Kunst Cultuur ezersactie Peel en aas en Schouwburg Het kerstpakket van 2002 Geloof in Kunst Portret van een moordenaar PEEL EN MAAS BEZORGEN? ;iJl Nieuwjaar met Euterpe Theehuis gesloten Expositie Maasziekenhuis Top 100 Live-muziek in Veltum Openingstijden bibliotheek Doe mee met het Literair Café git EL EN MAAS Dinsdag 24 december 2002 - Pagina 11 Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor; communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Jongerencentrum Gryphus Vierlingsbeek KERSTWANDELING Na anderhalve dag van eten, drinken en uitbulken is het de hoogste tijd voor een frissen neus. Een frisse neus van zo'n twee uur welteverstaan. Mét het traditione le bordje erwtensoep na afloop in gedachten, moet die voor ieder en u een peulenschil zijn. Donder dag 26 december; inschrijven om 13 30 uur; inschrijfgeld 1 euro. BJ BAARTMANS. ERICI VAN DIJSSELDONK JW ROY Het kerstconcert wordt ook dit jaar natuurlijk weer verzorgd door Bart-Jan Baarmans. en BJ jubileert want voor het tiende achtereen volgende jaar is deze Boxmeerse snarenplukker te gast met de kerst. Het feestvarken neemt dit jaar zijn maatjes Eric van Dijssel- donk en JW Roy mee. Bijzondere gasten voor een bijzonder feest. Hoogstaande americana, blues, rock roll en rootsmuziek door drie superieure singer/songwri ters. De klasse van BJ Baarmans zal u inmiddels bekend zijn. Baart- mans maakt inmiddels vier prach tige (solo)albums die alom de hemel in werden geprezen. Niet voor niets is hij dan ook uitge groeid tot een grote naam binnen de rootsrockwereld. En niet alleen in Nederland. Eric van Dijsseldonk is voorman van Smalltown Romeos en als zodanig de maker van onweerst aanbare hitgevoelige popliedjes. Naast leider van Smalltown Rome- os is Van Dijsseldonk ook gitarist in de band van JW Roy. RJ Roy op zijn beurt, wordt wereldwijd ont haald als rootsartiest van Ameri kaans allure. Zijn laatste cd Keep It Coming werd luid bejubeld in de vaderlandse pers en stond wekenlang hoog in diverse album- lijsten. De plaat werd mede geproduceerd door... BJ Baart- mans en zo is het cirkeltje rond. Gedrieën brengen de heren een smaakvolle selectie uit hun eigen oeuvre aangevuld met enkele goedgekozen covers. Kortom: een feestje dat u niet mag missen! Donderdag 26 december, aanvang 17.00 uur en de entree is gratis. UUT UT KOPKE VAN JEU Bijdetijdse talkshow vol actuali teit en amusement voor en door Vierlingsbeek en Groeningen. Het leven van alledag belichaamt door diverse gasten. Gesprekken over politiek, sport, werk, cultuur, hobby's en andere dingen die u of uw dorpsgenoten bezig houden. En wat is Uut Ut Kopke Van jeu nog meer? Uut Ut Kopje van Jeu is: luisteren, praten, discussiëren, kijken, lachen, huilen, drinken, gezellig, verrassend... Iets waar u het morgen nog over heeft! Vrij dag 27 december, aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Entree gratis. FILMMARATHON Zondag 29 december, vanaf 19.00 uur, draaien er drie uitste kende speelfilms op een groot beeldscherm te weten Showtime (Tom Dey, VS 2002, 94 min.), The 51e State (Ronny Yu, VS/Can./GB 2001, 92 min.) en Hart's War (Gregory Hoblit, VS 2002, 117 min.). Entree 2,50 euro. OUD OF NIEUW Afscheid nemen van het vorige jaar en gezamenlijk op weg gaan naar het volgende. In de traditio nele omgeving van champagne, oliebollen en beste wensen zullen de dj's van dienst u vergasten op een muzikaal vuurwerk van hits, hits en nog eens hits uit pak 'm beet de laatste 30 jaar. Een nieuw jaar kan niet goed genoeg begin ne, nietwaar? Dinsdag 31 decem ber, zaal