Uitbreiding van kerkhof in Meerlo Kinderspeelterreiij in een nieuw jasj Halloween- griezelavond bij Intratuin Inschrijven voor de peuterspeelzalen Vijfde editie Hoeve Blues T'ai Chi Chuan Buurtbewoners merken niets van geluidsmaatregel Samen sterk deskundige parlna voor succes Studiegroep Agrarische Vrouwen Ysselsteyn Bio Skin Jetting Vernieler aangehouden Mag Dat? in OJC Merlin Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Golfdag Oud papier A&A Boek Tienray Illegale winkeldief PEEL EN MAAS De Studiegroep Agrarische Vrouwen Ysselsteyn viert op don derdag 31 oktober haar 25-jarig bestaan. Precies 25 jaar geleden kwam een groep agrarische vrou wen op initiatief van de SEV bij elkaar voor de vorming van alge mene en individuele ontwikke ling. De vrouwen waren afkom stig uit alle sectoren van de landbouw, akkerbouw, champig nons,pluimvee, rundvee, tuin bouw en varkens. De eerste jaren werden ze begeleid door een SEV- ster (Marina Heutinck), maar na twee jaar gingen ze zelfstandig verder. Om beurten organiseren ze een studiemorgen over een agrarisch onderwerp en het sei zoen wordt afgesloten met een excursie en het samenstellen van het nieuwe jaarprogramma. Dit concept werkt prima. Het zilve ren jubileum wordt gevierd met een passende bijeenkomst bij een van de leden. 's Avonds verzorgt Jenny van der Horst, beter bekend als columniste uit van het weekblad De Boerderij een lezing over: Ver anderen, hoe doe je dat? Vragen als: Hoe kan ik inspelen op de komende ontwikkeling? Is er nog toekomst voor de agrarische ondernemer? Wil en kan ik tijd en aandacht vrijmaken voor de komende veranderingen? Behalve de zakelijk kanten komen ook de sociale aspecten aan bod. Op deze avond zijn alle geïnte resseerde vrouwen vanaf 20.00 uur welkom (ook niet-leden) in zaal Roelanzia in Ysselstevn. Halloween is een typische Amerikaans feest. Ieder jaar op 31 oktober gaan ze in Ame rika met z'n allen lekker grie zelen. Nederlanders hebben helemaal geen 'griezelfeest' en daarom doen sommigen gewoon lekker mee met het Amerikaanse Halloween. Zaterdag 26 oktober zal Intra tuin Venray een Halloween-grie- zelavond organiseren. Van 19 00 tot 21.00 uur staat het gehele warenhuis in het teken van grie zels, spoken, heksen, spinnen, pompoenen, een waarzegster en overige verrassingen (enkele grie zels delen 'eng' snoep uit). Kinde ren kunnen zich laten schminken naar keuze. Vanaf 19 00 uur zal er een spe ciale kinderworkshop (vanaf 4 jaar) gehouden worden: 'pom poen uitsnijden' of 'lampionnetje maken'. De kosten voor een van deze kinderworkshops bedragen 5 euro per deelnemertje inclusief materialen (aanmelden en betalen kan via de klantenservice van Int ratuin Venray). Uiteraard kunt u gedurende deze spannende Halloween-avond ook heerlijk shoppen. Speciaal voor Halloween heeft Intratuin leuke passende accessoires en diverse interessante aanbiedin gen. De sfeer en trendafdeling staat geheel in het teken van de komende feestdagen en is zeker een bezoekje waard, zodat u leuke nieuwe inspirerende idee'n op kunt doen. Het Intratuin Tuincafé heeft speciaal voor deze Halloween- avond heerlijke pompoenensoep, pompoenengebak en diverse andere versnapering. Dit moet u proberen. Graag nodigen zij alle kinderen met hun ouders, opa, oma, overi ge familieleden en kennissen van harte uit om lekker te griezelen op zaterdag 26 oktober van 19.00 tot 21.00 uur bij Intratuin Venray, Langstraat 133- Internetsite: www.intratuin.nl De veilige methode voor natuurlijke rimpelcorrectie Rimpels corrigeren met snel zichtbaar en langdurig resultaat. Zonder inspuiting. Informatie: Mariètte Lenssen, Esthé Schoonheidssalon Rosmolenweg 3, 5807 EM Oostrum tel. 0478-582494, internet: www.rimpelloos.nl Bio Skin Jetting Aromatherapie Elcctrisch ontharen - Op donderdag 31 oktober is er weer gelegenheid om op de peu terspeelzalen in Venray uw peu ter aan te melden. U kunt uw peu ter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst op de peuter speelzaal. De volgende inschrijf- datum is donderdag 28 novem ber. Plaatsing van de peuters op de peuterspeelzalen gebeurt in volgorde van de inschrijfdatum. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. Alle peuterspeelzalen van de Stichting Peuterspeelzalen Venray hanteren dezelfde werkwijze en hebben prima voorzieningen. Ook wordt op alle peuterspeelza len dezelfde inkomensafhankelij ke ouderbijdrage geheven. De inschrijfkosten bedragen 11,50 euro. S.v.p. gepast betalen. Dus persoonlijk inschrijven op 31 oktober op Peuterspeelzaal de Hummeltjeshoek Bachstraat 14 a van 19.00-20.00 uur; Peuterspeel zaal de Mierenhoop Hubenhof 67 van 16.00-17.00 uur; Peuterspeel zaal de Blokkendoos Kruidenlaan l6l van 19.30-20.30 uur. Peuter speelzaal de Paddestoel is tijdelijk gehuisvest in de speelzaal van basisschool Coninxhof, totdat aan de Beukenlaan een nieuwe peu terspeelzaal is gebouwd. Daarom moet u uw kind opgeven voor Peuterspeelzaal de Paddestoel Merseloseweg 108 (de Clockert) van 19 00-20.00 uur op het kan toor van de Stichting Peuterspeel zalen Venray. Peuterspeelzaal het Speelhuis (Kiosk 116) is bedoeld voor peuters die onvoldoende Nederlandstalig zijn. Daar kunt u uw kind aanmelden iedere don derdag tussen 12.00 uur en 12.30 uur. e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS In partycentrum De Witte Hoeve in Venray vindt op zon dag 27 oktober de vijfde afle vering van Hoeve Blues plaats. Het bluesspektakel met zeven optredende bands begint om 16.00 uur. De eerste band Backstreet heet te twee maanden geleden nog Backstreet Men. De naam die grappig bedoeld was. is al lang de grap voorbij. De band is van grap je uitgegroeid tot een van de meest succesvolle festivalbands van Nederland. The Juke Joints, een topband uit Zeeland, stond al lang op het verlanglijstje, nu staan ze dan ein delijk op Hoeve Blues. Zoals ieder jaar krijgt ook dit jaar weer een nieuwe talentvolle band uit de regio een kans om zich op Hoeve Blues in de kaart te spelen. Dit jaar de eer aan The Electrophonics, een nieuwe Lim burgse bluesband waar ze veel van verwachten, met een mix van jump blues en traditional blues. De Amerikaanse zanger Boo Boo Davis is geboren in 1943 in Drew, Mississippi. Hij begon zijn carrière als drummer en starte een band met Little Aaron. Als zanger maakte Boo Boo Davis pas in sep tember '99 zijn eerste eigen cd Can Man die werd uitgebracht op Black and Tan Records en in april 2000 volgde zijn eerste, zeer suc cesvolle, tournee door Europa. Sinds de Two Timers in 1993 hun unieke duo starte, hebben zij vele duizenden toehoorders ver rast met hun energieke en sfeer volle optredens. Ze deden gastop tredens bij o.a. The Corrs, John Mayall. Taj Mahal, Maceo Parker, Joe Satriani en speelden op vele festivals door heel Europa. Voor de vijfde aflevering van Hoeve Blues, het eerste lustrum dus, vroeg de organisatie een aan tal vaste bezoekers welke band of artiest van de vorige vier afleve ringen zij graag nog een keer op het festival terug wilden zien. En er werd in grote meerderheid gekozen voor Clemens Vand- eVen. De entree van Hoeve Blues bedraagt twaalf euro aan de kassa en tien euro in de voorverkoop in Venray bij Hans v. Bree Muziek en de wV. T'ai Chi Chuan helpt bij het verkrij gen van rust, ener gie en stabiliteit. De vloeiende en harmo nieuze bewegingen dragen bij tot een betere concentratie en een betere balans tussen