kritiek op wethouder imonts over Dingus basisschool Oostrum adopteert poel B en W stellen handhavings- programma vast Rabobank Nieuwsbrief tolgende stap in iroject jouden Leeuw Raadsvergadering gestaakt Inzamelactie voor ziek kind Ergernis over reclame bij vervoerspas Website Lions Veiling Dronken Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Expositie Geslaagd Tuinen Voordelig zwemmen Fotowedstrijd voor de jeugd agi IEL EN MAAS Donderdag 19 december 2002 - Pagina 7 imenwerking: "Stop het juridisch gevecht" ba; Wethouder Emonts (PvdA) u eeg dinsdag tijdens de 20 jdsvergadering niet alleen uit jtiek van de oppositie over n handelen in de kwestie- teg jgus. Ook het CDA vond dat nonts zich na het tussenvon- vanlO juli had moeten tlden bij de gemeenteraad, t de vraag of de partijen van jj, :ning zijn veranderd na de 0 or de gemeente negatieve 01 hterlijke uitspraak, uii dartin Leenders (CDA) noemde een beginnersfout en een schattingsfout van Emonts. nenwerking Venrav stelde het trouwen en het aanzien van de thouder ter discussie. Fractie- der Ike Busser vroeg zich af of PvdA er nog wel de juiste per- 3n is om een betrouwbare en xptabelc gesprekspartner voor Dingus te zijn. Want al voor zijn aantreden als wethouder uitte Dingus op spandoeken haar onge noegen (Mathieu we zijn je beu') over het toenmalige raadslid. Samenwerking verweet Emonts ook dat hij het tussenvonnis van 10 juli niet serieus genomen heeft. De PvdA-wethouder verweerd- de zich dat hij gehandeld heeft volgens de lijn zoals die eerder door de raad is vastgesteld. Na de vernietigende uitspraak van 27 november, waarin Dingus op alle punten in het gelijk werd gesteld, liggen de zaken heel anders. Bin nen drie maanden moet de gemeente begonnen zijn met de renovatie van het pand volgens het door Dingus gewenste scena rio. Emonts meldde dat deze ter mijn onmogelijk haalbaar is en dat de gemeente - weliswaar pro forma - beroep heeft aangetekend tegen de uitspraak van de kanton rechter. "Maar wij respecteren het vonnis wel. We gaan begin januari in overleg met Dingus over de verbouwing. Dat wij in beroep zijn gegaan hindert de samenwerking niet. Het kan immers altijd weer worden inge trokken." Na de uitspraak van 10 juli stuurde de kantonrechter de gemeente en Dingus terug naar de onderhandelingstafel. In sep tember vonden twee gesprekken plaats die op niets uitliepen. De rechter legde de schuld van de mislukte besprekingen volledig bij de gemeente neer die onnodig tijd gerekt had en zich halsstarrig opstelde door het tussenvonnis te negeren. Ike Busser: "De rechter geeft de wethouder in november een flinke tik op de neus. Het is toch te dol voor woorden dat er nu weer beroep is aangetekend. De gemeente moet onmiddellijk stoppen met iedere vorm van juri disch gevecht. Dit is ook geen goede basis voor verder overleg met Dingus." Busser eiste ook op korte termijn een discussie in de raad over het beleid rond het jon gerencentrum. Bert Linskens (PvdA) verdedig de wethouder Emonts. "Samen werking zet de wereld op zijn kop met subjectieve interpretaties. Er was geen reden voor de wethou der om te biecht te gaan bij de raad. Hij heeft immers het raads besluit uitgevoerd. Samenwerking had zelf het initiatief kunnen nemen om de discussie over Din gus te heropenen." John Ooster beek (WD) steunde oppositiege- noot Samenwerking. "Het valt de wethouder aan te rekenen dat hij na 10 juli en de twee mislukte onderhandelingen geen toenade ring tot de raad heeft gezocht." Martin Leenders (CDA) en Ger- rit Lemmens (fractie Van de Vorle) drongen