Ruime zege Geijsteren Sportnieuws -info HVC dichtbij bekerstunt Arbiter voelt zich bedreigd in Meerlo YOC'01 met beide enen op de grond erby TOP-BVV in venwicht ostbare zege sselsteyn lames Venray errassen koploper Trepke Venray verrast hoofdklasser Mare Linskens bezorgt HVC 2 derbywinst HVGAIustema nog ongeslagen Lake Valley/ 't Podium SS'18 Verkeers controle VV Holthees Sponsors HVC/Alustema Programma zaalvoetbal agin ;L EN MAAS Donderdag 17 oktober 2002 - Pagina 19 u zwaluw maakt nog geen :f, SVOC'Ol kent dit spreek- nl kennelijk niet, want na de roy- 0 zege op DSV werd het afgelo- zondag een smadelijke 4-1 rlaag tegen Excellent. Toch zag x in Oploo aanvankelijk niet naar at de thuisploeg zo gemakkelijk tie punten op haar conto kon bij- jjven. SVOC'Ol kwam goed uit de blokken en Leon Strijbos kreeg kleine tien minuten een fraaie lij lepelde echter de bal over Excellent-doel In plaats van de icrmet een schuiver te verrassen. Maes zag niet veel later een c inzet met links al even mooi j» de Excellent-doelman uit de ■Loek geranseld. Bij de eerste de •aanval van de gastheren was het Bneteen raak. Chris van Duinho- Hpcelde zich op de linkerflank vrij •g vervolgens zijn mislukte voor dwarrelend over doelman Ruud ulder in het doel belanden. Die islag knakte het zelfvertrouwen fÓC'01. Makkelijke ballen wer- vcelvuldig bij de tegenstander :verd en de achterhoede gaf veel d ruimte aan de snelle en handi- lisen Van Duinhoven en Koen Jans. Jans was het ook die na een half uur de marge verdubbelde. Hij werd op rechts de diepte ingestuurd en liet vervolgens Ruud met een strak schot kansloos. Met een 2-0 stand in het voordeel van Excellent gingen beide ploegen de rust in. Na de thee werd het duel al vrij vlot beslist. Opnieuw Koen Jans werd nu op links gelan ceerd en met een bekeken knal gaf hij Ruud opnieuw het nakijken. Invaller Sander Dinghs bracht 25 minuten voor het einde de spanning nog even terug. Nadat hij 's morgens bij het tweede al drie keer het net had getroffen, verschalkte hij nu ook de Excellent-doelman in tweede instan tie nadat zijn eerste doelpoging op de paal belandde. Even was er weer een sprankje hoop, het bleef echter bij vruchteloze pogingen. Aanvoerder Dennis Wemen maakte aan alle onze kerheid een einde door ruim vijf minuten voor tijd een corner beheerst in te knikken. Zondag speelt 'jong-SVOC' (spelers van de selectie tot 23 jaar en het Al) een vriendschappelijke wedstrijd tegen een Pools elftal. Dit duel begint om 12.00 uur op sportpark De Hees akker. heeft eindelijk weer een punt- jaard. Tegen BW uit Blitterswij- erd het 2-2. Dit was ook wel hard gezien de plaats waar TOP staat ranglijst. BW dat ongetwijfeld drie punten naar Tienray kwam Ie sterk, maar dit was voor korte TOP nam het in handen en dat resulteerde al leen paar heel goede kansen lerlijk voor de thuisploeg wer- cze gemist. BW ging beter om Ie spaarzame kansen. Na een larde voorzet vanaf links tikte Holtackcrs in de 27e minuut eningstreffer binnen. TOP liet door deze tegenslag niet rikken en ging op jacht naar de ïaker. BW liet zich echter voor auze niet meer afbluffen. De e helft was nog geen vijf minu- id toen BW op een 0-2 voor- ïgkwam dankzij een eigen doel- van de linksachter van TOP. Verstraelen. TOP besloot daar- :hterin één