gloeiende Maagden n Mamma Mia Kunst Cultuur De mooiste plekjes van Nederland Jerusalem centraal in expositie Symfonieorkest neemt afscheid van Laurens Boogaarts Kunstenaars exposeren in Irok Cursussen vrijwilligers succesvol Wandelen door de Peel Kerstconcert Muziekschool Venray Horrorparty in Dingus Het geheim van Swan Geslaagd optreden MMSK Javier Guzman in Gryphus Geslaagd Huub Hangop in JUM Merselo! ^rstmarkt in Overloon gjj t EN MAAS Donderdag 12 december 2002 - Pagina 13 igramma Schouwburg Venray n heerlijk avondje ballet De Notenkraker, schok- i cabaret met Bloeiende {den, muzikale nostalgie e musical Mamma Mia en ouderwetse klucht Tel uit inst. Vier totaal verschil- voorstellingen de lende week in de Sc houw- Venray. u -N n ouderw etse avond prachtig die als een sprookjesboek luziek begint: zo zou je deze stelling kunnen beschrijven, okjesfiguren. een notenkra- M sneeuwvlokjes, kinderen en rs. muizen, je kunt het zo niet bedenken of ze dansen taal wel een keer in dit intische ballet dat precies deze tijd van het jaar. Het k Nederland een goede traditie d'orden om met kerst met de v familie naar De Notenkraker in. In de prachtige sprookjes- ij ge versie van het St Peters- Ballet komt de klassieke cho- M lafie van Tsjaikovski's Strale Notenkraker volledig ijn recht. Het ballet is een 4,, eld van dansante expres- fa In het ballet beleeft Masja \ci spannende avonturen tij- Pi haar nachtelijke reis door v' ind van sneeuw en snoep- Tsjaikovski schreef voor dit 3P t superieure symfonische ek, die het verdient om door fa poot orkest te worden uitge- I - geëvenaarde solisten, alkom- oa. uit het gerenommeerde Theater St. Petersburg, vui le hoofdrollen in die door het sde ballet van het St. Peters- Ballet in samenwerking met Staatsopera en Ballettheater inezh, zeer vakmatig en ont- tnd worden omlijst. De heer- choreografie van het St. rsburg Ballet is gebaseerd op «roemde choreografie van Vassili Vaiones en de oorspronke lijke choreografie van Lev Ivanov naar een opzet van Marius Petipa. Maandag 16 december in de Schouwburg Venray, aanvang 19.00 uur. Cabaret kunnen we het niet meer noemen, entertainend totaaltheater bleek ook een farce. Maar als je wilt lachen met schok ken, je maag uit je keel wilt prop pen: kom dan naar de Bloeiende Maagden. De nieuwe voorstelling houdt het midden tussen een wetenschappelijke betoog en een goede pornofilm. Slopend voor de geest, gevaarlijk voor het lichaam. Een nauwkeurige ontkleding van de mens. Ze schuren tegen uw been omhoog, ze kruipen onder uw huid. ze spugen in uw bloed. Daar waar theater ophoudt gaan de Bloeiende Maagden door. De pers over: 'Vergeef ze, ze weten niet wat ze doen', 'Het vierde pro gramma van De Bloeiende Maag den is een vette parodie op sensa tionele spelprogramma's. Ingrid Wender en Minou Bosua hebben het ultieme idee voor een spekta kel show bedacht': 'De Bloeiende Maagden halen letterlijk alles uit de kast en schuwen extreme absurditeiten niet. Met hun provo catie gaan Bosua en Wender tot het uiterste'; 'De Bloeiende Maag den hebben een extreme vorm gekozen om de boodschap te ver tellen'. De voorstelling is op dins dag 17 december te zien, aanvang 20.00 uur. ABBA Mamma Mia - Come Together! De fun-story sinds jaren met 27 nummer één hits. De succeshit van West End London. Volledig Engelse cast. Mamma Mia, ex lead singer van een popgroep, heeft tijdens haar vakantie in Italië lief desaffaires met drie aantrekkelijke