armina Burana eesterwerk van Orff Kunst Cultuur Workshop Steven Mead oek van het Jaar St.- Ceacilia 40 jaar Verborgen stemmen PEEL EN MAAS BEZORGEN? Pigtail in 't Podium Paranormale avond Omroep Venray Uitslag loterij Oirlo Oktoberfest in De Bonte Koe De Sparks in De Evenaar Het wezentje van de blauwe maan Bonnenregen ADMINISTRATEUR tm/ut E DE GROOT B.V. len maas Donderdag 17 oktober 2002 - Pagina 13 Bouw Tegels Sanitair Kloosterstraat 18, 5844 AN Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05 Internet: www.degroot-stevensbeek.nl Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl let het meesterwerk Carmi- Burana van Orff, de cabare- Patrick Stoof en Rob iert en de Schotse zanger Al nart heeft de Schouwburg iray komende week een aterprogramma van allure lieden. eCarmina Burana (Benedikt- rm Gesange) is een verzame- Latijnse en Duitse gedichten Ie 13e eeuw. die in 1803 ont- wercl tussen oude documen- jineen klooster bij Miinchen, :ren, genaamd Benediktbeu- De teksten maken deel uit een collectie van meer dan Goliardische liederen: de de van reizende monniken en lenten. Het zijn echter geen jieuze teksten; zij bezingen pot van de liefde, drank en zwerversleven, als een reactie Ie strengen en vrome idealen de kerk in de middeleeuwen. Duitse componist Carl Orff 15-1982) studeerde orgel, cello en slagwerk. Hij zijn carrière als repetitor, rna hij tot dirigent werd oemd in Mannheim en Darm- Zijn eerst compositorische k dateert uit 1926; een bewer- van Monteverdi's Orfeo. Hij van mening dat de meeste ra's veel te overdadig georkes- ;rden geharmoniseerd waren trachtte deze te herleiden tot nentaire ritmes en motieven, laseerd op populaire volksmu- In 1935 krijgt hij een aantal iten uit de Carmina Burana in den: een perfect gegeven irin hij zijn opvattingen over leen instrumentatie optimaal verwerken. Hij maakt een ictie uit de teksten, die hij in hoofdstukken samenvat: Vere. In Taberna en Cour muur. In 1937 is het werk vol- Het is een scenische canta- roor sopraan, tenor, bariton, öl koor en orkest. Zijn studier- ting blijkt uit de uitgebreide lie bijzondere 'slagwerkinstru- nten, waaronder celesta en e vleugels. Zowel de teksten de uitzonderlijke orkestratie uiterst interessant en rijk aan nor De proloog, het magistra- loorwerk Fortuna Imperatrix ndi, is tevens het slotkoor, irdoor de cirkel rond is. Wf heeft met zijn Carmina Bur- een unieke bijdrage aan de ziekhistorie geleverd. Het rk is eigenlijk niet onder te ngen in een bepaalde catego- zuals klassiek, jazz, pop of Er gaat een bijna mystieke trekkingskracht van uit, die r muziekliefhebbers van alle onaliteiten, leeftijden en indien wordt ervaren. De Car mina Burana is het 'pièce de resi stance van het Nationaal Filhar monisch Orkest en Koor van Moldavië. Alexandru Lascae, vaste gastdirigent van dit ruim zestig jaar gevestigde orkest, heeft met deze uitvoering in seizoen 2000/2001 uitverkochte zalen getrokken, mede door zijn perfec te keuze van de solisten. In Neder land leidt hij onder andere het Arion Ensemble, het Brabants Kamerorkest en is gastdirigent van het Residentie Orkest, waar aan hij vele jaren als concertmees ter verbonden was. De voorstel ling is donderdag 17 oktober (vanavond) om 20.00 uur te zien in de schouwburg. PATRICK STOOF Patrick Stoof speelt dit theater seizoen '...te Paard!' Een program ma over een man die voor het gemak zijn eigen wereld creëert. Deze wereld blijkt niet veel groter te zijn