ommissie Stedelijk Beheer met veel vragen zitten 'Rotte plekken in centrum aanpakken' Venrays gezin moet zelfbedacht adres verlaten zL n/ ADVANCE Rabobank Nieuwsbrief Deputé Bronckers in actie voor wozoco Ysselsteyn Rabobank Venray Meerlo-Wanssum AUTOMATISERING Inbraak sportcomplex Overloon Samenwerking tegen dure bouwleges girtEN MAAS Donderdag 17 oktober 2002 - Pagina 7 afgelopen twee weken de vier gemeentelijke jssies zich door drie boekwerken heen iteld. Want zowel de ig 2003, het college- 2002-2006, als het ig uitgaven- en inves- splan (MUIP) 2003-2006 en op de politieke agen- ie commissie Stedelijk vormde een negatieve lieter. Op veel vragen e politici bleven de ant- lenuit het verslag zullen de com- leden alsnog van antwoor- orden voorzien. Gerda van (CDA) vroeg maandag ins ongerust wanneer het klaar is. Want de ambtelij ke antwoorden moeten door de fracties nog meegenomen wor den in de voorbereiding van de behandeling in de gemeenteraad op 29 en 30 oktober. De vier commissievergaderin gen duurden allemaal wat langer dan gewoonlijk. Het was ook de eerste keer dat de commissies in de nieuwe samenstelling deze lij vige beleidsvoornemens behan delden. Ook voor de nieuwe wet houders Mathieu Emonts (PvdA/Maatschappelijke Dien sten) en Frits Ruyten (Fractie Van de Vorle/Stedelijke Ontwikkeling) betekende het een vuurdoop. Alhoewel Emonts als voormalig raadslid al enige ervaring heeft. De beide nieuwkomers sloegen zich er goed doorheen. Ruyten vroeg wel tot twee keer toe een schorsing aan om ruggespraak te houden met zijn ambtenaren. Maar daarna kregen de commis sieleden toch voldoende tekst en uitleg. Dat was eveneens het geval bij de commissie Middelen. Zonder meer de zwaarste commissie van de vier. Lei Heidens (CDA) is nu bijna drie jaar wethouder en kwam in 1994 in de raad. Hij had ook een zware ambtelijke delega tie ter beschikking met secretaris Piet Lucassen, Twan Jansen (directeur Algemene Zaken) en Arnold van Kraay (hoofd finan ciën). Uitgerekend de meest ervaren wethouder Jan Driessen (CDA) maakte het minste paraat. Al in 1982 kwam Driessen in de gemeenteraad en hij is inmiddels twaalf jaar wethouder. Bovendien bezit hij ook al heel lang de porte feuille Stedelijk Beheer Des te opvallend is het dat Driessen para te kennis miste en vaak moest passen. Bij doodnormale vragen over onderwerpen als verkeer, groen, wegen en milieu uit de begroting of MUIP moest de CDA- wethouder het antwoord schuldig blijven. "Dat weet ik niet. Dat zul len we via het verslag beantwoor den", kregen de commissieleden regelmatig te horen. De antwoor den die er wel kwamen waren veelal vaag of de wethouder kon digde een beleidsnotitie, evaluatie of nota aan die binnenkort behan deld wordt. John Niessen (WD) vroeg waarom alle bezuinigingen op wegen- en groenonderhoud en onkruidbestrijding niet in de begroting 2003 terug te vinden zijn. Hij constateerde dat de bud getten zelfs zijn toegenomen ten opzichte van 2002. Maar ook daar wist Driessen geen antwoord op. Alhoewel hij toch enkele jaren wethouder van financiën is geweest. "Op financiële en techni sche vragen heb ik geen ant woord paraat. Ik roep de commis sieleden op deze voortaan vooraf aan de vakafdeling te stellen", meldde Driessen. WD'er Niessen reageerde dat hij toch wat meer inzicht en antwoorden had willen hebben, vooral op de algemene vragen. Voor notulist André Jansen rest de taak om voor aanstaande woensdag de waslijst aan onbe antwoorde vragen af te handelen. ijdag is het feest voor Jan )NP enberg, beter bekend als g. Sjang is dan veertig jaar ienst bij Bouwmij Janssen timmerman. Al die jaren hij nooit echt meer obieerd, laat staan over- en om van werkgever te :n. "Ik heb nog altijd in mijn werk en dat [ikeigenlijk belangrijker de beloning die daar »ver staat. Bovendien zo tijd en energie over |?j. me in mijn vrije tijd bezig louden met het jeugd- en erenwerk in Venray en burg. Als ik mijn werk niet ig deed zou, ik daar die M fgie niet voor hebben", B de 55-jarige Sjang. 