Volharding bekert eenvoudig verder HVGAIustema handhaaft ongeslagen status Wanssum-Meerlo: een echte derby Weekeinde vol cruciale^ voetbalduels Zaalvoetbalclubs succesvol in beker 3 ZVV Leunen klopt HVC 2 in slotfase Lake Valley haalt uit tegen 't Trepke De beste voetbalclub van Meerlo-Wanssum Programma zaalvoetbal PEEL EN MAAS Donderdag 24 oktober 2002 - WV'03 met negen spelers onderuit Volharding is doorgedrongen tot de vierde ronde van het beker toernooi in het district Zuid II. De Vierlingsbeekse tweedeklasser had weinig moeite met het een divisie lager acterende VW03 uit Venlo: 5-1. Aangetekend dient daarbij wel te worden dat VW03 vrijwel de hele wedstrijd met negen man moest spelen na twee snelle rode kaarten. Volharding begon te slap aan het duel en daarvan profiteerde de gasten uit Venlo na een kwartier Luuk Trie nekens speelde een v iertal spelers uit en liet vervolgens ook Volharding goalie Gert Custers kansloos: 0-1Een minuut later speelde WV'03 ondanks de voorsprong echter een verloren wedstrijd. Lino Heatubun van de Ven- Ionaren sloeg zijn tegenspeler Koen Willems uit wraak voor een onbesuis de actie van de Volharding-verdediger en daarvoor trok scheidsrechter Smeets uit Kcssel terecht rood. Oguz Büvükbas nam het voor z n medespe ler Heatubun op. maar deed dat op een dermate bedreigende manier ten opzicht van de leidsman, dat ook hij mocht gaan douchen. De arbiter laste een kleine afkoelingsperiode in, waar na de wedstrijd werd vervolgd zonder verdere wanklank. Met elf tegen negen was het vervolgens voor Vol harding natuurlijk een fluitje van een cent om de overwinning te pakken Nog voor rust werd de 0-1 achters tand omgebogen in een 2-1 voor sprong door doelpunten van Maikel Fransman en Erik Ermers. Na rust ver zuimde Volharding er dubbele cijfers Koen Willems van Volharding in duel met Raymond Zwiggelaar (l) en Boy Derkx. van te maken. Indien de Roodwitten het wat zorgvuldiger, rustiger en slim mer (met name het zoeken van de vleugels gebeurde niet al te best) had den gespeeld was het een monster- score geworden. Uiteindelijk bleef de teller steken bij 5-1. Erik Ermers en Maikel Fransman (2x) waren in de tweede helft opnieuw de doelpunten makers. HVC/Alustema-ESZW/Totelos 3-3 (1-2). Doelpunten: 2. Machiel Debets 0-1; 5. Peter Geurts 0-2; 24. Ruud Brands 1-2: 32. Stephan Sijbers 2- 2; 42. Machiel Debets 2-3; 47. Step han Sijbers 3-3- Scheidsrechter: Walet (Nuenen). Toeschouwers: 75. Gele kaart: Stephan Sijbers en Raymond Janssen (HVC/Aluste- ma), Machiel Debets en Bas Fik kers (ESZW). HVC/Alustema: Janssen; Beer- kens, F. Brands, R. Brands, Jeu ken, Van Kempen, Mocking en Sijbers. (Door Henk Willemssen) *Zo'n Engelse week is toch teveel voor ons", zei bestuurslid John van den Munckhof na afloop van de 3-3 remise tegen ESZW/Totelos. Binnen een week moest HVC/Alustema drie keer tot op de bodem gaan. Na de knappe 0-2 zege op SPP/Tonny Freriks volgde drie dagen later op maan dag de bekerkraker tegen IT/Veer- huys (2-3). En alweer vier dagen daarna wachtte ESZW/Totelos. Toch al een ploeg die de Venray- naren niet zo goed ligt. Drie seizoenen geleden bereikte HVC/Alustema de halve finale van de landelijke beker. Dat ging toen ten koste van de prestaties in de competi tie. In deze voetbaljaargang sneuvel den de Venravnaren in de tweede ronde tegen meervoudig landskam pioen IT/Veerhuvs. Een meer dan ver