Roekenbosch is een eest voor de hele familie Meerlo-Wanssum Blitterswijck wil herkenbaar kunstwerk met kleine letter k "Het is een echt dorpstoernooi en dat moet zo blijven" itkeringsfraude :htpaar irkeerplaatsen bij innehof Kerstwandeling St. Willibrordusgilde Zaaltoernooi SV Geijsteren Abonnement op Peel en Maas 'EEL EN MAAS FAMILIE-RESTAURANT taurant 't Roekenbosch feest voor de hele fami- iet alleen door de kwali- an de keuken, maar ook de sfeer en gezelligheid ;t kindvriendelijke res- nt uitstraalt. De zaak van n en Geert Gorree is tigd op het terrein van dowpark Het Roeken onderdeel van de Land- :enparks groep. Na ruim jaar op tal van feesten ijen de partycatering ;d te hebben, besloten horecamensen bij uit- ilangs te stoppen met [activiteit. Ze gaan zich lijk met hart en ziel rich- het familierestaurant, terview. is dus niet zo dat Marian en de horeca vaarwel zeggen tut niet, maar vanwege per- jke redenen en de toene- e drukte in het restaurant, en ze (op een aantal projec ts wel met de arbeidsinten partycatering. In de afgelo- iren maakten ze veelvuldig ipwachting op feesten en n in de omgeving. En den ze een goede naam catering liep geweldig en look erg plezierig werk om i", zegt eigenaar Geert Gor- :t heeft in al die jaren een gedeelte van de omzet lid, zeker ook in de eerste Maar we hebben nu beslo ten om ons volledig te richten op het familierestaurant, dat gelukkig ook voortreffelijk loopt." En dat is niet zo raar, want het werkterrein van Marian en Geert Gorree bestaat uit een 400 stoelen tellend en van riante serre voor zien restaurant voor a la carte diners en familiebuffetten, een extra zaal voor besloten feesten, conferenties of vergaderingen, een ruim terras en een grote bar met vier bowlingbanen en een amusementscentrum met kans spelautomaten, behendigheids spelen, een pooltafel en een aan tal kinderattracties. Bezoekers hebben vanuit de bar uitzicht op het overdekte zwembad van het 220 bungalows tellende park. Ook kunnen de bezoekers mid- getgolfen of een bezoek brengen aan de speeltuin en/f kinderboer derij. Keuze genoeg, voor jong en oud. Enorm in trek zijn de familie buffetten op zaterdag (met live muziek) en zondag. Dat is voor een groot deel te danken aan de Speciale aandacht voor de kinde ren. "Gezinnen met kinderen zijn onze doelgroep", legt Geert Gor ree uit. "Als ouders hier uit de buurt aan hun kinderen vragen waar ze willen eten, kiezen ze vaak voor 't Roekenbosch. We richten altijd een speciaal kinder buffet in, op kinderhoogte, zodat de kinderen zelf hun menu kun nen samenstellen. Dat vinden ze prachtig. Ze mogen zelf opschep- Geert en Marian Gorree hopen vele gasten in hun restaurant te mogen ontvangen pen, of kunnen bij de kok een pannenkoek bestellen." TROTS Maar natuurlijk brengen ook de bezoekers van het vakantiepark regelmatig een bezoek aan het restaurant, om een hapje te eten. wat te drinken, te bowlen, of even bij te kletsen. "Ons restau rant draait voor ongeveer de helft op bezoekers van het park", zegt Marian Gorre. "Vooral doorde weeks, in het weekend trekken we bezoekers uit de hele regio, tot wel zestig kilometer uit de buurt. Dat wc vaak dezelfde gezichten terugzien, is alleen maar een goed teken. Een teken dat de mensen het bij ons naar hun zin hebben. Ja, we zijn trots op wat we hier hebben weten op te bouwen." Want nadat ze jaren lang een eethuis annex cafetaria runden in Meerlo (onder de naam De Hap, later eethuis Gorree), streken Geert en Marian in 1991 in Blitterswijck neer. "Een