erstconcert Imaro Trio met Meerlo-Wanssum Chili: land in ontwikkeling Waarheen met de Kerst? erstconcert in ierlingsbeek erstconcert De eelklank Kerstshoppen in Venray rv Kerstconcert in Swolgen ff Bijzondere kerstavond Kerstvertelling Kerstconcert Holthees Kerstmarkt Landweert Kerstmarkt in Leunen Kerst a la carte Chili SV, na!L EN MAAS Donderdag 19 december 2002 - Pagina 21 l 22 december, aanvang ir, wordt al weer het laat- n de serie decemberconcer- jiitgevoerd in de Mariakapel in jhees. En kwalitatief zal het r een topper zijn in deze et Almaro Trio, bestaande uit en de Witte, dwarsfluit, Rei- Buvs, harp. en Hugo Does- cello, vormt door de bijzon combinatie van umenten en door de kwaliteit eschooldheid van de uitvoe- le musici de garantie voor een :ert van bijzonder kaliber. De binatie van dwarsfluit, harp ello vraagt om subtiliteit van luziek, vraagt om subtiliteit in elkaar aanvoelen als musici, nuziek, die voor deze combi- is geschreven, moet wel fijn- ig en doorzichtig zijn. Het is iek, die of ze nu wel of niet liciet voor de kerst geschre- is, echt thuishoort bij wat tmis voor veel mensen bete kent. Op het programma staan werken vermeld van J.S. Bach, Ravel, Mozart en Prokofiev, maar ook van minder bekende compo nisten als Lefëbvre, van Goens, Tournier en Papastavrou. Het Almaro Trio wordt gevormd door Heieen de Witte, Reinilde Buys en Hugo Doesburg. Het trio is in 1990 opgericht. Heieen de Witte studeerde aan het Maastrichts Conservatorium, en vervolgde haar studie aan de Staatliche Hochschule fur Musik te Freiburg. In 1987 behaalde ze het solisten diploma, en drie jaar later rondde ze haar opleiding cum laude af met het diploma uitvoerend musi cus. Als solist trad zij diverse keren op met orkest, o.a. met concerten van Mozart, Bach en Ibert. Sinds 1991 is ze vastverbon- den aan het Gelders Orkest in Arnhem. Reinilde Buys studeerde aan het Koninklijk Conservatori um in Den Haag, waar ze in 1985 haar diploma uitvoerend musicus behaalde, in 1987 gevolgd door de aantekening kamermuziek. Vanaf 1991 maakt ze deel uit van het orkest van de Hoofdstadope rette. en ze is als docente verbon den aan de muziekschool te Breda. Hugo Doesburg studeerde aan het Maastrichts Conservatori um, en behaalde in 4987 zijn diploma docerend musicus. Ver volgens studeerde hij bij Mirell Jancovici en sloot zijn studie in 1990 af met het diploma uitvoe rend musicus. Als solist trad hij meerdere malen op met orkest, o.a. met concerten van Bruch, Saint-Saens en Schumann. Hij maakt ook deel uit van het ensemble voor moder ne kamermuziek Contraint, en is als docent verbonden aan de muziekscholen van Nijmegen en Boxmeer. Reserveren van kaarten via de familie Ermers, telefoon 0478-636480, en bij de familie Wijenberg, telefoon 0478 - 636390. de verwarmde en sfeervol rde I.aurentiuskerk in Vier- ieek vindt op zaterdag 21 iber een bijzonder kerstcon- plaats, dat als thema 'Met de de wereld rond' heeft mee- igen. Harmonie De Herle- de gemengde zangvercnigin- 'ondel en Groeningen en de luitersgroep van de Meander en tijdens dit concert hun muzikale beentje voor, nals de zangsolisten Caroline lers en Frank Willems en pia- Frans Stegers. Aanvang: 19 30 De keuze voor het thema de kerst de wereld rond' ft de organisatoren van het 31 itconcert de mogelijkheid om en blaasmuziek uit verschil- le landen ten gehore te bren- En daarvan hebben de diri- ten Mia Schoonbrood ndel), Sjraar Klaassen (Groe nen), Roel van Beuningen (De leving) en Annemie Pouwels (blokfluitgroep) gretig gebruik gemaakt. De bezoekers kunnen naast de wat bekende evergreens, zoals 'Stille Nacht', ook genieten van swingende bewerkingen van meer of minder