ollege steunt komst ndycarcircuit in Oirlo 'Bij ons hebben collega's ets voor elkaar over" Kaarten voor de Venrayse indernemersprijs Provincie zegt subsidie Gouden Leeuw toe tot 70 Verkiezingen Tweede Kamer kosten 25.000 euro Fusie basisscholen onzeker 49.50 75.- MAN WOMAN Gimbrère 3 dagen meenemen voor de helft €159.- 59.- V2 PRIJS! Winkeldief idröme O BLAZER DIAGONAAL SHIRTS PULLOVERS PAUL BROUWER GEHELE WINTERCOLLECTIE GEHELE WINTERCOLLECTIE 30 TOT 50 KORTING Peel en Maas en de feestdagen L EN MAAS Donderdag 19 december 2002 - Pagina 3 )e komst van een Indycar- cuit is een stap dichterbij iomen. B en W besloten isdagochtend het initiatief Harrie Maessen te steu- De ondernemer wil op toekomstig bedrijventer- n ten noorden van Oirlo Indycarbaan bouwen met multifunctioneel auto- irt en testcentre. Een inves- ing van 45 miljoen euro. fooral de komst van bedrijven de automotive industrie naar iray, die 1000 arbeidsplaatsen ■fcveren, heeft de, doorslag bij besluit gegeven j Wethouder Heidens: "We heb- B i ja' gezegd omdat dit initiatief er dan de moeite waard is. Het strekt de positie van Venray en B gt voor een verbreding van de 1 momische activiteiten." Wet houder Ruyten vulde aan dat het ook op sportief en cultureel gebied een goede ontwikkeling is. Ruyten zei tegemoet te komen aan de wens van Oirlo voor een brede groene zone tussen de dorpskern en het bedrijventer rein. Zoals ook ten zuiden van de Deumeseweg en de Oostrumsche Beek er een groene bufferzone blijft met Venray. Indien de gemeenteraad op 28 januari akkoord gaat dan wordt in februari de overeenkomst met Maessen Bedrijven ondertekend. Daarin staan strikte voorwaarden over verkeer, geluid en land schapsinpassing waaraan de initia tiefnemer moet voldoen. De gemeente behoudt het recht de overeenkomst te beëindigen indien deze knelpunten niet wor den opgelost. Gevreesd wordt voor een hoge geluidsbelasting van de omliggen de woonkernen Oirlo. Oostrum en Brukske. Het circuit krijgt een ovale racebaan van 1,2 kilometer lengte en de hoogste tribune is 35 meter. In en rond het stadion is ruimte voor allerlei bedrijvigheid. Met de ligging naast de A73 wordt het Indycarcircuit beeldbepalend voor de omgeving. De autoraces trekken tiendui zenden bezoekers wat gevolgen heeft voor de bereikbaarheid van Venray. Er moet ook voldoende parkeergelegenheid komen. Van wege de veiligheid is extra inzet van politie en brandweer noodza kelijk. Over al deze knelpunten moet de komende tijd overeen stemming worden bereikt met Maessen. Er wordt nu eerst een masterplan opgesteld voor het gehele bedrijventerrein van bruto 140 hectare waarvan het initiatief van Maessen 20 hectare in beslag neemt. Waarna in juni 2003 wordt gestart met een milieu effect-rapportage. Deze MER-pro- cedure neemt anderhalf jaar in beslag. Als alles meezit kan begin 2005 met de bouw gestart wor den. Het illegale crosscircuit de Peel krijgt straks een plek op het binnenterrein van de baan. De Peel wordt nog drie jaar gedoogd en moet daarna verdwenen zijn uit Ysselsteyn. "Het wordt een megaklus", zei Heidens. "Het heeft heel veel impact voor de omgeving. We moeten de economische belan gen goed afwegen tegen alle nega tieve effecten." De dorpsraad van Oirlo is tegen de komst van het Indvcarcircuit in haar voortuin vanwege verwachte geluids- en parkeeroverlast en aantasting van de leefbaarheid. Dorpsraadvoorzitter Patrick van der Broeck was niet verrast door het besluit van het college. "Want de signalen