ionaal talent krijgt weer De Kans That's Flavour nieuwe cd Tentoonstelling over zinloos geweld bij JOC Yssselsteyn ucnsï \o* Adventsconcert Harmonie Orkest Bundel Hoe raadselig de geest Kerst-lnn in Schouwburg KADOOTJE? erstconcert met lastreechter Staar vBeoeu)(ndle Adventsavond Veldeke tV Wie wil er het nieuwe jaar in met een nieuwe baan: Koopzondagen Kerstmis Alle dames heren- en kinder schoenen oPGOCDfvotrun St verkoop: Stationsstraat 14, Deurne (schuin tegenover onze zaak aan de Stationsstraat, Deurne) Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning 3x STUDIO PORTRETFOTO'S 15x21 cm EEL Honderddrieëntwintigste jaargang - week 50 - donderdag 12 december 2002 EN MAAS De opening van 'De Geweldig Express', een ten toonstelling over zinloos geweld, vooroordelen, zonde bokken en de grootste schat van de wereld wordt op zon dag 9 maart om 13-00 uur bij het JOC in Ysselsteyn geo pend. Tijdens de opening van dit bijzondere evenement pre senteren diverse jongerenor ganisaties zich, zoals Bureau Halt, en verder worden er diverse workshops gehouden. 'De Geweldig Express' reist door Nederland en Vlaanderen op zoek naar kinderen en jongeren vanaf 10 jaar die een spannende tentoonstelling willen bezoeken in hun eigen stad of dorp. Het is geen tradionele tentoonstelling. Het is een spellencircuit waarin leuke en eigenaardige dingen van de multiculturele samenleving op een onverwachte manier aan bod komen. 'De Geweldig Express' wordt geparkeerd op een schoolplein, bij de kerk, pal naast de sporthal of op het markplein. Op 9 maart bezoekt de kleurrijke trailer van twaalf meter lang het JOC aan de Timmermannsweg 75 in Ysselsteyn. De trailer bevat een unieke tentoonstelling over zin loos geweld, ruzie, zondebokken en vooroordelen. Maar ook over verzoening, spijt hebben en win naars zonder verliezers. Op een creatieve wijze worden de jonge ren uitgedaagd om zelf antwoor den te bedenken, meningen te geven en oplossingen te zoeken. Ze ontvangen bij het bezoek aan de Express een routekaart en gaan in tweetallen op pad en vullen onderweg de kaart in. Zo zijn ze ongeveer drie kwartier bezig. Na afloop biedt de ingevulde kaart veel stof tot napraten. Voor docenten en begeleiders is een handleiding beschikbaar met veel suggesties voor vervolgactivitei ten. Het Jeugd Ontmoetings centrum QOC) in Ysselsteyn van de Volksbund Deutsche Kriegs- graberfürsorge bevindt zich direct naast de 28 hectare grote Duitse begraafplaats. De begraafplaats in Ysselsteyn wordt sinds 1976 door de Volksbund verzorgd. 32.000 graven laten aanschouwelijk erva ren, welk onheil oorlog kan aan richten. Een rondleiding op de begraafplaats is vast bestanddeel tijdens het verblijf. Venray geeft ook regionaal talent de kans podiumpresentatie en de pc cultuurtempel, mende en gevorderde artie- kunstenaars kunnen zich ijven voor drie voorrondes, nu zingt, danst, goochelt, nd kunstenaar bent of ben ef op het gebied van caba- e activiteiten zijn van harte Dus ook zangkoren, gezelschappen, dansgroe- ands. popgroepen en beel- kunstenaars wordt De geboden om een prachtig te ontwerpen voor deze wburgavonden. De voor- s zijn in maart, april en mei Na elke voorronde-avond het publiek welke deelne- oorgaat naar de grote finale tember 2003- Deze persoon jep is dus zeker van een in de grote finale. Daarnaast ook nog genomineerd wor- loor de Schouwburg. Na i van de drie voorrondes ;n uit deze genomineerde daten nog twee deelnemers en voor de grote finale, is de grote finale-avond zul- jf artiesten/groepen/kunste- op het podium staan. jury bestaat deze avond uit categorieën: vak-, pers- en eksjury met ieder