mannen. Het resultaat is: een dochter Michelle. Het komische verhaal begint als Michelle bij toe val achter het bestaan van deze geliefden komt en zonder na te denken deze drie uitnodigt, in de hoop haar vader te herkennen als hij voor haar staat. Een fantasti sche uitvoering van bekende songs van Abba, The Beatles en vele anderen, verwerkt in een zeer komisch verhaal. Mamma Mia, Come Together, Dancing Queen, Penny Lane, Super Trou per. Let it Be en vele andere num mers. Mamma Mia, de musical, is op donderdag 19 december in de schouwburg. Aanvang 20.00 uur. De klucht is terug. Jon van Eerd is het stralende middelpunt van Tel uit je winst, een klucht geschreven door Ray Cooney, de internationaal vermaarde meester van de bulderlach die jarenlang de hofleverancier was van John Lan- tings' Theater van de Lach. Een brave kantoorbediende komt op een dag thuis met het verkeerde koffertje. In plaats van drie bruine boterhammen en een appeltje zit er 2.755.000 euro in. Die ontdek king vormt het begin van een dolle avond boordevol persoons verwisselingen en onverwachte wendingen. Over de hele wereld verlaat het publiek nog steeds schaterend de theaters nadat men een klucht van Ray Cooney gezien heeft. En dat gaat na een paar jaar tjes stilte gelukkig ook weer in Nederland gebeuren. Een avond dolle pret. Tel uit je winst. Vrijdag 20 december, aanvang 20.00 uur. Afgelopen zondag nam MMSK St. Petrus Banden deel aan het Pepernotenconcert voor Drum bands in Hout-Blerick. Dit concert werd georganiseerd door de plaat selijke fanfare De Echo. Verdere deelnemers aan dit concert waren Drumband Show-orkest Harmonie Fortissimo uit Venlo, Drumband Brassband Valuas uit Venlo en Drumband Fanfare De Echo uit Hout-Blerick. MMSK St. Petrus Banden, onder leiding van Antoin- ne van Rooij, kan terug zien op een zeer geslaagd concert dit gezien de reactie vanuit het publiek en de gevraagde 'toegift' door de voorzitter van de organi serende vereniging. Hieraan werd na zeven reeds gespeelde num mers nog graag gehoor gegeven. Van MMSK waren bijna alle leden aanwezig hetgeen ook een groot compliment waard is. Sevenummer Theo Janssen mag televisiekijkend Nederland via de NCRV uitleggen wat er zo mooi is aan het landschap in de Peelge- meente Sevenum. De NCRV begint op zaterdag 14 december een nieuwe serie: De mooiste plek van Nederland. Theo Janssen publiceerde in november vorig jaar een boek Reizen door de oude Peel. Ieder dorp kreeg hier in zijn verhaal. Sevenum kreeg het predikaat: Een gave boerenneder- zetting. Het boek Reizen door de oude Peel is overigens verkrijgbaar bij de VW's in de regio en Boekhan del Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venrav. De door de gemeente Venray gesubsidieerde en door de Vrijwil- ligerscentrale Venray, als project van Synthese, georganiseerde cur sussen voorzien in een behoefte. Inmiddels zijn er al een groot aan tal cursussen gehouden te weten; conflicthantering, wijk- en buurt gericht werken, bestuurlijke vaar digheden, telefoontraining, rouw verwerking, vinden en binden, PR en rVA (instructie verantwoord alcoholgebruik). Deze week star ten nog de volgende cursussen; empatisch communiceren, twee cursussen secretariaat en effectief vergaderen (11 december en 14 december), financiën 12 decem ber en dan de volgende week nog de tweede cursus conflicthante ring (17december) en een laatste bijeenkomst IVA. Een paar cursus sen zijn nog in voorbereiding