Sportnieuws -info en dames tars verliezen Heren RedSt Bridge ins Flinsenberg Jsrechter jna 300... Eerste vijfpunter Rooyse VK Medailles voor taekwondoka's Tong-ll Volleybaldames winnen van Hovoc Bevo maatje te groot voor Manual Kennismakings cursus schermen De Schuivers Limburgs kampioen Verlies hockeyheren Martijn Magermans wint Manual De Peelkorf Oostrum Oranje Wit Red Stars TC Venray Harrie Lenssen derde in Geldrop EN MAAS Donderdag 7 november 2002 - Pagina 21 lagen le klasse: /RBV-BTJamin 25-3 gel/ML-Dr.h. Winters 23-5 n Dijck-Pinliunters 11-17 Ouwstaal-La Mousse 6-22 de Koning: bijna 300 erste wedstrijd van de tweede verloor Trefil Bouwstaal iw van La Mousse, maar in het ;nni scoorde John de Koning hoogste game van het seizoen. 5 bleef hij maar een pin verwij- een "perfect gameHij ver ia afloop: "Ik nam voor die laat- irp wat meer rust, maar het je in mij bleef maar bonzen, r, dat die ene pin bleef staan, heb nu toch een nieuw per- lc record". De Pinhunters hie lt goede scores baas over Plus jck en handhaafden zich aan nhunter Eric Billekens scoorde 8 de hoogste serie bij de heren ngenoot John Hellegers bleef 638 niet ver bij achter. De die met grote cijfers B.T. versloegen, stegen naar de plaats. Ook Karklingel mengt liidelijk in de strijd om de plaatsen en dat ondervond lersteam, dat maar 5 punten «machtigen, asse: pensch-Strikers/Gr.p. 16-12 :ounters-Hit Miss 25-3 aak/Old D.-Hoeijmakers 9-19 rows-Club lip 14-14 slagen van deze week gaven wijzigingen in de stand, al ver- Close Encounters door de ;rwinning op Hit Miss de ind op het van V.v.G.l./Van verliezende Strikers/Groei- 16.5 punten. Hoeijmakers t nummer drie. Hit Miss, tot a half punt door Altijd Raak te en en Red Arrows moest Club puntendeling toestaan. De irestatie kwam bij de dames op van Gerty Arts van Hit Miss, 1222 de hoogste game en met i hoogste serie scoorde. Bij de bleek Peter Cleven met een me en 592-serie de beste, slagen Trioleague: Miss-Plus Van Dijck 5-16 ijten-BT AWI Isolatie 14-7 igel/Magic Line-Nutrivisie 11-10 Proshop RBVenray 3-18 nin-Bokual/Mijling 1-20 l/Mijling, dat met Bart van Rens speler van de avond in de Iicn had; hij scoorde een 246- co 659-serie, nam via een grote ifining op B.T Jamin de leiding over van het niet in actie idc Sigma's/R.B.V. Proshop RB fkwam via een 18-3 zege op naast Nutrivisie. dat met het imogelijke verschil verloor van agcl/.Magic Line. Fien Jennis- Crash) scoorde met een 236- cn 539-seric het hoogst bij de slagen Dubbelleague: uiers 2-Strikezone 4-10 fs 1-Start BV 7-7 5 2-Red Arrows 10-4 rs 1-Hoeijmakers 9-5 Just Do It 0-14 2 heroverde via een 10-4 ning op de Red Arrows de lei- sitie. ook al door het feit, dat ijmakersduo zijn meerdere kennen in Pinhunters 2. In n gelijke stand eindigende tussen Sigma's 1 en Start BV 3S gescoord. Sigma met zijn serie van maar 8 pins achter prestatie van vorige week, '11 kwam start BV-er scoorde met 278 de game v an het seizoen in deze een serie neer van pakte de derde plaats t op Pinhunters 1, waarin ters zorgde voor de hoogste dames met 188. Maria Sic- Red Arrows schreef met 509 serie op haar naam. Bedrijfsbowiing- competitie ln de 7e Klasse is Jenniskens Installa tie alleen koploper met 6 punten. Nestle 4 moest met 1-3 de kracht van het Jenniskensteam ondervinden. Hollman Technisch Advies herstelde zich van de nederlaag in de le ronde en won met de grootst mogelijke cij fers van Rabobank 2 en staat met 5 punten nu tweede op de ranglijst. Nestle 3 pakte met 