dan zijn eigen woonkamer. Hij gebruikt zijn fantasie als schild en wapen, terwijl diezelfde fanta sie ook de grootste vijand is. Kortom, wat doet een begin nend cabaretier zichzelf aan om over deze ingewikkelde proble matiek z'n tweede programma te maken? Patrick Stoof werd op 27 juli 1967 geboren in Ti el. Zijn jeugd bracht hij door in het Bra bantse Veghel. In 1988 ging hij naar de Theater Vormings Klas in Amsterdam dat hij met succes heeft afgerond. Een jaar later werd hij aangenomen op de theaterdocentopleiding aan de Amsterdamse Theaterschool. Tij dens zijn studie regisseerde hij verscheidene voorstellingen Samen met regisseur Albert Jan van Rees maakte hij voor de VARA 'Dat doet ie anders nooit een serie fakedocumentaires die uitgezonden werd als onderdeel van het programma 'FF wat anders'. Diederik van Vleuten hielp hem bij het maken van 'Sparren' waarmee hij in 1998 de juryprijs van Camerettcn won. De avondvullende voorstelling ging begin 2000 in première en Bert Klunder fungeerde als eindregis- seur. Dit programma werd door de landelijke pers met groot enthousiasme ontvangen, '...te Paard!' is Patricks tweede solo voorstelling, de eindregie is opnieuw in handen van Bert Klunder. Vrijdag 18 oktober, aan vang 20.00 uur. De herkenbare stem van de Schotse Al Stewart doet ons direct denken aan. zijn hits als On The Border en Small Fruits Song. En natuurlijk zijn allergrootste hit The Year Of The Cat, die in 2001 zijn 25e verjaardag beleefde. AI Stewart koestert in zijn nummers 'elk boek verdient volgens 'e eretitel Boek van het Jaar daarmee de NS Publieks- Is voor het Nederlandse k 2002? zijn door de stichting CPNB nauwe samenwerking met 'ewerkers van boekwinkels en Sotheken zes boeken gcselec- r<l: 'Een Vuurplaats in steen' Jean M Aucl, 'De puinhopen Paars' van Pim Fortuyn, 'De °°nde wereld van Nikki Fren- 'Het zwijgen van Maria cl,ea van Judith Koelemeijer, fontdekking van de hemel' van 'Mulisch en 'The Lord of the p' (De reisgenoten) van J.R.R. hen, kies een ander boek dat dit diepe indruk op heeft gemaakt. Al u maar wel meedoet. In de boekhandels, ook bij bockhandel Van den Munckhof in Venray, kunt u een dcelnamefor- mulier invullen en in de speciale stembus in de boekwinkel depo neren. Dat kan tot en met zaterdag 26 oktober. De bekendmaking van het win nende boek vindt plaats op don derdag 31 oktober. Laat uw stem niet verloren gaan. Wie weet wint u een aardige prijs: of een jaar lang elke week voor 18,15 euro aan boeken uitzoeken, of één van de tien weekendjes met de trein naar Trier voor twee personen, of één van de vijftig boekenbonnen van tien euro. De trekking van de prijzen vindt plaats op woensdag 6 november 2002 in Amsterdam. de vervlogen dagen die we lief hebben. Zijn muziek is van een tijdloze kwaliteit (iets wat we in de hedendaagse wegwerpcultuur missen) waardoor zijn klassiekers ook nu nog verfrissend en eigen tijds klinken. Zijn soms angstwek kende vermogen om verwijzingen uit de geschiedenis, mythe en lite ratuur te combineren is wellicht Al s grootste bijdrage: muziek te brengen die ons het alledaagse doet vergeten en ons meetroont naar de universele momenten uit het verleden. Een talent die de basis vormt voor een grote scha re, zeer loyale fans over de gehele wereld. Een concert met AI Ste wart is een adembenemende bele venis van ingetogen warmte en ongekend niveau. Dinsdag 22 oktober, aanvang 20.00 uur. Als Freek de Jonge de man is van het