Meerlo-Wanssut^ "Het gaat weer lekker met onze dub" Harold I LENSSEI Zo werkt het nieuwe erfrecht Metamorfose Young Hair Shop kappers Huisshow Stoffelhoeve Open dag rechtbank Roermond Gastgezinnen voor buitenlandse studenten Kleine bedragen: zo gechipt! Internet workshops in bibliotheek Psychologenpraktijk nu ook in Venray Jongerenbus op e-mail: redactie@ vandenmunckhofü PEEL EN MA* V VlP A (0478) 539020 PEEL EN MAAS Donderdag 7 november 2002 - Pac Bij de Young Hair Shop kappers in de Bleek in Venray heeft in veertien dagen een ware verande ring plaatsgevonden. De bekende rood wit salon van de Young Hair Shop kappers is omgetoverd in een moderne nieuwe bijdetijd se haarverzorgingsalon. Het rood en wit is verdwenen en heeft plaatsgemaakt voor een nieuwe, warme en moderne kapsalon, waar men wordt geholpen door een team van ervaren kapsters. In een gezellige wachthoek wordt, onder het genot van een kopje koffie, de wachttijd veraange naamd. Zij die liever niet willen wachten kunnen een afspraak maken voor hun haarbehande- Iing. Eenmaal in de kapstoel plaatsgenomen kan de cliënt kij ken naar videobeelden die in de spiegels zijn verwerkt, zodat men tevens tijdens de behandeling op de hoogte wordt gehouden over onder andere nieuwe haarverzor- gingsproducten en nieuwe haar- modelijnen, kortom een moderne Stoffelhoeve Sfeervol Wonen in Oostrum houdt op zaterdag 9 november van 9.00 tot 17.00 uur en zondag 20 november van 11.00 tot 17.00 uur de huis- show. Onder het genot van een hapje en een drankje kijkt u naar de nieuwtjes op het gebied van sfeervol wonen. Voor de kinde ren is er een aparte speelhoek waar ze zich ook kunnen laten schminken. Een greep uit de col lectie: nieuwe banken en fau teuils in stof en leer. nieuwe bin- nenverlichting, blanke en gekleurde teak meubelen, eiken meubels zowel blank als gekleurd en uitgebreide collectie computer- en tvmeubelen in gre nen, eiken en teak. Het glaswerk Van dichtbij de cellen zien waar verdachten in voorarrest worden gehouden. Een spannende straf zitting meemaken. Een kijkje in de boevenwagen. Het kan alle maal op de open dag van de recht bank en het Openbaar Ministerie (OM) Roermond. Onder het motto 'Stap naar de rechter' zul len de rechtbank en het Openbaar Ministerie (OM) Roermond op zaterdag 9 november tussen 10.00 uur en 16.00 uur een groot publiek verwelkomen. Op deze open dag zijn de deu ren geopend voor bewoners uit de regio (jong en oud), scholieren en studenten en zij die geïnteres seerd zijn in een baan bij de recht bank of het OM. ZITTINGEN De belangstelling voor 'het recht'is groot. Niet alleen de media berichten steeds meer over rechtszaken, ook bij de bevolking ontstaat meer en meer interesse voor het recht. Maar hoe gaat het er nu aan toe in een rechtbank? Wat gebeurt daar allemaal pre cies? Dat is voor veel mensen nog onduidelijk. Daarom zetten alle Nederlandse rechtbanken op aanpassing die uniek te noemen is en in Venray zeker een plaats waard. In een aparte chemiehoek, volgens maatstaven van Arbo regels, worden de producten voor permanenten en keurbehande lingen klaargemaakt. Een aparte afzuiginstallatie zorgt voor een frisse luchtvoorziening. Het werk van de Young Hair Shop kapsters is even zo modem als de uitstraling van de salon. Door mid del van cursussen worden zich de laatste nieuwtjes op haarverzor- ging gebied eigen gemaakt, onder andere in Parijs Bij de salon kunnen dames, heren en kinderen terecht voor alle soorten