'de Bouwmij is het nog altijd Wntzo heet hij ook officieel, 'naam. dat zit zo", vertelt |op zijn eigen onnavolgbare t 'Die heb ik overgehouden öi toneelstuk. Wij deden op 5,11 TS toneel en ik had de rol van -fgske en hoefde ook alleen te'blaere'. Sindsdien kreeg bijnaam, die snel verbaster- io; Bar Sjang, want zo heette ook oncièrge op school. Dan kon- Hasgenoten hem bij de naam *n en net doen alsof ze het "mij hadden." ;C}tngkwam via het arbeidsbu- bij Janssen terecht. "Ik ging, 3? ik geslaagd was "mit os naar het arbeidsbureau, deed het woord en ik knikte n toe. Of ik bij Janssen wilde :en. Eigenlijk wel want pap te daar ook en dat bood toch a van bescherming. Dan meld Is avonds maar bij Kcmpweg 35, kregen we te horen." Dus toog Sjang 's avonds met zijn pun- tenlijst, nu alleen, naar wat hij nu baas Jan noemt. "Hij keek alleen maar naar de cijferlijst om te kij ken wie ik was. Ik kon meteen beginnen" Het eerste werk van Sjang was het bejaardenhuis in Sevenum. "Dat is inmiddels al weer afgebro ken en opnieuw gebouwd", aldus Sjang. Sjang was als nieuweling vooral de loopjongen. "Flessen Exota, drop en sigaretten halen voor de gevestigde orde was het belangrijkste werk. En deuren afhangen. Van die stompe deuren die precies moesten hangen. Sindsdien heb ik daar een hekel aan..." Sjang kwam al snel tot de ont dekking dat hij op school niets meer dan de basis had geleerd. "Timmeren op de bouw was toch iets heel anders dan op school. Ik heb toen veel moeten leren en kreeg regelmatig een schop tegen mijn reet." Naast het vak leren heeft Sjang nog ooit gepoogd bij te leren. "Zo heb ik, tegen eigen verwachting in, de Opleiding Bewijs Algemene Ontwikkeling met succes gevolgd. Ik had daar eigenlijk helemaal geen zin in en deed er ook weinig voor. Ik was in die tijd nogal opstandig en had zoiets van: als ik met niks doen een zes kan halen doe ik niks." Ook is er nog een opleiding leraar in beeld geweest maar daar had ik al hele maal geen zin in, dus werd dat ook niets. Sjang heeft het bij Bouwmij Janssen goed naar zijn zin. "Er is nooit aanleiding geweest om naar een ander te gaan. Ik voel me hier op mijn gemak en heb in al die jaren een bijzondere binding met het bedrijf gekregen. De basis daarvoor lag bij het 25-jarig bestaan van de Bouwmij in 1971. Baas Jan gaf mij de opdracht dat ik die feestelijkheid aan elkaar moest praten. Het was de eerste keer dat ik een microfoon in de hand kreeg. Ik mocht het op mijn geheel eigen wijze doen. Dat is wel een teken dat men vertrou wen in iemand heeft." Sindsdien heeft Sjang vele jaren voor de echte Sinterklaas gespeeld die jaarlijks het bedrijf aandeed en heeft hij zitting in het Bedrijfsfa- miliefonds, waaruit werknemers bijdragen kunnen vragen om de kosten van extra uitgaven zoals studiekosten voor kinderen, bril len etc. te te dekken. Sinds enige tijd is Sjang ook lid van de redac tie van het eigen personeelsblad. Dat laatste vindt hij wel leuk. "Op de werkvloer ben ik Jan, maar als ik namens de redactie iemand bezoek of interview dan is daar ineens een heel andere rela tie. Ik word dan met alle egards behandeld." Sjang doet zijn werk nog elke dag met plezier, maar het werk is wel sterk veranderd. "Vroeger was je als timmerman een vak man, tegenwoordig ben je meer bezig met afmonteren. Daarom is een werk zoals de SSK in Venray wel aardig, omdat daar het vak manschap weer om de hoek komt kijken. Ook de relatie tussen col- "De rotte plekken in het cen trum moeten snel worden aangepakt. Want dit is geen visitekaartje voor Venray", zei Tom van den Hoek in de com missie Stedelijke Ontwikke- ling. Een week eerder vroeg het wijkplatform centrum bij het col- legebezoek ook al om haast te maken van de verloederde plek ken. Het commissielid van fractie Van de Vorle doelde vooral op het gebied ten noorden van het win kelcentrum. Zijn partijgenoot wethouder Frits Ruyten ergerde zich er nog aan dat tientallen jaren geleden daar woningen zijn gesloopt voor de komst van de Noordtangent. Deze verbindings weg is er na felle protesten van de politiek nooit gekomen. Vooral omdat het aloude Kerkepèdje, tussen Grote Kerk en gemeente huis, ervoor moest wijken. Zo stond er vroeger een huis op het Mgr. Goumansplein naast de woning van de deken. En ook een huis in De Bonte Koestraat, tegen over de Winkel van Sinkel, is ach teraf gezien geheel voor niets afgebroken. Sinsdien zijn het lege plekken die als