leans 12 besluit heaterseizoen 2002 3 r o Opnamen voor cd Maxima in Dingus erstshow De Evenaar 2 HALEN, 1 BETALEN Omroep Venray Het literair café Venray-regio Flügel X-mas Party Jeopardy in Ysselsteyn 3 Tolkien Lexicon ÉÉÉf ei DECEMBERAANBIEDING VAN OORSCHOT MODE Snelheid Vernieler X-Pression in de Bonte Koe Kerst met ballen Live-muziek in Veltum Kids- en streetdance Meltin'Pot nieuwjaarsfeest TOLKIEN LEXICON bgramma|£choi|wburg Venray Donderdag 19 december 2002 - Pagina 15 houwburg Venray luidt theaterseizoen 2002 uit twee uitvoeringen van BS 12. 198" presenteerde "de Jeans- ipany met twaalf jofele talen- itaar allereerste avonuvullen- song- and dancpsifrtw. NU. ien jaar later, zal diezelfde icompany met een twaalfde bewijzen meer dan ooit The and only super spectacular the greatest hits of all times jn en tegelijkertijd eén nieuw fdstuk toevoegen aan de rst succesvolle never criling van dezp greatest hits! Dit !ke theatergebeuren' jsv^prdt resenteerd door ondéü|pde- Renske Hoeksema, Hartlief, Edwin Gerritsen, Ivar Costenoble. Hein Gerrits, Anne- marie Libbers en Elien Schilder. Richard Rodermond die ooit schitterde in Jeans 8 tekent nu voor de choreografie. Frank Fok ken, Bert Stoots en Olaf Windey zijn traditiegetrouw verantwoor delijk voor de respectievelijk de uitbundige kostumering, de speci fieke Jeanssound en de swingen de Jeansband. De muzikale leiding is als vanouds in handen van Bert Stoots en voor de choreografie is dit maal Richard Rodermond aan getrokken. Het kostuumontwerp is weer van de hand van Frank Fokken en het decor- en lichtont werp is van Janno Houtman. Het repertoire van deze geheel nieu we show omvat weer circa 50 zeer uiteenlopende songs. De show begint dit maal met onver valste rock. Verder brengt Jeans 12 onder meer, op geheel eigen wijze, een tribute aan Queen en geeft een hilarische kijk op het Duitse repertoire. Motown en disco komen ruimschoots aan bod en ook het Nederlandse lied zal niet ontbreken. De rest blijft een verrassing. vcede kerstdag houdt café de Evenaar een grootse kerst met twee bands. Om 18.00 start de Venrayse band,Street ner met Boudewijn Pelzyf, Bas Meygaarden en Grad 'Dijk- is Reeds twintig jaar boelen Irie heren in deze bezetting hun wervelende rock&roll !iek uit dc jaren 50 en' begin Nummers van ó.a. Eddy hcan. Buddy Holly. Elvis Pres- n The Stratc Cats zullen de ie passeren. Daarna is het de it aan Static. Static is in fljenig icht een unieke band. waar de basis werd'gelegd voor zijn lekende naam met goedver- ;de en opzienbarende 4ive- edens in Duitsland. België, ikrijk en de Mcderlandsfflele- Nu vele jaren later bestaat ic nog steeds en maakt de d klassieke pop muziek die roots heeft in de beste tradi van de Amerikaanse westco- rock Muziek waarin rock. folk. soul, blues en country zijn samen gesmolten. Arrangemen ten, het vier gitarenconcepl, strakke ritmen, hecht samenspel en knappe meerstemmige voca len maakt Static tot een band voor fijnproevers. Aanvang 18.00 uur, entree drie euro. Op het nieuw jaarsmatinee in de Evenaar speelt dit jaar Alice's Restaurant Deze opzienbarende Venrayse band maakt muziek vanuit een Iers- Engelstalige folk achtergrond. Daarbij worden er regelmatig uit stapjes gemaakt naar blues en top 40 werk. De optredens zijn akoe stisch of versterkt waarbij de band zich zoveel mogelijk onder het publiek begeeft. Alice s Res taurant bestaat uit: Yvonne (bas. banjo, fluit, zang) Peter (gitaar bas bouzouki zang) Henk (drums rit mes zang) Hans (accordeon zang) Ham (mondharmonica, ritmes zang) Gerard (gitaar viool mando line bas zang). Aanvang 17.00 uur, entree 2.50 euro. ot We damesbroeken onder andere van de merken rosmer b rax gardeur les bleus (de broek met de laagste prijs is gratis) Grotestraat 73, Venray Helmcnd, Roosendaal, Boxmeer, Breda, Oss De tijd van terugblikken en Jaar overzichten komt er weer aan, en ook het programma Prime-time omkomt hier niet aan. Op zater dag 21 december gaat het pro gramma nog een keer terug naar 26 januari. Toen werd het heuglij ke feit van de 