3-1 de winst op de rabo Venray-dames. ln de 8e Klasse pakte Peelrand Makel aardij voor de tweede maal de volle winst met Klusservice Wim Minten als slachtoffer en bezet met een punt voorsprong op de Wendel, dat Foot- locker-Esc met 3-1 klopte, de eerste plaats. Het debutantenduel tussen Security en Parketworld Oostrum ein digde in een 3-1 overwinning voor het laatstgenoemd team. Op het B'toernooi te Oosterhout behaalde jeugdbowler Martijn Mager mans een eerste plaats. Met een pin- fall van 1687 gemiddelde van 210 88 werd hij in de junioren A/B klasse ruim winnaar voor Michell Stinissen uit Ysselmonde. Lars Lenssen en Nick)' Clacssens beide uitkomend in de aspiranten A/B klasse werden resp. 10de en 14de en behaalde hiermee geen finale plaats. Huisleague Het onderaanstaande Pinbombers zorgde in de huisleague voor een daverende verrassing door een 27-1 overwinning op Brooklyn Bowlers. In het winnende team deed iedereen een duit in het zakje. Mickey Binde- walt liet de hoogste game bij de jon gens noteren: 198, Luke Verhoeven en Robbert Jansen scoorden beiden een nieuw PR, namelijk respectieve lijk 147 en 136. Door deze dikke winst werd de laatste plaats zelfs overgedragen aan The Drifters, dat ondanks de 17,5-10,5 zege op Strike- team de rode lantaarn niet kon voor komen. Henri Vallen was bij de win naar met 484 de beste man. terwijl zus Violette (468) bij de verliezer zelfs de hoogste game (193) bij de meisjes voor haar rekening nam. Kop loper Bowlstrikers krreg een 11-17 nederlaag te slikken tegen 't TEAM, dal in Bart van Rens (534) hun beste man hadden (hoogste serie bij de jon gens). Ondanks de nederlaag was Paula Jansen met een serie van 527 veruit de beste bij de meisjes. Lisa Jan sen (473) was bij Flying Pins op dreef en mede daardoor kon een 14-14 gelijkspel tegen Big Bowling Balls uit het vuur gesleept worden. In de stand blijft Bowlstrikers aan de leiding (op pinfall) al moet men Big Bowling Balls (in punten) nu naast zich dulden. Bei den hebben 99 punten. Striketeam volgt met 90,5 punten op de derde plaats. Zaterdag a.s. wordt de zevende speelronde van de Huisleague gespeeld. Aanvang 11 30 uur. Handbalvereniging Programma zaterdag 9 nov.: MC: Bevo 2-Manual 1 13 30 Programma zondag 10 nov.: MB2Wittenhorst-Manual 2 10.15 JB1 Manual-Manual 2 13-00 MB1: Manual l-Swalmen 1 14.00 JC BSAC 1-Manual 1 16.00 Attentie leden en ouders van jeugdle den: de jaarvergadering is op 18 november om 20.00 uur in het Steks- ke in Landweert bijzondere vermelding kreeg Frans Flinsenberg van de Venrayse taek- ereniging Tong-Il. Flinsenberg heeft als enige Nederlandse schcidsrech- mogen nemen aan de wereldkampioenschappen taekwondo voor mili- e,n«J oktober in Fort Hood (Texas, VS). Hij werd daar uitgeroepen lol scheidsrechter van het toernooi. Na het verlies vorige week tegen het Venlose Civitas herstelden de vol leybalheren van Rooyse VK zich in America tegen AVOC. Tegen de num mer acht op de ranglijst na vier speel dagen werd het 0-4. Spelverdeler 'Scoobie' kon wegens het werk dit keer niet mee. In America spelen ze nog in een klein gymzaaltje met een laag plafond, dat zou de heren moei lijkheden op kunnen leveren. Het bleek allemaal wel mee te vallen, ster ker nog, de tegenstander had blijk baar zelf nog wat moeite met het zaal tje. De eerste set begonnen de Venraynaren sterk. Een goede con centratie op alle fronten zorgde voor de duidelijke stand: 15-25. Zaak was het om juist deze concentratie niet te laten