fVD krijgt iteun voor rekenkamer leleef het sfeervolle interspektakel Grootscheepse alcoholcontrole Bedrijfs (kerst) avond met cabaret! CDA: VVD is niet consequent nzenden genomineerden oek A. Nelissenprijs Verkleining stankcirkels nog niet in zicht Nationale voedselactie voor Oost-Europa Extra koopzondag Sinterklaas Belangenorganisaties gehandicapten intensiveren samenwerking v 4 Informeer naar onze mogelijkheden! ^margriet Winter Fair Aangifte diefstal via internet Tuinen Actie voor kinderen bij de Wereldwinkel ,a 1 EN MAAS Donderdag 7 november 2002 - Pagina 9 t slotstuk van de mara- Cvergadering resteerden I moties van de oppositie. kreeg een raadsmeer- lieid voor de versnelde cring van een rekenka- |io Venray. terste motie was van Samen- ig. De partij wil in de eerste van 2003 een discussie voe- over normen en waarden, ndien moet er een nota ver- I jnen over hoe de gemeente bijdrage gaat leveren aan het en, aarderen van het normen- en ka- dengevoel. Waals ontraadde jkeu notie. "Het college staat welis- r niet onsympathiek tegen- zo'n debat. Maar afgespro- is dat er de eerste twee jaar JEU! imcuw beleid komt. Dit vergt tl ambtelijke capaciteit waar- geen ruimte is in de begro- Het college vindt ook dat debat vanuit de samenleving te ontstaan en niet moet opgestart door de gemeente. De motie werd met vijf tegen twintig verworpen. De WD was tegen omdat een financiële dekking ontbrak. Ike Busser was vooral teleurgesteld in het CDA. "Want zij hebben juist deze discussie aangezwengeld Fractievoorzitter Ton Teeuwen- Peeters lichtte later toe het in wezen met Samenwerking eens te zijn. "Alleen verschillen we over de wijze waarop. Voor ons hoeft er niet eerst een nota te verschij nen. Maar laat de discussie van onderop vanuit de Venrayse samenleving komen." De andere motie was afkomstig van de WD. Alhoewel het pas in 2006 verplicht is willen de libera len in de loop van 2003 al een tij delijke rekenkamer instellen. Vooruitlopend op een onafhanke lijke rekenkamer die later in regio naal verband wordt ingevoerd. De WD vindt dat dit te lang op zich laat wachten. De rekenkamer, samengesteld uit raadsleden en mogelijk externen, houdt zich vooral bezig met doelmatigheids onderzoek en heeft toegang tot alle gemeentelijke documenten. John Oosterbeek: "Willen we ons zelf serieus nemen dan moeten we zo snel mogelijk iets doen. We kunnen toch klein beginnen. In Horst functioneert de rekenkamer al jaren goed." Ton Teeuwen (CDA) stond er niet onwelwillend tegenover maar vond de invoering in febru ari 2003 te snel. Toen de WD de termijn opschoof naar augustus steunde het CDA de motie. "Dan kunnen we er alvast ervaring mee opdoen. Want we moeten ook vaart houden in de invoering van het duale stelstel". aldus de CDA- fractieleidster. Ike Busser (Samen werking) vond dat met de komst van raadsgriffier Koos van Eeke ren. die op 1 januari in functie treedt, de rekenkamer snel gere aliseerd moest worden. Met steun van beide partijen haalde de WD- motie een meerderheid. PvdA en fractie Van de Vorle stemden tegen. Het CDA was ook van plan een motie in te dienen. Over de invoe ring van een klankbordgroep van direct betrokkenen bij concrete plannen. Dit zou standaard moe ten gebeuren bij iedere planont wikkeling. Ook wil het CDA een brede klankbordgroep uit alle geledingen van de Venrayse samenleving die met de politiek in debat gaat over actuele Venray se thema's. Burgemeester Waals veegde de motie van tafel. "Dit heeft