bekende (kerst)liederen. De blokfluitersgroep krijgt een bijzondere plaats in het concert. Eén muziekstuk voeren de blok- fluiters namelijk samen met de harmonie uit. Verder werken ze druk aan twee nieuwe muziek stukken die tijdens het kerstcon cert met cd-begeleiding worden uitgevoerd. De vorig jaar ingezet te lijn om het kerstconcert wat minder stijfjes te laten verlopen, wordt ook dit jaar weer doorge zet. Na afloop van het concert kunnen de bezoekers nog even 'nakaarten' in zaal Concordia aan het Vrijthof in Vierlingsbeek. In de prijs van 3,50 euro is ook een consumptie met een plakje cake inbegrepen. p zondag 22 december houdt fare De Peelklank uit Yssel- n weer haar jaarlijkse kerst een. Dit concert wordt ouden in gemeenschapshuis Smelehof. Het concert begint 19.30 uur en de entree is gra- 10 het concert verleent onder ere hun medewerking Vocal up Enjoy Togheter. Zij staan :r leiding van Toine Janssen, hen is het de eerste keer dat in dit kerstconcert deelne- Ook neemt deel de jeugd- :e Merselo/Ysselsteyn onder Ig van Diane Nooyen. Behal- jeugdfanfare neemt ook een ep van de jeugddrumband I onder de naam van JES. Dit II voor Jeugd Ensemble Slag- fk, hetgeen een toepasselijke in is voor deze groep welke Wr deze gelegenheid wordt aan bid met een basgitaar. JES rdt begeleid door hun instruc- r Peter van de Loo uit Asten, nals andere jaren zal ook een a dia choir, in de hoofdzaak taande uit leden van de fanfa- vocaal van zich laten horen, 'maast zal ook de fanfare zelf 'er leiding van Jo Laumen, als- Je de drumband onder leiding Peter van de Loo, invulling ■n aan dit kerstconcert met lek rond het kerstfeest. Op laai verzoèk van bezoekers 'oorgaande jaren wordt ook aandacht geschonken aan de volkszang, waarbij de bezoekers uitgenodigd worden mee te zin gen. In een stemmig aan de kerst sfeer aangepaste Smelehof zal het een plezierig muzikaal vertoeven zijn als aanloop naar het echte kerstfeest. Op kerstavond, dinsdag 24 december, wordt er een bijzonde re kerstavond gehouden in de foyer van de schouwburg in Ven- ray. Het thema is: poezie op weg naar 't Licht. De avond zal in het teken staan van poezie. De dich ter Ronald Lammers, woonachtig in Venray, zal een optreden ver zorgen ondersteund door muziek. Tevens is er gelegenheid tot het samen zingen van tradionele kerstliederen onder begeleiding van een combo. Verder zal aan deze avond medewerken The Joy ful Gospel Trio. De toegang is gra tis en na afloop wordt er koffie met kerstbrood aangeboden. Een bundeltje met de voorgedragen gedichten zal na afloop worden meegegeven. Aanvang 19.30. Voor de kinderen is er een apart programma (film) gedurende de avond. Informatie: Conny Kranen donk: telefoon 0478 - 510337. Op vrijdag 20 december om aanvang 14.00 uur komt de bekende Venrayse verhalenvertel- ster Gon ter Laare naar de Maria kapel in Holthees om een fantas tisch verhaal te vertellen aan de jeugd. Twee jaar geleden voerde Gon ter Laare, met Engeltje Zee kat, een bewerking van het sprookje van Hans Andersen op, handelend over het meisje met de zwavelstokjes. Wat zij nu weet uit haar fantasievolle hoed zal tover en, blijft nog een verrassing, maar ongetwijfeld weet zij de jeugd uit de basisschoolleeftijd, de 4- tot 12-jarigen, weer te boeien. De kosten om deze voorstelling bij te wonen bedragen 1,00 en na afloop krijgt ieder kind een beker heerlijke chocolademelk. Kaarten worden verkocht vanaf 13-30 uur aan de ingang van de kapel. Op tweede kerstdagis er om 11.30 uur in zaal 't Trefpunt het traditionele kerstconcert van de fanfare. U ziet dan de fanfare in samen werking met de jeugdle den in opleiding voor AMV 1&2 onder leiding van mevr. M v.d