M00E TANDEN PvdA ten strijde tegen zwerfvuil 3 dagen rjfenray stemt in met ollectief vervoersysteem Drie maal goud bij De Peelklank Vishandel Camps mag pand verbouwen Bouw eierpakloods mag starten Marathonvergadering gemeenteraad alle tassen 15% korting Overval op tankstation in Leunen 1 Patersstraat Venray Kinderpost zegels: ruim 5 ton 3 genten ^gehouden lieuwe bmmissieleden ubsidie Rectificatie 12 1 EN MAAS Donderdag 7 november 2002 - Pagina 7 De politie van Venray stelt een nader onderzoek in naar een gewapende overval op een tank station aan de Albionstraat zater dagavond. Rond 21.45 uur dwong een met een mes gewapende man de medewerker om geld af te geven. Nadat hij enkele tientallen euro's had gekregen, liep hij de zaak uit en verdween in de rich ting van de Vicarieweg. De over valler is ongeveer 1.90 meter groot, circa 19 jaar, licht getinte huidskleur, hij droeg een zwarte sjaal om zijn gezicht, een grote zonnebril met zilveren montuur, baseball pet, halflange groene stoffen jas, donkere broek en opvallend waren de puistjes op beide wangen. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie Venrav, telefoon: 0900- 8844. [Tandtechniek] I TANDARTSENl PRAKTIJK I |514468| U kunt zich nog aanmelden als patiënt De PvdA ergert zich groen en geel aan het zwerfafval in de Venrayse bossen, winkel centra, plantsoenen en bij uit- voegstroken en kruispunten. Fractieleider Bert Linskens stelde voor in 2003 een groot scheepse schoonmaakactie met een leger vrijwilligers op touw te zetten. "We zijn het spuugzat. En het frappante is dat iedereen zich er enorm aan stoort maar dat de rot zooi van niemand blijkt te zijn", ei Linskens. De PvdA wil aanslui ten bij landelijke initiatieven als Nederland Schoon met een actie voor en door de burgers. Daarbij hoort tevens een voorlichtings campagne. Bovendien wil de par tij de pakkans van de illegale dum pers van zwerfvuil vergroten door een strengere handhaving. Het zwerfvuilproject kost maxi maal 30.000 euro en kan gedeelte lijk betaald worden uit budgetten van de landelijke campagne. Wethouder Driessen (CDA) zei het plan te willen uitvoeren. "Afhankelijk van het succes kun nen we er wellicht een structure le activiteit van maken. John Oosterbeek (WD) stond er positief tegenover. "Vooral het educatieve spreekt ons aan". Driessen wil de kosten halen uit de afvalstoffenheffing maar dit vond Linskens geen goed idee. "Want het principe van de vervui ler betaalt is dan lastig uit te leg gen. Dit is een incidenteel project dat uit incidentele middelen betaald moet worden." Ook Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) was er faliekant op tegen. "Want het stoort de bur gers enorm dat ze overal de reke ning voor gepresenteerd krijgen De burger wordt gloeiend boos als we dit op diftar gaan verha len." De gemeente Venray wil medewerking verlenen aan het verzoek van vishandel Camps om een varkensstal aan de Wanssumseweg 15 tegen de rand van Oostrum te verbouwen tot een stalling voor viswagens. Dat heeft het college van B en W dinsdag besloten. De viswagens worden momen teel nog gestald in het centrum van Oostrum, maar een alternatie ve locatie voor het parkeren van de wagens is ook volgens de gemeente Venray noodzakelijk. De vrijkomende agrarische bedrijfsbebouwing aan de Wans- sumsweg stelt Camps in staat om in het pand, na een kleine verbou wing, zijn viswagens onder te brengen. Omdat de locatie echter de bestemming 'agrarisch' heeft en binnen deze bestemming (de locatie is aangewezen als agra risch bouwblok) het stallen van bedrijfswagens niet mogelijk is, heeft de gemeente de provincie Limburg gevraagd om een vrijstel ling voor het plan te verlenen. Dat verzoek is onlangs ingewilligd, waardoor de gemeente nu ook een bouwvergunning aan de vis handelaar kan verlenen. GEEN DETAILHANDEL Een nieuwe bestemming voor vrijkomende bebouwing in het agrarisch gebied kan volgens de gemeente Venray verwaarlozing en verpaupering tegengaan. 