jamenwerking krijgt geen steun voor raadsonderzoek ijna 100 nieuwe banen ij Inalfa Roof Systems Afsluiting De Waan op kunstzinnige en muzikale wijze poenen verzorgt inrichting camper Kinderboekenweek in de bibliotheek Kunst en cultuur in Venray 't Kelderke gaat 25 jaar terug in de tijd Doorrijding Bio Skin Jetting Controle In de jaren zeventig en tachtig waren ze ongemeen populair. De tot jeugdsoos omgebouwde kip penhokbars. Met bankstel en tele visie groeiden deze gelegenheden al snel uit tot trefpunt van de jeugd. Precies 25 jaar geleden gebeurde hetzelfde in Oirlo. Enke le opgeschoten jongeren richtten destijds de jeugdsoos, later disco theek 't Kelderke op. 't Kelderke werd een begrip in de hele regio. De initiatiefnemers van toen wer den de laatste tijd vaker benaderd om de tijden van weleer nog eens te laten herleven. En dat gaat ook gebeuren met een gezellige reü nie op zaterdag 5 oktober aan de De jeugd eind jaren zeventig in 't Kelderke, wat een prachtige haardossen Boddenbroek 3. Bij het oude Kel derke (de soos ligt er nog net zo bij als 25 jaar geleden) staat een tem waar alle soosgangers herin neringen uit de jaren zeventig en tachtig kunnen ophalen. Om 20.00 uur gaat een avond net als toen' van start. Met de dj's uit die jaren, Theo, Wim, Martien en Geert, wordt het weer een ouder wets gezellige avond voor de veertigers van nu die zich voor heel eventjes maar weer twintig kunnen voelen. "Ik hoop dat iedereen weer de weg naar t Kel derke weet te vinden", zegt Piet Classens van het reüniecomitë. "Want zonder een volle tent zijn 1 wij ook niet content." Voor vragen over de reünie kan 'i men contact opnemen met Piet Classens, telefoon (0478)578600 of 06-51342318. of Theo Peeters. i telefoon 06-53227690. PEEL EN MAAS een abonnement waard a9'%L EN MAAS Het eigen onderzoek van de meenteraad naar het bouw- ebacle in Merselo lijkt van de ian. Fractieleider Ike Busser aoenwerking) deed in de adsvergadering nog een Heme poging de anderen rer de streep te trekken. De le partij stond alleen want andere vier fracties ver in de motie. I Ike Busser voelt zich door colle- 1 en gemeentesecretaris om de pn geleid. Want het raadsonder zoek werd destijds uitgesteld van- |cge de VROM-inspectie die een pderzoek op het gemeentehuis begon. "Die rapportage moesten we afwachten want die zou alle informatie bevatten. De raad zou daarna alsnog een aanvullend onderzoek kunnen instellen." Het verbaast Busser dat in het VROM- rapport, dat eind augustus open baar werd, met geen woord wordt gerept over Merselo. "En dat heeft het college van meet af aan geweten. En zeker al in maart toen het college het rapport kreeg. We willen ons daarom niet overleveren aan antwoorden van het college." De fractieleider van Samenwerking wil alsnog een raadsonderzoek 'naar de casus Merselo' waarin college, ambtena ren en andere betrokkenen wor den gehoord. DOOFPOT Maar de grootste oppositiepartij stond alleen. Wat er op het gemeentehuis rond het dossier Merselo allemaal is fout gegaan, dreigt in de doofpot te verdwij nen. Busser kreeg zelfs geen steun van de WD die lang aan de zijde van Samenwerking streed voor een eigen onderzoek. "Maar dat blijft van kracht", verzekerde John Oosterbeek. "Alleen willen we eerst de discussie met het col lege en raad afwachten. Ik ver zoek Samenwerking de motie aan te houden." Maar daar wilde Bus ser niet van weten. Hij wilde nu een uitspraak van de raad uitlok ken. Temeer omdat de VROM- inspecteur weigert om naar Ven- rav te komen. De raad wilde dat de inspecteur het rapport zou presenteren en toelichten. De VROM-inspectie meent dat colle ge en ambtenaren de vragen van de raad maar moeten beantwoor den. Op dinsdag 15 oktober vindt daarom een informatieve bijeen komst plaats waarin het college vragen beantwoordt. Op dinsdag 5 november is een extra raadsver gadering gepland over het VROM- rapport en het plan van aanpak. Bert Linskens (PvdA), hij uitte al eerder zijn twijfels over de komst van de inspecteur, was duidelijk: "We hebben geen behoefte aan een aanvullend onderzoek." Ger- rit Lemmens (fractie Van de Vorle) had dat evenmin. "Want het kost veel inzet en geld. En dat hebben we heel hard nodig om aan de slag te gaan met bouwen." Ton Teeuwen-Peeters (CDA) wilde eerst het de infoavond en het debat afwachten. Ze was het wel met Busser eens om de scha de aan de gedupeerde bouwers in Merselo zo snel mogelijk af te wikkelen. Venraynaar Geert Koppes iteg vrijdagmiddag tal van artike- ii van Nicole Henkens, eigena- sse van Coenen, overhandigd lorde inrichting van de nieuwe imper voor nierpatiënten. @all- Bg-inspr:Een camper die cadeau gedaan aan de Nierstichting, odat ook nierpatiënten voortaan delijk ongeboden op vakantie innen gaan. De camper beschikt rer een dialyseapparaat, een toe- el dat het bloed in het lichaam >et zuiveren, iets wat bij gezon- mensen wordt gedaan door de jeren. De camper heeft in totaal .000 euro gekost. Geert Kop- is één van de vele nierpatiën- in ons land die afhankelijk zijn een dialyseapparaat. Met tal mensen met expertise in huis kkelde hij een camper voor itiënten. Inmiddels beschikken de initiaf- lers al over de adressen van aantal binnen- en buitenland campings die aangegeven heb- :n een plek voor deze camper te :rveren. Alle bijdragen zijn harte welkom op bankreke- ;nummer 12.84.06.003 t.n.v. miging tot steun aan de Nier- iting, o.v.v. camperproject. I Sicole Henkens overhandigt kopjes en schoteltjes, borden n bestek aan Geert Koppes Met een orderportefeuille tan meer dan 2,5 miljoen schuif-Jdak systemen per jaar is Inalfa inmiddels opgeklom men tot de op één na grootste schuifdakproducent ter wereld. Wereldwijd werken er circa 1100 mensen bij Inalfa loof Systems waarvan 300 op de vestiging in Venray. Inalfa Roof Systems zoekt 75 tot 100 nieuwe medewerkers met name voor de productieafdeling, maar door de sterke groei zijn zijn cr echter ook mogelijkheden op de afdelingen ontwikkeling, kwa- teit, inkoop en projectmanage- lent. Inalfa Roof Systems heeft haar hoofdkantoor in Venray en daarnaast 9 vestigingen verspreid oter de hele wereld. Hier worden nnovatieve daksystemen voor auto's en trucks volgens de aller- :hl hoogste kwaliteitseisen ontwik keld en geproduceerd. Klanten van Inalfa zijn praktisch alle bekende automobiel en vrachtwa gen producenten zoals Mercedes Benz, BMW, Volvo, Opel, Saab, landrover, Peugeot, Citroen, Renault, etc. etc. De groei die Inalfa Roof Sys- ms de afgelopen jaren heeft gezien zal ook in de komende jaren versterkt worden voortge zet. Naast de verdere ontwikke- van de meer traditionele schuifdaken is Inalfa ook zeer Ktief in de ontwikkeling van nieuwe daksystemen waarbij een steeds groter gedeelte van de auto het licht en luchtklimaat in de auto positief beïnvloedt. In diver se onderzoeken is aangetoond dat een schuifdak, in tegenstelling tot airconditioning, een positief effect heeft op het zuurstof- en het C02 gehalte in het bloed, waardoor de bestuurder alerter en fitter blijft. Daarnaast groeien de nieuwe schuifdaksystemen ook in afmetingen en complexiteit. Inal fa heeft met het revolutionaire daksysteem voor Citroen Pluriel een nieuwe weg naar complexe daksystemen ingeslagen. Bij dit ingenieuze daksysteem kan het gehele daksysteem in de koffer bak weggeklapt worden, waar door de vierzitter veranderd kan worden in een cabrio of een pick up. De afgelopen jaren.is het Euro pean Technical Center gevestigd in Venray van circa 50 naar ruim 100 engineers gegroeid. Het ont wikkelen, testen en productierijp maken van nieuwe daksystemen kost veel tijd, gemiddeld drie jaar van het moment van opdrachtver lening tot de start van de produc tie. Ten behoeve van de afdelin gen ontwikkeling, testen, proto- bouw en kwaliteit is Inalfa ook voor deze afdelingen op zoek naar extra mensen. Dit jaar nog zal Inalfa Roof Sys tems op zeer korte termijn begi- nen met het werven en aannemen van 50 nieuwe productiemede werkers in samenwerking met het CW1 (voorheen arbeidsbureau) en Werknet uitzendbureau. Daar naast worden ook gemotiveerde medewerkers gezocht voor de afdelingen ontwikkeling, kwali teit, inkoop en projectmanage ment. De