op één te spelen en hier had BW duidelijk moeite mee. TOP verhoogde de druk op BW dat zijn keeper mocht danken dat de Tienrayse ploeg niet tot scoren kwam. In de 76e minuut moest hij uit eindelijk toch buigen na een mooie kopbal van Pascal Janssen. TOP kreeg uitzicht op ten minste een gelijkspel en de aanvals golven vloeiden voort. Met sporadi sche uitvallen wist ook BW gevaarlijk te worden maar keeper Bram Willems redde bekwaam. Uiteindelijk werd TOP beloond met een punt na een mooie voorzet van invaller Peter Ren- kens die door Jan Janssen met links afgewerkt werd. TOP had zelfs nog kans op een overwinning maar een hard schot van Rob Nellen werd in de slotseconde vakkundig gepareerd door de keeper van BW. Het gelijke spel biedt voor TOP perspectieven voor de komende wedstrijden. Zon dag speelt TOP in en tegen Merselo een inhaalwedstrijd. Aanvang 14.30 uur. sscistevn heeft in Arcen tegen -ga EV ee verdiende en heel belang- overwinning behaald: 2-4. AI fde beginfase liet Ysselsteyn zien '9 Ihct na de moeilijke seizoenstart sfle weg terug is. Het voetbal van utsie weken vertoont duidelijk stijgende lijn. Ook in Arcen was tlsteyn de betere ploeg tegen ir" DEV dat dan ook niet voor niets in onderste regionen van de vierde se F staat. Ysselsteyn domineerde ®j wedstrijd en er waren vanaf het 'a linkanssen om de score te openen aar het vizier stond vooralsnog top scherp. In de 25e minuut im Ysselsteyn verdiend aan de lei- Frank Geurts stuurde Ronnie Jl Kers weg en die zag tot zijn eigen bazing zijn inzet in het doel belan- iWie dacht dat Arcen hierna wel zou proberen om iets aan die ach- land te doen kwam bedrogen uit. tlsteyn bleef de stempel op de Isirijd drukken en zag dit vijf tuten voor rust dan ook beloond tde 0-2. Ramon Kuunders kwam coringspositie maar zag dat colle- aanvaller Ronnie Bovee er beter jorstond. Bovee rondde de niet te lldl isen kans perfect af. De 0-2 voor- sprong was een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen in deze wedstrijd. Na de pauze hetzelfde beeld als voor de rust. Een sterker Ysselsteyn hield makkelijk stand tegen RKDEV dat met de moed der wanhoop het duel naar zich toe wilde trekken. Tevergeefs want Ysselsteyn gaf weinig kansen weg, Toen Yssel steyn in de 63e minuut door een doel punt van Thijs Berkers op 0-3 kwam, leken de drie punten in de knip. De druk was van de ketel, maar nadat RKDEV op 1-3 kwam, bracht Yssel steyn zich nog onnodig in de proble men. De mindere periode aan Yssel- steyn-zijde duurde tot tien minuten voor tijd. Geert van Dijck scoorde toen de vierde, bevrijdende treffer. Het verzet van RKDEV was gebroken en de thuisploeg kon alleen nog de stand een draaglijker aanzien geven door enkele minuten voor tijd 2-4 op het scorebord te zetten. Ysselsteyn zag deze middag een sterk optreden beloond met een overwinning en lijkt zich na de moeilijke seizoenstart toch weer naar boven te worstelen en dit is een verdienste van het hele elftal dat als collectief zeker in deze klasse thuishoort. )e dames van SV Venray hebben voor een verrassing gezorgd wkoploper Sportclub'25, dat nog duels had gewonnen, met een 5-3 elii blaag naar huis te sturen. Vooraf vi* sal bekend dat de gasten zeer snel- cn' 01 goede voorwaartsen hadden, die P|f ikelijk kunnen scoren. In de