haarbehandelingen zoals haarver- Ienging, dreadlocks, permanen ten, haarkleurbehandelingen maar bovenal voor een goed advies is men bij de Young Hair Shop kappers op de juiste plaats. De kapsalon is open op alle dagen van de week met uitzondering van de zondag en er wordt gewerkt met en zonder afspraak. en de mooie woondecoratie zijn aangekleed door Bloemsierkunst September. Natuurlijk is ook de bekende tuindecoratie met oud- Hollandse tuinverlichting te bewonderen. Het magazijn op de Oosterthienweg 4 is tijdens deze dagen ook doorlopend geopend waar u een ruime keuze aan antieke grenen meubelen, Zwit serse tegelkachels en diverse leuke aanbiedingen aantreft. Tij dens de huisshow bepaalt de klant met behulp van twee dob belstenen de korting op de aan gekochte artikelen. Die korting kan oplopen tot twaalf procent (geldt niet voor aanbiedingen). De Stoffelhoeve is gelegen aan de Stationsweg 86 in Oostrum. zaterdag 9 november hun deuren open voor het publiek, zodat met eigen ogen kan worden gezien hoe de rechtbank 'werkt'. Tussen 10.00 uur en 16.00 uur kunnen belangstellenden de rechtbank in 'hun' buurt bezoe ken. Er worden zittingen nage speeld, er zijn demonstraties, videopresentaties en er worden rondleidingen door het gebouw en het cellencomplex georgani seerd. De open dag heeft als speciaal thema 'jeugd en recht'. Er zal dan ook veel aandacht worden besteed aan (de juridische aspec ten van) echtscheidingen, uithuis plaatsingen, leerplichtzaken en (minderjarigen)strafzaken. Op de informatiemarkt staan diverse organisaties die ook met recht spraak te maken hebben. Dat zijn onder andere de Raad voor de Kinderbescherming, Bureau Jeugdzorg, Reclassering, CAD, Bureau HALT, de Kinder- en Jongerenrechtswinkel, Bureau Slachtofferhulp en de Nederland se Orde van Advocaten. Mathijsen en Weijs notarissen houden op woensdag 27 novem ber een bijeenkomst over het nieuwe erfrecht zoals dit op 1 januari 2003 in werking treedt. U kunt deze avond terecht met al uw vragen over erfrecht, succes sie, testamenten etc. De avond wordt gehouden in Hotel Asteria aan de Maasheseweg 80a. Aan vang 20.00 uur. Na meer dan 50 jaar voorberei ding wordt per 1 januari 2003 het nieuwe erfrecht ingevoerd. We nemen dan afscheid van een erf recht dat niet meer in deze tijd paste. De gebruikelijke vorm van een testament op basis van de boedelverdeling wordt per 1 janu ari 2003 op hoofdlijnen automa tisch door de wet geregeld. Tijdens de bijeenkomst op 27 november krijgt u te horen wat de nieuwe wetgeving inhoudt en wat de gevolgen zijn wanneer u een testament in het verleden heeft opgemaakt, wat dit inhoudt De parkeerautomaat, de kof- fieautomaat, een pak melk bij de Albert Heijn; voor kleine uitga ven hoef je geen losse euro's meer bij te hebben. Op veel plaatsen kan namelijk ook met de chipknip worden betaald. Rabo bank Venray Meerlo-Wanssum legt uit wat er wel en niet met de chipknip kan. De chipknip zit meestal gewoon op uw bankpas en is te herkennen aan het gouden vlakje op de voorkant. De chipknip is te vergelijken met de telefoonkaart, maar u moet er wel zelf bij een oplaadpunt geld op zetten. Bij het opladen voert u uw gewone pincode in; het bedrag wordt dan meteen van uw bank- of giroreke ning afgeschreven. Om te chip pen hebt u geen pincode nodig. Oplaadpunten vindt u vaak naast de geldautomaat van de bank, maar ook in openbare gelegenhe den als winkelcentra en zieken- In januari 2003 komen diverse buitenlandse studenten uit