'Daarnaast is het wenselijk om nieuwe economische functies toe te laten in het landelijk gebied. Bij een herbestemming is het uit gangspunt dat de bestaande natuur, landschaps- en cultuurhis torische waarden niet aangetast mogen worden. Uit inventarisatie is gebleken dat er in dit gebied geen bijzondere waarden aanwe zig zijn. Het hergebruik van vrij komende agrarische bedrijfsbe bouwing wordt in het bestemmingsplan opgenomen via een wijzigingsbevoegdheid'. Gezien de ligging tegen de rand van Oostrum is het volgens de gemeente aanvaardbaar om het agrarisch bouwblok, onder voor waarden, om te zetten naar de bestemming bedrijfsdoeleinden. De vishandelaar mag in het pand bijvoorbeeld niet beginnen met detailhandel en de bestaande bebouwing mag niet verder wor den uitgebreid. De gebroeders Classens mogen van de gemeente Ven ray beginnen met de bouw van een eierinpak- en -opslag- loods aan de Castenraysweg 2a in Oirlo. De provincie Lim burg heeft de door de gemeen te gevraagde verklaring van geen bezwaar afgegeven, waardoor vrijstelling van de op deze locatie geldende bestemming en vervolgens een bouwvergunning kan worden verleend. De gebroeders Classens hebben de gemeente Venray verzocht medewerking te verlenen aan de bouw van een eierinpak- en - opslagloods voor de verbreding van de bestaande agrarische bedrijfsvoering (legkippen). De loods wordt gebouwd ter vervan ging van reeds bestaande bedrijfs bebouwing, die niet meer in Leerlingen van groep 7 en 8 van 366 basisscholen in Lim burg hebben dit jaar het bedrag van 544.818 euro aan bestellingen voor Kinderpost zegels en wenskaarten verza meld. De totale opbrengst van de Kinderpostzegelactie be draagt dit jaar 8,6 miljoen euro. Dit bedrag is exclusief de fran- keerwaarde van de zegels en komt ten goede aan kwetsbare kinderen in binnen- en buiten land. Het bedrag is nagenoeg gelijk aan de opbrengst van vorig jaar. Job Cohen als burgemeester van Amsterdam, en Peter Bakker, voorzitter Raad van Bestuur TPG, onthuldenvrijdagmiddag in het Stedelijk Museum Amsterdam de nieuwe Kinderpostzegels samen met kinderen van basisschool Acaciahof uit Middelburg. De bestelde zegels worden deze week bij u thuis bezorgd. gebruik is. Het bestaande bedrijfs- complex wordt aan de noord-, oost- en zuidzijde begrensd door populieren. De uitbreiding wordt binnen deze bomen opgericht, op de plek waar reeds bebouwing is. De nieuwe loods wordt net zo hoog als het reeds bestaande bedrijfsgebouw met legkippen. Het achterliggende landelijke gebied wordt volgens de gemeen te Venray door het bouwplan niet verder aangetast, maar de loods wordt wel grootschaliger van opzet dan de huidige (niet in gebruik zijnde) bebouwing. 'De eierinpakloods kenmerkt zich als een gebouw met een grote massa en relatief grote hoogte. Door de reeds aanwezige beplanting wordt de impact van dit gebouw op haar omgeving gereduceerd', aldus de gemeente. 