verhaal, en Jacques Brei de man van het lied, dan is Rob lirgert de man die u nog niet gezien heeft. En dat is jammer. Want Fuik is alweer Urgerts twee de cabaretprogramma en het grote publiek heeft geen idee hoe ver het nu al achter loopt. In Fuik mengt Urgert het kaf weer gron dig door het koren. Fuik is een Patrick Stoof, vrijdag 18 okto ber om 20.00 uur in de schouw- burg. (foto: Guido de Visser) voorstelling over ijdele hoop en doodlopende wegen. Over slin gerpaadjes door het oerwoud. Over mensen waarvan je al jaren denkt: hoe kom ik er vanaf? En over hoe je daar van af komt. Fuik is een stripverhaal over helden dom. De mensen die Urgerts debuut zagen, kunnen straks din gen zeggen als: zijn eerste show was pas echt hilarisch! of: Urgert is de oude niet meer! Die achters tand haalt u nooit meer in. Daar om heeft Rob - speciaal voor u - besloten om ook zijn tweede voorstelling mee te laten tellen als debuut. Zodat ook u later kunt zeggen: ik volg hem sinds het eer ste begin? Naast zijn eigen voor stellingen treedt Rob Urgert ook op met de Comedytrain en schrijft hij columns voor de lande lijke radio en pers, waaronder het AD Magazine. Bovendien heeft hij meegewerkt aan het televisiepro gramma Cabaretiers on tour van de VARA. Donderdag 24 oktober, aanvang 20.00 uur. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Ergens in de jaren zestig speel de in Horst de roemruchte band Desolation. Enkele leden speel den later nog in bands als Dandy- Lion en Booze Belly. Wij vermel den dit even om aan te geven dat de roots van de 'oudere' muzikan ten die nu in Pigtail spelen in de sixties en seventies liggen. Deze bluesmuzikanten zochten in 2000 naar nieuwe muzikale wegen en besloten toen om meer rockmu ziek te gaan maken. De nieuwe band had echter nog een leadzan ger en een gitarist nodig. Deze muzikanten werden gevonden toen de band Feedback uiteen viel. Een nieuwe band was gebo ren en de naam is Pigtail. Opval lend is het leeftijdsverschil. De ervaren en gelouterde 40/50-plus- sers kregen er twee 20-plussers bij. Na twee jaar hard werken blijkt dit een gouden greep te zijn geweest. De jonge gasten hebben de ietwat uitgebluste ouderlingen tot nieuw enthousiasme kunnen aanzetten. Het resultaat is een schitterende live rock show. In eerste instantie lag de nadruk op songs uit de jaren 60 en 70. Veel nummers werden in een nieuw jasje gestoken maar echter niet ten koste van het origineel. Om een grote publiek te bereiken werden daar in de loop van tijd ook meer recente nummers aan toegevoegd. Zaterdag 19 oktober vanaf 22.30 uur live te zien. In Den Hoender aan de Urselas- traat 2 in Venray is er op donder dag 17 oktober (vanavond) weer een paranormale avond: Psycho metrie. Er worden spirituele teke ningen uitgedeeld. Deze avond wordt gehouden door Mieke uit Boxmeer. De zaal gaat open om 19.15 uur en de avond begint om 20.00 uur. Voor afspraken kunt u bellen van maandag t/m donder dag van 12.00 tot 13-00 en van 18.00 tot 18.45 uur: tel. 06- 51469711. In Waar zijn de troubadours gebleven? is Brigit (Geijen) uit Panningen, die afgelopen vrijdag haar eerste cd Grenzeloos presen teerde, van 21.00 tot 22.00 uur te gast bij Oscar Hovens. Het pro gramma wordt voorafgegaan door Gèr Gedoan van 20.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 19 oktober is het weer zover, een uur lang meelallen met bekende feestnummers in het Klojo Café. Luister tussen 17.00 en 18.00 uur om alvast in de stem ming te komen voor je zaterdag avond naar Klojo Café. PEEL EN MAAS een abonnement waard Uitslag van de loterij van de handwerk- en hobbytentoonstel ling Oirlo. 