o.a. België, Japan, Brazilië en Australië naar Nederland om kennis te maken met onze taal en cultuur. Deze jongeren zullen voor een periode van vijf of tien maanden hier naar school gaan en wonen bij een Nederlands gezin. Een unieke ervaring, niet alleen voor de student, maar ook voor de medestudenten en het gastgezin. De studenten zijn tussen de 15 en 18 jaar oud en draaien volledig mee in het dagelijks leven van het gezin. Overdag gaan ze gewoon naar de middelbare school en leren daar spelenderwijs de Nederlandse taal. Van het gastge zin wordt in het begin een inves tering in tijd en energie gevraagd, maar daar krijgen ze later veel voor terug. Bijvoorbeeld de ont dekking dat de buitenlandse jon geren niet alleen andere gewoon tes en gebruiken hebben, maar ook dat ze bepaalde dingen heel anders beleven dan wij. Een stu dent uit Equador zal het vreemd vinden dat wij geen hekken om onze huizen hebben staan. Ande ren zullen zich oprecht verbazen over sneeuw: voor ons een jaar lijks terugkerend verschijnsel maar voor hen een nieuwe erva ring. De student leert het gastgezin met andere ogen naar Nederland te kijken: de vrije manier waarop wij met elkaar omgaan, dat water gewoon uit de kraan kan worden gedronken en dat toiletpapier in het toilet gegooid mag worden (en niet in de vuilnisbak gaat). Iedereen kent wel iemand die graag alle windstreken van de wereld wil ontdekken om zo ken nis te maken met verschillende wanneer u een testament wilt opmaken of wanneer u niet gehuwd bent, maar wel kinderen heeft. Ook wordt duidelijk gemaakt wat de gevolgen zijn wanneer u niet van deze nieuwe wettelijke regelijk gebruik wilt maken of welke afwijkingen mogelijk zijn. Ook het successie recht wordt door de notarissen besproken. De avond duurt tot ongeveer 22.30 uur. Wilt u naar deze avond toe, dan dient u zo spoedig mogelijk de antwoordcoupon in te leveren die elders in deze krant staat. Die kunt u zonder postzegel sturen naar Mathijsen en Weijs, Ant woordnummer 2000, 5800WB Venray. Er is ruimte voor onge veer 200 personen. Iedere belang stellende ontvangt na aanmelding een persoonlijke uitnodiging. U kunt zich ook telefonisch aanmel den, tel. 586100. Bij een te grote belangstelling zal nog een nieuwe avond wor den georganiseerd. huizen. Chippen biedt allerlei voorde len boven betalen met contant geld. Het is makkelijk: u steekt uw pas in de betaalautomaat, kijkt of het bedrag klopt en drukt op de 'ja'-toets, dat is alles. Het is ook veilig, niemand kan zien hoe veel geld u in uw portemonnee hebt. En u hoeft niet naar klein geld te zoeken, u betaalt altijd gepast. Om zelf te weten hoeveel er nog op uw chipknip staat, toetst u tijdens het opladen op de '?'-toets. Er bestaan ook handige saldolezers waarmee u thuis uw saldo kunt checken. Betalen met de chipknip kan overal waar u het chipknip-logo ziet. In winkels, maar ook steeds vaker bij instellingen als universi teiten en ziekenhuizen. Door de chipknip te accepteren gaat er minder contant geld om en dat is voor iedereen makkelijker en vei liger. culturen. Maar ook jongeren uit andere landen willen graag Neder land en de Nederlanders leren kennen. Daarom zoekt Travel Active enthousiaste gezinnen die hun huis en hart willen openstel len voor een buitenlandse scho lier. In principe kan ieder gezin dat ruimte heeft voor een extra gezinslid en het gezellig vindt om tijdelijk een jongere in huis te ver welkomen, gastgezin zijn. Gedurende de uitwisseling staan gastgezinnen