ieuw exotisch bier Mongozo Harold Zk LENSSEN Ja Ingezonden LW'ers emonstreren voor lelkertbanen L EN MAAS Reischeque voor familie Bouten Peel en Maas tijdens de feestdagen V) (0478)539020 Stayerhofweg 2b ö™aak Wanssum ut ir Vrijwil ligers- centrale Peelwerk Oud papier Concert Mallemoer Omroep Venray igjfl. EN MAAS Donderdag 12 december 2002 - Pagina 9 SpleM»! iraynaar Jan Fleurkens wil Amerikaanse markt op ■fcn< ■I m nraynaar Jan Fleurkens \enteert zaterdag 14 jnber zijn nieuwste exoti- bier in de serie van gozobieren. Na de palm- i en maisvariant en het lenbier van Monzogo iu Quinua officieel het nslicht. De presentatie I zaterdagavond plaats tij een Afrika-weekend in 1| De Evenaar in Venray. inua wordt gebrouwen van jlijknamige graan dat in Boli- ordt verbouwd. Dit ook wel en Grain of the Andes' Gi emd graan staat bekend als ïj ieest voedselrijke ter wereld, leurkens is bijna driekwart tezig geweest met de ontwik- g van Mongozo Quinua. Dit menwerking met de Belgi- brouwerij Huyghe in Melle. sinds augustus van dit jaar de overige Mongozo-bieren len gebrouwen. "Het was een e bevalling, maar we denken dat het de moeite waard is. ~|s ook een wereldpremiere iMvan de Quinua is nog nooit «lier gebrouwen. Het bier is igs op een internationale eurs gepresenteerd en daar ontvangen. In januari is de ële presentatie in Nederland is de horecabeurs in Maast richt", aldus Jan Fleurkens. Naast de presentatie van Mongozo Qui nua is het tevens de bedoeling om de vele mogelijkheden van dit Boliviaans graan te promoten. In enkele gerenommeerde Amster damse restaurants, waaronder het Kilimanjaro, wordt het voedselrij ke graan al verwerkt in vis-, vlees- en vegetarische gerechten. Voor Fleurkens is er veel veran derd sinds hij in augustus van dit jaar afscheid nam als uitbater van café De Evenaar. Het aan de man brengen van de Mongozobieren 'slokt' hem volledig op. Vanuit een kantoor in Venray werkt hij hard aan de verdere professionali sering van zijn bedrijf Mongozo BV. Inmiddels worden de Mong ozobieren verkocht in landen als Duitsland, Frankrijk, Italië, Enge land en Zwitserland. Grote restau rant- of winkelketens importeren de bieren en zijn veelal de han delspartner van Fleurkens. Een nieuwe uitdaging staat voor de deur. En een markt met ongeken de mogelijkheden: de Verenigde Staten. "Er zijn concrete plannen om de Amerikaanse markt op te gaan. Met uitstekende expansie mogelijkheden. Alles wat hip, exotisch of Afrikaans is 'in' in Amerika. Datzelfde geldt voor bio logisch en fair trade. Ook dat is er 'hot'." Biologische producten en eerlijke handel staan hoog in het vaandel bij Mongozo BV. 'So fair so good' is niet voor niets het motto van het Venrayse bedrijf. "We willen structureel helpen om de levensstandaard van de men sen in de derde wereldlanden te verbeteren. Door een goede prijs te betalen voor hun producten." Voor meer informatie: Mong ozo BV, telefoon (0478)550968. Ondanks de komende feest dagen zal Peel en Maas ook in week 52 en week 1 verschij nen. In week 52 zal Peel en Maas op dinsdag 24 december ver spreid worden. In dit speciale kerstnummer, kunnen adver teerders hun kerstwensen kwijt en komen diverse Ven- raynaren aan het woord met een terugblik op het afgelopen jaar terwijl ze ook vooruitkij ken op 2003. Met betrekking tot sport- en verenigings- nieuws en kerkelijke berich ten, is de aanlevertijd wel anders. Kopij dient voor die editie op vrijdag 20 december, uiterlijk 21.00 uur, in ons bezit te zijn. Voor advertenties geldt hetzelfde tijdstip van aanleve ring. Voor de editie van donder dag 2 januari gelden ook ande re aanlevertijden. De kopij van sport-, verenigings- en ker knieuws dient op zaterdag 28 december voor 17.00 uur in ons bezit