wegzakken. De tweede set begonnen de mannen uit Venray in een ongewijzigde opstelling. Ondanks dat de aandacht iets verslap te waren er voldoende mogelijkheden om wat combinaties uit te proberen. Met prima volleybal, een enkele keer wat minder netjes, werd de set met 18-25 binnengehaald. Coach Ton hoefde niet in te grijpen, (ier, herstel lende van een blessure, mocht in plaats van Leon beginnen op de spel- De vol Icy baldames van Rooyse VK hebben in een boeiende wedstrijd in Horst een 2-3 overwinning behaald op Hovoc. De eerste set begon rom melig, met maar liefst zeven foute ser vices in de beginfase, verdeeld over beide teams. Toen de Rooyse dames eenmaal in hun spel waren gekomen namen ze vier punten voorsprong, die ze de rest van de set niet meer uit handen gaven: 19-25 sctwinst. De tweede set ging aanmerkelijk moeiza mer. Bij 12-11 namen de Rooyse dames weliswaar nog even een voor sprong, maar vervolgens was het Flovoc dat scoorde en met 25-20 de set naar zich toetrok. De derde set ging weer gelijkop, totdat Wilma met De handbalheren van Manual heb ben de uitwedstrijd tegen Bevo 4 met duidelijke cijfers verloren: 25-19. Manual moest zich voorbereiden op een zware wedstrijd, omdat de ploe gen zeer aan elkaar gewaagd zijn. De ploeg uit Beringe met veel ervaren spelers kwam al snel op voorsprong. Manual wist zich wel door de verde- deging van Bevo heen te wringen maar het koste veel kracht en de wor pen waren voor goalie van Bevo vaak een gemakkelijke prooi. Stijn wist zichzelf met een mooie passeerbewe ging vrij te spelen en kwam hierdoor met de openingsscore. Na acht minu ten bracht hij de 5-1 op het score bord. Het nonchalante spel van Manu al kwam de tegenpartij vervolgens ten goede waardoor de score flink uitliep naar 10-3- Bijsturing op het verdedi gende vlak van de coach was dan ook noodzakelijk, het aanschuiven aan de cirkel werd gedurende het spel beter en dit resulteerde dan ook in minder tegendoelpunten. Bevo raakte hier door geirriteerd en verloor hierdoor de concentratie in de eigen verdedi ging. Manual maakte hiervan danig Altijd al willen schermen? Voor geïnteresseerden houdt de Noord- Limburgse schermvereniging d'Artag- nan een gratis kennismakingscursus van drie trainingsavonden. Deze cur sus zal op maandag 11 november om 20.00 uur van start gaan. De cursus is zodanig opgezet dat een instap op een eventueel later tijdsstip mogelijk is. Jong en oud beoefent de scherm- sport. Een bijzondere sport die ook op oudere leeftijd geleerd kan wor den. Een verbetering van lichaams- Twee teams van sjoelclub De Schuivers van de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. uit Venray hebben afgelopen zaterdag deelgenomen aan de tweede wed strijd van de Limburgse Kampioen schappen sjoelen voor teams in Diete ren. Evenals enkele weken geleden tijdens de eerste wedstrijd heeft het eerste team, bestaande uit Wilma Wis- mans. Marijke Denissen, Koen Heide veld en Bas Pastors, de eerste plaats behaald in de 2e klasse met een team gemiddelde van 117.74. Het totale teamgemiddelde over beide wedstrij den bedraagt daardoor 119,13 en daarmee mag het team zich de trotse De heren van Hockeyclub Venray hebben afgelopen zondag verloren van Meerssen: 2-5. Venray begon goed aan de wedstrijd. In de eerste helft had Meerssen wel een optisch overwicht, maar de meeste en de beste kansen waren voor Venray. Dit leidde tot een wonderschone treffer van Wouter Clermonts. Hierna bleek dat Meerssen toch beter omging met hun