dienstelijke prestatie, van de Venrayse eerste divisionist Dat HVC/Alustema vier dagen later niet zijn normale vorm haalde, lijkt verklaarbaar Toch wil coach Paul Janssen het bekera\ on- tuur niet als excuus gebruiken. "Nee. dat mag absoluut niet meespelen. Want onze prioriteit ligt bij de com petitie. Bekervoetbal is hartstikke mooi en we konden lekker vrijuit spe len. Maar in de competitie zijn de punten en de prijzen te halen Dit is het derde seizoen dat HVC/Alustema en ESZW/Totelos elkaar treffen. De Venravnaren heb ben altijd de handen vol aan de Eind- hovense studentenclub. De vorige vier ontmoetingen eindigden drie keer onbeslist en één keer verloor de Venrayse ploeg. Bovendien speelt bij de Eindhovcnaren Machiel Debets mee. Deze speler zou het HVC-shirt gaan dragen maar hij trok vlak voor het seizoen zijn overschrijving weer in. Debets was vrijdagavond een ware plaaggeest voor de thuisploeg. De vijf de onderlinge confrontatie voltrok zich volgens hetzelfde scenario als de vier voorgaande. Een duel boordevol spanning op het scherpst van de snede maar geen hoogstaand voetbal. Binnen vijf minuten leidden de Eindhovenaren al met 0-2. Bij de ope ningstreffer wachtte de thuisploeg tevergeefs op een fluitsignaal nadat Fred Jeuken een hand van een tegen stander in zijn gezicht kreeg. Machiel Debets profiteerde: 0-1. Bij de tweede goal ontsnapte speler/coach Peter Geurts uit een dieptepass aan de aan dacht van Frank Beerkens De routi nier wLst cl raad met dit buitenkans je. 0-2. Toen was het duidelijk HVC/Alustema een heel zware avond tegemoet zou gaan. "We waren in het begin niet scherp genoeg. Misschien waren we wel té geconcentreed. Want we wilden per se drie punten pakken om bovenin mee te blijven doen", aldus Paul Janssen. HVC/Alustema trok daarna snel het duel naar zich toe. Maar topscorer Frank van Kempen zat opgesloten in de Eindhovense defensie De Seven- ummer kreeg geen centimeter ruimte om enigszins gevaarlijk te worden. Daarmee haalde ESZW/Totelos de angel uit de Venrayse ploeg. Na een kwartier trof de lepe Peter Geurts de paal. Een waarschuwing voor de thuisploeg om niet al te overmoedig aan te vallen. Vlak voor rust kreeg Debets het eerste geel En HVC/AJus- tema profiteerde. Stephan Sijbers vond aanvoerder Ruud Brands die zijn eerste competitietreffer scoorde: 1-2. Na de pauze vervolgde de thuis ploeg de jacht op de gelijkmaker. Na zeven minuten viel de 2-2. Frank van Kempen passte naar Stephan Sijbers die doeltreffend uithaalde. De geterg de Sijbers reageerde daarna bij de scheidsrechter wat hem prompt op geel kwam te staan. Toen HVC/Alus tema weer compleet w as beging doel man Raymond Janssen een overtre ding. Ook hij kon voor twee minuten naar de kant. Hij kreeg even later gezelschap van ESZW-aanvoerder Bas Fikkers die om een onduidelijke reden de gele kaart kreeg. Met Frank van Kempen in het doel kwam het Venrayse team de tijdstraf ongeschon den door. Acht miriuten voor tijd namen de bezoekers toch weer de lei ding. Peter Geurts trof de paal waarna Machiel Debets 2-3 scoorde. Met de meevoetballende keeper Janssen pro beerde HVC/Alustema de gelijkmaker te forceren. En die viel drie minuten voor het einde. Stephan Sijbers haal de uit met links en de grabbelende doelman Ebus liet de bal glippen: 3-3. De thuisploeg wilde meer en rook de overwinning. Maar ESZW/Totelos was daar in de slotfase nog