te zijn. Adverteerders kunnen nog terecht tot maan dagmorgen 30 december 12.00 uur. Op KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds Showroombezoek le rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te tajleren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie- J rardt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en 3 mnrHpn nift opnlufcl worden niet geplaatst. years len er ooit Indycars rijden in ly? Dat zal afhangen hoe van Venray op 17 december Jn besluiten. Gezien het finan- jbeleid van de gemeente Ven- Iweer een miskleun, nu bij regenaanleg tbv de Rooyse !l van 400.000 euro) zal het e er alles aan doen om deze naar Venray te halen. Het document wat aan deze ling ten grondslag ligt is het rapport, notabene betaald de opdrachtgever, Maessen er BV. En de opdrachtgever haast, want er staat nieuwe pese en landelijke regelge- ,op het gebied van geluid, te komen. Het Etil-Arcadis irt is, voor wat de geluids- Qjjnoses aangaat, gebaseerd op computerprogramma dat rekening houdt met de Rste inzichten op het gebied geluid. Wind- en tempera- Dinvloeden, bebossing wor- otaal niet meegenomen, der- ligt Brukske, St. niusveld en de Henri Dunant- in de 'luwte' van de baan. In raktijk is dit echter verre van Een bouwwerk van 35 r hoog (is ongeveer de hoog- ji de Oirlose kerktoren) en lot 500 meter lang is horizon- uiling in de reinste zin van voord. In het gemeentelijke structuur plan Ruimte voor de toekomst wordt Oirlo gekenmerkt als een dorpskern met ruimte voor uit breiding voor wonen. Door instemming met het plan kan Oirlo dit wel vergeten. Wie wil er wonen met zo'n kolos in zijn ach ter- of voortuin? Wie wel eens een dergelijk evenement heeft bezocht, weet, dat in een grote omtrek rond de baan duizenden en duizenden campinggasten ver schijnen die overal waar ze maar kunnen hun tenten opslaan. Wie zorgt voor de veiligheid van de burgers? Niet de politie want die heeft de handen sowieso al vol. Terloops is in het Arcadis rapport al de steenbrekerij van Maessen Beheer bv ingetekend. Bij de afslag Venray -Noord zou het aan zicht van Venray storend zijn, dat is blijkbaar bij een andere afslag niet het geval. De uit het zuiden komende automobilisten kijken hier schijnbaar met andere ogen naar als de uit het noorden komende? Terecht schrijft de Oir lose dorpsraad in het Krentje: het is 5 voor 12. Tijd om wakker te worden. Venray is smoorverliefd of, erger nog, bloedgeil op Maes sen Beheer en liefde maakt blind. Laat deze blindheid niet omgezet worden in een huwelijk. Ik gun de heer Maessen van harte zijn speeltje, maar niet bij mij voor de deur. Joep Verstappen Oirlo de Groenoord hallen in en vond dinsdag een grote elijke manifestatie plaats n de bezuinigingen op de (j lertbanen. Tussen de -j 00 demonstranten bevon- zich ook vijftig werkne- van NLW-bedrijven. Hfchtends om kwart over acht Wm de bus vanuit Venray. En rads tegen zeven uur waren ran IWers weer terug. Ze waren t de indruk van de strijdbare (gelaten sfeer in de immense toord hallen. Naast sprekers diverse vakbonden namen wlitici het woord waaronder ie Halsema van Groen Links, demonstratie werd juist in week gehouden omdat de ede Kamer nu de begroting fSociale Zaken behandeld. Er overal veel ongerustheid de gesubsidieerde Melkertba- Dit zijn zowel WIW- (Wet lakeling Werkzoekenden) als men (In- en Doorstroom). Bij VLW bedrijven zijn tachtig 'ers en vijf ID'ers werkzaam, de meesten die dinsdag naar trokken waren vaste erkers van de NLW. "We in demonstreren uit solida- met onze collega's. Want 85 mensen vormen zij toch grote groep binnen ons jjf', zegt Myce Surminski. Hij 'van de bedrijfsledengroep Ie ABVAKABO van de NLW- fjven die de reis georgani- heeft. jens het akkoord