een eigen Deelname aan De Kans is In maximaal 20 minuten jij De Kans om te laten zien, >m jij De Kans moet krijgen, meer informatie kunt u con- ipnemen met de schouw- Winterschilder 'korting Creemers gaat veel verder Voor bedrijven en particulieren ÖUBB WINTERPREMIE. Grotestraat 57, Postbus 9 5820 AA Vierlingsbeek Jf Telefoon: 0478-632044 Telefax: 0478-632046 creemers t Venrays Mannenkoor - taar 93e verjaardag viert - samen met de reechter Staar een schitte- programma ten gehore igen op zaterdag 21 raber in de Schouwburg rav. De opbrengst van avond gaat naar de Petrus den Kerk voor de noodza- ke en zeer dure reparatie één van de grote klokken. 1909 werd het Venrays nenkoor opgericht als gevolg de zangkunst door mannen een kaartclub. Inmiddels it het een onlosmakelijk deel iet rijk geschakeerde culture- maatschappelijke leven van •tad Venray. Een koor, dat ft naar een hoge graad van iteit. Het repertoire bestrijkt ireed scala aan werken uit de le muziekgeschiedenis, op aan en op religieus gebied, klassiek tot modern in een loud van talen. De nklijke Zangvereniging reechter Staar werd opge- in 1883- Sinds haar bestaan de Mastreechter Staar een reputatie opgebouwd welke meer te danken is aan de enten met name Peter Martin Koekelkoren en Ramaekers. Op dit nent bestaat het koor uit neer 150 actieve zangleden, koor geeft per jaar een 25-tal leringen waarondqr circa tien Iduillende concerten. Zo ook feestelijk concert in Venray. laar uitvoeringen kunnen zij en uit een uitgebreid repertoi- in klassieke en religieuze wer- volksmelodicën, opera's, rites en musicals. Het is niet eerste optreden van de reechter Staar in Venray. Na enig pluiswerk bleek dat zij op 2 februari 1956 een concert gaven in de Petrus Banden Kerk... nota- bene op uitnodiging van het Venrays Mannenkoor. Samen met de Mastreechter Staar heeft het Venrays Mannenkoor een prach tig programma samengesteld dat een veelbelovende sfeervolle avond belooft te worden. De avond begint om 19-30 uur met een kopje koffie. Het twee uur durende programma neemt u mee naar allerlei sferen. Na afloop is er een gezellig - tevens muzikaal - samenzijn in de foyer met een drankje en een hapje. Voor deze sfeervolle avond zijn nog kaarten verkrijgbaar. U kunt deze reserve ren bij de Schouwburg Venray. telefoon 530999. De balie van de schouwburg isop werkdagen open van 10.00 tot 15.00 uur. Op dinsdag 17 december houdt Veldeke-Venray een advents avond. Het programma van deze sfeervolle avond bevat de volgen de ingrediënten: het koor van het Venrayse Ziekenhuis zingt een aantal kerstliederen. In afwisse ling met de koorzang worden er twee originele kerstverhalen voorgedragen door Theo Swinkels, de schrijver van de ver halen. Jacques Vennekens luistert het adventsprogramma op met twee oorspronkelijke kerstgedich ten. De adventsavond wordt gehouden in De Witte Hoeve, Gasstraat 5 Venray, vanaf 20.00 uur. Naast de leden zijn ook ande re geënteresseerden van harte welkom op deze bijzondere avond. temen Deuren Serres jorsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Wij hebben diverse mogelijkheden als: Montagemedewerker bij Inalfa Inpakker bij Nelipak Part-time Productiemedewerker bij Plukon Logistiekmedewerker bij div. logistieke bedrijven Voor meer informatie Bel: 0478-541888 Kerstconcert Leunen Dit jaar stond Venray bol van activiteiten in het kader van de (kunst)manilëstatie De Waan. Als laatste dit jaar rest nog de afron ding van de landelijke schrijfwed strijd Hoe raadselig de geest, die het Literair Café Venray-rcgio organiseerde. Prijsuitreiking en presentatie van een gelijknamige bundel met bekroonde