het dicht ste bij de zege. HVC/Alustema ont snapte aan de eerste nederlaag toen zowel Geurts als Debets de paal trof. "Dit was een mindere wedstrijd van ons", concludeerde coach Jans sen. "Achteraf moeten we tevreden zijn met de 3-3. We speelden ook te gehaast om aanspraak te maken op de winst Alhoewel we toch routine genoeg hebben." Van het Totelos-svn- droom is HVC nog niet verlost. "Iede re keer trappen we er weer in terwijl wc precies weten hoe ze spelen. Het is een opportunistische ploeg met enkele balvaardige spelers Met twee zeges en vier remises bevindt HVC/Alustema zich in de sub top en houdt de topploegen binnen bereik. "Met al die gelijke spelen schiet het niet echt op", vindt Paul Janssen. Na twee nederlagen binnen drie dagen is het reserveteam van HVC/Alustema weggevallen uit de top van de eerste klasse A. ZW Leu nen won maandag de derby met 2-5. Boca Juniors/Andalucia zit in en dal en leed bij De Gastronoom (5-2) de derde nederlaag op rij. Vrijdag ging HVC 2 met 3-5 onder uit tegen AJ Deume. Bert Nellissen en Ronnie Bovee (2x) scoorden de Ven rayse treffers. Maandagavond zat het Venijn in de staart. In de laatste vijf minuten kreeg HVC/Alustema 2 niet alleen drie tegentreffers om de oren maar moest ook drie gele kaarten incasseren. Nieuwkomer Jürgen Omloo kreeg in de slotseconden zijn twee gele prent van arbiter Strijbosch vanwege praten. De Eindhovenaar, overgekomen van KW/Peter Lang- hout, zag zijn debuut na een langduri ge blessure met een rode kaan eindi gen. ZW Leunen profiteerde van de wanorde bij de Venravnaren en speel de de wedstrijd koelbloedig uit: 2-5 Het Leunse team nam vanaf het begin een afwachtende houding aan. HVC 2 trad met drie spelers (Ruud Brands, Jeuken en Mocking) uit de hoofdmacht aan. Toch was ZW Leu nen het gevaarlijkste maar Rob Wil lems en Edwin Berden troffen de paal. Na een kwartier nam HVC/Alus tema 2 de leiding door Fred Jeuken met een schot in de bovenhoek: 1-0. De derby zat lang op slot met HVC het meeste in balbezit en een gecon centreerd verdedigend ZW Leunen. In de zevende minuut van de tweede helft scoorde Edwin Berden de 1-1 gelijkmaker Roel Mocking zette de thuisploeg opnieuw op voorsprong. 2-1. Rob Willems profiteerde van een misverstand in de Venrayse defensie. 2-2. Fred Jeuken kreeg vijf minuten voor tijd de eerste gele kaart Marco Berden trof in overtal de paal. Toen Jurgen Omloo eveneens geel kreeg had het Leunse team een minuut lang twee spelers meer in het veld Marco Berden schoot wederom op de paal. Juist nadat HVC 2 zijn derde veldspe- ler weer mocht inbrengen zette Mischa Nabben ZW Leunen op een 2-3 voorsprong. HVC-doelman Wii- bert Sijbers werd naar de kant gehaald en coach Freek Smals werd meespelende keeper. Dat pakte hele maal verkeerd uit. Marco Berden pro fiteerde van balverlies: 2-4 In de slot minuut scoorde Mischa Nabben 2-5. Het werd voor HVC/Alustema 2 nog erger toen Omloo met rood werd weggestuurd. Stand le klasse A Trepke Venray 6-16 AJ Deume 6-15 De Gastronoom 7-14 Fermonia Boys 3 6-13 Altweerterheide 6-12 DOMU 7-11 HVC/Alustema 2 7-10 Boca Juniors 7-10 ZW Leunen 7-9 Beringe 6-6 ZW Postert 7-6 Haelen 2 7-4 MVC 7-4 t Kesjotje 2 6-1 Like Valley heeft een monsterscore behaald tegen 't Trepke: 8-0. Aan de hand van de ranglijst zouden beide Venrayse zaalvoetbalteams aan elkaar gewaagd moeten zijn. In het begin van de wedstrijd was het dan