aad van State vernietigt eluidsregels ROC Wanssum uim 18.000 euro voor verenigingen Rabobank Nieuwsbrief >n Loonen achtste lp CDA-Statenlijst Maxima The Band Veertiende Lionsveiling Speciale kerstmusical op basisschool Merselo Lunchroom Vierlingsbeek mag alcohol schenken Auto Jan Linders gewonnen in Landweert Wandeling in de Ballonzuilbossen ermine de Graaf even terug Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Blazing Skies Limburgse pastoor EN MAAS Donderdag 12 december 2002 - Pagina 7 nieuwe milieuvergun- van het Regionale Over- Centrum (ROC) in Wans- voldoet niet. Dat stelt de flj? I van State in Den Haag. rechtscollege heeft vooral ek op het geluidsonder en de geluidsvoorschrif- vergunning maakt uitbrei- mogelijk van het overslag- rum aan de Geijsterseweg in Wanssum, met een portaalkraan, een bluswatervoorziening en een opslagterrein voor containerbe- waring. Daarnaast schrijft de ver gunning de verplaatsing voor van de reeds aanwezige mobiele con tainerkraan en de oprit van het bedrijf. Omwonenden van het overslag centrum verzetten zich tegen de nieuwe vergunning van het ROC, uit vrees voor geluidsoverlast. En die vrees is terecht, concludeert de Raad van State. Naar mening van het rechtscollege zijn zowel het geluidsonderzoek waarop de vergunning gebaseerd is als de aan de vergunning verbonden geluidsvoorschriften in strijd met de regels. De Raad van State stelt in haar uitspraak dat het geluidsonder zoek onjuist en onvolledig is. Zo is er geen rekening gehouden met het tonale geluid van de mobiele kraan, de reflecterende of afscher mende werking van de containers en de hogere toegestane snelheid van vrachtwagens op het terrein. De mogelijkheid van naleving van de gestelde geluidsgrenzen zou daardoor onvoldoende zeker zijn. Daarnaast wijst het rechtscolle ge er op dat de geluidsvoorschrif ten van de eerdere oprichtings vergunning van het ROC niet zijn ingetrokken. Dat betekent dat nu zowel de oude als de aan de nieu we vergunning verbonden voor schriften gelden, terwijl deze van elkaar verschillen. De rechtsze kerheid komt daarmee in het geding. Het geluidsaspect is doorslagge vend in de beoordeling van de vergunning door de Raad van State. Het rechtscollege heeft de vergunning dan ook vernietigd. Openingstijden Eindejaar Aan het einde van het jaar gelden voor onze kantoren afwijkende openingstijden. Maar uw bankzaken hoeven niet te blijven liggen. Via de telefoon en internet kunt u 24 uur per dag uw saldo checken, betalingen doen en beleggen. Interessant? Kijk op www.rabobank.nl. Of bel de Rabofoon. Onze kantoren zijn op: 24 december tot 16.00 uur geopend 25 en 26 december gesloten 31 december tot 12.30 uur geopend 1 januari 2003 gesloten 2 januari 2003 vanaf 10.00 uur geopend n Loonen uit Venray is door CDA-Umburg op een verkies- achtste plek geplaatst op de voor de verkiezingen van Pro- ile Staten op 12 maart 2003- j icn (38) is voorzitter van de -afdeling Venray en werk- i als zelfstandig agrarisch •eur. Hij is de beoogd opvol- 'an huidig Venrays Statenlid Ilouben die heeft aangegeven herkiesbaar te zijn. De CDA- iidatenlijst wordt aangevoerd lijsttrekker Martin Eurlings 'alkenburg, gevolgd door Ger Bsen (Horst) en Herman Vre- uit Nieuwstadt. CDA-afdeling Venray heeft leugd gereageerd op de acht- plaats voor haar kandidaat, len zelf gaat met veel enthou siasme de verkiezingscampagne in. Hij wil zich in de Staten met name inzetten voor de belangen van Venray en Meerlo-Wanssum. ermine de Graaf is helemaal g aan het