemble onder leiding van Ans Thijssen: Ans Bruijsten. Gerry Gielens. Jos hua de Kroes, Nellie Muijsers, Marlies Peeters, Anne Smits, Mien- tje Wester en Nelly Wijnhoven, spelen werken van W.A. Mozart, G. Schwertberger en E. Werdin en saxofoonensemble: Mia y.d. Lisdonk, Hennie van Oss, Wilma Derckx en Leo Peeters spelen werken van onder andere Pierné, F. van Gorp en W. Byrd. Beide avonden zijn voor alle bezoekers gratis toegankelijk. ha#*»5®4 Op zondag 12 januari houden de Natuurvrienden uit Merselo de tweede winterwandeling van dit winterseizoen. De afstanden en starttijden zijn: 5-10 km 08.00- 14.00 uur; 20 km 08.00-12.00 uur en 30 km 08.00-10.00 uur. Speci aal voor gezinnen met kinderen is er 's middags een puzzeltocht van 5 km uitgezet. De starttijd hiervan is tussen 13.00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zijn er weer enkele leuke prijsjes te winnen. Na afloop van de tocht ontvangt iede re deelnemer die dat wenst tegen een geringe vergoeding een medaille of cijfertje. Het startbu reau is in café d'n Tommes, Grootdorp 40 Merselo. tel. 0478- 546236. Op de rustplaats van de 10, 20 en 30 km is er tegen een redelijke prijs koffie, thee, soep en chocomel te koop. Tevens zijn er diverse belegde broodjes te koop. Inschrijfgeld voor deze tocht is 2 euro met medaille en 1,20 euro zonder herinnering. Het inschrijfbureau sluit om 17.00 uur. Inlichtingen: tel. 0478- 586556 of 546496. Maandagmiddag heeft de politie in een woning aan de Grotestraat in Vierlingsbeek een zwaar ver waarloosde hond en twee katten aangetroffen. Zij zijn naar het asiel overgebracht ter verzorging. De politie trof in de woning een grote wanorde aan. Daar de bewoonster niet aanwezig was heeft de politie een uitnodiging achtergelaten zich te melden op het bureau, om te worden gehoord als verdachte van dieren mishandeling. Son of Blob, de Hardheid en Venus Hill gaan onder het mom van Three steps beyond samen met de Crawl dj's op zaterdag 18 januari de Jera in Ysselsteyn op z'n kop zetten. Na drie te gekke optredens van elke band afzonderlijk volgt een knallende slotact waarin twintig man op het podium staan. Een Crawl ska- DJ zal de avond geheel in stijl afsluiten. De zaal is om 20.00 uur open. De Hardheid is een band die je live moet zien. De band heeft door de jaren heen veel live-erva ring opgedaan en weet hoe je een feestje moet bouwen, zowel op als voor het podium. De Hardheid heeft veel opgetreden in het ondergrondse circuit van onaf hankelijke zalen (zoals OCCII, Groote Weiver, ACU), in jonge rencentra (te veel om op te noe men) en op kempodia (o.a. Melk weg, de Kade, Para, 013). Daarnaast stond de Hardheid op verschillende festivals waaronder bevrijdingspop 2001 op het muse umplein in Amsterdam. De band heeft inmiddels ook al enkele CD's opgenomen en is zodoende een gevestigde naam in het band circuit. Venus Hill is een SKA- crossover band met eigen num mers, geïnspireerd op onder andere oorspronkelijke Jamai- caanse SKA, gemengd met invloe den van diverse andere muziek stijlen zoals metal, rock en reggae. Door de mengeling van deze muziekstijlen geeft Venus Hill een eigen draai aan SKA. De bezetting: drum, bas, gitaar, maar liefst drie lead zangeressen en een vierkop pige blazerssectie. In een korte periode is Venus Hill uitgegroeid tot een veel gevraagde band, die er bij elk optreden weer in slaagt de zaal op zijn kop te krijgen. Venus Hill staat veel in jongeren centra maar bijvoorbeeld ook in de Effenaar met de Skalatones. Optredens in het Amsterdamse circuit worden regelmatig gefilmd en uitgezonden op Cult TV en de demo wordt ten gehore gebracht op Kink FM. Venus Hill speelde o.a. op de April feesten op de Nieuwmarkt te Amsterdam, met de Duitse top ska-act Dr. Ring Ding the Senior Allstars in de Ekko, op het CRAWL SKA festival in de Tagrijn en op Amsterdam Surf Hard-festival in de Melkweg. Son Of Blob speelt ska, varië- j rend van Ska-Jazz tot punky rag- werk, en zo ongeveer alles wat daar tussen zit. Het grootste gedeelte van het (Nederlandstali ge, Engelstalige en instrumentali- ge) repertoire is eigen werk, maar deze Leidse ska-sters deinzen er niet voor terug klassiekers j (Venus), onontdekte jazz-juweel- tjes (Horace Silver's The Hippest Cat in Hollywood) of easv-tune j melodieën (Taste of Honey) eigenhandig flink te verbouwen. De band, actief sinds 1993, heeft het podium gedeeld met onder meer the Slackers, The Toasters, The Selecter, Bim SkalaBim. Rude Rich and the Highnotes en Jam- mah Tammah. In de loop der jaren zijn er een aantal bezettings wisselingen geweest, maar sinds de blazerssectie is uitgebreid naar 3 personen (saxofoons, trompet en trombone) speelt Son of Blob met z'n achten. Dat extra bandlid heeft de band veel goed gedaan: de live-energie spat van het podi um. Voor meer info check: www.ysselsteyn.com/jera70. Door de expressieve kerami sche kunst van Janneke Bruines te combineeren met