aan op snelheid.. Het CDA diende een motie in en droeg het college op om alles in het werk te stellen om binnen drie maanden te beginnen met de renovatie danwel over de aanvang van de werkzaamheden afspraken te maken met Dingus. Ook eiste het CDA in de motie dat voordat het beroep daadwerkelijk wordt doorgezet de raad eerst naar haar standpunt gevraagd wordt. De vier andere partijen stemden met de motie in. Ook Busser die zei 'de wethouder het voordeel van de twijfel te gunnen'. Emonts op zijn beurt verklaarde de motie te zullen uitvoeren. Groep 8 van basisschool De Meulebeek uit Oostrum heeft een poel geadopteerd. Hier- orwerd maandag een contract ondertekend door Jan van de Ligt van Staatsbosbeheer, ins Joosten van IKL (Stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Lim- i) en Henk Hermsen, docent van groep 8. De bedoeling is dat deze schoolklas de poel at onderhouden, tevens is dit straks een uitermate geschikt studieonderwerp voor de Dlogieles. De poel ligt tussen de Hulstweg en de Deurneseweg. De klas ging maandag al flink aan het werk om bomen en struiken in de directe omgeving van de poel weg te halen, zodat het zonlicht weer bij het water kan. In het voorjaar zal ook de poel zelf opge schoond worden. Deze is nu nog dichtgeslibt met planten Doordat er meer zonlicht bij de poel kan komen, zal de poel ook weer meer dieren en planten aantrekken. Het terrein waar de poel ligt is van Staatsbosbeheer. IKL zal de klas met raad en daad bijstaan bij het onderhoud. laan m m Het college van B en W gaat ikoord met een juridische rankering van het door de goedgekeurde steden- ouwkundig plan Gouden eeuw in het ontwerp-bestem- ingsplan. Met deze beslis- ng gaat dit project een nieu- e fase in zet de gemeente een ilgende stap in het project ouden Leeuw Het ontwerpproces van de tningen, parkeergarage en de ibare ruimte kan op basis van ontwerpbestemmingsplan starten. Hierdoor worden de loud en de contouren van hel zichtbaarder. De inspraak op voorontwerp bestemming.s- heeft geleid tot een aantal •assingen in het ontwerp lemmingsplan. Eén van deze Ipassingen betreft het huidige ivépad vanaf de Kempweg naar huidige taxicentrale dat wordt lenomcn binnen het bestem- igsplan. Daarnaast zal de hoek igstraat/Langeweg onderwerp in nadere stedenbouwkundige uitwerking zijn. Gedurende de periode van bouwrijpmaken zal verkennend archeologisch bode monderzoek plaatsvinden. Het plan wordt op de gebruikelijke wijze wederom ter inzage gelegd en schriftelijke zienswijzen op het ontwerp bestemmingsplan kun nen gedurende vier weken aan de raad worden gericht. Deze ter mijn eindigt dus op donderdag 9 januari 2003 Ondanks dat de kerstdagen in deze periode vallen is er voldoende tijd om kennis te nemen van het plan en het indie nen van de zienswijzen. Het coUe- ge geeft met dit besluit tevens ant woord op de inspraakreacties n.a.v. het voorontw erp bestem mingsplan. In april 2003 zal het definitieve bestemmingsplan ter vaststelling aan de raad worden voorgelegd. PEEL EN MAAS een abonnement waard Vorige week zijn de eerste vervoerspassen voor de nieu we Deeltaxi per post verzon den naar de aanvragers. Ver voersbedrijf Munckhof stuurde in de envelop ook reclame mee met een telefoon aanbieding van Ben. Dit schoot bij Tiny Grebenjak (fractie Van de Vorle) helemaal in het verkeerde keelgat. "Er was vandaag zelfs paniek bij de bewo ners van het St. Joriskwartier. De ouderen dachten dat ze verplicht waren om een telefoon te kopen. Het moet duidelijk aan de mensen worden uitgelegd dat dit niet nodig