kansen, want zij wisten er in de eerste helft met twee doelpunten een verdelerspositie. Hoewel het niet aan hem lag speelden de heren deze set een stuk moeizamer. Ze keken al snel tegen een redelijke achterstand aan, dus aan een inhaalslag moest snel worden begonnen. Een tandje erbij was hier zeker op zijn plaats. Traag volleybal van AVOC verslapte de aan dacht aan Rooyse zijde aanzienlijk en bracht de«0-4 waar ze voor gingen in gevaar. Door het tempo op te schroe ven kon het team van AVOC het niet meer bijbenen en moest alsnog het onderspit delven: 23-25. De derde set was het maar net goed gegaan, de vierde moest anders. Met de opstel ling van de eerste en tweede set. met Leon als beginnende spelverdeler, moest de klus geklaard worden: het bonuspunt moest binnengehaald wor den. Voor iedere bal werd gevochten en niet goed spel en een goed blok werd het bonuspunt in de wacht gesleept: een duidelijke 17-25 op het scorebord en de eerste 0-4 overwin ning en vijfpunter rijker. Volgende week ontvangen de Rooyse heren het team van Revoc/VCB uit Reuver in de Wetteling, een tegenstander die op papier de tweede vijfpunter moet opleveren. een goede servicebeurt het verschil maakte. De Horster dames kwamen echter opnieuw terug in de wed strijd. Na een 24-24 tussenstand won nen de Venrayse dames uiteindelijk met 24-26 In de vierde set was het, ondanks een uitblinkende Stefanie die haar debuut in de basis maakte, met 25-20 opnieuw setwinst voor Hovoc. De vijfde set begon spectacu lair met de eerste acht punten op rij door Wilma in de eerste service- beurt. Daardoor kon de winst niet meer aan de Rooyse ontglippen. Drie duurbevochten punten maar een solide basis voor de thuiswedstrijd, zaterdag 9 november tegen Athos uit Sevenum. gebruik en kon zodoende redelijk goed terugkomen. Met een 13-12 stand konden de Venrayse handbalhe ren met een tevreden resultaat de rust ingaan. Na de pauze was duidelijk dat Manual het hoge niveau van het laat ste deel in de eerste helft niet nog eens 30 minuten kon vasthouden. Bevo verdedigde weer feller en daar had Manual geen antwoord op. Her haalde malen balverlies aan Venrayse zijde leidden tot een break-out loop van de thuisSpelende ploeg. Die kan sen werden koelbloedig afgemaakt. Erik. die al weken niet in staat is van wege een blessure op volle kracht te spelen, wist toch enkele malen het doel van Bevo te vinden. Ook een mooie afspeelbal naar de cirkelloper resulteerde in een doelpunt. De Beringse verdediging moest aan de noodrem trekken en de toegekende strafworp werd door Manual benut. Tot aan het einde van dit beladen duel hield Bevo de overhand en won uiteindelijk verdiend. Manual kan zich gaan bezinnen op het verdedi gende werk waar in ieder geval nog veel te leren valt. houding en concentratievermogen, de combinatie van techniek en tac tiek en een activering van alle spier groepen, dit zijn kenmerkende aspec ten van het schermen. Het doel van de introductiecursus is dan ook: inzicht te geven in alle facetten van de schermsport. Schermkleding en wapens worden door d'Artagnan voor de duur van de cursus ter beschikking gesteld. Voor aanmel ding en inlichtingen in de regio Ven- ra) telefoon (0478)511493. kampioen van Limburg noemen in de 2e klasse. Door deze geweldige pres tatie zullen zij Limburg in deze klasse vertegenwoordigen tijdens de Neder landse Kampioenschappen sjoelen voor teams op zaterdag 30 november in Ommen. Het tweede team bestaande uit Jan Pijpers, Frans van Soest, Leo Reintjes en Piet Hermans behaalde in hun klas se op deze dag een gemiddelde van 99.80. Over de twee wedstrijddagen samen komt het teamgemiddelde daardoor op 101,99. Ondanks deze goede prestatie was dit helaas niet voldoende voor een ereplaats. 