ook dui delijk aftasten van de mogelijkheden, waar die lagen en hoe ze gebniikt konden worden. Lake Valley koos als eerste de aanval en kreeg al na vijf minuten de beloning. Het was Frank Zegers die een snelle aanval knap bin nenschoot. Lake Valley domineerde het spel in het verloop van de eerste helft, maar het werd zelden gevaar lijk. Lars Kehrens had wel een pas send antwoord toen hij een vrije trap snoeihard binnenschoot: 2-0. Dit was tevens de ruststand. Na de pauze kwa men beide teams gebrand uit de kleedkamer. De scheidsrechter had moeite genoeg om het duel in goede banen te leiden. In de 35e minuut van de wedstrijd was het de goed spelen de Hicham Nejmi die de 3-0 aanteken de. Het moraal van 't Trepke was daarnjee gebroken en met snel en goed voetbal kon Lake Valley de score langzaam opvoeren naar een dikverdiende 8-0 overwinning. De toeschouwers zagen mooie aanvallen afgerond worden door Bas Fleuren (2x), Hicham Nejmi (2x) en Lars Keh rens die met een prachtig afstands schot diagonaal in de kruising het mooiste doelpunt van de avond scoorde. Komende zondag staat de derby Wanssum-Meerlo weer op het programma. Voor het eerst tref fen beide buren elkaar in de vijf de klasse. In de afgelopen veertig jaar kwamen Meerlo en Wanssum elkaar in tw aalf seizoenen tegen. Tussen 1968 tot 19~1 tijdens drie seizoenen in de vierde klasse H Daar voor én daarna een heel lange tijd niet omdat Wanssum één of twee klassen hoger speelde. Sinds het sei zoen 1987/88 staat de derby regelma tig op het programma. Slechts in één voetbaljaargang kwamen Meerlo en Wanssum elkaar tegen in de derde klasse Dat was in het seizoen 1994/95 De andere derby s werden allemaal in de vierde klasse uitgevoch ten. Een overzicht van de laatste acht tien ontmoetingen Waarin Meerlo zeven keer won en Wanssum vier maal. Zeven keer eindigde de buren strijd onbeslist 4 okt. 1987: Meerlo-Wanssum 5-2 Na ruim zeventien jaar treffen de buren elkaar weer. Wanssum nam in de eerste helft twee keer een voor sprong door Peter Camps en Jac Len- sen. Na de 2-2 ruststand liep Meerlo uit naar 5-2. Peter van Oseh benutte in deze wedstrijd drie strafschoppen. De twee ander doelpunten werden gescoord door Reinold Wiedemeijer, 17 apr. 1988: Wanssum-Meerlo 5-2 Een half jaar later zijn de rollen omgedraaid. Halverwege leidt Wans sum met 2-0 door Jac Lensen en Jan Theeuwen. Na de pauze brengt Rei nold Wiedemeijer (2-1 en 3-2) de spanning nog even terug. Maar het hoger geklasseerde Wanssum is het sterkste en wint ruim door treffers van Jan Theeuwen, Mark Pijpers en Peter Camps. Joost van Ven (Wans^ sum) werd van het veld gestuurd 27 nov. 1988: Meerlo-Wanssum 3-2 'De echte derby bestaat nog', kopte het Dagblad voor Noord-Limburg. Voor 300 toeschouwers versloeg kop loper Meerlo de nummer twee Wans sum. Na ruim een uur spelen had Meerlo een 3-0 voorsprong genomen door doelpunten van Charles van Eist, Jan Jenneskens uit een strafschop en Arie van de Boogaart Patrick Litjens scoor de met een prachtig afstandschot tegen: 3-1- In de slotfase kwam Wans sum met tien man te staan na de rode kaart van Stan Creniers. Libero Gerrit Lenssen bracht voor tijd de stand op 3-2. 