open 22.30 uur, entree gratis. Op zondag 5 januari houdt Ven- rays Koninklijke Harmonie Euter pe weer haar traditionele nieuw jaarsconcert. Euterpe wil hiermee haar vrien den en begunstigers bedanken voor de support in het afgelopen jaar en de Venrayse gemeenschap een muzikale nieuwjaarsgroet brengen. II kunt genieten van optredens van het Jeugdorkest en het Groot Orkest van de harmonie. Euterpe staat onder leiding van Peter Bon- gaerts. Het repertoire bestaat uit een aangename mix van klassieke en eigentijdse muziek. Zo hoort u stukken uit de musical Aïda, maar zult u ook bekende popklanken herkennen. Uiteraard ontbreken ook de feestelijke Weense klan ken niet. Zo staat er walsmuziek van Johan Strauss op het program ma. Het jeugdorkest zal het pro gramma ten gehore brengen dat het onlangs uitvoerde tijdens de Jeugdproms in Beegden. Daar oogstten de jonge muzikanten veel lovende kritieken van de jury. Het concert vindt plaats in de theaterzaal van de Venrayse schouwburg en begint om 11.30 uur. De toegang is gratis. Van 10 januari tot en met 16 maart is in Museum 't Freulekes- huus de tentoonstelling Geloof in Kunst te zien. Het is een reizende tentoonstel ling van hedendaagse religieuze kunst, die nu in een nieuwe samenstelling in Venray wordt getoond. Te zien zijn schilderij en, fotocollages, werken op papier, beelden en lichtobjecten. De tentoonstelling is als volgt tot stand gekomen. Eeuwenlang heeft de christelijke boodschap kunstenaars geïnspireerd tot het maken van zeer uiteenlopende beeldende kunstwerken. Is dat bij de hedendaagse kunstenaars nog steeds het geval? Om een ant woord op deze vraag te krijgen heeft het bisdom Roermond eind 2001 een wedstrijd uitgeschre ven. Het thema van de wedstrijd was:'In het begin was het woord' [Joh. 1,1-18]. Kunstenaars wer den, verdeeld over de categorieën professionals, studenten en ama teurs, uitgedaagd om op persoon lijke wijze dit christelijke thema te verbeelden. Van de in totaal 262 inzendingen uit binnen- en buitenland heeft de jury een selectie gemaakt van 22 werken (twaalf professionals, drie studen ten en zeven amateurs): de kern collectie. In Museum 't Freulekes- huus is deze kerncollectie aangevuld met een vijftiental wer ken van kunstenaars uit de regio Noord-Limburg. Alle inzendingen zijn te zien op internet: www.bis- dom-roermond.nl. Of de bijbel ook in onze tijd nog een inspira tiebron is voor kunstenaars? Neem zelf een kijkje. Na Venray zal de tentoonstelling nog doorrei zen naar Weert en Aken. De inzendingen van de kunstenaars die een prijs hebben gekregen, de kerncollectie, zijn gepubliceerd in een catalogus. Deze is gratis ver krijgbaar voor de bezoekers van het museum. Het museum aan de Eindstraat 8 in Venray is open op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. et korting naar Het Feest Zonder Fruit van de Band Zonder Banaan In verband met Kerstmis is het Theehuis in het Odapark tot en met donderdag 26 december gesloten. Ook zijn zij van maandag 30 december tot en met woensdag 1 januari gesloten. Mocht u het Theehuis dit jaar nog willen bezoeken dan kan dat nog op vrijdag 27, zaterdag 28 en zon dag 29 december. Met nieuwjaars dag zijn ze nog gesloten. Het park zelf is in deze periode vrij toegan kelijk voor bezoekers. Een wande ling maken door het mooie beel denpark tijdens de feestdagen is dus wel mogelijk. Jera in Ysselsteyn presen teert op 1 januari weer de Top 100 aller tijden. Al sinds jaar en dag een van de best bezochte dagen in Jera. Veel oud bezoekers komen nog eens lekker rocken in de