lfopacabana tropische n swingende musical Kunst Cultuur Een huzarenstukje aan de Wolfgangsee Gryphus Laatste seizoen PEEL EN MAAS BEZORGEN? Successen op Twee uitvoeringen Peelland Operette Gezelschap muziekconcours Expositie Wiel Houben Swingen in De Evenaar Blight en Syringe in 't Podium Dansen voor singles Doe mee met het Literair Café Laatste seizoen Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray agintEN MAAS Donderdag 31 oktober 2002 - Pagina 11 gramma Schouwburg Venray Vorige week zondag nam de drum- en showband van het St. Theobaldusgilde uit Over- loon met succes deel aan de mars- en podiumwedstrijden van de Brabantse Bond van Muziekverenigingen. St. Petersburg Male Ballet uiter aard om de dans, maar subtiele humor wordt door de heren niet geschuwd. Maandag 4 november, aanvang 19.00 uur. Met een stem als een klok en 't hart op de tong, zingt en swingt Mylene d'Anjou de avond door. Een diva in de dop. Gierend, scheurend, jankend en zeurend zet ze liefdevol har nagels in uw hart. Ze mag er wezen, dus zal ze er zijn. Met mooie liedjes, eigenzinnige humor en in een lekkere jurk op sloffen. Volkskrant: 'De caba retière is op haar sterkst als ze zingt. Haar stem is ongekend krachtig, maar zuiver en ze wordt mooi begeleid op onder meer bas. piano en zingende zaag door Mischa Kool Ze laveert gemakke lijk tussen sfeervolle blues, vol wassen popliedjes en ze heeft een prachtig liedje over meisjes van twaalf: Jongens zijn raar. Tijgerin op sloffen is een mooie sfeervolle voorstelling geworden, intiem en extravert tegelijk. Mylène d'Anjou is een zingende cabaretière die theater voorstellingen maakt die het midden houden tussen muziek en cabaret. Met een ver haal als decor achter prachtige liedjes die geschreven zijn door onder andere haarzelf. Haar naam was Lola, ze was een showgirl: de onvergetelijke ope ningszin van Barry Manilow's wereldhit Copacabana vormde de inspiratiebron voor de gelijknami ge musical. De hoofdrollen in deze tropi sche en swingende musical vol passie en intriges zijn weggelegd voor Danny de Munk en Cystine Carreon. De productie vormt tevens de muzikale comeback voor John Leddy, die wordt geflankeerd door onder meer Jac queline Aronson. Sophia Wczer of Sonja Silva en Edwin Jonker Copacabana is een zogenaamde Na een zeer succesvol verlopen eerste expositie is de Zuid-Lim burgse schilder na vier jaar weer te bezichtigen in het ziekenhuis in Venray. Het genre bevat diver se uitingen, van heuvel- tot land schappen, maar ook karakteristie ke onderwerpen zoals huizen, molens of straatbeelden zijn de schilder niet vreemd. Ook stille vens schildert hij regelmatig. Dit alles door zelfstudie en experi menten met kleuren en verven. Zaterdagmiddag 2 november zal de thans "'2-jarige schilder aanwe zig zijn in het ziekenhuis. De expositie duurt tot eind novem ber. musicalcomedy die zich. afspeelt in de swingende nachtclubscène van de jaren '40 en vertelt het ver haal van Stephen (Danny de Munk). een ambitieuze songwri ter, en nachtclubdanseres Lola (Cystine Carreon). Terwijl hij zijn volgende grote hit schrijft, wordt Stephen terug gevoerd naar de wereldberoemd ste nachtclub uit die tijd. de Copacabana in New York City. Eigenaar van deze nachtclub is Sam Silver (John Leddy), type ruwe bolster, blanke pit. In zijn dromen ziet Stephen showgirl Lola Lamar op weg naar de top. Zij wordt hierbij geholpen door haar geliefde Tom Starr (alter ego van Stephen in een dubbelrol van Danny de Munk). Alles lijkt goed te gaan maar dan verschijnt gang ster Rico (Edwin Jonker), eige naar van nachtclub Tropicana, ten tonele met zijn geliefde Conchita (Sophia Wezer/Sonja Silva). een exotische Ster en al jaren de ster van de Tropicana. Onder de indruk van Lola's optreden, besluit Rico haar mee te nemen naar zijn eigen club in Havana Twee voorstellingen in Schouw burg Venray. donderdag 7 en vrij dag 8 november, aanvang beide keren om 20.00 uur. Zaterdag 2 november wordt het swingen geblazen in De Evenaar aan de Merseloseweg. In een omgetoverde zaal vol glamour en glitter, zal dj Wim Sijbers muziek draaien die menigeen terug zal laten denken aan de mooie 