1-2 voorsprong te nemen. In de twee de helft leek Venray weer langszij te komen door een mooie intikker van Ward Weijs. Dit doelpunt werd ech ter (onterecht) niët toegekend door de scheidsrechter. Meteen daarop werd weer een doelpunt gescoord door Meerssen, waardoor de wed strijd eigenlijk wel gespeeld was. Zon dag 10 november speelt Hockeyclub Venray uit tegen Heerlen. Korfbal Willen de leidsters nog even denken aan de avond van Susan van Asten op maandag 18 november. Programma zaterdag 9 nov.: Deume. Hoebenshal: Pupillen El-SVOC El v 08.45 Pupillen Dl-Swift (V) Dl v.09.45 Aspiranten Cl-SVOC Cl v.10.30 Junioren A1 -SVOC A2 vil. 30 Des 1-Welpen 2 v. 13.00 Welpen 1-SVOC 1 v. 13-30 SVOC 2-Welpen 2 a.15.10 Welpen 1-Oostrum 1 a.15.10 Raayhal Overloon: Welpen 3-SVOC 1 v. 13.00 Des 3-Welpen 3 a. 14.00 Des 4-Welpen 4 v. 14.15 Welpen 5-SVOC 2 v. 14.45 Welpen 4-Welpen 5 a. 15.40 Welpen 6-Oostrum 1 v. 13.00 Merselo 1-Welpen 6 a.14.00 Welpen 7-SVOC 3 v. 14.30 Des 5-Welpen 7 a. 15.40 Extra training senioren zaterdag 9 nov. in de Raayhal van 16.30 tot 17.30 uur. Programma zondag 10 nov.: Peelkorf 2-Diosa 2 v.07.45 Astrantia-Peelkorf 2 a. 11.00 De Merels-Peelkorf 1 v.09.45 Peelkorf 1-Concordia a. 14.00 Programma woensdag 13 nov.: Odos-Midweek 2 v. 19.45 Korfbalvereniging Programma zaterdag 9 nov.: Welp: Oostrum-Peelkorf a. 13-35 Welp: Oostrum-Oraniewit a. 14.25 Pupl: Oranjewit-Oostrum a.14.10 Pup 1Peelkorf-Oostrum a.15.10 Pup2: SVOC-Oostrum a. 13-40 Pup2: Oostrum-DES a. 14.40 Asp: Oostrum-EMOS a, 12.00 Korfbalclub Programma zaterdag 9 nov.: Meerlo: Junioren Al-Lottum Al 18.25 Aspiranten Bl-Lottum BI 17.30 Aspiranten B2-Mariarade BI 14.35 Aspiranten Cl-DES (V) Cl 12.20 Aspiranten C2-DES (V) C2 13.25 Pupillen D 1-SVOC Dl 11.30 Overloon: Pupillen F 1-SVOC 1 13-10 Pupillen Fl-Oostrum 1 14.20 Welpen 1-DES 3 13 10 SVOC 1-Welpen 1 14.25 Oostrum: Welpen 2-Merselo 1 1310 Oostrum 1-Welpen 2 14.25 DES 5-Welpen 3 14.50 SVOC 3-Welpen 3 16.05 Uitslagen: Dames 2-Maasbree 2 7-3 Heren 3-Asterix 1 9-1 Heren 4-TTC 2 3-7 Heren 7-TTCN '72 2 8-2 Jongens 2-B1T.NL 2 6-4 Jongens 5-Helden '67 2 5-5 Jongens 7-Helden '67 4 7-3 Jongens 9-T.T.C. 3 5-0 Jongens 10-Wap In 4 4-1 DOV Klaverlelie 1-Dames 1 7-0 Brandersstad I-Heren 1 7-3 Fürst K. Heerlen 2-Heren 2 6-4 Megacles 3-Heren 5 1-9 Vcnlo 3-Heren 6 3-7 SETA 2-Hercn 8 7-3 ArbonedAVesta 1-Jongens 1 3-7 Elsloo '72 1-Jongens 3 8-2 Helden '67 1-Jongens 4 8-2 Armada 3-Jongens 6 8-2 Helden '67 3-Jongens 8 7-3 PEEL EN MAAS een abonnement waard Het buitentennisseizoen is voorbij. De eerstvolgende activiteiten zijn wel al gepland. Op vrijdag 3 januari 2003 vindt het midwintertoernooi plaats voor onze junioren. Dit toernooi wordt gehouden in tennishal De Schaapskooi. Aanmelden via het aan meldingsformulier in het Lobje. Infor matie bij de jeugdcommissie. Op zondag 12 januari 2003 organi seren zij het midwintertoernooi voor de senioren ook in tennishal De Schaapskooi Dit toernooi is tevens nieuwjaarsreceptie en biedt de moge lijk om halverwege de winter elkaar weer te ontmoeten en om naast het tennissen de wensen voor het komend jaar uit te wisselen. Meer info in het Lobje en ook aan melden via de inschrijfbon in het Lobje. De Algemene Ledenvergade ring wordt