A&SVINTERSPORT Gouden bruidspaar inda ontvangt Maaike en Niels €105,- 55,- 65,- €100,- Rashondenshow in Sporthal De Wetteling Voorbereidingen dienstenveiling Kiwanis op schema Tijdens de herfstvakantie diverse aanbiedingen bij: Diverse dames en heren BRUNOTTI jacks H20 fleece vesten en bodywarmers Diverse TWINUFE jacks dames en heren Skibroeken en -jacks van FIREFLY al in t/anrsu ALCAST Honderddrieëntwintigste jaargang - week 42 - donderdag 17 oktober 2002 EN MAAS enrays stel wil trouwen in Love Letters A&S Intersport, Schoutenstraatje 27, 5801 BS Venray A&S Buitensport, Langstraat 49, 5801 AB Venray "De voorbereiding van de dienstenveiling, die op zater dag 26 oktober door Kiwanisclub Schieëpersland wordt georganiseerd, ligt op schema." Dat laat Frans van Hooft van de serviceclub weten. Het is voor het eerst dat Kiwanisclub Schieëpers land een veiling organiseert. "En dat is in de voorbereidin gen best wel te merken" aldus van Hooft. Voor de veiling heeft de organi saties 115 kavels weten te verza- men. Nogmaals benadrukt van Hooft dat het geen goederenvei ling is, zoals de Lionsclub die organiseert. "Het zijn puur dien sten. die voor iedereen nuttig, interessant of leuk zijn". Van Hooft ziet de veiling dan ook niet als een concurrent van de Lionsveiling. "Wat ook niet onbelangrijk is, is de laagdrempeligheid van het eve nement. Er zijn al kavels vanaf 5 euro te koop. Bij een kavel starten we met inzetten zelfs op -5 euro" Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5661 BM Wanssum glimlacht van Hooft. Met dat laat ste wordt meteen aangegeven dat de veiling weliswaar een serieuze zaak is voor een serieus goed doel. maar dat de humor zeker niet ontbreekt. "Met veilingmees ters als Rob van Lieshout en Willy Voesten, en de muziek van De Bubs, is dat wel gegarandeerd. Bovendien zijn er kavels die zich live presenteren, wat ook heel leuk is" aldus van Hooft. INTERNET Wie op 26 oktober niet naar de veiling kan, maar toch interesse heeft in een kavel, kan via inter net bestellen. Op www.kiwanis- veiling.nl kunt u alle 115 kavels terugvinden. Bovendien kunt u via een mailformulier een bod uit brengen op de kavel die u wenst te kopen. Dat bod wordt dan door de veilingmeesters meegenomen. LI kunt ook direct mailen naar vei- ling@kiwanisregiovenray.nl Het bieden via internet kan tot en met vrijdag 25 oktober 17.00 uur. Maar het mooiste is natuurlijk dat u die avond zelf aanwezig bent om een bod uit te brengen op een van de fraaie kavels. Kiwanisclub Schieëpersland heet u van harte welkom. Op zondag 20 oktober houdt Kynologen Club Venray e.o. voor de 25e keer haar jaarlijkse clubmatch. De club match is ieder jaar weer het klapstuk voor KC Venray, maar deze 25e editie zal zeker een speciale worden Tijd nog moeite zijn gespaard om deze dag goed te laten verlopen, als circa 200 honden zich op hun mooist komen tonen in sport hal De Wetteling. Meerdere keurmeesters zullen iedere hond aan de hand van de rasstandaard op schoonheid keu ren. Het publiek krijgt via de microfoon deskundige informatie over een groot aantal verschillen de rassen. Ook het karakter van de rassen zal niet onbelicht gela ten worden. Zoekt u een nieuwe pup als huisgenoot en u weet nog niet welk hondenras het best bij u past, dan leent deze dag zich bij uitstek om uw voelhorens eens uit te steken. Elke hondeneige naar die met zijn hond aanwezig is, staat te popelen om met u te praten over de geweldige eigen schappen van zijn of haar hond. Maar ook zal hij of zij vertellen over de eisen die aan u gesteld worden. De ene hond heeft veel