1. Kerststal: nr. 84 groen; 2. Staand vogelkooitje nr. 335 wit; 3- Geborduurd tafellaken nr. 396 rose; 4. Alfabet schilderij nr. 26 oranje; 5. Gehaakt kleed en een pop nr. 283 geel; 6. Mand met levensmiddelen nr. 300 blauw. De prijzen kunnen tot 15 novem ber 2002 worden afgehaald bij Nelly Gommans, Gertrudisstraat 2 in Oirlo. 'Verborgen stemmen gramma Schouwburg Venray Zondag 20 oktober is in café De Bonte Koe voor de vierde keer het Oktoberfest. Oktober is de maand van wijn en bier en onder de Bayrische blauw-witte kleuren, in een versierde Koe, zullen vele Duitse artiesten een optreden ver zorgen. Rode draad is dit jaar opnieuw Dorus und Mike, die met oude/nieuwe Schlagers en Baller- manhits vorig jaar vele bezoekers de stuipen op het lijf joegen. Ver der zullen er kleinere optredens zijn van Gert Jürgens, Bruno der Grosse, Nellie Roosenberg, Marti- ne und Jac (Cindy und Bert) en de Friedel Biedel Musikanten. De presentatie is in handen van Wim Maffay (broer van) en het begint om 16.00 uur. Eintritt frei und gute Laune ist pflicht! Gouwe ouwe tijden gaan zater dag 19 oktober herleven in De Evenaar te Venray, waar De Sparks, die hun oorsprong kent rond de jaren 1963/1964, een optreden verzorgen. Met echte klassiekers zullen De Sparks, Twan van Well, sologitaar; Piet Hoebers, ritmegitaar; Hay Hoe- bers, ritme/tweede sologitaar; Bert Voesten, drums; Peter Ver- berne, basgitaar en Ben Hermsen, zang, hun publiek wederom trak teren op een jaren sixtiesfeest, waarbij alle liefhebbers lekker uit hun dak kunnen gaan. Café-zaal De Evenaar, Merselo- seweg 96 in Venray. Zaal open om 21.00 en de entree is 3 euro. Toneelgroep balans uit Venray brengt voor de jonge kinderen weer een spannend toneelstuk op de planken. Op een dag zit er zomaar een vreemd blauw wezen midden in het bos. Hij zegt alleen maan 'Spoenk'. De trollen Droe- del en Dremel snappen er niets van. Hoe komt deze Spoenk hier terecht en waar komt hij van daan? Ze besluiten raad te vragen aan de wijze Hippogrates. Wat heeft de pestkop Ooroof er eigen lijk mee te maken? Het is zeer de moeite waard, voor de kinderen en voor de grote mensen om te kijken hoe dit verhaal afloopt. De combinatie van spel, kledij, decor en muziek zorgt voor een prach tig schouwspel. Aanvang 15.00 uur. Telefonisch reserveren mogelijk op tel. 0478-581143. Entree: volwassenen 4 euro en kinderen tot 12 jaar 2,50 euro. Op de Noordsin,gel zijn vorige week woensdag 48 bekeuringen uit geschreven. De hoogst gemeten snelheid van de 514 gecontroleerde voertuigen bedroeg 71 km/uur waar maximaal 50 km/uur is toege staan. Dit levert een boete op van 92,00. Op de Noordsingel zijn donderdagmorgen 62 bekeuringen uitgeschreven. De hoogst geme ten snelheid van de 644 gecontroleerde voertuigen bedroeg 82 km/uur. Dit levert een boete op van 187,00. Op de Wanssumseweg zijn woensdag 17 bekeuringen uitgeschreven. De hoogst genieten snelheid van de 448 gecontroleerde voertuigen bedroeg 111 km/uur waar maximaal 80 km/uur is toegestaan. Dit levert een boete op van 187,00. Op de Stationsweg zijn woensdagmiddag 43 bekeuringen uitgeschreven. De hoogst gemeten snelheid van de 334 gecontroleer de voertuigen bedroeg 70 km/uur waar maximaal 50 km/uur is toege staan. Dit levert een boete op van 63,00. Verder