^so Harold LENSSEN "Een boek waar het dorp trots op kan zijn" Sporthal een geweldige aanwinst" Meerlo-Wanssum Innovatieprijs voor Geert Koppes Geen woningen neer in >uitengebied eerlo-Wanssum Tussen kerk en kroeg lil EN MAAS EN MAAS (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Autobanden opruimen Zondag vogelmarkt Service rubriek Bezorgers gezocht EL EN MAAS Donderdag 17 oktober 2002 - Pagina 11 haar mens-tot-mens-ontwikke- lingshulp en Marcel Janssen uit De Rips met zijn hennenlaadsys- teem. Zij presenteerden donder dagavond hun innovatie aan hun collega-leden. Geert Koppes werd door een grote meerderheid tot winnaar gekozen. Hij kreeg 16" van de 260 stemmen. Uit handen van Venrays burgemeester Jos Waals mocht hij een cheque van 7.000 euro in ontvangst nemen. Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum haalde met 66 stemmen de tweede prijs. René Poels nam namens de stichting de cheque van 3-500 euro in ont vangst. De derde prijs ging naar Marcel Janssen (27 stemmen). Hij kreeg een cheque van 1.250 euro. Geert Koppes, zelf nierpatiënt, kent uit eigen ervaring de beper kingen bij het boeken van een vakantie voor een nierpatiënt. Zijn verbazing over het feit dat er nog geen mobiel dialyseapparaat bestond stond aan de basis van zijn innovatie. De eerste toepas sing van het mobiel hemodialyse- apparaat is die in een camper. Maar. in principe is het apparaat overal waar water beschikbaar is te gebruiken. Het is in staat water van elke kwaliteit geschikt te maken voor hemodialyse. Daar mee voldoet het apparaat aan de hoge eisen die ook gelden voor dialyse in een ziekenhuis. Het apparaat is ook een antwoord op het beperkte aantal dialyseplaat sen dat in ziekenhuizen beschik baar is. Het juryrapport vermeld de: "Vanuit een persoonlijke betrokkenheid heeft Geert Kop pes een oplossing bedacht voor een probleem waarmee hijzelf en lotgenoten te kampen hebben. Het idee voor een mobiel hemo- dialyse-apparaat is in meerdere situaties toepasbaar. De camper met heraodialvse-apparatuur maakt de gebruiker onafhankelijk, vrij zich te verplaatsen, te gaan en te staan waar hij wil. Geert Kop pes heeft talrijke deskundigen op medisch en technisch gebied bij elkaar gebracht om een prototype tc realiseren. Ook heeft hij finan ciers gevonden om de realisatie van zijn project financieel moge lijk te maken. Een grote groep patiënten heeft baat heeft bij zijn idee." Rabobank Venray Meerlo-Wans sum wil met de Innovatieprijs ver nieuwende activiteiten van haar ondernemende leden belonen ij* .«O"1 Eindstraat 12, tel. W31553 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 1".30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15, 5866 CG, Swolgcn, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51. 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. 1 Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo. tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Hanna van de Voortplein 7, 5865 BH Tienray, tel: 692039. Tandartsen: S. H. Tan. De Kievit 8a. 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14. 5804 BV Venray, tel: 51~484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219. 