fisitekaartje van na If a Roof Systems 69.S Ingezonden Cheque voor Kunst Werk Plaats en Schuttersveld Ludieke start nieuwbouw JDS feer-U-Zon op Hiltho Steun de strijd tegen littekens 95 >T VENROJS LARVE 6ETAEKEND Politie treedt preventief op tegen straatracers Informatie middag Fibromyalgie Jongerenbus Omroep Venray Oud papier Dieren vieren feest bij Intratuin Wereldwinkel Venray wsner brax gardeur 1 04.95 1 09.95 nu VAN OORSCHOT MODE H EN MAAS Donderdag 3 oktober 2002 - Pagina 11 Medewerkers van de Kunst Werk Plaats en Dagverzorging Schuttersveld uit Venray en Maasduinen State uit Nieuw- Bergen werden onlangs aan genaam verrast met een dona tie. Uit handen van Geert-Jan Verstraaten, directeur van Taxi Verstraaten, ontvingen de beide organisaties een che que ter waarde van 3000 euro. Het geld werd onder meer bij eengebracht dankzij de bijdra gen van de gasten tijdens de opening van het nieuwe bedrijfspand van Taxi Ver straaten op 5 juli. Tijdens een feestelijke bijeen komst lichtte Geert-Jan Verstraat en de aanleiding van deze feeste lijke gebeurtenis nog eens toe. "Zoals jullie weten zijn we onlangs verhuisd van Overloon naar dit nieuwe bedrijfspand in Venray. Op 5 juli zijn we officieel geopend. Wij waardeerden het zeer dat onze gasten een bijdrage hebben gegeven in de vorm van De afvaardiging van de Kunst Werk Plaats uit Venray, Dagver zorging Schuttersveld Venray en Maasduinen State Nieuw-Bergen met de ontvangen cheques. een donatie voor de door ons uit gekozen instanties." Verstraaten koos niet voor niets voor de Kunst Werk Plaats, Schuttersveld en Maasduinen Staete. "We zijn sinds jaar en dag betrokken bij het vervoer voor deze instanties. De Kunst Werk Plaats maakte tot voor kort deel uit van het Vincent van Gogh Instituut. De samenwer king is altijd plezierig geweest en wij denken dat deze bijdrage aan jullie welbesteed is." FANTASTISCHE GESTE De aanwezigen reageerden zeer verheugd. Cor van der Zwaan, penningmeester van de Kunst Werk Plaats: "Dit is een fantasti sche geste. De Kunst Werk Plaats is ontstaan uit de Creatieve Thera pie van het Vincent van Gogh Instituut. We hebben inmiddels een lang traject tot verzelfstandi ging achter de rug en we moeten ons een vaste, plaats zien te ver werven in de maatschappij. Dit financiële gebaar is daarbij natuur lijk van harte welkom." Angeli Bouten, coördinator dag- verzorging op Schuttersveld en Pieternel van Vlokhoven, manager Zorg van de Zorggroep Noord-Limburg waar Schutters veld en Maasduinen Staete onder deel van uitmaken reageerden: "We hadden verschillende dingen op ons verlanglijstje staan die wé hierdoor nu kunnen-aanschaffen. Heel erg bedankt namens ons alle maal." Tijdens het open huis op 6.juli werd een prijsvraag voor de kin deren uitgeschreven. De winnaars zijn: Nick Hegger uit Boxmeer (6 jaar), Emiel Appeldoorn uit Horst (9 jaar) en Janice Direks uit Ven ray (10 jaar). Zij hebben hun cadeau inmiddels ontvangen. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Indien u meer informatie wenst over Fibromyalgie, graag een praatje maken met lotgenoten en/of contactpersonen van de Nationale Vereniging voor Fibro- myalgiepatiënten bestaat er de mogelijkheid op dinsdag 8 okto ber in de Kemphaan, Kennedy- plein 1 te Venray. Aanvang 14.00 uur. Meer info: tel. 0""~-3875201. De Jongerenbus van Synthese komt weer naar jou toe. Ben jij tussen de 12 en 21 jaar? Kom dan naar de Jongerenbus. In de bus is van alles te doen: tafelvoetbal, computers, tijdschriften, lekker kletsen, spelletjes doen. TV kij ken. rondhagen. een kopje koffie, thee of soep drinken, en er ligt informatie over diverse onderwer pen om te lezen. Waar staat de bus binnenkort? Maandag 7 oktober Leunen Brinkplein Dinsdag 8 oktober Venray Landweert Maandag 14 oktober Heide Kerkplein Dinsdag 13 oktober Venray Zuidsingel Dinsdag 22 oktober Vcnrav WC Brukske Woensdag 23 oktober Vredepeel Kerkplein Maandag 28 oktober Oirlo Gem.huis de Linde Dinsdag 29 oktober Venray Zuidsingel. De