30 apr. 1989:Wanssum-Meerlo 2-4 De slotdag van de competitie viel samen met Koninginnedag. Yssel- steyn was een week eerder kampioen geworden en voor de nummers drie (Meerlo) en vier (Wanssum) stond er weinig meer op het spel. Peter van Els zette Wanssum op een 1-0 voor sprong. Charles van ELst en Harrie Stceghs brachten de ruststand op 1-2. Door Joost van de Ven twam de thuis club nog langszij: 2-2. Maar in de laat ste tien minuten bezorgden Jan Jen neskens en Peter van Osch. die de vorige derby vanwege een handbles sure moest missen. Meerlo de 2-4 zege. 9 sep. 1989: Wanssum-Meerlo 1-1 Aanvalsleider Reinold Wiedemeijer was na een jaartje Helmond Sport weer teruggekeerd op het oude nest. Met behulp van Wanssum-doelman Herman Theeuwen. die met de bal in zijn handen over de doellijn rolde, nam Meerlo al snel een 0-1 voor sprong De Wanssumse defensie, met een uitblinkende Herman Kleeven. hield de latere kampioen van meer treffers af Zes minuten voor tijd scoorde Peter Camps de 1-1 gelijkma ker. 18 feb. 1990:Meerlo-Wanssum 4-4 De nog ongeslagen koploper Meer lo kon opnieuw niet winnen van Wanssum. In een chaotische en doel puntrijke derby opende André Kool hof al vroeg de score. Halverwege leidde Wanssum met 2-3 door driem aal Mark Pijpers Charles van Eist scoorde de tweede Meerlose treffer. Na rust bracht topscorer Peter van Osch de stand in evenwicht. 3-3 Door Henk van Els nam Wanssum opnieuw de leiding (3-4) maar Peter van Osch redde nog een punt voor de kampioensploeg van trainer Sjef Siero. 26 mrt.l995:Wanssum-Mecrlo 5-1 Vijf jaar later ontmoeten de clubs elkaar op een hoger platform: de derde klasse D Via de nacompetitie was Wanssum zijn buurman met vier jaar vertraging gevolgd. Maar Meerlo was al over zijn hoogtepunt heen en zou dit seizoen degraderen. Wanssum leidde halverwege al met 3-0. Door tweemaal Henk van Els en Jac Lensen. Na de 4-0 door Pascal Clabbers scoor de Reinold Wiedemeijer de eretreffer. Vlak voor tijd bepaalde Henk van Els met zijn derde doelpunt de eindstand op 5-1 30 apr. 1995: Meerlo-Wanssum 1-5 Op de laatste wedstrijddag stelde Wanssum klassebehoud veilig. Opnieuw liep Meerlo een dikke 1-5 nederlaag op. Patrick Litjens en Peter Camps brachten de ruststand op 0-2. Paul Peters scoorde tegen (1-2). Door een zuivere hattrick van Patrick Lit jens liep Wanssum uit naar 1-5 en pakte de veilige negende plaats. Meer lo eindigde als laatste en moest na vijf jaar de derde klasse vaarwel zeggen. 23 feb. 1997: Wanssum-Meerlo 2-0 Een seizoen later kon ook Wans sum het niet meer bolwerken in de derde klasse. Met een jaar onderbre king treffen de twee blauw-witte for maties elkaar weer in de vierde klas se. En opnieuw loopt de derby slecht af voor Meerlo. Na de snelle ope ningstreffer van Patrick Wijnhoven ontstond een spannende strijd In de voorlaatste minuut besliste Jac Lensen met een prachtig afstandschot het duel 2-0 6 apr. 1997: Meerlo-Wanssum 2-0 Zes weken later zijn de rollen omgedraaid Meerlo had de punten heel hard nodig in de degradatiestrijd. Subtopper Wanssum kwam er tegen de veel fellere thuisclub niet aan te pas Jos van Gerven en Leo Custers bezorgden Meerlo de broodnodige overwinning. 