onverharde par keerplaats dienst doen. Ruyten, van origine landschaps architect, vindt tevens dat het groen tussen gemeentehuis en Grote Kerk een flinke opknap beurt moet krijgen. "Dat gaat me echt aan het hart. De kwaliteit van het groen is er triest", aldus de wethouder die meldde dat dit alles wordt meegenomen in het Centrumplan. Betaalopdrachten Door de sluiting van een aantal van onze kantoren is ook de brievenbus van dat kantoor verdwenen. Wij merken dat hierover enige onduidelijkheid bestaat. Graag informeren wij u over de wijze waarop u met betaalop drachten om kunt gaan. Ten eerste kunt u uw formulieren in de brievenbus bij ieder Rabobankkan- toor deponeren. Een andere optie is dat u uw opdrachten verstuurt naar de Rabobank: Rabobank Venray Meerlo-Wanssum, Postbus 64, 5800 AB VEN RAY. Voor deze betaalopdrachten kunt u bij onze bank enveloppen krijgen die u gefrankeerd per post kunt verzenden. Daarnaast informeren wij u graag over de mogelijkheden van automatisch betalen en het gebruik van bijvoorbeeld de Rabofoon en Internetbankieren waardoor het aantal overschrijvingsformulieren sterk gereduceerd kan wor den. U kunt hiervoor een afspraak maken met een van onze adviseurs: (0478) 530 300. Legitimatiebewijs Wij verzoeken u, om in verband met de legitimatieplicht, bij bezoek aan de bank een legitimatiebewijs mee te brengen. Brengt u uw paspoort of iden titeitsbewijs mee? Miljoenste internetklant bij Rabobank De Rabobank is niet alleen de grootste internetbank van Europa, maar ver wacht deze maand ook de miljoenste klant die via internet bankzaken regelt. We zijn trots dat zoveel Nederlanders ontdekt hebben hoe makkelijk en praktisch internetbankieren van de Rabobank is en dat wij onze positie als grootste internetbank van Europa handhaven. Steeds meer klanten ont dekken de voordelen en het gemak van internetbankieren. En dat zijn niet alleen jonge mensen die gewend zijn met de computer om te gaan. Steeds meer ouderen maken gebruik van internet om hun bankzaken te regelen. Dit succes viert de Rabobank met een landelijke actie. Iedereen die in de periode van 21 oktober t/m 15 november een Rabox® koopt (het starters- pakket voor Rabo Internetbankieren) maakt kans op één van de 11 reizen voor 2 personen naar Thailand. Dus kom langs bij de bank, of kijk of www.rabobank.nl! Iega's is anders. Vroeger stonden de neuzen automatisch dezelfde kant op en was het voetballen tij dens de schaft heilig. Tegenwoor dig is het. met alle respect voor mijn collega's, meer van alles voor een en God voor allen. En dat is wel jammer. Ook de werkdruk is aanzienlijk toegenomen. Vroeger deed je over een werk met meer mensen veel langer dan nu het geval is. En als er druk op de uit voerder staat, dan is die ook op de werkvloer voelbaar." Sjang gaat in ieder geval nog een aantal jaren door. want met zijn 55 is de VUT nog niet in zicht. "Ik moet daar nog niet aan denken", aldus Sjang, die de con tacten met zijn collega's nog niet kan missen. De gemeente Venray som meert de familie Holzappel uit Venray in een brief om bin nen een week het adres Pla taanstraat 15b te verlaten. Sinds enkele maanden bivak keert de familie, bestaande uit Mariene Zohlant, haar vriend Helmut Holzappel en twee van Marlenes kinderen, Martin van Gulik (22) en Michael Kraus (9), op een zelfbedacht adres. Maar niet lang meer, want voor dinsdag 22 oktober moet het Venrayse gezin het terrein ontruimd hebben. Doen Mariene, Helmut, Martin en Michael dat niet, dan wor den de caravan en de vouwwa gen door de gemeente Venray op kosten van het gezin ver wijderd. Het gezin Holzappel is onlangs terruggekeerd in Venray, na een verblijf van een half jaar op een camping in Handel. Daar ging de familie naar toe, nadat ze in janu ari haar woning in de Venrayse Handelstraat had verlaten. Uit eigener beweging, maar kort voordat de woningstichting tot ontruiming zou overgaan. Het voorafgaande jaar waren de schul den door allerlei omstandigheden dermate hoog opgelopen dat Zoh- landt en Holzappel geen andere uitweg meer zagen. Gas en licht waren afgesloten, de huursubsi die was stopgezet, haar zoon had geen werk en Mariene Zohlandt was door de gemeente uit het schuldhulpproject