er niet alleen voor. De studenten krijgen aan het begin van het (school)jaar een oriëntatieweek zodat ze al enigs zins zijn voorbereid op het Hol landse dagelijkse leven. Geduren de het jaar organiseert Travel Active diverse activiteiten waar mee de studenten hun kennis van de Nederlandse cultuur verdie pen. Van begin tot einde hebben de gezinnen en studenten een persoonlijke begeleider waar ze met vragen en problemen terecht kunnen. Daarnaast krijgt iedere student de beschikking over een fiets zodat hij/zij zich kan ver plaatsen op een oer-HoIlande manier. De uitwisselingen worden geor ganiseerd door Travel Active, een Nederlandse organisatie met inter nationale werk-, studie-, stage- en Au Pair programma's. Travel Acti ve wil zoveel mogelijk jongeren in staat stellen een internationale ervaring op te doen en daarmee begrip te kweken tussen de ver schillende culturen in de wereld. Gezinnen die geheel vrijblij vend meer informatie willen ont vangen, kunnen contact opne men met Travel Active, telefoon 0478 - 551 900. U kunt vragen naar Lilian Idink of Sandra Smeets. Excursie Dikkenberg Zaterdag 16 november is er weer een excursie in het natio naal park De Maasduinen. Onder leiding van Maasduinengidsen en IVN-natuurgidsen wordt er gewandeld naar de top van De Dikkenberg. De start is om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats van het sportpark w Resia in Weller- looi. De deelname is gratis en de wandeling zal zo'n 2,5 uur duren. De Dikkenberg is met zijn hoogte van 33,2 meter boven N.A.P. een markante verhoging van de Maas duinen. De Maasduinen zijn in de laatste Ijstijd ontstaan. De Maas was toen een brede rivier die mas sa's zand afzette in Noord-Lim burg. De westenwind stoof het zand op tot een dwars op de wes tenwind staande duinengordel langs de oostoever van de Maas. De jongerenbus voor de jeugd van 12 tot en met 21 jaar van Synthese doet de komende weken weer Venray en de kerkdorpen aan. In de bus is van alles te doen: tafelvoetbal, computers, tijdschriften, lekker kletsen, spelletjes doen, TV kijken, rondhagen, een kopje koffie, thee of soep drinken, en er ligt informatie over diverse onderwerpen om te lezen. De jongerenbus staat van 19-30 tot 21.30 uur op de volgende locaties: Maandag 11 november Venray Landweert Dinsdag 12 november Venray Schouwburgplein Maandag 18 november Oostrum Iduna Dinsdag 19 november Venray Zuidsingel Maandag 25 november Castenray JOP Horsterweg Dinsdag 26 november Venray Wetteling Maandag 2 december Veulen Kerkplein Woensdag 4 december Venray Zuidsingel Maandag 9 december Venray Gemeentehuis Dinsdag 10 december Venray Landweert Maandag 16 december Ysselsteyn Lovinckplein Dinsdag 17 december Venray Brukske Kiosk In de Venrayse bibliotheek is het internetgebruik door kinde ren, jongeren en volwassenen al helemaal ingeburgerd. Kinderen tot en met 11 jaar kunnen gratis internetten (per kind maximaal een kwartier per dag) en vanaf 12 jaar kost dit 0,55 euro per kwar tier. Volwassenen kunnen maxi maal een half uur gebruikmaken van een intemet-pc, als er geen reservering is kan het gebruik van de pc met een half uur verlengd worden. Ook thuis komen er nog dage lijks nieuwe internetgebruikers bij. En omdat nog niet iedereen vaardig is in het gebruik van inter net. en/of nog niet voldoende bekend is met de onbegrensde mogelijkheden ervan, organiseert de Bibliotheek Venray, voor het vierde jaar alweer, Internet workshops. Deze workshops zijn bedoeld