is", stelde Grebenjak dins dag in de raadsvergadering. Ike Busser (Samenwerking) vroeg zich af of dit wel is toegestaan vanwege de wet op de persoons registraties. Wethouder Emonts (PvdA) was er ook niet gelukkig mee. "Dit had inderdaad niet zo gemogen. Het is heel vervelend dat mensen daardoor in verwarring raken." De raadsvergadering is in de nacht van dinsdag op woens dag gestaakt. Om tien over twaalf liet burgemeester Waals de hamer vallen en verdaagde de bijeenkomst naar gister avond 19-30 uur. Na ruim vierenhalf uur vergade ren was er dinsdag slechts één officieel agendapunt behandeld. Dat ging over de komst van de Deeltaxi per 1 januari 2003- De eerste drie uur van de vergadering werden geheel gespendeerd aan de insprekers en het vragenuur tje. Voor een bomvolle tribune maakte de oppositiepartijen Samenwerking en WD op de laat ste raadsvergadering van dit jaar gretig gebruik van de vragenron de. Dingus en de bomen aan de Heuvelstraat leverden niet alleen veel gespreksstof maar ook twee moties en enkele schorsingen op. Om half elf werd pas begonnen met de reguliere agenda. Waals stelde rond elf uur voor om door te gaan tot twaalf uur en dan de vergadering woensdag (gisteren) te hervatten. Want het beleids plan werk/zorg en inkomen, onderwijshuisvesting en het bewegwijzeringsplan stonden nog als discussiepunten op de agenda. De eerste twee behoren tot de portefeuille van wethouder Emonts (Maatschappelijke Dien sten). Maar die was woensdag niet meer van de partij en liet zich vervangen door wethouder Hei dens. Mathieu Emonts zat woens dagochtend om half twaalf al in het vliegtuig voor een vakantie trip naar Maleisië. 1 In het artikel van afgelopen week over de Lions Veiling is per ongeluk een verkeerde webpagi na opgegeven. De veiling pagina van de Lions is www.lionsven- ray.nl. Hierop kunt u de inge brachte goederen voor de veiling bezichtigen. Tevens kunt u bie dingen doen via de webpagina. Te veilen goederen kan men aan melden tot 15 januari onder tele foonnummer 0478-551640. De politie maakt proces-verbaal op tegen een 36-jarige automobi list uit Helmond die maandag avond op de Twistweg in Vrede- peel van de weg raakte en in een sloot terecht kwam. Bij nader onderzoek bleek de bestuurder teveel alcohol te hebben gedron ken. De Helmondenaar raakte eerst een boom en botste vervol gens tegen een volgende boom. Daarna draaide de auto 180 gra den en kwam aan de andere kant van de weg in de sloot terecht. De automobilist liep verwondingen op en werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Openingstijden Eindejaar Aan het einde van het jaar gelden voor onze kantoren afwijkende openingstijden. Maar uw bankzaken hoeven niet te blijven liggen. Via de telefoon en internet kunt u 24 uur per dag uw saldo checken, betalingen doen en beleggen. Interessant? Kijk op www.rabobank.nl. Of bel de Rabofoon. Onze kantoren zijn op: 24 december tot 16.00 uur geopend 25 en 26 december gesloten 31 december tot 12.30 uur geopend 1 januari 2003 gesloten 2 januari 2003 vanaf 10.00 uur geopend Let op: Als u er zeker van wilt zijn dat uw betaalopdrachten dit jaar nog worden verwerkt: - Lever dan uw opdrachten voor donderdag 19 december bij onze kantoren in; - Lever dan uw spoedopdrachten (telefonische betaalopdrachten) tot uiterlijk dinsdag 31 december 12.30 uur bij onze kantoren in. Wij wensen u fijne dagen toe! Van 15 tot en met 22 decem ber collecteren de ouders van de negenjarige Lyvania Maes- sen in de gemeente Venray. Ze willen met hun actie geld inza melen voor hun ernstig zieke dochter. De