te weten; belastingen en verzekerin gen, programmering activiteiten, cursus omgaan met dementie en depressieve ouderen, het voeren van een tweegesprek en sociale hygiëne. De betreffende organisa ties krijgen hierover nog apart bericht. Afgezien van wat organi satorische problemen zijn de cur sussen over het algemeen goed verlopen. Met twee organisaties is overleg gevoerd hoe organisatori sche problemen in de toekomst voorkomen kunnen worden. Na een evaluatie met de gemeente en de uitvoerende organisaties (o.a. Stavoor, de Volkuniversiteit, het CAD, het Huis van de Sport en Synthese) zal bepaald worden of in 2003 opnieuw een aanbod gedaan kan worden. Bij sommige cursisten blijkt belangstelling om elkaar nog eens te treffen. De Vrijwilligerscentrale gaat na of het mogelijk is om voor hen - bij voldoende belangstelling -in 2003 een meeting te organiseren. Voor eventuele inlichtingen over de cursussen Synthese, unit Ven ray, telefoon 517317 Op zaterdag 14 en zondag 15 december houdt de Nierstichting weer de Winterwandelloop in en rondom het Nationaal Park De Groote Peel. Voor deze prachtige wandeltocht zijn drie verschillen de routes uitgezet: één van 7 kilo meter, één van 14 kilometer en - dit jaar voor het eerst - een lange wandeling van zo'n 21 kilometer. De kosten voor deelname zijn 3,- per persoon, inclusief een rou tebeschrijving. Kinderen tot 10 jaar mogen met hun familie gratis meewandelen. De opbrengsten van de Winterwandelloop zijn geheel voor de Nierstichting. Voor de route van 7 kilometer kan gestart worden tussen 09 00 en 14.00 uur en voor de route van 14 kilometer tussen 09.00 en 13.00 uur. Het bezoekerscentrum Mijl op Zeven van Staatsbosbeheer in Ospel is het vertrek en eindpunt voor deze twee routes; hier kun nen de deelnemers zich ook aan melden. Het start en eindpunt voor de lange route van 21 kilo meter is het Limburgs Openlucht museum Eynderhoof in Neder- weert-Eind. Hier kan gestart worden tussen 9.00 en 12.00 uur. Jerusalem staat centraal in een nieuwe expositie door leerlingen van de maandagavond groep van docente Monique Romeijn van de Vrije Academie Venray. Details van het gebouw, gereedschap, maar ook kapstokken, brandslan gen en zelfs de wc zijn uitgangs punten geweest voor de schilde rijen. Door het fotograferen van details krijgt men een ander beeld van het onderwerp. Het zou ook weer iets nieuws kunnen zijn. Een detail of verschillende combina ties van details werden vergroot, gekopieerd en gebruikt als uit gangspunt voor een schilderij. Door het schilderen met acrylverf op een groot formaat en de eigen stijl van de cursist, heeft ieder schilderij weer een nieuwe bete kenis gekregen. Exposanten zijn Jan Albers, Carol Dings, Pieter Emonts, Marly Kleeven, Wim Moorrees, Hans Poels, Miriam Rongen, Wendy Seuren, Piet Theeuws, Frans Vermeulen, Bert de Vries, Annet Weykamp. De expositie bevindt zich op de eer ste verdieping, de kantine en de begane grond bij de ingang van de Vrije Academie. Op vrijdag 13 december aan staande vindt er in het Vierlings- beekse jongerencentrum Gryphus een cabaretvoorstelling plaats van Javier Guzman. In Gryphus speelt de cabaretier zijn eerste avondvullende voor stelling Bot. Javier - spreek uit Gabière - Guzman is van Spaanse afkomst maar bracht een groot gedeelte van zijn jeugd door in Rotterdam. 