Hoedje, petje, brilletje, neusje n 'n gezellig stukske muziek' Vier jubilarissen Raayland College CAPRETT0 LOI NT'S OPEN DAG Ingezonden Collecte Irandwonden Stichting Vaccinatiecampagne afgerond 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Winterwandeling Merselo APARTE SCHOENEN TASSEN PRESENTEERT: Dorpsraad Merselo Publiekskrant Bonnenregen Winnend affiche Ingezonden brief Inbraak Vrijwilligers- centrale pa( i£EL en maas Donderdag 17 oktober 2002 - Pagina S lenraynaar Theo van de Vorst viert jubileum met de Brabanten Het komt niet vaak voor dat amusementsorkest de ;ische levensduur van 40 baalt, maar het is de drie- lansformatie de Brabanten jt jaar gelukt. En daarom vie- le$ en Hans Kuijpers uit Milhee- w e, Gerard van Kol uit Liessel nTheo van de Vorst uit Ven- av op zondag 20 oktober het 0 jaar bestaan van hun orkest iet een gezellige dag in zaal jn de Putten in Deurne. Van de orkestleden uit 1962 peelt er niemand meer mee in de uidige bezetting. Benoemens- j.* aardig is wel dat Frans van de ferff (organist) uit Helmond er uim 3" jaar erbij is geweest. Nu (i og altijd komt hij regelmatig naar ptredens zoals onlangs op de cmiis in de Molen in Haps waar Brabanten voor het 25e jaar iptraden Frans zal dan ook op 20 ttobcr nog eens extra in de bloe djes worden gezet want hij ceft natuurlijk enorm veel bete ent voor de Brabanten. Net zoals fillie van Extel (drummer) uit lemert. die ruim 19 jaar vol laakte bij het orkest. Hans Kuij- i mètrs - de huidige gitarist (45) uit lilheeze- kwam in 1982 bij de Irabanten en is er dit jaar alweer 0 jaar bi) Hij probeert zeker de [5 jaar vol te maken wat zoals het :r nu naar uitziet waarschijnlijk lok gaat lukken. Hans: "Ik vind iel nog altijd mooi om muziek te naken - je ziet veel mensen en er s altijd plezier - ook al ben ik er al irtra olang bij. elke avond vind ik het ,cer een kunst om de mensen te ermaken en als dat dan ook nog ikt ben ik content." Gerard van Kol - de huidige rummer (46) uit Liessel - verving Pillie van Extel in 1994. Gerard: 25 jaar geleden speelde ik ook al net Hans bij White Wheel - dat ras toen nog Top-40 muziek - poen Hans mij acht jaar geleden roeg om bij de Brabanten te omen was de keuze voor mij niet omoeilijk. En daar heb ik op de ig van vandaag nog geen imcnt spijt van. Muziek is mijn ibby en dat wil ik graag zo hou den." Theo van de Vorst - de huidige toetsenist (43) uit Venray - kwam alweer bijna drie jaar geleden in plaats van Frans van de Werff. Theo: "Ik speelde als 18-jarig jon kie bij de John Geerts band en later ondermeer in de begelei dingsband van Vader Abraham. Ik heb altijd in de amusementsmu ziek gezeten, waarvan de laatste zestien jaar in een duo. Ik was al een tijdje op zoek naar een drum mer en ik wilde voor 100 procent live blijven spelen. Toen de Bra banten mij vroegen ben ik eerst gaan luisteren. Door de sfeer en de uitstraling van de band was ik meteen verkocht. Er wordt wel eens mee gelachen als we dit zeg gen maar het is soms nog moeilij ker om een orkest bijeen te hou den dan een gezin. Immers elke muzikant heeft een eigen karakter en die karakters botsen wel eens met elkaar. Dat gebeurt bij ons ook maar we blijven wel door gaan." Nu na 40 jaar is er veel veran derd. de muziek, de mensen, de stemming en ook zeker de sfeer. Maar dat is nou juist waar de Bra banten nog elke avond voor staan. Er proberen telkens opnieuw weer een gezellig en goed geslaagde avond van te maken. Hun motto is 'veel muziek en wei nig pauze' Een ander bijna unieke eigenschap van de Brabanten is dat ze alles nog echt zelf live spe len en daardoor kunnen ze op elk moment van de avond direct inspelen op het publiek. Theo van de Vorst: "Natuurlijk draagt daar het enorme repertoire van wel zo'n 1500 nummers ook nog eens aan bij. Van de Ketchupsong tot de Sneeuwwals. van Frans Bauer tot en met U2, van hardrock tot en met de Veleta. Bovendien zorgt een kleine compacte licht show voor de finishing touch maar bovenal de uitstraling, inzet en het enthousiasme waarmee dat gebeurt." De Brabanten hebben in al die jaren veel bekendheid verworven binnen en ver buiten de regio dus ook veel mensen Ieren kennen van feesten, dansavonden, partij en, kermissen en carnaval. Zon dag 20 oktober vieren zij hun 40- jarig bestaansfeestje vanaf 15.00 uur in zaal van de Putten in Deur ne. De muziek zal worden ver zorgd door discotheek Brabant uit Deurne en vanaf 17.00 uur komen er speciale optredens van zowel de 'oude' Brabanten als de huidi ge formatie. I lil de week van 6 tot en met D2 oktober gingen in heel iderland meer dan 55.000 lollectanten de straat op om held bijeen te brengen voor de .