Een onvergetelijke dag" Meerlo-Wanssum 25 jaar biljartclub 't Brugeind koningin Beatrix feliciteert liamanten bruidspaar 'Kasteelruïne toeristische trekpleister' Receptie Jan Wijnhoven Najaarsactie Service rubriek agjEL EN MAAS Donderdag 28november 2002 - Pagina 9 ti ar Pl licitaties van koningin trix en baron Van Voorst Voorst, commissaris van de lingin in de provincie Lim- ruim honderd kaarten, itallen bloemen, kaarten veel, heel veel presentjes ir Jan en Miet van der jden-Lensen, die zaterdag idiamanten huwelijksdag ■den. Al zestig jaar deelt het itpaar lief en leed met aar. Hoog tijd voor een xview, vond de redactie Peel en Maas. ralend zitten Jan en Miet de laggever op te wachten. Het een prachtig dag, zeggen ze. ag om nooit te vergeten, tovert Miet de brief van ingin Beatrix voor de dag, irin ze haar gelukwensen aan Wanssumse echtpaar kenbaar ikt. Maar ook de brief van imissaris Van Voorst tot Voor- wordt nog eens aandachtig tzen. Het is duidelijk: het dia- nten echtpaar heeft zaterdag loten! ji (88) en Miet (85) kennen ar al van jong af aan. Jan is oren en getogen in Wanssum liet leeft al vanaf haar vierde insjaar in het dorp. In hun tgdjaren kwamen ze elkaar •egeld tegen. Maar pas toen t zeventien jaar was gingen ze rhet eerst met elkaar uit. "Met nssumse kermis", weet Jan appfanog goed te herinneren. En <am een knipoog: "Ja, ze kuste be: n al goed."Bij dat eerste kusje roll cf het echter niet en na jaren ongedwongen vrijerij stapte jeugdige echtpaar zestig jaar —leden in het huwelijksbootje, len werkten ze jarenlang op eigen gemengd bedrijf aan de _jirayse weg. Jan als boer, Miet vooral voor de opvoeding hun tien kinderen en het huis- iden. Maar als boerin stak ze r man ook regelmatig de hel- ide hand toe. Inmiddels heb- ize naast hun eigen tien kinde veertien achterkleinkinderen 21 kleinkinderen en wonen ze ,je lertien jaar in de Tiendstraat in jnssum. Hobby lobby's hebben ze genoeg. En iben ze altijd erg veel gehad, blijkt. Vol vuur kan Jan vertel over zijn prestaties als voetbal van SV Wanssum. Hij was een idigd talent, als we zijn ver dien moeten geloven. Van zijn tot 28e levensjaar verdedigde vol overgave de clubkleuren de plaatselijke trots. Het is ook geen wonder dat de jtliefhebber de prestaties van loetbalclubs uit eigen land nog d op de voet volgt. De Jende week zit hij ongetwij- weer aan de buis gekluisterd, om de Europese verrichtingen van Ajax en Vitesse te volgen. Maar ook de sportkaternen van de krant pluist hij nauwkeurig uit. De duivensport is een andere liefhebberij van Jan. Verder was hij onder andere jarenlang actief binnen de plaatselijke carnavals vereniging en bij de boeren- en tuinbouwbond. Ook Miet heeft zich nooit verveeld. Naast de opvoeding van de kinderen was ze namelijk ook bestuurslid van de vrouwenbond, zit ze nog altijd bij het bejaardenkoor, gaat ze wekelijks een partijtje koersballen en puzzelt ze graag. Bijna dage lijks maakt het echtpaar samen een ommetje door het dorp en vroeger wandelden, fietsten en dansten ze graag.Jan en Miet heb ben nog een andere passie: kaar ten. Na hun dagelijks wandeltocht door hartje Wanssum, leggen ze graag een kaartje. Duizenden is het kaartspel waarmee ze samen de nodige middaguren hebben doorgebracht. Het geheim achter hun huwelijk is volgens Jan heel simpel. "Ik heb gewoon een goede vrouw uitgekozen." Niks geen poespas, liefde recht uit het hart. Ook na zestig jaar huwelijk zijn Jan en Miet nog altijd verliefd op elkaar, hun glinsterende ogen zeggen de verslaggever genoeg. pninklijke onderscheiding