5913 ST Venlo. tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg. tel: 0"*""-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds de houding van de gemeente wei nig fraai te vinden. Uitspraken over waar Swolgen eventueel kan uitbreiden noemt hij nog "koffie dik kijken". Gemeente en provincie zijn het wel eens over de grens van de gebouwde kom als het gaat om het perceel van A. Vos-Rietveld. En dat is spijtig voor haar, want die ligt precies tussen haar grond en die van haar buren. Zij kregen onlangs wel toestemming om een huis te bouwen. Volgens G. Kus- ters, woordvoerder van de gemeente, ligt haar grond precies in het buitengebied. Wat precies de criteria zijn waarom de grens precies daar ligt, weet Kusters niet. "Je moet toch ergens een grens trekken", zegt hij. "Tegen dat besluit had Vos-Rietveld enke le jaren geleden bezwaar kunnen maken, maar dat heeft ze toen niet gedaan." De Raad van State doet over enkele maanden uit spraak. ie provincie Limburg zegt itblij tc zijn met de pogin- die de gemeente Mcerlo- issum doet om nieuwe igen in het buitengebied iliseren. Bezwaren tegen bestemmingsplan 'buiten lied', dat door de provincie iverschillende punten niet joedgekeurd, zijn gisteren de Raad van State in Den behandeld. werkte de gemeente aanvan- lijk mee aan een mogelijke ng voor M. van Meijel bij zijn lenhouderij. De woning die ironkelijk bij het bedrijf le. is destijds verkocht en in lik genomen als burgerwo- De provincie vindt niet dat nu weer een nieuwe bedrijfs woning bijgebouwd kan worden. e™ lp deze wijze wordt hel provin- enl lal beleid, dat gericht is op het eren van nieuwe burgerwonin- 11 tn in hei buitengebied, op naan vaa dbare manier door- ruist", zegt woordvoerder H. erhooren va de provincie, tuit j)e gemcentt. heeft zich hierbij trgelegd. m ar voor de familie tossen aa de Broekhuizerweg I tSwolgen maakt zij zich hard. t familie heeft hier al lange tijd 1P* cn kapsalon, en de gemeente ilde in het nieuwe bestem- ingsplan ook het wonen daarbij °f galiseren De gemeente pro- x ten hiermee te anticiperen op c eventuele uitbreiding van de ern Swolgen. maar de provincie M zich ook hier niet in vinden, erhooren zegt de tegenwerken- jaarabonnement op Peel en Hoos kost u slechts 17,30 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en I Maas cn word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. 'ostcocle Woonplaats:j levens machtig ik dc administratie van Peel en Maas om j en keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of; jffekening af te halen. RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN Top Support dakwerken V.O.F Stationsweg 124B S Venray-Oostrum pndtekening buniKïiK'Mstarief 2002 zogeheten minitramp) maakte de wethouder hoogte, vloog door een papieren lint waarop de tekst 'Sporthal Meerlo-Wanssum' stond, en maakte daarna een vlekkeloze koprol. Pastoor Ruud Verheggen van Meerlo, Tienray en Swolgen zegende de nieuwe hal in en wenste alle gebruikers van deze accommodatie veel sportieve hoogtepunten. Het publiek kreeg vervolgens een gevarieerd pro gramma voorgeschoteld met onder andere een spectaculaire show van het Turn Promotie Team van een vereniging uit Nij megen. Met acrobatiek van het hoogste niveau gaven zij de ope ning een bijzonder tintje. Elet publiek genoot vervolgens van een wervelende demonstratie van het rolstoelbasketbalteam East wood Tigers. Een aantal van de deelnemers speelt in het Neder landse team en deed mee aan de paralympics in Sydney. De man nen en een vrouw gaven een flits ende show in zeer hoog tempo. Snelheid, techniek, souplesse en vaardigheden volgden elkaar in razendsnel tempo op. De feestelijkheden van het De provincie Limburg wil dat er een eind komt aan de opslag van een partij autobanden in dc gemeente Meerlo-Wanssum. De partij banden, ongeveer "800 stuks. ligt al geruime tijd op het terrein van de heer F. Hermans aan de Stendert. Die heeft daar geen geldige milieuvergunning voor. Gedepu teerde Staten (GS) hebben beslo ten de partij te laten afvoeren door toepassing van de zogeheten bestuursdwang. De overtreder krijgt nog een maand de