Meerlo-Wanssum uitse peuter na dag oeken terecht fermissing meisje leidt tot rote solidariteit De vermissing in Service Meerlo: van uur tot uur r"briek Ja VERMIST Janina Vogel uit Duisburg Informatie 0900-8844 EN MAAS sinds 19 oktober, 14.00 uur Donderdag 17 oktober 2002 - Pagina 9 EN MAAS 3 jaar, ca. 1 meter, blanke huidskleur, rood haar. Gele laarzen, blauw jack met afbeelding van paard op de rug Een jaarabonnement op Peel en Maas kost u slechts 17,30 Naam: Adres: Postcode -+- Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. handtekening Bankreknr. abonnementstarief 2002 eerlo was afgelopen week- I even wereldnieuws. De ^nationale pers kwam af een, wat aanvankelijk leek, eelste mysterieuze verdwij- ig van een kind. Er waren leraploegen van ZDF Duits- d. CNC, een Frans, Belgi- e zender en natuurlijk van tó, RTL 4 en 5 en niet te ver en cameraman Wim Wijn- ren uit Blitterswijck voor ödonk radio en televisie. zendt Reindonk nog niet veel 'isiebeelden uit, elke zondag- is er een journaal met en uit de regio. Reindonk de eerste televisiebeelden deze spraakmakende vermis- En dat op een moment dat dacteur Peter Surminski Reindonk voor een uitwisse- met de Poolse plaats Wasosz voormalige Oostblok ver- Ook was er veel internatio- ['Pers, zoals verslaggevers en •grafen van Bild en Rheinische Op de televisie is de inzet ■d te zien geweest van de vrij de brandweer van Meerlo- Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo. tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg. Hanna van de Voortplein 7, 5865 BH Tienray, tel: 692039. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray. tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Aan de hand van aantekeningen van onze verslaggever is dit log- boekje samengesteld. De tijdstip pen geven een globaal beeld aan wanneer bepaalde acties plaats vonden. ZATERDAG 19 OKTOBER: l4.00uur: De 3-jarige Janina Vogel wordt voor het laatst gezien bij de ingang van de camping. 18.30uur: Moeder Vogel mist haar dochter als ze wil gaan eten. Honderden campinggasten gaan zoeken. 19.45 uur Campingeigenaar Verhoogt slaat groot alarm 20.00 uur: Politiepatrouilles en speurhonden arriveren 20.45 uur: Vrijwillige brandweer Meerlo- Wanssum wordt opgeroepen 21.45 uur: Brandweer en politie kammen camping systematisch uit, dreg gen vijver. 22.00 uur ME-peloton Noord-Limburg wordt opgetrommeld (45 man). Politie zet een zoekteam en een recher cheteam op de zaak. 22.30 uur Brandweercommandant Theeu- wen roept een duikteam op. 23.00 uur: Loco-burgemeester Beterams van Meerlo-Wanssum wordt in kennis gesteld en gaat naar de cam- ping.Omdat de politie persalarm geeft verschijnen korte tijd later cameraploegen, verslaggevers en fotografen op de camping. 23.30uur Een helikopter van het Korps Rijkspolitie vanaf Schiphol geeft ondersteuning vanuit de lucht. 24.00 uur: Start grote zoekactie rond de camping die de hele nacht door gaat, korte tijd later wordt de VRIJWILLIGERS Lof was er ook vóór de vele honderden inwoners van Blitters wijck en Meerlo die als vrijwilli ger hulp aanboden bij de zoekac tie. Loco-burgemeester Leo Beterams -burgemeester J. Hahn was met een delegatie naar het Poolse Wasosz- die mede leiding gaf aan het crisisteam in het gemeentehuis, noemde de inzet van de vrijwilligers groot. Op zeker moment besloot hij om huis-aan-huis flyers te laten ver- SPEURTOCHT hulp ingeroepen via de commis saris van de koningin voor heli kopters van de Koninklijke Lucht macht. ZONDAG 20 OKTOBER 00.30 uur: De politiehelikopter keert terug naar Schiphol omdat deze maar voor een beperkte tijd brandstof heeft. 01.00 uur: Familieleden van Janina uit Duis burg arriveren op de camping en tonen de pers een foto van het vermiste kindje. 