Gladheidbestrijding gemeente Ven ray 2002/2003 Gratis parkeren Wat u moet weten als u gaat (ver) bouwen Maar fout parkeren kost veel geld! Bekendmakingen gemeente Venray Vergadering van de gemeenteraad Koopzondagen 15 en 22 december n TAXATIES I JÊk. J LKRÖÖNll Aanvraag vervoerspas Deeltaxi Noord- Limburg Ontwerp- bestemmings plan Gouden Leeuw Collectief Vervoer systeem Woningwet Wet ruimtelijke ordening Parkeren tijdens koopavonden en - zondagen PEEL EN MAAS Donderdag 12 december 2002 - Paging De gemeente Venray besteedt elk jaar veel aandacht aan de gladheidbestrijding. Meteo-Consult staat ae gemeente hierbij terzijde waar door een zo optimaal mogelijk beeld wordt verkregen van de toestand van het wegdek en de mate van de verwachte glad heid. Hierdoor proberen we vroegtijdig onveilige situaties te onderkennen. De gladheidbe strijding richt zich met name op de openbare wegen met een hoge verkeersintensiteit. Ver der komen de wegen van de busroutes en de fietspaden in aanmerking. Gladheidbestrij ding op eigen 'particulier' ter rein is een taak van instellingen en particulieren zelf. STROOIEN EN HET MILIEU Om te voorkomen dat het milieu overmatig wordt belast met strooizout wordt zo beperkt mogelijk preventief gestrooid. In principe wordt gestrooid met zout. Na I janu ari 2003 zal er 'nat zout' gestrooid worden. Dit geeft een verdere besparing op zout en dus op het milieu. INFORMATIE Bij vragen kunt u contact opnemen met de afdeling publieksdiensten van de gemeente Venray, bereikbaar onder nummer 523333. DE TE STROOIEN ROUTES De volgende wegen zijn in 8 verschillende routes opgeno men en worden in zijn geheel of gedeeltelijk gestrooid. Indien uw straat hierin niet is opgenomen wordt er dus niet gestrooid. Acaciastraat Jaeqerhofweq Past Ruttenstraat Akelei Joh. v. Stalberqweq Pastoor Gerardsstraat Akkerweg Joh v. Wyttenhorstweq Paterslaan Albionstraat Julianasinqel Paul Burgmanstraat Antoniusstraat Kapelaanspad Pauwweq Beekweq Karpatenlaan Plataanstraat Begraafplaats Keizer Karelweq Poststraat Bergweg Keizersveld Raadhuisstraat Blauwververstraat Keizersveld Rauwkuilenweq Blekersveld Kemkensberq Rinqweq Boterbloem Kempweq Roland Breevennenweq Kennedystraat Rozemarijn 2e afslag Bruqpas Kerkpad Schaapskuil iBrukske rondweq Kiekweq Schoolstraat 1 Burggraaf Kiosk Schoutenstraatje Busstation Klaproos Schouwburqplein Castenrayseweq Klein Oirlo Servatiusweq Fietspad Chnstoffelkruid Kleindorp Sleutelbloem Coppelenberg Kruidenlaan Smakterweg De Bleek Kruisstraat Sparrendreef De Gouden Leeuw Kulutweq Sportlaan Deken Thielenstraat Landweertweq Spurkt Deputé Petersstraat Lanqeweq Spurkterdi|k Deskesven Langstraat |Spurkterweq Dr. Kortmanweq Leeuwstraat St. Antoniusstraat Duizendblad Leunseweq St Cathannastraat Eikenhofweg Lindestraat St. Fransiscuslaan Eikenlaan Lollebeekweq St. Josefweq Einde Westsinqel Loonsedi|k St. Jozeflaan Eindstraat Lorbaan St Ursulastraat Enerqieweq Lovinckplein Stationsplein Encaweq Maasheseweq Stationsweg Fietstunnel Landweert Macroweq Steeqsepeelweq Fluitekruid Marktstraat Swinqpad Geysterseweg Matthiasstraat 't Liene Gouden Leeuw Meerloseweq Timmermansweq Groenewoldsepad Merseloseweq Twist weq Grootdorp Metaalweq Veldstraat Grote Markt 1 Meterikseweq Veltumse Kleffen Grotestraat Mqr Hanssenstraat Vendel Gunhoekweq Mqr Verrietstraat Vennootstraat Haaq Microstraat Veulense waterweq Haammakerstraat Molenpad Veulenseweg Haqelweq Nieuwe Maasheseweq Vlieqert Handrik Nieuwhuisweq Volen Heidsepeelweq Noordsingel Vredeweq Heidseweq Notarisberq Weq in den Berq Hemelsleutel Oirloseheide Westsinqel Henri Dunantstraat Oirloseweq Weth. Pubbenstraat Henseniusplein Oosterbosweq Weverslo Henseniusstraat Oostsingel Wijnruit