wezen erop dat de gemeente het wilde doorzetten. Maar Oirlo gaat er verder op ach teruit want het bedrijventerrein blijkt nog groter te worden, van zeventig naar negentig hectare netto. Bovendien zijn de gestelde voorwaarden niet concreet en niet hard. Dit biedt weinig zeker heid voor de omwonenden. Wethouder Ruyten meldde tevens dat de verplaatsing van het recyclingbedrijf/steenbrekerij van Maessen van de Metaalweg naar Oirlo definitief van de baan is. Van der Broeck noemde dit 'een positief punt'. us G. van Dijck genomineerd voor Loek A. Nelissenprijs eel en Maas bezoekt de mende weken de bedrijven genomineerd zijn voor de ik A. Nelisseöprijs en entariseert hoe deze bedrij- scoren op het gebied van tomer Relationship nagement, vrij vertaald atiebeheer. Dit is namelijk speerpunt waarop de jury genomineerden beoor- - :lt. Supermarkt Plus G. van ck in de Venrayse wijk ïdweert is een van de acht drijven die kans maken op beeldje van de Venrayse dernemersprijs. Plus G. van ck werd voor de Loek A. lissenprijs voorgedragen or de LOZO afdeling Ven- n 1986 begint supermarkton- nemer Gerard van Dijck vanuit houten noodgebouw zijn ver- op in Landweert. Daarvoor :ft hij al een kruidenierswinkel j^Mcrsclo. Van 1986 tot 1988 ^Ht de van oorsprong Mcrselose ilernemer twee winkels; een in i dorp Merselo en een in Lancj- ert In 1988 stopt Gerqrd van ck in Merselo om zich volledig Landweert te concentreren, r jaar later vergroot hij het Ddgebouw. In '95-96 'winkelt' 1 Dijck een jaar lang in een sttent Hierna is de nieuw- uw gereed. Weer twte jaar :r trekt hij de unit naast de lermarkt bij zijn pand. Dit jaar, 2002, vond de vooralsnog laat- verbouwing plaats. In tie Ven- wijk Landweert staannu een irmarkt van 1450 vierkante :r, die voorzien is van de laat- [snufjes op supermarkt} ebied. winkel trekt klanleo uit de gemeente. Van Dijdk: "We ;en ook dat mensen lie bui- iVcnray wonen maar wel in tfay werken naar ons^ toeko f- men en de boodschappen doen voordat ze naar huis gaan." Gerard van Dijck zegt veel aan dacht te besteden aan kwaliteit. Een voorbeeld daarvan is de bezorgservice. De supermarkton- dememer haalt eventueel klanten thuis op. Ze kunnen vervolgens hun boodschappen doen en hij brengt ze weer naar huis. Ook kunnen klanten boodschappen lijstjes doorsturen en vervolgens levert Plus G. van Dijck de bood schappen aan huis af. "Kwaliteit betekent bij ons simpel doen wat onze klant vraagt." legt Van Dijck uit. "Naast ons al zeer brede assor timent verkopen we bij onze klan tenservice drogisterijartikelen, postzegels en telefoonkaarten. En we hebben een stomerij- en foto service." In de slagerijafdeling is de Venrayse Plus onlangs gestart met het verkopen van het vlees in voorverpakking. "Dit is hygiëni scher en voor de klant makkelijk om in te vriezen," zegt Van Dijck. Er werken in totaal 150 mede werkers in de supermarkt in Land weert. Deze mensen spelen een belangrijke rol in de formule van de onderneming. "Bij de verbou wing hebben wij rekening gehou den met de wensen van onze medewerkers. Wij hebben op onze bovenverdieping van twee honderd vierkante meter onze sociale ruimtes gerealiseerd," licht de supermarktondernemer toe. "Wij hebben momenteel veertig tot vijftig sollicitatiebrie ven liggen van mensen die spon taan bij ons hebben gesolliciteerd. Ook werken bij ons veel mensen die familie zijn van elkaar, bijvoor beeld broers en zussen en ouders met kinderen. Collega's hebben iets voor elkaar over en zijn goed