gedichten en verhalen vinden zondag 15 december plaats vanaf 11.30 uur in De Witte Hoeve in Venray. Honderd jaar psychiatrie in Venray gaf liefst honderd ama teurschrijvers inspiratie voor gedichten en verhalen over 'de raadsels van de geest'. Ze zijn afkomstig uit het hele land en een handvol uit België. Het leverde 140 gedichten op van 64 inzen ders, die maximaal drie gedichten mochten insturen, en 51 (korte) verhalen. Venrays burgemeester J. Waals reikt de prijzen uit. De tro feeën van deze themawedstrijd zijn mini-uitvoeringen van het kunstwerk De Hersenpan, dat in het St.-Annapark prijkte. Beide zijn gemaakt door bezoekers (met een psychiatrische achtergrond) en medewerkers van het DAC - Venray. De prijswinnaars lezen hun bekroond werk voor. Voor een toepasselijke 'geestige' aan vulling zorgt cabaretier Guido Weijers uit Boxmeer. Als aanstor mend talent won hij de publieks prijs van Cameretten 2000, het belangrijkste cabaretfestival van ons land, en werd hij een van de deelnemers aan Cabarestafette. Daarin deed hij podiumervaring op voor zijn eerste avondvullend programma Oxymoron. Dat slaat op tegengestelde begrippen maar betekent letterlijk dwaasheid. Toepasselijk toch. De entree bedraagt zeven euro, voor dona teurs vijf euro. De bundel 'Hoe raadselig de geest' kost vijf euro. Op zaterdag 21 december zal het Harmonie Orkest Noord- Limburg in Holten, samen met het gemengd koor Amazing uit die plaats een kerstconcert verzor gen. Ook de bekende Horster sopraan Dorris van de Meerendonk, samen met Ankie Titulaer en Til van Rens, zullen hier hun medewerking aan verle nen. Voor iedereen die het reper toire van het Harmonie Orkest Noord-Limburg een warm hart toedraagt zeker 'n aanrader, al moet er deze keer dan wat verder voor gereden worden. Het con cert vindt plaats om 20.00 uur plaats in De Kandelaar, Stationsstraat 4 in Holten (Ov). Entree zeven euro. Het programma zal in grote lij nen hetzelfde zijn als dat van het tiende Adventsconcert zoals dat op zondag 15 december om 15.00 uur in de Norbertuskerk te Horst te beluisteren zal zijn. Het koor uit Holten zal daar overigens niet aan meewerken, maar wel zullen hieraan Dorris, Ankie en Til tradi tioneel weer hun medewerking verlenen. Het programmaboekje kost 7,50 euro. Donateurs krijgen dit natuurlijk gratis, op vertoon van hun donateurskaart. Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide houdt op zondag 22 december om 19.00 uur een kerstconcert in de sfeervolle Leunse kerk. De entree voor dit concert is gratis. Ongeveer 100 personen zijn al enkele maanden in de weer om u op deze avond eens lekker te verwennen. Naast de harmonie verlenen ook toneel vereniging Comedia en Scouting Don Bosco Leunen haar mede werking aan het concert. Het pro gramma is zeer gevarieerd. Zo zul len Gerrie Puts, Jolanda Versteegen en a capellagroep Freshmen Five u verrassen met enkele fraaie liederen. Samen met een sfeervol ingerichte Leunse kerk, de sketches van Comedia en de prachtige instrumentale omlijs ting van de harmonie vormen zij de ingrediënten voor dit prachti ge droomconcert. Dit alles onder de zeer deskundige muzikale lei ding van de nieuwe Leunse diri gent Geert Jacobs. Na afloop van het concert nodigen zij u uit om in de gastvrije herberg van Piet en Mien Martens, onder het genot van de swingende zang van de Freshmen Five en enkele versna peringen, nog even na te babbe len. Verder is deze avond voor de Leunse Korenmolenaars natuur lijk bij uitstek geschikt om nader kennis met hun dorp te maken. In de dagen voor kerst openen de ondernemers van Venray Centraal hun deuren voor twee koopzondagen. Op 