04.30 uur: Loco-burgerneester Beterams gaat naar huis. 06.30 uur: Twee Apache-helikopters ver schijnen boven Blitterswijck, Meerlo en de camping en onder steunen het tweede ME-peloton aan de grond dat inmiddels is opgetrommeld. 084)0 uur Het bureau Geneeskundige Hulp verlening bij Ongevallen en Ram pen wordt ingeschakeld. Dat bureau zorgt voor psychische en sociale hulp bij ouders, familie e.d. Commandant Theeuwen van de brandweer roept een tweede duikteam op. 10.00 uur Crisisteam wordt geïnstalleerd in raadhuis Meerlo, een groot team met reddingshonden verschijnt en is aan het werk bij het viswa ter. 11.00 uur. Overleg in het gemeentehuis met alle disciplines. 12.00 uur: Gemeente Meerlo-Wanssum besluit inwoners van Blitterswijck en Meerlo te informeren via huis- aan-huis verspreiden van flyers. Het gemeentehuis wordt in gereedheid gebracht voor een persconferentie die om 17.00 uur zou plaatsvinden. Hulpverleners vrezen een ernstige afloop. 14.00 uur: De twee Apache helikopters stop pen hun zoekacties en gaan terug naar hun basis. Op de grond w ordt intensief verder gezocht met speurhonden. 14.20 uur: Een speurhond die vijfhonderd meter ten noorden van de cam ping zoekt, slaat aan. Zijn begelei der, Kees Janssen van de politie Limburg-Noord, snelt naar de plek en treft de 3-jarige kleuter gezond en wel aan. Het kind is weliswaar onderkoeld maar goed aanspreekbaar. 14.30 uur: Het korps Noord-Limburg van de politie verstuurt een persbericht: vermist kind terecht. Het nieuws van de vondst gaat als een lopend vuurtje door de dorpen. Iedereen is opgelucht en blij met de goede afloop. De zoekteams stoppen hun werk. De recherche blijft echter verder gaan met het onderzoek omdat het nog niet is uitgesloten of er al dan niet spra ke is van een (zeden)misdrijf. 16.00 uur: De persconferentie met het goede nieuws wordt een uur eer der gehouden. De politie heeft het onder zoek met betrekking tot de driejarige Janine Vogel uit Duisburg dinsdag afgerond. Een gespecialiseerde recher cheur van de afdeling Jeugd- Zedenzaken en Slachtofferzorg van de politie Limburg-Noord heeft met het meisje gesproken nadat ze dinsdag het ziekenhuis mocht verlaten. Uit dit gesprek is geen enkele aanwijzing naar voren gekomen dat er sprake is van een misdrijf. Ook het eerdere onderzoek dat plaats heeft gevon den, waaronder technisch onder zoek op en rondom de vindplaats door de Technische Recherche, gaf geen enkele indicatie in die richting. Hiermee is de zaak voor de politie afgerond. Het gesprek wat de politie vervolgens met het meisje voerde, heeft tenslotte de bevindingen van het eerdere onderzoek bevestigd. Bezorgers Peel en Maas gezocht Nieuwsblad Peel en Maas is voor de dor pen Meerlo en Swolgen met spoed op zoek naar enkele actieve bezorgers die tegen betaling op donderdagmiddag of -avond Peel en Maas in de brievenbus van de abon nees in deze dorpen van de gemeente Meerlo-Wanssum willen doen. Voor meer informatie. Christ van den Munckhof, tel: 0478-582727. Het duikteam, ingezet door de brandweer van een ruim 24 uur durende lissing en een mammoet actie is zondagmiddag de arige Duitse peuter Janina 1 onderkoeld gevonden in moerasachtig bos vlakbij amping in Meerlo waar zij erde. im tweehonderd hulpverle- van politie, brandweer en ente, drie helikopters met roodcamera's en speurhon- iverden ingezet bij de groot- jckactie in Limburg ooit naar vermist kind. Nooit eerder en Apache-helikopters van oninklijke Luchtmacht inge- let meisje zat ineengedoken bos, was goed aanspreek baar en meldde de vinder dat ze was verdwaald maar het wel erg koud had. De politie onderzoekt