jongerenbus is telkens aan wezig van 19.30 tot 21.30 uur. Reacties op de ingezonden brief van P. Van Rij in Peel en Maas L" schrijft dat u er ten volle van overtuigd bent. dat velen uw mening toegedaan zullen zijn. Ja ook ik. Maar wanneer de rijkste vrouw en haar steeds groter wor dende familie van de wereld, steeds hogere uitkeringen ontvan gen en zelfs recht hebben op sub sidie voor het vernieuwen van de olijfbomen die bevroren waren in het buitenlands vakantieverblijf, dan behoren wij hun onderdanen, daar begrip voor op te brengen. Daar we ook weten, ze worden op handen gedragen! Vandaar dat de burger in alles de klos is en blijft! Gemeentes kunnen niet handelen buiten de regering om. Dus dan accepteren we de verho ging ook, net als omschreven. Het is dan ook hondsbrutaal en machtsmisbruik dat burgers steeds meer ondergeschoffeld worden, en lijdend toe zien, hoe ze hun rijkdommen verhogen over de moegestreden ruggen van de arbeiders. N.R. Wind, Venray De regering heeft bekendge maakt dat met ingang van 2005 de OZB wordt opgeheven. En nu zijn er gemeentes die dit nog gaan ver hogen om de bewoners nog vlug een poot uit te trekken. Waaron der dus de gemeente Venray! J. v.d. Staf-Quartel, Venray Zaterdag 5 oktober bestaat Klojo Radio 5 jaar en dat willen de opa's Sjaak en Harrie niet onopge merkt voorbij laten gaan. Ze heb ben namelijk een hele grote ver rassing voor de programmamakers Nico en Paul. - Luister zaterdag tussen 17.00- 3 18.00 uur naar Klojo Radio. Op zondag 6 oktober komt het radioprogramma Praatcafé weer rechtstreeks vanuit Theatercafé j De Artiest. Praatcafé is een discus- 1 sie programma waar men ingaat op actualiteiten in en rond Ven- ray. Verder is de vaste columnist Jos Buddiger aanwezig in Praat- i café met zijn, intussen bekende, i kijk op het Venrayse leven. Praat- café is een radio uitzending waar - publiek bij aanwezig kan zijn. want De Artiest is gewoon open voor publiek. Praatcafé begint zondag om 11.00 uur. Taxi Verstraaten steunt organisaties met 3000 euro ijlzijdig autodak in nieuwe Citroen C3 Pluriel (HR++) glas, een uitstekende iso latie waardoor een flinke bespa ring op de energiekosten wordt gerealiseerd. De kozijnen zijn geproduceerd onder KOMO certificering en voorzien van een TUV keurmerk. Voor Weer-U-Zon is een garantie van 10 jaar op productie en montage dan ook heel gewoon. Weer-U-Zon houdt alles in eigen hand. Van advies/idee tot en met de uitein delijke montage. Dat houdt onze prijs scherp. U wilt kwaliteit, des kundig advies, een strakke plan ning en betrouwbare service? Bezoek dan onze stand nummer G19" tijdens de Hiltho 2002 in Horst. U bent van harte welkom. Bent u verhinderd om naar de Hiltho te komen, dan kunt u ook inspiratie vinden op onze website www.weer-u-zon.nl Weer-U-Zon. Linnenstraat 10, Horst, tel. 077- 3984044. Vorige week vrijdag is op ludieke wijze het startsein gegeven voor het nieuwe kantoorpand van JDS bedrijfsautomatisering B.V. Dit werd gedaan met een gigantische spade van 6 meter lang die speciaal hier voor werd gemaakt door Isolatiebedrijf de la Roy. Veel relaties uit geheel Nederland hadden positief gereageerd op de uitnodiging om personeel en directie bij deze handeling te assisteren. JDS heeft zich de laatste jaren ontwikkeld tot totaalautomatiseerder op het gebied van hardwaresystemen, maatsoftware en software bestemd voor specifieke toepassingen in de automotive- en transportsector. In laatstgenoemde marktgebieden is JDS ondertussen een belangrijke landelijke speler geworden. Onlangs heeft een van de grootste Europese autofabrikan ten zelfs belangstelling getoond voor een speciaal voor de schadeher- stelbedrijven ontwikkeld softwarepakket dat binnenkort op de Neder landse markt geïntroduceerd zal worden. Ondanks de negatieve geluiden in de ICT markt is het personeelsbestand van JDS in korte tijd gegroeid naar twaalf personen en dat was dan ook de reden dat twee jaar geleden de eerste stappen werden gezet richting