interklaas is jarig...' Meerlo-Wanssum Piet Bertho hoort er Jit de B en W vergadering Nieuwe regels voor bouwvergunningen en welstand Bibliobus iibi: Kapvergunning Avondopenstelling Agenda .EN MAAS Donderdag 28 november 2002 - Pagina 11 idheiligman bezoekt Blitterswijck en Meerlo verwachting klopt ons Om 14.45 uur verza- len zich op het dorps in hartje Blitterswijck honderd zenuwachtige :ns en meisjes die samen hun ouders én onder leiding van het plaatselij- ofarekorps naar Tante Jet Ie Maas trokken. Want de heiligman en zijn Zwarte n bezoeken Blitterswijck inds jaar en dag met de nboot. dit keer was het weer erg bij Tante Jet'. Want Sinter- komt natuurlijk niet elke dag Blitterswijck en voor een evol snoepjes willen ook de ren uit het Maasdorp wel >est doen. En dus werd de ïeiligman al voordat de boot eerde, uit volle borst toege in 'Zie ginds komt de stoom- 'Sinterklaas is jarig...'. :wie klopt daar kinderen...' raditionele en moderne Sin terklaashits werden uit kast gehaald om de goedheiligman en zijn pietermannen een feestelijke intocht te geven. En niet zonder resultaat, want met een brede glimlach op zijn gezicht stapte de Sint om 15.00 uur van de boot. Samen met een vijftal Zwarte Pie ten. De Sint werd bedolven onder tientallen mooie kleurplaten en tekeningen die de kinderen op school voor hem hadden gemaakt. De feestelijke intocht werd voortgezet in de zaal, waar de Sint een persoonlijk woordje tot de Blitterswijckse jeugd sprak. Als waardering voor hun inzet, want er werden natuurlijk weer vele liedjes gezongen, kregen de kinderen talloze dankwoorden van de Sint te horen en van Zwar te Piet vooral veel snoepgoed overhandigd. MEERLO Ook in Meerlo kwam de goed heiligman op bezoek en ook tij In Meerlo genoten Zwarte Pieten van de spectaculaire reis naar het gemeentehuis. Sint deed het iets rustiger aan.. dens deze middag kon het paard van de Sint op stal blijven staan. Op bijzonder luidruchtige wijze werden de Zwarte Pieten door enkele brandweerlieden van de gemeente Meerlo-Wanssum bij het gemeentehuis afgezet. De sire nes loeiden, de lampen draaiden op volle toeren en de Zwarte Pie ten. gezeten bovenop de brand weerauto, zwaaiden uitbundig naar de kinderen. Sinterklaas kwam wat rustiger, zoals bij een man op leeftijd past. met de huif kar naar het gemeentehuis. Na een hartelijke ontvangstwoordje van burgemeester Hahn luister den de Meerlose kinderen naar een verhaal waarin de vraag 'Waarom de Zwarte Pieten met de brandweerwagen naar het Meer lose gemeentehuis zijn gekomen?' centraal stond. "Een van mijn beste schoorsteenpieten zat vast in een schoorsteen omdat hij erg veel speculaas had gesnoept", ver telde de Sint. "De brandweer heeft hem eruit moeten halen en vervolgens was het al zo laat dat we vlug hierheen moesten komen."Ook liet Sinterklaas weten dat Schoorsteenpiet de komende tijd flink gaat sporten om snel van zijn buikje af te komen. Voor 5 december moet hij weer een van de beste Pieten zijn, zei de Sint. Na de bijeen komst in het gemeentehuis trok de stoet kinderen, samen met de fanfare en de Sint en zijn Pieten naar zaal 't Brugeind. waar de kin deren nog veel liedjes. Het was een dag om nooit te vergeten, liet Sinterklaas de Meerlose kinderen weten. Wonen in Venray Meerlo-Wanssum? Kijk op www.VMWonen.nl Sinterklaas op de bres voor gehandicapte medemens In het kader van de Europe se actie 'Het jaar van de gehan dicapten' liet Sint Nicolaas dit jaar enkele gehandicapten Zwarte Pieten meereizen van uit het Spaanse Madrid om ook hen in het normale pie- tenbestaan mee te laten draai en. Met deze actie laat de goed heiligman zien dat ook pietermannen een handicap kunnen hebben en deson danks toch hun werk blijven doen. "Het is belangrijk dat gehandicapten nog meer inte greren in onze maatschappij. Vandaar dat ik dit jaar enkele Zwarte Pieten met een functie beperking mee naar Neder land heb genomen", zegt Sin terklaas. Onlangs werden 'Blije Piet' en 