geen zin.Wethouder Ruyten heeft dit namelijk al twee keer toegezegd. Hij is bereid iedere keer een nieu we klankbordgroep in het leven te roepen." Ton Teeuwen trok daarop de motie weer in. Waals zag ook niets in een brede klank bordgroep. "Ik wil zo'n vaste groep niet. Want dan plaatst de gemeenteraad zichzelf buiten werking. De klankbordgroep gaat dan de discussie bepalen." schouwburgplein 1 5801 bv venroy lel 0478 587739 fox 0478 512066 De gemeenteraad nam het collegevoorstel over dat leden van dorpsraden tegelijkertijd raadslid mogen zijn. Alleen de WD toonde zich een tegen stander. "De combinatie is niet strijdig maar het is niet verstandig", zei Leonie Cals (WD) die het wel belangrijk vond dat raadsleden voeling houden met hun achter ban. Elly van Dijck (PvdA) was brgriet Winter Fair 2002. ay peni iten at zijn de decembert- ds? Welke hapjes gaan het nnaal maken. Hoe is de stboom dit jaar op z'n oist? Alles, echt alles over •estmaand december ont- u op Margriet Winter KRUf Dit bijzondere evene- scrr nt vindt plaats van 15 tot met 20 november aanstaan de Jaarbeurs van echt. U mag dit evenement ir niet missen! irgriet Winter Fair 2002 di op vrijdag 15 november lelijk geopend door Daphne 3ele9 kers en Marco Borsato. Zij, en veel meer populaire Neder- ers en geliefde Margriet-cory- heten de bezoekers van twelkom. Iedere dag maken verschillende Bekende erlanders Margriet Winter Fair tn unieke, hartverwarmende ining. ziet de nieuwtjes en trends december: van Sinterklaas, st tot aan oud en Nieuw. Want Pakjes Plein, Place de Noël, Inspiratie Plein, Feel Good l Part)7 Plein en het Zoete en ige Smaken Plein van Mar- Winter Fair brengen u alle- linde stemming, het Margriethuis geven artie- en Margriet-gezichten uiter- optredens. Overal is wat te te doen, te proeven of te :n! isney on Ice komt speciaal Nederland voor de Margriet Hl lier Fair. Op dinsdag 19 ember krijgen de bezoekers de ijsbaan een voorproef te ivan de nieuwe betoverende wervelende ijsshow 'Belle en Beest'. brgriet Winter fair ziet uit uw komst. De toegang aan assa bedraagt 13.50 euro. Met hon in Peel en Maas krijgt u eeuro koning. leer informatie staat in Mar ien op www.margriet.nl. De feestdagen zijn begonnen Indien u deze bon Invult en bij de kassa inlevert, ontvangt u 2 korting |h) per persoon op de toegangsprijs van Margriet Vvmr'-i r. De korting geldt voor maximaal twee personen per bon. Kijk voor meer informatie op www.margrjet.nl of bel (023) SS6 42 00. Margriet Winter Fair vindt plaats van vrijdag 15 t/m woensdag 20 november van 10.00 tot 18 ÖC uur in de Jaarbeurs in Utrecht. Naam: Voorletters: m/v Adres: Postcode en woonplaats. Telefoonnummer: E-mailadres: Broncode NPM J i ijdens de nieuwjaarsbijeen- -j Dst van de gezamenlijke U krnemersverenigingen de gemeente Venray op 8 uari 2003 vindt de uitrei- wiE 8 van de Loek A. Nelissen- RIY5 js plaats. Besturen van de Rïïi orayse ondernemersclubs :siE|nnen hiervoor tot 15 fember kandidaten voor den. )e Loek A. Nelissenprijs is een htief van de acht samenwer kte Venrayse ondernemersver- gingen. Vorig jaar werd deze fayse ondernemersprijs voor eerst uitgereikt. Installatiebe- fKeijsers-Manders uit Venray Ysselsteyn is de trotse winnaar 'deeerste versie van de prijs. Publieksprijs die aan deze ver- 'g verbonden is ging vorig 'naar het Venrayse reisbureau e Versa. Voor kandidaten die anmerking willen komen voor nominatie voor de Loek A. ffiA' issenprijs geldt een aantal cri- bit jaar heeft