voor Mies Coenders (Ues Coenders werd zater- I in de kantine van de (accommodatie Bergsbos iemd tot lid in de Orde ^Oranje-Nassau. De Meerlo- kreeg de koninklijke lerscheiding uitgereikt J>r burgemeester Hahn. )enders (75) is onderscheiden l>r zijn niet aflatende inspan- T gedurende ruim veertig jaar )r de voetbalvereniging Vetera- fc Concordia Meerlo. Een club I hij zelf heeft opgericht en rvan hij veertig jaar secretaris weest en één jaar algemeen luurslid. De Meerlonaar is ook l actief geweest bij de t Vereniging Meerlo en hij k mede-oprichter van de Stich- Sport- en Jeugdaccommoda- »sbos Meerlo. POSTBODE Hies Coenders heeft een bewo- I leven achter de rug. Als jonge Tri diende de militair Mies zijn erland in Indonesië en na zijn Dsttijd begon hij bij PTT Post [hulpkracht en trad vervolgens [dienst als postbode. Uiteinde- |nam Mies het postkantoor r van zijn vader en werd hij ^kantoorhouder. Op 36-jarige ftijd begon de Meerlonaar zijn lerschap te ontplooien als lei van het eerste elftal van SV clo. Het voetbalwereld je iel hem uitstekend. Van 1968 1971 was hij leider van het elftal, tussen 1963 en 1968 Mies bestuurslid, en van 1968 1974 was hij vice-voorzitter de club. VETERANEN 1961 was Mies één van de prichters van de veteranen vereniging Concordia, an hij secretaris werd. In was Mies ook mede-oprich- van de Stichting Sport- en ccommodatie Bcqgsbos Mies Coenders uit Meerlo is zaterdagavond benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau Na de opening van Bergsbos in 1972 schoof Mies langzaam van het veld in de richting van de tap. Tot 1982 was hij namelijk kanti nebeheerder. Na 1982 werd het beheer van de accommodatie overgedragen aan de voetbalclub zelf. Voor zijn grote verdiensten voor de voetbalvereniging werd Mies tot erelid benoemd. HULDIGING Kantine Bergsbos op het Meer- lose sportpark leek zaterdag even op een heuse reünie. Burgemees ter Hahn met zijn vrouw, oud militairen uit Mies zijn diensttijd, familie, vrienden en bekenden kwamen de Meerlonaar felicite ren met zijn onderscheiding. "Mies heeft heel zijn leven gezorgd voor een degelijk bestaansrecht van de voetbalclub, is buiten zijn ervaren organisatori sche hulp altijd bereid geweest om zelf ook de handjes te laten wapperen, heeft gezorgd voor dit prachtige sportpark wat er altijd tot in de puntjes bij heeft gelegen en weet vaak van geen ophouden als het om de vereniging gaat", sprak burgemeester Hahn. "Reden voor mij om Mies de koninklijke onderscheiding op te spelden." De Meerlonaar was compleet verrast én trots. "Ik wist van niets en heb me niet kunnen voorbei- den op een speech, maar ik kan jullie vertellen dat ik er ontzet tend gelukkig mee ben en dat ik deze dag nooit meer zal of kan vergeten." Samen met een werkgroep en onder andere leden van Jong Nederland en de voetbalclub voerde de Meerlonaar financiële acties met als doel de realisatie van een nieuwe accommodatie. Van 1971 tot 1972 was hij lid van de bouwcommissie Bergsbos. De Meerlose postbode was een van de coördinatoren tijdens de bouw. Zelf heeft Mies ook de han den uit de mouwen gestoken en actief meegewerkt in de verschil lende bouwploegen. Van 1971 tot 1993 was hij actief als afgevaar digde in het bestuur van de Stich ting Bergsbos namens de voetbal- lyereniging. e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS i en Miet van der Heijden-Lensen 60 jaar getrouwd Wethouders Meerlo-Wanssum openen MEWA-toernooi In het weekend van 13, 14 en 15 december wordt in Meerlo het zilveren jubileum gevierd van biljartclub 't Bru geind. De