beweging nodig, de andere eist een zeer consequente baas en ga zo maar door. Elke hond is weer anders en zelfs teven en reuen binnen een ras kunnen erg ver schillend zijn. Van alle verschil lende rassen zal uiteindelijk een beste van het ras worden geko zen. die dan weer mag deelnemen aan de rasgroepkeuringen. Er zijn tien verschillende rasgroepen zodat er na deze keuring, tien winnaars overblijven, die samen gaan strijden voor de titel Beste van de clubmatch. Ook zullen de beste puppies en veteranen wor den gehuldigd. Evenals de beste van de meerdere hondenklasse en de beste zelfgefokte, zullen ook zij een prijs van de goed voorzie ne prijzentafel in ontvangst i mogen nemen. Als extra attractie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan geeft Marina Hageraats uit Rotterdam met haar hond meer dere malen per dag demonstraties 'doggy dancing'. Dus een dag waar van alles te beleven valt, waar zowel bezoekers als expo- j santen met volle teugen kunnen genieten van al die grote, kleine, lang-, kort-, of ruwharige viervoe ters die in alle maten en kleuren vertegenwoordigd zijn. U bent allen van harte welkom, let wel. zonder hond, want als u niet hebt ingeschreven, mag uw hond er niet in. Om besmetting van ziek- 1 tes te voorkomen, worden alle ingeschreven honden 's morgens voor aanvang door dierenartsen gecontroleerd. Daarna mag er geen hond meer in. De show begint om 9 30 uur en eindigt i omstreeks 16.30 uur. Entree is i 2,50 per persoon 65+ en kinderen krijgen korting. 'Lei van de stomerij' al vijftig jaar gelukkig met zijn Mia 'Lei van de stomerij': zo ken nen de mensen uit de regio Lei Beterams maar al te goed. Samen met zijn vrouw Mia runde Lei van 1965 tot 1972 een stomerij in de Eindstraat in Venray en haalde aan huis vieze kledingstukken op en leverde schone jassen, sok ken, hemden en broeken weer piekfijn bij de klanten af. Mia stond zeven jaar lang in de drukke winkel van de stome rij. "De mooiste tijd van ons leven was dat", zegt Lei. "Vooral het dagelijkse contact met de mensen w as erg plezie rig, je had gewoon geen tijd om met een lange sik rond te lopen. Nu nog noemen de mensen me niet Lei Beterams, maar 'Lei van de stomerij'. Prachtig toch!" De wegen van Leo ('zeg maar Lei') Beterams en Mia Vergeldt kruisten zich voor het eerst in juni 1950, ergens in de bossen tussen Broekhuizenvorst en Blitterswijck. Lei, geboren en getogen in Blitterswijck, zag wel iets in die knappe fietsster uit Broekhuizenvorst en vroeg haar mee uit naar de kermis in Grubbenvorst. En met resultaat, want de vonk sloeg bij beiden snel over en twee jaar later, op 25 oktober 1952, gaven ze elkaar het jawoord in Venlo. Lei Beterams werkte in die jaren in de staatsmij nen, na van 26 september 1948 tot 26 oktober 1949 als militair naar Nederlands-Indië te zijn uit gezonden. Door een opgelopen verwonding aan zijn ogen werd hij afgekeurd als militair in de tropen en mocht hij na een jaar naar huis. De jong gehuwden gingen na hun huwelijksdag in Venlo wonen, omdat ze daar nog vrij eenvoudig aan een woning kon den komen. Lei werkte negen jaar in de mijnen in Bmnssum, 's mor- Op vrijdag 25 oktober vieren Lei Beterams en Mia Beterams- Vergeldt hun gouden huwelijks- dag gens vroeg uit de veren en 's mid dags laat in de middag weer naar huis. "Hard werken, maar in die tijd moest iedereen dat. Lei ging 's morgens om 04.00 uur weg en kwam rond 17.00 uur pas weer thuis. Veel ander werk was er niet in die tijd, maar er moest toch brood op de plan komen", vertelt Mia. In Venlo woonde het echt paar Beterams-Vergeldt 1,5 