nieuwbouw op industrieterrein Kcizersveld. Gezien de positieve verwachtingen voor de toekomst is reeds rekening gehouden met realisatie van een extra verdieping. De komende jaren heeft JDS zich o.a. ten doel gesteld haar regionale positie aanmerkelijk te versterken aangezien gebleken is dat er grote behoefte is aan een betrouwbare en concurrerende partner op het gebied van bedrijfsautomatisering. Bovendien zullen naast de bestaande softwarepakketten nieuwe branchegerichte softwarepakket ten ontwikkeld worden. JDS heeft zich als een van de weinigen in de woelige ICT markt staande kunnen houden dooreen no-nonsense men taliteit en een grote mate van klantvriendelijkheid. Deze klantvriende lijkheid wordt gerealiseerd met goed gemotiveerde en enthousiaste medewerkers welke zo nodig intern worden opgeleid. Bovendien is JDS zich altijd bewust geweest van het feit dat bereikbaarheid en snelle reactie op storingsoproepen essentieel is voor het MKB. Derhalve is het bedrijf dagelijkse bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur en voor sto ringsoproepen zelfs 24 uur per dag. zeven dagen per week. Het nieu we pand zal in maart 2003 op feestelijke wijze in gebruik worden geno men. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt vrijdag 4 oktober van de tus sen 18.00 en 20.00 uur oud papier op in wijk Zuid tussen Zuidsingel, Prins Bernhardstraat en Nassauplein. Zij verzoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zak ken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de contai ner van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foeke- pot), alwaar U eveneens (oude) spullen kwijt kunt t.b.v. de Luikse Markt. Openingstijd: dinsdags van 18.00-20.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel. 588411) of Peter Bouwmans (tel. 589134). LANDWEERT Hl Maandag 7 oktober wordt er in de wijk Landweert III weer oud papier opgehaald door leden van DOS Venray. Om 09.00 uur wordt met het ophalen begonnen en daarom het verzoek het papier goed verpakt of in dozen aan de straatkant gereed te zetten. Op zaterdag 5 oktober vie ren de dieren feest in verband met Wereld Dierendag (4 okto ber), ook bij Intratuin in Ven ray, waar een traktatie voor de bezoekers klaar staat op onze dierenafdeüng. In samenwerking met Zoo Pare Overloon heeft Intratuin Venray een kleurwedstrijd en een prijs vraag op touw gezet. De mooiste kleurplaat ontvangt een leuke knuffel' van Zoo Pare Overloon en de best beantwoorde prijs vraag ontvangt een jaarabonne ment van Zoo Pare Overloon. Zeker de moeite waard dus! Op de dierenafdeling is een keur aan aanbiedingen om je lief ste huisdier te verwennen met zijn/haar feestdag. In de Intratuin- folder wordt hier extra aandacht aan besteed. Ook voor de vogels is aandacht gedurende de komen de koudere maanden gewenst. Samen met de Vogelbescherming Nederland heeft Intratuin zo n twintig vogelproducten ontwik keld. Naast nestkasten en voeder huizen, gaat het onder meer om wintervoerproducten van hoge kwaliteit. Tevens kan de consu ment, die meer bezoek wenst te krijgen van de gevleugelde dier tjes, het gratis boekje meer vogels in de tuin' van de Vogelbe scherming bestellen. Deze bro chure staat boordevol tips om van uw tuin een klein vogelreservaat te kunnen maken. De Intratuin sfeer/trendshow zal zaterdag 5 oktober geopend worden. Bezoe kers zien hier een prachtige col lectie sfeer- en najaarsartikelen, afgewisseld met kerstartikelen. De hoofdthema's zijn: Huis vol schittering, met een keur aan zil verlinten; Huis vol traditie met goedtinten en Huis vol warmte met roodtinten. Opvallend zijn de prachtige combinaties in de ver schillende trendhuizen, V- Eerlijke koffie Voor Wereldwinkel Venray staat het jaar 2002 in het teken van koffie. Zo is er een aantrekke lijke spaaractie en de introductie van een nieuwe koffiesoort van Fair Trade nl. Café Corazón. Café Corazón is een pure origine koffie uit het Noorden van Nicaragua, het natuurreservaat Bosawas. De organische