organisatie daarvan is in handen van de jubileren de vereniging en de exploitant van het nieuwe sport- en feest- zalencomplex Brugeind. Het MEWA-toernooi voor biljar ters uit de gemeente Meerlo- Wanssum wordt gehouden in de Vossenzaal van 't Brugeind. Aan vang vrijdag om 19 30 uur en zaterdag /zondag om 13 00 uur. Als opening van dit MEWA-toer nooi biljarten de wethouders Leo Beterams (PK) en Jac Derkx (CDA) tegen elkaar op het groene tapijt. De openingshandeling is vrijdag 13 december om 19.00 uur. De Meerlose vereniging is op dinsdagavond 25 maart 1975 opgericht in zaal 't Brugeind, het etablissement dat ook zijn naam verbond aan de vereniging. In 't Brugeind heeft de vereniging haar onderdak. Tijdens de oprichtings vergadering werd een bestuur gekozen, bestaande uit drie perso nen: Grad Pouwels (toenmalig exploitant van 't Brugeind), Jan Steeghs en Piet van Boven. De contributie wordt op 3 gulden per maand vastgesteld en voor leden jonger dan 18 jaar 1 (één) gulden. Het inleggeld bedraagt 2 gulden en 50 cent. Toentertijd was het nog normaal dat over ieder nieuw lid, schriftelijk, gestemd moest worden. In 1983 is dit punt uit de statuten gehaald. Na enkele oefenwedstrijden wordt per september 1975 met 2 teams (C en D klasse) deelgeno men aan de competitie van Biljart kring Horst. Een jaar na oprich ting wordt er een onderlinge competitie opgezet, waaraan 13 van de 14 leden deelnemen. Op 9 juni 1976 wordt Henk Vissers door de vergadering tot erelid benoemd. Dit erelidmaatschap viel hem ten deel, omdat hij ondanks zijn ziekte niet meer kon spelen, maar een grote steun en toeverlaat voor de vereniging is, en tevens zal Henk het adviseur schap binnen de vereniging voort zetten. LEDEN In de jaren 1976/1977/1978 is er ook gesproken over de aanslui ting van Biljartkring Horst tot de KNBB. Dit voorstel is negatief uit gevallen. In het seizoen 1979/1980 is het aantal leden dus danig gestegen, waardoor er met drie teams wordt deelgenomen aan de Kringcompetitie Horst. Op 22 september 1980 neemt Frans Rossel, als voorzitter, het roer over van Jan Steeghs. Op 18 mei 1983 wordt besloten om de con tributie met twee gulden per maand te verhogen. In 1984 wordt er toch wéér met drie teams (A, B en F klasse) deelgeno men aan de competitie van Biljart kring Horst. In verband met het tienjarig jubileum van de vereniging wor den er in de feestweek, van 8 t/m 13 april 1985, diverse activiteiten gehouden. Op 12 april wordt het 'Open Meerlo's Kampioenschap' op vijf biljarttafels in 't Brabant zaaltje van 't Brugeind gehouden. Midden jaren tachtig is herhaalde lijk gesproken over een dames team. Maar dit is nooit van de grond gekomen. In een nogal roe rige tijd, op 03-09-1986, treedt Frans Rossel af als voorzitter en neemt Piet van Summeren de hamer over. Op 01-06-1990 treedt Huub ele ven af als secretaris/penningmees ter (acht jaar was hij bestuurslid) en neemt Wiel Koopmans het secretariaat over en wordt Jac Jak- obs penningmeester. Ongeveer vijf maanden geleden beëindigde Jakobs zijn lidmaatschap. In 1983 is hij in het bestuur gekomen en vanaf 1990 heeft hij als penning meester op de centen gelet. Wiel Koopmans gaat naast het secreta riaat ook de financiën beheren en Tom Smits wordt bereid gevon den de opengevallen plaats in het bestuur in te nemen. De wed strijdverslagen en de standen, in 't Meerlo's klokje, worden verzorgd door Sjaak Thiesen. Vanaf 25 maart 1975 hebben zich 51 leden aangemeld bij Biljartclub 't Bru geind. Momenteel telt het leden bestand nog tien leden, waarvan Sjaak Cleven meer