enorme uitdaging", aldus Geert Gorree. "We moesten helemaal vanaf het nulpunt beginnen. Het park had namelijk enkele jaren dienst gedaan als asielzoekerscentrum. Het heeft enkele jaren geduurd voordat de mensen weer de weg naar het park en ons restaurant vonden, maar nu loopt 't Roeke- nosch weer als een trein. Maar het heeft ons wel bloed, zweet en tranen gekost." IDEALE MIX De mix van vakantievierders en gasten uit de omgeving werkt prima, zo blijkt. Doordeweeks brengen vooral veel toeristen een bezoek aan het restaurant, men sen die in Blitterswijck komen genieten van de mooie natuur, de Maas, en het land tussen Peel en Maas. Mensen die tijdens hun vakantie een bruisend uitgaansle ven om de hoek willen hebben, boeken hier dus geen bungalow. Het park wordt dan ook voorna melijk bevolkt door gezinnen met jonge kinderen en vijftigplussers. En dat zijn nu juist ook de catego rieën waarop restaurant 't Roe kenbosch zich richt. "Hoewel de exploitaties van park en restau rant strikt gescheiden zijn, mogen bezoekers van ons restaurant ook gebruik maken van de faciliteiten van het park", zegt Geert Gorree. "We hebben hier dus ook veel kin derfeestjes, met name op woens dag- en zaterdagmiddag. In veel gevallen gaan ze eerste zwem men, midgetgolfen, bowlen of ravotten in de speeltuin voordat de frieten of pannenkoeken op tafel komen. Die combinatie werkt uitstekend en willen we in de toekomst nog verder uit gaan bouwen." aanleiding van een ip week door de politie de basiseenheid Horst rolde hennepkwekerij in i lo, is door de sociale erche van Venray, ook zaam voor de gemeente lo-Wanssum, een onder- ingesteld naar uitke- ifraude door de bewo- Bij de ontmanteling van ?nnepkwekerij stuitte de op bankpapieren van ank in Luxemburg. het onderzoek van de socia- herche blijkt dat het echt ten onrechte aanspraak |t op de Wao-uitkering aan- tile Abw-uitkering van de gemeente Meerlo-Wanssum. Op de Luxemburgse bank heeft het echtpaar een aantal rekeningen op naam staan, waarop totaal een bedrag van ruim 79.000,- staat. Tijdens de verhoren bekende de man dit geld in 1999 te heb ben ontvangen naar aanleiding van een ongeval in 1994. In 1999 was hem een schade-uitkering toegekend en uitbetaald van 212.650,- 96.496,36). De socia le dienst en de gemeente Meerlo- Wanssum was hierover niet geïn formeerd. Betrokkenen worden voorlopig uitgesloten van het recht op uitkering en de uitkering over de afgelopen jaren tot een bedrag van ongeveer 21.000,- moet worden terugbetaald. lo-Wanssum gaat twaalf parkeerplaatsen bij het complex Zonnehof in Tien- inleggen. De gemeente stelt oor een krediet beschikbaar 0.000 euro en dekt de kos- uit de post 'Bovenwijkse aeningen'. De bewoners- W nissie Zonnehof heeft de I ente diverse keren gevraagd e parkeersituatie ter plekke rbeteren. Door uitbreiding iet aantal bewoners dat een bezit, is er namelijk een :k aan parkeerplaatsen bij 'ooncomplex ontstaan. Zon- f is een wooncomplex met p/ oningen voor senioren aan pernadettelaan in Tienray. woningen zijn verdeeld in ringvormige wooncom- 'n van 22 woningen. Het rhoud en beheer van deze UI ngen valt onder de verant- 'delijkhcid van de wonings- ng Balans. De bewoners zijn namelijk ouderen van rond )/j 'jaar, maar ook 55-plussers n deel uit van de bewoners- groep. Het zijn deze 55-plussers die vaak nog een auto bezitten en zij dringen al enige tijd aan op de aanleg van extra parkeerplaatsen. Er zijn in totaal achttien autobe zitters onder de bewoners. Een aantal oudere bewoners heeft zich voor