teelt, de grote hoogte waarop de koffiestruiken groeien en de bijzondere variëteit Arabica zorgen voor een unieke kwaliteit koffie. Na het plukken worden de bonen in de zon gedroogd want zó blijven de essentiële oliën bewaard. Dankzij de extra aan dacht voor koffie is de verkoop van eerlijke koffie via alle Wereld winkels in Nederland 5% geste gen. Op de wereldmarkt is de koffie prijs nog nooit zo laag geweest. Via de tussenhandelaren ontvan gen de boeren zo weinig voor hun koffiebonen, dat ze er niet van kunnen rondkomen. Met Fair Trade en de Max Havelaar-voor- waarden verdient de boer beter. Via de tussenhandelaren zou hij 8 cent op een pak koffie verdienen en via Max Havelaar krijgt hij 66 cent. Met de koffiecampagne pro beren de Wereldwinkels samen met Fair Trade de verkoop van koffie een extra stimulans te geven zodat de koffieboeren in Afrika en Latijns-Amerika kleding en eten kunnen kopen en'hun kinderen naar school kunnen stu ren. Naast tal van producten voor bij de koffie heeft de wereldwin kel een aardig koffiecadeaupak- ket: twee pakken oorsprongkoffie nl. Fair Trade Kilimandjaro en Café Corazón met de cd 'Mi Corazón' Op deze cd staan mooie Spaanstalige liedjes over het land. de liefde en het leven. Wereld winkel. Henseniusstraat 3a. Nor- I male winkeltijden. Tel. 5885" 1 Nederlandse Brandwonden Stichting In de week van 6 t/m 12 okto ber gaan weer ruim 55.000 men sen op pad om geld bijeen te brengen om brandwondenslacht offers te helpen in hun strijd tegen littekens. Al meer dan 30 jaar zet de Brandwonden Stich ting zich in voor mensen met brandwonden. Zij houdt zich bezig met onderzoek ter verbete ring van de behandeling van brandwonden, het opzetten van preventiecampagnes en het instandhouden van de Huid- bank.De Brandwonden Stichting doet steeds meer aan nazorg voor brand wondenslachtoffcrs. Bij brandwonden ontstaan in veel gevallen ontsierende littekens die voor een slachtoffer zowel licha melijk als geestelijk blijvende gevolgen hebben. Goede nazorg is voor veel slachtoffers van groot belang. Steun daarom hun strijd tegen littekens en geef een bijdrage aan de collectant die in de collecte week langs de deuren komt. Uw gift is ook welkom op giro 20.21.22 of banknr. 70.70.70.643 Nederlandse Brandwonden Stich ting Beverwijk Of kunt u eventueel helpen met collecteren? Het kost maar een uurtje in uw eigen buurtje. V kunt zich opgeven door contact op te nemen met de Nederlandse Brandwonden Stichting, tel. 0251- 275555. e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS „alfa Roof Systems uit Ven- de op één na grootste uifdakfabrikant ter wereld, flt in minder dan drie jaar I het innovatieve daksys- (ii van de Citroen C3 Pluriel twikkeld en in productie lomen. De Citroen C3 Plu- beleeft zijn debuut op de tosalon van Parijs. geweest. Gezien de complexiteit van de constructie en het grote aantal onderdelen leek het op het ontwikkelen van een auto binnen een auto. Inalfa Roof Systems heeft niet alleen kennis inge bracht op het gebied van open daken, maar ook een aanzienlijke inbreng gehad in de carrosserie structuur en interieurdelen. Het unieke dak maakt dan ook deel uit van de totale constructie: de auto is als het ware om het dak heen gebouwd. Bijzonder is dat tijdens de ontwikkelingsfase constructie- en ontwerpwijzigingen snel zijn doorgevoerd- Die flexibele werk methode was nodig, omdat een dergelijk dak nog nooit eerder serierijp is gemaakt, terwijl de ontwikkelingstijd met krap drie jaar relatief kort was. Daarom werd Inalfa óok in een zeer vroeg stadium betrokken bij het ont staan van de C3 Pluriel. Inalfa heeft uitvoering gebruik gemaakt van computersimulaties en theo retische validaties, zowel in ont wikkelingsmethodieken als in berekeningen. Veel berekeningen hadden te maken met de torsie stijfheid van het systeem. Gedu rende de testfase is veel aandacht besteed aan de toleranties. Dit 'Boundary Sample Testing was bij de C3 Puriel extra belangrijk, omdat het