gezet. Wonen op een camping gaat een paar maanden goed, maar met de wintermaanden op komst wilde de familie toch terug naar een woning en naar Venray. Voor een huurwoning bij de wonings tichting moeten ze echter eerst hun oude schulden hebben afbe taald. Vandaar dat ze zich vestig den op een zelfbedacht adres: Pla taanstraat 15b, pal naast Wonen Venray. De caravan van het gezin staat om de hoek bij het hoofd kantoor van de coöperatie. Het probleem lag sindsdien op het bordje van de gemeente Venray. De caravan staat immers op gemeentegrond en beschikt niet over de gebruikelijke nutsaanslui- tingen. Venray heeft alle recht om het gezin de deur te wijzen. De gemeente Venray spreekt van een 'uit het oogpunt van ruimtelijke ordening niet te tole reren situatie. Er is sprake van een met de wet Ruimtelijke Ordening, Woningwet en de plaatselijke bouwverordening 'strijdige toe stand, die met name ook uit het oogpunt van precedentwerking zo spoedig mogelijk moet worden beëindigd'. De familie kan tegen het besluit van de gemeente Venray tot toe passing van bestuursdwang een bezwaarschrift indienen. Dit schorst het besluit echter niet. Ook kunnen ze na indiening van het bezwaarschrift de voorzienin- genrechter in Roermond om een voorlopige voorziening vragen met als financieel risico dat ze zelf de proceskosten moeten betalen. Woensdag werd de brief per soonlijk aan de familie overhan digd. "We hebben de brief net gekregen, maar weten nu abso luut nog niet wat we gaan doen", zegt Mariene Zohlandt. "Ik denk dat we naar een andere locatie moeten uitkijken, maar waar? Ik zou het echt niet weten." CDA-gedeputeerde Jean Bronckers gaat zich inzetten voor de realisatie van het woonzorgcomplex in Yssel steyn. Bronckers zal de kwes tie aankaarten bij het ministe rie van VROM in Den Haag. Dat meldde wethouder Ruyten (fractie Van de Vorle) in de com missie Stedelijke Ontwikkeling. "Dit heeft hoge prioriteit", zei Ruyten op vragen uit de politiek. De wethouder heeft gedeputeer de Bronckers gewezen op de knellende woningbouwproblema- S/£ -HeerpgoBiutèuvél.? ooe ee mr MU.„ Mo$r je oRoS&éaJ jij TAL-pen uoei fgiudpes P£B8£j>/ /MtjP peiMPe i& -neet eeu- f lWd& '.66èü PSöbiteu is 2o I ógoerT, of jè &AJ ee IÓCM AJ06 IMÜ voe&copeo MAkc- xetijtc ZAT' Webdesign, Netwerken, Notebooks, TFT Plasmaschermen Leeuwstraat 2-4 Venray Tel.: 0478-530030 on-line shop: www.advance-automatisering.nl tiek in Ysselsteyn. De bouw van het wozoco voor ouderen met 23 appartementen in hartje Yssel steyn is na drie jaar nog steeds niet van de grond gekomen. Het voormalige bedrijfspand van Keijsers-Manders blijkt binnen stankcirkels te Eggen. Bij ouderen uit het peeldorp is er veel belang stelling voor. De leefbaarheid in Ysselsteyn staat onder druk omdat er amper doorstroming is en jon geren het dorp noodgewongen de rug toekeren. Ruyten kondigde meermaals aan de problematiek niet alleen in Maastricht maar ook in Den Haag op tafel te leggen. In de nacht van zondag op maandag is er ingebroken in twee aan de Raaijweg in Overloon gevestigde sportcomplexen. Voor zover bekend wordt er bij een complex een portemonnee vermist met een onbekend geld bedrag. Samenwerking Venray vindt dat de burgers niet de dupe mogen worden van de verou derde bestemmingsplannen. De gemeente wil voor bouw- aanvragen die niet passen in het bestemmingsplan voor taan een tarief vragen van 4.104 euro. Want dat is de kostendekkende leges voor een zogeheten artikel 19 lid 1 procedure. De gemeente verwacht volgend jaar dertig van deze omslachtige bouwprocedu- res, die via het provinciehuis in Maastricht moeten lopen, af te handelen. Dit brengt 120.305 euro extra in het laadje. Theo Mulders (Samenwerking) vond het niet terecht dat burgers zo'n hoog bedrag moeten betalen omdat de gemeente de bestem mingplannen niet op tijd op orde heeft. "Daar kunnen we niet mee leven. We zullen wellicht in de raad een motie indienen", zei Mul ders die steun kreeg van de ande re oppositiepartij WD. "Die motie zullen wij dan steunen", aldus Ingrid Loozen. Wethouder Ruyten (fractie Van de Vorle) beloofde voor de raads vergadering nog eens goed naar het tarief te zullen kijken.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7