productiemedewerker die Inalfa zoekt, monteert zelf standig alle onderdelen tot een compleet daksvsteem. Hij of zij is gemotiveerd, handig en kan secuur werken. Inalfa zoekt medewerkers die voor langere tijd aan de slag willen en die in een prettige en schone werkom geving willen werken. Elke nieu we medewerker zal een intern opleidingsprogramma doorlopen, daarnaast behoren ook diverse externe opleidingen tot de moge lijkheden. Voor geïnteresseerden worden meerdere voorlichtingsbijeen komsten (op 28 september en 1 en 3 oktober) gehouden waarbij uitvoerig informatie gegeven zal worden over het bedrijf, produc ten, werkomgeving, functies en functie-eisen. Ter plekke is er de gelegenheid om een sollicitatie formulier in te vullen. Geïnteres seerden kunnen zich hiervoor aanmelden via de aanmeldings coupon in deze krant. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Inalfa Roof Systems, de heer Dré Geurts, tel. 0478- 555155, fax 0478-555133, e-mail dgeurts@inalfa.nl Een 48-jarige inwoner van Horn is in de nacht van dins dag op woensdag in zijn woning aangehouden omdat hij ervan verdacht wordt een aanrijding te hebben veroor zaakt en daarna te zijn doorge reden, zonder zijn identiteit achter te laten. Dinsdagavond om 22.40 uur reed een automobilist op de Mid den Peelweg met hoge snelheid vanuit de richting Venray richting van Kessel. In een lange bocht naar rechts raakte de auto van de weg, kwam in de rechterberm tegen een lantaarnpaal rolde over de kop en kwam verderop weer op de wielen tot stilstand. Een getuige verleende hulp aan de automobilist, die niet gewond zou zijn geraakt. Nadat deze getui ge bij het dichtbij gelegen benzi nestation de politie had gebeld, bleek de automobilist te zijn verd wenen. De politie lichtte de man om 01.00 uur van zijn bed en bracht hem over naar het bureau in Roermond en van hem werd een ademanalyse afgenomen. Hij bleek onder invloed te verkeren. Van 2 tot en met 12 oktober wordt voor de 48e keer de Kinderboekenweek georgani seerd. In 2002 is het motto Ay Ay kapitein: boeken over boten. Gedurende tien dagen is de aandacht gevestigd op schepen, ontdekkingsreizen en andere aanverwante onder werpen. De Bibliotheek Venray heeft leesboeken over avonturen op een boot, over belevenissen van kapiteins en matrozen en over plunderende zeerovers. Er zijn informatieve materialen over roei en en zeilen, over de Ark van Noach, over de ondergang van de Titanic, over ontdekkingsreizen, over zeeslagen, over de VOC, over vrachtschepen en havens. Er zijn niet alleen boeken over deze onderwerpen, maar cd-roms. Kin deren kunnen hun kennis over boten in kinderboeken testen. In de Jeugdbibliotheek kunnen zij meedoen aan de Kinderboeken quiz 2002. In een speciaal boekje staan 11 vragen over bekende boeken over boten. De antwoor den staan vanaf zaterdag 12 okto ber op www.kinderboeken- week.nl. Er worden geen prijzen verloot. In de Kinderboekenweek 2002 heeft de Jeugdbibliotheek een aantal activiteiten georgani seerd. Op woensdag 2 oktober zullen Alex van Vliet en Bart Jacobs van 14.00 tot 16.00 uur optreden. Zij zijn 2 landrotten met zeemansbenen die met hun muziiale programma Koudwater vrees de bezoekers van de Jeugd bibliotheek in de sfeer van de Kin derboekenweek brengen. Van 2 oktober tot 31 december is er voor kinderen van 2 tot en met 7 jaar de Mooiste Vis- kleurwed- strijd. De Mooiste Vis bestaat 10 jaar en daarom organiseert de Jeugdbibliotheek, samen met de Boekhandels 'Cuypers en Van den Munckhof deze wedstrijd. In de verschillende leeftijdscategorieën worden prentenboeken verloot. Op woensdag 9 oktober maakt Malika Hajla van 14.00 tot 17.00 uur Henna-tattoos. Kinderen kun nen een anker of een vis laten aanbrengen op hun hand of arm. Inschrijven kan bij het Jeugdin- lichtingenbureau. Gedurende de Kinderboeken week is er een presentatie van materialen voor basisscholen, peuterspeelzalen en kinderdag verblijven. Deze presentatie is in de ontvangstruimte van de Biblio theek. De jeugdbibliothecarissen geven van 14.00 tot 18.00 uur toe lichting op het lenen van de diver se