'Ik ben half Spaans. Dat wil zeggen: ik eet veel paella maar ik maak wel een kuiltje voor de jus', aldus de man die jarenlang deel uitmaakte van het stand-up comedy collectief Comedy Explo sion. In februari 2002 kwam de verwachte solo-doorbraak op het Leids Cabaret Festival waar Guz man de dubbel won en dus zowel de jury- als de publieksprijs in de wacht sleepte. 'De manier waarop Javier Guzman zich presenteert laat maar één conclusie: hij is een podiumbeest', aldus de Leidse jury. Het logische gevolg van die overwinning is Bot, zijn eerste avondvullende voorstelling. Een agressieve monoloog, een drift aanval van de nieuwe generatie. Jong, knap en kwaad. Javier Guzman is momenteel veelvuldig op televisie te zien met De 100% AB Show. Daarnaast was hij vorige week. op Sinterklaas avond, op de vaderlandse kijkbuis met zijn Sinterklaasconference Guzman Deelt Uit. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. De voorstelling van Javier Guzman begint om 21.00 uur precies. Kaarten a 8,00 euro zijn telefo nisch te reserveren via (0478) 631802 of 630508. Reserveren via internet is mogelijk via de Gryp hus website www.gryphus.nl. Het symfonie orkest van de OW gaat binnenkort afscheid nemen van zijn dirigent Laurens Boogaarts. Deze heeft de afgelo pen achttien jaar voor het orkest gestaan, en onder zijn leiding is het orkest gedurende lange tijd een bloeiend symfonie orkest geweest, dat werken speelde van Bach en Beethoven tot en met 20e eeuwse componisten. Voor veel jonge mensen in Venray was het orkest een geweldige leer school voor het spelen van symfo nische muziek; voor de meer erva ren musici was het ook een avond serieus, maar heerlijk muziek maken. Echter na achttien jaar geeft Laurens Boogaarts het diri geerstokje door aan zijn opvolger, iets waar het orkest begrip voor heeft. Maar jammer is het wel, na zoveel jaar samen te hebben gemusiceerd, en met zoveel ple zier. Ze hebben goede herinnerin gen aan bijvoorbeeld de symfonie nr. 8 van Dvorak, de symfonie nr. 2 van Saint-Saéns, de Mozart- ouvertures, Rossini, het klarinet concert van Mozart, het trompet- concert van Havdn en nog heel veel meer werken, die ze de afge lopen jaren hebben uitgevoerd. Het afscheid van de dirigent valt samen met het vertrek van een paar leden, die of Venray ver laten hebben voor een studie elders, of het te druk hebben gekregen met hun werk. Dit ver lies van leden is helaas niet uniek voor het orkest, maar het maakt het moeilijk om grote symfoni sche werken te spelen, wegens gebrek aan sommige strijkers en blazers. Het zal voor de nieuwe dirigent een uitdaging zijn om het orkest te leiden, en de leden zijn dan ook naarstig op zoek naar vooral violen, hobo's en klarinet ten. Via dit bericht hoopt het orkest ook mensen aan te spreken die wel een instrument bespelen, maar niet op de hoogte zijn van het bestaan van een symfonieor kest in Venray. Er wordt op woensdagavond gerepeteerd in basisschool De Hommel aan de Oostsingel in Venray, van 20.00 tot 22.15 uur. Er worden meestal twee concertprogramma's per jaar uitgevoerd, soms ook buiten Venray. Wegens het vertrek van Lau rens Boogaarts wordt dit jaar geen winterconcert gegeven; het orkest is druk doende via proefdi- recties een nieuwe dirigent te vin den. Het is niet eenvoudig om deze proefdirecties van verschil lende dirigenten te combineren met een goed concert, maar het orkest hoopt in mei of juni weer een zomerconcert te spelen. Muziekschool Venray heeft op vrijdag 13 december om 19.00 uur het kerstconcert. De toegang is gratis. Er wordt een zeer