mï pnfase waren de partijen gelijk- :1S( "dig aan elkaar. Na vijftien minuten bleek de spits 113J Sportclub'25 inderdaad zeer koel- I' een klein foutje in de verde- föj ing van Venray werd meteen ro 11111 Hierna volgden meer aanval- fcimpulsen van SV Venray. Vooral tSchoten uit de tweede lijn werd doel van Sportclub'25 gezocht, name Patty Dings en Yvonne Ver- 'ven hadden geen geluk met hun °len. Net na de pauze leek zich Hein drama voor Venray te gaan kenen, toen Sportclub'25 snel een I trap nam, die door een geheel 'fïstaande speelster werd afgerond: mentale weerbaarheid van de 'fayse dames werd nu duidelijk, 'een werd het vijandelijke doel bokt en na een schitterende voor in Janine Rongen kon Lonneke 'Eist vrij inkoppen: 1-2. Venray voluit door en via de vleugels "td keer op keer de verdediging van jjtclub'25 in paniek gebracht. In «5e minuut kwam dan ook de ver- gelijkmaker: een speelster van bclub'25 werd zo in het nauw '[acht dat ze de bal in het. eigen 1 deponeerde. '■er minuten later was het weer raak: een voorzet van Petra Peeters bereikte Sana Boumasmoud, die voor het eerst de Venrayse ploeg op voor sprong zette: 3-2. In de volgende minuten bleef Venray het betere van het spel houden en met goed combi natievoetbal werd Sponclub'25 onder druk gezet. In de 76e minuut kwam de bevrij dende 4-2. Na een echte scrimmage wist Petra Peeters te scoren. Span nend werd het weer toen Sport club'25 een weggeslagen bal uit een corner wist binnen te tikken. In de laatste minuut stelde Jessie Pelzer Lonneke van Eist in staat om de uit eindelijke 5-3 op het scorebord te brengen. Een verdiende zege behaald met goed voetbal tegen een nog ongeslagen ploeg. Trepke Venray stootte maan dagavond FCD/Alfass uit het bekertoernooi: 5-4. De Venrayse eersteklasser toonde geen ontzag voor de gerenommeerde hoofd klasser uit Roermond. Uitblinker Dennis Snijder scoorde twee minuten voor tijd zijn derde én de winnende treffer. Na enkele monsterzeges in de com petitie trof Trepke Venray in de eer ste bekerronde een tegenstander van een heel wat zwaarder kaliber. Alhoe wel het er in het begin niet naar uit zag dat het team van speler-coach Jos van Gerven voor een stunt zou gaan zorgen. Want de Roermondenaren namen al snel een 0-2 voorsprong door te profiteren van onoplettend heid in de Venrayse defensie. Trepke Venray, dat aantrad zonder aanvoer der Gert-Jan Wismans, liet zich niet uit het veld slaan. Door Hafid Azarfa- ne en Dennis Snijder maakte de thuis ploeg de achterstand weer snel onge daan: 2-2. FCD/Alfass ging toch met een 2-3 voorsprong de rust in. Vlak na de pauze verruimde de Roermondse ploeg de marge weer tot twee doelpunten: 2-4. En opnieuw toonde Trepke Venray veerkracht. Vooral de jonge garde liet zich gel den. Mohamed El-Ghoul verkleinde de achterstand tot 3-4. Dennis Snijder schoot zijn team weer langszij: 4-4. Twee minuten voor tijd nam Trepke Venray voor het eerst een voorsprong en stond die ook niet meer af. Danny Fasen passte naar Dennis Snijder die met zijn rug naar het doel stond. Snij der draaide handig weg en scoorde zijn derde treffer van de avond: 5-4. "Het was een schitterende wedstrijd", zegt Danny Fasen. "Het was echt spektakel. Twee keer kwamen we ruim achter en beide keren kwamen op mentaliteit terug. We