tijd om zelf te zorgen voor afv oer van de banden naar een vergunninghou der. Op basis van het Landelijk Afv alstoffen Plan mogen banden niet langer dat een jaar opgesla gen blijven liggen. Daarom kan de provincie voor deze partij geen milieuvergunning afgeven. De partij banden, in omvang omge- veer 300 m3, ligt er inmiddels al langer. Behalve deze partij liggen op het hetzelfde terrein nog eens "000 autobanden, die verwerkt zijn in het kunstwerk 'Octopus'. Daarop heeft dit besluit van GS geen betrekking. De voor zondag 13 oktober aangekondigde vogelmarkt vindt pas plaats op zondag 20 oktober. De marktcommissie had via diverse nieuws- en dorpsbladen de foutieve datum van de vogel markt doorgegeven. Vogellief hebbers zijn derhalve zondag 20 oktober welkom in De Zand hoek. St. Leonardsweg 1 in Wanssum. De markt duurt van 9.30 tot 12.00 uur. Tienray is meer dan tien huizen en een één lieve vrouw eerlo-Wanssum is een juweel van een gebouw rijker Elke woensdag zendt de omroep RKK in samenwer king met de KRO het program ma studio RKK uit met als ondertitel 'Tussen kerk en kroeg'. In dit programma wor den steeds vanuit een andere plek opnamen gemaakt. Afge lopen zondagmorgen was de Tienrayse kerk aan de beurt. Dit alles in het kader van 125 jaar Klein-Lourdes. Zo schoot de KRO ruim een uur aan beelden van de bedevaart van Swolgen naar Tienray en vonden er een aantal interviews plaats voor de kleine Lourdesgrot met verschil lende kerkgangers. Dinsdag 26 november worden soortgelijke opnamen gemaakt in het café van zaal Brugeind in Meerlo. Het pro gramma tussen kerk cn kroeg zal worden uitgezonden op 27 november om 16.30 uur Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum goede tweede Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren. Almut Raaij- makers. Marie-Therese van Loon. Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel. nr. 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3. 5864 BL Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen. F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo. tel: 530080 Venraynaar Geert Koppes is winnaar van de Innovatieprijs 2002 Rabobank Venray Meer lo-Wanssum. Met een grote meerderheid van stemmen wezen de leden van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum don derdagavond tijdens de Alge mene Ledenvergadering in Ysselsteyn Koppes als win naar aan. Hij mocht 7.000 euro mee naar huis nemen. Het was de tweede keer dat de Rabobank deze wedstrijd uit schreef. Maar liefst twintig inzen dingen kreeg de jury voorgelegd. Zij nomineerde uiteindelijk drie kandidaten voor de Innovatie prijs: Geert Koppes uit Venray met zijn hcmodialysecamper. de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum met nieuwe sport- en zalencomplex 't Brugeind in Meerlo werden zater dagavond voortgezet met een feest rondom het kasteleinsecht paar Twan cn Gertie Kleeven, die zowel zaal als hal gaan exploite ren. Zondag werden de festivitei ten afgesloten met de grote Mani festatie 2002, georganiseerd door het Vrouwencontact in Meerlo- Wanssum en enkele vrouwenor ganisaties. Honderden bezoekers genoten van de stands en de vele demon straties die werden gegeven. Drie jaar lang tussen spin nenwebben in oude muffe kel ders van gemeentehuizen en andere plaatsen al snuffelend naar vergeelde documenten die een verband kunnen heb ben met de geschiedenis van Tienray. Harry Raavmakers uit Tienray weet er alles van. De afgelopen drie jaar deed hij niets anders en kw am zodoen de alles te weten te over de Tienrayse geschiedenis. Zater dagavond werd in het parochiehuis van Tienray het resultaat gepresenteerd: het boek 