LENSSEN Meerlo-Wanssur SSSOp. €18, Cursus snoei fruitbomen Zuster Clara geniet met volle teugen van jubileumfeest Koninklijke onderscheiding f Jan Wijnhoven Limburgse Aovend in Meerlo Zilver Truando Marjopies Peel en Maas in Meerlo-Wanssum EEL EN MAAS (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Peel en Maas Aanmelding nieuwe peuters Vogelmarkt in Wanssum Gemeente III Meerlo-Wanssum Bouwplannen PEEL EN MAAS Donderdag 14 november 2002 - Pai Wanssum stond zondag in het teken van het feest voor zuster Clara Lensen, die vanwege haar tachtigjarige leeftijd en een leven van zestig jaar in het klooster, waarvan veertig in Italië, door de eigen familie Lensen in het zonnetje werd gezet. Tijdens de mis in de kerk van Wanssum was het al genieten geblazen voor zuster Clara, maar ook tijdens een speciaal voor haar op touw gezet inloopuurtje voor familie, vrienden en kennissen in part) centrum De Zandhoek glunderde ze van oor tot oor. Zo'n driehonderd bezoekers, waar onder veel familie, kwamen zuster Clara opzoeken om haar te feliciteren en haar vervolgens een onvergetelijke dag te bezorgen. "Het is een fan tastische dag die ik nooit zal vergeten", zei de missiezuster met een brede glimlach op haar gezicht. Na het daverende succes van vorig jaar houdt carnavalsvereni ging de Vöskes in samenwerking met sport- en feestzalencomplex 't Brugeind opnieuw een Limburg se Aovend. Vorig jaar stond deze avond in het teken van het 5x11- jarig jubileum van carnavalsver eniging de Vöskes. Dit jaar wordt het gehouden als opening van het carnavalsseizoen 2002/2003. Deze Limburgse Aovend wordt gehouden op zaterdag 30 novem ber in 't Brugeind in Meerlo. Aan vang 20.30 uur. Tijdens deze avond zullen de volgende artie sten garant staan voor een gewel dige avond die u niet mag missen: De Garaniums, Eric Crutz, Zies- joem en Frans Theunisz. Entree bedraagt in de voorverkoop €7,- en aan de dagkassa €8,-. De voor verkoopadressen zijn: Peters Woninginrichting Beatrixstraat in Meerlo (0478-691278), sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo (0478-691283) en Bakkerij Sijbers in Meerlo en Swolgen. Renate van Lijssel, Berly de Groot, Anne van Rijswijck en Anne Hoeijmakers van de Tiu- enrayse majorettevereniging Truando Marjopies hebben zondag bij de Nederlandse kampioenschappen in Neder- weert in de jeugddivisie, sectie A de zilveren medaille in de wacht gesleept Onder leiding van leidster Dion Dinghs togen de meiden naar het NK. In de jeugddivisie 3, sectie A, deden maar liefst tien groepen mee. Tijdens de nationale titel strijd voerden Renate van Lijssel, Berly de Groot, Anne van Rijswick en Anne Hoeijmakers een muziek stuk uit van Pipi Langkous van zo'n twee minuten. Volgens bestuurslid Corry Cox scoorden de vier talentvolle dames erg veel punten op geografie en uitwer king. Veel trainingen vooraf en hard werken tijdens de wedstrij den leverden het kwartet uitein delijk een welverdiende tweede plek op. Met een klein verschil van 1,75 punten werd Neder- weert eerste "Ze hebben het erg goed gedaan. Het is een mijlpaal die we hebben bereikt met de club en daar zijn we allemaal ontzettend tevreden over. Nog nooit zijn de Truando Marjopies zo ver geko men, en daarbij was het ook nog eens een fantastische gezellige dag", zegt Corry Cox enthousiast. <i Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, T ook 's avonds Nieuwsblad Peel