tussen het 'sionaire kabinet en de vak- len moet 15% van de Melkert in verdwijnen. Dit betekent 10.000 ID-banen worden omgezet in regulier werk. De vrees is dat dit niet gaat lukken en dat er veel ontslagen dreigen bij stadswachten, kinderopvang, buurtwerk, daklozenopvang, sportverenigingen en andere non- profitorganisaties. Bovendien heb ben andere gesubisideerde banen geen uitstroomverplichting. Het comité Boze werkgevers en Woe dende ID'ers roept de bonden en gemeenten op om druk uit te oefenen op politiek Den Haag 'waar over ons lot wordt beslist', Het actiecomité wil een beter salaris en een goede oudedag- voorziening voor alle Melkertba- nen. Een opheffing van de vacatu restop en afschaffing van de uitstroomverplichting. Een uit breiding van de ID-banen en géén bezuinigingen en gedwongen ont slagen. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor SAMAV, opvang min derjarige asielzoekers iemand voor het onderhoud van de tuin, locatie Kempweg 16 in Venray. De werkzaamheden omvatten o.a. gras maaien, onkruid wieden, struiken snoeien, etc. Men moet zowel zelfstandig kunnen werken; kennis van tui nieren hebben en affiniteit met de doelgroep hebben. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478- 516995, e-mail: vwcvenray@syn- these.nl. Helder vriesweer is voor de Peelwerkers een ware buiten kans. Allereerst omdat dan zo prachtig is in de Peel en je de gan zen zo mooi kan zien overtrek ken. Verder is het goed om einde lijk eens over het ijs allerlei kletsnatte gebieden te kunnen bereiken waar je anders nooit bij komt. Met onze bijltjes, kniptan gen en spaanzaagjes kunnen daar dan de berkeboompjes te lijf om ouderwetse, weidse Peelland- schap weer goed terugbrengen. Waarschijnlijk weten ze zaterdag pas waar ze wel en niet bij kun nen komen. Verzamelen zaterdag 14 december om 9.00 uur bij de kerk van Liessel. Nieuwelingen - die van harte welkom zijn- wor den verzocht zich even per tele foon te melden (0492-515683 of 0493-319610). Omdat de laatste woensdag van december op eerste kerstdag valt, haalt AV Venray-Regio het oud papier één week eerder op, name lijk op woensdag 18 december. Bewoners van de straten Zandak- ker, Schutsboom, Vendel, Groe- newoltsepad. Kruisstraat, St Fran- ciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molen- klef, Vlakwater, omgeving Werc- kenslaan, Aan den Dril e.o. Merse- loseweg, worden verzocht om uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de-straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00 tot 13 00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te depo neren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg. hoek Veltumse Kleffen. Zondag 15 december geeft de volksmuziekgroep Mallemoer een kerstconcert in het Koningskerkje in Vierlingsbeek. De Volksmuziekgroep Malle moer bestaat uit zes personen te weten Gerard Oonk, Charles van Dommelen, Mart Hendriks, Bert Jacobs, Stan Baggen en Theo Spronk. Tot het instrumentarium beho ren viool, gitaar, bas. diverse flui ten, doedelzak, rietpijp, accor deon trekharmonica en slaginstrumenten. Het kerstpro gramma bestaat uit liederen en melodieën afkomstig uit Vlaande ren, Nederland, Frankrijk, Ierland en Engeland. Zij hebben betrek- Op donderdag 12 december zullen de programma's Gèr Gedo- an en Waar zijn de Troubadours gebleven? vanuit de Café de Eve naar, Merseloseweg 96 in Venray komen. De navolgende artiesten zullen optreden: Jan Ridderbeekx uit Geleen, Die Twee uit Schayk en Marie-Christien Verstraten uit Volkel. Het programma in kerst sfeer begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Zaterdag tussen 18.00 en 20.00 uur populaire alternatieve muziek, van Anouk tot Pearl Jam en van Fatboy Slim tot Tom Petty The