hebben laten zien dat we goed meekunnen op hoofdklasseniveau. Van deze wed strijd hebben we meer genoten dan van de 12-1 winst van vorige week in de competitie." Boca Juniors/Andalucia ging met 3-4 onderuit in de derby tegen HVC/Alustema 2. Mare Lins kens was uitstekend op dreef en nam alle vier treffers voor zijn rekening. ZW Leunen kon het niet bolwerken tegen AJ Deurne en verloor met 3-5. BocaJuniors-HVC/Alustema 2 3-4 Boca Juniors/Andalucia heeft geen revanche kunnen nemen voor de eer ste competitienederlaag tegen AJ Deurne (2-9). Het team van coach Ben Bakens verloor in de allerlaatste seconden van HVC/Alustema 2. Door de tweede nederlaag op rij is Boca Juniors weggezakt naar de midden moot in de eerste klasse A. HVC/Alustema 2 trad met een wel heel geroutineerd team aan. Boca Juniors, zoekend naar de vorm, kreeg weinig vat op de tegenstander. Alhoe wel Boca na een kwartier met 2-0 voor stond. Na een mooie aanval opende Mohammed Naomani de score: 1-0. Stanley Filon scoorde, via verdediger Theo Nellissen, 2-0. Maar heel snel trok Mare Linskens de stand weer gelijk. Uit een vrije trap werd het eerst 2-1Een minuut later scoor de spits Linskens 2-2. Boca Juniors was van slag en had het aan invaller doelman Achmed Naomani te danken dat het verder ongeschonden het rustsignaal haalde. Na de pauze hielden beide teams elkaar goed in evenwicht. Ondanks dat HVC/Alustema 2 met een handvol invallers aantrad wist Boca Juniors/Andalucia de wedstrijd niet naar zijn hand te zetten. Kadir Savas schoot zeven minuten voor tijd op de paal. Twee minuten later liet Mare Linskens zien hoe het wel moest: 2-3. Met enig geluk kwam Boca Juniors weer snel langszij. Een scherpe voor zet van Kadir Savas werd door Ronnie Bovee ongelukkig in eigen doel geschoten: 3-3- Kadir Savas kreeg nog geel maar dit bleef zonder gevolgen voor de thuisploeg. 3-3 leek dan ook de eindstand te worden totdat Mare Futsalvereniging HVC/Alustema heeft zijn ongeslagen status in de eer ste divisie C van het landelijke zaal voetbal, tegenwoordig futsal geheten, weten te handhaven. In Eindhoven werd het tegen SPP/Tonny Freriks 0- 2. Deze stand was al bij rust bereikt door doelpunten van Stephan Sijbers en Fred Jeuken. De Venrayse ploeg domineerde gedurende de gehele wedstrijd en kwam in de eerste helft dan ook al verdiend op een 0-2 voor sprong. De thuisploeg kon hier wei nig tegenover zetten. Na rust verzuimde HVC/Alustema om verder uit te lopen doordat de geboden kansen niet omgezet wer den in doepunten. SPP/Tonny Freriks drong op het eind van de wedstrijd nog wel wat aan door met de keeper als extra veldspeler te spelen, maar echt gevaarlijk werd de Eindhovense ploeg niet. Zodoende behaalde HVC zijn tweede winst dit seizoen en werd er reeds drie maal gelijk gespeeld, ter wijl er nog geen wedstrijd verloren ging. Door dit resultaat heeft HVC/Alustema zich gevoegd bij de brede top in de eerste Divisie C. Aanstaande vrijdag speelt het team van coach Paul Janssen thuis in de Venrayse sporthal De Wetteling de belangrijke wedstrijd tegen de num mer drie op dit moment, ESZW uit Eindhoven, aanvang 20,45 uur. Linskens in de allerlaatste seconden voor de vierde keer doel trof: 3-4. De arbiter floot direct voor het eindsig naal en Boca hoefde niet eens meer af te