Jera, maar ook de jongere bezoekers weten dat het dan goed toeven is. De Top 100 die door jullie zelf is samengesteld, zal door de dj's gedraaid worden terwijl je gezel lig van een potje bier of iets fris kan genieten. Als je een Top 100 formulier hebt ingevuld (verkrijgbaar in de Jera) of je favoriete top tien hebt doorgemaild naar de Jera, maak je ook nog eens kans op fantastische prijzen. De middag begint om 15.00 uur. Zaterdag 28 december is er a Sixties Night in partycen- im De Witte Hoeve in Ven- De avond begint om 20.00 r. De zaal is open om 19-30 Er. Er treden drie bands op: ee Engelse bands en een 51 derlandse band. De presen- ie van de avond is in han- Oln van Ramon Barents. ia hun grandioze optreden rig jaar zijn The Firebirds uit stol (Engeland) weer present, bestaan nu uit vier personen dat betekent nog meer rock Hpower. Sinds dit jaar hebben ren Hollandse fanclub en een staag groeiende aanhang. Hun )ertoire bestaat uit rock roll, owop, jive, instrumentaal. The lues uit Noord-London kan ver leken worden, dit voor de ken- rs, met The Rapiers uit Enge- Kl. Het repertoire van The tnes is British rock roll, spe- Cliff The Shadows, Hun- Cougars, Dakota's, Johnny J Pirates, Billy Furry Ameri- inse rock roll. I'he Flames besteden veel aan dacht aan het showgebeuren op het podium, prachtige pakken, gitaren, de puntschoenen niet te vergeten. The Flames begeleiden regelmatig Engelse rock roll heroes als Terry Dene, Wee Willy Harris, Tommy Bruce etc. Dit is hun eerste optreden in Neder land. De Murphy Jets uit de omge ving van de Bilt is een echte six- tiesband. Ze begonnen in 1963 met optredens en stonden mid den jaren zestig al in het voorpro gramma van Status Quo, die toen hun eerste hit hadden. Zij traden regelmatig op met de Golden Ear rings, Motions, Tee Set en loerden door Duitsland en Italië. Na een stille periode begon men in 1985 weer regelmatig op te treden en hebben sindsdien met vele groten op het podium gestaan: o.a. Searchers, Fortunes, Tremeloes, Herman's Hermits, Dave Dee, Four Tops, Platters etc. Een band met een prachtig reper toire van rock roll tot soul and sixties. Een repertoire van begin jaren zestig, begin jaren zeventig. Kort om deze avond bevat een geva rieerd programma met rock roll, doowop, jive, instrumentaal, soul, sixties, nederpop, beat, seventies. De kaartverkoop is bij Sigaren- huis Jansen, Grote Markt en bij De Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Ven ray. Ook kan men reserveren via tei. 0478-580624. Kaarten via reserveren of in de voorverkoop kosten 11,50 euro; aan de kassa 's avonds 13 euro. Wijkvereniging Veltum houdt op zaterdag 28 december een avond met live-muziek in het wijk centrum. De alom bekende forma tie Harry en de rest tekent daarbij voor een lekker blues-avondje. De aanvang is 21.00 uur en de toe gang is gratis. Bij voldoende belangstelling wil de wijkvereni ging dit soort muziek-avonden vaker gaan aanbieden in het wijk centrum. Schilderes Riet Duffhues-Kerk- hoff exposeert in het Maaszieken huis. U kunt haar schilderijen bekijken in de poliklinieken tot 15 januari. Riet Duffhues-Kerkhoff tekent en schildert al 15 jaar. Zij past aquarel-pasteltechnieken toe en tekent met pen. Tegenwoordig legt zij zich toe op het weergeven van de impressie, dit in tegenstel ling tot vroeger, toen zij min of meer nauwkeurig de realiteit weergaf. Op dit moment volgt Riet Duffhues-Kerkhoff schilder lessen bij Harry Schreinemackers in Oostrum. Dinsdag 24 december en dins dag 31 december sluit de biblio theek om 16.00 uur. Eerste