een plek in een verzor gingstehuis ingeschreven en het aantal oudere bewoners zal in de loop van de tijd door natuurlijk verloop verder verminderen. De nieuwe plaatsen worden naar ver wachting van de gemeente door 'jongere ouderen' opgevuld, zoals de laatste twee jaar al het geval is geweest. Het aantal autobezitters zal hierdoor nog verder stijgen, aldus de gemeente. De gemeente wil bij allebei de woonringen de parkeerplaatsen verder uitbrei den door de vier plantenbakken te slopen en daarvoor in de plaats per bak twee parkeerplaatsen aan te leggen. Ook stelt de gemeente voor om op het gazon grenzend aan de kloostertuin nog eens vier extra parkeerplaatsen te realise ren. Het Kon. St. Willibrordusgilde in Geijsteren houdt op tweede kerstdag, donderdag 26 decem ber, weer zijn jaarlijkse kerstwan deling. Een activiteit waarmee het gilde al ruim 35 jaar geleden is begonnen en die nog steeds veel belangstelling trekt. Natuur lijk zijn er weer twee routes (een lange van zo'n twee uur en een kortere) uitgezet door bossen en landerijen van Landgoed Geijste ren. Er is in de route een pauze plaats opgenomen, waar warme chocomel of koffie verkrijgbaar is. De pauzeplaats is dit jaar bij de Rosmolen, de molen zal dan in werking zijn zodat men kan zien hoe men van graan meel maakt Deelnemers kunnen starten tus sen 11.30 en 14.00 uur in het gil- dehuis, zaal de Kei aan de Nieuw- landsestraat in Geijsteren. De deelnamekosten bedragen 1,50 voor personen van 16 jaar en ouder. Kinderen tot en met 10 jaar lopen gratis mee, en voor jeugd van 11 tot en met 15 jaar is de deelnameprijs 0,70. Daar voor krijgt u een prachtige wan delroute met vragen, u maakt ook nog kans op een prijs, als u de vragen goed beantwoordt. De tijd die u nodig hebt voor de route speelt geen rol, maar rond 16.45 uur stopt wel de inname van de vragenformulieren. Men kan deel nemen met een zelf samengestel de groep, maar ook als eenling. Een mooie gelegenheid dus om nog eens te, kunnen genieten van natuur en landschap in Geijsteren en om lekker actief bezig te zijn. Dat geldt voor jong en oud SV Geijsteren houdt op zon dag 29 december een zaal voetbaltoernooi voor haar actieve leden, oud leden en vrienden/bekenden. De deel nemers staat vrij om een introducé mee te nemen. Deze activiteit is bedoeld om tijdens de feestdagen de voetbal niet te vergeten en om gezellig een middag/avond samen te zijn met diegenen waar zoveel jaren mee gevoet bald is of nog zoveel jaren mee gevoetbald wordt. Deze activiteit zou natuurlijk ook nieuwe leden op kunnen leve ren die ook op de grasmat in Geijsteren een wekelijks par tijtje mee willen spelen. Het toernooi vindt plaats in de splinternieuwe sporthal in Meerlo, gerund door oud - Geijsternaar Twan Kleeven met zijn vrouw Gertie. Het toernooi begint om 16.00 uur en duurt naar gelang het aan tal zestallen tot ongeveer 19.00 uur. OPGAVEN Opgave kan geschieden bij Bram Derikx, Graaf van Schellaertstraat 22, 5862 AT Geijsteren, tel. 0317 - 420714 of 0478 - 531958 weekend Per email kan natuurlijk ook: bram.derikx@wur.nl. Aan de deelname zijn verder geen kosten verbonden. Aanmel den in ieder geval voor 27 december en geef behalve je introducé ook je favoriete profclub aan, zodat daar met de indeling rekening mee gehouden kan worden. tEN MAAS irt en Marian Gorree stoppen met partycatering Donderdag 19 december 2002 - Pagina 13 Postcode Woonplaats. Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: v" ,1 Een herkenbaar en fatsoen lijk kunstwerk moet Blitters wijck gaan opsieren. Als het aan de dorpsraad en de gemeente Meerlo-Wanssum Ügt wordt het geen kunst met een grote letter K, maar een decoratief kunstwerk met een kleine letter k, die bijvoor beeld de saamhorigheid van de inwoners van het dorp uit beeldt. "De burger moet vol gens ons niet zeggen: 'wat stelt dat nou voor', maar de kunst meteen kunnen plaat sen. Wellicht is het kunstwerk in te passen in de w andelrou- te", zei wethouder Beterams tijdens het werkbezoek van het college aan het dorp. Samen met de inwoners wil de dorpsraad gaan overleggen over het hoe en wat van het kunst werk en de locatie. Wensen en ideeën voor het kunstwerk kun nen dan ook bij de leden van de dorpsraad gespuid worden. De dorpsraad wil verder een comité van aanbeveling oprichten met daarin mensen die samen met het college van de gemeente Meerlo- Wanssum gaan praten over het kunstwerk. Net als Wanssum is ook Blitters wijck deze raadsperiode aan de beurt om een gemeentelijk kunst werk te krijgen. Eerder kregen Geijsteren, Meerlo en Tienray al hun eigen kunstwerk Wanneer Swolgen aan de beurt is, is nog niet bekend. Vooral het kunst werk in Meerlo kreeg tijdens de bijeenkomst in het gemeen schapshuis van een aantal aanwe zigen de loftrompet toegestoken. Herkenbaar, mooi, karakteristiek voor het dorp. SUBSIDIES Het college van de gemeente Meerlo-Wanssum startte onlangs de procedure op voor het plaat sen van een kunstwerk in Blitters wijck. De komende tijd wordt samen met de inwoners van het dorp bepaald wat het kunstwerk moet uitbeelden en waar het moet komen te staan. Daarna wordt bekeken wat de mogelijk heden zijn en hoe zo'n kunstwerk zou passen in het gemeentelijk beleid. De gemeente Meerlo- Wanssum probeert namelijk ook om provinciale subsidies voor het project te krijgen. Maar dan moet het wel aan een aantal bijzondere voorwaarden voldoen, vertelde wethouder Beterams. Volgens de dorpsraad zou het beeld de saamhorigheid onder de bewoners en het rijke vereni gingsleven in het dorp moeten uitbeelden. Ze denkt daarbij aan de overstroming van de Maas in 1995, waarbij iedere bewoner de handen uit de mouwen stak om nooddijken aan te leggen en het wassende water te stoppen. De beste locatie zou volgens de dorpsraad bij het gemeenschaps huis zijn, maar de inwoners mogen ook met andere locaties en ideeën op de proppen komen. Zoals u in de afgelopen weken al heeft kunnen lezen, heeft de redactie wekelijks een of twee pagina's ingevuld met nieuws, achtergrondverhalen en andere wetenswaardigheden uit de zes schilderachtige dorpen die één gemeente vormen. Ook voor sportnieuws uit Tienray, Swol gen, Blitterswijck, Geijsteren, Wanssum en Meerlo is ruimte gereserveerd, zoals u op de sport pagina's van Peel en Maas kunt zien. De komende maanden blijft de redactie aandacht besteden aan nieuws uit Meerlo-Wanssum en wil ze het redactionele gedeelte zelfs nog verder gaan uitbreiden. 't Trefpunt Tienray zet handboogsport in het zonnetje Mannen en vrouwen met een scherpe blik en een vaste hand zijn in het voordeel bij het uitoefenen van de populai re handboogsport. Mensen met stalen zenuwen, die zich door niets en niemand van de wijs laten brengen, die zich niet laten beïnvloeden door de omstandigheden. En niet door intimidaties en protesten, want de pijl moet gewoon met een fraaie curve in de roos belanden. Zo ook in Tienray, waar afgelopen weekend het traditionele dorpstoernooi werd gehouden. Een verslag. Bijna honderd inschrijvingen telde de organisatie van het eve nement, dat