'Pietje Puk' van 't Raayke in Tien- ray ook al uitgenodigd in Meerlo om mee te helpen met de collecte van het plaatselijke Sinterklaasco mité. In Blitterswijck was het nu de beurt aan Piet Bertho, een slechthorende Piet, die met de Sint mee mocht op de boot. Ouderenvereniging Kinderpret in Blitterswijck kreeg het verzoek van Sinterklaas en van de Stich ting Gehandicaptenplatform Tien- rav om Piet Bertho mee te laten werken met de rest van de pieten bij de intocht van de Sint. Zater dag kwam de kindervriend met de boot aan bij Tante Jet aan de Maas in Blitterswijck. Hannie Rutten, van ouderenvereniging Kinder pret in Blitterswijck, sprak van een zeer geslaagde intocht; "Wij hadden dit jaar Piet Bertho. een jonge piet met een gehoorpro bleem. Piet Bertho heeft bijzon der genoten en niet alleen Piet. maar ook de Sint en de talloze kin deren aan de oever vonden zijn aanwezigheid prachtig." Ouderen vereniging Kinderpret nodigde Piet Bertho na afloop van de intocht uit voor de intocht van volgend jaar, een uitnodiging die door Piet meteen werd aangeno men. Gemeente Meerlo-Wanssum Wat u moet weten als u gaat (ver)bouwen Datum; maandag 18 november 2002 Hieronder een overzicht van de belangrijkste openbare besluiten uit de vergadering van het college van B en W. Besluiten over bouw- en milieuvergunningen vindt u in onze publicatie in E-3Joumaal. Besluiten die het privé-leven van burgers raken zijn niet openbaar. - Gemeenschapshuis 'De Aide Schol' in Geijsteren gaat een geluidsisolatie- onderzoek voor de zolder van het gebouw (het Jeugdlokaal) doen. De stichting mag om dit te bekostigen van de gemeente de onderhoudsreserve gebruiken - Stg. Synthese heeft een rapportage uitge bracht over haar activiteiten in het eerste halfjaar van 2002. Het college heeft inge stemd met de verantwoording van Synthese over deze periode - de gemeenteraad krijgt een voorstel voor de benoeming van de leden van de commis sie voor de bezwaar-, beroep- en klacht schriften voor de raadsperiode 2002 - 2006. Meerlo-Wanssum heeft deze commis sie samen met de gemeente Venray. De com missie heeft twee Kamers (afdelingen), ka mer II voor soci ale zaken en kamer I voor de overige zaken. Voorkamer I zijn voorgedra gen; mr. F de Vries (vice-president van de rechtbank in Arnhem, sector bestuursrecht) als voorzitter en tevens algemeen voorzitter van de commissie en verder mw. mr. H.F.W. Koopmans, mr. R.J.M. Poels en mr. P.C. Weterings. Voor kamer II zijn dat mw. M.C. Greweldinger-Beudeker als voorzitter en als leden mw. M.J.M. Roling-Scholten, mr. W.J. Meidenkamp en P.J.L. Coenen. Elke kamer houdt steeds zitting met de voorzitter en twee (van de drie) leden - voor de GBA (gemeentelijke basis administratie) komt er in 2003 weer een audit (controle vanuit het rijk). Als voorbe reiding daarop is nu een steekproefcontrole gedaan naar de kwaliteit. Daarbij is geble ken dat enkele verbeteracties nodigzijn, met name in de gegevens van mensen die van andere gemeenten naar hier zijn gekomen en van vreemdelingen. Het college heeft besloten daarvoor een verbetertraject uit te (laten) voeren - het Platform Gehandicapten Meerlo- Wanssum krijgt voor het jaar 2002 een waarderingssubsidie van 733,- - het college gaat een procedure opstarten voor wijziging van het bestemmingsplan Buitengebied voorde paardenhouderi j aan de Venrayseweg 35a in Wanssum - de gemeente gaat met de provincie over leggen over de kansen voor een financiële bijdrage voor projecten Het gaat om stede lijke vernieuwingsgelden van de provincie (regelingen isv, svn en sdv). Verder wil het college projecten inventariseren die in aan merking zouden kunnen komen voor een bijdrage uit het zogenaamde Stimule ringsfonds. Dit fonds bevat gelden uit de overdracht van de voormalige gemeente lijkeaandelen in het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten - de gemeenteraad krijgt - via de commissie finaz - het voorstel om een nieuwe 'Veror dening havengeld' vast