gehouden op dinsdag 28 januari 2003- Clubblad Het Lobje is nu weer uit gekomen. Hierin staan de inschrijffor mulieren voor de externe competitie zowel voor junioren als senioren. Opgave hiervoor moet reeds half november zijn gedaan. Meer info ook bij de technische commissie en de jeugdcommissie. De website is weer geactualiseerd en hierop vindt u weer de nodige informatie inclusief inschrijfformulieren: www.tcven- ray.nl Nieuwe leden kunnen zich aanmel den bij de ledenadministratie, tele foon 584876. Komend seizoen zullen voor de nieuwe leden weer de nodige intro ductieavonden worden georgani seerd. Afgelopen zaterdag hebben weer vijf leden van taekwondovereniging Tong-II uit Venray deelgenomen aan het jaarlijkse Chon-Ji Kwan toernooi in Uden. Dit is een toernooi voor zowel A, B en C-klasse, waaraan ook beginners mee mogen doen. Kevin Kusters behaalde in de B-klasse junio ren tot 63 kg een eerste prijs. Sasha Boothe won in de C-klasse junioren tot 78 kg ook een tweede prijs. Twee de plaatsen waren er verder voor Rachid Assakali in de C-klasse senio ren tot 72 kg en Martijn Merken in de A-klasse senioren tot 72 kg. Yassir Idrissi werd in de voorrondes uitge schakeld in de A-klasse senioren tot 62 kg. Kevin Kusters werd eerste in zijn klasse Zowel het heren- als het dames team van TTV Red Stars verloren zaterdag hun uitwedstrijd. Was de confrontatie van de dames tegen titel kandidaat DOV vooraf een kansloze missie, de heren echter liepen tegen hun eerste nederlaag op. In Schiedam was Brandersstad met 7-3 te sterk voor de Venraynaren. De gedoodverf de titelkandidaat Brandersstad maakte de misstap uit de eerste wedstrijd goed. Toen sleepte Red Stars een gelijkspel uit het vuur, weliswaar mét Ronald Bogaard en bij afwezigheid van Arjan Karbaat bij Brandersstad. Karbaat speelde nu wel mee en won ook alle enkelspelen. De andere top per bij de Schiedammers. René Water reus. moest eenmaal buigen en wel voor Jeroen Renkens. Jeroen maakte een 02 achterstand in games goed en won in een spannende partij met 3-2. De andere twee winstpartijen van Red Stars kwamen op naam van Patrick Zwiers, die won van Bastiaan- BC 2002RV Winnaar was deze keer het gelegen- heidspaar Annemie Vossen en Dinv Heetkamp met 60%. Op de tweede plaats eindigde het paar Frans Mer- tens en Nelly Tax 59.17% en op de derde plaats Hennv Alkemade en Annie van de Munckhof 57.08%. Ze kunnen nog wel een paar bridg(st)ers gebruiken. Dus wilt U op donderdagmiddag van 13-30 tot 17.00 uur ongedwongen en met aardige mensen bridgen in een niet te grote groep, bel dan 587158. Bridgeclub Common Sense De clubavond van maandag 4 novem ber werd zeer druk bezocht. Met nog twee wedstrijden in hel verschiet speelden wij de zevende ladderwed strijd. De bridgers waren zeer gemoti veerd; de spanning was soms te snij den. Er werd op het scherpst van de snede gespeeld waardoor vooral in de rode lijn de scores niet ver uiteen lie pen. De uitslag was als volgt: Geel: 1. ds. Koopman-Visser 59.03%; 2. hr. Huvs-Karagozyan 56.25%; 3- mw. Schaminee-hr. Oudenhoven 55.90%. Rood: 1. ds. Dobbe-v. Elzakker en ds. V.d. Heuvel-Vermeulen 57.08%; 3. ds. Claessens-Wijnhoven 55.42%. Het was al met al een heel gezellige bridgeavond, waar iedereen met genoegen op terug kijkt Bridgeclub Doublet De laatste wedstrijd in de voorronde van de districtviertallenwcdstrijden bracht Doublet 1 op een gedeelde eerste plaats. Ook het eerste viertal van Horst behaalde 56 punten. Over twee weken is de