Heartbre- akers. Alternative Pop heeft elke week het laatste (alternative) pop nieuws, een nummer van de albumtip van de maand, en een overzicht van de Venrayse popu laire Top 10. Op zaterdag 28 december staat Alternative Pop in het teken van de Venrayse CD Single top 25 van dit jaar. king op Kerstmis, Nieuwjaar en Driekoningen. Tevens behoren enkele zelfgemaakte liederen tot het repertoire. De ervaring leert dat Mallemoer een ontspannen en sfeervol kerstoptreden in volkse sfeer verzorgt, dat bij de toehoor ders in goede aarde valt. Het kerstconcert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn telefo nisch te reserveren: 0478-631401 en 0478-631373. Kaarten a 6 euro zijn aan de kassa te verkrijgen op zondag 15 december vanaf 19 30 uur in het Koningskerkje. Het Koningskerkje ligt in het centrum aan de Spoorstraat 17 in Vierlingsbeek. Star Travel Reisburo in Venray Tijdens de afgelopen zes maan den werden er enquêtekaarten ingevuld en ingeleverd bij Star Travel Reisburo om de mate van tevredenheid van hun klanten kring te meten. Hieruit trokken Inge, Tosca en Monique deze week de winnaars: de heer en mevrouw Bouten uit Wanssum. Zij ontvingen afgelopen vrijdag een reischeque ter waarde van 100 euro op de Star Travel locatie aan de Gouden Leeuw 19 in Ven ray. Star Travel Reisburo in Venray maakt deel uit van een gerenom- Een jaarabonnement op Peel en Maas kost u slechts €18,-' Naam:_ Adres:, Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Postcode Woonplaats: Bankrekeningnr. Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening abonnementstarief 2003 X meerde keten met meer dan tien jaar ervaring en inmiddels meer dan 100 verkooppunten. In Ven ray bestaat Star Travel Reisburo drie jaar. En het motto professio naliteit en gezelligheid onder één dak, is niets teveel gezegd. De wereld lonkt, uw vakantie is de mooiste tijd van het jaar, u bent op zoek naar ontspanning en beleven, gemak, veiligheid, behulpzame reisleiding, net iets comfortabeler vervoer of juist op zoek naar spanning en avontuur. Inge, Tosca en Monique zijn als team helemaal klaar voor het nieuwe boekingsseizoen en stel len alles in het werk om dit voor u mogelijk te maken. Waar wacht u nog op? Bovendien worden de mensen die hun zomervakantie (reizen tussen 1 april en 31 oktober 2003) vroeg boeken, dat wil zeg gen, tot 1 maart 2003, beloond. De vroegboekkortingen kunnen vaak hoop oplopen bij het vastleg gen van de boeking vóór 1 maart 2003. Daarnaast doet Star Travel Reisburo er zelf nog een schepje bovenop: uit alle mensen die vóór 1 maart geboekt hebben, wordt een winnaar getrokken. En de winnaar gaat (samen met een medereiziger) gratis op reis naar een verrassende bestemming. Toegespitst op de wensen van de reiziger, kan Star Travel Reisburo ook reizen op maat bieden. Kunt u niet tijdens de kantooruren komen? Bel gerust voor een afspraak. De medewerkers van Star Travel Reisburo kunnen ook reizen van de diverse Duitse en Belgische reisorganisaties verzor gen. U kunt hiervoor dus genist in Venray blijven en de rit naar een reisburo aan de andere kant van de grens besparen. Kortom, u bent van harte welkom bij Star Travel Reisburo, de koffie staat altijd klaar. Wilt u meer weten, over aanbie dingen of bijvoorbeeld parkeer- kosten van diverse vertreklucht- havens of info over Star Travel Reisburo in Venray, raadpleeg dan eens www.startravel.nl Gemeente Meerlo-Wanssum Informatieavond Deeltaxi Noord-Limburg Woensdag 18 december a.s. om 19 30 uur in dienstencentrum Zonnehof in Tienray. Voor iedereen toegankelijk. Denkt u wel eens met deelTaxi te gaan reizen, kom dan naar deze voorlichting. Hebt u vragen over het systeem, u kunt ze hier kwijt. Op 6 januari volgt in Wanssum