eel verzet tegen kappen omen in Heuvelstraat p zoek naar het rinselijke leven X r Ingezonden The Tontos-train rides again Alustema schenkt 2500 euro aan CliniClowns Gouden erespeld voor Gerrit Janssen Samen sterk voor succes water kringen zijn alleen leuk in het water Slankclub EGA Cursus sjamanisme A&A Mishandeling EN MAAS Donderdag 19 december 2002 - Pagina 9 ;Iid Gerrit Verkoeijen nwerking) houdt voet II k. In de commissie ver- N tij zich al fel tegen de nde kapvergunning van bomen in de Heuvel- In de raadsvergadering dinsdag een motie aan- pen die wethouder en (CDA) dwingt de jers te bewegen het vel- n de bomen uit te stel- pJ zit Verkoeijen behoorlijk dat er kapvergunningen rleend zonder dat de poli- larvan op de hoogte is I. Bij de ontwikkeling van em protesteerde Samen- g tegen de bouwplannen. Ie huizen langs de Heuvel- schoven steeds dichter op g de rij bomen Bovendien werden de woningen een verdie ping hoger gemaakt. "Toen voor spelden we al dat er snel een kap vergunning zou volgen", aldus Verkoeijen die wees op de belofte van het behoud van de groene wig tussen Grote Kerk en St. Annaterrein. Wethouder Driessen zei dat de bomen al drie jaar lang ellende veroorzaken. Ze staan te dicht bij de gevels en door de aanslag en de schaduw zijn de tuintjes niet te gebruiken. "De bewoners heb ben zoveel overlast dat het woon genot wordt verstoord. Er is geen alternatief en er zit niks anders op dan een kapvergunning te verle nen". aldus Driessen die er aan toevoegde 'dat de bomen niet hei lig zijn'. "Bovendien kan de raad geen kapvergunning weigeren. Dat is een zaak van het college. En Samenwerking is hierin geen belanghebbende Gerrit Verkoeijen ergerde zich aan de uitspraken van Driessen. "Het is erg vervelend om te zeg gen 'jullie kunnen ons toch niet pakken'. Wij gaan hier wel wat aan doen en vragen de raad de kapvergunningen terug te nemen." Bert Linskens (PvdA) zei dat er destijds een garantie is afgegeven dat de groenstructuur in de Heu velstraat gehandhaafd blijft. "Want het was een van de waar devolle elementen van het plan Jerusalem. We willen dat die belofte wordt nagekomen. De kenmerken van de bomen waren drie jaar geleden ook al bekend", aldus Linskens die bezwaar maak te tegen de uitspraak van Driessen dat de bomen niet heilig zouden zijn. Samenwerking diende een motie in en droeg het college op de kapvergunningen weer in te trekken en eerst een discussie te voeren in de commissie Stedelijk Beheer. Indien dit juridisch niet mogelijk is dan moet het college de bewoners vragen het vellen van de bomen op te schorten tot dat de commissie gesproken heeft. Met negentien tegen vijf - alleen fractie Van de Vorle stemde tegen - werd de motie aangeno men. Het duurde lang voordat wet houder Driessen duidelijk maakte de motie uit te voeren. Hij meldde dat het juridisch gezien onmoge lijk is de kapvergunningen in te trekken. Ook zei Driessen dat 'het traject met de bewoners reeds gelopen is'. Wel wilde hij het bin nenkort aan de orde stellen in de commissie. Maar dat hoefde voor Bert Linskens niet. "Behoefte aan uitleg hebben we niet meer. Het zou de wethouder van correct heid getuigen als hij zou toegeven dat hij niet conform de afspraak heeft gehandeld. Het is niet ver standig de motie naast u neer te leggen." Ook na de schorsing draaide Driessen erom heen "Bestuurlijk is het niet uitvoerbaar om terug te gaan naar de bewoners." Ike Bus- ser (Samenwerking) greep in. "Ik wil de keiharde bevestiging van de wethouder dat hij in overleg met de bewoners het vellen van de bomen opschort." Schoorvoe tend zei de CDA-wethouder toen dat hij bereid was om in overleg te gaan. Een luid hè, hè, hè... klonk door de raadzaal. ier wil regionale sleur ontvluchten met nieuwe