zijn er donderdag middag 57 bekeuringen uitgeschreven op de Stationsweg. De hoogst gemeten snelheid van de 426 gecontroleerde voertuigen bedroeg 69 km/uur waar maximaal 50 km/uur is toegestaan. Sedert de zestiger jaren zijn wij als aannemer van bouwwerken actief in de regio Noord- Limburg en Oost- Brabant. Binnen onze markt onderscheiden wij ons als aanbieder van totaaloplossingen. Particulieren en bedrijven kunnen bij ons terecht voor zowel de interne verbouwing van een woonhuis, voor de complete nieuw bouw van woonhuizen, als ook voor groot schalige projecten (nieuwbouw/verbouw) in de utiliteitsbouw. Met ons team van circa vijfentwintig mede werkers staan wij garant voor kwaliteit, service en snelle doorlooptijden van projecten, kortom, hoogwaardige dienst verlening. Naast onze bouw- afdeling beschikken wij over een ruim gesorteerde showroom op het gebied van sanitair en tegels. De meest actuele ontwikkelingen op sanitair- en tegelgebied presenteren wij permanent in onze showroom. BOUWBEDRIJF DE GROOT DE PARTNER IN BOUWZAKEN De werkzaamheden op beide afdelingen hebben een sterk regionaal karakter en teamwerk staat hoog in het vaandel. Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar een: Functie inhoud: - U bent verantwoordelijk voor de gehele financiële administratie; - Met inzichtelijke analyses ondersteunt u de directie met managementinformatie. Functie eisen: - Een opleiding op MBO/HBO niveau; - Aantoonbare ervaring in een soortgelijke functie; - Accuraat en communicatief; - Affiniteit met automatisering; - Leeftijd 25-35 jaar. Als deze functie u aanspreekt, stuur dan binnen 14 dagen een korte brief met uw motivatie en curriculum vitea naar Bouwbedrijf De Groot B.V. ter attentie van de heer Frans Zegers. De Groot is Z lid NVOB, Bouw Garant l en Erkende V Hoofdaannemer^ LJ Ófyvots ÜA. €.IA out/oe>ncAa Het Gemengd Koor St.- Ceacilia uit Maashees viert op zaterdag 19 oktober zijn 40- jarig jubileum in de kerk van Maashees. Aanvang: 20.00 uur. Diverse gerenommeerde koren treden tijdens deze jubileumvie ring op, zoals de Aostrumse Zang- kompeneej uit Oostrum, Sezako uit Sevenum, Oc-tet nog uit Ven ray, Reeds eerder verschenen uit Venray en het gemengd koor uit Maashees. Het Maashese koor zingt onder leiding van Wim Lakeman. De toe gang tot deze korenavond is gra tis. Verschillende leden zijn al meer dan 25 jaar lid van de Maas hese zangers. In Muziekcentrum Best-Venray aan het Keizersveld 63 wordt op donderdag 24 oktober een works hop verzorgd door Steven Mead. Steven Mead wordt wereldwijd erkend als een van 's werelds meest toonaangevende koperso listen vanwege zijn baanbrekende werk op het gebied van de eupho nium. Hij wordt gezien als de meest bereisde solist in de geschiedenis van dit instrument. Momenteel wordt hij veelvuldig gevraagd om op te treden als solist en voor het geven van cli nics in de wereld van de blaasmu ziek. Hij verzorgt wereldwijd 70 concerten en vele workshops. Hij is niet alleen pionier geweest op het gebied van optredens, maar ook voor wat betreft euphoniu- monderwijs, het instrument op zich, het ontwerpen van mond stukken en repertoire. Na een succesvolle carrière bij een aantal Britse topbands en als fulltime muziekleraar is hij nu zo'n vijftien jaar professioneel euphoniumso- list. Deze enorme hoeveelheid ervaring heeft bijgedragen aan de ontwikkeling tot een muzikant die met zijn publiek communi ceert. Succesvolle televisieoptre dens