Hertekruid Op de Ries Wilhelminastraat Hoebertweq Ossendijk Witte Vennenweq Hoenderstraat Oude Oostrumseweq Ysselsteynseweq Hofstraat Overbroekseweq Zandakker Hoofdstraat Overloonseweq Zandhoek Hooqriebroekseweq Paardekopweq Zeilberqseweq Hooqzand Pas Zuidsinqel Horsterweg Passage Zuivelweg Ingang Gemeentehuis Zwarte pad Brukse Parkeren blijft óók dan verboden op: plaatsen voor vergunninghouders plaatsen voor invaliden plaatsen buiten de parkeervakken Gemeente Venray De gemeenteraad vergadert op dinsdag 17 december 2002, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis van Venray. Belangstellenden zijn van harte welkom. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN fce» LMV Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 ONDERDEEL A 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Notulen van de openbare vergadering van de raad der gemeente Venray, gehouden op dinsdag 29 oktober 2002. 6. Notulen van de openbare vergadering van de raad der gemeente Venray, gehouden op dinsdag 26 november 2002 en voortgezet op 27 november 2002. 7. Ingekomen stukken. ONDERDEEL B 8. Algemeen vragenuur. ONDERDEEL C 9. Deeltaxi Noord-Limburg. 10. Beleidsplan afdelingen Werk Inkomen en Zorg Inko men 2003. I l.a. Integraal Huisvestings Plan Primair Onderwijs 2002. b. Vaststelling huisvestingspro gramma en overzicht primair onderwijs voor het jaar 2003. 12. Bewegwijzeringsplan Gemeente Venray. ONDERDEEL D 13. Procedure planschadever goeding en vaststelling Ie wijziging van de legesveror dening 2003. 14. Planschadeverzoek "De Boog". 15. Externe verzelfstandiging NLW Bedrijven. 16. Uitbreiding bevoegdheden parkeercontroleurs. 17. Tweede algemene aanpas sing productbegroting 2002. 18. Financiële afsluiting project TBS-kliniek Venray. 19. Grondprijzen 2003. 20. Toetreding tot de gemeen schappelijke regeling Open baar Lichaam Euregio Rijn- Maas-Noord. 21. Voorbereid ingsbesluit bestemmingsplan Buitenge bied. 22. Voorbereidingsbesluit Pare De Witte Vennen. 23. Vaststelling 2e wijziging van de legesverordening 2003. 24. Sluiting. Per .1 januari 2003 willen de gemeenten in de regio starten met het collectief vervoerssys teem Deeltaxi Noord-Limburg. Begin november heeft iedereen een formulier ontvangen voor het aanvragen van de (gratis) vervoerspas. Met deze ver voerspas kunt u maximaal gebruik maken van de mogelijk heden van Deeltaxi Noord-Lim burg. Degenen die de vervoers pas hebben aangevraagd ontvangen deze medio decem ber. Heeft u het formulier nog niet ingestuurd en wilt u toch voor 31 december de vervoers pas in huis hebben, dan dient u het aanvraagformulier vóór 13 december in te sturen. Het for mulier kan, zonder postzegel, worden verzonden aan het Pro jectbureau Deeltaxi Noord- Limburg, Antwoordnummer 3007, 5950 ZX Tegelen. Aan vraagformulieren zijn verkrijg baar bij het gemeentehuis of kunnen worden opgevraagd bij het Projectbureau Deeltaxi Noord-Limburg, telefoonnum mer 077-47381 I I. Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op arti kel 23 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, bekend dat vanaf vrijdag 13 december tot en met donderdag 9 januari 2003 het ontwerpbestemmings- plan Gouden Leeuw ter inzage ligt. Dit plan vormt het juri disch planologisch kader voor de herontwikkeling van de loca tie Gouden Leeuw, globaal omsloten door de Langeweg, Langstraat, Leeuwstraat en Kempweg te Venray. Het plan ligt voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray. Deze afde ling is geopend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en buiten deze tijden kunnen de stukken worden ingezien na een afspraak met de afdeling publieksdiensten, tele foonnummer (0478) 52 33 33. Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder zijn/haar schriftelijke zienswijze op het ontwerpbestemmingsplan ken baar maken bij de gemeenteraad van de Gemeente Venray, Post bus 500, 5800 AM Venray. Venray, 12 december 2002 drs J.F.H.A.B. Waals, burge meester dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris Wet Voorzieningen Gehandicapten Doordat met ingang van I januari 2003 het collectief ver voersysteem, de deeltaxi Noord-Limburg, van start gaat moest het Handboek Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) en het Besluit nadere regels verordening voorzienin gen gehandicapten hieraan aan gepast te worden. Door het College van burge meester en wethouders zijn daarom de richtlijnen met betrekking tot vervoersvoorzie ningen zoals die voorkomen in het Handboek Wvg vastgesteld. Deze richtlijnen geven aan wat het gemeentelijk beleid op dit gebied is. Daarnaast is door het College het gewijzigde artikel 16 van het Besluit nadere regels vastgesteld. Dit artikel beschrijft de hoogte van de financiële tegemoetkoming van mogelijke vervoersvoorzieningen. Zowel de richtlijnen als het gewijzigde artikel 16 liggen ter inzage bij de balie van de afde ling Publieksdiensten en treden in werking met ingang van I januari 2003. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het bouwen van een berging aan de Reigersbek 4 te Ven ray tnv J.A. Vermeulen, Rei gersbek 4; - het veranderen van de woning/buitenblad woning/vervangen kozijnen aan de Meester de Haan straat 6 te Leunen tnv A.W.J.M. Janssen, Meester de Haanstraat 6; - het vergroten van de woning aan de Minister Charles Ruysstraat 6 te Venray tnv R.H.M. Verbeek, Walstro 4; - het bouwen van een woning aan het Lavendelplein 4 te Venray tnv Fa. Rommers, Penningkruid 29; - het gewijzigd uitvoeren van verleende bouwvergunning nr. 2002.06426 (vergroten kantoor in woongedeelte) aan de Paters straat 33 te Venray tnv hr. Holtermans, Patersstraat 35; - het veranderen van woningen aan de Mandenmakerstraat te Venray tnv Bouwbedrijf Fleuren B.V., Korte Drilweg 6; - het gewijzigd uitvoeren van verleende bouwvergunning nr. 2001.13178 aan de Man- De genoemde nadere eis, intrekking en meldingen en alle op de nadere eis, intrekking en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kun nen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Besluiten Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij besloten hebben tot het ambtshalve nemen van een nadere eis voor: Taxibedrijf Twan Peeters V.O.F., De Hulst 14 te Venray bedoeld opdat handhaving van de in het Besluit opslag- en transportbedrijven milieube heer opgenomen geluidsnor men voor de avond- en nacht periode een onevenredige beperking van de bedrijfsvoe ring zou inhouden, houdt in een verruiming van voorschrift III van B. hoofdstuk I van de bijlage bij het Besluit opslag- en transportbedrijven milieube heer, gedurende de avond- en nachtperiode, voor de inrich ting Taxibedrijf Twan Peeters V.Ö.F., gelegen aan De Hulst 14 te Venray. Derhalve gelden de navolgen de waarden voor de avond- en nachtperiode: Lar.LT op de fevel van woningen van 19.00 - 3.00 uur, 47 dB(A) en van 23.00 - 07.00 uur, 45 dB(A). Het besluit en alle overige op de nadere eis betrekking heb bende stukken liggen ter inzage (6 weken) vanA2 december 2002 tot en met 23 januari 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: diegenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepster mijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus Kerstmis: Koopzondag 15-12-2002 (gratis parkeren) Koopzondag 22-12-2002 (gratis parkeren) Koopavond (extra) 19-12-2002 betaald parkeren tot 21.00 uur, slagboom gesloten tot 22.00 uur Koopavond (regulier) 20-12-2002 betaald parkeren tot 21.00 uur, slagboom gesloten tot 22.00 uur Koopavond (extra) 23-12-2002 betaald parkeren tot 21.00 uur, slagboom gesloten tot 22.00 uur Vervroegde sluiting 24-12-2002 17.00 uur, slagboom gesloten tot 18.00 uur Oudjaar: Vervroegde sluiting 31-12-2002 17.00 uur, slagboom gesloten tot 18.00 uur. 