lichaam en geest. U gaat plezier beleven aan het gecoördi neerd bewegen, waardoor het inner lijk besef groeit van eenvoudig en natpurlijk aanwezig zijn., T'ai Chi Chuan is een eeuwenoude beproefde bewe gingsleer met een gezondheidskundig. meditatief en marti aal aspect. Gaande weg gaat u zelf voe len wat de oefening doet. Deze beleving kan variëren, zo is er: een beter houding, meer macht in je benen: een betere doorbloeding en minder valangst. een diepere en gezondere adem haling. verdieping van het con centratievermogen. het loskomen van overbodige gedachten, het loslaten van overbodige spier spanningen, en andere meer spe cifiekere uitwerkingen zoasl op de verschillende organen. In China, waar de medische zorg niet zo uitgebreid en geïnsti tutionaliseerd was als hier in het westen, moesten de mensen zich bedienen van een systeem als T'ai Chi Chuan om langer gezond te blijven. Daar heeft T'ai Chi Chuan al veel goede diensten bewezen. Kortom, ook voor u is T'ai Chi Chuan zeker de moeite waard. Op vrijdag 1 november om 18.45 uur kunt u in basisschool Focus op de Groenewoldsepad 2 kennis komen maken met deze parel uit de Chinese cultuur. Voor meer informatie kunt u bellen met Peter Beurskens. tel 077-3519839. De politie heeft woensdagmorgen rond 00.15 uur, naar aanleiding van een melding, een 15-jarige jongen uit Wanssum aangehouden op verdenking van vernieling. Een getuige had gezien dat hij een lantaarn vernielde. Hij werd mee genomen naar het politiebureau voor verhoor. De ouders van de jon gen werden in kennis gesteld. Hij zal worden doorverwezen naar het HALT-bureau. De achtkoppige formatie Mag Dat? uit Schaijk zal zaterdag 2 november het podium van OJC Merlin in Meerlo beklimmen en daar haar muzikale talenten ten gehore brengen. Een vijftal had begin 1995 het idee om muziek te gaan maken voor de lol. Ze ston den mei 1996 voor de eerste keer op het podium als de formatie Thank God it's Friday. Het aantal optedens werd uitgebreid net zoals de formatie zelf waar onder anderen een zangeres en trompet tisten zich bij de formatie onder de nieuwe naam Mag Dat? hadden gepresenteerd. Mag Dat? speelt bekende feestrockcovers van onder andere Skunk Anansis, Kane, Di-rect, Robbie Williams, The Rolling Stones, Pennywise en vele andere bekende artiesten van deze en een langere tijd terug. Ook zal Mag Dat? enkele eigen nummers spelen die zij op een cd hebben gezet toen zij door het bedrijf Mag Dat BV zijn benaderd om hun landelijke campagne te ondersteunen met stevige heden daagse muziek. Door deze cam pagne hadden zij de mogelijkheid om een uitzending van Pyama FM, backstage bezoek bij Doe Maar's afscheidsconcert bij te wonen en een deelname aan de Keetje Tip pelcompetitie op Radio 3- De zaal in OJC Merlin op de Peschweg 1 in Meerlo zal om 20.00 geopend worden en de entree bcdraag 2,50 euro. Op 30 oktober organiseert de Rabobank Venray Meerlo-Wanssum voor haar klanten en relaties een golfdag op de golfbaan Geijsteren. Deelnemers die over GVB, dan wel golfhandicapregistratie beschikken zullen deze dag strijden om de Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Trophy Naast een golfwedstrijd over 18 holes is er tevens gelegenheid om kennis te maken met de golfsport door middel van een clinic onder leiding van golfpro Marleer Timmers. Door de overweldigende belangstelling is de aanmelding inmiddels gesloten. Rabobank Venray Meerlo-Wanssum 'T DESSELKE Vrijdag 25 oktober wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De contai ner aan de Westsingel, parkeer plaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depone ren ten bate van Heil der Zieken. VREDESKERK Woensdag 6 november wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de West singel, parkeerplaats Huben hof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. ACCOUNTANCY - BEDRUPS KUMW VISERING FISCAAL ADVIES - JUM VIES - LOONSERV1CE - PZ-CONSIU .AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEUNSEWEG 51 POSTBUS 60, 5800 AB VENRAY, TEL. (0478) 51 72 90, FAX; (0478) 51 III OVERIGE KANTOREN: HEERLEN HORST - MAASTRICHT PANNINGEN ROERMOND -SITTAH) VALKENBURG VENLO - WEERT i. aagroep.nl GROEP Limburgs groots Het kerkhof in Meerlo wordt uitgebreid met circa 100 plaat sen voor nieuwe graven. Het kerkbestuur van de parochie H. Joannes de Doper verwacht in maart van 2003 met de werkzaamheden te kunnen beginnen. Nog in datzelfde jaar moet de uitbreiding een feit zijn. Op de begraafplaats in Meerlo zijn nu 316 plaatsen in gebruik. Er is nog ruimte voor 29 graven. "Gemiddeld worden er in Meerlo ieder jaar tien mensen begraven. Daarvan uitgaande kunnen we nog wel enkele jaren vooruit", zegt secretaris Arnold Jacobs van het kerkbestuur. Maar om niet op het laatste moment geconfron teerd te worden met een tekort aan ruimte is het kerkbestuur nu al begonnen met de uitbreiding van de begraafplaats. Begin okto ber is ongeveer 1000 kubieke meter zand gestort om het hoog teverschil van ongeveer 1,20 meter tussen het oude en nieuwe gedeelte ongedaan te maken. Als de inmiddels aangevraagde bouw vergunning en de verklaring van geen bezwaar door de provincie Limburg worden afgegeven, kan worden beginnen met de werk zaamheden. "We hopen in het voorjaar van 2003 van start te gaan", aldus beheerder Eed Coen- Krachten worden gebundeli bepaalt u de strategie. winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerk, "Afgelopen zaterdag hebben we de ARBO-piep van de heftruck nog gehoord. De geluidsmaatrege len die het ROC heeft genomen stellen niet veel voor." Dat zei een van de bezwaarmakers gisteren tijdens een zitting bij de Raad van State in Den Haag Daar zijn de bezwaren behandeld van omwo nenden legen de vergunning voor het ROC in Wanssum Op het Logistiek- en Distributie centrum ROC worden containers overgeslagen ten behoeve van de binnenvaart. Jaarlijks worden zo'n 40.000 containers overgeslagen. "De omwonenden zijn nadrukke lijk niet tegen de vestiging van een containeroverslagbedrijf", zegt woordvoerder A. Klijnhout uit Well "Wij hebben wel een probleem met het bijna ongeloof lijke lawaai, dat tot in Well is te horen." De herrie komt met name van de mobiele hijskraan op het terrein. Maar ook het ARBO-piep- je - het piepje bij het achteruitrij den - van de containerheftruck wekt ergernis. Tijdens de zitting vertelt het ROC hard te werken om aan alle geluidsvoorschriften te voldoen. "We zullen er alles aan doen om de geluidsoverlast te beperken. Sterker nog: dat is al gedaan", aldus A. Kaspers. Zo zegt Het boek 'Tienray, meer dan tien huizen en één lieve vrouw' van Harry Raaymakers is ook te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. De afgelo pen drie jaar deed de Tienrayse schrijver onderzoek naar de geschiedenis van het dorp. In 'Tienray, meer dan tien huizen en één lieve vrouw wordt niet alleen aandacht aan de kerkelijke geschiedenis van het in Meerlo- Wanssum liggende Tienray besteed, maar ook aan de historie van het station, de hotels en diver se andere dorpsactiviteiten. Daar naast passeren tal van leuke anek dotes de revue Het tweehonderd pagina's tellende boek is voor 16,50 euro te koop bij boekhan del Van den Munckhof in Venray. Op de Spoorstraat in Tienray heeft de politie afgelopen zater dag een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aan gehouden op verdenking van win keldiefstal. De man wilde vlees waren met een