te stellen. In de Blitterswijck: woensdag 11 december Basisschool: 11.30-13.15 uur Geijsteren: dinsdag 10 december Basisschool; 15.15 -16.30 uur Meerlo: woensdag 11 december Basisschool: 09-45 - 1115 uur Meerlo: maandag 2 december Gemeentehuis: 18.00 - 19-30 uur Swolgen: maandag 2 december Basisschool: 14.45 - 16.45 uur Tienray: maandag 2 december Basisschool: 13-00 - 14.30 uur Wanssum: dinsdag 10 december Basisschool: 13-45 - 15.00 uur Gemeenschapshuis: 17-30 - 19-30 uur nieuwe verordening wordt rekening gehou den met de mogelijkheid dat schepen niet volledig worden geladen of gelost in de ha ven, met name bij containers is dat vaak het geval. In de oude regeling betaalden schip pers havengeld naar gelang het laadvermo gen (tonnage) van het schip. In de nieuwe regeling wordt het havengeld voor schepen die volledig worden geladen of gelost 0,11 per ton laadvermogen. Voor container schepen wordt voorgesteld het tarief te bepa len op 1,45 per container van 20 voet en 2,90 per container van 40 voet. Tenslotte is er nog een apart tarief voor vaartuigen waarvan het laadvermogen niet is vast te stellen (b.v. ponton, drijvende bok, elevator en dergelijke). Dat tarief wordt 0,20 per nr. De voorstellen voor de tarieven gelden voor het jaar 2003 - er is een tweede algehele bijstelling voor de gemeentebegroting 2002 opgesteld en de raad krijgt het voorstel die vast te stellen. Er zijn diverse meer-inkomsten en meer uitgaven dan eerder geraamd. Per saldo zijn de meer-uitgaven nogal wat hoger dan de meer-inkomsten. Er zou zo een tekort ontstaan op de begroting. Het college stelt voor om dat tekort weg te werken door een deel van de vrij aanwendbare algemene reserve in te zetten en wel 71.720,-. Daardoor ontstaat er nog een post voor on voorziene uitgaven voor de rest van het jaar van 5-390,- - vergunningen voor evenementen: loterij vergunning voor SV Wanssum afde ling jeugdvoetbal. Het college van burgemeester en wethouders heeft op 18 november 2002 kapvergunning verleend aan: - dhr. J.W.H. Stevens, Meerloseweg 31, 5861 AB te Wanssum - voor het kappen van vijf berken, bij zijn woning, kadastraal bekend als Wanssum, sectie C, nummer 157 Belanghebbenden kunnen tot 3 januari 2003 een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. In hel be zwaarschrift dient u te vermelden waarom u het niet eens bent met het genomen besluit. Vanaf 1 januari 2003 veranderen de regels voor bouwen en verbouwen aan uw woning. Denk daarbij aan dakkapellen, dakramen, (schotel)antennes, aan- en uitbouwen, bijge bouwen en overkappingen, kozijn- en gevel wijzigingen, schuttingen en tuinmuren en zonnepanelen en -collectoren. Gunstig is dat u in bepaalde situaties voor dit soort bouwwer ken geen bouwvergunning meer nodig hebt. En in andere situaties gelden soepelere regels dan voorheen. Dan krijgt u te maken met een lichte bouwvergunning'. Deze krijgt u sneller en gemakkelijker dan een 'reguliere bouwver gunning'. Of u een vergunning nodig hebt, en zo ja welke, hangt vooral samen met de plaats waar u gaat bouwen: aan de voorkant of ach terkant van de woning. Over het algemeen zijn de regels voor (ver)bouwen aan de achterkant soepeler dan voor (ver) bouwen aan de voor kant. Ga naar uw gemeente Ga voordat u begint met bouwen altijd eerst naar uw gemeente. Want de regels voor bou- wen zonder bouwvergunning zijn soms best ingewikkeld en gaan dus niet voor elk bouw plan op. Als u zonder bouwvergunning wilt (ver)bouwen, moet uw plan namelijk aan een aantal voorwaarden voldoen. Bovendien weet de gemeente waar u nog meer aan moet den ken. Bijvoorbeeld de minimumeisen uit het Bouwbesluit waar uw bouwwerk altijd aan moet voldoen. Die gelden dus ook als u zonder bouwvergunning mag bouwen. Buren Vergeet tenslotte uw buren niet. Bespreek uw plannen met hen, ook als u geen bouwvergun- ningnodigheeft.Wantuiteindelijk(ver)bouwt u toch om uw wooncomfort te vergroten en dat doet een burenruzie zeker niet. Welstand Als