cd rol geweld bestaat! Dat ien de vijf vrienden John sen, Noud v.d. Mortel, trheijen, Eddy Cornelis- Karin Jenneskens die i de groep Clover vor- A1 sinds 1999 slaan de unen. Heide en Veulen istige muzikanten zich hun muzikaal geweld de regio. Op regionale ra ils en podia in de Noord- irgse jongerencentra is r een graaggeziene gast. het Engelse gezegde n dover' (Een prinselijk leiden) hopen zij na de sentatie op vrijdag 20 iber ook in weelde te :n leven. begon allemaal met een dijk interview bij een regio- dio-optreden. Daarna boek- I band in vliegend tempo ssie en werd op de betere Is en in de regionale clubs ekl. De basis van de band bij het coveren van de ste lp 40 nummers waarna'ze gens eigen werk gingen meren met als grote voor- •n Metallica, Blinks 182, :n de Limburgse Heideroos- over bestaat nog maar drie en kan al koketteren met wapenfeiten zoals optre- n het voorprogramma van p Posse, Undeclinable, Hei- ga, ijes en van Dik Hout. Vanaf heeft de band er weer een al bij. Een vijf-tracks tellen- Inflammablc die wordt •enteerd in Jera 70 in Yssel- Misschien wel de aanloop jJmdelijke faam! itarist. songwriter en twee- van de band Eddy Coi^ie- )p muren en plafonds kun je ze beter niet lebben. Is dat wèl het [eval, laat ze dan door is vakkundig weghalen. *ak nü de telefoon en maak een afspraak. bij_ Arts ichildersbedrijf Stationsweg 108 5807 AC Oostrum-Venray □lefoon: 0478 - 58 12 36 5 uw huis bovendien ouder dan 15 jaar, dan betaalt u ook nog eens 13 minder BTW lissen uit Heide ploft bijkans als hem de vraag wordt gesteld wat voor hem, buiten de cd-presenta- tie, het hoogtepunt tot dusver is geweest met Clover. Een paar weken geleden spelen in het voorprogramma van de band Rac coon in het jongerencentrum Horst ligt hem nog het verst voor ogen. "Dat was echt kicken, de hele zaal zat bomvol en het was een echt tof optreden. De sfeer tussen ons en Raccoon backstage was erg gezellig. We hebben veel gelachen die avond en achteraf was het een optreden wat voor ons veel betekende. Ook in Jera '70 zijn we graag te gast en van daar dat we er onze cd ook pre senteren." Voor Eddy is een ander hoogtepunt dat enkele vaste fans tijdens optredens nummers luid keels mee kunnen schreeuwen. "Dat geeft ons de kick, kracht en motivatie om nog meer eigen werk te schrijven." De nieuwe cd Inflammable is opgenomen in de New Road stu dio's in Wijchen en telt uiteinde lijk vijf nummers van eigen make lij. "Geheel in eigen beheer hebben we de cd opgenomen. Voor de presentatie moesten we toch enkele sponsors aantrekken om er financieel enigzins uit te springen", aldus de gitarist REGIONALE SLEUR Buiten het feit dat alle optre dens in de buurt harstikke tof voor de band zijn, vindt Eddv het wel eens tijd om, zoals vele regio nale bandjes willen, ten strijde te trekken met zijn bandje voor con certen buiten de regio. "Ons doel met de cd is dan ook om bekendheid buiten de regio te krijgen. We hebben nu wel zo n beetje iedere soos en ieder kroeg je in de buurt gezien. Met al het recpect voor onze trouwe fans die er ieder optreden bij zijn, maar we willen op zoek naar iets nieuws. En dat is buiten de grens van Noord-Limburg proberen zoveel mogelijk optredens te doen." Vrijdag (morgen) presenteert de band Clover haar eerste vijf nummers tellend album in Jera'70 in Ysselsteyn. De hele avond is entree vrij en er spelen nog een aantal bands. De eerste band is Los Tontos. "We hebben er al eens vaker mee gespeeld. Dat was ons goed bevallen en zo n band is ook voor de wat oudere bezoe kers interessant. Wij zullen als tweede die avond rond 22.30 uur op de bühne verschijnen om ver volgens onze cd te presenteren. Als afsluiter van de avond zal Jelly- goose de planken bestijgen. Wij spelen in januari