Locht, de jeugdleden in opleiding voor het A diploma en concertpia niste Akiko Arets speelt werken van Paul Senneville, Franz Gruber, S. Forster en Johannes Brahms. Op vrijdag 20 december van 18.00 tot 20.00 uur houdt basis school de Landweert een kerst markt op school. De kinderen hebben de afgelopen weken kerstwerkjes gemaakt en deze zul len tijdens deze avond te koop zijn. Naast de verkoop van vele spullen zal er ook een echte kerst man aanwezig zijn, kunt u in het kerstcafé onder het genot van live music een kopje koffie of thee nuttigen en de oliebollenkraam zorgt ervoor dat u geen honger hoeft te hebben. Over de verschil lende andere activiteiten verklap pen ze niets, daarvoor moet u zelf maar komen kijken. De opbrengst van de kerstmarkt is bedoeld voor de adoptiekinderen Billy-Joe en Christina. Voor deze twee adop tiekinderen, woonachtig op de Filippijnen, houdt de school regelmatig een sponsoractie. Dit jaar is voor het eerst gekozen voor een kerstmarkt. U begrijpt dat een grote opbrengst het doel is. Er kan deze avond niet met contant geld worden betaald, wel met 'landweerterbonnen'. Deze bonnen vertegenwoordigen een waarde van 50 eurocent. De voor verkoop van deze bonnen is op vrijdag 20 december van 12.00 tot 13-00 uur in het hoofdgebouw en op de schoolwoningen. Op de avond zelf zullen er drie bonver kooppunten zijn. De kerstmarkt vindt plaats in het hoofdgebouw- van de Landweert, Boterbloem 45. Iedereen is van harte welkom. Op basisschool de Meent wordt op donderdag 19 december (van daag) een kerstmarkt gehouden van 18.00 tot 20.00 uur. Niet alleen ouders en kinderen zijn welkom maar ook opa's oma's ooms, tantes en andere belang stellenden. In alle klassen zullen zelfgemaakte spulletjes verkocht worden en in de speelzaal kan men op de foto met de kerstman. Het schoolorkest brengt kerstlied jes ten gehore. Buiten staan kraampjes met broodjes knak, erwtensoep, warme chocolade melk en overheerlijke glühwein. In alle klassen wordt al 'de hele week hard gewerkt om spulletjes te knutselen, die verkocht gaan worden. Op zondag 22 december ver zorgt fanfare Vriendenkring uit Overloon weer haar jaar lijkse kerstconcert met dit jaar als thema: Joy to the world. Aan dit concert wordt meege werkt door fanfare Vriendenkring o.l.v. Phil van Landeghem, zang groep Palet o.l.v. Geert Verhallen en de volgende solisten: Willy Magel, Miep Hofmans (zang) en Ben Dikkers (piano), Renée van Wegberg (zang), Frank Foqué (es- cornet), Roy Cremers (bugel), Paula Meissen (saxofoon), Joep van Leeuwen en Robert Lemmens (piano). Verder zal een combo (samen gesteld uit leden van de fanfare) zorgen voor de begeleiding van twee nummers van zangeres Renée. Dit kerstconcert zal plaats hebben om 19 30 uur in de Theo- balduskerk in Overloon. Deze kerk, met zijn pas gerestaureerde toren, zal daarvoor prachtig ver sierd worden en ook de via een beamer geprojecteerde beelden, zullen bijdragen aan een bijzonde re kerstsfeer evenals de speciale belichting. Vóór de kerk zal een kopersex tet, geheel in Dickensstijl, optre den om u alvast in kerststemming te brengen. Kaartjes a 5,— zijn verkrijgbaar bij kapsalon Toine, Lies van Opbergen (0478-641623) en, indien nog voorradig, voor het concert in de kerk. De kerk zal open zijn vanaf 18.45 uur. Op zondag 22 december staat de tweede koopzondag voor kerst op het programma. Bovendien houden de winkeliers van Venray Centraal op donderdag 19 en maandag 23 december ook nog extra koopavonden. Tijd genoeg dus om uw laatste inkopen te doen of de gezellige kerst sfeer op te snuiven in de Venrayse winkel- kern. Met etalages vol cadeautips en sfeervolle kerstmuziek op de achtergrond is het