boekenfront. Met nieuwe, zojuist verschenen k 'Mijn moeder en de duif Jrt ze goede recensies. Net s meerdere belangrijke perso- uii de kunst- en literaire eld woonde ook Hermine de if meerdere jaren in het lande- plaatsje Swolgen. Tijdens die periode gaf zij Nederlands aan het toenmalige Boschveldcollege (Nu Raayland College) in Venray. "Ik vind het erg leuk om weer even terug te zijn in Venray', zegt De Graaf. Zaterdagmiddag 14 decem ber is zij van 15-00 tot 17.00 uur te gast in boekhandel Martin Cuij- pers in de Passage in Venray. Zij signeert daar haar nieuwe boek. oor de (top)gitarist van Mother's Finest: John Hayes, de drummer Vengeance; Paul Thissen en bassist Barend Courbots van onder ere Action in DC, Walther Trout en Vandenburg is een nieuwe 1 opgericht die een compleet nieuwe rockstijl neerzet. Ouderwet- ock maar in een heel nieuw jasje. De band heet Maxima en treedt cze regio voor de eerste keer op in OJC Dingus. Hoenderstraat 10 'enray (tel. 0478-515754) en wel op zaterdag 21 december. De te is slechts vijf euro. Deze band speelt verrassend goed de ster fan de hemel, maardat kan dan ook niet anders als je naar de jtting van Maxima kijkt en natuurlijk vooral luistert. Deze band pf absoluut koninklijk goed. Voor de veertiende keer kunt u weer terecht op de voorjaarsvei ling van de Lionsclub Venray op 15 maart 2003. De veiling die voor de Lionsclub Venray zoveel betekent om de benodigde hoe veelheid geld bijeen te brengen voor de goede doelen, die zij beloofd heeft te steunen. Opnieuw stelt de directie van het Raayland College hen in de gele genheid gebruik te maken van het schoolgebouw, waardoor zij in staat zijn deze veiling te organise ren op een inmiddels voor velen zo vertrouwde locatie. Opnieuw zullen zich vanaf nu de leden van deze Lionsclub inzet ten om de veiling te doen slagen. Dat betekent: zorgen voor een ruim en gevarieerd aanbod van goederen, voor 'elk wat wils'; zor gen dat al de in te brengen artike len op het juiste moment en op de juiste plaats ter beschikking zijn; zorgen dat de veilingdag optimaal verloopt; zorgen voor een goede sfeer op die dag, zodat hun klanten niets tekort komen. Er komt nogal wat bij kijken, maar u kunt er van op aan dat de Lions alle zeilen zullen bijzetten om u een schitterende veilingdag te bezorgen. Even herhalen, waar doen zij het ook weer voor? Wat zijn hun goede doelen? Op de eerste plaats natuurlijk de Limburgse spierdys trofie patiëntjes, de tot een rol stoel veroordeelde kinderen, die met uw/hun hulp een heerlijke vakantieweek kunnen doorbren gen in het Tesselhuus op het eiland Texel. Vervolgens het werk van de Stichting Terminale Zorg Noord-Limburg, waarin de vrijwil ligers zo'n bijzondere maatschap pelijke rol ven-uilen. Tenslotte de steun aan de Stichting Synthese, die met de jongerenbus een belangrijke functie heeft voor jon geren tussen de 12 en 17 jaar. De Lionsveiling 2003 komt er weer aan en reken maar: de Lions gaan er weer voor. Zij zullen hun best doen hun bezoekers nog meer kwaliteit te bieden en de veiling nog beter en verrassender te laten zijn dan voorgaande jaren. Zij zetten in op prachtige kavels met een divers aanbod: van antiek tot kunst, van sieraden tot compu ters. Er zal zeker iets van uw aller gading te vinden zijn. Het zal de lezer bekend zijn dat de Lions sinds vorig jaar gebruik maken van een door hun leden eigenhandig gemaakte website, die vanaf het begin een geweldige functie heeft gehad voor geïnte resseerden. Via deze website (www.lionsveiling.nl) vindt