'Aangezien de bebouwing wordt opgericht bin nen de bestaande beplantingsele menten en op een locatie waar reeds bestaande bebouwing is opgericht, wordt het redelijk geacht medewerking te verlenen aan de beoogde bedrijfsontwikke ling'. Een verbreding van de agra rische bedrijfsvoering (be- en ver werken van producten) sluit volgens de gemeente aan bij de trend van kwaliteitsontwikkeling in de landbouw. Aangezien de voorgestelde bebouwingshoogte past binnen de voorschriften van het plan en deze hoogte nodig is om doelmatig te kunnen werken, stemt het college van B en W met het plan in. donderdag, vrijdag en zaterdag O.A. RENATO ANGI, MAURO TECI, ABRO, FRANCESCO BIASIA EN MUXART c>c/tvm&p De gezelligste schoenwinkels van Venray Grotestraat 11 Venlo Klaasstraat 28/30 www.capretto.nl adert geruime tijd tracht aantal gemeenten in de 0 de vervoersproblema- het hoofd te bieden. De Of panningen om tot een Col- I lp jef Vraagafhankelijk Ver- (CW) te komen, hebben f erder tot het principebe- van de deelnemende jeenten geleid om een (ibaar vervoersysteem cr de naam Deeltaxi rd-Limburg per 1 januari taande in te voeren. college van B&W van Ven- iceft hieraan ook haar instem- 1 gegeven. Gelijktijdig heeft bedi c°"e8e besloten een aantal 3eh igingen in de vervoersvoorzie- >cn op grond van de Wet voor zieningen gehandicapten (Wvg) aan te brengen. Voor gehandicap ten en voor personen van 70 jaar en ouder wordt het reizen tegen een goedkoper tarief mogelijk gemaakt. Het verdwijnen van bestaande openbaar vervoerlijnen in met name de plattelandsgebieden is een onontkoombare ontwikke ling. Deeltaxi Noord-Limburg biedt een goed alternatief om de bereikbaarheid in de kleine ker nen op een aanvaardbaar niveau te houden. Ook binnen een cen trumkern als Venray voorziet Deeltaxi Noord-Limburg, met name voor de minder valide reizi ger, in de mogelijkheid om te rei zen tussen de verschillende wij ken en buurten. Deeltaxi Noord-Limburg is een voor iedereen die zich in de deel nemende gemeente bevindt toe gankelijk openbaar vervoersys teem Het vervoer is vraagafhankelijk en dient telefo nisch door de reiziger te worden aangevraagd. Met een marge van een kwartier voor en na het aan gevraagde tijdstip wordt taxiver voer van deur tot deur aangebo den. Over de mogelijkheden, voorwaarden en de kosten wor den de inwoners van de deelne mende gemeenten binnenkort uit voerig geïnformeerd. Met de invoering van Deeltaxi Noord-Limburg komen de bestaande aanvullende en collec tieve vervoersystemen in de regio te vervallen. Voor Venray bete kent dit het einde van de buurt bussen en de Streektaxi voor ouderen en gehandicapten. Deel taxi Noord-Limburg biedt een goed aternatief voor de deelne mers aan deze systemen. Zo is het vervoergebied van Deeltaxi Noord-Limburg aanzienlijk groter dan het verv oergebied van de hui dige Streektaxi. De gemeente Venray maakt het voor haar inwoners van 70 jaar en ouder mogelijk om tegen geredu ceerd tarief met Deeltaxi Noord- Limburg te reizen. Ook voor de Venrayse gehandicapten wordt deze mogelijkheid geboden. De huidige financiële bijdrage inge volge de Wvg die deze groep ont vangt, komt hiermee te vervallen. In een aantal specifieke gevallen bestaat de mogelijkheid om nog voor een geringe bijdrage in aan merking te komen. Om het recht op en de hoogte van de financiële bijdrage vast te stellen én om de noodzakelijke gratis vervoerspas voor Deeltaxi Noord-Limburg te kunnen vers trekken, hebben de Wvg-gerech- tigden onlangs een uitgebreide vragenlijst ontvangen. Daarnaast hebben alle huishoudens in Ven ray vorige week een aanvraagfor mulier om de vervoerspas aan te vragen ontvangen. Indien u dit aanvraagformulier nog niet heeft ingestuurd is het van belang dit alsnog zo snel mogelijk te doen. Alleen dan beschikt u zo vroeg mogelijk in januari over een ver voerspas. 