nog een vonrlichtingsbi jeenkomst. Deeltaxi Noord-Limburg vervoerspassen Nog mogelijk pasje aan te vragen L' kunt nog steeds oen vervoerspas voor deelTaxi Noord-Limburg aanvragen Ms uw aanvraag voor 13 december bi| het Projectbureau in Belfeld bin nen is. dan is uw pasie voor 1 |anuari of in ieder geval /mspoedigdaama aanslaande gereed en bij u thuis bezorgd Aanvraagformulieren kunt u nog alhalen bi) de gemeentesecretarie of bestellen bi| liet Projectbureau, telefoon (077) 4738110 of e- Ook na 13 december kunt u nog een pasje aanvra gen, maar dan is dal zeker niet meer gereed voor 1 januari Geen pasje aangevraagd, toch een (simpel) pasje .Ms u geen pasje aanvraagt, dan zult u op uw huisadres toch twee pasjes thuisbezorgd krijgen Deze pasjes zijn niet op naam gesteld en bevatten Vergadering - verder dus ook geen gegevens van u of eventuele medebewoners Ms u wilt reizen met deelTaxi moet u bij eerste aanmelding alsnog uw gegevens door geven. Bij de centrale van Munckhof wordt het pasie dan op uw naam gezet (gepersonifieerd)waarvoor dezelfde gegevens nodig zijn als op het aanvraag formulier voor een pasje opgenomen. Hel is dus toch verstandiger om nu met een aanvraag formulier vooraf een pasje aan te vragen Dat maakt de (eerste) aanmelding vooreen rit straks wel veel makkeli|ker Waarom toch sim|iele pasjes, als inen nieLs heeft aangevraagd' De reden daar voor is de volgende oorwaarde in het contract en voorschrift bi| de Europese aanbesteding was dat iedereen een pas|e zou krijgen Door ook de niet- aanvragende huishoudens nu ongepeisonifieerde pasjes te veistrekken, wordt dus toch aan die voor waarde voldaan. Vertrek uit, vestiging in en verhuizing binnen de gemeente a Ms u vertrekt uit de gemeente, dient u hiervan binnen vijf dagen aangifte te doen in de nieuwe woongemeenle. waarbij een geldig legitimatiebewijs dient te worden overgelegd. Indien u zich in de gemeente vestigt, dient u eveneens hiervan onder overlegging van een geldig legitimatiebewijs aangifte te doen. Deze verplichting geldt ook wanneer u verhuist binnen onze gemeente Ook dan dient u dit te melden bij het bureau bevolking. Heeft u zich nog met gemeld, dan verzoeken wij u dit zeker vóór 24 december 2002 te doen. Automatische incasso gemeentelijke belastingen 'Leuker kunnen wij hel met maken, wel makkelij kerDat zegt de Nederlandse belastingdienst in haar radio- en tv-reclame. Daar zijn wij het helemaal mee eens Daarom willen wij u de mogelijkheid bieden om alle ge meentelijke belastingen via de gemakkelijke ma niervan automatische incasso te betalen. Deze manier van betalen heefteen aantal voordelen - u kunt niet vergeten om te betalen, dus u hoeft niet bang te zijn voor extra invorderingskosten - meer betalingstermijnen, waardoor de finan ciële druk wat minder wordt - een machtiging voor automatische incasso kunt u altijd intrekken met behulp van de rode kaart. Hoe kunt u van automatische incasso gebruik maken Hel enige wat u moet doen om van de voordelen van automatische incasso te gaan profiteren is de ge meente Meerlo-Wanssum machtigen om de betalingstermijnen van de belastingen van uwbank- of girorekening af le schri|ven Hiervoor zijn bi| de gemeente formulieren beschikbaar, die u geheel vnjblijvend kunt opvragen Deze formulieren ont vangt u per omgaande Ook als u vragen hierover hebt kunt u contact opnemen met de gemeente, telefoon (0478) 699244 Let op! Met dagtekening 31 januari 2003 gaat de ge- meentede aanslagen afvalstoffenheffing 2' halljaar 2002 (diftar) opleggen. Als u ervoor zorgt dat uw machtiging voor de automatische incasso uiterlijk 8 januari 2003 bi| de gemeente Meerlo-Wanssum is ingeleverd dan profiteert u direct van deze ge makkelijke manier van betalen