jaar, daarna vertrokken ze voor een periode van tien jaar naar Blerick. Toen in Venray in 1965 een sto merij werd geopend, verhuisden Lei en Mia. die inmiddels een zoon (Hans) en een dochter (Annelies) op de wereld hadden gezet, naar Venray om deze nieu we zaak te gaan runnen. "Mia in de winkel, ik in de bui tendienst", zegt Lei. "In die jaren hebben we voor het eerst een goede boterham kunnen verdie nen. Ja, dat een tijd waaraan we veel goede herinneringen bewa ren." Lei werkte later ook nog als nachtportier bij bejaardencen trum Het Schuttersveld en bij Rank Xerox in Venray. Hij werd in 1985 afgekeurd. Donkere dagen kende het huwelijk echter ook. Vooral in 1977 kreeg het gezin Beterams een zware klap te verwerken toen dochter Annelies bij een auto ongeval om het leven kwam en Mia gewond in het ziekenhuis belandde. Vergeten doen ze hun dochter echter nooit, want de huiskamer van het echtpaar is gevuld met foto's en ook de herinneringen aan haar zullen bij de familie Beteramas voor altijd blijven leven. Hun zoon Hans en zijn vrouw Dorry noemden hun oud ste dochter namelijk ook Annelies. KLEINKINDEREN Lei en Mia hebben vier kleinkin deren: Annelies, Geert. Peter en Yvon. "Bij ons staat de deur altijd open, voor iedereen zegt Mia. "Niet alleen voor familie, want we krijgen regelmatig ook vrienden en bekenden over de vloer. In al die jaren zijn we in Venray prima ingeburgerd." Mia is als vrijwilligster actief bij De Zonnebloem en in de gezins zorg. doet aan volksdansen en gymnastiek en heeft 19 jaar in het bestuur van de vrouwenbond gezeten. Lei was onder andere 16 jaar bestuurslid van Muziek- en Majoretten Showkorps St. Petrus Banden en is lid van de Bond van Wapenbroeders. Daarnaast zijn Lei en Mia contactadres voor de BNMO. de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs- en Dienstslachtoffers en gaan zè wekelijks kaarten. Het echtpaar Beterams woont sinds negen jaar in een apparte ment aan De Omloop, in hartje centrum. Daarvoor woonden Lei en Mia ook nog 22 jaar in de Blauwververstraat. In Venray heb ben ze hun draai goed weten té vinden. "Via het verenigingsleven en vooral ons werk in de stomerij kennen we veel mensen en veel mensen kennen ons", weet Mia. "Ja, we hebben het hier altijd erg goed naar onze zin gehad en hopen nog vele jaren in goede gezondheid samen te zijn." Op vrijdag 25 oktober zijn Lei Beterams en Mia Beterams- Vergeldt 50 jaar getrouwd. Uit dankbaarheid zal er deze dag om 14.00 uur een H. Mis worden opgedragen in de parochiekerk van de H. Josef in Smakt. Er is gelegenheid tot feliciteren van 19.00 tot 20.00 uur in café-restau rant 't Pelgrimshuis. verscheen en op die melodie een door hem speciaal voor haar geschreven tekst begon te zingen, schrok Maaike zich 'wild'. "Ik moest op de bühne komen, Niels ging door de knieën en vroeg: 'Lieve Maaike, wil je mijn vrouw worden?' Natuurlijk zei ik meteen ja, want het was zo'n romantisch aanzoek. Pas toen een cameraman me feliciteerde begreep ik dat het om Love Letters ging. Na afloop heb ik Niels echter wel gezegd dat ik nooit meer met mijn kop op televisie wil. Twee keer is genoeg, het is mooi geweest zo." Inmiddels zijn Niels en Maaike al druk aan het repeteren op de 'Milioenenkus', voor het geval ze de finale mochten winnen. Het winnende echtpaar ontvangt 450.000 euro, maar moet dan wel exact 30 seconden lang met elkaar kussen. Elke seconde meer of minder kost geld. "We oefenen al druk met de kloktimer op de magnetron. Niels telt de secon den, maar het is ontzettend moei lijk om precies 30 seconden te kussen." Lachend: "Gelukkig heb ben we nog enkele dagen om te oefenen." Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Bieden via Internet ook mogelijk Niels de Klerk en Maaike omens uit Venray willen op nsdag 29 oktober dolgraag el elkaar trouwen. Samen ct twee andere ongehuwde Uen neemt het Venrayse ppel die dag deel aan het pulaire televisieprogramma ie Letters van presentatrice nda de Mol. De mogelijkheid slaat dat ze elkaar na de inames het jawoord geven. Zo ja, dan trouwen ze in rersum en hebben ze daarna D feest met familie, vrienden en kenden Zo nee, dan trouwen op 14 november 2003 in nray, wederom met familie, enden en bekenden. De uitzen- Ig is pas op vrijdag 31 januari 03 op de buis te zien. Eerder dit jaar waren Niels en aike al samen met hun overbu- i Ton van Tol en Mandy van k ie bewonderen in het tv-pro- imma In Holland staat een huis i RTL-4. Toen was Martijn ïbbé te gast in hun eigen huis de Prins Bernardstraat in nray. voor Love Letters moeten aike en Niels echter naar de evisiestudio's in Hilversum rei- n. waar op dinsdag 29 oktober 112.00 uur de opnamen voor show beginnen De voorbereidingen voor de elshow zijn inmiddels in volle gang, want Niels en Maaike maak ten inmiddels al een fotoreporta ge voor het blad Bruid en Bruidegom. Verder pakken ze regelmatig een zon nebank je en hebben ze het druk gehad jnet- het Uitzoeken van de bruidskle ding en ringen. Ook kregen tal van familieleden, vrienden en bekenden een uitnodiging om mee te gaan naar de grote dag. Dit televisieseizoen doen 27 verliefde stellen aan het programma Love Letters, dat binnenkort weer negen weken lang te zien is op televisie, mee. BIJZONDER AANZOEK Maaike Oomens kan nog altijd in geuren en kleuren vertellen over hoe 'haar Niels' haar op 28 juli in Valkenswaard op een wel heel bijzondere wijze ten huwe lijk vroeg. "Een vriendin vroeg me of ik zin had om mee te gaan naar een etentje in combinatie met een concert van de bekende pianist Jan Vayne. Ze had zogenaamd een prijs van het vrouwenblad Flair gewonnen. Natuurlijk wilde ik dat wel en nietsvermoedend ging ik samen met wat vriendinnen gezel lig op stap." Tijdens het optreden van de blonde pianist viel het Maaike direct al op dat alleen bij de Venrayse dames, aan hun feeste lijk versierde tafel, zogenaamd Niels en Maaike zijn al druk aan het oefenen op de Miljoenenkus', de kus voor 450.000 euro. foto's werden gemaakt voor een speciale Flair-reportage. "Ik zei nog: 'volgens mij zijn we de enige winnaars van die prijs', want alleen wij zaten met z'n allen aan een tafel vlakbij het podium. Ook de ober speelde het Spel perfect mee en maakte nog een gezellig praatje met ons. Ik had echt niets in de gaten, maar hoop niet dat ze ons hele gesprek uitzenden. Want het was echt zo'n avondje van vrouwen onder elkaar. Ja, natuur lijk hebben we het ook over ande re mannen gehad." 'Toevallig' speelde Jan Vayne die avond ook nog 'Ik wil do anyt hing for you' van Meatloaf. "Ons liedje, want op dat nummer heb ben we voor het eerst met elkaar gezoend. Ik wilde Niels nog bel len om hem te laten horen dat dat liedje gespeeld werd, maar hij had zijn mobieltje uitgezet. Daar snapt ik niks van, maar achteraf viel het Kwartje natuurlijk. Want hij stond op nog geen tien meter afstand van mij achter de bühne te wach ten!" Toen ook nog 'Every breath I take' van Sting volgde en plotse ling Niels uit het niets ten tonele Ordszodcn-Uwcskbsdrljf DIRECT GAZON «4 Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11, Ysselsteyn www.directgazon.nl

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15