'Tienray, meer dan tien huizen en één lieve vrouw'. In een vol parochiehuis werd de 'bijna' volledige geschiedenis ontrafeld van het in Meerlo-Wans sum liggend kerkdorp je Tienray. Niet alleen wordt er aandacht besteed aan de kerkelijke historie, maar ook aan de geschiedenis van het station, de hotels en diverse andere dorpsactiviteiten. Vol trots presenteerde H. Raav makers zijn boek aan de Tienrayse bevolking, waaronder ook enkele speciale gasten: pastoor R. Ver heggen en burgemeester Hahn en de wethouders van Meerlo-Wans sum. In een half uur tijd lichtte Raavmakers bijna elk hoofdstuk van het boek toe, maar ook de lange weg die hij moest varen om het boek uiteindelijk klaar te krij gen. "Een helse klus", noemde hij het. In 1996 werd het eerste initia tief voor de realisatie van het bock genomen door de heer P. Dinghs, waarna Raavmakers uit eindelijk zelf de pen pakte. Jaren lang was hij te vinden in de oude stoffige kelders van onder andere het gemeentehuis in Venray, waar hij alle oude documenten, die een verband hadden met het Tienray se dorpje, opsnorde om vervol gens de vaak ingewikkelde geschiedenispuzzel compleet te kunnen maken. In januari 2003 stond dan uit eindelijk de historie van Tienray op papier en werd er een prachti ge kaft ontworpen en vervolgens het hele boekje lay-out technisch in elkaar gezet. "Een boek waar het dorp trots op kan zijn", zei pastoor R. Verheggen, die het eer ste exemplaar ontving van de commissie. Ook burgermeester Hahn sprak vol lof over het werk en het doorzettingsvermogen van de Tienrayse auteur en iedereen die aan de realisatie van het boek een bijdrage had geleverd. Raavmakers is tevreden over zijn boek en heeft er vanaf 1998 met veel lol en plezier aan gewerkt. "In het boek staan verschillende leuke anekdotes", zo vertelt de auteur. "Eén verhaal gaat bijvoor beeld over pastoor Maessen, die begonnen is met de Lourdesvere- ring in Tienray. Het was bekend, dat hij een liefhebber was van een goed glas wijn, zoals destijds veel pastoors. Als hij naar een verjaar dag ging, nam hij zijn eigen fles wijn mee naar de jarige en dronk die daar op. Na afloop moest hij zich in een koets naar huis laten brengen." Van dezelfde pastoor is het bekend, dat hij in Lourdes op een onbewaakt moment een hap deed uit de hoofddoek van Bemadette. "Hij had zijn mond vol", vertelt Raaijmakers. "Of hij later is gaan biechten weet ik niet. want het is pure diefstal en/of vernieling. Thuisgekomen liet hij de schilder een lijstje eromheen maken met een oorkonde van echtheid. Dat document heeft jarenlang bij de grot gehangen". Het tweehonderd pagina's tel lend boek is voor 16.5 euro ver krijgbaar bij J. Clabbers. Swolgen- seweg 11 in Tienray, H. Raavmakers, Hanna van de Voort plein 8 in Tienray, Modehuis Cruysberg, Spoorstraat 1 in Tien ray, Schildersbedrijf Cruysberg, Spoorstraat 3" in Tienray en Boek- en kantoorboekhandel Wil- lems. Kerkstraat 3a in Horst. Nieuwsblad Peel en Maas is voor de dorpen Meerlo en Swolgen met spoed op zoek naar enkele actieve bezorgers die tegen betaling op don derdagmiddag of-avond Peel en Maas in de brievenbus van de abon nees in deze dorpen van de gemeente Meerlo-Wanssum willen doen. Voor meer informatie, Christ van den Munckhof, tel: 0478-582727. de officiële opening van nieuwe sporthal is de Meerlo-Wanssum een juweel rijker. Het zoals wethouder Leo (PK) zei, "lang voordat alle plannen sportaccommodatie waren. Maar wat er nu is een geweldige aan- Op spectaculaire wijze verricht- wethouder Beterams vrijdag- j ond de officiële openingshande- ig. Via een springmat (een

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11