voor beginners, die hun computer aan en uit kunnen zet ten, en met een muis kunnen omgaan.Iedereen kan zich inschrijven voor deze workshops; leden en niet-leden van de biblio theek. Er worden twee verschil lende workshops gegeven: Inter net en E-mail. Bij de workshop Internet is speciaal aandacht voor de vele mogelijkheden die inter net te bieden heeft. Er wordt geleerd te surfen op het web, hoe een www-adres is samengesteld, verschillende zoekmanieren en handige adressen, tips en advie zen. Er wordt meteen al zelf geoe fend aan de hand van zoekop drachten. Bij de workshop E-mail wordt geleerd hoe elektronische post wordt gemaakt, verstuurd en ontvangen. Ook hier worden veel tips en adviezen gegeven, en in het praktische gedeelte al meteen geoefend. Bij elke workshop hoort een reader met informatie om thuis nog eens na te lezen, of om leuke tips of www-adressen in op te zoeken. De kosten bedragen 7,50 per workshop. Folders en inschrijfformulieren zijn verkrijg baar in de bibliotheek. Dal 1( de workshops Internet zijn dag 10 december, maandi januari 2003 en dinsdag lli 2003. Data van de worksho mail zijn dinsdag 20 decei i maandag 20 januari 2003 d dag 25 maart. Voor meer informatie kt zoals altijd terecht bij de c werkers van de inlichting reaus gedurende de openiü j den van de bibliotheek: dit t/m donderdag van 11.00! uur, vrijdag van 11.00 - 21.® en zaterdag van 11.00-H.OD en op onze website www.i" ray.nl. Vier meiden Truando Marjopies Tienray naar NK J Het gaat goed met majoret- ten- en minirettenkorps Tru ando Marjopies. Dat blijkt wel uit de prima prestaties van vier jeugdige dames van de Tienrayse vereniging tijdens een in september gehouden solistenconcours Renate van Lijssel, Berly de Groot, Anne van Rijswick en Anne Hoeijmakers wisten zich tijdens dat concours met hun baton- en danskunsten name lijk te plaatsen voor het NK, dat op 10 november in Neder- weert wordt gehouden. Over enkele dagen hopen de jeugdi ge dames hoge ogen te gaan gooien tussen de nationale top. Van drumband naar majoretten. Het is een niet alledaags verhaal dat bestuurslid Corry Cox van majoretten- en minirettenkorps Truando Marjoppers Tienray weet te vertellen. Helemaal precies weet ze het niet meer, maar rond 1967 begon het allemaal met de plaatselijke drumband van Tien ray, die na een poosje tijdens een drumconcert werd vergezeld Renate van Lijssel, Berly de Groot, Anne van Rijswick en Anne Hoeijmakers nemen zondag de Nederlandse kampioenschappen in Neé door danseresjes. Korte tijd later volgden de batons en zo werd een feest met de drumband voortaan ook opgeluisterd met visuele begeleiding van de majoretten, onder één verenigingsnaam: Tru ando Marjopies Tienray. De naam heeft de vereniging overigens te danken aan de leden die in die beginjaren in de drumband actief waren. Enkele jaren later werd de drumband opgeheven en gingen de majoretten alleen verder. FANATIEKE TRAINING Bij binnenkomst in het parochiehuis van Tienray wordt er intensief getraind met de groep meiden van 12-13 jaar, waaronder natuurlijk ook het 'gouden kwar tet' dat op zondag 10 november zijn kunsten mag gaan vertonen op het NK. Het moet toch een hele klus voor Dion Dinghs uit Nederweert zijn, om de hele groep tijdens de trainingen in het gareel te houden. Maar dat blijkt mee te vallen, want de trainster geniet met volle teugen, zo blijkt. Als meisje deed ze eerst zelf de nodige jaren majorettenervaring op, ervaring die haar nu als train ster