de jury als spe- aandachtspunt Relatiebe- De kandidaat dient zich s"tef te onderscheiden als rela teerden Hij weet klanten te Nen en te behouden en een ï!e nazorg te leveren. "Een actueel thema in een tijd waarin klanten mondig zijn en kopen op internet." aldus voorzitter Victor Weijs van de werkgroep Loek A. Nelissenprijs. Verder is de kandi daat lid van een van de deelne mende ondernemersclubs, heeft de kandidaat een economisch en sociaal gezond bedrijf, is hij een voorbeeld voor collega-onderne mers, presteert in verhouding tot de omvang van zijn/haar bedrijf. Voorzitter Victor Weijs ver klaart dc naamgeving van de prijs vanuit de grote verdienste die Loek A. Nelissen heeft gehad voor de wederopbouw en de economi sche ontwikkeling van Venray na de Tweede Wereldoorlog. "Als ondernemer was hij zich al vroeg bewust van de sociale verplichtin gen die je ten opzichte van je medewerkers hebt. Verder was hij ook maatschappelijk altijd zeer actief. Nelissen heeft absoluut een voorbeeldfunctie gehad, heeft inmiddels een respectabele leef tijd bereikt en is in de ogen van alle leden van de werkgroep een heel geschikte naamgever. Toen zijn naam viel is er verder geen discussie geweest. Ook de promo tie van Venray was bij Nelissen trouwens al in goede handen. Op zijn wagens stond 'Beton uit Ven ray', heb ik me laten Vertellen. Een meer aansprekende naamge ving van de Venrayse onderne mersprijs is overigens maar één van de kwaliteitsimpulsen die^we het jaarlijkse evenement hebben willen geven. We hebben nu ook een aantrekkelijk omlijstend pro gramma en de jurering is transpa ranter geworden. We hopen dan ook dat veel ondernemers op 8 januari de weg naar de Venrayse schouwburg zullen vinden." In het eerste kwartaal van 2003 wordt het mogelijk om via internet aangifte te doen van fiet sen- of winkeldiefstal. De politie regio Limburg Noord is een van de eerste districten waar deze mogelijkheid geboden wordt. Als de evaluatie positief uitvalt dan wil de politie bekijken of ook andere delicten voortaan via internet aangegeven kunnen worden. Er zit weinig schot in een versoepeling van de stankwet geving. Het is onzeker of er voor eind 2003 een verkleinig van stankcirkels komt waar door woningbouw op de kerk dorpen weer mogelijk wordt. Het reconstructieplan, waar van Venray en Meerlo-Wanssum op 1 juli de bouwsteen aanlever den, wordt wellicht in juni 2003 door gedeputeerde staten behan deld. Dit reconstructieplan moet eerst worden vastgesteld voordat de stankwet reconstructie van toepassing kan worden. Het is twijfelachtig of de ministeries van Landbouw en VROM voor eind 2003 de reconstructieplannen kunnen vaststellen. Daarnaast ligt de landelijke stankwet nog steeds ter advise ring bij de Raad van State. Ook hier is het onzeker of de Haagse politiek binnen een jaar een besluit kan nemen. Alhoewel diverse gemeenten druk uitoefe nen op provincie en rijk om er vaart in te houden. Er is wel een initiatief genomen voor een experimenteerwet plat teland en milieu. Dit verkeert nog in een pril stadium. Dat meldde wethouder Ruyten (fractie Van de Vorle) vorige week in de raadsver gadering. In deze nieuwe wet worden meerdere milieuwetten samengebracht die als één toet singskader gaan gelden, bijvoor beeld niet alleen stank maar ook groen. Deze waarden kunnen elkaar compenseren wat de leef baarheid ten goede komt. Deze experimenteerwet moet de perio de overbruggen totdat het recon structieplan en stankwet zijn vast