16 nov.1997: Wanssum-Meerlo 2-2 I itblinker Gordon Verkoijen zette de thuisploeg al snel op een 1-0 voor sprong. Maar binnen het eerste kwar tier had Meerlo de achterstand omge bogen door twee treffers van Johan Coenders: 1-2. Verkoijen schoot Wanssum weer langszij (2-2) wat op het zwaar bespeelbare veld de terech te uitslag was. 26 apr. 1998: Meerlo-Wanssum 2-2 Op de voorlaatste wedstrijddag stond er voor de twee middenmoters weinig meer op het spel. Beide ploe gen eindigden met tien man nadat Erie Wijnhoven (Wanssum) en Chris de Groot (Meerlo) de rode kaart kre gen. Opnieuw vielen de doelpunten snel. Johan Coenders zette Meerlo op een 1-0 voorsprong, Maar na dertien minuten leidde Wanssum door Koen van Cuyck en Got koijen. Maarten de Groot rede slotminuut een punt voor Mecij 7 mrt. 1999: Meerlo-Wanssi Hekkensluiter Meerlo pal schamel puntje. Voor rust n; sum de leiding door Patrick 1Halverwege de tweede hel de Bjom van der Mijl de ned< 1-1 18 apr. 1999: Wanssum-Mt Meerlo speelde zich veilig! onverwachte 1-3 zege op de drie Wanssum. Voor rust set Pascal Rossel en Jos van Gei Patrick Litjens (1-2) bracht Wi terug in de wedstrijd maar vl tijd bezorgde Maarten de Gt ploeg eindelijk weer een dei' 21 nov. 1999: Wanssum-Mi Meerlo vecht opnieuw tegi datie en was blij met de 2-2 Subtopper Wanssum nam twi een voorsprong dankzij Pati jens. Maar Jos van Genen Meerlo beide keren langszij, gelijkmaker viel in de 83e mii 30 apr. 2000: Meerlo-Waï Met een 2-0 derbywinstj Meerlo trainer Michel Knot routiniers Jack Rutten. Jos \anl en Rob Nellen uit. Meerlo vel het vierdeklasserschap weer; wernood. Wanssum, gepla; blessures, viel in de tweede co tiehelft heel ver terug. Rob Nel tder Geurt Clevers scoorden de d« peel ten. 19 nov. 2000: Meerlo-Wanssa Het verval zet door Halvers ar!' competitie staan beide clubs bedreigde zone. Door de ver degradatie moeten de laats! is t: clubs 4H verlaten. Met 1-1 sdfcrt, e Meerlo en Wanssum niet veel opal Wijnhoven opende de score waarna Geurt Clevers de 1-1 gd jiisv ker scoorde. in d 6 mei 2001: Wanssum-Meerlo 114.< Opnieuw treffen de buren op de slotdag van de comp ifcli Wanssum is al gedegradeerd en lo moet winnen om zich ie hjpde c ven. En dat lukte. De 250 toeschouwers zap l'Rei thuisploeg de leiding nemen ctin; John Theeuwen: 1-0. Geurt Q cw; en Paul Peters trokken hun pl« boven de degradatiestreep: li Swolgense Boys kiest voor de aanval in topper tegen VCH Het voetbalprogramma van komende zondag zit boordevol cruciale wedstrijden. Zoals Ven- ray-Blauw Geel in de tweede klas se H. En het nog puntloze Leunen dat in 4F bij laagvlieger RKMSV op jacht gaat naar de eerste zege. In de zesde klasse E staat de topper Swolgense Boys-VCH op het pro gramma. De hoge positie van Swolgense Boys is verrassend Afgelopen seizoen degradeerde de rood-zwarte formatie en het nam afscheid van drie routi niers. De nieuwe trainer Jan Loock, hij had de club tussen 1993 en 1995 ook al zijn onder zijn hoede, begon met een verjongde ploeg die zes van de zeven duels wist te winnen De Swolgenaren hebben slechts eén punt achterstand op koploper Resia dat nog een wedstrijd meer speelde. Loock verwachtte voor aanvang van het seizoen een positie bij de boven ste vijf. "Door het wegvallen van drie spelers heb ik wat moeten verande ren. En dat heeft goed uitgepakt. Sjoerd Kerstjens doet het bijvoor beeld heel goed als laatste man We zijn defensief sterker geworden en we hebben een solide as", vindt Jan Loock. Maar het sterkste onderdeel vormt de voorhoede. Swolgense Boys is ook de meeste scorende club in 6E. Bas Hcijnen en Bart Rutten vormen het spltsenduo. En Kevin 'Fissen speelt daar vlak achter. Zij scoren heel gemakkelijk en staan alle drie hoog op de topschutterslijst. Afgelopen zondag won Swolgense Boys met 0-3 bij GFC. Een