projecten. Tijdens de Kinder boekenweek zullen een aantal groepen 5 uit Venray aan de workshop gedichten maken over zeerovers deelnemen. Algemene informatie over de Kinderboekenweek kan online opgezocht worden bij www.kin- derboekenweek.nl. Wie naar de website van de Bibliotheek Ven ray surft, www.obvenray.nl vindt meer üiformatie over de plaatselij ke activiteiten. Bij Aanbod Onder wijs is informatie te vinden over de projecten voor Basisscholen en Peuterspeelzalen. Of vraag meer informatie bij de jeugdbiblio theek. De openingstijden van de Bibli otheek Venray zijn als volgt: maandag gesloten, dinsdag 11.00- 18.00 uur, woensdag 11.00-18.00 uur, donderdag 11.00-18.00 uur, vrijdag 11.00-21.00 uur, zaterdag 11.00-14.00 uur. Bio Skin Jetting Atomatherapie Efectrisch ontharen yS De veilige methode voor natuurlijke rimpelcorrectie Rimpels corrigeren met snel zichtbaar en langdurig resultaat. Zonder inspuiting. Informatie: Mariëtte Lenssen, Esthé Schoonheidssalon Rosmolenweg 3, 5807 EM Oostrum tel. 0478-582494, internet: www.iimpelloos.nl Donderdag 26 september 2002 - Pagina 7 Op de Maashese weg in Venray zijn zondagavond 26 bekeuringen uitgeschreven. De hoogst geme ten snelheid van de 470 gecontro leerde voertuigen bedroeg 102 km/uur waar maximaal 80 km/uur is toegestaan. Op de Noordsingel zijn zondag avond 123 bekeuringen uitge schreven. De hoogst gemeten snelheid van de 1290 gecontro leerde voertuigen bedroeg 90 km/uur waar maximaal 50 km/uur is toegestaan. Dit weekeinde valt definitief het doek voor de internationa le tentoonstelling en de ande re exposities van De Waan op het St. Annaterrein in Venray. Dankzij meer dan 40.000 bezoekers, indrukwekkende kunst, honderden vrijwilli gers, financiers en organisato ren is De Waan een onvergete lijke manifestatie geworden. Zondag 29 september sluit de tentoonstelling op het St. Annaterrein vanaf 16.30 uur. Iedereen die belangstelling heeft is hierbij van harte wel kom. De sluiting van de tentoonstel ling betekent niet helemaal het einde van de manifestatie De Waan, die op 2 mei jl. officieel van start ging. Enkele regio-activi teiten lopen nog enige tijd door. Daarnaast zal de invulling van de Venrayse rotondes met op psy chiatrie geïnspireerde kunst nog worden gerealiseerd. Deze kunst is een blijvende herinnering aan de betekenis van de psychiatrie voor Venray en aan De Waan. In december verschijnt ook nog een logboek van De Waan. Dit logboek legt in woord en beeld vast hoe Nederlands' meest spraakmakende manifestatie over kunst en psychiatrie ontstaan is, wat de achtergronden zijn en hoe de ideeën uitgroeiden tot veelbe sproken kunstwerken en regio activiteiten. Het logboek is nu al te bestellen voor 25 euro per boek. Na 1 december is de prijs 30 euro Voor meer informatie kunt u bel len met projectbureau De Waan. te bereiken via 0478-569126. I kunt ook het informatiecentrum op het St. Annaterrein bezoeken, waar u een folder met bestelfor mulier kunt krijgen. Kunstencentrum Jeruzalem had donderdag in samenwerking met het Raayland College voor de vier dejaars HAVO- en VWO-leerlingen een programma vol met kunst en cultuur samengesteld. De leerlin gen konden kiezen uit verschillen de workshops, zoals bijvoorbeeld West-Afrikaanse dans en percus sie, didjeridu, slagwerk, streetdan- ce, toneel, schilderen, circusles en fotografie. In het atelier van het Kunsten centrum Jerusalem konden de leerlingen donderdag deelnemen aan de workshop 'Kappen in Mergel' Na dit dagje weten de leerlin gen of er met een beetje oefening wellicht in hen een nieuwe Rem brandt, Jennifer Lopez of Shakes peare schuilt. Uit het brede aan bod konden de leerlingen een aantal workshops kiezen die ze op deze culturele dag konden vol gen. De voorstelling van Seven Sins, door jongerentheater Rotter dams Lef, ging door een ongeval van een van de spelers tot teleur stelling van de organisatie niet door. Dit project was mede mogelijk gemaakt door financiële steun van de gemeente Venray en de pro vincie Limburg. Reünie jeugdsoos in Oirlo

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7