gemotiveerd, zodat onze klanten weer graag terugkomen. De win kel wordt gedragen door ons team. Bij ons werken scholieren die een centje bij verdienen, fullti mers en parttimers. Het perso neelsbestand bestaat uit een mix van ervaring, leeftijd, verantwoor ding en jeugdig elan," aldus de supe-rmarktondememer. lent u benieuwd wie dit jaar de Loek A. Nelissenprijs, de Ven- j'se ondernemersprijs, gaat winnen? U kunt er zelf bij zijn. a het VW-kantoor in Venray zijn entreebewijzen voor deze ood te koop. De uitreiking van de ondernemersprijs vindt »ats op woensdag 8 januari in de schouwburg van Venray. De ond is tevens de nieuwjaarsbijeenkomst van de gezamenlijke dernemersverenigingen in Venray. Kaarten kosten 17,50 fo. Er is nog een beperkt aantal kaarten. S jf krijgt een avondvullend programma gepresenteerd. Om 19.30 uur -ac: In de ontvangst van de nieuwjaarsbijeenkomst met koffie in de ter. Een half uurtje later heet Victor Weijs. de voorzitter van de rkgroep Uitreiking Ondernemersprijs, iedereen welkom en geeft fkj een toelichting op de wijze van nomineren en de selectiecriteria 5 9 or de toekenning van de prijs. Dit officiële gedeelte van de avond is de schouw burg. Na het voorstellen van de juryleden verschijnen de er jf genomineerden voor het voetlicht Daarna is er een muzikaal 3Slï ermezzo en rond de klok van 21.30 uur is de toekenning van de tóieksprijs en de Loek A. Nelissenprijs. Om ongeveer 22.00 uur >rhi >rdt de avond op informele wijze voortgezet in de foyer. 3r;| ter De Loek A. Nelissenprijs is een initiatief van de acht samenwerken- Venrayse ondernemersverenigingen. Vorig jaar werd deze Venrayse idememersprijs voor het eerst uitgereikt. Installatiebedrijf Keijsers- laders uit Venray en Ysselsteyn is de trotse winnaar van de eerste Sie van de prijs. De publieksprijs die aan deze verkiezing verbon- n is ging vorig jaar naar het Venrayse reisbureau Vice Versa. hu Voor kandidaten die in aanmerking willen komen voor een nomina- v-oor de Loek A. Nelissenprijs geldt een aantal criteria. Dit jaar heeft j jury als speciaal aandachtspunt Customer Relationship Manage- ent. De kandidaat dient zich positief te onderscheiden als relatiebe- «rder Hij weet klanten te werven en te behouden en een goede torg te leveren. "Een actueel thema in een tijd waarin klanten mon- zijn en kop^n op internet." aldus voorzitter Victor Weijs van de rkgroep Loek A. Nelissenprijs. Verder is de kandidaat lid van een iele deelnemende, ondernemersclubs, heeft de kandidaat een eco- «nisch en sociaal gezond bedrijf, is hij een voorbeeld voor collega- rnemers, pVesteerf in verhouding tot de omvang van zijn/haar if Het plan de Gouden Leeuw lijkt gered. Dinsdag kreeg de gemeente een verlossende brief van de provincie dat de gevraagde subsidie van 1,9 miljoen euro toch beschikbaar wordt gesteld. De provincie Limburg heeft lang geweigerd om de subsidie uit het fonds stads- en dorpsvernieu wing aan Venray te geven. Dit komt omdat projectontwikkelaar 3W Vastgoed 1.36 miljoen euro geschonken had aan de gemeente voor de Gouden Leeuw. Deze bij drage betekende een lager tekort en dus zou ook de subsidie lager uitvallen. De provincie beriep zich op uitspraken van voormalig wethouder Houba in de raadsver gadering van oktober 2001. Die Een 35-jarige Poolse vrouw is vrijdagmiddag aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. De bedrijfsleidster van een drogist aan de Grotestraat volgde de vrouw nadat klanten gezien had den dat de vrouw