goed toeven in het Venrayse centrum. Met de feestdagen in het vooruitzicht nodigen de winkeliers u gastvrij uit om te komen kerstwinkelen op zondag 22 december. De win kels zijn dan geopend van 12.00 tot 17.00 uur en parkeren in het centrum is gratis. Zoals elk jaar staat de traditionele kerststal weer op de Grote Markt. Ook zijn er op donderdag 19 en maandag 23 december extra koopavonden. Dan zijn de winkels extra lang geopend tot 21.00 uur. Uiteraard kunt u ook in een van de gezellige horecagelegenheden terecht om met een hapje en een drankje weer op temperatuur te komen. Vanwege kerstavond sluiten de winkeliers van Venray Centraal op 24 december hun deuren eer der dan normaal, om 16.00 uur. Datzelfde geldt voor oudejaars dag. Ook dan sluiten de winkels om 16.00 uur. Chili is een boeiend landHet ligt in Latijns Amerika ter linkerzijde van Argentinië tussen het Andesgebergte en de Stille Oceaan. Het is en smal land (250 km) maar erg lang land, 4500 km. Het heeft en prachtige natuur. De wegen zijn goed. In het noorden is het droog en is een woe stijn, in het midden-waar de hoofdstad Santiago en Chilian liggen- is een mediterraan klimaat en in het zuiden een gematigd zeeklimaat. Er wonen 15 miljoen mensen waarvan de meeste wonen in de steden. Aan de rand van steden liggen krottenwijken waar de arme mensen wonen. In Chili leven onder andere ook de Mapuche indianen. Het land en en deel van de bevolking heeft veel geleden van de twintigjarige dictatuur van Pinochet. Tegenstanders van het regiem werden gemarteld n vermoord, velen vluchtten naar het westen. Sinds tien jaar is er weer een democratie in het land. Economisch doet Chili het in vergelijking met bijvoorbeeld Argentinië en Brazilië redelijk goed. Op het platteland zijn. veel wijngaarden. De Chileense wijn is in Nederland bijna net zo bekend als de Franse wijnen. De boeren op het platteland werken nog primi tief met ossen en paarden. De Chilenen spreken de Spaanse taal. Tachtig procent is christen. Het stadje Chilian waar het kindertehuis ligt dat SOS MeerloAVanssum steunt ligt 400 km ten zuiden van de hoofdstad Santiago. Aan de rand van de stad op een ymilmsbeit ligt een krottenwijk. Sommige kinderen van het kindertehuis zijn daar geboren. Meerlose stichting steunt kindertehuis in Chili De Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wans- sum steunt gedurende drie jaren het Kindertehuis Hogar Esperanza in Chilian te Chili. Een delegatie van SOS bestaan de uit Karin Vestjens (secreta resse) en René Poels (voorzit ter) en hun partners Hans en José bezochten het project. Peel en Maas bericht de komende weken over dat bezoek, het project en het land Chili. Vandaag: het land Chili. Chili: land in ontwikkeling Het gaat economisch redelijk goed met Chili, zegt de regering van dit Latijns Amerikaans land. Dat mag wel zo zijn, toch is nog een deel van de bevolking arm en hebben veel families het slecht. Tijdens de start van de manifes taties in Meerlo-Wanssum zei de Chileense consul-generaal senor Juan Angulo daarover: "Het gaat om een groep die in extreme armoede leeft, die vaak over het hoofd wordt gezien en geen aan dacht krijgt van de media. Hoewel met de tijd een duidelijke afname wordt geconstateerd van deze groep, is het feit dat ze bestaat al reden genoeg om onze bezorgd heid te tonen als maatschappij. Deze groep staat zo laag op de maatschappelijke ladder, dat het voor hen niet mogelijk is af te wachten tot economische groei en herverdeling hun huidige situ atie, laat staan hun toekomstper spectieven. verbeteren. Daarom is het noodzakelijk om voor deze groep actie te ondernemen, en liefst vandaag nog.". De consul prees