veelzijdige daksysteem een groot deel van de auto uit maakt en zelfs geringe maatafwij- kingen grote gevolgen kunnen hebben. TEST ook een test die de totale levens duur van een auto nabootst, er wordt dan onder andere gekeken naar de invloeden die vibraties, het klimaat en stof op de auto hebben. Een deel van het test- werk is op de computer gedaan. Het daksysteem van de Citroën G3 Pluriel wordt gebouwd in Ven ray. Flet gaat vervolgens per vrachtauto naar de Citroënïabriek in Madrid. Het pakket meet slechts 1 bij 1,5 meter en is 40 centimeter hoog; ofwel het dak in spiderconfiguratie. De montage in de auto duurt slechts enkele minuten. Er worden zes bouten vastgeschroefd, een gasveer bevestigd en de kabelboom voor de elektrische bediening wordt met het elektrisch circuit van de auto verbonden. ill meer dan 25 jaar levert ccr-U-Zon vakwerk in alumi- iiirn- en kunststofsystemen voor nieuwbouw en renova- t Ramen, deuren, veran- a's, serres en zonwering, cer-U-Zon heeft de kennis, f vakmensen en de middelen m maatwerk te leveren. Dc rolluiken en zonwering kun- n bovendien voorzien worden h draadloos bedieningsgemak Knals tijdklokken en zon- en indmeters. Kunststof kozijnen voldoen vol- dig aan de Europese normen voor inbraakwerendheid en daar mee ook aan het Politiekeurmerk Veilig Wonen. Dat betekent dat naast de kwaliteit van het hang en sluitwerk met name de kwali teit van het kozijn zelf en natuur lijk een vakkundige montage ervan een cruciale rol spelen. Kwaliteit en vakmanschap staan bij Weer-U-Zon op de eerste plaats. De kunststof kozijnen van Weer-U-Zon hebben een lange levensduur en vergen weinig onderhoud. Daarnaast bieden kunststof kozijnen, zeker in com binatie met hoog rendement If Citroën C3 Pluriel bestaat vier auto's in één: hatchback, nolet. spider en pick-up. Deze rke eigenzinnige veelzijdig- J is mogelijk dankzij een zeer onder en innovatief daksys- n van Inalfa Roof Systems, öger Product Engineering Jos ijers: "Wat innovativiteit reft is dit de eredivisie in de uifdaken- en daksystemen- ndie Inalfa heeft met dit dak i visitekaartje afgegeven." dkzij een zeer stevige carrosse- structuur is de C3 Pluriel bij laanrijding net zo veilig als een loten auto. ondanks het ont ken van een vast dak en een te tnen achterzijde. De structuur ook berekend op een onver- opte koprol. Daarbij is reke- g gehouden met de zwaarste btlijnen op dit gebied, die van Duitse keuringsinstantie TÜV. C3 Pluriel-structuur is verste- din de voetenruimte, rond de Drruit en bij de rugleuningen hoofdsteunen achterin. Hei studiemodel van dc C3 Plu lis in 1999 door Citroën op de fmationale Automobil Ausstel- ig van Frankfurt gepresenteerd, in erna legde de autofabrikant order voor verdere ontwikke- ■bij Inalfa Roof Systems neer Inalfa is een volwaardig ontwik- Igspartner van Citroën De testprocedures zijn door Inalfa Roof Systems en Citroën samen uitgevoerd. Inalfa heeft de kennis in huis om zelf complete auto's te testen. Daartoe behoort Op basis van de huidige order portefeuille van meer dan 2,5 mil joen (schuif)daksv sternen per jaar is Inalfa de op één na grootste speler ter wereld, met een markt aandeel van meer dan 30 procent in de schuifdakenmarkt. In de trucksector is Inalfa Roof Systems veruit wereldleider. Naar ver wachting stijgt de omzet in de komende vier jaar van 250 mil joen naar 450 miljoen euro. Inalfa Roof Systems telt wereldwijs zo n 1.100 medewerkers, waarvan er 300 in Venray zijn gestationeerd Dc komende tijd zijn in Venray 75 tot 100 nieuwe personeelsleden nodig, met name op de productie afdeling, waar onder andere het daksysteem van de PC Pluriel voor extra werkgelegenheid zorgt. Ook de afdelingen Ontwik keling, Inkoop, Kwaliteit en Pro jectmanagement krijgen verster king. Prachtige broeken van sterke merken tegen onweerstaanbaar scherpe prijzen normaal: Q/l 95 LESBLEUS 89.95 Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Breda, Oss

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11