nog of er sprake is van een zeden misdrijf. "Wij sluiten dat nog niet uit', zei politiewoordvoerder H van Kruchten De familie Vogel heeft al meer dan tien jaar een chalet op de Meerlose camping, waar overwegend families uit het Duitse Ruhrgebied bivakkeren. Het kind was zaterdagmiddag rond twee uur voor het laatst gezien door een vriend van de familie bij de ingang van camping 't Karrewiel aan de Peschweg in Meerlo. Deze zestien hectare grote camping ligt tussen Meerlo en Blitterswijck in een omgeving Meerlo-Wanssum, doorzoekt het moe met veel bossen, visvijvers, moe rassen en weilanden. De moeder miste het kind vlak na zes uur voor het avondeten. Nadat een eerste zoekactie van familie en vrienden niets opleverde, werd ruim een uur later de camping eigenaar ingelicht. Die sloeg na een korte zoekactie met camping- gasten groot alarm. De politie nam de vermissing zeer hoog op mede gelet op de zeer jonge leeftijd van het kind, de duisternis, de koude tempera tuur en het uitgestrekte bosge bied. De politie haalde alles uit de kast en liet niets aan het toeval over. Of zoals een politieman zei: "We willen een tweede Nick)' Ver- •rasachtige gebied langs de visvijvers. stappen-zaak voorkomen." Campinggasten. hulpverleners en twee pelotons ME kamden de camping drie keer uit. Vanaf het eerste moment was ook een rechercheteam actief omdat de politie rekening hield met een misdrijf. In Blitterswijck en Meer lo verspreidden tientallen vrijwil ligers flyers met de foto van het vermiste meisje. Bijna acht uur zoeken met hulp van helikopters in de onmiddellijke omgeving van de camping leverde niets op. Het kind werd uiteindelijk vijfhon derd meter ten noortien van de camping door speurhond Dana ontdekt, toen de heli's al waren vertrokken. Wanssum, de politie, de ME-pelo- tons en de speurhonden. De inzet van deze hulpverleners werd publiekelijk geloofd door campingeigenaar Ben Verhoogt. "Ze hebben werkelijk alles uit de kast gehaald om het kind te vin den", aldus Verhoogt, die net als iedereen opgelucht adem haalde toen het kind door een .speur hond was gevonden in een moe rasachtig bosgebied enkele hon derden meters ten noorden van de camping, richting Blitterswij ck. Bovendien gingen opvallend veel mensen in de bosrijke omge ving van de camping wandelen in de hoop sporen van het kind of misschien wel het kind zelf te Campingeigenaresse Verhoogt wordt geïnteniewd door de pers Appache helikopters vlogen vanaf zondagmorgen halfzeven tot rwee uur 's middags boven Meerlo. spreiden met daarop de afbeel ding van het vermiste meisje. "Ik belde de voorzitter van het Sint Antoniusgilde of de gildebroeders dit klusje konden klaren in Blit terswijck. Het was meteen goed. En omdat in Meerlo in de sporthal sportactiviteiten waren rond de opening van de sporthal belde ik ook daarheen. Korte tijd later had den we meer dan genoeg vrijwilli gers om ook in Meerlo-Wanssum tee gaan verspreiden", aldus de wethouder. Ook op een andere manier leidde de vermissing tot grote solidariteit onder de bevol king. Carnavalsvereniging De Vöskes bood aan campingeige naar Verhoogt hulp aan met menskracht en diverse vrijwilli gers belden naar de camping of het gemeentehuis met het aanbod om te helpen. vinden. "Je wilt iets doen. Je kunt toch niet gewoon thuis op de bank blijven zitten", liet een van de inwoonsters van Meerlo weten. Ook pastoor Van Domme len, hij verving zondagmorgen de vakantievierende Meerlose pas toor Ruud Verheggen, bood zijn diensten aan bij het crisisteam op het gemeentehuis. Voor een dag was Meerlo wereldnieuws, nu is de stilte weer temggekeerd in het dorpje

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9