trappen. ZW Leunen-AJ Deurne 3-5 Vanaf de aftrap domineerde AJ Deurne de wedstrijd. ZW Leunen beperkte zich tot verdedigen en wist halverwege de schade beperkt te hou den tot 0-2. De tweede helft was slechts 27 seconden oud toen John Litjens heel verrassend 1-2 scoorde. Maar de bezoekers uit Deurne zetten heel snel orde op zaken. Binnen zes minuten keek ZW Leunen tegen een 1-4 achterstand aan. John Litjens trof nog de paal maar Deurne liep verder uit naarl-5. Daarna namen de bezoe kers gas terug waardoor ZW Leunen meer aan voetballen toekwam. Vijf minuten voor tijd verkleinde John Lit jens de achterstand tot 2-5. Drie minu ten later zette de meespelende doel man Bart Baken goed door over de rechterkant. Hij bereikte Edwin Ber den die 3-5 scoorde. Maar de resteren de tijd was te kort om de nederlaag nog af te wenden. Stand le klasse A Trepke Venray 6-16 Fermonia Boys 3 6-13 AJ Deume 5-12 AÏtweerterheide 6-12 De Gastronoom 6-11 DOMU 6-11 HVC/Alustema 2 5-10 Boca Juniors 6-10 ZW Leunen 6-6 Beringe 6-6 Haelen 2 6-4 ZW Postert 6-3 MVC 6-1 't Kesjotje 2 6-1 SV Lake Valley is doorgedrongen tot de tweede ronde van de beker in het futsaltoernooi, zoals het huidige zaalvoetbal heet. In en tegen Deurne uitkomend in de eerste klasse A, begon Lake Valley sterk tegen Deume 1Bas Fleuren scoorde al na twintig seconden 0-1. Door Deurne sterk onder druk te zetten en fel te jagen op de tegenstander in het begin van de wedstrijd, kreeg Deurne geen vat op het spel en kon de ploeg haar eigen favoriete spelletje, namelijk druk zetten op de tegenstander rond de eigen cirkel, niet spelen. Door slim door de defensie van Deurne te glip pen was het Bas Fleuren die de 2-0 aantekende, een verrassende start voor het team uit Venray, Met dege lijk en verzorgd voetbal en met de 2-0 voorsprong in de rug dicteerde Lake Valley de wedstrijd. De kansen die er kwanten voor Deurne, dat steeds nadrukkelijker op zoek ging naar de aansluitingstreffer, werden knap gepareerd door fraai keeperswerk van Vincent Buwalde, die geen krimp gaf en een dijk van een wedstrijd stond te keepen onder de lat van Lake Val- ley/'t Podium. Arjan Lammers scoor de nog voor rust de 3-0 en Lake Val ley kon nog makkelijker de voorsprong consolideren. Na rust veranderde er weinig in het spelbeeld. Deurne probeerde van alles maar kwam niet door de hechte verdediging van Lake Valley heen. Toen tien minuten voor het einde Frank van Daal uitbrak en Bas Fleuren zijn derde treffer van de avond liet scoren, was de overwinning een feit en daarmee ook de eerste stunt van de bekerronde. °"c 1,1 >i. ^gramma zondag 20 okt.: Wm Sport ds 1-SSS' 18 ds 1 11.00 De wedstrijd tegen het nog puntloze Hegelsom 4 was voor Geijsteren een mooie gelegenheid om de bittere nasmaak van de nederlaag van verleden week weg te spoelen. Met 9-2 werden de gas ten dan ooik getrakteerd op een dikke nederlaag. A na vier minuten lukte het Tacet- tin Altunyuva om de bal na goed voor bereidend werk van Bram Derikx ach ter de aarzelde doelman van Hegelsom te schieten. Hegelsom was echter niet van plan zich gewillig naar de slachtbank te laten leiden en doelman Stan Kunen moest enkele malen handelend optre den om de voorsprong voor Geijste ren vast te houden. Toen na een half uur spelen een mooie combinatie over rechts door