en Maas is een goed gelezen abonnemen tenblad in de gemeente Ven- ray en omgeving met rond de 12.000 abonnees. In de weke lijkse krant wordt het nieuws uit de regio Venray belicht. Gemeenteraadsvergadering, commissievergaderingen, nieuwtjes, interviews en ach tergrondverhalen passeren wekelijks de revue. Daarnaast heeft Peel en Maas een aantal pagina's gereserveerd voor spon-, kerk- en verenigings- nieuws uit het Venrayse. Aankon digingen van activiteiten, agen da's van clubs en de laatste nieuwtjes van bijna alle verenigin gen (muziek, sport, carnaval, cul tuur, etc) krijgen op de pagina's van de krant een mooi plekje. Door het sterk groeiende aantal abonnees van Peel en Maas in de gemeente Meerlo-Wanssum heeft de redactie haar werkterrein uit gebreid. Ook aan nieuws uit de gemeente Meerlo-Wanssum wordt sinds enkele weken meer aandacht besteed. Wekelijks wordt in de krant plaats gereserveerd voor achter grondverhalen, interviews en andere nieuwtjes uit de zes dor pen die samen één gemeente vor men: Blitterswijck, Swolgen, Tien- ray, Meerlo, Wanssum en Geijsteren. Verder wordt ook voor 'verenigingsnieuws' uit de gemeente Meerlo-Wanssum meer plaats ingeruimd. Dat betekent dat ook bijdragen van verenigin gen, bedrijven, partijen, werk groepen, scholen of instellingen een plek kunnen krijgen in Peel en Maas. Wellicht stuurde u in het verleden uw berichten alleen naar het plaatselijke dorpsblad of naar andere week- en/of dagbladen, sinds kort zijn uw berichten (het liefst per e-mail in Wordbestand), ook bij Peel en Maas van harte welkom. Grotestraat 68, 5801 BH Venray Tel: 0478-582727 Fax: 0478-510916 E-mail: redactie@vandenmunckhof.nl Wi* s mm Een jaarabonnement kost u slechts Naam: Adres: Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. rhandtekening: a-v._.yv. 'J Jan Wijnhoven uit Wanssum is vrijdagavond benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. De 62-jarige Wijnho ven kreeg de onderscheiding bij de opening van de gecom bineerde vogel- en kleindie- rententoonstelling van vogel vereniging De Gevleugelde Vrienden uit Wanssum en Kleindierenvereniging KSV uit Venray in Tuincentrum Wans sum uitgereikt door burge meester Hahn van de gemeen te Meerlo-Wanssum. Wijnhoven, al veertig jaar werk zaam bij Kersten Europe, kreeg de koninklijke onderscheiding voor zijn vele werk voor de Algemene Bond van Vogelhouders. De Wanssummer is op plaatselijk, regionaal en nationaal niveau actief of actief geweest in ver schillende bestuursfuncties. Ook is Wijnhoven vele malen per jaar in de weer als keurmeester bij vogeltentoonstellingen. Wijnhoven is al 36 jaar (31 jaar voorzitter) lid van De Gevleugel de Vrienden, een vereniging met een duidelijk regionale uitstraling met leden die afkomstig zijn uit Blitterswijck, Meerlo, Tienray, Venray, Oirlo. Odiliapeel, Vier lingsbeek, Well, Wellerlooi, Ber gen, Siebengewald, Oeffeit, Cuyk, Boxmeer en Duitsland. De Wans summer is de stuwende kracht achter deze vereniging. Daarnaast stelt hij de vereniging midden in de gemeenschap. Dit blijkt bijvoorbeeld uit het feit dat de club al vanaf 1996 jaarlijks een grote braderie op touw zet in een tuinderskas in Wanssum. Deze braderie in kerstsfeer is inmiddels één' van de grotere evenementen in de gemeente. Verder is Wijnhoven al twintig jaar lid van de Algemene Neder landse Bond van Vogelhouders, een landelijke organisatie van circa 6500 