■derlandse Brandwonden ichting. Ook in Venray gin- de collectanten langs de turen. En niet zonder succes! :amenlijk werd er een .■drag van 2049,83 euro opge- lald. De opbrengsten van de collecte lellen de Brandwonden Stichting I staat om haar belangrijke werk üorte zetten. Brandwonden zijn een van de meest ernstige verwondingen die een mens kan overkomen. Naast de pijn en de langdurige behande ling zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brand wondenslachtoffers moeilijk maken. Al meer dan dertig jaar zet de Brandwonden Stichting zich in voor mensen met brandwonden. Zij houdt zich bezig met onder zoek ter verbetering van de behandeling, het opzetten van preventiecampagnes, het instand houden van de Huidbank en het geven van nazorg aan brandwon denslachtoffers. Op zondag 20 oktober organiseren de Natuurvrienden uit Merselo teerste winterwandeling van dit winterseizoen. De afstanden en starttijden zijn: 5-10 km 08.00-14.00 uur; 20 km 800-12.00 uur en 30 km 08.00-10.00 uur. Speciaal voor gezinnen let kinderen is er 's middags een puzzeltocht van 5 km uitgezet. De antijd hiervan is tussen 13.00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zijn er eer enkele leuke prijsjes te winnen. Na afloop van de tocht ontvangt lere deelnemer die dat wenst tegen een geringe vergoeding een lille of cijfertje. Het startbureau is in café d'n Tommes. Grootdorp 40 Merselo, tel. W'8-546236. Op de rustplaats van de 10.20 en 30 km is er tegen een redelijke prijs koffie, thee. soep en chocomel te koop. Tevens zijn er diverse belegde broodjes te koop. Inschrijfgeld voor deze tocht is 2 euro met medaille en 1.20 euro zonder herinnering. Het inschrijfburcau sluit om 17.00 uur. Inlichtin gen: tel. 0478-586556 of 546496. Binnenkort schenkt het Raay land College aandacht aan het 25- jarig dienstjubileum van enkele gewaardeerde medewerkers. Ieder van hen heeft zich vele jaren op een eigen, specifieke wijze ingezet voor leerlingen en collega's. Op vrijdag 18 oktober Info door Loint's-personeel over productie, collectie, etc. Verder stellen we u de nieuwe Loint's-collectie voor. Exclusief deze middag: verkoop van extra modellen. Wij verheugen ons op uw bezoek! van 15 .00 tot 18 00 uur in de aula van het Raayland College (Leunse- weg 6, 5802 CH Venray) biedt het Raayland College familieleden, medewerkers en genodigden de gelegenheid om hun dank voor inzet, betrokkenheid en collegiali teit over te brengen. De jubilaris sen op de foto zijn van links naar rechts: Toine van de Werken (les- assistent). Jan Geurts (docent scheikunde). Toon Willems (docent metaaltechniek) en Char les Holla (docent handvaardigheid en afdelingsleider Praktijkonder wijs). ^02. In sporthal De Wetteling vond vorige week vrijdag de tweede ronde van de vaccinatiecampagne meningokokken C plaats. Nadat voor de zomervakantie al de kin deren tot 6 en vanaf 15 jaar aan de beurt zijn geweest, was het nu de beurt aan jongeren in de leeftijd van 6 tot en met 14 jaar. De inentingscampagne werd maandag afgesloten. In twet weken tijd hebben ruim 55.001 jongeren een vaccinatiepril gehad. I Vanavond, donderdag 17 okto ber, vergadert de Dorpsraad Mer selo om 20.00 uur in d'n Hoek. Op de agenda staat onder andere het verslag van het Dorpsraden- overleg van 7 oktober. Daar werd toen onder andere gesproken over de verkoop van huurwonin gen aan bewoners. De vergade ring van de Dorpsraad is zoals altijd openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. Het politiekorps Limburg- Noord verstuurt in oktober een enquête naar meer dan 3000 huis houdens in de regio Noord- en Midden Limburg. Met deze enquê te hoopt de politie Limburg- Noord een beter beeld te krijgen hoe de inw oners van de regio de publiekskrant van de politie Lim burg-Noord waarderen. De publiekskrant viel in de laatste week van mei bij iedereen in de brievenbus en is dit jaar voor het eerst huis aan huis verspreid bij pile huishoudens. De Politie Lim burg-Noord vindt het belangrijk dat mensen goed geïnformeerd zijn over de inzet en de resultaten van de regio en heeft daarom de publiekskrant uitgegeven. Op de Albionstraat zijn woens dagmiddag 40 bekeuringen uitge schreven. De hoogst gemeten snelheid van de 621 gecontroleer de voertuigen bedroeg 69 km/uur wraar maximaal 50 km/uur is toe gestaan. Dit levert een boete op van 63,00. Op de Deurneseweg zijn don derdagmorgen acht bekeuringen uitgeschreven. De hoogst geme ten snelheid van de 2~T gecontro leerde voertuigen bedroeg 94 km/uur wraar maximaal 80 km/uur is toegestaan. Dit levert een boete op van 40,00. Ook de bibliotheek heeft deelgenomen aan de onlangs gehouden Kunstendag voor jongeren. Leerlingen van het VMBO en HAVO-VWO kregen de opdracht een reclame affiche, gericht op jongeren, te maken voor de bibliotheek. Dit heeft een grote variëteit ran inzendingen opgeleverd. 