geva rieerd kerstconcert gepresen teerd. Leerlingen op veel verschil lende instrumenten presenteren een sprankelend concert. De nadruk ligt natuurlijk op de kerstsfeer. De leerlingen en de stukken die zij spelen zijn als volgt: Fieke Classens, gitaar. Fol low me en Rendez vous, Anne Pingen, keyboard, We are the world (Michael Jackson), Annika Kruithof, piano, Christmas Jazzin (arr. Pamela Wedgwood), Marloes Hendrickx, dwarsfluit, Valse Espagnole (opus 57 E. Höhler), Liz Couten en Chantal Tilleman, gitaar, De herdertjes lagen bij nachten, Danique van Aken, The first Nowel, Chris Clabbers, gitaar. Stille nacht, Mariëlle Kruit hof, accordeon, Praludium und Aan de Rijks Universiteit van Utrecht slaagde Kiki Poels uit Venray voor het doctoraal exa men Pedagogiek met als afstu deerrichting Gehandicapten zorg. Marsch (Hans Luck), Luuk Len ders, accordeon, Working man (The Dubliners), Anne Gelling, cello. Meditation (Arnold Tro- well), Marieke Lahaije, cello, I Adagio II Adagio (uit sonate in e B. Marcello), Bernadette Lem- mens, piano. Watermark (Enya, popmuziek), Joshua de Kroes, alt blokfluit, Greensleeves to a ground (Anonymous) en Celine v.d. Peet, pianobegeleiding. Op dinsdag 17 december ver zorgen de tweedejaars IVM-leer- lingen (Instrumentaal Voorberei dend Muziekonderwijs) twee keer op een avond een kerstconcert. Het eerste concert begint om 18.30 uur en vanwege de grote deelname nog eenzelfde kerstcon cert om 19 30 uur, maar dan spe len en zingen weer andere enthousiaste IVM-leerlingen. Deze leerlingen gaan in het nieuwe cur susjaar (september 2003) starten met het Instrumentaal- Vocaal onderwijs. Het kerstprogramma bestaat grotendeels uit blokfluit en zang, ook spelen enkele instrumentale leerlingen enkele kerstliedjes: Joëlle Schaminée en Vera Aben op de cello, Liz van de Riet en Anke Lahaije op de viool en Jos hua de Kroes speelt op de altblok fluit. Het café van jongerencentrum Dingus is iedere vrijdag- en zater dagavond toebedeeld aan de Din gus Hardrock Division. Met ingang van dit jaar werd een oude traditie in ere hersteld. Op iedere vrijdag de dertiende, volgens de overlevering een ongeluksdag (a dark and gloomy day) bij uitstek, houdt Dingus een death- and blackmetal avond in het café in de vorm van een horrorparty Komende vrijdag, 13 december, zal het niet anders zijn. Het café wordt helemaal in de goede sfeer omgetoverd en geplaatst in een echte horror-setting. Friday the 13th horrorparty wordt opgeluisterd door muziek van special dj's en begint om 20.00 uur. Het café is open om 19 00 uur. Zaterdagavond 14 december komt Huub Hangop voor een optreden naar de JUM in Merselo. Hij zal hier de jaarlijks terugko mende 'Pullenavond' tot een den derend feest omtoveren. De entertainer Huub Hangop boekte de afgelopen twintig jaar succes sen en meer dan dat. Om precies te zijn 1.763 geregistreerde optre dens op podia in cafés, zalen, dis cotheken, tenten, vliegtuigen, sta dions, pleinen, grasvelden, televisie, radio, vrachtwagens, kruispunten en boten. Hij kreeg applaus, bier, bloemen en z'n gage. Het publiek kreeg een onvergetelijke herinnering en een gelukzalig gevoel. Vandaar ook dat zijn schare fans alsmaar groeit en vertegenwoordigers kent uit alle lagen van de bevolking; van ministers tot caissières, van stu denten tot prostituees en van peu ters tot senioren. Zijn liedjes worden thans gedraaid op feestjes, recepties, tij dens wedstrijden, op crematies, in