u behalve de benodigde informatie over de veilingreglementen, het tijdstip van de veiling, ook een goed overzicht van de te veilen objecten. Aan de hand van foto materiaal kunt u rustig in uw stoel thuis een kijkje nemen naar de artikelen, die ter veiling aangebo den worden, zodat u al in een vroeg stadium kunt beslissen waar u op zult bieden. In de komende weken zullen zij u regelmatig op de hoogte bren gen van de stand van zaken met betrekking tot de veiling. De leden van de Lionsclub Venray zijn zich ervan bewust, dat de vei ling niet kan slagen zonder uw hulp! U kunt vanaf nu weer goederen aanmelden die geveild mogen worden. Schroom niet, neem de telefoon en meld uw inbreng. Zij komen bij u langs om gezamenlijk .de minimum veilingprijs te bepa len. Vanaf heden tot en met 15 januari kunt u goederen aanmel den op telefoonnummer 0478- 551640. Al jaren voeren de kinderen van groep 7 en 8 van basisschool St. Jan de Doper in Merselo met kerst een kerstmusical op. Dit jaar gaat het om een speciale musical die tot stand gekomen is in samen werking met Amnesty en de NCRV. 'Het is een meisje' ondersteunt de aktie van Amnesty Internation al voor kinderen en vrouwen die in voorarrest gevangen zitten in de Russische Federatie. De actie loopt nog tot oktober 2003- Ook de Amnesty-groep Venray doet actief mee aan deze actie. Cen traal staat het Russische meisje Helena, dat in Nederland verblijft. Samen met haar medeleerlingen *uJAA&*A iüo(2.i? jgS 6BJ -naë &ceie ÜoÉTBAU&t- gaat zij op zoek naar haar moeder die gevangen zit in de gevangenis van Moskou. Als ze na een lange barre tocht in Rusland aankomen is Maria, een medegevangene van Heiena's moeder, net bevallen van een meisje. Tijdens de kerstperiode wordt er aan dit projekt in alle groepen gewerkt. Centraal in dit projekt staat 'de brief. Een brief is een belangrijk middel om iets uit te leggen, con tact te zoeken en actie te onder nemen. Met kerst hebben veel mensen mooie wensen en goede voornemens. Ze willen vrede, vei ligheid en voldoende eten voor iedereen. Maarwat doen ze zelf? Met 'de brief willen ze een daad stellen en iets in werking zetten. Kinderen schrijven indivi dueel of in groepjes. Vrijdag 13 december komt een lid van de Amnestygroep in groep 7 en 8 uit leg geven over de werkwijze van Amnesty. De voorstellingen zijn op vrijdag 20 december om 18.30 uur en maandag 23 december om 13 30 uur op de basisschool. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Let op: Als u er zeker van wilt zijn dat uw betaalopdrachten dit jaar nog worden verwerkt: - Lever dan uw opdrachten voor donderdag 19 december bij onze kantoren in; - Lever dan uw spoedopdrachten (telefonische betaalopdrachten) tot uiterlijk dinsdag 31 december 12.30 uur bij onze kantoren in. Wij wensen u fijne dagen toe! De lunchroom aan de Spoorstraat in Vierlingsbeek mag alcohol blijven schenken. De Raad van State in Den Haag heeft de bezwaren van omwo nende C. Vloet afgewezen. De gemeente Boxmeer staat de horeca-activiteit evenwel onder voorwaarden toe. Er mag uitslui tend alcohol worden geschonken tussen tien uur 's ochtends en tien uur 's avonds. Het alcohol schen ken mag bovendien slechts een ondergeschikte nevenactiviteit zijn. Vloet vindt dat de gemeente de activiteit nooit had mogen toe staan, omdat deze in strijd is met het bestemmingsplan. De toenma lige gemeente Vierlingsbeek had namelijk in 1997 besloten dat er geen nieuwe horecagelegenhe den meer zouden worden geves tigd. De Raad van State is het daar echter niet