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hier voor geldt een bijzondere pro cedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuurs recht staat beschreven Besluiten Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning geheel intrekken van: - P.J.L. Arts, Hoogriebroekse- weg 7 te Oirlo voor een inrichting voor het schieten op kleiduiven, gelegen aan Hoogriebroekseweg onge nummerd te Oirlo. Het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 12 december 2002 tot en met 23 januari 2003 in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray. Gedurende bovengenoemde kan bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gele genheid advies uit të brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-meldingen zijn binnen gekomen van: - D.G.W.&T Directie Zuid, Postbus 90195 te Breda voor het veranderen van de inrichting krachtens het Besluit bouw- en houtbe drijven milieubeheer, gele gen aan de Ripseweg 1 te Vredepeel. - M. Camps, Deurneseweg 172 te Ysselsteyn voor het van toepassing van het Besluit opslag- en transportbedrij ven milieubeheer voor de inrichting, gelegen aan Deurneseweg 172 te Yssel steyn. De meldingen kunnen wor den ingezien van 12 december 2002 tot en met 26 december 2002 (2 weken) in het gemeen tehuis. Venray, 12 december 2002 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. denmakerstraat te Venray tnv Bouwbedrijf Fleuren B.V., Korte Drilweg 6; - het bouwen van een woning met garage aan het Laven delplein 2 te Venray tnv E.H.M.A. Kuijpers, Sparren- dreef 12 /OW4; - het vergroten van een kan toor aan de Noorderhof 2 te Venray tnv P.S.C.M. Bos, Noorderhof 2; Ingekomen sloopaanvragen Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelo pen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingeko men sloopaanvragen. - sloopwerkzaamheden tbv het veranderen van de woning/buitenblad woning/vervangen kozijnen aan de Meester de Haan straat 6 te Leunen tnv A.W.J.M. Janssen, Meester de Haanstraat 6; - het gedeeltelijk slopen van twee varkensstallen, behalve werkplaats/werktuigenloods annex schapenloods aan de Ericaweg4 te Oirlo tnv Steeghs C.V., Ericaweg 4; - het gedeeltelijk slopen van een varkensstal aan de Heidse Peel weg 46 te Ysselsteyn tnv J.M. Claessens, Heidse Peelweg 46; Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het bouwen van een woning aan de Beekweg 83 te Vre depeel tnv P.J.M. Kusters, Hoopweg 38; - het bouwen van een tuinhuis je aan de Overbroekseweg 5 te Leunen tnv P.J.M. Hei dens, Overbroekseweg 5; - het vergroten van de winkel aan de Schoolstraat I I te Venray tnv Venroede Onroerend Goed Mij. B.V., Keizersveld 28; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethoi hebben in de afgelopen voor onderstaande slooj vraag sloopvergunning verl< - het slopen van een kipi aan de Lorbaan 2a te tnv J.J.C. Bosgoed, Loifca 2a; M Zij die menen door de a van deze vergunning ree f reeks in hun belang te getroffen, kunnen op grom Lf, Besti on de Algemene Wet recht daartegen bij het co 6 van burgemeester en wetip ders van Venray een gei >u veerd bezwaarschrift indi en wel binnen 6 weken n dag, waarop de beschikki "J toegezonden of uitgereikt Die termijn wordt in geval in acht genomen, wan een bezwaarschrift binnffj weken na dagtekening publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken procedure) Burgemeester en wethou zijn in beginsel voornemen! de volgende