60- en 70-er jaren. Vele grote hits uit die lijd zullen deze avond de revue passeren van pop tot disco en bekende alternatieven. Voor alle 30-, 40- en 50-ers is dit een unieke gelegenheid om eens lekker uit je dak te gaan. Aanvang 21.00 uur en de entree is vrij.Zondag 3 november is Bart Jan Baartmans te gast in café De Evenaar. Bart Jan is al jaren een graag geziene gast in Venray. Gerijpt op podia van muziekcafés, theaters en festivals heeft hij zich een vaste plek ver worven in de Nederlandse rool- scene. BJ heeft zich ontwikkeld tot een begeesterd verteller en klasse gitarist. Optredens van 2,3 uur of langer zijn eerder regel dan uitzondering. Wellicht is Baart mans als sologitarist een laatbloei er. maar succes ligt op de loer: zijn songs zijn vaker en vaker op de radio te horen en ook voor de nationale tv is hij geen vreemde meer. Vanaf 16.00 uur is hij solo te gast in De Evenaar met thema's die hij aansnijdt, zo universeel, als de liefde zelf. Entree 2,50 euro. Blight kent zijn roots vanuit de Venrayse muziekschool waar onder leiding van Jan Voermans deze band zich heeft laten ont wikkelen. Inmiddels zijn ze al een tijdje op eigen kracht aan de weg aan het timmeren. De band bestaat dit keer niet uit de meerderheid mannen. Blight kent slechts één man en drie dames. Z e speelden inmiddels al ver schillende keren in kroegen en bij Omroep Venray. Het repertoire kent wat eigen werk maar ook covers van o.a. The Cranberries. K's Choise en Alanis Morisette. Syringe is begonnen met het spelen van een aantal covers van bekende rockartiesten, maar na een paar maanden zijn ze overge gaan tot het maken van eigen nummers. Dit geeft meer voldoening omdat ze zo meer ruimte hebben om hun creativiteit te uiten. Je zou de muziek kunnen omschrij ven als melodieuze bluesachtige rock met onverwachte wendin gen. In de muziek zijn bekende klanken van Heather Nova, Pearl Jam en Bettie Serveert terug te vinden. De teksten en melodieuze zanglijnen van de zangeres wor den aangevuld door de instrumen tale crcativitit van de overige bandleden. Zaterdag 2 november vanaf 21.30 uur live te zien in café 't Podium; toegang gratis. iburgstalige muziek met einders, een roomsoes O. ittige tabasco geserveerd 1 Purper, ballet op zijn niet het St. Petersburg ;rijk Ballet, Mylène d'Anjou u voi en Tijgerin op sloffen en :ozen keer de tropische en n ho gende musical Copacaba- >nge chouwburg Venray pre- Pees :ert de komende week erdei ier in al zijn facetten, azor] nog Geradus Jacobus Marie' [het gevoel de hoofdrol. De icrwijst naar de doopnamen -E SI j Reinders. Hij gaat in deze r dai lelling op zoek naar zijn zui- it er e wortels, die zelfs tot voor- s no| jme blijken te reiken. De dei leit van zijn Limburgstalige g vo rk is onomstreden. De bed ien. (inen ontroeren en zijn zeer v'ola inbaar. Ze bezingen de le.be grijke onderwerpen dicht 1 ees uis zoals familie, liefde of ;rwj stelling. Je hoeft geen Roer- Ni Is te spreken om geraakt te flink tn. De te vroeg overleden ruikt ckkenner/journalist Jip Col- se k i noemde Gé 'een van de de \i zo niet de allerbeste licdjes- diei ijver van Nederland'. Maar t wi Iers is tevens 'een theater- in S die boeit vanaf het moment het hij opkomt (Goudse Cou- :n n Ook in zijn verhalen weet en. I Ie gevoelige snaar bij het rlijk iek te raken. Gé kreeg bij het c voc nstellen van dit programma i is hulp van Boudcwijn Spit- tvra die ook werkt met Hans ven rg. Rowwen Hèze en Jetty lurin. Cé wordt begeleid op iet g ihne door twee instrumenia- kerv testers: Marcel Broersma op cle se gitaren en Lucas Beukers ogn e contrabas en de basgitaar, stro tfdus Jacobus Marie is te or in meer dan vijftig schouw- rlltn en van Amsterdam tot Zwol- im van Arnhem tot Zaandam, ig 1 november is hij te gast Schouwburg Venray. aan- [20.00 uur. s ooit heel raak ireven als: een roomsoes ittige tabasco. En het klopt :eds. Ook in hun nieuwe una. met de verrassende inatie Frans Mulder, Alfred jen Heuvel en Trudy Labij roer als een roomsoes zijn: lijk. uitnodigend, onweer- laar en zelfs af en toe uit- lig. Het wordt een avond als jesprek tussen oude yrien- •rst wordt omstandig gem