36 affiches die elk voor zich ware kunstwerken zijn. Aan de opdracht was een prijs verbonden van 50,-. Na uitvoering juryberaad is als prijswin naar van de opdracht het ontwerp van Stephan Schoenmakers uit de bus gekomen. De winnende poster wordt verspreid onder de diverse jongerencentra en wordt opgehangen op die plekken waar veel jonge ren komen. Alle inzendingen, waaronder de winnende affiche, zijn momenteel te bezichtigen in de bibliotheek. De bibliotheek is geopend dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00. vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening t< ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich he recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam ei adres worden niet geplaatst. Naar aanleiding van werkbe zoek college van Ben W aan wijkvereniging Landweert op 8 oktober 2002. Naar aanleiding van het artikel over het bezoek van het college aan Landweert. hechten wij er zeer aan, om enige kanttekenin gen te plaatsen bij dit artikel. Enkele uitspraken, gedaan door wethouder Driessen tijdens bedoeld werkbezoek, brengt wijkvereniging Landweert in dis krediet en zijn geenszins gestoeld op feiten. In plaats van de hand in eigen boezem te ste ken over de soms stroeve commu nicatie tussen de wijkvereniging Landweert en de gemeente Ven ray, probeerde wethouder Dries sen de zwarte Piet bij de wijkver eniging te leggen, door te stellen dat die slechte communicatie te wijten is aan het feit dat Land weert niet deelneemt aan het wijkradenoverleg (WRO). Dit is erg gemakkelijk. De wethouder moet beter weten Hij is op de hoogte van de beweegredenen waarom wij niet deelnemen aan het WRO. Wij hebben hierover meerdere malen met hem van gedachten gewisseld. Dat hij er tot op heden niet in is geslaagd om het WHO zodanig te organise ren, dat het WRO ook voor Land weert een zinvolle bijeenkomst is, is ons niet aan te rekenen. Het zou wethouder Driessen sieren als hij. alvorens hij uitspraken doet over het al dan niet goed functioneren van onze wijkvereni ging. zich eerst goed laat informe ren en zich niet laat leiden door eenzijdig informatie. Over goed communiceren gesproken! Hij plaatst wijkvereniging Landweert in een kwaad daglicht door derge lijke ongenuanceerde uitspraken en doet onrecht aan de vele vrijwilligers die belangeloos him vrije tijd steken in de w ijkver eniging! Het zou te ver voeren om een opsomming te geven van de mis communicaties tussen wijkvereni ging Landweert en de gemeente Venray, waarvan de oorzaken bij de gemeente lagen. Dat waren wij ook op de avond van het werkbe zoek niet van plan. Wij zochten juist naar oplossingen voor de problemen. Wethouder Driessen ging door zijn uitspraken juisi polariserend te werk. Gelukkig dat de wethouders Emonts er Ruyten dat inzagen en zij pleitter daarom voor een goede communi catie tussen gemeente en wijkver eniging. Zij zagen de noodzaak daarvan in. want alleen in geza menlijkheid kunnen wij ervooi zorgen dat Landweert een wijk if en blijft, waar het goed wonen leven en werken is. Daarom za wijkvereniging Landweert bin nenkort met hen een gesprek hebben over deze communicatie problemen, om samen te zoeker naar structurele oplossingen. Namens wijkvereniging Landweert, Henk de Visser, secretaris. In de nacht van donderdag op vrijdag is er ingebroken in eer winkel aan de Eindstraat waarbi een kassa met enkele tientalier euro's werd ontvreemd. Hiervooi werd een winkelruit met behulp van stenen ingegooid waarna dt kassa w erd ontvreemd. De politic stelt een nader onderzoek in. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt gastheer/vrouw voor Futu re Training Henk Schram. Future Training wil jongeren d.m.v. 24 uurs vormingswrerk (gebaseerd op ervaringsleren) bewust maken van de mogelijkheden die zij zeil hebben om verandering/verbete ring aan te brengen in hun directe leefsituatie. Als vrijwilliger begt leid je deze jongeren tijdens hun verblijf in Future Training in Mar graten (Zuid-Limburg). Je zorgt ervoor dat het verblijf voor dt groep zo aangenaam mogelijk is. De gastheer/vrouw is aanspreek punt en vraagbaak voor de groep Eisen: minimale tijdsinvestering 2 dagen (inclusief 1 nacht), mini maal 1 keer per jaar: flexibel zijn en een portie gezond verstand hebben; motivatie om zich in te zetten voor het centrum; affiniteit met de doelgroep hebben. Meer informatie; Vrijwilligers centrale. Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9