mee eens. Volgens het rechtscollege is het de gemeente toegestaan van inzicht te verande ren. Boxmeer heeft eigenaar J. Kremers-van Raaij dan ook terecht vrijstelling verleend, besluit de voorzitter. De bevelhebber van de Konink lijke luchtmacht, luitenant-gene raal D.L. Berlijn, heeft afgelopen woensdag in het Militaire Lucht vaart Museum in Soesterberg de expositie Grondige Luchtverdedi ging geopend. De tentoonstelling geeft, door middel van audiovisu ele presentaties, een beeld van de Groepen Geleide Wapens van de Koninklijke luchtmacht door de jaren heen. Voorafgaand aan de opening van de tentoonstelling werd het boek Blazing Skies, de Groepen Geleide Wapens van de Koninklijke luchtmacht in Duits land, 1960-1995 gepresenteerd. Het boek is geschreven door kolo nel b.d. R. Nederlof. Blazing Skies is de Engelstalige term die wordt gebruikt om geleide wapeneenhe den in de hoogste staat van paraatheid te brengen. Het bete kent in feite dat de eenheden vuurgereed dienen te zijn om op elk moment een raket te kunnen afvuren. In de periode 1960-1995 bemanden militairen van de Koninklijke luchtmacht in het toenmalige West-Duitsland samen met militairen van andere NAVO- landen een gordel van lanceer- plaatsen van geleide wapens, bedoeld tegen een mogelijke aan val van landen van het Warschau pact. Na het einde van de Koude Oorlog werden de Groepen Gelei de Wapens teruggetrokken naar Nederland en ondergebracht op, destijds, vliegbasis de Peel. Hier bevindt zich momenteel nog de Groep Geleide Wapens bestaande uit vier operationele squadrons. Op maandag 16 december houdt de Geschied- en Oudheid kundige Kring Venray e.o. een dialezing over het onderwerp: de Limburgse pastoor, 1840-1940. De lezing wordt verzorgd door A. Jacobs. Jacobs verricht al jaren onderzoek naar de circa 3000 priesters die sedert 1840 in het bisdom Roermond priesters werk zaam zijn (geweest) in onderwijs en zielzorg. Tot in de jaren zestig van de 20e eeuw vertegenwoor digde de pastoor ter plaatse het geestelijk gezag. Hij was de bemiddelaar tussen de bisschop en parochiaan. Na 1900 gingen steeds meer priesters zich bezig houden met maatschappelijke kwesties. Zij werden de oprich ters van en geestelijke adviseurs van de meest uiteenlopende bon den en verenigingen op sociaal, cultuur en sportief gebied. In vrij wel ieder opzicht was de pastoor de spilfiguur in de plaatselijke gemeenschap. In de lezing zal een beeld geschetst worden van de opleiding, carrière, financiën, dagelijks leven, zielzorgelijke werkzaamheden en de verhou ding tot de geestelijke en burger lijke overheid van de Limburgse pastoor in de periode 1840-1940. Een periode waarin Limburg van een agrarische in een industriële samenleving veranderde. De lezing in zaal Het Trefpunt in ver pleeghuis Beukenrode begint om 19.30 uur. De lezing is gratis toe gankelijk voor belangstellende niet-leden. Een auto ter waarde van 12.000 euro? Dit wordt werkelijkheid voor één van de klanten van Jan Linders. Jan Linders supermarkten geeft namelijk voor de vierde keer dit jaar een Peugeot weg ter waar de van 12.000 euro aan een gebruiker van de Jan Linders voor- deelkaart. Inmiddels is bekendge maakt dat de winnaar op de Kam perfoelie in Venray woont. Dat wordt een uiterst spannende week voor de Jan Linders klanten die hier wonen. Zaterdag 14 december om ongeveer 10.15 uur worden alle bewoners van de Kamperfoelie opgehaald. In een feestelijke stoet gaan ze naar Dans Partycentrum Janssen in Ven ray. Om 11.00 uur wordt daar tij dens