Industrieterrein weer fgesloten voor straatraces Ongeval door straatrace' .Gemeente wil daadkrachtiger worden Wonen Venray wil flat De Hoge Beek renoveren Week van Toegankelijkheid CDA: bouwaanvragen worden niet behandeld Samen sterk deskundige partner Overval Dingus en gemeente praten verder 'Waals is onverstaanbaar' Uitbreiding parkeren bij NS-station Vernieling A&A ■EN MAAS luurtbewoner Jan Verhoeven: "We raken geïsoleerd" flet industrieterrein Smak- is zondagavond voor tweede keer op last van ilHWWugvWaals van 17.30 !«haki Br tot 24.00 uur afgesloten voor alle bestuurders voertuigen. Het industrie- - irrein werd door zeven kasl1 Laaakte afzettingen herme- afgesloten. cu dat heeft de buurt gemerkt, Lrï egt Jan verhoeven, die aan de 3lc9*a purkterweg woont. "Plotseling «n aiies afgezet en kan er geen meer door. Mijn zoon Nick niet meer met zijn scooter huis komen en moest omrij- En ook een 12-jarige buur- gen mocht er van de politie meer door. Wat een flauwe- Vorige week nog werden nden die bij ons op bezoek en komen tegengehouden. Je hebt er gewoon een heleboel last van. Door deze acties raakt de buurt helemaal geïsoleerd!" Vooral het gebrek aan commu nicatie van de gemeente naar de buurt toe, is Verhoeven een doorn in het oog. "We weten niets en horen niets. Een jaar lang hebben de gemeente en de politie het wegracen gedoogd. Die jonge ren hebben eerst op het parkeer terrein bij De Wetteling geracet en zijn daar weggestuurd door de politie. Nu het wegracen te popu lair wordt, wordt er pas met veel bravoure ingegrepen. Veel en veel te laat!" Tijdens de actie van zondag avond surveilleerde de politie met twee auto's. Buiten het afgesloten gebied waren drie radarsnelheids- auto's. twee surveillancepos en twee motorrijders van de politie actief Op de A73 stonden nog eens twee radarsnelheidsauto's. Omdat vorige week bleek dat de racers zich, door de afsluiting van het industrieterrein, ook verza melden op de parkeerplaats bij sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel, is daar ook door de politie intensief gesurveilleerd. Daarvoor werd een extra surveil lance-auto ingezet. In totaal heeft de politie gedurende de avond 27 medewerkers ingezet. ILLEGALE ACTIVITEIT Vanwege het mogelijke 'uit waaiereffect' had de gemeente Venray de buurgemeenten uit de districtlijke driehoek (Sevenum, Gennep, Bergen, Mook en Midde laar, Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas) en Venlo en Boxmeer ingelicht over de actie. Gedurende de zondagavond is er een groep van vijftig tot zestig auto's gesignaleerd, die zich ver plaatste van Boxmeer naar Venray en later naar Cuijck Omdat de racers op industrieterrein Smak- terheide niet terecht konden, reden ze naar het nabijgelegen industrieterrein Keizersveld en later naar Heijen. De voortdurend aanwezige surveillanceauto's in hun kielzog verhinderden enige illegale activiteit. Ook was er in tegenstelling tot vorige week, nauwelijks publiek voor de straat racers. Niemand is uiteindelijk in het afgesloten gebied geweest. Er zijn daar ook geen aanhoudingen verricht of bekeuringen uitge schreven. Wel zijn er tijdens de radarsnel heidscontroles 931 snelheidsver balen opgemaakt. 