en tweede kerstdag en woensdag 1 januari is de biblio theek gesloten. De overige dagen van de kerstvakantie gelden de normale openingstijden. Boekrecensie in Peel en Maas Markant in Uden heeft gezien, weet wel beter. Het zevental over tuigde niet alleen met grappen en grollen, maar ook met breekbare momenten. De avond was zelfs zo'n succes dat al snel besloten werd aan het in eerste instantie eenmalige optreden een vervolg te geven. Onlangs startte onder de naam Het Feest Zonder Fruit in Waal wijk dan ook de nieuwe theater show die de band voert naar onder meer Breda, Hengelo en ook Venray. BZB in het theater is niet bedoeld voor liefhebbers van de band alleen. Naar wordt verwacht zullen veel fans hun opwachting maken, maar de bandleden hopen ook een nieuwe markt aan te boren, de naamsbekendheid te vergroten. In eén theater komt nu eenmaal andèr pubjiek., BZB hoopt ook mensen te'trékken die ooit van de band gehoord hebben en haar nu wel eens met eigen ogen willen zien. Zonder een plens bier in de nek te krijgen. In een theater is de beleving nu een maal anders dan in een feesttent. BEGIN Het is allemaal begonnen toen ruim negen jaar geleden op school de kerstviering moest wor den opgeluisterd. De oerknal van de Band zonder Banaan! Inmid dels heeft deze zevenkoppige, dwaze band, afkomstig uit Volkel en Uden, al vele toeschouwers versteld doen staan. Lowlands'98, Pinkpop'99 en Parkpop 2000: de Band zonder Banaan kwam, zag en overwon. Wat kunnen we ver wachten van de heren in pluche? Wat je ziet zijn onmogelijke acts, sketches, volop theater en gekkigheid. Wat je hoort zijn de meest uiteenlopende muziekstij len, die akoestisch- met de nodige toeters en bellen- veipakt worden in een wervelende show. Bij uit stek een kans voor de mensen uit de categorie 'wel van gehoord, maar nooit gezien', om eens rus tig achteroverleunend kennis te maken met de bloemlezing van de Band Zonder Banaan: 'Het feest zonder fruit', een mix van metal, polka, folk, rap, smartlap, blues en vooral meligheid. De band maakt van elk concert een feest. Dat lukte de band ook op Lowlands, Pinkpop en Park pop. Zeker een aanrader! De jaarwisseling komt er weer aan. Het tiende jaar van de dichtregelwedstrijd "Doe mee met het Literair Café" werd afgesloten met het toepasselijke gedicht van jan Engel man. Oudejaarsavond, De dichter denkt napver wat leven nu eigenlijk is. Het is een voort durend dromen najagen. De oudejaarsknallen verwaaien en het over en weer elkaar alle goeds toewensen: het is allemaal zo voorbij. Zo snel gaat ook het leven van mensen. De dood en de angst voor de dood houden velen in een knellende band. Alleen de mens die zijn droom waar durft te maken kan vrijuit, ongeremd leven. Jan Engelman - Oudejaarsavond Alleen bij 'f mur, mijn mond nog aan den wijn, de ogen moe van 't lezen in gedichten. Had óóit het leven anders kunnen zijn dan wat het was: een jacht op droomgezichten? Er vallen schoten, fluiten overkraait op wallekanten 't kruisvuur veler wensen. Het jaar is in een wimperslag verwaaid - en bijna even vlug vergaan de mensen. Door zeis en zandloop worden zij getemd tot duisterlingen, die met angst verwachten. Slechts hem is 't leven altijd ongeremd die met zijn droom den dag durft overnachten. Het afgelopen jaar bracht weer veel poëzie. Het honderdste gedicht in deze serie zag het licht. Inmiddels zijn er 110 verschenen. Dit jaar gaat de hoofdprijs weer naar een poë?iekenner bij uitstek: mevrouw R. van Daal met 100 punten. De tweede plaats is voor de heer J. Craghs met 90 punten De uiteindelijke