KCA-inzameling Op 17,18 en 19 december is er weer een inzameironde voor klein chemisch afval (kca). De inwoners van het buitengebied die zich van het kca willen ontdoen, kunnen dit tot en met maandag 16 december telefonisch laten weten. De inzamelaar komt dan op donderdag 19 december tussen 15.00 en 1700 uur het kca bij u ophalen. Commissie Burgers tijdstip: maandag 16 december 2002 plaats, raadzaal tijd: 20.00 uur agenda: - Vragenhalfuurtje - Vaststelling v:m het verslag van de vergadering van 18 november 2002 - Voorste! vrijwilligersbeleid gemeente Meerlo- Wanssum - Vooratel overgangsregeling Integrale Jeugdzorg - Verordening tot wijziging van de verordening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Meerlo-Wanssum - Voorstel uitvoering WVG - Sluiting. Commissie Ruimte tijdstip: dinsdag 17 december 2002 plaats: raadzaal tijd. 20 00 uur agenda: - Opening/mededelingen - Mogelijkheid tot stellen van vragen o.a. over ingekomen stukken: - Aanpassingen afvalinzameling 2003 11 december 2002 Burgemeester en weihouders van Meerlo-Wanssum - Tussenstand, verslag reactie op ingekomen zienswijzen op beleidsnotitie 'Behoud platte daken' - Brief oververkcerssituatie Hoofdstraat te Meerlo zzzvan Werkgroep Hoofdstraat - Verslag van de vergadering van de commissie Ruimte van 19 november 2002 - Herwaardering wet WOZ. 2003 t/m 2006 (uit besteding vim werkzaamheden) - Tussenstand riolering buitengebied. Agenda December 16 Commissie Burgers 17 Commissie Ruimte 17-19 KCA-inzameling 18 info-avond deelTaxi in Tienray 27-31 Gemeentehuis gesloten. Uit de B.en W.- vergadering 4 Datum: maandag 2 december 2002 Hieronder een overzicht van de belangrijk ste openbare besluiten uit de vergadering van het college van B en W. Besluiten over bouw- en milieuvergunningen vindt u in onze publicatie in E3-Joumaal. Besluiten die het privé-leven van burgers raken zijn niet openbaar. 1 de gemeente kri|gt in 2003 (in hel kader van decentralisatie van regels) geld van het rijk voorde uitvoering v an Jeugdgezondheidszorg Een deel van dat geld moet ook voor dat doel worden besteed en het college wil de raad voor stel len om dat toe te kennen aan het Groene Kruisvoorde jeugdgezondheidszorg voorO -4- langen (hel basispakket). Hierbij gaat het om ruim 105 000.-. Het andere deel van het geld (nog niet bekend hoeveel) is vrij besteedbaar maar het college wil toch voorstellen dal ook voorde jeugdgezondheidszorg te besteden. Dat dan meer speciaal voor het maatwerkdeel bij het basistakenpakket. Over het geheel moeten in regionaal verband nog wel afspraken ko men. De jeugdgezondheidszorg voor de 4-19- larigen wordt al door de gemeente via de GGD verzorgd. Daar komt dan dadelijk dus de zorg voordeO-4-jarigenbij 2. fa. van de Ligt Allicht in Wanssum wil voorde verkoop en het opslaan van vuurwerk twee veilige vuurwerkopslagboxen plaatsen op haar terrein aan de Brugstraat. Het college wil daaraan in pnncipe medewerking verlenen Uiteraard moet wel aan alle milieu- en veiligheidsvoorschriften worden voldaan 3. de gemeente stemt in met het convenant (tus sen de regiogemeenten) over de huisvesting van seizoenarbeiders (Convenant legale ar beid: adequate handhavingen goede huisves ting) Op 18 december wordt het convenant getekend door de burgemeesters van de ge meenten 4. er komt een planologische procedure voor de aanpassing van liet bouwblok bij de loods van de rozenkwekeni aan ,1e Gagel in Wanssum De procedure Ls bedoeld voor de bouw van een dierenstal achter de loods (richting Meerlo) 5. deeigenaren van de visvijvers aan de Boltweg in Blitterswijck hebben plannen voorveider- gaande commerciële exploitatie v an de drie vijvers, ook m het kader van toerisme- bevordering Zo denkt men over de bouw van