artikelen in tas sen stopte, duidelijk met het idee om niet te betalen. In een nabijge legen winkel hield de bedrijfsleid ster de vrouw aan. Zij was in gezelschap van drie anderen (een vrouw en twee mannen). Deze laatste drie wisten te ontkomen. De verdachte vrouw had een tas bij zich waarin artikelen zaten met een vermoedelijke waarde van 2000 euro. De politie bracht de vrouw over naar het politiebu reau waar bleek dat ze nog 23 dagen had openstaan. De vrouw is ingesloten. meldde dat de bijdrage van 3W Vastgoed ten goede kwam aan de grondexploitatie van de Gouden Leeuw. De notulen van deze raadsvergadering moesten eerst gecorrigeerd worden, zo eiste de provincie. In de vergadering van 27 november 2002 sprak de gemeen teraad in een amendement uit dat Houba deze link niet had mogen leggen. Het geld van 3W Vastgoed was bestemd voor de parkeerkel der die buiten de exploitatie en de subsidie valt. De provincie lijkt nu genoegen te nemen met deze uitleg. Eind februari 2003 volgt de definitieve beschikking. www.keijsers-manders.sanidrome.nl Keijsers-Manders 0 m s a n i t a i T Keizersveld 40, Venray, Tel.: (0478) 55 06 70 De verkiezingen voor de Tweede Kamer op woensdag 22 januari kosten de gemeente 25.000 euro. In de begroting voor 2003 was alleen rekening gehouden met de verkiezin gen voor de provinciale staten die op dinsdag 11 maart wor den gehouden. Op 6 en 7 januari worden op de vaste plekken in Venray en de tien dorpen de verkiezingsborden geplaatst. Het bord op het Schouwburgplein krijgt een ande re plek omdat het de bezoekers van theatercafé De Artiest het uit zicht over het plein belemmerde. Bij sportcentrum de Sprank komen reflecterende borden zodat de affiches ook in de avon duren goed zichtbaar zijn. Omdat de twee verkiezingen vrij dicht op elkaar volgen worden de borden tussentijds niet weggehaald. De 22 stembureaus - twaalf in Venray en tien op de kerkdorpen - zijn dezelfde als bij de verkiezin gen van dit jaar. Alleen moeten de kiezers uit de Oranjebuurt voor taan naar een ander stembureau. Het bureau op het Vincent van Gogh instituut heeft teveel toe loop waardoor lange wachtrijen ontstaan terwijl de stemmachine de 2700 kiezers niet goed kan ver werken. De zeshonderd stemge rechtigden uit de Oranjebuurt gaan voortaan naar het stemlokaal bij Beukenrode. Na de verkiezingen van 2003 wordt hèt aantal stériibureaüs opnieuw onder de loep genomen. Dan wordt ook bekeken of de stemlokalen op de vier kleinste dorpen (Vredepeei, Heide, Veu len en Smakt) gehandhaafd blij ven. De gemeente wil in de toe komst ook gebruik maken van 'elektronisch stemmen op afstand' waarbij de kiezers thuis met behulp van de computer hun stem kunnen uitbrengen. De stemlokalen zijn op beide verkiezingsdagen geopend van 7.30 tot 21.00 uur. Omdat een aantal vrijwilligers is gestopt heeft de gemeente Gilde-opleidingèn benaderd om leerlingen in te zet ten bij de bezetting van de stem bureaus. Mede om jongeren mejer te betrekken bij de politiek en de verkiezingen. Het voornemen van de Ven rayse basisscholen om per 1 januari een samenwerkingsbe- stuur voor het primair onder wijs te installeren lijkt op het laatste moment te worden doorkruist. De Nederlandse Katholieke Schoolraad (NKSR) kan zich vinden in de statuten van de nieuwe stichting, doch er is nog geen overeenstem ming met de Limburgse bis schop Wiertz. De besturen en directies van de katholieke, protestants christelij ke en openbare scholen hebben met grote teleurstelling