ingekomen bone' meldingen, bouwaanvragei gebruiksverzoeken, voor z nodig met toepassing w~* 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.: Wet op de Ruimtelijke 0 rc ning en artikel 50, lid 4, S ui van de Woningwet, medei king te verlenen. - het bouwen van een bei aan de Reigersbek 4 te ray tnv J.A. Vermeulen, gersbek 4; De op het verzoek betrek hebbende stukken liggen ingang van 13 december gedurende 4 weken voor ei der ter inzage bij afdi Publieksdiensten. In verband met het vol van een artikel 15-procei lin ligt onderstaand plan geduri twee weken terinzage afdeling Publieksdiensten: - het bouwen van een wo aan de Laagheidehof Venray tnv M.J. W; Wilhelmina Sangerssti Gedurende deze teri kunnen eventuele beden bij burgemeester en wel ders worden ingediend. Venray, 12 december 200! Burgemeester en wethouj van Venray, namens dezen,] het hoofd van afdeling B01 en Milieu, C.Th. van Velzen LI Nieuwe regels voor bouwvergunninge en welstand Vanaf I januari 2003 verande ren de regels voor bouwen en verbouwen aan uw woning. Denk daarbij aan dakkapellen, dakramen, (schotel)antennes, aan- en uitbouwen, bijgebouwen en overkappingen, kozijn- en gevelwijzigingen, schuttingen en tuinmuren en zonnepanelen - en collectoren. Gunstig is dat u in bepaalde situaties voor dit soort bouwwerken geen bouwver gunning meer nodig hebt. En in andere situaties gelden soepele re regels dan voorheen. Dan krijgt u te maken met een "lich te bouwvergunning". Deze krijgt u sneller en gemakkelijker dan een "reguliere bouwvergun ning". Of u een vergunning nodig hebt, en zo ja welke, hangt vooral samen met de plaats waar u gaat bouwen: aan de voorkant of achterkant van de woning. Over het algemeen zijn de regels voor (ver)bouwen aan de achterkant soepeler dan voor (ver)bouwen aan de voor kant. GA NAAR UW GEMEENTE Ga voordat u begint met bou wen altijd eerst naar uw gemeente. Want de regels voor bouwen zonder bouwvergun ning zijn soms best ingewikkeld en gaan dus niet voor elk bouw plan op. Als u zonder bouwver gunning wilt (ver)bouwen, moet uw plan namelijk aan een aantal voorwaarden voldoen. Boven dien weet de gemeente waar u nog meer aan moet denken. Bij voorbeeld de minimumeisen uit het Bouwbesluit waar uw bouwwerk altijd aan moet vol doen. Die gelden dus ook als u zonder bouwvergunning mag bouwen. BUREN Vergeet ten slotte uw buren niet. Bespreek uw plannen met hen, ook als u geen bouw "1 oimnino r>r»/Hia hooft \A/-inf - gunning nodig heeft. Wam eindelijk (ver)bouwt u toch uw wooncomfort te vergri 17 en dat doet een burenrjou zeker niet. WELST) Als u toch een bouwver] ning nodig heeft, toetst gemeente uw plan onder n aan de welstandseisen. V standsbeslissingen zorgdei het verleden soms voor frus tie bij bouwend Nederl - Want wie bepaalt wat mot I lelijk is? Het welstandsbelei al verbeterd, maar wordt duidelijker en objectiever, gemeente moet in een standsnota per gebied conc r'. aangeven welke welstandsr** er gelden. Zo kunt u vooraf rekef 4 houden met welstand, zodat D; bouwplan niet pas aan het van de bouwvoorbereidinjr" een welstandscommissie hi te sneuvelen. De welstandsi moet er voor I juli 2004 Tot die tijd gelden de hui! j welstandsregels van gemeente. MEER INFORMA di Uw gemeente heeft infor £1 tiemateriaal over de niei J regels voor (ver)bouwen uw woning. Maar u kunt uitgebreide informatie vin op de internetsite van het mi m terie van VR( I. www.vrom.nl/woningwet. U kunt er verschille publieksfolders downloai over de spelregels voor bouv en verbouwen toegespitst bovengenoemde bouwwerk Daarnaast vindt u er een mof,"1; Ie waarmee u snel en eenv< kunt achterhalen of en zo welke bouwvergunning u no heeft. 14

Peel en Maas | 2002 | | pagina 24