kwartier voor tijd was het nog 0-0 Het liep inderdaad niet zo lekker Maar dan blijkt dat wij het conditioneel en voet- baltechnisch toch kunnen uitspelen. We weten ons altijd wel kansen te creëren", aldus trainer Loock die de topper tegen VCH met vertrouwen tegemoet ziet. "Ik heb die ploeg laatst zien spelen tegen America Ze zijn technisch vaardig met een sterk mid denveld en met Bas Joosten als snelle en veel scorende spits Maar achterin zijn ze kwetsbaar. Daar liggen zondag onze kansen. Wc kiezen trouwens iedere wedstrijd voor de aanval. Want dat is onze sterkte", weet de trainer. Swolgense Boys beschikt al jaren over een goede jeugd en ook het tweede elftal is flink opgeklommen. "Swolgen is een echt voetbaldorp. In de A-jeugd zitten spelers die ik zo kan inpassen. Ik laat ze wel eens invallen en dan is hel vaak ook nog een versterking. Jongens als Sander Perry, Robin Tis- sen en de broers John en Sander Thijssen zullen volgend jaar zeker doorbreken Het kampioenschap is geen 'must' voor Swolgense Boys. "Maar als we het kunnen pakken dan zullen we het ook doen", belooft Loock. Na het bekerdebacle bij vierdeklas ser SVEB kan Venray zich helemaal richten op de competitie. Daarin toonde de ploeg van trainer Koolhof een stijgende lijn. Door winst op VOS en SVC2000 staat Venray nu op een gedeelde derde plaats samen met Blauw Geel. De club uit Veghel is zon dag ook de tegenstander op sportpark De Wieën. Een uitermate belangrijk duel want de achterstand op Volhar ding bedraagt slechts drie punten. Bovendien speelt de Vierlingsbeekse koploper de topper én derby tegen de nummer twee Vitesse'08. De win naar van Venray-Blauw Geel verste vigt zijn toppositie, de verliezer moet (even) afhaken. Na een weekje rust hervat Leunen in 4F de competitie met een uitduel tegen RKMSV De ploeg uit Meijel staat met vier punten net boven de degradatiestreep. Voor de mannen van trainer Noud Janssen een ideale kans om verlost te worden van de hatelijke nul en om aansluiting te vin den bij de andere staartclubs. Ysselsteyn is na een slechte start opgeklommen naar de achtste plaats. Zondag komt de nummer negen Metcrik op sportpark De Vlies op bezoek Het verschil tussen beide clubs bedraagt slechts één punt. Bij winst klimt het team van trainer Ver- lijsdonk verder op in de middenmoot In de vijfde klasse F springt de derby Wanssum Ce) en Meeri: in het oog. Oostrum en SVOO toeven in de onderste regiore 's 1 gaan een zware zondag lego l?.tc Oostrum speelt in Siebenjx cn tegen medekoploper Stormvogd I"1 SVOC'01. zonder de geschorsn u. stopper Tom Strijbos. krijgt dc mer drie De Zwaluw op bezoek c In de zesde klasse E wil midi ter BW27 zich herstellen van: s nederlaag bij Kronenberg. De BÉ wijekers krijgen Melderslo, dl plaats hoger staat, op bezoek vlieger Merselo speelt dc uitwtt tegen middenmoter Kronen! p e Holthees is na een flitsende sun a twee zeges ver teruggezakt. D< 1 daarop volgende duels gingen maal verloren. Uit bij America beert Holthees de neergaand |v' weer om te buigen. TOP'27 is a vrij. Sa Vrijdag 25 oktober Sporthal De Wetteling 21.30 HVC/Alustema 4-Trepke Ven ray 4 22.30 Trepke Venray 3-Venrode 2 Sporthal De Weert 20.00 BDZ Venray-Inter'80 21.00 BDZ Venav 3-FC Hento 22.00 BDZ Vcnrav 4-Lake Valley 6 Zes Venrayse zaalvoetbalteams hebben zich geplaatst voor de tweede bekerronde. Het zijn Trepke Venray, Lake Valley, Boca Juniors, ZW