gesteld. Tot en met 10 november staat Nederland in het teken van de zevende Nationale Voedselactie. De hulporganisatie Dorcas Hulp Nederland houdt in ruim 350 gemeenten voedselinzamelingen. Het streven is het aantal voedsel pakketten van vorig jaar, ruim 40.000, te overtreffen. Honder den vrijwilligers in heel Neder land zijn op dit moment druk bezig met het organiseren van voedselacties in supermarkten en kerken. In scholen wordt tegelij kertijd onderwijsmateriaal verza meld tijdens de rugzakactie Kids4kids. In Venray wordt op zaterdag 9 november een voedse- linzameling gehouden in PLUS G. van Dijck Kruidenlaan 159 in Landweert. Het ingezamelde voedsel is bestemd voor de aller armsten in diverse Oost-Europese landen, zoals Albanië, Roemenië, Rusland en Oekraïne. Met name bejaarden en alleenstaanden heb ben het daar nog altijd ontzettend moeilijk. Ze kunnen nauwelijks rondkomen van het inkomen dat ze ontvangen. Sommige mensen hebben een tekort aan goede voe ding of hebben zelfs dagenlang helemaal niets te eten. Door het uitdelen van voedselpakketten, in samenwerking met plaatselijke kerken, wil Dorcas deze mensen de winter door helpen. De afgelo pen zes jaar was de voedselactie steeds een groot succes. Tijdens de eerste actie in 1996 konden ze ruim 22.000 pakketten versturen en in de jaren daarna liep dat op naar ruim 40.000 pakketten. Een pakket bestaat uit houdbare pro ducten, zoals thee, suiker, rijst, macaroni, groente, cacao, droge soep. vruchtensap, tandpasta, tan denborstel en zonnebloemolie. Voor meer informatie over de plaatselijke actie kunt u contact opnemen met: R. Lammers, tele foon 0478586001. Nog eventjes en het is zover. Dan komt Sint Nicolaas weer naar Nederland. De winkeliers van Venray Centraal zorgen tijdens de Sinteridaastijd voor extra gezellig heid met kleurrijk versierde etala ges en sfeervolle achtergrondmu ziek. Bovendien maken zij het inkopen doen in Venray extra gemakkelijk. Op 24 november kunt u tijdens de koopzondag uit gebreid winkelen van 12.00 tot 17.00 uur. Parkeren in het cen trum is die dag gratis. Op dinsdag 3 en woensdag 4 december zijn de winkels extra lang open tot 21.00 uur. Natuurlijk brengt Sin terklaas ook een bezoek aan Ven ray. Op 17 november wordt de goedheilig man feestelijk onthaald in het Venrayse centrum. De intocht begint om 14.00 uur op de hoek van de Julianasingel met de Hofstraat. Via de Poststraat, Grotestraat, het Schoutenstraatje en de Schoolstraat-gaan de Sint en Keuten van Loon Beekweg 52 Venray tel.: 0478-546339 zijn Pieten naar de Grote Markt. Daar houdt Sinterklaas een toe spraak op het bordes van het oude raadhuis. Vervolgens kun nen de Venrayse kinderen de goede oude Sint een handje geven en hun tekeningen en verlanglijst jes overhandigen. Tijdens de rondgang delen de Pieten strooi- goed uit. Diverse Venrayse verenigingen zorgen voor extra sfeer tijdens de intocht van Sinterklaas. Zo zingen vijftig kinderen van het IVM-koor van Kunstencentrum Jerusalem Sinterklaasliedjes, schutterij 't Zandakker zorgt voor de officiële begeleiding van de goed heilig- man en ook Harmonie Euterpe is van de partij. Verder zorgen de Pieten voor veel vertier. Turnpie- ten van Sint Christoffel laten hun kunstjes zien aan de kinderen en hun ouders. En een aantal Pieten haalt gewaagde toeren uit. Zij gaan abseilen van de Grote Kerk. Ook hangt er een cadeautjeslijn tussen de cafés De Zwaan en De Klokkenluider. Mocht het weer roet in het eten gooien dan is