auto's, in autobussen, op de radio (zowel in Nederland als in Bonaire), na vergaderingen, in de pauze en op de werkvloer. En dat nimmer als achtergrondmuziek, neen, altijd op de voorgrond, zoals Huub het ook bedoeld heeft. Huub heeft een website: www.huubhangop.nl. waaraan The Global Hangop Institute gelieerd is. Dit internationaal insti tuut, dat zich bezighoudt met de verspreiding en bekendheidsbe vordering van Huub's naam en repertoire en verlening van psy chische nazorg hiervoor, telt anno 220 maar liefst 781 leden. Niet slecht voor een arties waar van pas het derde debuutalbum uitkomt! Huub's carrière kent eigenlijk alleen maar up. Het enige down puntje zou je kunnen noemen dat hij nog nooit is verkozen als 'best geklede man het jaar', maar dat gebeurt nog een keer. Ondanks zijn successen is Huub niet gewoon gebleven. Hij is onder andere bekend van de feesthits Www.anita.nl, Ik wil ook zo'n broek met van die zakken a/d zijkant, Wat ben je lelijk van dichtbij en Wo sind die Madchen von Tirol. JUM Merselo is gelegen aan het Grootdorp 99 in Merselo. De avond begint om 21.00 uur. Infor matie: 0478-548048. Kunstgalerie Irok in Horst opent zondag 15 december een nieuwe expositie met werken van Alexander Daniloff en Oleg Cher- nykh. Alexander Daniloff, deze kunstschilder uit de Oekraïne, maar woonachtig in Italië, stu deerde af aan het Instituut voor Theaterkunst. Zijn werken laten een feestelijke maar soms ook dra matische kijk op het menselijk leven zien. Daniloff bracht IROK in contact met Oleg Chemykh, deze kunstenaar zegt over zijn eigen werk: "Ik werk met mijn figuren als zijnde een set van hië roglyfen, het zijn tekens om de realiteit van deze wereld, op doek, onder woorden te bren gen." De expositie loopt van zon dag 15 december tot en met 15 februari 2003- De opening is zon dag van 13.00 tot 17.00 uur bij Irok aan de Meldersloseweg 6 in Horst. Iedereen is van harte wel kom. Boekrecensie in Peel en Maas n( zondag 15 december ver- ■0 l het Venloos Vocaal Ensem- S( iet derde concert in de serie a mberconcerten in de Maria- 1 in Hol thees. Het concert M itom 15 .30 uur. Het concert geheel in het teken van de irende kerstfeest en het pro lima omvat o.a. een mis van de Leeuw en een zestiental liederen van wereldberoem- omponisten als Zoltan Koda- irl Orff. Frans Liszt en Gabriel maar ook van minder nde componisten als Bort- ski. Röntgen. Nieland en Jnel. Het belooft een bijzon- gevarieerd en stemmig kerst- :ert te worden, uitgevoerd een koor dat al meer dan 50 bekend staat om de goede iteit van haar uitvoeringen, i Venloos Vocaal Ensemble a lin 1950 opgericht door Jan n de vader van de huidige j ent Theo Timp. die het koor s 1981 leidt. Het Venloos lal Ensemble telt momentcel norleden. Vanuit de traditie is koor altijd een kamerkoor eest. in de zin dat het een j i ensemble is, en dat het koor namelijk a capella zingt. Dat ut niet weg dat het koor waar ook gebruik maakt van ins- lentele begeleiding. Zo zal het koor in dit concert bij een aantal liederen begeleid worden door de in de regio bekende pianist/orga nist Theo Hes uit Maashees. Theo Hes zal tijdens dit concert ook solistisch enige pianowerken ten gehore brengen. Het repertoire van het koor omvat liederen, madrigalen, motetten, missen en volksmuziek uit alle stijlperiodes, van de middeleeuwen tot moder ne muziek, zowel geestelijk als profaan. In 1997 lanceerde het koor haar eerste CD. Het koor staat onderleiding