belangrijke onder linge wedstrijd. Deze zal waarschijn lijk bepalen of er volgend jaar een Doublet viertal zal uitkomen in de In Geldrop werd het jaarlijkse Enentoernooi gehouden. Midget- goifer Harrie Lenssen (76 holes-in one) presteerde het om zich opnieuw (na zijn overwinning in 2001) op het podium te spelen door de derde plaats voor zich op te eisen achter winnaar Hans van der Aa (Leende) en Tiny Klaren- beek (Geldrop met respectievelijk 80 en 79 holes-in one. Jan Engels (67) kon zich niet mengen om de ereplaatsen en werd net als vorig jaar vierde. Theo Litjcns (54) Leo Wilms (52) en Harrie Fleuren (41) bezetten achtereenvolgens plaats tien, elf en twaalf. sen, en het dubbel van Zwiers en Frank van der Vleuten. Frank bleef in het enkel met lege handen staan. De heren staan nu derde in de eerste divi sie met een achterstand van drie pun ten op Remax, dat echter al een wed strijd meer speelde. Het kampioenschap is allang niet meer haalbaar, maar de tweede plaats behoort tot de reëele mogelijkheden. De dames waren met een stuk min der hoop naar Heerhugowaard afge reisd. Titelkandidaat DOV beschikt over het sterkste team in de eredivisie en kan alle plaatsen door Chinezen bezetten. Tegen Red Stars gebeurde dat niet, maar 'good old' Mirjam Hooman en de Russische Jana Timina kwamen tegen de Venraysen niet in gevaar. Zij vulden het totaal van Ni Xia Lan aan tot 7-0. Voor Danielle Poels, Sabina Larmené en Marijn Ver burg viel er dus weinig eer te beha len. Zij gaan hun pijlen nu richten op de play-offs, waarin zij handhaving hoofdklasse. Ook Doublet 2 deed goede zaken. Mia van 't Reve, Joep Vaessen. Sjef de Vocht en invaller Jan Simons wisten met ruime cijfers 24-6 van Sans Ran cune uit Boxmeer te winnen. Het Venrays viertal neemt daardoor de eerste plaats over. Maar er zijn nog veel wedstrijden te spelen. Doublet 5 verloor van het als hoogste geplaatste Horst 2; uitslag 13-17, voor waar geen slecht resultaat. Doublet 4 verloor met 21-9 van Cuijk De ladderwedstrijd had een verras sende winnaar. De dames Jet v. Waay- enburg en Tiny v. Beek behaalden de hoogste score: 61.98%. Marie Louise v. Gemert met Jan Heinekamp twee de met 58.75% en wederom een hoge score voor Clazien Baak en Hennie Alkemade 56.25%. Een groot gedeelte van de ladderwed strijden hebben we nu achter de rug. Het is mogelijk vrijblijvend kennis te maken met het clubbridge. Ook thuis- bridgers zijn van harte welkom, er heerst een ontspannen sfeer en het tempo kunnen we aanpassen. Zij kun nen zich melden bij Fieke Messema- eckers, tel. 585504. Bridgeclub Klavertje Vier Afgelopen donderdag speelden we de voorlaatste ladder. We speelden maar met twee lijnen omdat er ook nog geviertald werd door verschillende paren. De uitslagen: Geel: 1 ep Hagens 59.17%; 2. ds V Ham-Korsmit 57.70%; 3. ds. Buyssen- Michels 57.08%. Groen: 1. hr. Claessens 59.58%; 2, 3 en 4. ds. Janssen-Smits, Aarts-Linders en V. Kempen met 57.08%. Vanavond spelen we de laatste lad der. Bridgeclub Venray Op de tweede avond van het tweede competitieblok was er eerst aandacht voor de Divinolandia drive op vrijdag 15 november aanstaande. Er zijn op die drive voor de gezelligheid en met name het goede doel nog voldoende open plaatsen. Dus alle bridgers die afgelopen donderdag niet aanwezig waren en ook andere belangstellen den: neem contact op met J. Meeuw- sen, telefoon 585328 en geef u alsnog op om mee te doen. De resultaten waren weer heel divers. In de rode lijn was de zaaltop voor