Jacco van der Kuit beheerst werd afgerond, was de weerstand gebro ken. Hegelsom had niets meer in te brengen tegen het goed van de gebo den ruimte gebruik makend Geijste ren en via doelpunten van Pierre Lit jens, opnieuw Jacco van der Kuit en tweemaal Bram Derikx, liep de stand voor rust nog op naar 6-0. Had de thuisploeg wat zorgvuldiger met de geboden kansen omgesprongen dan was voor rust een voorsprong met dubbele cijfers een feit geweest. Ook na rust kreeg Geijsteren alle ruimte om naar hartelust te combine ren, zo kon Bram Derikx dankzij goed doorzetten van Fons Jacobs na 50 minuten zijn derde treffer van de dag laten noteren. Van de vele mogelijkheden die Geijsteren wist uit te spelen konden er nog twee benut worden, 8-0 Tacet- tin Altunyuva en 9-0 Bas Vennekens. Hierna liet Geijsteren de teugels vie ren en kon Hegelsom in de slotfase door twee doeltreffende uitvallen de eer nog redden. Op de Leunseweg in Venray zijn maandag bij een verkeerscontrole zes automobilisten bekeurd voor het niet dragen van de autogordel Eredivisionist IT Veerhuys met 2-3 te sterk HVC/Alustema-IT Veerhuys 2-3 Doelpunten: 6 Frank van Kem pen 1-0; 21 Peter van der Slikke 1- 1, 36 Frank van Kempen 2-1, 39 Peter van der Slikke 2-2, 47. Peter van der Slikke 2-3. Toeschouwers: 350. Scheidsrechter: Vergoossen uit Obbicht. Opstelling HVC Alustema: Ray mond Janssen, Frank Brands, Frank Beerkens, Mark Linskens, Ruud Brands; Frank van Kempen, Fred Jeuken, Stefan Sijbers, Roel Mocking, Ron Reijnders In de tweede ronde van de landelij ke beker was HVC/Austema dicht bij een bekersensatie. In een bomvolle sporthal de Wetteling moest HVC/Alustema uiteindelijk genoegen nemen met een 2-3 nederlaag tegen het in de eredivisie acterende IT Veer huys. De wedstrijd begon overigens een kwartier te laat doordat de gasten uit Hoorn pas om 20.40 uur in Venray aankwamen HVC startte overdonde rend en bood goed partij. Er werd goed gestoord en de spelers van Veer huys die al doorkwamen werden goed opgevangen. Na zes minuten Uitslagen: Merselo 2-Holthees 2 6-2 Holthees 3-Ysselsteyn 6 2-0 Veteranen-SJVV 1-4 Programma komend weekend: Lottum-Holthees 14.30 Holthees 2 vrijSSS 5-Holthees 3 10,00 SV Venray vet.-Holthees vet. 16 00 was het HVC/Alustema dat de leiding nam. Na een goed ingespeelde bal van Stef Sijbers was het Frank van Kempen die onhoudbaar achter keep er Ron Sijm inschoot 1-0. IT Veerhuys voerde de druk op maar Raymond Janssen voorkwam met enkele goede reddingen de gelijkmaker. HVC/Aus tema kreeg nog enkele goede moge lijkheden door Frank van Kempen en Frank Brands. Toch was het Peter van der Slikke die vijf minuten voor rust voor IT Veerhuys het net wist te vin den en 1-1 op het scorebord bracht Met nog anderhalve minuut te gaan moest de aanvoerder van Veerhuys met een gele kaart naar de kant na een overtreding op Stef Sijbers. HVC/Alustema kon van deze overtal situatie geen gebruik maken. Na de rust werd de druk door IT Veerhuys verder opgevoerd maar HVC/Aluste ma kon verdedigend goed mee en slaagde er regelmatig in met mes scherpe counters gevaarlijk te wor den voor het doel van Ron Sijm. Na negen minuten werd een snel geno men vrije trap door Stef Sijbers naar Fred Jeuken gespeeld. Via Fred kwam de bal terecht bij Ruud Brands die de vrijstaande