u toch een bouwvergunning nodig heeft, toetst de gemeente uw plan onder meer'aan de welstandseisen. Welstandsbeslissingen zorgden in het verleden soms voor frustratie bij bou wend Nederland. Want wie bepaalt wat mooi of lelijk is? Het welstandsbeleid is al verbeterd, maar wordt nog duidelijker en objectiever. Elke gemeente moet in een welstandsnota per gebied concreet aangeven welke welstands- eisen er gelden. Zo kunt u vooraf rekening houden met welstand, zodat uw bouwplan niet pas aan het eind van de bouwvoorbereiding in een welstandscommissie hoeft te sneuvelen. De welstandsnota moet er voor 1 juli 2004 zijn. Tot die tijd gelden de huidige welstandsregels van uw gemeente. Meer informatie Uw gemeente heeft informatiemateriaal over de nieuwe regels voor (ver)bouwen aan uw woning. Maar u kunt ook uitgebreide informa tie vinden op de internetsite van het ministerie van VROM: www.vrom.nl/woningwet. U kunt er verschillende publieksfolders downloaden over de spelregels voor bouwen en verbouwen toegespitst op bovengenoemde bouwwerken. Daarnaast vindt u er een module waarmee u snel een eenvoudig kunt achterhalen of en zo ja, welke bouwvergunning u nodig heeft. 4 Op donderdag 5 december is er geen avondopenstelling in verband met St. Nicolaas, December 5: Geen avondopenstelling gemeentehuis 9: Raadsvergadering. Bouwplannen Voorgenomen vrijstelling (art. 19, lid 3 WRO) - C.P.M. Denissen, Hoofdstraat 70 te Meerlo - plaatsen garage. Dit plan ligt van 28 november t/m 30 december 2002 ter inzage in het gemeentehuis, bureau ROVB. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk een zienswijze indie nen. Verleende bouw- en aanlegvergunningen - A.F.P. Moorcn, Mgr. Jenneskensstraat 28 te Meerlo - vergroten/veranderen woning (18.11.02) - J.M.Joore. De Fazant 15 te Meerlo - terrasoverkapping "(181102) - E J.P. Custers. Kerkstraat 33 te Blitterswijck - vergro ten woning (18 11.02) - BA G. Wijnbergen, Burgveldweg 26 te Meerlo - tuin huisje (18 11.02) - Stichting de Broekberg. p/a De Cuyperstraat 15 te Wanssum - vergroten kantine, Sportlaan te Wanssum (18.11.02) - J.L.A.M. Pijpers, Oude Heerweg 22 te Blitterswijck - vergroten woning (18 11.02) - B. Rotjes, Donkstraat 17 te Swolgen - gewijzigd uit voeren bouwvergunning 2002/211 (18.11.02) - F. Hendrickx, Helling 10 te Wanssum - egaliseren grond, perceel Vosseven te Wanssum (18.11.02). Tegen genoemde besluiten kunnen belanghebbenden een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet- houders. Het bezwaarschrift moet zo spoedig mogelijk worden ingediend, maar uiterlijk binnen zes weken na verzending van de beschikking aan de aanvrager. Naar de juiste verzenddatum kunt u infonneren bij het bu reau ROVB. De indiener van een bezwaarschrift kan bij de Yoorzieningenrechtervande Rechtbank Roermond, sec tor Bestuursrecht, een verzoek indienen om schorsing c q. voorlopige voorziening U moet een kopie van het bezwaarschrift meezenden. Onherroepelijk bestemmingsplan Het besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg van 9 oktober 2001 tot goedkeuring van het bestemmingsplan 'Buitengebied' is onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan ligt vanaf vandaag ter inzage. 28 november 2002 Burgemeester en wethouders van Meerlo-Wanssum Gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum, postbus 1400, 5864 ZG Meerlo, telefoon (0478) 699222 Openingstijden gemeentehuis: werkdagen van 0900 tol 12.00 uur Hei gemeentehuis is elke donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur geopend voorliet publiek. Op hetzelfde tijdstip heeft liet college van burgemeester en wethouders spreekuur Hiervoor moet u een afspraak maken. Beroepsinstanties Arrondissementsrechtbank Roermond, sector Bestuursrecht, postbus 950. éOiO AZ Ri.ermond. telefoon (0475) 552222 Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, postbus 20019- 2500 EA Den Haag, telefoon (070) 56248

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11