er een alternatief programma in de Grote Kerk. jarenlang lid van de dorpsraad van Smakt. "Een beslissing die een raadslid neemt kan in tegenspraak zijn met wat een dorpsraad wil. Dat kan het wel extra moeilijk maken", vond zij. Maar de PvdA kon er toch mee instemmen. Mar tin Leenders (CDA) vond te bezwaren van de V\'D vreemd. Vooral omdat raadslid John Oos terbeek tevens lid van de provin ciale staten is. "Maar dat is perfect te verenigen", zei Oosterbeek. "Vraag het maar aan Patrick van der Broeck. Die heeft er ook inge zeten." Maar CDA'er Van der Broeck was een andere mening toegedaan. "Ik vind het juist niet verenigbaar. De WD moet wel consequent zijn in haar eigen beleid." John Oosterbeek reageer de dat iedereen voor zichzelf de afweging moet maken of er spra ke is van belangenverstrengeling bij dubbelfuncties. Informatiebijeenkomst in Venray Lokale Schandicaptenplatforms en de Federatie van Gehandicap tenorganisaties in Limburg (FGL) gaan de samenwerking intensive ren. Tijdens zes regionale infor matiebijeenkomsten praten FGL, gehandicaptenplatforms en anderszins geïnteresseerden met elkaar over de vraag hoe de belan gen van gehandicapten in Lim burg bet best gediend kunnen worden. De tweede bijeenkomst vindt dit najaar plaats in Venray. Lokale gehandicaptenplatforms en de FGL zetten zich in voor de maatschappelijke integratie en participatie van mensen met een handicap. Dat is hard nodig. Want, nog steeds kent onze samenleving veel beperkingen voor mensen met een handicap. Onder het devies Samen sta je sterk ontplooien de belangenorga nisaties een keur aan activiteiten die erop gericht zijn om fysieke barrières voor gehandicapten weg te nemen, bijvoorbeeld in gebou wen in openbare voorzieningen. Maar ook zetten de organisaties zich in om discriminatie te bestrij den en vooroordelen uit te ban nen. Kortom, mensen met een handicap moeten op gelijkwaardi ge wijze als mensen zonder beperkingen kunnen deelnemen aan het maatschappelijk leven. De samenwerking die de FGL en lokale gehandicaptenplatforms beogen moet resulteren in con crete, doel- en resultaatgerichte activiteiten, methoden en materia len. Welke dat precies zijn moet - onder meer - blijken tijdens zes regionale informatiebijeenkom sten, die de FGL en een aantal platforms de komende maanden samen organiseren. Op 13 november 2002 houden het Gehandicapten Platform Ven ray en de FGL in de Kemphaan in Venray een informatiebijeen komst over hun organisatie, doe len en activiteiten. De bijeen komst begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Wenst u deel te nernen aan de (gratis) bijeenkomst in Venray. stuur dan een briefje naar het Gehandicapten Platform Venray, ter attentie van de heer B. van Berlo. Postbus 503, 5800 AM Ven- Eindstraat 12, tel. Het politiekorps Limburg- Noord heeft zaterdagavond en - nacht in totaal zeventien automo bilisten bekeurd omdat ze teveel alcohol hadden gedronken. Er werden op dertig locaties in Mid den- en Noord-Limburg 2522 blaastesten afgenomen door 56 politiemensen. In twee gevallen werd een rijbewijs ingevorderd. De controles vonden plaats in het kader van een Europese alcohol controle. Op de Ringbaan Oost in Weert werd een 49-jarige man uit die plaats aangehouden wegens bele diging van agenten. De man zat in een personenauto waarvan de bestuurster aan een alcoholcon trole werd onderworpen. De inzittende begon zich met de pro cedure te bemoeien en werd zeer vervelend op het moment dat de bestuurster mee moest naar het politiebureau. De vrouw bleek teveel alcohol te hebben gedron ken. Toen de verdachte de agen ten beledigde, werd hij aangehou den en eveneens meegenomen naar het politiebureau. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. Ook in de regio Brabant-Noord werden alcoholcontroles gehou den. In de regio zijn in totaal van 3958 bestuurders een blaastest afgenomen. 50 automobilisten zijn aangehouden voor nader onderzoek met de ademanalyse. Twee bestuurders weigerden medewerking aan de ademanaly se. In totaal zijn 36 bestuurders bekeurd voor rijden onder invloed van alcohol en is bij vier bestuurders het rijbewijs ingevor derd. De politie zette 94 perso neelsleden in voor deze controle. In district Land van Cuijk zijn vijftien medewerkers ingezet. Er zijn 721 blaastesten afgenomen en vijf bestuurders zijn aangehou den. Tegen twee bestuurders is proces-verbaal opgemaakt voor rijden onder invloed. Van een bestuurder is het rijbewijs inge vorderd en een bestuurder wei gerde medewerking aan de adem analyse. Er is gecontroleerd op diverse plaatsen in Cuijk, Box meer, Overloon en Vierlingsbeek. Unicef heeft een nieuwe collec tie wenskaarten en .cadeaus samengesteld. Naast sfeervolle kerstkaarten zijn er ook kalenders en agenda's voor 2003 en speel goed. De Wereldwinkels onder schrijven de doelstellingen van Unicef van harte en verkopen daarom de nieuwe Unicef collec tie. Vanaf heden kunt u de nieu we kerstkaarten ook in Wereld winkel Venray kopen. Wereldwinkel Venrav verkoopt daarnaast nog Unicef kinderboe ken en speelgoed. Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde naties, komt op voor de rechten van alle kinderen wereldwijd. Unicef werkt samen met ouders, de plaatselijke bevolking, overhe den en andere organisaties om kansarme kinderen te helpen. In meer dan 160 landen steunt Uni cef projecten op het gebied van gezondheidszorg, water en hygië ne. voeding, onderwijs, noodhulp en bescherming van kinderen in extra moeilijke omstandigheden. De opbrengst is bestemd voor deze hulpprojecten. De Unicef- collectie staat garant voor kwali teit, originaliteit en kansen voor kinderen.De doelstellingen van de Wereldwinkels en Unicef sluiten op elkaar aan en een nauwere samenwerking in Nederland is daarom een logische stap. Door ervoor te zorgen dat Unicef kaar ten en cadeaus verkrijgbaar zijn in de Wereldwinkel helpen de orga nisaties eikaars doelen te berei ken: het opbouwen van een zelf standig bestaan van producenten en hun gezinnen in ontwikke lingslanden en een goede toe komst voor kinderen in de wereld. Dit najaar start ook de nieuwe campagne voor de kinderen van Bangladesh. Deze zal zich concen treren in de sloppenwijken in Bangladesh. Daar heerst grote overbevolking en armoede waar door basisvoorzieningen vaak ont breken. Veel kinderen moeten werken om te overleven. Unicef wil ervoor proberen te zorgen dat werkende kinderen in Bangladesh naar school gaan en dat de gezin nen in de sloppenwijken betere toegang krijgen tot ondermeer schoon drinkwater en gezond heidszorg. Wereldwinkel Venray, Henseni- usstraat 3a, telefoon 588571. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! Barto's broodjes De Bleek 52 5801 MD Venray Tel f0478) 58 20 92 Fax (0478) 58 75 17 br< >°ct jos - Broodjes - pistoletjes - baguettes - croissants - Provencettes - Salades - Catering - bezorging - Online-Bestellen www.bartosbroodjes.nl

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9