Leunen, Venrode en BDZ Venray. Tweedeklasser BDZ Venray scha kelde het een klasse hoger spelende HVC/Alustema 2 verrassend uil met 3- 5. ZVCO uit Oostrum kon het thuis niet bolwerken tegen Altweerterhei de: 0-5. Venrode plaatste zich ten koste van ZW Roggel door een 26 uitoverwin- Zaterdag 26 oktober Sporthal De Weert 17.00 OBR-AC VW 2 18.00 ZW Leunen-ZV/Serum (dames) 19.00 Venrode-'t Boompje Maandag 28 oktober Sporthal De Wetteling 20.30 Trepke Venray-AJ Deume 21.30 Lake Valley 6-AC VW 22.30 Lake Valley 2-Nederweert Sporthal De Weert 20.30 Lake Valley 5-Herb. de Peel 3 21.30 Lake Valley 4-HVC/Alustema 5 Sporthal Overloon 20.00 ZVCO 2-ZV/Serum 4 Woensdag 30 oktober Sporthal De Weert 19.00 HVC/Alustema 3-BDZ Venray ning. ZW Leunen, uitkomend in de. eerste klasse, walste over vierdeklas ser Vesta heen: 17-2. Ook Boca Juni ors/Andalucia haalde de dubbele cij fers. Klassegenoot 't Kesjotje 2 werd met 10-1 aan de kant gezet. Eerder schakelden Trepke Venray en Lake Valley al hoger geklasseerde tegen standers uit. Trepke Venray versloeg de Roermondse hoofdklasser FCD/Alfass met 5-4 en Lake Valley won bij eersteklasser AJ Deurne met 3-5. De tweede bekerronde is gepland in de laatste week van november. Van maandag 25 tot en met zaterdag 30 november. Wanssum was lange tijd dc toon- 1995/96 Wanssum aangevende voetbalclub uit Meerlo- 1994/95 Wanssum Wanssum. De ploeg speelde in de 1993/94 Meerlo jaren zestig zelfs in de tweede klasse. 1992/93 Meerlo Tussen 1968 en 1971 nam BW'27 de 1991/92 Meerlo hegemonie over. De Blitterswijckse 1990/91 Meerlo club beleefde toen zijn topjaren in de 1989/90 Meerlo derde klasse. Midden jaren zeventig 1988/89 Meerlo mocht het kleine Geijsteren zich één 1987/88 Wanssum seizoen de beste noemen. Daarna 1986/8"" Wanssum nam Wanssum weer het heft in han- 1985/86 Wanssum den. Tot eind jaren tachtig Meerlo in 1984/85 Wanssum opkomst kwam met een gouden lich- 1983/84 Wanssum ting voetballers als Charles van Eist, 1982/83 Wanssum Peter van Osch, Jack Rutten en Rei- 1981/82 Wanssum nold Wiedemeijer. De laatste jaren 1980/81 Wanssum hebben de Meerlo-Wanssumse vereni- 1979/80 Wanssum gingen het moeilijk Door de invasie 1978/T9 Wanssum van de Brabantse clubs moesten ze 1977/78 Wanssum een stapje terug doen. De gemeente 1976/77 Wanssum heeft zelfs geen vertegenwoordiger 1975/76 Geijsteren meer in vierde klasse. Meerlo en 1974/75 Wanssum Wanssum spelen in de vijfde klasse en 1973/74 Wanssum BW'27, Swolgense Boys en TOP'27 1972/73 Wanssum komen uit in de zesde klasse. Geijste- 1971/72 Wanssum ren heeft een paar jaar geleden de 1970/71 BW'27 prestatieve rijen verlaten en speelt nu 1969/70 BW'27 in de reseve zesde klasse. 1968/69 BW'27 1967/68 Wanssum seizoen club klassering 1966/67 Wanssum 2002/03 Wanssum 7e in 5F* 1965/66 Wanssum 2001/02 Meerlo llein4F 1964/65 Wanssum 2000/01 Meerlo 7ein4H 1963/64 Wanssum 1999/00 Wanssum 8e in 4H 1962/63 Wanssum 1998/99 Wanssum 3ein4H 1961/62 Wanssum 1997/98 Wanssum 6e in 4H 1960/61 Wanssum 1996/97 Wanssum 5ein4H na zes wedstrijden 12e in 3D 9e in 3D 5e:,iWJï 6e in: 3e in 3- Inv llein: 9e in 8e in 3D 8e in 31 10e 7e in 7e in 8e in 5e in. Ie in 2e in li 4e in3f 2e in 31 2e in 31 3e in 31 3e in 4H 12e in 10e in 9e in 3| 12e in 7e in 11e tr 10e in 8e in 3 8e in 2! Ie in 3D lein ntje Hui r.ji 11 ;ma lite ort 1: md ui ime '6-s mii N. ore KI

Peel en Maas | 2002 | | pagina 18