1/7ötT.' .xS&èó/ u Baby- Kindermode [ortingen op baby en kinderkleding! NIEUW Kraammanckn Houten speelgoed Kn u fl'el poppet jes 1 het bekende merk Koeka. ersstraat 24 in Venray Rijksrecherche heeft een 42-jarige en een ige politieambtenaar van jiopolitie Limburg-Noord .'houden. 42-jarige man wordt ver- htvan verschillende strafbare pi, de 29-jarige vrouw van ng. De aanhoudingen zijn fcegd in het kader van het pzoek dat de Rijksrecherche iin opdracht van de hoofdoffi- van justitie van Roermond rhet mogelijk strafbaar hande van onder andere de 42-jarige beamhtenaar. |k onderzoek heeft voor de tokken politieambtenaar de talking opgeleverd van het als henaar aannemen van een gift het schenden van de geheim- idingsplicht. Verder wordt de jiverdacht van verduistering in ttstbetrekking en betrokken- 3 bij een poging tot oplichting ieen verzekeringsmaatschap- jn verband met dit onderzoek dinsdag nog vijf andere perso- aangehouden. Drie personen pen verdacht van het doen één of meer giften aan de tokken politieambtenaar. Ie personen worden verdacht ihet (mede)plegen van vals- d in geschrift respectievelijk (poging tot oplichting van een 'ceringsmaatschappij fczijn tijdens de raadsvergade- |drie nieuwe commissieleden oemd. Bij: de WD haakt Lam- 1 Janssen af in de commissie lelijk Beheer. Zijn plaats rdt ingenomen door R. Pods, ■andere twee mutaties zijn bij [tie Van de Vorle. Leny Tromp ptopt in de commissie Maat- ipelijke Diensten. Haar lts wordt ingenomen door Nel ts jarenlang zitting had in de raar- en beroepscommissie, de commissie Middelen had die Van de Vorle nog steeds 'n cature openstaan. Deze wordt ingevuld door Jan Groenen. k Zonnebloem afdeling Ven- ontvangt van de provincie aburg een subsidie van 1250 rc> voor de organisatie van een DttochtOok de EHBO-vereni- ig Venray krijgt een subsidie 1250 euro, voor de aanschaf twee AED-containers. In aal heeft de provincie 75 van 144 aanvragen op het gebied vrijwilligerswerk in Limburg 'oond met een subsidie van tóniaal 1250 euro per project, 'ataal is daarmee 173.000 euro de beschikbare 450.000 euro gekend. Fanfare De Peelklank uit Yssel- steyn heeft dit jaar maar liefst drie gouden jubilarissen binnen haar gelederen. Zij zouden de tweede lichting van fanfare De Peelklank genoemd kunnen worden omdat de fanfare inmiddels 55 jaar bestaat. De drie muzikanten Toon Jen- niskens. Jan van Soest en Sjef Spreeuwenberg zijn ondanks dit respectabele aantal dienstjaren nog steeds actief als muzikant. Zij zijn te beschouwen als de harde kern waaromheen de huidige fan fare gebouwd is. Ondanks hun gouden jubileum blijft het niet alleen bij lid zijn maar blazen zij hun partijtje nog altijd goed mee. Ook aan stoppen denkt het gouden trio nog niet. Allemaal zijn zij begonnen op 'de' fanfare instrumenten bij uitstek: bugel of trompet. Met het vorderen der jaren zijn zij overgestapt naar het zwaardere koper zoals bariton en cor. Dit laatste met een uitzonde ring in de persoon van Toon Jen- niskens die na een kort verblijf tussen het zware koper de bugel opnieuw ter hand heeft genomen. Daarnaast was Toon ook vijftien jaar actief binnen het bestuur van De Peelklank waarvan negen jaar als voorzitter. Onder zijn voorzit terschap werd het gouden jubi leum met o.a. een schitterende night of the proms gevierd. De gouden jubilarissen zullen gehul digd worden op de feestavond van de fanfare op vrijdag 8 november in de Smelehof. RECEPTIE DRUMBAND Bij gelegenheid van de behaal de schitterende resultaten van