al acht jaar een begrip is in het ruim duizend inwoners tellende dorp. Een begrip is ook de plaatselijke hand boogvereniging, een bruisende club, die met kampioenschappen in binnen- en buitenland, van bij voorbeeld Twan Cleven, in de loop der jaren een goede naam in de handboogwereldje heeft opge bouwd. De wedstrijden in de overdekte handboogsportaccommodatie aan de Nehobolaan in Tienray ston den open voor inwoners en per sonen die een persoonlijke of zakelijke relatie hebben met het kerkdorp. Organisator en omroe per van het populaire evenement Jos Wismans keek afgelopen zon dag tevreden terug op het verloop van het toernooi. "De sfeer, een biertje drinken en een pijltje schieten. Daar doen we het voor", zegt de Tienrayse handboogschut ter enthousiast. "Maar uiteraard spekt zo'n schietfestijn ook de kas van de vereniging. En geld kun nen ook wij wel gebruiken." De organisator vindt het prach- Ook de komende weken ontvangen de inwoners van de gemeente Meerlo-Wans sum nieuwsblad Peel en Maas nog gratis in de brievenbus. Met ingang van 2003 wordt de gratis verspreiding (huis aan huis) van de wekelijks op donderdag verschijnende abonnementenkrant echter gestopt en ontvangen alleen abonnees Nieuwsblad Peel en Maas. tig dat de gastschutters zo gedre ven met de wedstrijden bezig zijn. De deelnemers krijgen van de ver eniging voor een weekend een boog en pijlen, maar worden tij dens de wedstrijden goed in de gaten gehouden door de instruc teurs. die zorgen voor een veilig en sportief verloop van het evene ment. Sommige schutters nemen zelfs hun 'gelukspijlen' mee naar huis, om die de volgende dag weer mee te nemen naar het toernooi. "Of ze verstoppen ze", zegt Jos Wis mans lachend. "Dat is wel lachen. Het is een echt dorpsfeest en dat moet zo blijven." Het evenement werd voor het eerst op poten gezet tijdens de viering van het 25-jarig jubileum van de vereniging in 1997. De teams bestaan uit vier schutters, die tijdens drie voorronden vijK tien wedstrijdpijlen schieten. Na de laatste voorronde die zondag middag om 14.00 uur werd ver schoten, wetd de ranglijst opge maakt en de acht beste teams uitgenodigd voor de finale, die vervolgens volgens een knock- out-systeem werd afgewerkt. Voor de derde keer op rij werd de vriendenformatie 'Oewië' win naar van het toernooi, door in de finale de ervaren kaartclub 'Scher pe Oëge' overtuigend te verslaair. Derde werd de vriendengroep 'Schröbelaer' die haar debuut met een prachtige bronzen medaille wist te bekronen. Volgend jaar wordt het dorpstoernooi op 12. 13 en 14 december gehouden. Maar dat kan niet zonder de hulp van u. Dus: Heeft u tips of suggesties, dan houdt de redactie zich altijd aanbevolen. Wellicht stuurde u in het verle den uw berichten alleen naar het plaatselijke dorpsblad of naar andere week- en/of dagbladen, sinds kort zijn uw berichten (het liefst per e-mail in Word-bestand aangeleverd) ook bij Peel en Maas van harte welkom. Ook bijdragen en tips over jubilea, achtergrond verhalen, bijzondere activiteiten) zijn van harte welkom. Peel en Maas Grotestraat 68, 5801 BH Venrav Tel: 0478-582727 Fax: 0478- 510916 E mail: redactie® vanden- munckhof.nl Wilt u ook in 2003 Peel en Maas blijven ontvangen, dan kunt u gebruik maken van onderstaan de bon. Een jaarabonnement kost u slechts n 00 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Pierre Janssen was afgelopen iveekend een heilsè handboogschutter met een vaste hand en een scherp oog

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13