hebben ontegenzeglijk bijge dragen aan zijn carrière. Twee maal won hij de soloprijs in de BBC Best of Brass Competition (1983 en 1985). Tevens won hij de Euphonium Player Of The Year Award in 1986 en in 1993- Het is de gedrevenheid tot ver nieuwing die de drijfveer van zijn carrière vormt; van zijn eerste succes bij een aantal Britse top bands, zoals de befaamde Desford Colliery Band in het midden van de jaren 1980, tot het oprichten van The British Tuba Quartet en de talloze premières en opdrach ten voor nieuwe muziek. Vernieu wend is ook zijn werk bij de unie ke Brass Band Battle Creek (USA), bij het organiseren van de vijf National Tuba Euphonium Festi vals in het Verenigd Koninkrijk en het opzetten van speciale "eupho- niumscholen" in de Benelux lan den en Japan Zijn vernieuwingen hebben zich uitgebreid tot het ontwerpen van mondstukken en instrumenten, waaronder de nieu we Prestige Euphonium van Bes- son en de zeer populaire SM mondstukken. Er is wereldwijd veel vraag naar producten van Ste ven Mead. Zijn vele solo-cd's getuigen van de enorme vraag naar zijn muziek. Op dit moment zijn er twintig cd's verkrijgbaar. Meer informatie vindt u op de Ste ven Mead website: www.eupho- nium.net Zijn geloof in de eupho nium heeft aanstekelijk gewerkt op veel van 's werelds beste eup- honiumstudenten die zelf op zoek zijn gegaan naar betrekkingen waarin zij als professioneel eup- honiumspeler werkzaam kunnen zijn. Steven is op dit moment hoofdvakdocent euphonium bij The Royal Northern College of Music en geeft gastcolleges bij vele universiteiten en conservato ria over de gehele wereld. Hij heeft clinics gegeven bij verschil lende toonaangevende militaire orkesten, waaronder The Royal Air Force Band (Verenigd Konink rijk) en The Singapore Military Bands. Steven gelooft dat de eup honium het meest veelzijdige solo-koperinstrument is dat er bestaat en blijft de euphonium onder de aandacht brengen van een nieuw publiek, zoals onlangs tijdens concerten met The Minne apolis Pops Orchestra, The Capel- la Cracoviensis (Polen), De Mari- nierskapel, The Helsinki Philharmonic en The Classic Quintet (Italië). Hij is reeds meer dan tien jaar werkzaam voor Boosey Hawkes als solist en lei der van clinics. Acht jaar lang presenteerde de schrijfster Xinran een radioprogramma in China, waarin zij vrouwen aan het woord liet komen. Xinran won het vertrouwen van haar luisteraars, en haar dagelijkse uitzending werd een begrip. Het boek 'Verborgen stemmen' is een verslag van deze ingrijpen de periode uit haar leven en het geeft een pijnlijk eerlijk beeld van de verborgen levens van vrouwen in het hedendaagse China. In dit boek laat ze de stemmen van de vrouwen doorklinken en laat ze de lezer delen in hun diep ste geheimen. Of het nu de vrou wen van vooraanstaande leden van de partij zijn of boerinnen uit een afgelegen dorp, ze hebben allemaal een indringend levens verhaal. Ze vertellen over gedwongen huwelijken, seksueel misbruik, scheidingen van moe der en kind en hartverscheurende armoede. Maar ook over liefde en moederliefde, die ondanks de wreedheden onverwoestbaar is. In 'Verborgen stemmen' por tretteert Xinran vindingrijke, ster ke vrouwen die een onvergetelijk beeld scheppen van het dagelijks leven van Chinese vrouwen, vroe ger en nu. 'Verborgen stemmen' is ook te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray en kost 14,98 euro.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13