ouders willen met het geld een onderzoek betalen in de Ver enigde Staten, om te achterhalen wat de oorzaak is van de uitzon derlijke stofwisselingsziekte in de hersenen van hun dochter. De oorzaak van de ernstige ziekte is nu nog steeds onbekend, ondanks jarenlang intensief onderzoek. Via een kinderneuroloog van het Vie- Curi ziekenhuis in Venray en Venlo is contact gelegd met twee gerenommeerde klinieken in Los Angeles en in San Diego die gespecialiseerd zijn in stofwisse lingsziekten in de hersenen. Het onderzoek gaat zo n 25.000 euro kosten, en wordt niet vergoed door een Nederlandse ziektekos tenverzekering. Onlangs hebben de ouders'een stichting opgericht. Stichting Lyvania, en een bankrekening nummer geopend. Via affiches in j Venray en omgeving hopen de ouders de aandacht te trekken voor hun geldinzamelingsactie. Mensen die als collectant de familie willen helpen, kunnen zich melden bij de Stichting Lyva nia, tel: 06-16900701. Het College van burgemees ter en wethouders van de gemeente Venray heeft inge stemd met het handhavings- programma 2003. Dit handha- vingsprogramma is het begin van een handhavingsbeleidcy- clus voor de gemeente Venray en is volgens de methodiek 'programmatisch handhaven' in nauwe samenwerking met beleidsmedewerkers van het ministerie van Justitie in het kader van een landelijke pilot tot stand gekomen. Het handhavingsprogramma 2003 wordt nu aan de politiek aangeboden. Dit betekent echter niet dat de gemeente Venray niet eerder haar verantwoordelijkheid inzake handhaving op zich heeft genomen. Handhaving is steeds een belangrijk onderdeel van de reguliere gemeentelijke taken geweest. Echter, de toenemende aandacht voor en roep om hand having van zowel bestuur als bur gers vraagt om een andere bena dering van het handhavingsvraagstuk Het geheel van te handhaven wet- en regelgeving door de loka le overheid is enorm groot. Om slagvaardig te kunnen werken, zullen keuzes gemaakt moeten worden. De beleidsvelden waar de grootste risico's liggen, heb ben prioriteit. Om die risico's in te kunnen schatten is een risico analyse gemaakt. Risico bestaat uit de kans op overtreding van de gestelde gedragsregels zonder handhaving maal de mogelijke negatieve effecten. Hoe groter de mogelijke consequenties van overtreding en hoe hoger de kans op overtreding, hoe groter het risico. Zorg voor de fysieke veilig heid van de burger en kwaliteit van de leefomgeving zijn de meest zwaarwegende criteria geweest in de risicoanalyse. De prioriteiten zijn als volgt gesteld. De hoogste prioriteit van handha ving ligt bij de beleidsvelden Milieuvergunningen en meldin gen, Bouw- en woningtoezicht inclusief brandveiligheid en monument en monumenten, Ver keer, Gebruiksvergunningen, Afval/zwerfvuil, Drugs, Geweld op straat. Een gemiddelde priori teit is gegeven aan de beleidsvel den Overlast jeugd en vandalisme Vreemdelingen, Bestemmings plannen, Hondenbeleid, Horeca, Openbare ruimte. Parkeren, Natuurbeheer, Evenementen. De overige beleidsvelden hebben een lage prioriteit gekregen, dit betreffen: Openlucht recreatie. Belastingen. Reclame/wlnkeluit- stallingen. Openbare orde vergun ningen. Bevolkingsadministratie, Prostitutie, Markten en Archeolo gie. Voor elk beleidsveld dat een hoge of gemiddelde prioriteit i heeft gekregen is een plan yarn aanpak geschreven. HANDHAVING ORGANISEREN Naast het maken van keuzes! van de te handhaven beleidsvel-! den zal ook goed gekeken moeten worden op welke wijze de hand having organisatorisch onderge bracht gaat worden. Hiertoe wordt een voorstel