de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum dan ook voor het feit dat ze een heel concreet kinderproject in Chili steunen. De consul zei verder: "In dit opzicht is het werk verricht in Chili door zuster Hardy in haar kinderhuizen tijdens de afgelopen 20 jaar van zeer groot belang. Ook dë steun die dé vólgende drie jaar zal komen vanuit de gemeente Meerlo-Wanssum in samenwer king met de Stichting Ontwikke- lings-samenwerking is van zeer groot belang. Het gaat deze keer niet om een vaag en weinig gedefinieerd pro ject zoals, helaas, vaak geschiedt bij internationale hulp-projecten. Integendeel, elke euro die ingeza meld wordt, zal overgemaakt wor den naar het kindertehuis in Chili. Dit betekent een hoop op een beter leven voor een concreet kind, met naam en toenaam bekend, dat op dit moment verla ten is of zich in een moeilijke situ atie bevindt." Dankzij Meerlo-Wanssum krij gen deze kinderen nu een concre te kans en wordt hen de mogelijk heid geboden om de vicieuze cirkel van armoede te doorbre ken. Bovendien kunnen de kinde ren onderwijs volgen om op deze manier niet de kans te ontlopen om waardig werk te vinden. "Wij geloven dat het noodzakelijk is om het buitengewone belang te vermelden van het bestaan van vrijwilligerswerk, zoals in Meerlo- Wanssum, georganiseerd en voortkomend vanuit solidariteit, werk waarmee dankzij uw inzet hulp wordt verleend aan deze kin deren, zodat ze hun huidige situ atie kunnen veranderen. Deze solidaire buitenlandse hulp is noodzakelijk, onvervangbaar en vormt een perfecte aanvulling op de binnenlandse activiteiten met hetzelfde doel." De consul sprak verder de hoop uit dat de Stichting Ontwikke lingssamenwerking een enthou siaste medewerking zal krijgen van alle inwoners van de gemeen te bij de inzamelingsacties. bleien ïoegepast: "rfèlp ons hel pen!" zeker gegeven het feit dat de mensen van deze stichting, zonder eigenbelang, een deel van hun tijd besteden aan het helpen van mensen die ze niet kennen. Het lijkt ons een mooi voorbeeld van hoe inhoud kan worden gege ven aan het woord solidariteit. Wat zou de situatie toch verschil lend zijn voor vele achtergestelde Op primitieve ivijze mensen in de wereld, als slechts een friein. percentage van hen die kunnen- helpenhet voorbeeld zouden volgen van zuster Hardy en de vrijwilligers van SOS Meer lo-Wanssum". Wilt u ook als vrijwilligers mee doen met SOS Meerlo-Wanssum? Bel dan secretaresse Karin Vest jens, tel: 0478692524. (Volgende week deel 2: het kinderproject in Chili) itiuitasc S e y Acre B B R PüiïdVdso: F 'v> T RoRflóniB l Mat Q 1 1 V 1 Jï 0 t PARAGUAY fc isSai c e 3 3 V Ssmafêo /"jS* In een sfeervolle ambiance vindt op zaterdagavond 21 december vanaf 19-00 uur het jaarlijkse kerstconcert plaats in de H. Lambertuskerk in Swolgen. Het concert wordt op touw gezet door fanfare Vriendenkring, het Jasha kinderkoor en het gemengd koor Unitas. Het concert krijgt een nieuwe dimensie door een optreden van tenor Pieter Huberts uit Venray met het gemend koor en een gezamenlijk optreden van de drie verenigin gen. Gezien de uitstekende akoes tiek van de kerk en de inspannin gen van de verenigingen, belooft het ook dit jaar weer een mooi kerstconcert te worden. Noteer ook in uw agenda: 25 december kerstavond. De nacht mis begint om 21.00 uur met muziek van fanfare Vriendenkring en het Gregoriaans koor. Op tweede kerstdag wordt in de kerk van Swolgen de gezinsmis gehou den, met medewerking van de jeugdfanfare. Aanvang: 10.30 uur. Om 21.00 uur begint de heilige mis met medewerking van het gemengd koor Unitas. CHi LI v_-a y ?unu jsSksMsfe»! I A B G N Tl,N I t Pa n; oyk j Ts'ilUCOri

Peel en Maas | 2002 | | pagina 21