ook met de pre sentatie van hun cd dus zodoende dat zij ook bij ons te gast zijn. De kijk- en luisterwijzer vrijdagavond in Jera spreekt alle leeftijden aan. Jong en oud is dan ook van harte welkom op de Cloverparty." De viermans- en éénvrouwsfor- matie Los Tontos uit Venray en omstreken heeft de repetitieruim te weer verlaten om een aantal optredens te verzorgen. Allereerst zullen zij vrijdag 20 december de avond openen tijdens de cd-pre- sentatie van Clover. Op 28 december is het de beurt aan café t Podium, waar Los Tontos samen met de Oirlose formatie Scum er een leuk avondje van gaat maken. Op 1 januari 2003 tenslotte zal Los Tontos proberen de overge bleven alcoholpromillages uit de lichamen van band en publiek te spelen in het Allemanscafé (AMC) in Oostrum. Waarom ze vaak spelen? Nou. dat zit zo: Los Tontos staat garant voor een avondje herinneringen ophalen uit een swingend verleden waar bij vooral de muzikaal roerige tachtiger jaren niet zijn vergeten. Niet de grootste hits komen voorbij, maar juist die nummers die iedereen kent maar al lang niet meer gehoord heeft. Zij spelen nummers van onder andere Blondie. Nena, Transvision Vamp en Plastic Bertrand, veelal in een meerstemmige uitvoering. Los Tontos past hierom overal en wil ook overal spelen. En wat niet te vergeten is, is dat het publiek bij de optredens worden betrok ken. Meedansende mensen kunnen zich dan ook verheugen in de enige echte Los Tontos button. Slankclub EGA houdt iedere dinsdagavond tussen 20.30 en 21.30 uur een bijeenkomst in wijkcentrum het Stekske aan de Kruidenlaan 161 in Venray. voor mensen die onder begeleiding van cursusleidster Dorie v. Bree overtollige kilo's kwijt willen raken (zelf was ze ook ooit 25 kilo zwaarder). Bij EGA afslank- en begeleidingsclub is dit voor ieder een mogelijk door middel van een eigen eetwijzer waarmee drie volle maaltijden per dag tot de mogelijkheid blijven behoren. Zij hanteren geen eetprogramma met punten of rare liflafjes of pillen en poeders maar gewone gezonde voedingsproducten Het programma is ook geschikt voor mensen met een te hoge bloeddruk of diabetespatiënten. Loop gerust eens binnen of bel voor nadere informatie 0492- 515914. In Heide gaan in januari 2003 weer verschillende activiteiten van start. Bij veel mensen leeft het verlangen terug te keren naar de eigen oorsprong, naar verbonden heid met het grote geheel. In de cursus sjamanisme ga je daarheen op weg door in de wereld van de sjamaan te stappen, om dan te ontdekken hoezeer die aansluit bij de eigen belevings- en erva ringswereld. In zes avonden, tweewekelijks op dinsdag, maak je kennis met onder andere klank- healing, trancereizen, dagdromen, krachtplaatsen. De start is op dins dag 14 januari van 19.45 tot 22.15 uur. Vraag je je wel eens af waar om je je aangetrokken voelt tot een bepaalde cultuur of land? Wil je weten waarom je steeds in dezelfde valkuil terecht komt in je leven? Deze en nog veel meer vra gen kun je meenemen op een reis naar eerdere levens. In een serie van zes avonden gaan ze hiermee aan het werk. Speciale talenten zijn niet nodig. Start is op woens dag 22 januari, tweewekelijks van 19-45 tot 22.15 uur. Door aan een familieopstelling mee te doen kan je duidelijk worden wat de wor tels zijn van onder andere relatie problemen, familieverstrikkingen, langdurige persoonlijke proble men. Binnen deze intuïtieve manier van werken kan het ver kregen inzicht het mogelijk maken je eigen ruimte weer in te nemen. Je doorbreekt vaak een patroon wat al generaties lang de levensloop van je familie en dus ook van jou beïnvloedt. Bel voor meer informatie of laat je een fol der toesturen door Els Stax. tel. 0478-513122. PEEL EN MAAS een abonnement waard