kennisge nomen van dit bericht en onder zoeken de mogelijkheden tot de verdere voorgang van het fusiep roces. Of het mogelijk is om voor 1 januari de vereiste goedkeuring te krijgen is nu nog onduidelijk. Dit gegeven komt voor de deelne mers van het in 1999 gestarte fusieproces als een zware mede deling. De schoolraad bestaat uit vertegenwoordigers van katholie ke onderwijsinstanties en één ver tegenwoordiger van de bisschop pen van Nederland. De schoolraad is steeds betrokken geweest bij het tot stand komen van de statuten. De goedkeuring van de katholieke schoolraad is nodig om de scholen die vallen onder het SKPOV (Stichting Katholiek Primair Onderwijs Ven ray) en regio hun katholieke sig natuur te laten behouden. Voor alle fusiepartners staat het buiten kijf dat de identiteiten van de scholen behouden moeten blij ven. Naar hun mening staan er in de statuten voldoende waarbor gen voor de levensbeschouwelij ke en pedagogische identiteiten. De betrokken organisaties van het Gedurende 3 dagen (vrijdag, zaterdag en koopzondag) kunt u bij Paul Brouwer dames- en herenmode te Venray echt profiteren. Naast vele artikelen die met 50% zijn afgeprijsd hebben wij nog enkele speciale kerstaanbiedingen voor u. zowel single als ook double breasted (alle maten aanwezig) van €349 made in Italy van €69.50 of 2 stuks voor nu uni pullovers in div. kleuren van €119,- A.s. zondag geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Grotestraat 43 Venray tel. 510943 damesmode (m u v. mantels jacks) WILHELMINAPLEIN 1 5 HORST Vervolg voorpagina .Met betrekking tot sport- en verenigingsnieuws en kerkelijke berichten, is de aanlevertijd wel anders. Kopij dient voor die editie op vrijdag 20 december, uiterlijk 21.00 uur, in ons bezit te zijn. Voor advertenties geldt hetzelfde tijdstip van aanlevering. Voor de editie van donderdag 2 januari gelden ook andere aanle- vertijden. De kopij van sport-, ver- enigings- en kerknieuws dient op zaterdag 28 december voor 17.00 uur in ons bezit te zijn. Adverteer ders kunnen nog terecht tot maandagmorgen 30 december 12.00 uur. katholiek, protestants-christelijk en openbaar onderwijs zijn al een lange tijd bezig de op vele vlak ken reeds bestaande samenwer king te concretiseren. In oktober van dit jaar hebben de besturen van de betrokken scholen een positief besluit genomen met betrekking tot de fusie. Na het besluit in 1999 om te komen tot verzelfstandiging van het open baar onderwijs, startte de voorbe reiding voor een intensief traject dat 1 januari 2003 zou resulteren in de oprichting van de stichtipg samenwerkingsbestuur primair onderwijs Venray. Gedurende het hele proces is op een constructie ve wijze samengewerkt aan de vorming van een samenwerkings bestuur. In februari van dit jaar is het proces verder geïntensiveerd en is vooral aan de vormgeving van de samenwerking veel aan dacht besteed. Het tot stand komen van één stichting voor alle basisscholen in Venray zou voor alle betrokken vele voordelen opleveren. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 e-maiL redactie@vandemnunckhof n! Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk WiHemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsfoureau Periodiek - Tel. 0418-582877 uitsluitend tot vrijdag 17 00 uur Nabexorgtng gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kepij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10 00 uur. 17,30 (postcode 58.,) 27,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3