de impressio nistische schilderijen van André Strasek ontstaat een spannende en uitbundige expositie waarin de passie voor de kunst de verbin dende schakel is. De expositie wordt vrijdagavond 10 januari om 20.00 uur door dhr. Koos Tuitjer, kunstcommissielid gem. Bergen en schrijver over kunst geopend. De opening wordt opgeluisterd door het duo Seanews. De expositie duurt tot en met 8 maart bij galerie Pictura, aan de Aijenseweg 16b in Aijen. André Strasek schildert vanuit zijn hart. Hij wil zijn innerlijke belevings wereld blootleggen in olieverf. Soms fel en soms ingetogen van kleur maar altijd gepassioneerd. Wat het woord is voor de dichter of de schrijver is het penseel en de verf voor Strasek. Zijn taal is er een van kleur in plaats van woor den. Straseks werk is soms figura tief, dan weer abstract maar het is vooral impressionistisch. Het gaat hem om de emotie die hij voelt en Programma Lourdesbedevaar- ten 2003 van de Stichting organi satie Limburgse bedevaarten. Treinreizen: 1 t/m 8 juni 8 dagen ook voor zieken); 2 t/m 9 septem ber 8 dagen (ook voor zieken). Busreizen: 31 mei t/m 8 juni 9 dagen; 1 t/m 8 juni (nachtbus) 8 dagen; 1 t/m 9 september 9 dagen. Vliegreizen: 16 t/m 18 mei 3 dagen vanaf Eindhoven; 2 t/m 7 juni 6 dagen vanaf Einhoven of Maastricht, 7 t/m 10 juni 4 dagen vanaf Eindhoven; 3 t/m 8 septem ber 6 dagen vanaf Eindhoven of Maastricht. Voor alle boven vernoemde bede vaarten kunt U zich aanmelden bij: G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel 0478-583575 en/of J. van Stiphout, Clovishof 1, tel. 0478- 586721. die hij in kleuren op het doek wil zetten. Zij werk verveelt nooit. Het nodigt de beschouwer tel kens opnieuw uit om nog eens een blik op het doek te werpen. Er valt altijd iets nieuws te ontdek ken. Zelf geeft de schilder aan dat o.a. Richard Smeets een inspiratie bron voor hem is. Dat is soms zeker herkenbaar maar Strasek heeft duidelijk een eigen stijl. Zijn met passie geschilderde werken zijn krachtig en sterk en toch ook verstild en soms meditatief. Kort om: Strasek is Strasek en niet in een hokje te vangen. Janneke Bruines schilderde en tekende al toen ze een klein meisje was. Maar in 1993 verloor ze haar hart aan de klei. Ze woonde toen met haar gezin in een dorpje nabij het Franse Grenoble. Daar leerde ze een pottenbakster kennen die haar met de klei in aanraking bracht. Het resultaat is een kleur rijke en expressieve vormentaal. De mens, meestal vrouwen, en vogels zijn regelmatig terugkeren de themas in haar werk. Grappig, uitbundig en vol fantasie. Fantasie heb je ook wel nodig als keramis te, meent Janneke. Overigens zijn haar beelden niet realistisch maar beeldt Janne ke een eigen wereld en taal uit. Ook maakt ze torens van bollen. Uit ronde organische vormen creëert ze torens vol kleur. Maar soms vormt een bol de basis voor een slanke vrouwenfiguur of een vreemde vogel met soms mense lijke trekjes Fantasie en passie kenmerken het werk van deze Beuningse keramiste en passie is wat deze twee kunstenaars in deze boeiende expositie bij gale rie Pictura bindt. Nu het winter is en het boven dien wekenlang hard geregend heeft, is de Peel zo'n beetje op zijn allematst. De vrijwillige Peel werkers, die met zaag en bijl de Peelmoerassen weer zoveel moge lijk natuurlijk en boomvrij probe ren te maken, betekent dat kans op wegzakken in de venige blub ber. Al verhoogt de bagger de wil- dernispret alleen maar, toch zijn laarzen en droge sokken deze keer extra aanbevolen. In verband met de nattigheid weten we nog niet zeker waar we gaan werken. Verzamelen zaterdag 11 januari om 9-00 uur bij de kerk van Lies- sel. Nieuwelingen -die van harte welkom zijn- worden verzocht zich even per telefoon te melden. (0492-515683 of 0493-319610). Boekrecensie in Peel en Maas 'Maak van een mug geen oli fant als het om geld gaat!' geeft waardevolle raad op het gebied van geld, geluk en stress-beperking. Veel mensen zitten in de vicieuze cirkel van meer werken, meer stress, maar niet altijd meer inko men. Dit boek van schrijver Richard Carlson gaat uitvoerig in op de volgende onderwerpen: -leer meer over de relatie tussen gemoedstoestand en geld -ken je eigen zwakheden -geniet van het succes van ande ren -wees bereid te veranderen 'Maak van een mug geen olifant als het om geld gaat!' is een her ziene editie van Don't worry, make money!' Het boek heeft een nieuwe introductie en twaalf nieuwe hoofdstukken. Inmiddels zijn er vele titels verschenen in de RICHARD CARLSON t^/jf/aakvan een mug geen olifant als het om cjeldgaat! In 100 stappen naar een groter? spirituele er. materiële rijkdom serie 'Maak van de mug geen oli fant!' Ze worden door meer dan veertig miljoen mensen over de hele wereld gelezen. 'Maak van een mug geen olifant als het om geld gaat' kost 12,50 euro en is ook te koop in boek handel Van den Munckhof in Ven ray.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11