een feestelijke uitreiking door dhr. L.L. Linders, algemeen directeur, de winnaar bekendge maakt. Op zondag 15 december kunt u wandelen in de Ballonzuilbossen van Venray onder leiding van gid sen van IVN. Het IVN is een natuurvereniging die staat voor natuur- en milieueducatie. Iedere maand maken zij een wandeling in een mooi natuurgebied en deze keer zal dat zijn in gemeentebos- sen van Venray. De wandeling start om 10.00 uur vanaf de visvij ver achter het Ballonzuilmonu- ment, vanaf Venray, rechts van de Beekweg de laan in. Venray is rijk aan bossen. Circa 15% van de oppervlakte van de gemeente is bos. Dat is 5% meer dan het landelijke percentage. 70% van alle bosoppervlakte in de gemeente is in eigendom van de gemeente Venray. De overige bos sen zijn van SBB, Defensie, Lim burgs Landschap en diverse parti culieren. Bij of in de bossen komen kleine natuurgebieden voor zoals open water en heide velden met hier en daar nog een stuifzandterreintje. Een van die bosgebieden: de Ballonzuilbos sen, ligt ten noord-westen van Venray tussen de Beekweg en het Afleidingskanaal en is genoemd naar het eerste luchtvaartmonu ment in Nederland. Deze herin nert aan de landing van de ballon: La Poste de Paris, op die plek. De ballon vertrok tijdens de Frans- Duitse oorlog uit Parijs op 18 januari 1871 om hulp te zoeken maar kwam in plaats van in Bor deaux in Merselo terecht. In die tijd was het hier nog een groot nat heidegebied. Eeuwenlang was het gebied ronden Venray woeste grond (niet door mensen ontgon nen natuurgebied) waar in de negentiende eeuw vooral heide groeide afgewisseld met stuifzand en hoogveen. Toen er meer vraag kwam naar (mijn)hout is men in Nederland op grote schaal bossen gaan aanleggen. Venray was de eerste Nederlandse gemeente die met financiële steun van de staat in 1909 woeste grond is gaan bebossen. Lange tijd werden deze bossen puur als houtakkers beheerd. Nu heeft men een ande re kijk op beheer. Bij een modem bosbeheer houdt men rekening met de huidige situatie: hoe is de bodem en het waterpeil? Wat zijn de aanwezige dieren en planten? Men heeft aandacht voor de natuurwaarde van het bos en recreatie. Er zijn wandelroutes, een cooperbaan en een ATB-route uitgezet. Ook hebben deze bos sen veel variatie aan boomsoorten en ondergroei. Bosbewoners. Soms ziet u hen, vaker nog hoort u ze: de wielewaal, specht, nach tegaal en boompieper, buizerd en havik. Ook de steenmarter, vos, laatvlieger en das kun je tegen komen. En wie 's morgens of 's avonds in de schemer mstig door deze bossen loopt, heeft grote kans reeën te zien. Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisenng en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl nsoractie Plusmarkt G. Van Dijck landagavond vond in Hotel Asteria de uitreiking plaats van de sponsoractie-cheques. 'Vu jke verenigingen en instellingen uit heel Venray hebben in de afgelopen periode nÏÏ gedaan aan de sponsoractie van de Plusmarkt G. Van Dijck in Landweert. Bij elke vijf aan gekochte bodschappen kregen de klanten een sponsorbiljet. Voor de verenigin- tvas het zaak om zoveel mogelijk van deze biljetten te verzamelen: hoe meer biljetten, hoe meer de clubkas gespekt kon worden. In totaal kon de heer Van Dijck, van de Plus markt in Landweert, tachtig cheques uitdelen met een totaalbedrag van maar liefst 18.325,65 euro. Het laagst uitbetaalde bedrag was 18,10 en het hoogst uitbetaalde bedrag was 1.649,85 euro voor Basisschool De Kruudwis.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7