dan 25 jaar lid is. In de Biljartkring Horst wordt vanaf dit seizoen nog met één team, in de C-klasse, deelgeno men. Het huidige bestuur bestaat uit: Piet van Summeren, voorzit ter; Wiel Koopmans, secretaris/penningmeester; en Tom Smits, bestuurslid. Op het sportieve vlak werden de volgende prijzen (kampioen schappen) behaald bij Biljartkring Horst: 1980: 1ste team in de B-klasse; 1985: 1ste team in de B-klasse; 1996: 1ste team in de B-klasse; 1997: 1ste team in de A-klasse; 2001: 2de team in de E-klasse; 2002: 2de team in de E-klasse Blitterswijckse werkgroep boordevol plannen voor de toekomst De werkgroep Kasteelruïne Blitterswijck nodigde zondag alle inwoners van Blitterswij ck en ook het gemeentebe stuur uit om kennis te nemen van de plannen voor de herin richting van de ruïne. De bezoekers moesten echter wel rekening houden met behoor lijk drassige omstandigheden bij de kasteelruïne, zo was in de uitnodiging te lezen. Of dat de reden was voor het feit dat er niemand van de gemeente aanwezig was? We weten het niet. Wat we wel weten is dat dertig dorpsbewoners de voorlichtingsbijeenkomst bij woonden. Wat is er aan de hand? De werk groep Kasteelruïne Blitterswijck, bestaande uit Pierre Beterams, Toon van Heesch, Herman Loonen, Sjaak Sluiters, Twan Wijnhoven en Ger Janssen, pleit al geruime tijd voor een opge ruimd en netjes ogende ruïne. Het doel is om de restanten van het oude kasteel zichtbaar te maken en het op deze wijze voor zowel het dorp Blitterswijck als toeris ten visueel aantrekkelijker te maken. De ruïne zou volgens de leden van de werkgroep een prima trekpleister voor toeristen zijn en een meerwaarde voor Blit- terwijck kunnen betekenen. De plannen zijn de laatste weken in een behoorlijke stroom versnelling geraakt nadat de gemeente een plan voor de bouw van een zinkbassin op een deel van de kasteelruïne had gepubli ceerd. Dit zinkbassin is een beton nen bak van circa veertig meter lang en zes meter breed die men in de grond laat zakken. Bij een hevige stortbui wordt in de bak het overtollige water opgevan gen, dat niet door het pompsta tion kan worden verwerkt. De zware en vervuilde bestanddelen van dit water blijven achter in het zinkbassin en het overtollige water wordt vervolgens geloosd op de Wolterskampbeek. BEZWAAR De werkgroep Kasteelruïne van de dorpsraad van Blitterswijck maakte bezwaar tegen de ligging van dit zinkbassin. Want als het bassin op de geplande plek komt te liggen, zouden opnieuw restan ten van de ruïne moeten sneuve len. Voor de gemeente was dit bezwaar aanleiding om de archeo logische dienst van de provincie Limburg erbij te halen. Ook vol gens de ambtenaren van de pro vincie kan het zinkbassin beter een paar meter worden opgescho ven. De bak komt dan net buiten de fundering te liggen. Herman Loonen is teleurge steld over de afwezigheid van de gemeente, afgelopen zondag. "Want het is belangrijk dat de gemeente zorgvuldig omgaat met deze historische plek, waar voor 1944 het kasteel van de heren van Blitterswijck heeft gestaan." Buiten de funderingen van het kasteel heeft de werkgroep belangrijke restanten van onder andere de ijskelder, de brug die over de gracht lag en de oude drukkerij van het klooster terug gevonden. "Wij hechten er enorm veel waarde aan om de overgebleven elementen te behouden. Het is zo'n fantastische plek voor inwoners en toeristen die dagelijks door Blitterswijck komen. Een stukje historie. Maar helaas, je breekt er langzamer hand je nek." Want de kapotte autobanden en de gedumpte aanrechtbladen krijgen langzamerhand