een traditionele molen (met wieken), waar- fnee dan energie wordt opgewekt voor de be drijfsvoering Verder wil men een dag voorziening voor vissers en bezoekers realise ren Het gemeentebestuur ziet wel wat in deze plannen en gaat een planologische procedure op grond van art 19 van de Wet Ruimtelijke Ordening opstarten om dit mogelijk te niakcn Probleem in het geheel vormt overigens nog wel de ligging van het bedrijf in het water- bergend winterbed van de Maas Inzameling vindt plaats (tussen 9 00 -17.00 uur) - in Geijsterenopdinsdagl7decembertussen 9.00 en 100 uur - in Wanssum op dinsdag 1" december tussen 11.00 en 17.00 uur - in Blilterswi|ck op woensdag IS december 's morgens - in Meerlo op woensdag 18 december s middags - ui Tienray op donderdag 19 december 's mor gens - in Swolgen op donderdag 19 december 's mid dags De chemokar neemt na liet afwerken van de route tussen 1700en P 30 nog een centrale standplaats in op de volgende plaatsen - in Wanssum bij het gemeenschapshuis op dins dag 17 december - in Meerlo bij het gemeentehuis op woensdag 18 december Bladcontainers De herfst ls biina voorbij en de winter staat alweer voordedeur Dit betekent dat de bladeren zo goed j als allemaal van de bomen zijn dus In de loop van week 50 en 51 zullen alle gemeenie- j lijke biadconiainers weer worden verwijden!. Bouwplannen- - inSwolgenparkeeiplaalsMgr.Aertsslraatopdon- derdag 19 december. Voor de veiligheid dient het kca persoonlijk bij de chemokar te worden aangeboden Zet dus nooit de milieubox onbeheerd aan straat. Heeft u de chemokar gemist, dan kunt u hel kca (gratis) afleveren bij het milieustaiion in Venray. Voor eventuele vragen verwijzen wij u naar de afvalwijzer of kunt u contact opnemen met de gemeente Meerlo-Wanssum. bureau milieubeheer, telefoon 699222. Bibliobus Blitterswijck: woensdag 8 januari Basisschool. 11-30-1315 uur Geijsteren: dinsdag 24 december Basisschool-15.00-16.00 uur Meerlo: woensdag 8 januari Basisschool: 09-45 - 11.15 uur Meerlo: maandag 16 december Gemeentehuis 18 00 -19 30 uur Swolgen: maandag 16 december Basisschool 14.45 -16.45 uur Tienray: maandag 16 december Basisschool-1300-1430 uur Wanssum: dinsdag 24 december Basisschool: 13-45 -15.00 uur. Voorgenomen vrijstelling (art 19. lid 1 WRO) - A. Wledemeijer. Mgr.Jenneskensstroai 20 te Meerlo - houwen woning. t' kunt het bouwplan vanaf 12 december 2002 vier weken inzien in liet gemeentehuis, bureau ROVB. Tijdens de inzageiermijn kunt u een schriftelijke ziens- wt|ze indienen bij burgemeester en wethouders Verleende bouwvergunningen - H.F A. Verbeek.Jullanastraat 20 te Meerlo - gewijzigd uitvoeren bouwvergunning 2001/102 (02.12.02) - T vim der lMoeg.Bliilerswijckseweg? te Wanssum- oprichten stal en plaatsen serre (02.12.02) - M P P Rutten, Si Wilbeitswvg 24 te Geijsteren - veranderen schuur in berging/garage (02.12,02) Als belanghebbende kunt u een bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders Hel bezwaarschrift moet u zo spoedig mogelijk indienen uiterlijk binnen zes weken nd verzending van de besdiikking aan de aanvrager). Naar de juiste vvuzenddanim kunt u infor meren bij het bureau ROVB Als u een bezwaarschrift hebt ingediend, kunt u bij de Voorzieningen rechter van (le Rechtbank Roennond (sec tor Bestuursrecht) een verzoek indienen om schorsing c q voorlopige voorziening 1! moet een kopie van het bezwaarschrift meezenden. 19.00 uur pepsnl ww het publiek. Op hdadkle lijdMip leefl hei college van burgjsnecaer ei wvitwudeB spreekuur id u een s/spraak maken. prelbus 950-b040« SoemunA le lefooo 10475) 552222 Raad van Stale, Afdeling kestuu rsrecitoraai, postbus 20019.2500 L\ Dm Haag, tekfoon (OTOkJMttn

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9