op aanpassing notulen Slachtpartij dierenpark St. Anna Steunpunt Mantelzorg in Venray Piet Rutten wordt centrummanager KEIJSERS'MANDERS Inicef spreekbeurtactie tasisscholen Keijsers - Manders zorgt °«en fome voor water, licht en warmte Sanidrome showroom m ,(n handomdraai verty ontkent hrkeeroverlast ICastenray Niets! Op de kop sgi EL EN MAAS Donderdag 14 november 2002 - Pagina 3 Idens: "Het is achteraf ongelukkig geweest" )lk' commissie Middelen e kritiek op het handelen het college. B en \V willen •aadsnotulen van een jaar len nu nog corrigeren, it enkele uitspraken van toenmalige wethouder over het plan De Gou- Leeuw de provinciale sub van 1,9 miljoen euro ;eren. Een politiek stand- werd door de commissie- nog niet ingenomen, gebeurt tijdens de raads- ring van 26 november. :t draait allemaal om een bij van 1,36 miljoen euro van Vastgoed. Volgens Houba dit bedrag ten goede aan het igevende bouwplan De :n Leeuw. Dit staat overl ook zo in de begroting 2002 meerdere ambtelijke noti- Door deze bijdrage van de jectontwikkelaar zou het ver- 'leiner worden en daardoor de provinciale subsidie verminde ren. Het totale verlies op De Gou den Leeuw bedraagt ruim 4,6 mil joen euro. De gemeente heeft 2,7 miljoen euro voor eigen rekening genomen en de resterende 1,9 miljoen moet van de provincie komen als subsidie uit het fonds Stads- en dorpsvernieuwing. Het college beweert nu dat het geld van 3W Vastgoed bestemd was als bijdrage voor de parkeer kelder in De Gouden Leeuw. Die valt buiten de provinciale subsi die. Volgens wethouder Heidens (CDA) staat dit ook zo in het con tract met de projectontwikkelaar. "De gemeente kan die parkeerkel der niet alleen betalen. Daarover zijn we in gesprek gegaan met 3W Vastgoed. Uit die onderhandelin gen hebben we 3 miljoen gulden (1,36 miljoen euro, red.) kunnen bedingen." Als de gemeenteraad op dinsdag 26 november accoord gaai om de uitspraken van Houba, gedaan in de raadsvergadering van 31 oktober 2001, recht te zet ten dan zal de provincie met de subsidie over de brug komen. Zo hoopt het college nu. Want het bedrag van 1,9 miljoen euro is essentieel. Zonder deze subsidie wordt het plan De Gouden Leeuw afgeblazen, zo liet burgemeester Waals al eerder weten. "Het bevreemdt ons dat het col lege niet eerder gereageerd heeft", zei Theo Mulders (Samen werking). "De verhalen van toen hadden steeds dezelfde strekking. Het college heeft dus de raad ver keerd voorgelicht", concludeerde Mulders die eerst van ex-wethou der Houba zijn persoonlijke visie wilde horen. "Dan kunnen we het misschien accepteren." Richard de la Roy (fractie Van de Vorle) zei er grote moeite mee te heb ben. "Vooral gezien het tijdstip. Zijn we nog wel geloofwaardig bij de provincie als we hier zo laat mee aankomen." Henk Bisschops (PvdA) zei dat zijn partij wil dat het Gouden Leeuw-project door gaat. "Maar deze misser is wel vreemd. Er zaten toch ook ambte naren bij. Waarom is dit niet meteen in de eerstvolgende verga dering rechtgezet. Dat had alle problemen voorkomen." Ook Rein Du pont (CDA) wil het bouw plan graag realiseren. "Dit is wel een gekuntselde manier. Want de notulen van toen bevatten wel meer omissies. Zo beweert de voorzitter van de raad (Waals, red.) in november 2001 dat de subsidie van de provincie zeker is." René Francken (WD) vond niet dat zijn partijgenoot Houba gehoord moet worden. "We moe ten mensen die uit de politiek zijn geen verklaringen meer laten afleggen. Dit valt onder de huidi ge portefeuillehouder." Francken wilde van Heidens weten waarom dit volgens het college geen wijzi ging maar een rectificatie van de notulen is. "Dit is wel