1000ste uitzending gevierd in de Witte Hoeve in Ven ray. Een keur van artiesten zorg den ervoor dat dit een onvergete lijke middag werd. Ook heeft Prime-Time zijn best gedaan om tijdens deze uitzending geld in te zamelen voor de Clini-Clowns. Al het opgehaalde geld werd deze middag bijeengebracht in de Witte Hoeve. Luister zaterdag tus sen 3 en 5 uur nog een keer mee naar deze 1000ste aflevering van Prime-Time, en geniet mee van: De Touchin' Tongues, Freax, Geert Pelzer, Janinne (van KAJA) en de wanssumse band Diep Sjit (het tegenwoordige Ondiep.) In Waar zijn dc troubadours geble ven? is donderdag het duo Die Twee te gast van 21.00 tóf 22'.00 uur naar aanleiding van hun eer ste cd Nim d'n Tijd. Het program ma wordt voorafgegaan door Gèr Gedoan van 20.00 tot 21.00 uur. Wie in de Gemeentegids, onder het hoofdstuk. "Cultuur en vrije tijd", naar het Literair Café Venray-regio zoekt, zal verbaasd opmer ken dat in die Gemeentegids onder het specifieke kopje "Cultuur" wel,het Oranjecomité en het Agro-toerisme op het platteland te vin den zijn, maar iets wat op "literatuur" lijkt is daar niet te vinden. Wel wordt het inmiddels in de Venrayse cultuur verankerde -en in een Carnavalvierende gemeente mag dat wel gezegd worden-11 jari ge literair café in de gids genoemd: Kijk onder "Diversen" en men vindt daar een plaatsje ingeruimd voor het zich op breed terrein mani festerende literaire café. Óf de samensteller van de gids kan zich niets bij een Literair café voorsteilen óf -en dat is te hopen- hij bedoelt met de rubricering onder "Diversen" dat de activiteiten en de maatschappelijke contac ten van de "Stichting Literair Café Venray-regio" zeer divers zijn. In het laatste geval slaat hij de spijker op zijn kop! Terugkijkend op het afgelopen jaar valt het oog op de veel publiek trekkende schrijversavonden en -ochtenden. Jessica Durlacher, Fleur Bouigonje. Mozes Isegawa en de met niemand te vergelijken Jan Wol kers bezochten Venray. Het alter ego van Godfried Bomans was door samenwerking met de schouwburg, daar onlangs te zien. Een apane inspanning verrichtte het literair café in het kader van de kunstmanifestatie "de Waan". Kwalitatief en kwantitatief mochten de initiatieven er zijn: De voorstelling van "De Hoer en de Moorde naar" in de schouwburg van St. Anna, het optreden van Anita Bijvoet met gedichten van Bertus Aafjes in het Theehuis, de lezingen van Anita Heffels en Anton Kroft en de (fototentoonstelling "Te gek voor woorden" over psychiatrie en literatuur, samen met de bibliotheek georganiseerd, moeten hier genoemd worden. Verder was er nog het kunstwerk van de Raavlandjongeren: een dichtregelproject in de ber ceau van het St. Anna-terrein, waaraan vele bezoekers spontaan mede werkten door ook "waanzinnen" op plexiglas te schrijven. Pas onlangs werd kunstmanifestatie de "Waan' literair afgesloten met de prijsuitreiking van de zo succesvolle landelijke amateurschrijf wedstrijd "Hoe Raadselig de Geest". Van heinde en ver kwamen de inzendingen: van Buitenpost in Friesland tot Zoutelande in België, van Enschedé tot Rotterdam en Hoorn! De amateurschrijverskring was actief in de kapel van Holthees, de maandelijks dichtregelwedstrijd Doe mee met het literair café" in "Peel en Maas" beleefde zijn honderdste aflevering, er was een literai re avond voor de bewoners van Schuttersveld en samen met Malle moer verbreidde het literair café het kerstgevoel. Is er ook toekomst voor het Literair café? Het antwoord is ja! Gezien de enthousiaste reacties op de genoemde activiteiten, gezien ook de antwoorden en de medewerking, die het Literair Café bij al haar vragen krijgt, lijkt er nog een lang en gelukkig leven voor deze jeugdige Venrayse culturele telg weggelegd. Op kortere termijn is er de jubileumuitreiking van de Raadselige roos. De tiende editie van deze regionale schrijfwedstrijd wordt op 19 januari afgesloten. Marion Bloem en Léon de Winter staan in de start blokken om naar Venray te komen. Samen met de VU van Amsterdam probeert het Literair café voor de maand april een dichter voor een uitgebreid interview te strikken. De website www.literair-cafe-venray.nl krijgt binnenkort een nieu we jas. Voorhet nigmve seizoen, dat de tweede helft 2003 begint, staat het programma in de steigers. Het enthousiasme van het bestuur van het Literair Café is groot. Het wenst voor het nieuwe jaar de 165 dona teurs en 'alle sympathisanten een groots en meeslepend leven toé! Paul van Doesum, voorzitter Literair Café Venray-regio Op de Peelweg controleerde de politie vrijdag de snelheid van 1060 passanten. Hiervan over schreden er 100 de maximale limiet van 80 km per uur. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 115 km per uur. De politie van Venray heeft een 24-jarige inwoner van Venray aan gehouden die enkele vernielingen had aangericht bij een kantoor pand aan de Stationsweg. Aanlei ding voor de vernielingen vormt de ergernis van de verdachte wegens een financiële kwestie Toen de politie ter plaatse kwam was de verdachte verdwenen. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Zondag 22 december staat er een onbetaalbare en professionele band in de Bonte Koe. Menigeen zal de zangeres (Pascalle) al ken nen van haar legendarische optre dens tijdens de Smartlappendag. de Top 100 Allertijden en het Vas- telaovescafé. Nu komt zij met haar band X-Pression naar de Bonte Koe om iedereen te laten zien wat zij normaal gesproken achter zich heeft staan. Deze geweldige coverband zal vele wereldberoemde hits laten horen, van rock 'n roll tot soul en van funk tot disco. Allemaal feestnum mers die jullie gegarandeerd aan het swingen krijgen. Trek je dans schoentjes aan en kom zondag vanaf 20.00 naar de Bonte Koe. Entree drie euro. Feest op tweede kerstdag. Na het enorme succes van de vorige keer komen dc dis- codudes van de LandiDandiDodo- DildoDioxoSoundParade weer naar de Bonte Koe. Geheel in kerstsfeer zullen deze jongens jul lie allemaal weer aan het dansen krijgen, tot het zweet ervoor zorgt dat je glitterblouse aan je lijf kleeft en je afropruik van je kop kriebelt. Het geheim? Een knalro ze platenkoffer gevuld met aanste kelijk vinyl, melige spelletje en candy voor tussendoor en drie knappe en doldwaze deejays in geweldige outfits die het geheel aan elkaar lullen. Schaam je als je deze act nog nooit gezien hebt. Aanvang 22.00 uur, entree twee euro. In Jera'70 in Ysselsteyn vindt op donderdag 26 december, tweede kerstdag, een Flügel X- mas Party plaats. Geheel in de stijl van Winterberg en Tirol presen teert Jera'70 de spetterende nieu we show van Flügel: de Flügel Dance drive-in show. Dit is een show die boordevol verrassingen en feest zit. De show bestaat uit een ski-jay vergezeld van drie dan seressen/promotie dames. Ook zal er op deze avond een optre den zijn van een apres ski artiest. De promotiedames zullen samen met de dj ook verschillende spel letjes met het publiek doen. Óok de JERA-medewerkers zullen gewoon voor je klaarstaan om je te voorzien van een lekker ijskoud drankje. De avond begint om 20.00 uur. de entree is vijf euro. In café 't Veule in Veulen vindt zaterdag 21 december een live muziekavond plaats met als motto Kerst met ballen. De avond begint om 22.00 uur en de muziek wordt verzorgd door de band Shake Before Use uit Horst. De heren van Shake Before Juse zullen inge studeerde kerstliederen in een stevig jasje ten gehore brengen. Door de topgitarist van Mot her's Finest, John Hayes, de drum mer van Vengeance. Paul Thissen, en de bassist van onder andere Action in DC, Barend C.ourbois, is een nieuwe band opgericht met dc naam Maxima die een com pleet nieuwe rockstijl neerzet. Op zaterdag 21 december speelt Maxima dus maximaal in jonge rencentrum Dingus in Venray. Tij dens het concert zullen er opna mes worden gemaakt voor een later uit te brengen live-cd. Geen voorprogramma dus. de heren willen in drie sets de hele avond er voor gaan, voor het publiek en ook voor henzelf. Als Barend Courbois met zijn 4-snarige Fen- der-bass samen met een drummer op het podium bezig is, lijkt het alsof er een v