vogelliefhebbers. Sinds 1992 is hij van deze vereniging bestuurslid en vanaf 1998 vice- voorzitter. Daarnaast is hij sinds 1994 keurmeester van deze bond. Hij keurt en beoordeelt jaarlijks vogels op zo'n vijftien tot twintig vogeltentoonstellingen in heel Nederland. Ook op provinciaal/ gewestelijk niveau is Wijnhoven al twintig jaar actief. Sinds 1992 is hij voorzitter van één van de gewesten die vallen c Algemene Nederlandse B Vogclhouders. Al deze w heden (met een gemiddt besteding van meer dan ct uur per week) verricht» richt hij nog steeds op v n(j, basis. De stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg, IKL, houdt in december voor de regio Noord-Limburg een cursus gericht op het onderhoud van hoogstamfruitbomen. De cur sus is bedoeld voor eigenaren en geïnteresseerden die zich bewust zijn van de noodzaak van goed onderhoud. De cursuslocatie is in Wanssum. Hoogstamfruitbomen zijn cultuurbomen. Door een gerichte vormsnoei van de jonge bomen krijgen de bomen op ter mijn een gezonde, goed opge bouwde kroon die goed zal dra gen. Indien dit achterwege blijft, groeien de bomen dicht. Bij oude re. ooit goed gevormde bomen geldt hetzelfde. Als ze niet regel matig gesnoeid worden, neemt de vitaliteit zienderogen af. Tijdens vier bijeenkomsten komt de com plete verzorging van de boom gaard aan de orde. Stapsgewijs worden cursisten wegwijs gemaakt in de principes van de snoei en het verdere onderhoud van hoogstamfruitbomen. Naast de theorie ruimt de stichting IKL een belangrijke plaats in voor de praktijk. Zo leren cursisten hoe ze vorm moeten brengen in jonge fruitbomen en op welke wijze het achterstallig onderhoud aan oude bomen weggewerkt moet wor den. Veel oude hoogstamboom- gaarden dreigen af te takelen door het achterstallig onderhoud. De bomen zijn topzwaar, hebben dood hout en ook de opbrengst valt vaak tegen. Bovendien wor den onverzorgde bomen regelma tig geteisterd door ziekten en pla gen. Door gerichte ingrepen kun nen deze boomgaarden behouden blijven. De cursus is verder bedoeld voor mensen die recent een boomgaard aangeplant heb ben en die zich niet goed raad weten met de essentiële vorm snoei. De IKL-cursus vindt plaats op twee donderdagavonden en twee hele zaterdagen. De cursus start op woensdag 4 december. Dan volgen respectie velijk, zaterdag 7 december zaterdag 14 december en don derdag 19 december. Alle cursis ten ontvangen een uitgebreide cursusmap. Deze map dient als leidraad en naslagwerk bij de ver zorging van de hoogstamboom- gaard. Achtergrondinformatie is op thema terug te vinden in de map. Tevens zijn hierin rassenlijs- ten en bestuivingstabellen opge nomen van fruitrassen die in het verleden in de hoogstamboom- gaarden geteeld werden. Inschrij ving geschiedt door overmaking van 50,- op gironummer 52.41.531 t.n.v. stichting IKL, Roermond, onder vermelding van snoeicursus Noord. Inschrijving dient te gebeuren vóór 25 novem ber. Vermeld naast het volledige adres tevens het telefoonnummer Een week voor aanvang van de cursus ontvangen deelnemers bericht over de exacte leslocatie. Bij dertig deelnemers sluit de cur sus. Voor meer informatie stich ting IKL: 0475-386430. Als uw kind tweeëneenhalf jaar wordt is het mogelijk dat uw kind de peuterspeelzaal gaat bezoeken. Het kind leert hier spelen met andere kinderen en zichzelf te ontwikkelen. Het kind kan aange meld worden als het de