van cruciaal belang. Wat is het verschil", vroeg de WD'er zich af. Heidens deed een vergeefse poging het verschil aan te geven. "Het is achteraf allemaal ongeluk kig geweest. Er zijn dingen gezegd die niet stroken met de werkelijkheid. Maar de notulen zijn zoals ze zijn. Daar wordt niet aan getornd. Alleen willen we dat de notulen volgens de werkelijk heid zijn. Het contract met 3W spreekt voor zich. Daarin staat ook dat de bijdrage voor de par keerkelder is. Daarmee moeten de notulen in overeenstemming wor den gebracht. Zodat er staat wat er daadwerkelijk aan de hand is. En dat leggen we nu aan de raad voor. Dit is niet iets onoorbaars of iets geks", aldus Heidens die toeg af dat het college slagvaardiger had kunnen handelen. "Maar dit is niet gebeurd..." De sanitair - specialist Thuis in elke woning ELEKTRO Keijsers-Manders Sanidrome Keizersveld Venray Installatiebedrijf Keijsers-Manders Agrobaan 9 5813 EB Ysselsteyn Tel.: 0478 - 54 42 00 info@keijsersmanders.nl let CDA stelde maandag in commissie Stedelijk Beheer [gj igen over vermeende par- eroverlast in Leikeswei in sienray. Dit zou worden oorzaakt door cursisten i opleidingsinstituut Qwer- Buurtbewoner G. Kunen klaagde zich hierover bij de litiek. een brief aan het college en gemeenteraad schrijft Kunen deze parkeeroverlast twee jaar eden al is aangekaart bij de ïeente. 'Inmiddels zijn we :e jaar verder. We moeten ~^Das constateren dat de parkeer- rlast nog steeds - tot grote frus- van ons en andere buurtbe- ners - aanwezig is." Tevens de Castenrayer dat erty zonder vestigingsvergun- opereert en dit volgens het stemmingsplan ook niet mag. rda van Stelten (CDA) vroeg heldering aan wethouder Dries- i. Zij wilde weten waarom het drijf gedoogd wordt en welke ppen ondernomen worden om 'teeroverlast tegen te gaan. )riessen (CDA) meldde dat de estie nog niet besproken is in college. "Maar uitbreiding van verty in de garage is destijds steifcerd omdat het niet kon vol- het bestemmingsplan." Ilea Saris-Drüggen begon tien f geleden met het geven van mputerles aan huis. Zij reageert fbaasd op de commotie die nu (staan is. "Het is raar dat dit lemaal buiten mij om gebeurt, int ik heb geen enkele klacht hoord. Zij wil haar bedrijf ook it meer uitbreiden. Er komen vier keer per week, meestal erdag, groepjes van zeven of lit cursisten. Het zijn ook jongc- uit het dorp die met de fiets imen. Twee jaar geleden was er sprake van parkeeroverlast, indsdien ben ik er heel alert op. curisten krijgen bij inschrij- igeen briefje waarop staat waar kunnen parkeren. Dat is bij mij lor het huis. op de open ruimte >or Leikeswei 1 of in de Lolle- i^jtckweg." Thea Saris zegt het vcr- Blend te vinden dat haar buur- pn nu de politiek ingeschakeld eft. "Want we wonen al 22 jaar last elkaar en ik heb de laatste niets meer van hem gehoord. vee jaar geleden zijn er duidelij- afspraken gemaakt met de meente. En daar houd ik me Ik maak ook geen reclame en geen bord voor het huis tan. Geen mens heeft last van 'cursisten." Ld Het dierenparkje van Sint Anna kreeg vrijdagnacht voor de achtste keer in anderhalf jaar bezoek van een dieren beul die een ware slachting onder de dieren aanrichtte. Eerder deze week werd een gans zo wreed met een knup pel geslagen, dat het arme dier met een gebroken nek werd gevonden. Dit keer bleek de dierenbeul het gemunt te heb ben op negen konijnen, zoge naamde Vlaamse reuzen. De slachting kwam hard aan bij de bewoners van Sint Anna. Hui lend stonden ze zaterdag bij de omheining te kijken. Hans Kweens, die als vrijwilliger de die ren verzorgt, stond met tranen in de ogen naar de dode konijnen te kijken. Zijn