van Theo Timp, die ook dirigent is van een aantal andere koren in Noord- en Midden-Limburg. Hij bezocht het conservatorium in Maastricht, waar hij onder andere koordirectie studeerde bij Louis Toebosch. Jean Wolfs en Marinus Voorberg. Theo Timp vestigde zijn naam onder meer door het uitvoeren van veel onbekend repertoire,-dat het niettemin ver dient om vaker ten gehore te wor den gebracht. Veel van deze wer ken zijn uitgezonden via radio en televisie. Kaartverkoop gebeurt via de bekende voorverkoopadressen in Holthecs, de fam. Ermers, Kapel straat 3. tel 0478 - 636480. en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6. tel. 0478 - 636390. e tjosefschool in Overloon houdt op donderdag 19 december van ni, 0 uur tot 19-00 uur een kerstmarkt, waarvan de opbrengst is >eld voor de aankleding van de speelplaats. Tijdens deze markt cr in alle lokalen vele kerstartikelen te koop, die de kinderen (en s ook ouders) zelf hebben gemaakt. Door de hele school heen dteen raadseltocht georganiseerd: wie is die kerstman? Hier kunt r kennis over het team goed gebruiken. Ze nodigen vooral ook leerlingen uit om aan deze tocht deel te nemen. Verder kunt u nemen aan een wedstrijd dennenappels raden, verkleed als Maria zef een ritje maken op een pony en hebben ze een echte kerstlo- Ter gelegenheid van deze markt maken ze van de gymzaal een .polle kerststal, waarin een cateringhoek komt voor de verzorging de inwendige mens. U hoeft echt niet met een volle maag te Jen. Bovendien kunt u in deze kerststal ook verschillende artikelen tn. Wat dacht u van uw eigen oude schoolboek of andere oude bjspullen, een fles wijn met onvervalst Overloons etiket, een ver- lagskalender met werk van eigen leerlingen of een lot voor de Van de auteur van 'Een huis in Toscane', Frances Mayes, is onlangs het boek 'Het geheim van Swan' ver schenen. Dit boek is ook te koop in boekhandel Van den Munckhof in Venray. Ginger Mason werkt als archeo loog in het prachtige Toscane, waar zij in de armen van haar Italiaanse minnaar Marco pro beert haar leven weer een beetje op de rails te krijgen. Dan gaat de telefoon: zij moet halsoverkop naar huis, waar een bizarre mis daad de gemoederen in rep en roer heeft gebracht. Thuis is Swan, een paradijselijk maar bekrompen klein stadje in Georgia, waar de familie Mason al generaties lang erg gerespecteerd is. Negentien jaar eerder pleegde Gingers moeder Catherine zelf moord, en nu blijkt haar lichaam op mysterieuze wijze opgegraven te zijn. Gingers broer J.J., die net bui ten Swan een geïsoleerd leven leidt, heeft zelf al genoeg proble men. Samen met Ginger, met wie hij nu voor het eerst in lange tijd weer samen is, probeert hij in het reine te komen met het leven dat hun moeder geleefd heeft, de manier waarop zij gestorven is en de invloed die dat op hun leven heeft. Als blijkt dat er een andere verklaring is voor de dood van Catherine dan de familie altijd dacht, en er ook nog andere lang bewaarde geheimen boven tafel komen drijven, wor den Ginger en J.J. geconfronteerd met de ongelooflijke waarheid over hun familie. Frances Moves is de auteur van de wereldwijde bestsellers 'Een huis in Toscane' en 'In Toscane'. 'Het geheim van Swan' is haar eer ste roman, die zich deels afspeelt in het vertrouwde Toscane, en deels in Mayes' geboortestreek Georgia. Het boek is te koop in boekhandel Van den Munckhof en kost 19,95 euro.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13