ierd hoe het met de gezond- lat. Vervolgens hoe het niet filie is. Dan worden er her- igen opgehaald, waarbij wat afgelachcn wordt, en )tte komt men in het heden it. Dat is het moment voor isco. In een wereld als de waarin zoveel aan de hand it je natuurlijk ook je licht :n over zaken die je veront- iging oproepen, die je ver doen staan, kwaad maken :n en waar je soms moede in wordt. Aan het einde van 'gesprek, zit men dan, met "is in de hand. alleen nog te lachen. Te lachen om If en de wereld om ons Tot laat in de avond. Om bij ir huis gaan te verzuchten "uden dit vaker moeten Veel vaker. Purper Extra wil zijn als zo n gesprek. Als leven zelf. Als een roomsoes dit keer misschien wel een ritje extra tabasco. Zaterdag 2 iber, aanvang 20.00 uur. COPACABANA it St. Petersburg Male Ballet is [het eerst te zien in Europa. Iverweldigende successen in feandere Amerika en Japan, ^programma bestaat uit twee verschillende onderdelen: de pauze het moderne ballet 0 for Russians met de onstui- j fantasievolle choreografie lvald Smirnov. Alle facetten I de tango komen hierin aan f de klassieke versie, de wulp- pvoering, de tango in de kroeg en dc tango op de vloer. Na de pauze nemen users, die allen een gedegen cke opleiding hebben geno- tirov Ballet en Boris Eifman), |ce in een droomwereld. Zij J u een selectie van hoogte- Ren uit de klassieke wereldbal- p zien in: Oh. those Chef jwes (in jest and earnest). U (fragmenten uit de Pas de ptrc. Don Quichote, Raymon- i La Sylphide, Esmeralda en [Waard de Zwaan. Gekleed in ptige kostuums wordt pst met verbluffende techni- perfectie, de Russische bal- fehsers eigen (spitzen maat 1^7). Artistiek leider Valery tlovsky was tot 1991 eerste 'anscr bij het gezelschap van fns Eifman.Het gehele gezel- PP bestaat uit mannen, die ook ^vrouwenrollen dansen. Bij het "aan van het ballet was dit uikelijk en in veel Oosterse 'en worden alle vrouwenról- |nog steeds uitsluitend door jhen gedanst. Het gaat bij het Mylène d'Anjou is een zingen de cabaretière. Foto: Herman Poppelaars. De Drum Showband kwam uit in de introductie divisie sectie B. Zij behaalden 83,56 punten, dat beloond werd met een eerste prijs en ingedeeld in de tweede divisie. De jury was zeer te spreken over de marsorde en discipline van het korps. Ook de tamboermaitre en de tamboers kregen lovende woor den van de jury in het rapport Uitgevoerd weren Sennet van Rob Balfort als stilstaand werk, hier mee werden 251,5 punt behaald. Als marcherend werk werd uitge voerd Harmony in Blue van Jos Stoffels. Hiermee werden 250,2 punten behaald. Deze punten bij elkaar geteld en gedeeld door het aantal juryle den was het resultaat van 83,56 punten. Bij 85 punt is er promotie naar een andere klasse. De werken werden ingestu deerd door de instructeurs Math Janssen en Ruud Weites. Een huzarenstukje aan de Wolfgangsee. Dat is het thema van twee operetteavonden die het Peelland Operette Gezel schap Deurne verzorgt op vrij dag 1 en zaterdag 2 november in De Vierspan in Deurne. Beide uitvoeringen beginnen om 20.15 uur. Het Peelland Operette Gezel schap Deurne is opgericht in maart 1984. Als dirigent werd Frans Lemmens uit Ysselsteyn gevraagd, die ook nu nog steeds de muzikale leiding van het gezel schap heeft. Het Peelland Operet te Gezelschap bestaat uit onge veer veertig leden. Vanaf 1985 werden en worden er in de omge ving van Deurne, nog steeds con certen en uitvoeringen gegeven, alleen of met andere muziekgezel schappen. Vanaf september 1990 organiseert het Peelland Operette Gezelschap in De Vierspan in Deurne om de twee jaar een grote zelfstandige uitvoering. Deze uit voering wordt door de leden samengesteld aan de hand van de aanwezige operettemelodiën. Er wordt een verhaal geschreven zodat er ook een beetje toneel gespeeld kan worden. De solisten proberen ze zoveel mogelijk uit eigen leden, die aangegeven heb ben dit te willen, te nemen.