geschreven dat omstreeks april/mei 2003 aan de politiek ter besluitvorming voorgelegd gaat worden. Met name de financiële en personele consequenties zullen hier in opge nomen worden. Het handhavings programma 2003 is richtingge vend voor het te formuleren voorstel. Behalve inzet van de gemeente Venray is in het handhavingspro gramma ook de inzet van politie en van de parkeercontroleurs meegenomen. Met name de par keercontroleurs zullen een belangrijke bijdrage leveren in de aanpak van de kwaliteit van de leefomgeving met name in het centrumgebied door de bevoegd heden die zij krijgen om op te tre den tegen de zogenaamde kleine ergernissen. Op 12 januari 2003 zal de com missie Stedelijk beheer het hand havingsprogramma bespreken waarna het op 28 januari 2003 ter besluitvorming aan de gemeente- raad voorgelegd zal worden. Vanaf nu tot 1 maart 2003 is er in de Wildenberg in Ysselsteyn een aantal schilderijen te bewon deren van Nelly Geurts. Haar wer ken bestaan uit aquarellen en olie verftechnieken. Ze zijn te bezichtigen tijdens de openings uren van het gezondheidscen trum. Voor meer informatie kan men terecht bij Nellv Geurts-van Dijck, Augustinessenhof 29 in Venray, tel. 581583. Guus Geurts (37) uit Veulen is geslaagd voor de opleiding beleids- en sociaal wetenschappe lijke milieukunde aan de Katholie ke Universiteit Nijmegen (KUN). Zijn scriptie 'Liberalisering in de landbouw, een heiloze weg' is via http://guusgeurts.tripad.com te downloaden. Keuten van Loon Beekweg 52 Venray tel.: 0478-546339 Even lekker ontspannen, 's morgens, in de lunchtijd of 's avonds. Iedereen is wel eens toe aan een onderbreking van de dag. Zwemmen is een van de weinige sporten die door iedereen beoefend kan wor den. Het Groene Kruis heeft een aantal overdekte zwembaden gese lecteerd die meedoen met een unieke kortingsregeling. Het Groene Kruis geeft u als lid de mogelijkheid om tegen een gereduceerd tarief te werken aan uw eigen gezondheid en conditie. Ook Sportcentrum De Sprank in Venray doet aan de regeling mëe; tel. 512888. Vergeet niet bij uw bezoek aan het zwembad uw Groene Kruis-pasje mee te nemen. Welke korting u krijgt kimt u het best aan vragen bij De Sprank. Voor informatie ovêr deze serviceregeling kunt u ook terecht bij Klantenservice Groene Kruis, bereikbaar tijdens kan tooruren via tel. 077-3209595. De fotoclub Venray organiseert een fotowedstrijd voor de jeugd in twee categorieën, kinderen tot 12 jaar en jongeren van 12 tot 16 jaar. Voor elke categorie zijn er drie geldprijzen beschikbaar. Per persoon mogen maximaal drie foto's ingeleverd worden. Het onderwerp en het formaat van de foto's zijn vrij. De foto's, met ach terop de naam, adres, telefoon nummer en leeftijd, mogen niet ingelijst zijn. De foto's kunnen ingeleverd worden in de biblio theek Venray van 13 tot 18 januari tijdens de openingsuren dinsdag tot en met donderdag van 11.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. De ingelever de foto's worden in de biblio theek opgehangen. De jury die bestaat uit leden van de fotoclub zal vrijdag 31 januari tussen 19 00 en 20.00 uur de prijzen uitreiken in de bibliotheek. Tevens organiseert de fotoclub Venray op zaterdag 25 januari een fotoforum voor alle leeftijden Ervaren fotografen geven gratis tips en adviezen over hoe men tot een beter resultaat kan komen bij het nemen van zowel analoge als digitale foto's. Iedereen is wel kom met foto's en fototoestel. Het forum wordt gehouden in de bibliotheek van 11.30 tot 14.00 uur.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7