Frank van Kempen zag staan. Met deze kans wist de tops coordervan HVC wel raad: 2-1 in het voordeel van de thuisploeg. Enkele minuten later was HVC dichtbij de 3- 1Een goede uitworp van Raymond Janssen werd door Frank Brands opgepakt en ingeleverd bij Frank van Kempen die de bal net over het doel lepelde. Met nog twaalf minuten op de klok leek HVC dicht bij een beker stunt maar het was opnieuw Peter van der Slikke die de bal uit een bijna onmogelijke hoek achter Raymond Janssen wist te werken 2-2. Nog geen minuut later was het Frank Brands die na goed stoorwerk alleen op de keep er af kon gaan. Helaas kon hij deze kans niet afronden. Ook Frank van Kempen kreeg hierna nog een goede kans om HVC naar een voorsprong te schieten. Een goed uitgevoerde coun ter drie minuten voor tijd was niet aan HVC besteed. En als zo vaak bra ken dé gemiste kansen HVC op. Het was opnieuw Peter van der Slikke die een goed uitgevoerd een-tweetje met aanvoerder Joep Groen afrondde 2-3- Met nog anderhalve minuut op de klok kreeg dezelfde Joep Groen na een forse overtreding op Stefan Sij bers een rode kaart van de goed lei dende scheidsrechter Vergoossen. In de resterende tijd kon HVC Austema echter niet meer scoren maar kon het wel met opgeheven hoofd de sport hal verlaten. John's Jeans Shop Grotestraat 76 Venray Trading international bv s Keizersveld 19 Venray H«ma« y Insurance Croup bv Leeuwstnial 4 Wïel. 0-178 53 00 35 Grotestraat 56 Venray Mtfeetor :n sautjahin Patersstraat 35 Venray sportaiié -cafetaria LANDWEERT Kruidenlaan Jgg 105 Venray Tel. (0478) 580 480 Acaciastraat 17 Venray Tel. 52 10 00 Trainer Han Friesen: "We zijn gediscrimineerd" In de 65e minuut floot arbiter Vrenken het duel Meerlo-Hegel- som voortijdig af. De bezoekers hadden zojuist een 1-2 voor sprong genomen. Volgens Meerlo was daar een overduidelijke buitenspelsituatie aan vooraf gegaan. Dat lieten de Meerlose voetballers ook weten en zij belaagden de scheidsrech ter. De leidsman uit Haelen zou daarbij een klap gekregen hebben waardoor hij de wedstrijd staakte. De vraag is alleen wie deelde zon dagmiddag in Meerlo de tik uit? Abi- ter Vrenken wees Meerlo-doelman Arjan Cleven als de schuldige aan Want na afloop kreeg Cleven alsnog de rode kaart. Vrenken vermeldde code 25 'het raak slaan van de scheidsrechter' op het wedstrijdfor mulier. Meerlo-trainer Han Friesen is laai end over deze actie van de leidsman. "Er heeft geen enkele speler aan de scheidsrechter gezeten. De enige die hem heeft aangeraakt was onze grens rechter. Want die rende direct op hem af. Hij tikte de scheidsrechter op de schouder om aandacht te vragen voor zijn vlagsignaal. En dat zou ie kunnen interpreteren als slaan", denkt Friesen die daarbij zijn hoop vestigt op de dienstdoende rappor teur die zondag op sportpark Bergs- bos aanwezig was. Han Friesen gaat zelfs zo ver dat hij zijn lot eraan verbindt indien Arjan Cleven gestraft wordt. "Dan stop ik acuut als trainer. Want dit gaat echt te ver. Het moet maar eens algelopen zijn dat een scheidsrechter altijd de hand boven het hoofd wordt gehou den. Het houdt eens op dat spelers alles maar moeten pikken." De Meer lo-trainer is totaal niet te spreken over het optreden van Vrenken. Hij verwijt de arbiter dat hij alles op grote afstand volgde. Bovendien