waarde van enkele tientallen euro's meenemen zon der te betalen. Daarbij werd hij door winkelpersoneel betrapt. De gewaarschuwde politie heeft hem vervolgens aangehouden. Nader onderzoek wees uit dat de man illegaal in Nederland verblijft. De zaak wordt met toepassing van snelrecht afgehandeld en hij is overgedragen aan de Vreemdelin gendienst. Eed Coenders (rechts), beheerder van het kerkhof, en secretaris Arnold Jacobs van het kerü voor het stuk grond waar de nieuwe begraafplaatsen worden aangelegd. ders van de begraafplaats. "Als De uitbreiding van de begraaf- gemeente Meerlo-Wanss alles volgens plan verloopt, is het plaats gaat naar schatting 70.000 steun inmiddels toegca nieuwe gedeelte later dat jaar euro kosten. Om het benodigde wordt geprobeerd om gereed." geld bij elkaar te krijgen, komt er andere subsidiepotjes eeo De huidige begraafplaats ligt een plan van aanpak. Promotieac- tje mee te pikken. Bot sinds 1936 aan de noord-oostkant ties voor en door de Mcerlonaren moet een stuk zelfwerka van de kerk in Meerlo. Daarvoor moeten de nodige valuta binnen- de kosten drukken", aldrn lag het kerkhof nog voor de kerk. brengen. Daarnaast heeft de Jacobs. het ROC het ARBO-piepjc uitge schakeld te hebben en op de kraan allerlei geluidwerende voor zieningen te hebben aangebracht. De omwonenden laten na de zitting weten weinig vertrouwen te hebben in de maatregelen van het ROC. "Men is pas in actie gekomen toen de zitting bij de Raad van State er aan kwam. De geluidsmaatregelen hebben wei nig uitgehaaldaldus C. Versteeg. "Zaterdagmiddag heb ik ook het ARBO-piepje nog gehoord. Er zijn namelijk twee heftrucks op het terrein. Bovendien kan de chauffeur het knopje zo weer aan zetten." De Raad van State doet binnen enkele maanden uitspraak in deze zaak Het kinderspeelterrein De Schoevert op de hoek G. Houben- straat/de Cuyperstraat in het cen trum van Wanssum wordt onder handen genomen. Geen overbodi ge luxe. Het hekwerk is helemaal versle ten en voldoet daardoor totaal niet meer aan de huidige veilig heidseisen. Daarnaast zijn er de afgelopen jaren toestellen verwij derd vanwege slijtage. De huidige toestellen zijn grotendeels in slechte staat en moeten binnen niet al te lange tijd compleet wor den opgeknapt en voor een deel zelfs vervangen worden. Het bestuur heeft daarom gemeend het gehele terrein eens flink onder handen te nemen en uit te breiden met extra toestellen voor de kleinere kinderen. Om dit alles te kunnen realiseren is er door de gemeente subsidie verstrekt. Ver der zal het bestuur via de landelij ke fondsen alsmede door donaties van de lokale ondernemers de begroting sluitend proberen te maken. Van Rabobank Zevenrode heeft men inmiddels al een bijdrage mogen ontvangen. Tevens zal het bestuur samen met de inwoners van Wanssum zelf de handen uit de mouwen steken om zo een gedeelte van de kosten terug te verdienen. Iedereen weet dat er veel gebruik wordt gemaakt van dit speelveld. Kinderen spelen hier in hun vrije tijd, hebben hier hun gymlessen of zijn be: bezig tijdens clubavonden d - jeugdbeweging. Verderor kinderen het leuk om de d» ti bekijken en te voeren 0o or we regelmatig Pieterpad» op laars hun rust nemen aan d< w nicktafels. n c Als alles volgens plannin iVc loopt zal de jeugd van Wm iar in het voorjaar van 2003 k am genieten van een prachtig? Op veerde speelplek in het cc ar van Wanssum. Mocht het z ||e er mensen zijn die de srt ssi financieel willen steunen, d lur dat door een bijdrage oi mi maken op bankrei iro 1563.14.088 t.n.v. Kindersp >nc rein De Schoevert in Wans» sei Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong. ACCOUNTANTS EN ADVISEÜ

Peel en Maas | 2002 | | pagina 10