- In 2002 heeft de uitvoering als thema: Een huzarenstukje aan de Wolf gangsee. Hier wordt veel van de leden verlangd omdat zowel het spelen als solistisch iets meer rol len ingedeeld moesten worden. In het eerste deel wordt een groot gedeelte uit Viktoria und Ihr Husar vertolkt en in het tweede deel komt lm Weissen Rössl aan de beurt. De geschiedenis van Victoria und ihr Husar speelt zich af in Siberië, Japan en Hongarije, na afloop van de eerste wereld oorlog. Een Hongaarse ritmeester weet met zijn oppasser te ont snappen als krijgsgevangene en zij komen in Tokio terecht bij een Amerikaanse gazant waar Koltay zijn vroegere geliefde terugziet. Zij denkt echter dat Koltay in de oorlog omgekomen is en beiden reppen niet over hun vroegere relatie. In lm Weissen Rössl speelt de geschiedenis zich af in Sankt Wolfgang aan de Wolfgangsee. vóór de Eerste Wereldoorlog. De kelner van het hotel is wanhopig verliefd op zijn bazin, die echter enkel oog heeft voor dr. Siedler. De kelner maakt het de gelièfden onmogelijk en dat zorg tenslotte voor zijn ontslag, maar hij wordt later weer aangenomen omdat de keizer zijn bezoek heeft aange kondigd. Ook decor en kleding proberen de leden van het Deur- nese operettegezelschap zoveel mogelijk zelf te maken of in te huren Verder werken aan deze avonden mee het strijkorkest onder leiding van Jacqueline Wezenberg met pianist Mark Kuij- pers; de muziekschool Deurne: het ballet onder leiding van Marie- Louise Bentlage. De regie is in handen van Marian Bouwmans en het geheel staat onder leiding van Frans Lemmens. Kaarten voor een van deze twee avonden kunt u reserveren via het secretariaat of via De Vierspan tel. 0496-313333 in Deurne. Op zondag 3 november aan staande vindt er in jongeren centrum Gryphus te Vierlings beek een concert plaats van Snowball. In het voorpro gramma speelt de regionale band 4 Fridges And A Micro wave. De Eindhovense band Snowball grossiert in frisse up-tempo feel good gitaarpop a la Weezer, Foun tains Of Wayne en Beach Boys. De band komt voort uit de ooit veel belovende en in het clubcircuit zeer gewaardeerde band Plunk. Waar Plunk ophield gaat Snowball verder. Vrijdag 8 november kunnen singles en alleengaanden uit de regio elkaar weer in een gezellige en ontspannen sfeer ontmoeten tijdens een speciale Single Party in Dans Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray. De avond begint om 21.30 uur. Van aanstekelijke punky pop deuntjes tot meeslepende gitaarp opliedjes. De band bestaat inmid dels zo n tweeënhalf jaar en timmert flink aan de weg. Zo won Snowball de Einhoven- se Regio Muziek Prijs 2001 en was de band te gast in de Radio 3FM programma's Leidsekade Live en Isabelle. 4 Fridges And A Micro wave is een jonge band uit het Land van Cuijk. De leden van het kwartet, Dannv Derks, Emiel Thoonen, Henri Jansen en Gijs van den Berg, speelden eerder in bands als Paranoid Devils, Noise Pollution en Deafstar. 4 Fridges And A Microwave combineert skatepunk met emo- en hardcore. Dit alles onder het motto: 'Cold as a fridge, but with the warm sound of a microwave.' Gryphus is geopend vanaf 17.00 uur. De entree bedraagt 3,50 euro. Meer informatie over dit concert is te vinden op inter net www.gryphus.nl. Optredens van Brabantse live- acts worden mede mogelijk gemaakt door ondersteuning van Brabant Pop. Voor de poëzieliefhebber brengt de maand oktober het volgende kwatrijn: Het is een jongen met veel moeilijkhe den, en die van vliegmachines alles weet. Sommige heren zijn niet ontevreden er is vooruitgang, zoals dat dan heet. Ook nu weer is het de vraag uit welk gedicht dit afkomstig is en wie de auteur van deze regels is. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 22 november a.s. sturen naar het Secretariaat. Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Telefoon: 0478-582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkom stig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juis te naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke winnaar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zon der dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wan neer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. De stand na de negende ronde is als volgt: mevrouw R. van Daal met 90 punten, mevrouw L. Colsen en de heer J. Craghs met 80 punten. Mevrouw R. van Dommelen met 70 punten, mevrouw H. van