In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Windmolens Geachte redactie. Graag wil ik in het kort reageren betreffende de plaatsing van windmolens in de gemeente Ven ray. Ik ben het zeker mee eens, dat men op zoek is naar mogelijk heden, om groene electriciteit op te wekken en te produceren, en windmolens vind ik een goede oplossing. Maar: bent u wel eens in de buurt van een windmolenpark met enkele windmolens geweest? Nee? Nou dan zal ik u uit de droom helpen: 24 uur per dag/nacht, het hele jaar door. een oorverdovend lawaai/gesuis, tot vele honderden meters in de omgeving. Ik vind dus dat de gemeente Venray aan de inwo ners van Veulen, Ysselsteyn en omgeving gratis oordoppen moet uitdelen, dan hebben deze men sen tenminste s nachts nog enige rust. dus. een windmolenpark, prima, maar dan wel ver, heel ver uit de bewoonde wereld plaatsen. W.O. Fischer, Leunen Grote tekorten bij gemeente Venray 'Mijnheer, waar maakt u zich druk om. De gemeente betaalt het toch!' Dit was het antwoord van een der medewerkers van de afde ling Zorg en Inkomen die zaken behandelt met betrekking tot de Wet Voorzieningen Gehandicap ten CWVG). De offerte voor de aanpassing van de woning waar het in dit geval om draaide was o.i. vele malen te hoog en wij gaven te kennen dat wij elders offerte zou den opvragen. Wat schetst onze verbazing toen wij één dag na deze veel te hoge prijsopgave reeds de goed keuring van B W in huis had den. Toen wij vernamen dat de aan nemer (hij houdt van aanpakken) reeds met de klus was begonnen en wij contact met hem opna men vertelde hij dat de gemeente hem de opdracht gegeven had. Een kopie van deze opdracht kon hij echter niet tonen. De opdracht was telefonisch verleend. Wie dit had gedaan bij de gemeente kon of wilde hij niet zeggen. Wel ver zekerde hij ons dat het altijd op deze manier gebeurde. Onze ver wijzing naar de parlementaire enquête inzake de bouwfraude maakte weinig indruk bij de afde ling Zorg en Inkomen. Laat de wethouder straks niet zeggen dat hij hier geen weet van had want wij hebben hem per soonlijk in kennis gesteld van deze gang van zaken en hem gewezen op onze zeer duidelijke brief aan de betreffende afdeling. In de krant kunnen we lezen dat er in het budget van deze afde ling een gat zit van 760.000 euro. Het is niet denkbeeldig dat door dit mismanagement de gehandi capten in Venray straks tekort gedaan worden op de voor hen zo noodzakelijke voorzieningen. Na de rampzalige periode met PvdA-wethouders Kersten en Kemmelings (denk aan Merselo, de ontwikkeling van de woonbou levard, de gang van zaken rond het jongerencentrum Dinges, de zaak Nellissen enz. enz.) gaat de huidige PvdA-wethouder Emonts blijkbaar gewoon door alsof er niets is gebeurd. Het PvdA-raads- lid Elly v. Dijck spreekt laconiek over een erfenis uit het verleden. Het miljoenentekort is echter gro tendeels een erfenis van de PvdA. En hoe reageerde de Raad? Deze is nu 'geschokt' door de slechte cijfers, maar liet in het ver leden toe dat een verantwoordelij ke ambtenaar bij Bouw en Woningtoezicht werd bevorderd tot gemeentesecretaris. Verant woordelijk wethouders kregen pensioen en een lintje en mis schien mag de burgemeester ook nog wel wat blijven zitten. Blijkbaar heeft het eigenbelang voorrang op het welzijn van de burger die zij schaamteloos fysiek en financieel beschadigt als dat goed van pas komt. De dames en heren vullen wel gemoed hun zakken en de burger krijgt de rekening gepresenteerd. Niet zeuren mensen, gewoon betalen! J. Sijbers, Overloon Premieverhoging Vorige week kregen we van het ziekenfonds het VGZ de premie verhogingen in de brievenbus. Het was wel even slikken toen ik deze premieverhoging zag. Maar of we nu waar voor ons geld krij gen valt te betwijfelen, want