tienjarige zoon Bart vond de dieren zaterdagmorgen. Onder de dode dieren bevond zich ook het konijn van Bart. Samen met Gido Boom heeft Hans Kweens de dode dieren begraven. "De konijnen zijn moedwillig gedood, het is zeker geen werk van een ander dier. Nek, rug en poten van de konijnen waren gebroken. Het is gewoon ver schrikkelijk om zoiets gruwelijks voor de zoveelste keer te moeten meemaken", zegt een geëmotio neerde en boze Hans Kweens. "Eigenlijk zou er een hoog hek rondom het parkje moeten komen, maar dat kan niet in ver band met de toegankelijkheid voor de bewoners. Met name die konijnen, grote Vlaamse reuzen van wel tien kilo per stuk, waren erg populair onder die mensen vanwege hun hoge knuffelgehal te. Die dieren konden ze op schoot pakken en aaien. Ook voor de trouwe bezoekers is de slacht partij een grote klap." Maandagmiddag kwamen de televisiezenders SBS6 en LI opna men maken in het dierenparkje maken, beelden die maandag avond werden uitgezonden. "We hopen dat alle aandacht voor deze gruwelijke daad leidt tot tips over de dader of daders", zegt Gido Boom, die Hans Kweens als vrij williger regelmatig helpt bij het verzorgen van de dieren. Een top fokker uit Meterik heeft inmiddels enkele nieirwe Vlaamse reuzen toegezegd. In het voorjaar van 2003 komen er drie Steunpunten Mantelzorg in het noordelijk ste deel van Noord-Limburg. Dit maakte Jacqueline Verdel len, beleidscoördinator CVTM van de Stichting Thuiszorg Noord-Limburg, afgelopen maandag bekend bij de start van deze week die in het teken staat van de Mantelzorg. De steunpunten komen in Ven ray, Horst en Bergen. "In eerste instantie worden het telefonische steunpunten waar mantelzorgers met vragen of problemen terecht kunnen. Afhankelijk van de moge lijkheden is het de bedoeling om de steunpunten uit te breiden en te komen tot een loket waar man telzorgers persoonlijk te woord worden gestaan", aldus Jac queline Verdellen. Mantelzorgers zijn mensen die, niet in het kader van een hulpverlenend beroep, langdurig zorg geven aan een hulpbehoevend familielid of naas te. Op verschillende weekmark ten in de regio is de Mantelzorg aanwezig met een informatie stand. De Dag van de Mantelzorg wordt dit jaar voor de vijfde keer georganiseerd. Het motto is deze keer Tijd voor zorg-Zorg voor tijd' en heeft tot doel mensen die langdurig zorgen voor iemand uit de naaste omgeving in het zonne tje te zetten. Verdellen: "Maar daarnaast wordt er aandacht gevraagd voor positieverbetering van mantelzorgers en (herken ning van de vele zorgtaken die zij vrijwillig vervullen." Nederland telt zo n 1.5 miljoen mantelzor gers, Noord-Limburg ongeveer 30.000. Ondanks die forse aantal len zijn de mantelzorgers heel moeilijk direct te bereiken. Veelal vervullen zij hun werkzaamheden anoniem, zonder anderen tot last te willen zijn. De informatiestand is een activi teit die voortvloeit uit de samen werking van Stichting Vorkmeer. Stichting Wel.kom, Synthese en Stichting Thuiszorg Noord-Lim burg. Door samenwerking willen bovengenoemde instellingen de mantelzorgers een steuntje in de rug geven. Verdellen: "En dat kan op verschillende manieren. Bij voorbeeld door de mantelzorgei informatie te geven over het ziek tebeeld van zijn partner of naaste, maar ook door praktische hulp te geven. Vrijwilligers die worder. ingezet om de last van een man telzorger te verlichten door een voudige klusjes te doen als bood schappen of heel even oppassen zodat zo iemand ook even naar dc weekmarkt kan. Maar we wilier ook een gewillig oor zijn voorde mantelzorgers, zodat ze met hur problemen bij ons terecht kun nen. Dat kunnen problemen