goed van pas komt. Want de fijne kneepjes van het vak moet ze wel goed onder de knie heb ben, gezien de topprestaties van de laatste tijd. En dat terwijl ze nog niet zo lang in dienst is bij de Tienrayse vereniging. "Ik hoorde vorig jaar dat Truando Marjopies iemand zocht om trainingen te geven en reageerde. Ik ben nu vanaf maart vorig jaar actief bij deze vereniging en doe het nog steeds met erg veel plezier", ver telt Dion enthousiast. Renate van Lijssel, Berly de Groot, Anne van Rijswick en Anne Hoeijmakers hebben nu al een mijlpaal bereikt in de geschie denis van de Tienrayse majorette- vereniging. "We zijn met onze leden nog nooit op een Neder lands kampioenschap geweest", zegt Corry Cox. "De hoogste waardering die de vereniging ooit scoorde was een Limburgs kam pioenschap. Ja, het gaat weer lek ker met de Tienrayse club." GROEI Ook het majorettën- en miniret tenkorps blijkt, zoals bijna elke vereniging, zijn mindere jaren te hebben gekend, tijden dat de club eigenlijk niets meer betekende in lie Tienray. "Nu zijn we we Ie aan het groeien en worden kroon op ons werk ook no p< uitgenodigd voor de Nedö b] kampioenschappen" Corry Cox trots. Tijdens de nationale tin gaan de vier talentvolle i il een muziekstuk van Pipi ioi kous van zo'n twee a drie in ten uitvoeren. Dat de vereniging zuinij haar 'gouden kwartet',..blij ld uit het verhaal dat zelfs ei stapje met de vereniging Eindhovense ijsbaan doe bestuur werd verschove een latere datum, zodat deL blessurevrij naar het NK: "s Nederland moet dus op zijn gaan passen, want de majo en miniretten van Truando pies uit Tienray timmerri 101 aan de weg! Sinds kort heeft de Psycholo genpraktijk Swolgen ook een ves tiging in Venray. Mensen die voor psychologische hulp doorverwe zen worden kunnen hier met hun klachten terecht. Die klachten zijn vaak niet direct verklaarbaar. Daarbij gaat het om angsten, schuldgevoelens, somberheid maar ook onverklaar bare lichamelijke klachten, die kunnen leiden tot ontwrichting van het dagelijks leven. Een vaak gehoorde opmerking is dat iemand alles heeft wat zijn hartje begeert, maar zich toch ongeluk kig voelt. Wanneer daar niets aan gedaan wordt, kan dit het leven dermate negatief beïnvloeden en zelfs leiden tot depressie. Psychologenpraktijk Swolgen heeft een breed scala aan thera pieën om bovengenoemde en/of andere klachten te behandelen. Zo is de praktijk gespecialiseerd in relatie- en gezinstherapie en kindertherapie al dan niet met ouderbegeleiding. Daarnaast kun nen ook werkgerelateerde proble men (overspannenheid, burn out) behandeld worden. Bij al die the rapieën kan soms een neurpsy- chologisch onderzoek noodzake lijk zijn om na te gaan of er sprake is van achteruitgang in denken, concentreren of dat er sprake is van vergeetachtigheid. De Psychologenpraktijk Swol gen is gelegen aan de Legert 15 in Swolgen en heeft daarnaast dependances in Venray (gezond heidscentrum Vcltum), Pannin- gen en Horst. Daar kan eerste- en tweedelijns hulp gegeven wor den. Bij eerstelijns hulp is de posi tie van de psycholoog vergelijk baar met die van een huisarts of maatschappelijk werker. Bij twee delijns hulp is er sprake van meer specialistische hulp door bijvoor beeld een psychotherapeut. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Psychologenprak tijk Swolgen. tel. 692532. KEUKENINRICHTII advies aan huis, ook 's avonds Showroombezoek Stayerhofweg 2b op afspraak ui,sluitend Wanssum

Peel en Maas | 2002 | | pagina 12