leeftijd van twee jaar heeft bereikt. In principe komt uw kind twee dag delen naar de peuterspeelzaal. Indien er plaats is, is het mogelijk voor driejarige peuters om een derde dagdeel te komen. Voor de inschrijving van uw kind of voor informatie kunt u bij de leidsters op de peuterspeelzalen terecht. U kunt de peuterspeelzalen in de gemeente Meerlo-Wanssum op de volgende locaties vinden: Blitterswijck: 't Kwetternest, Maasweg 5, tel. nr. 0478-532396 Meerlo: Piggelmee, Mgr. Jennes- kensstraat 12, tel. nr. 0478- 692157 Swolgen: 't Pastoêrsweike, Bos weg 5, tel. nr. 0478-691678 Wanssum: Ons Speelhof, Pas toorstraat 16, tel. nr. 0478-532721 Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 17 november weer haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze vogelmarkt worden door vogelliefhebbers allerlei vogels te koop worden aangeboden. Ook zullen er verschillende vogelhan delaren aanwezig zijn die naast vogels ook allerlei vogelbenodigd heden te koop aanbieden en tevens vogels opkopen. Bij de verenigingsbibliotheek zijn weer allerlei vogelboeken en video's te leen. Ook niet-leden krijgen de gelegenheid vogelboe ken of video's te lenen. De vogel markt is van 09 30 tot 12.00 uur in party- en recreatiecentrum De Zandhoek, St. Leonardsweg 1 in Wanssum. k Aangevraagde bouwvergunningen - B. Rotjes, Donkstraat 17 te Swolgen - gewijzigd uitva ge bouwvergunning 2001/109 (oprichten woning) - Vollenhoven Olie b.v., Goirke Kanaaldijk 221 te Tilburg wijzigd uitvoeren bouwvergunning 2002/191 (prijzent* jj Belanghebbenden kunnen pas bezwaren indienen, nadall gemeester en wethouders op de aanvragen om vergunning besluit hebben genomen. Voorgenomen vrijstellingen (art. 19, lid 1 WR0) - Gemeente Meerlo-Wanssum te Meerlo - plaatsen bergbei bassin, Johan Hofmanstraat te Tienray. (art. 19, lid 3 WR0) - A.J.M. Cleven - plaatsen erker, Van Mvrlaerstraat 1 te MefJJ Deze plannen liggen vanaf 14 november 2002 vier wekffl inzage in het gemeentehuis, bureau R0VB. Gedurende 1 termijn kunt u schriftelijk uw zienswijze indienen. Verleende bouwvergunning - R. Bons, Graaf van Schellaertstraat 15 te Geijsteren - vel ten woning (04.11.02). Tegen genoemd besluit kunnen belanghebbenden eenl schrift indienen bij burgemeester en wethouders. Het bez» schrift moet zo spoedig mogelijk worden ingediend, t uiterlijk binnen zes weken na verzending van de beschik ou aan de aanvrager. Naar de juiste verzenddatum kunt u info! ren bij het bureau R0VB. De indiener van een bezwaarschrift kan bij de voorzieninj rechter van de Rechtbank Roermond, sector Bestuursrecht verzoek indienen om schorsing c.q. voorlopige voorzien!131 U moet een kopie van het bezwaarschrift meezenden. 13 november 2002 Burgemeester en wethouders van Meerlo-Wanssum Gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum, postbus 1400, 5864 ZG Meerlo, telefoon (0478) 699222 Openingstijden gemeentehuis: werkdagen van 09 00 tot 12.00 uur Het gemeentehuis is elke donderdagavond van 17.00 tot I 19.00 uur geopend voor het publiek. Op hetzelfde tijdstip heeft het college van burgemeester en wethouders spreek-j uur Hiervoor moet u een afspraak maken. Beroepsinstanties Arrondissementsrechtbank Roermond, sector Bestuursrecht, postbus 950, 6040 AZ Roermond, telefoon (0475) 352222 Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA Den Haag, telefoon (070) 3624871

Peel en Maas | 2002 | | pagina 10