Beek met 60 punten, de heer A. Leijssen met 50 punten. Mevrouw L. Geurts en de heer W. Geurts met 10 punten. Het fragment van de vorige maand was genomen uit het gedicht: Libe ra nos, doniine! (Bevrijd ons, heer) van Geerten Gossaert. De inhoud van het gedicht is een variatie op het thema van de Emmaüsgangers. De gestorven en verrezen Christus gaat ongenood op bezoek bij iemand die geen rust in zijn hart heeft, die vol haatgevoelens zit. Aan het breken van het brood herkent hij Christus. Als die weer weg is, breekt de innerlijke strijd bij de ik-figuur los en hoe dat afloopt weet alleen God. Geerten Gossaert: Libera nos, doniine! De wind woel om het eenzaam huis In 't laatste avonduur; Toen lichtte een vreemde de klink der deur En zat bij 't open mur. Ik dierf niet vragen wie hij was En hij gafteeken noch taal; En ik noodde hem niet, maar hij zat aan Naast mij aan 't avondmaal. Mijn lippen trilden en in mijn hart Laavde hittige haat; Maar hij glimlachte en hief tot mij Zijn bitterschoon gelaat. En 'k sprak en zei: Ik kén u niet! War. aan mijn haardzoekt gij Doch hij antwoordde niet. maar hief zijn hand. En brak het brood met mij. En ik herkende 's morgens vroeg Is hij weer heengegaan.. Maar 't laatste van dit bitter lied Zal God alléén verstaan. Op zondagmiddag 10 november is onze schrijverskring actief. Vanaf 15.30 uur treden zij op met proza en poezievoordrachten in de kapel van Holthees. Entree ook voor donateurs 8 euro. Ad Haans zorgt voor de muziek. Graag uw bijzondere aandacht voor een bijzondere schrij ver: Moses Isegawa bezoekt op zondag 17 november om 11.30 uur het literair café (Theehuis Odapark). Het is de auteur van de "Abcssijnse kroniekenSpeciaal ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Venrayse afdeling van Amnesty International en als hommage aan het werk van de mensen achter deze organisatie, heeft het literair café deze schrijver naar Venray gehaald. Dat mag u niet missen. Het literair café sluit op zondag 15 december haar medewerking aan "De Waan" af met de prijsuitreiking van de landelijke schrijfwedstrijd: Hoe Raadselig de Geest' met cabaret van Guido Weijers. De Witte Hoeve, 11.30 uur. Als u donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - minima le bijdrage van 16,00 euro per jaar - dan krijgt u het programma toege zonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Ven rayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1. 5801 RR Venray, Telefoon: 0^78-582948 maar ook op onze website: www.literair-cafe-venray.nl Boekrecensie in Peel en Maas In de roman 'Laatste sei zoen' laat Vonne van der Meer ons voor de derde keer kenni smaken met de verschillende gasten van Duinroos, een vakantiehuis op een wadden eiland. In het vroege voorjaar arriveert Hans op het eiland. Hij is 'geschaakt' door zijn energieke echtgenote. De schrik slaat hem echter om het hart als de bus stil houdt voor Duinroos, het huis waar hij vorig jaar met een andere vrouw was. Twee eilandbezoe kers worden, als ze een bungalow te koop staan, verteerd door heb zucht. Een jonge zakenvrouw doet haar best zich niet voor te stellen hoe haar minnaar dit weekend doorbrengt. Een meisje van tien sluit vriendschap met een jongen van het asielzoekerscen trum en brengt haar vader in een lastig parket. Ten slotte keert Mar- tine voor de derde maal naar Duinroos terug, dit keer vergezeld door haar petekind Maartje. Voor sommige lezers zal dit boek een eerste kennismaking zijn met Duinroos en haar tijdelij ke bewoners. Zij zullen misschien in 'Eilandgasten' en 'De Avond boot' willen lezen wat er zich in de vorige zomers zoal heeft afge speeld. Maar 'Laatste seizoen' kan ook zonder deze voorkennis. Voor de schrijfster is dit een afscheid van een dierbare plek zevenendertig eilandgasten, het gastenboek en niet te vergeten de schoonmaakster. Van Vonne van der Meer ver schenen eerder onder andere 'Het Iimonadegevoel'. 'Een warme rug', 'De reis naar het kind' en 'De Verhalen'. Het boek is voor 15.80 euro ook te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venrav. Vonne van der Meer i

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11