wat is namelijk het geval: mijn vader had voor het eerst in zijn leven een tandarts nodig die afgelopen weekend weekenddienst had. Hij verrekte van de pijn, het trok zelfs door tot zijn hoofd. Hij belde de tandarts die waarnam, via de tele- foonbeantwoorder kreeg hij het nummer van de huisartenpost. Hij moest zijn telefoonnummer geven om teruggebeld te kunnen wor den. Inderdaad een kleine tien minuten later belde de dienst doende tandarts terug. Mijn vader legde hem zijn klachten uit. En nu komt het hij kon pas 's avonds om negen uur terecht! Hij belde om ongeveer 15.00 uur met zijn klachten. Het antwoord van mijn vader was dat hij wel een andere oplossing zou zoeken, zo verbou- wereerd was hij. Het kan er bij mij, en mijn ouders niet in dat deze tandarts het zo druk had, zodat mijn vader niet veel eerder kon komen. Nooit hebben mijn ouders en ik in het weekend een arts of tandarts nodig. Het is te belachelijk voor woorden hoe er met mensen tegenwoordig wordt omgesprongen. Je wordt van het J kastje naar de muur gestuurd. Laten ze eerst maar alles fatsoen lijk op een rijtje zetten. Het is belachelijk wat je tegenwoordig moet doen, wil je in het weekend een arts of tandarts nodig hebben. Kom dan daarna maar met deze absurde premieverhogingen. /V- - J M. Minten, Venray Alustema Trading International bv, gevestigd aan het Keizersveld in Venray heeft dit jaar haar rela ties eens niet voorzien van een eindejaarsgeschenk. De directie besloot het hiervoor bestemde budget te schenken aan het goede doel: de CliniClowns. Woensdag mocht CliniClowns ambassadeur Luc Beterams (foto geheel links) uit handen van de Alustema directeuren Stephan Jansen (midden) en Maurits Stock een cheque van maar liefst 2500; euro ontvangen. Huisdierenvereniging De Huis vriend huldigde afgelopen week end een viertal jubilarissen. Dit gebeurde tijdens een feestelijke avond in zaal Roelanzia in Yssel steyn. Gerrit Janssen en Theo Versle- ijen, beiden 40 jaar verenigings lid, Sjaak Verkoejen en Gert Gou- mans, beiden 12,5 jaar lid. Een vijfde jubilaris. Martin Verstegen die veertig jaar lid van de vereni ging is, kon helaas vanwege ziek te helaas niet aanwezig zijn. Ger rit Janssen kreeg ook nog een gouden speld uitgereikt vanwege zijn vele verdiensten voor de ver eniging. Tevens werd er dit week end ook een huisdierenshow gehouden. Krachten worden gebundeld. Samen met een deskundige partner bepaalt u de strategie. Wij kennen het spel, de regels. Weten dat winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerking. Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong. GROEP ACCOUNTANTS EN ADVISEURS ACCOUNTANCY - BEDRIJFSKUNDIGE ADVISERING - FISCAAL ADVIES - JURIDISCH ADVIES - LOONSERVICE - PZ-CONSULTANCY AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEUNSEWEG5I. POSTBUS 60. 5800 AB VENRAY. TEL (0478) SI 7290. FAX. (0478) SI 15 66 OVERIGE KANTOREN: HEERLEN HORST - MAASTRICHT PANNINGEN - ROERMOND - SITTARD VALKENBURG VENLO - WE£RT Limburgs grootste! In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie een 29-jarige Venray- naar aangehouden op verdenking van mishandeling. Het slachtoffer, een 23-jarige Venravnaar, heeft aangifte gedaan bij de poli tie. Na de melding trof de politie op de Schoolstraat een dertigtal mensen aan. Het was op dat moment 5.30 uur. De aanleiding voor de mishandeling is op dit moment nog niet helemaal dui delijk. De 23-jarige Venravnaar verklaarde tegen de politie dat een groepje jongens op hem begon in te slaan nadat hij een opmerking maakte over hun rijgedrag. Ook zijn 21 -jarige broer werd daarbij geraakt. Beide mannen zijn bij de huisartsenpost behandeld aan diverse kneuzingen en schaafwonden.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9