770 daarvan werden genoteerd op de A73. De hoogste snelheid was daar 181 km/uur. In de bebouwde kom van Venray werden 161 snelheids overtredingen geconstateerd. De hoogstgemeten snelheid was daar 70 km/uur. De gemeente Venray heeft in samenspraak met de politie nog maals tot deze actie besloten. Aan leiding was het feit dat de toe stroom van publiek en auto's de afgelopen weken erg groot was, waardoor de openbare orde en veiligheid niet langer gewaar borgd was. Het publiek bij de straatraces wordt volgens gemeente en politie op een ernsti ge manier blootgesteld aan de gevaren die de straatraces met hun verkeersgedrag veroorzaken. De afsluiting gold volgens de gemeente niet voor degenen die aan konden tonen dat zij vanwege een redelijk doel als wonen en werken op het afgesloten indus trieterrein moesten zijn. Een groot verkeersongeval tflq eroorzaakt door een illegale ïaatrace op de Henri lunantstraat in Venray, met ika twee zwaargewonden en een .«n dodelijk slachtoffer, in scène gezet door de Venrayse brand weer. De brandweer hield dinsdag avond samen met de ambulance dienst en de politie een grote oefening in de straat. Doordat de oefening zich afspeelde op de openbare weg, kw am de oefening erg realistisch over. Dat bleek ook wel, want veel automobilisten en andere ver keersdeelnemers stopten of ver traagden even om een kijkje te nemen bij de oefening. De slacht offers werden gespeeld door de leden van de Lotusgroep, speciaal opgeleide slachtofferacteurs. Aan de oefening nam ook een team van de brandweer uit Gennep deel. Het thema straatracen staat momenteel nogal in de belangstel ling vanwege de illegale races in en rond Venray. Zie artikel hier boven. Donderdag 26 september 2002 - Pagina 3 Zes strategische doelen in collegeprogramma Gelijktijdig met de begroting 2003 presenteerden B en W het programma voor de colle- tS geperiode 2002-2006. De nieu we coalitie van CDA, PvdA en tractie Van de Vorle wil vooral meer daadkracht. Want uit een monitor van de provincie Meek dat de bestuurskracht Venray onvoldoende is. Vooral op strategisch en tac tisch niveau schiet de gemeen te te kort en bovendien ont breekt het aan een duidelijke visie. Het college heeft deze kritiek ter harte genomen en heeft zich doel gesteld om binnen vier ^r op alle onderdelen van de 'estuurskracht een voldoende te scoren. Dat loopt als een rode draad door het collegeprogram ma- De uitslag van de bestuurs krachtmonitor werd onlangs bevestigd door het rapport van de VROM-inspectie. Die constateer- de dat Venray tekort schiet bij de :t handhaving van regels bij bouwen en milieu. Het collegeprogramma, tnet als titel 'Bestuurskracht: een kwestie van kiezen', telt zes stra- 'egische doelen. Het eerste doel is het ontwikke len van een strategische visie. Waarin het college een totaalvisie geeft op de gemeente ontwikke len op lange termijn. Het twee de strategische doel is Leefbaar heid. Portefeuillehouder Mathieu onts (PvdA): "Leefbaarheid eeh te maken met veiligheidsbe lang en de voorzieningen. We kiezen voor een gebiedsgerichte en projectmatige aanpak. Deze integrale benadering sluit ook beter aan bij de vraag van de bur gers. Dit betekent ook dat er op het gemeentehuis anders gewerkt moet worden. En dat lukt niet bin nen een half jaar. Deze omslag vergt een aantal jaren." Integraal handhavingsgbeleid is het derde belangrijke doel. Ven ray moetuitgroeien tot een robuuste en betrouwbare gemeente. "Het waarborgen van de fysieke veiligheid van de bur gers heeft de komende jaren top prioriteit", zei burgemeester Waals die coördinerend porte feuillehouder is. De gemeente gaat de komende jaren veel meer aandacht besteden aan het hand haven van regels. "Bouwen en milieu heeft hoge prioriteit, want rampen zoals in Enschede en Volendam moeten we in Venray voorkomen", aldus Waals. "Maar de veiligheid van de burgers staat boven alle andere handhavingsac- ties. De politie zal dit uitvoeren zonder dat het korps wordt uitge breid. Want Venray wordt geen politiestaat." In november komt de gemeen te met een handhavingsplan dat in januari door de gemeenteraad wordt