ep. Willemsen die 64.29% scoorden; gevolgd door hr. V. Jaarsveld-Sijbers die er op azen om over een paar weken een groep hoger te kunnen spelen. Ds. Arts-Verstappen comple teren de top drie in de rode lijn. In de gele lijn een eerste plek voor ep. V. Hooft gevolgd door mw. V.d. Wee-hr. V. Gaal. Ep. Boekholt liet in deze lijn meerdere gerenommeerde geel-spelers achter zich met hun derde plek. ln de groene lijn tenslotte was de eer- veilig moeten stellen. Red Stars komt daar uit tegen Varese en Arboned/Westa, die op het nippertje de kampioenspoule misliepen. Tegen hen kan Red Stars wellicht een puntje meepikken. De belangrijkste oppo nent is echter hekkesluiter Hoon horst. Red Stars heeft drie punten voorsprong en dat moet genoeg zijn voor de zevende plaats. Met dat resul taat volgt dan nog een beslissingswed strijd tegen de nummer 2 uit de eerste divisie. Afgelopen zondag wisten vier jeugdspelers van Red Stars zich te plaatsen voor de Regionale ronde van de Jeugdmeerkampen. Edwin Verhal- le en Richard larmené werden heel knap één en twee bij de junioren. Ben Hortulanus plaatste zich knap als derde bij de pupillen, terwijl een sterk spelende Tom Thijssen eerste werd bij de welpen. Kelly Willems is bij de meisjes junioren vrijgesteld tot de halve finale. ste plaats voor ds. Appels-Olislagers gevolgd door ds. Camps-Schaeffers en ds. Borssen-Voss. Vanavond spelen ze de derde compe titieavond. Bridgesoos De Kemphaan Uitslag derde laddercompetitie: Oranje: 1. ds. Koopman-Spekhorst 61.98%; 2. ds. V. Bindsbergen-Borssen 58.33%; 3. mw. Claessens-hr. Her mans 52.60%. Rood: 1 ds. Alkemade-Driessen 58.33%; 2. ds. Kalkman-Tummers 56.77%; 3- ep. Claessens 53.13%. Groen: 1. ds. Bistervels-Lagarde 70.85%; 2. mw. V. Mil-hr. De Mooi 59.38%; 3. ep. V. Vegchel 54.71%. BC Harten Drie De eerste zitting van de tweede ronde om het clubkampioenschap is gespeeld. In de verschillende kleuren van de groepen konden we weer nieuwe mensen begroeten die door promotie in een hogere kleur terecht gekomen waren, maar ook door degradatie zijn er opmerkelijke ver schuivingen geweest. Het is nu de zaak voor de promovendi om in de hogere groep te blijven en voor diege nen die naar een lagere groep zijn gegaan om te proberen zo snel moge lijk weer naar de hogere groep terug te komen. De hoogste zaalscore werd behaald door de dames Corry Bouten en Loes van Well met 61.46%. De uit slag: Geel: 1. ds. Buyssen-Spekhorst 55.21%; 2. mw. V.d. Beele-hr. Teunis- scn en mw. Delsing-hr. De Groot 54.17%; 3. ep. V.d. Slik 53.13%. Rood: 1 ds. Nollen-Poels 57.50%; 2. hr. Ficrs-Wikkers 56.25%: 3. hr. Den Hoedt-Oomen 55.83%. Groen: 1. ds. Borssen-van Well 51.46%: 2. ds. Keijsers-Peeters 59.38%: 3- ds. Penninx-Verhoeven 56.77%. Volgende week de tweede zitting. Niet-rokers Bridgeclub Venray Er werd er in drie lijnen door tweeënveertig paren een vrije drive gespeeld. In de gele lijn werden Annie Boek holt en Mia Lommen eerste met 61,32%, tweede werden Jacqueline en Jan van der Slik met 58,37% en derde Hay Houwen en Joop van Hooft, voor wie het viertallen verviel, 56,53%. In de rode lijn scoorden Ilona Orosz en Bér Poels het best met 62,50%, gevolgd door Martin Janssen en Piet Rutten met 60,76% en Riet Blok en Mia Philipsen met 57,29%. In de groene lijn wonnen Lia Elle- mers en Maike Wolfs met 60,73%. tweede werden hier Riek van Grootel en Jo van Ooi met 56,32% en derde Riet de Wit en Peter Scheerder met 55,17%.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 21