de over hand, legt Loonen uit. "Er zijn tegenwoordig bijna geen muren van het oude klooster meer te zien. En tot overmaat van ramp heeft de gemeente een tijdje gele den, zonder vergunning aange vraagd te hebben bij Rijkswaters taat, circa 400 kuub zand gestort op de plek waar we voor een tijd je terug de restanten van de oude brug hebben teruggevonden. De grote hoeveelheid zand bleek afkomstig te zijn van de bouw van sport- en zalencomplex 't Brugeind in Meerlo." Desondanks blijft de werk groep het vertrouwen in de gemeente Meerlo-Wanssum hou den en hoopt ze in de toekomst door middel van een goede samenwerking van de ruïne iets moois te maken. "Er kunnen uit eindelijk mooie evenementen plaatsvinden op het terrein, denk aan het Sint Maartensfeest en ook kan de ruïne opgenomen worden in een mooie wandelroute. We hebben ideeën genoeg. Maar om dit alles te realiseren moet de lief de wel van twee kanten komen." Tijdens de najaars-stempelactie van de samenwerkende onderne mers van Meerlo en Swolgen, t/m 24 december, plaatsen de winke liers bij een aankoop van u een stempel op de kaarten die voor u beschikbaar zijn in de winkels. U vult naam en adres in op de volle stempelkaart en gooit de kaart in de bus bij de winkeliers. Tijdens de twee trekkingen worden 100 waardebonnen weggeven. Onder staande winkeliers nemen aan de actie deel: Groenteman (groenten en fruit), Van de Pasch (slagerij), Peters (textiel). Peters (woningin richting), F. Kusters (fietsenge- reedschap/ huishoudelijke artike len), Ovivo (streekproducten), P. Kusters (elektro), Sijbers Meerlo- Swolgen (brood, banket, levens middelen) Op 8 november 2002 werd Jan Wijnhoven, voorzitter van vogelvereniging De Gevleugelde Vrienden Wans sum e.o, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Een en ander vond plaats tijdens de opening van de onderlinge vogeltentoon stelling. Jan Wijnhoven is al meer dan 25 jaar voorzitter van De Gevleu gelde Vrienden en bekleedt ook al jaren diverse landelijke bestuursfuncties binnen de Alge mene Nederlandse Bond van Vogelhouders. In de regio staat de vogelvereniging ook bekend om de jaarlijkse grote braderie in kerstsfeer, een initiatief waar Wijnhoven vanaf het begin nauw bij betrokken is geweest. Op zondag 1 december 2002 wordt door de vogelvereniging een receptie aangeboden aan de gedecoreerde. Iedereen is van harte welkom om Jan Wijnhoven de hand te schudden. Deze receptie wordt gehou den in party- en recreatiecen trum De Zandhoek (achterzijde), St. Leonardsweg 1 te Wanssum en duurt van 10.30 tot 12.3Q^uur. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw vLG.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghém@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo. tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze 1 stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie én dienstverlening. 1 Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, ii Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG i- Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik- baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- i 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Hanna van de Voortplein 7, 5865 BH Tienray, tel: 692039. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX jl Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: I 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, j 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST i Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS e-mail:

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9