var heel verschillende aard zijn Financieel, lichamelijk of psvcljis ch, of bijvoorbeeld als het gaai om aanpassingen in huis. Mantel zorgers lopen door hun onvoor waardelijke steun aan partnered naaste het gevaar in een sociaa isolement te komen. We wilier hen een steuntje in de rug gevejn. Oud-bankman moet projecten in het winkelgebied vlottrekken Piet Rutten uit Venray is aangesteld als centrumma nager. De oud-Rabobankman treedt op projectbasis in dienst van de stichting Cen trummanagement Venray (CMV) en gaat binnenkort aan de slag. Piet Rutten was directeur van dc Rabobank in Leunen en tot zijn vervroegde uittreding directeur bedrijven in Venray. CMV-voorzit- ter Frans Linssen is blij met de komst van Rutten. "Een goeie man die op de hoogte is van de problematiek. Hij kent heel veel ondernemers en is bekend met de Venrayse cultuur." Het CMV had een lijstje met namen opgesteld van mensen die geschikt zouden zijn om Venravs eerste centrum manager te worden. "En naar ons gevoel was Rutten daarvan de meeste geschikte kandidaat", zegt Linssen. De centrummanager wordt het gezicht en de kartrek- ker van het CMV. Hij moet goed bekend zijn met de Venrayse situ atie en onafhankelijk opereren. De gemeente neemt met Tegelijk met duizenden kinde in heel Nederland, houden terse leerlingen op woensdag november een spreekbeurt •T het kinderrecht op een veilig 1 gezond leven. Deze leerlingen Hen op diverse basisscholen in enray en omgeving, onder amdc- De Keg, de Flierefluit, de Land men en Coninxhof in Venray en basisschool in Oirlo, Vredc- fól, Meerlo en Ysselsteyn. Dc spreekbeurtactic vindt laats op 20 november, de datum aarop wereldwijd de Dag voor c Rechten van het Kind wordt pi evierd. Unicef verwacht dat in fd Nederland kinderen van 500 basisscholen hun klasgeno- cn zullen informeren over kin derrechten. Speciaal aandacht is er dit jaar voor werkende kinde ren in de sloppenwijken van Ban gladesh. Het merendeel van de kinderen moet werken, bijvoor beeld als stenenbikker, verkoper van sigaretten of thee of als vuil- verzamelaar. Zwaar, eentonig en soms gevaarlijk werk voor kinde ren. Kinderarbeid blokkeert de ontwikkeling van veel kinderen waardoor hun kansen op een gezonde ontwikkeling afnemen. Unicef zet in de sloppenwijken van Dhaka onderwijs- en gezond heidscentra op om kinderen en hun families te helpen. Onderwijs is de sleutel tot de oplossing van kinderarbeid. Veel kinderen krij gen in de Unicef-onderwijscentra de kans om, naast het moeten werken, twee uur per dag naar school te gaan. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS 15.000 euro de helft van de kos ten voor de centrummanager voor haar rekening. Voor de periode tot 1 januari 2004. Het eerste project dat Rutten gaat aan pakken is het verbeteren van de gevelkwaliteit. Er moeten regels komen voor reclame aan gevel- wanden. Ontsierende reclame wordt aangepakt. Het aanzicht van winkels en andere panden moet verbeterd worden en cen trumondernemers worden bege leid bij de uitvoering ervan. Het CMV beschikt over een gevelkwa- liteitsfonds waaraan ook de gemeente en Venrode bv finan cieel hebben bijgedragen. "We willen dc ondernemers sti muleren om hun gevels op te knappen. Naast begeleiding kun nen we ook financieel ondersteu nen. We hopen dat dit een ket tingreactie in het centrum te weeg brengt", aldus Frans Lins sen. De oprichting van de nieuwe ondernemersvereniging Venray Centraal, op 28 mei 2002, was het eerste succes van het CMV. "Het is nog maar net geboren en ligt in de couveuse. We proberen het in leven te houden", zegt voorzitter Linssen. Ongeveer de helft van de tweehonderd