15 en 22 december kunt u van 12.00 tot 17.00 uur terecht in de gezellige winkelkem van Venray. Op donderdag 19 en maandag 23 december zijn er extra koopavonden tot 21.00 uur. Ook rijdt een kerstman rond in zijn arrenslee zodat iedereen alvast in de kerststemming kan komen. Uiteraard staat ook de traditionele kerststalweer op de Grote Markt. Parkeren in het centrum is op beide koopzondagen gratis. jaar weer het dameskoor 'Harmony' uit Oostrum op. De organisatoren zijn bijzonder blij met het optreden van het kinder koor 'De Bandelieren' en het jeugdkoor 'Tomorrow People'. Moesten zij verleden jaar verstek laten gaan, dit jaar zijn zij onder nieuwe leiding van de jonge Marcel Engelen (21) weer pre sent. Vaste bezoekers van de Kerst-inn zullen zich zeker de ver tederende en goede optredens van beide koren herinneren. Ook het uit Geijsteren afkomstige 'Mallemoer' zal optreden. Een muziekgroep die een zaal enthou siast oud Hollandse liedjes laat mee-zingen. Confetti zal om circa 16.00 uur swingende kerstmuziek over de aanwezigen uitstrooien Ook nieuw7 dit jaar is 'Jack van Els en zien bubs'. Eerder bekend van carnaval, zal Jack aantonen ook stemmingvolle kerstmuziek te kunnen maken met 'zien bubs' Confetti zal het dit jaar zonder Nelly Gorree moeten stellen. Zij is bij de oprichting van Confetti begonnen met zingen en heeft recent besloten als solo-zangeres verder te gaan. Dit jaar zal zij voor de eerste keer met het Venray's Mannenkoor optreden tijdens de finale, zo rond de klok van 17.00 uur. Iedereen kan op welk tijd stip dan ook binnen komen. Eind oktober was het 12,5 jaar geleden dat dans- en amusements orkest Flavour het daglicht zag. Om dit jubileum niet genusloos voorbij te laten gaan werd afgelo pen weekend in café De Evenaar een cd gepresenteerd met daarop een aantal populaire nummers uit hun repertoire. In maart van dit jaar werd afscheid genomen van Maarten Rijs en werd Rob van Reymersdal als dirigent aangetrok ken. Rob is beroepsmusicus had er alle vertrouwen in dat er een vruchtbare samenwerking zou ontstaan. Na zeven maanden heeft dit geleid tot de opname van de cd die als titel kreeg: That's Flavour. Dans- en amusementsor kest Flavour bestaat momenteel uit 26 personen, waaronder twee zangeressen en twee zangers. Voor meer informatie over dans en amusementsorkest Flavour kunt U zich wenden tot Ben Bakens, Julianasingel 48, Venray, tel. 0478-515167 of ben.48@het- net.nl Het is alweer de zevende keer dat het Venray's Mannenkoor in samenwerking met de winkeliers vereniging de Kerst-lnn organi seert. Een sfeervolle muzikale happening die op zondag 15 december om 13-30 uur begint in de foyer van de Schouwburg Venray. De entree is zoals altijd, gratis. Want wat is er nou mooier dan op koopzondag kerstcadeau tjes kopen en tussendoor te genie ten van sfeervolle kerstmuziek, onder het genot van bijvoorbeeld een glaasje glühwein? Daarnaast is het Venray's Mannenkoor er ook dit jaar weer in geslaagd een prachtig programma samen te stellen, dat dit jaar wordt geken merkt door optredens van groe pen uit de wijde regio. Het pro gramma ziet er als volgt uit: om 13 30 uur opent het Mannenkoor de middag. Rond de klok van 14.00 uur treedt de 'Blokfluitgroep van Muziekonderwijs Marjo' op. De groep bestaat uit leerlingen van de Brabantse plaatsen Haps: Beugen en Overloon. Een selectie van in totaal 185 leerlingen zal optreden onder leiding van Marjo van der Locht. Aansluitend treedt Venrode op. Om 15.00 uur zal Crecendo, optreden. Na het succesvolle optreden van verleden jaar, treedt ook dit

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15