de drumband op het op zondag 20 oktober gehouden concours iri Goirle zal de drumband van De Peelklank een receptie worden aangeboden op zondag 10 novem ber van 11.00 tot 12.30 uur, even eens in de Smelehof. Op dit concours behaalde de drumband onder leiding van Peter v.d. Loo 92,9 punten met lof der jury en promotie naar de eredivi sie. Na een wel bijzonder klein en kort stapje terug zijn de mannen en vrouw van de drumband daar mee weer terug in de eredivisie waar zij voor die tijd reeds meer dan 25 jaar onafgebroken verble ven. Om 1.15 uur in de vroege ochtend van donderdag 31 oktober kon burgemeester Waals de hamer laten vallen. Na een marathonzit van dik zeven uur werden de begro ting 2003 en het meerjarig investeringsplan goedge keurd. Ook het collegepro gramma kon op instemming van de raad rekenen met uit zondering van Samenwerking die het voor kennisgeving aannam. Het college moest wel enkele concessies doen. Het OZB-tarief stijgt niet met 9,1% maar slechts met de inflatiecorrectie van 4,25%. Het schoolzwemmen wordt toch afgeschaft. Ondanks de 4.806 handtekeningen van basisschoolleerlingen die wethou der Emonts maandag kreeg aange boden. De raad ging wel akkoord met een voorstel van de PvdA voor een vangnetregeling voor gezinnen op bijstandsniveau als bijdrage voor particulier zwemon derwijs. De lobby van parochies en ker ken heeft meer succes gehad. De subsidie voor geestelijke bediena ren, 29.000 euro per jaar, blijft voortbestaan. De gaten die daardoor in de begroting ontstaan worden opge vuld door de meevaller van 700.000 euro van het rijk. Het col lege wilde deze zeven ton geheel in de algemene reserve storten. Wethouder Heidens van financiën ging op het laatst toch overstag om hier gedeeltelijk vanaf te zien De bezuinigingen op het onder houd van wegen, verlichting en openbaar groen gaan gewoon door. In totaal nam de behandeling van begroting, meerjarig investe ringsplan en collegeprogramma bijna tien uur in beslag. Dinsdag vonden al de algemene beschou wingen plaats. Woensdag werd de vergadering om 18.00 uur her vat. Om 23.00 uur wilde burge meester Waals de vergadering schorsen om. donderdagavond verder te gaan. "Want ik merk dat de aandacht verslapt", zei Waals. De meeste raadsleden vonden dit een goed idee. "Jao, want ik begin slaop te kriege", zei een gapende raadsnestor Joost van de Vorle. Maar de PvdA had moeite met een derde vergaderavond. Bert Lins kens vroeg om overleg met de fractievoorzitters. Na enkele minuten beraad werd besloten om toch verder te gaan. Joost van de Vorle, ruim twintig jaar raads lid, had zo'n lange zit nog niet eer der meegemaakt. OS 1S£ CA'n uee^tST/&/Aj&, tcoMueeereu, £%C &£6vf A//AJ67SOS In de Peel en Maas van 31 okto ber is in de berichtgeving over de camavalshal de procedure onjuist weergegeven. De verkoop van een gedeelte van de Paul Burg manstraat aan Inalfa behoeft sinds de dualisering geen goedkeuring meer van de gemeenteraad. Het college van B&W heeft reeds haar goedkeuring aan de transactie gegeven. De koopovereenkomst is echter nog niet door beide par tijen ondertekend. De verkoop is niet eerder door de gemeenteraad behandeld en afgekeurd. Wat nog wel in de gemeenteraad behan deld moet worden is de onttrek king aan het openbare verkeer van de Paul Burgmanstraat. Zodra deze onttrekking is geschied (start zodra de koopovereen komst door beide partijen onder tekend is) kan de grondover- dracht plaatsvinden. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877!

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7