stand is verder: mevrouw L, Colsen met 80 punten. Mevrouw R. van Dommelen met 70 punten, mevrouw H. van Beek met 60 punten, de heer A. Leijssen met 50 pun ten. Mevrouw L. Geurts en de heer W. Geurts met 10 punten. De incidentele prijs gaat dit jaar naar dhr W. Geurts In januari start de nieuwe reeks. Poëzieliefhebbers: Doe mee of geniet in ieder geval mee van de prachtige gedichten die maandelijks in Peel en Maas verschijnen. De eerste opgave van het nieuwe jaar staat op donderdag 30 januari in dit blad. De eerstvolgende activiteit in het jaar 2003 is de uitreiking van de 10e Raadselige Roos op zondag 19 januari. Het duo Um en Um is ter opluistering in De Witte Hoeve. Aanvang 11.30 uur. Op donderdag 13 maart'om 20.00 uur is Marion Bloem de gast van het Literair Café: Theehuis Odapark. Het literaire seizoen wordt afgesloten mét een schrijversochtend. Leon de Winter (en Nard Reijnders muziek) zijn op zondag 25 mei om 11.30 uur in het Theehuis aanwezig. Iets voor uw agenda Informatie over het bovenstaande of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat; Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Telefoon: 0478-582948 maar ook op onze website: www.lite- rair-cafe-venray.nl Wie was de beruchte Engelse seriemoordenaar 'Jack the Ripper'? In dit boek toont Patricia CornweU onomstote lijk zijn identiteit aan. Door het schrijven van de Kay Scar- petta thrillers heeft Patricia Cornwell een enorme experti se verworven op het gebied van forensische onderzoeks methoden. Die deskundigheid heeft ze ingezet bij een hernieuwd onder zoek naar 'Jack the Ripper'. Ze hanteerde de modernste DNA- technieken bij allerlei materialen en de meest geavanceerde analy ses van handschriften, papier, inkt en andere resten. Ook gebruikte ze haar kennis van daderprofilering, en consulteerde ze topdeskundigen op dit terrein. Haar weergaloze speurtocht resul teerde in het vlijmscherpe portret van een moordenaar. Patricia Cornwells eerste thriller ver scheen in 1999. Sindsdien is zij uitgegroeid tot een van de meest gewaardeerde internationale crime-auteurs. Haar thrillers over bon krijgt u 50% korting opi iikn kaartje voor een optreden van de\ 5-Hand Zonder Banaan in Schouwburg 0 5 foray op zaterdag 4 januari. ,a \orinaal kost een kaartje 17 euro, met\ ',ze bon slechts de helft: 8,50 euro. Dei 50orting is niet geldig op reeds eerde/, (fe 'kochte kaarten. inj l bon kunt u inleveren bij de X/4S&4] de SCHOUWBURG. j in een theater is niet nieuw. Wie een aantal jaren geleden echter voorspelde dat de flauwekulrock van de band uit Volkel nog eens in een heus theater te horen zou zijn, zou onmiddellijk voor gek verklaard worden. Want BZB hoort thuis in feesttenten en dis cotheken waar met bier gegooid en met de muziek meege- schreeuwd kan worden. BZB in een theater is als vloeken in de kerk. Dacht men. Wie het optreden van de band vorig jaar november in theater de patholoog-anatoom Kay Scar- petta worden over de hele wereld verkocht en verslonden. Zij is medeoprichter en hoofd van het Virginia Institute of Forensic Science and Medicine. Dit boek is ook te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray, prijs: 22.95 euro. Feest Zonder Fruit. Dat titel van de theatershow de Band Zonder Ban- (BZB) vanaf woensdag 4 door het land trekt, denkt dat de flauwekul- van de band uit Volkel in een theater tot zijn komt, heeft het bij het eind. Boeijen, Normaal, Row- Hèze, The Nits en Het Goede Het idee van Band Zonder (BZB) om te gaan spelen

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11