centrumonderne mers is lid van Venray Centraal. PEEL EN MAAS een abonnement waard Omdat andere projecten moeilijk van de grond kwamen is besloten een professionele centrumma nager aan te stellen. Piet Rutten richt zich alleen op het project gevelkwaliteit. "Na afloop van het project bekijken we opnieuw of de samenwerking wordt voortge zet. Want het moet hem natuur lijk ook bevallen", aldus Linssen. Het CMV heeft als doel de kwa liteit en de aantrekkelijkheid van het Venrayse winkelcentrum te vergroten. Andere projecten die op de rol staan zijn de herinrich ting van de openbare ruimten, de revitalisering van De Bleek, een marketingstrategie en promotie plan en het wonen boven win kels. Tineke Lamers (Samenwerking) reageerde positief. "Want een centrummanager is zeker nodig om zaken van de grond te krij gen." Ze wees op de winkelerven- nota uit 1992. "Die is nu nog zeer actueel en kan als bouwsteen de centrummanager een eind op weg helpen." Jeu de Wit (WD) is voorzitter van de Ysselsteynse ondernemers vereniging. "Het kost veel tijd om projecten in gang te zetten. Het heeft lang op een laag pitje gestaan. Het is ook niet gemakke lijk om alle ondernemers op één lijn te krijgen. Daarom is een cen trummanager nodig", aldus De Wit die zich afvroeg of er geen precedent geschapen wordt voor het CMV. "Want het risico bestaat dat ook andere ondernemersver enigingen om steun gaan vragen." Richard de la Roy (fractie Van de Vorle) wees op het kwaliteits plan centrum dat nog moet ver schijnen. "Dat wordt een grote operatie en er moeten nog forse investeringen worden gedaan in het centrum. Ik hoop dat de cen trummanager het vertrouwen krijgt en zijn functie kan waarma ken." Paul Vriesekoop (PvdA) vond het belangrijk dat de ontwikkelin gen in het winkelcentrum door gaan. Flij wees erop dat naast de gemeente ook Wonen Venray, Kamer van Koophandel en ban ken het CMV sponsoren. "Maar de ondernemers blijven daarbij flink achter. De centrummanager zou door de ondernemers betaald worden", zei Vriesekoop Toon Loonen (CDA) steunde eveneens het aantrekken van een centrummanager en wilde weten wie het is. Wethouder Heidens (CDA) gaf de naam niet prijs maar zei wel dat de centrummanager binnenkort aan de slag gaat. "Het is een lastig proces om veel men sen te mobiliseren. Ondernemers zijn vaak druk bezet met hun zaak. De trekkersrol van een cen trummanager is daarom heel belangrijk, Want het wordt ook tijd om successen te boeken", zei Heidens die een gemeentelijke bijdrage op zijn plaats vond."Want een kwaliteitsverbe tering van het winkelcentrum is ook ons belang. Het helpt ook de gemeente bij het realiseren van haar doelstellingen." Flyers o-"*" U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! Een inwoner van Eindhovér miste donderdagavond roqc 18.30 uur een bocht aan het ein(k van de Groene Weg, tussen Heidk en Ysselsteyn. De man verloor relt macht over het stuur en schpoi met de auto rechtdoor. Vervol gens reed hij de Ysselsteynsewèt over en sloeg daar met zijn auh over de kop. Ondersteboven bleje de wagen boven de beek hangep De automobilist kwam met d< schrik vrij, hij raakte niet gewond PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: redactie@vandenmunckhof.nlv Redactie Ron Koenen Henk Lammen Chnst van den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Penodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. j Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18,00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws i tot uiterlijk dinsdag 10 00 uur -• Abonnementen: 17,30 (postcode 58:.) 27,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3