ierkoppige band aan het spelen is. Hij is een muzikale durfal met gevoel voor melodie en heeft dan ook nog eens een mooi kapsel. Barend speelde met Whitesnake, Walther Trout, Bert Heerink. Vandenburg. Vengeance en natuurlijk met Action in DC. Paul Tissen op drums combineert de wazige ritmische haast van Keith Moon, met militaire aanval len van Cozy Powel die voor twee tellen. Paul speelde bij Vengean ce. De gitaartaken en de leadzang in de band liggen geheel in han den en in het hart van John Hayes, de interplanetaire en inter continentale bezoeker van alle richtingen en de navigatie in de rockmuziek. Zijn missie in de muziek is simpelweg gaan, waar geen ander ooit geweest is. Het is deze positieve liefde van alle invloeden die Maxima alle punten geeft in dit realtime muziek uni versum. Zijn stem en tekstuele standpunten hebben geen genade voor de imperfecte aard van het leven, liefde en dagelijkse bulls hit. John speelt bij Mother's Finest, schrijft en produceert voor Jeckyl en schrijft en werkt op dit moment veel voor Fools Fatal en Kane. Het concert begint om 20.30 uur, de zaal is open om 19.00 uur, entree: vijf euro. Daags nadat de formatie Clover hun eerste CD heeft gepresen teerd bij Jera '70 zal Ysselsteyn op zaterdag 21 december opnieuw in het teken van rockmuziek staan. Dan zal bij Herberg de Peel de Noord-Limburgse rock-cover for matie Jeopardy optreden. Jeopar dy zal voor de bezoekers de kerst periode met hun daverende, vette rocksound perfect inluiden. Jeo pardy timmert aan de muzikale weg vanaf augustus 2000 nadat gitarist Luc Schell in de zomer van dat jaar op zoek is gegaan naar muzikanten die met hem het nieu we avontuur aan durfden. Luc had jarenlang gespeeld in de suc cesvolle formatie Noisv Stuff. Als eerste werd toetsenist Joost Zegers uit Horst aangetrokken gevold door bassist Ton van Els. Ton is afkomstig uit de jazz/fusion hoek en vond het maken van rock muziek een nieuwe uitdaging. Voor het vocale gedeelte werd de uit Venray afkomstige Rudy Nova bereid gevonden om zich bij Jeo pardy te voegen. Ook Rudv behoort tot de ervaren muzikan ten uit de regio. Als laatste werd via De Vondst eindelijk een drum mer gevonden. Pierre - Pieter i- Denissen uit Afferden had voor_d£ gein een advertentie gezet in De Vondst waarin hij zijn dienstengfc. drummer aanbood. Als drumrwg- van Scapegoat en Harvest werd/ Pierre een drummer gevonden g het harde werk niet schuwt. Jeopardy probeert zichzelf onderscheiden door een zorgvul dig repertoire samen te stellen met nummers die niet of nauwe lijks door andere rock-cover bands worden gespeeld. Zo wor den nummers gespeeld van actu ele bands zoals Limp Bizkit, Kane of Papa Roach en komen songs voorbij van de oude rotten in de rock muziek zoals Deep Purple, Van Halen en ZZ Top. Een optre den staat garant voor een energie ke show en een groot feest van herkenning voor de ware rock liefhebber. Entree drie euro. Wijkvereniging Veltum houdt op zaterdag 28 december een avond met live-muziek in het wijk centrum. De alom bekende forma tie Harry en de rest tekent daarbij voor een lekker blues-avondje. De aanvang is 21.00 uur en de toe gang is gratis Bij voldoende belangstelling wil de wijkvereni ging dit soort muziek avonden vaker gaan aanbieden in het wijk centrum. Op maandag 23 december vindt de afsluiting plaats van dit seizoen van dansvereniging Opan- ka. Van 18.30 tot 19-30 uur is iedereen welkom in het wijkcen trum Veltum in Venray om te komen kijken wat de groepen dit seizoen hebben geleerd. In janu ari gaan ze weer van start met de lessen op 27 januari 2003- Kidsr dance voor groep 1 t/m 4 op maandag van 15.15 -16.00 uur, en voor groep 5 t/m 8 van 16.00 - 16.45 uur, in basisschool de Vlas wei in de wijk Landweert. Street dance van 12 t/m 18 jaar. ook op maandag van 18.15 - 19-15 uur, in wijkcentrum Veltum. In beide groepen is er nog plaats voor nieuwe leden. Dit geldt ook voor de cursussen Internationale dans voor volwassenen. Vind je het leuk om te dansen, kom dan eens kijken in januari. Een partner is niet nodig, want ze dansen voor namelijk in een kring op leuke internationale muziek uit diverse landen. Er is een groep op maan dag van 21.00 tot 22.00 uur en een groep op dinsdag van 9 30 tot 11.00 uur. Het komende seizoen wordt extra leuk, want alle groe pen (ook kidsdance en streetdan ce) mogen in juni optreden tij dens het festival in de schouwburg van Venray, vanwe ge het 25-jarig jubileum van Opan- ka. Voor nadere informatie of aan melden, bel naar Jolanda Jaspers, tel. 0478-510995 of e mail naar info@opanka.nl. Bezoek ook eens website: www.opanka.nl. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Oud en nieuw vier je in de dvq- naar. Meltin'Pot is de naam taA het feest dat je nog lang zal hfei^ gen. In Room 1 mixen dj's OTB en ErCee house muziek van-dé afgelopen vijftien jaar. vanaf-di Summer of Love ('88, het legend arische jaar waarin house zo'è beetje begon) tot aan de Wintel- of Madness ('02, het legendari sche jaar waarin de eerste Meltinj Pot wordt gehouden). De in Ver ray legendarische OTB (Don Fi ken) zal sinds lange tijd weer eens in Venray te horen zijn. Enküle jaren geleden draaide hij tweewe kelijks voor volle zalen in de Din gus Dance Department. Met zij t huidige project Funckarma (ee i samenwerking met zijn broer Roel) gooit hij hoge ogen in bó nen- en buitenland. Het is dez|e avond zal hij zowel oude als nieü- we vinvlplaatjes ten gehore brei - gen. Dit doet hij samen met Erye (Rick Clëphas), nog zo n ofyd bekende in Venray. Hij heei^ ii binnen en buitenland gedraaide is van alle markten thuis. Kortom een dampende housezaal met twee deejays van formaat. In Room 2 draaien 100%SuJzi): (Susan Swinkels) en In-de-wai;rife (Barry van Zwol) allerlei uitbundi ge feestmuziekstijlen zoals distó, soul, funk, pop, part)r, eighties en hip-hop die geen moment zulleh vervelen. 100%Suzie is een oog verblindend mooie vrouwelijke plaatjesdraaier die al menig feestjë op zijn kop heeft gezet. Uitbundig is haar middle-name. Van Abba tot Destiny's Child en van de Weat- hergirls tot aan Madonna, ze komen allemaal voorbij. In-de- warrie zal deze avond veel zwarte muziek draaien van James Brown tot Sugar Hill Gang en van Herbié Hancock tot aan LL Cool J. De ver ste muziek van heel Venray tij dens de jaarwisseling! Deze smelt kroes wordt het feest van het jaar dus ben er snel bij. Voorverkoop is 10,- euro en aan de deur 12,50 euro. Kaartverkoop is reeds gestart bij de Evenaar, dagelijf geopend vanaf 16.00. ReserveÜ is ook mogelijk via mail: meljj pot2002@hotmail .com Het feest zal beginnen 23.00 en eindigt rond 06.00 uTf Volgende Meltin'Pot feest is gepland op 8 maart in de Evenair met deejays Leroy en St. Paul (Groove-Tube Lowlands en Tivoli Utrecht). Boekrecensie in Peel en Maas Het nieuwe Tolkien Lexicon is de onmisbare gids bij de door J.R.R. Tolkien geschapen wereld van De Hobbit en In de ban van de Ring. Met zijn epos over de strijd om het bezit van die Ene Ring, overdonderend in beeld gebracht in de filmcy clus The Lord of The Rings, schreef Tolkien meer dan een spannend verhaal. Hij creëerde een wereld. Een wereld met zoveel gedetailleerde informatie dat het voor de lezer en bioscoopbezoeker bijna onmo gelijk is deze wereld in zijn volle omvang te overzien. J. E.A. Tyler verzamelde alle gegevens over personages, volken, landen en koninkrijken, en ook over de taal van Mensen. Dwergen en Elfen. Het resultaat is dit omvangrijke handboek, deze Who is Who' van Midden-aarde. In alfabetische volgorde vindt de lezer niet alleen de gedetailleerde levensbeschrij ving van hoofdfiguren als Bilbo, Frodo. 'Stapper' Aragorn en Eirond de Elfenkoning, maar van iedereen die in het werk van Tol- The Lord of the Rings kien voorkomt. Een onmisbare gids voor alle fans van The Lord Of the Rings, maar ook voor de erva ren Tolkien-lezer die geïnteres seerd is in de onderliggende geschiedenis en het naadje van de kouw wil weten. Dit boek is otjk te koop bij boekhandel Van dén Munckhof in Venray en ko£t 24,75 euro.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15