werd een Meerlose treffer, bij de stand van 1-0, afgekeurd na het vlag gen van de grensrechter van Hegel som. In de 65e minuut gingen twee Hegelsom-spelers alleen op het Meer lose doel af. Vrenken wuifde toen het vlagsignaal van Roel van de Pasch weg. Uiteindelijk scoorde Leon Faes- scn 1-2 en was het hek van de dam. "Hij liet onze grensrechter gewoon staan, Terwijl iedereen zag dat twee man dik buitenspel stonden. Dat moet de rapporteur ook gezien heb ben. Daarna vlogen onze spelers op hem af. Ik heb niet alles goed kunnen zien. Maar ineens liep de arbiter van het veld omdat hij zich bedreigd voel de. En hij wilde ook niet meer hervat ten. En dat hoefde voor mij ook niet meer. Die man heeft ons gewoon gediscrimineerd. Twan Bloemen, trainer van Hegelsom, heeft een ande re lezing over de 'overduidelijke bui tenspelsituatie' waaruit de omstreden 1-2 voortkwam Jeroen Jans startte vanaf eigen helft. Maar die jongen is gewoon vreselijk snel. Leon Faessen kan inderdaad buiten spel gestaan hebben, maar dan was het zeker niet hinderlijk. Bovendien had de Meerlose grensrechter er al een paar keer eerder naast gevlagd aldus Bloemen. "Maar eigenlijk gaat het hier helemaal niet om. Dit soort situaties doen zich wekelijks voor op de aniateurvelden. Wat telt is dat spe lers hun handen moeten thuis hou den." De Venraynaar is er ook niet van overtuigd dat de grensrechter de klap zou hebben uitgedeeld. "Voor zover ik het gezien heb was dat al gebeurd voordat die vlagger erbij kwam." Op het einde van de eerste helft deed zich nog een incident voor. Meerlo-verdediger Paul Peters en zijn tegenstander kregen beiden de rode kaart vanwege natrappen en slaan. Beide trainers zijn het ditmaal wel met elkaar eens dat dit een te zware straf was. "Die spelers vielen gewoon over elkaar heen. Bovendien geeft de scheidsrechter daarna een vrije trap aan ons", zegt Friesen. Volgens Bloemen was het niet veel meer dan 'een struikelpartij'. "De spe lers zeggen ook allebei dat er niets aan de hand was." Beide clubs hou den niettemin een fikse kater over aan hun ontmoeting. Han Friesen vindt dat de tijden veranderd zijn. De spelers zijn veel mondiger gewor den. Vroeger was er veel meer respect voor een arbiter. Dat kwam ook omdat ze toen vaak hier uit de buurt kwamen. Zoals een Jac Hei dens, Jan Deenen of de broers Corten- bach. Die voelden het veel beter aan. In onze regio worden daarom steeds meer duels gestaakt. Met toestanden die we helemaal niet gewend zijn. We hoorden deze verhalen vroeg alleen maar van de Venlose clubs. Wat hier zondag is gebeurd dat levert geen enkele winnaar op Het is een grote smet op het voetbalgebeuren." Arbiter Peter Vrenken was onbe reikbaar voor commentaar. Vrijdag 18 oktober Sporthal De Wetteling 20.45 HVC/Austema-ESZW Totelos 21.45 Boca Juniors-" t Kesjotje 2 (beker) Sporthal De Weert 20.30 ZW Leunen-Vesta (beker) Maandag 21 oktober Sporthal De Wetteling 20 30 HVC/Austema 2-ZW Leunen 21.30 Boca Juniors 2-Kronenberg Sporthal De Weert 20 30 Lake Valley 3-Domu 2 21.30 Lake Valley-Trepke Venray 2 Sporthal Overloon 20.00 ZVCO-ZW Mari Dinsdag 22 oktober Sporthal De Wetteling 21.00 ZW Leunen 4-Wittenhorst 3 Woensdag 23 oktober Sporthal De Weert 19.00 HVC/Austema 5-Wittenhorst 4

Peel en Maas | 2002 | | pagina 19