vastgesteld, Waals: "Er komt eerst een brede maatschap pelijke gedachtenwisseling. De burgers kunnen meepraten zodat het een groot draagvlak krijgt. De uiteindelijke keuzes worden door de raad gemaakt." Het vierde strategische doel is integraal veiligheidsbeleid wat sterk samenhangt met handha ving. Coördinerend portefeuille houderjan Driessen (CDA) zei dat in 2003 het veiligheidsbeleid wordt vastgesteld en uitgevoerd. "De resultaten van de eerder uit gevoerde veiligheidsscan zijn bin nenkort bekend. Dit wordt een belangrijkse toetssteen." OEFENPROGRAMMA Het oefenprogramma voor zowel rampen als de brandweer wordt flink uitgebreid. De stads wachten komen voortaan in dienst van de gemeente en de par- keercontroleurs krijgen meer bevoegdheden voor toezicht in en rond het winkelcentrum. Eind dit jaar verschijnt het milieube leidsplan met concrete plannen voor 2003- Burgerparticipatie is het vijfde strategische doel. Het valt onder de hoede van Frits Ruyten (fractie Van de Vorle). De gemeente wil dat de de burgers meer inbreng krijgen in hel beleid van de gemeente. 'We hebben bemerkt dat de relatie tussen ons en de burgers onder druk staat. Het is voor ons belangrijk deze relatie te herstellen', vermeldt het college programma. Daarnaast moeten klachten zorgvuldig worden afge handeld. Interactief besturen wordt gemakkelijker als de gemeentelijke website er einde lijk is. De planning is een passieve website begin 2003 en een inter actieve website eind volgend jaar. Het zesde en laaste doel is plat telandsontwikkeling. Coördine rend portfeuillehoudcr is Frits Ruyten. De vernieuwing van het landelijk gebied betekent naast duurzame agrarische bedrijvig heid het verbeteren van de natuur, landschapskwaliteit, leef baarheid en recreatie. De bouw steen Reconstructie die onlangs verscheen vormt de leidraad Een 28-jarige man uit Ven ray is vrijdagmiddag door de politie aangehouden nadat hij een overval pleegde in een zaak aan de Merseloseweg. De verdachte kwam rond 15.30 uur de zaak binnen. Hij vroeg de 61-jarige eigenaresse om geld te wisselen. Op het moment dat de vrouw de kassa opende, spoot de verdachte de vrouw met een onbekende vloeistof in de ogen. Hierop deed de man een greep in de kassa om vervolgens per fiets te verdwijnen. De gealarmeerde politie kon de verdachte enkele minuten later op de Frans Michelsstraat aanhou den. Hij is overgebracht naar het Venrayse politiebureau. Op dit moment is nog niet bekend hoe groot het ontvreem de geldbedrag is. Vorige week vrijdag zaten Dingus en de gemeente sinds lange tijd weer samen aan tafel. Op last van de rechter moeten beide kemphanen in gesprek komen om de voorge nomen verbouwing van het jongerencentrum weer vlot te trekken. Het eerste gesprek duurde een uur en een kwartier. Beide partij en hebben afgesproken om ver der niets over de inhoud naar bui ten te brengen. Volgens Dingus-voorzitter Pieter Gijsbers was het meer een kennismakings ronde. Op woensdag 2 oktober staat het tweede gesprek gepland. Om misverstanden over de notu len uit te sluiten wordt het gesprek helemaal op band opge nomen en w ordt het verslag door een onafhankelijk bureau uitge werkt. De negen gesprekspart ners (vier van de gemeente, onder wie wethouder Emonts, en vijf van Dingus) zaten ieder achter een microfoon. Desondanks was de sfeer vrij open en relaxed, aldus Gijsbers die - heel verras send - Gerard Thijssen als adviseur aan zijn zijde had. De Venrayse advocaat was destijds door de gemeente ingehuurd om het Din- gus-conflict op te lossen. Thijssen en de gemeente gingen later met ruzie uit elkaar. Eindstraat 12, tel. W81553 Wonen Venray heeft plan nen om de flat De Hoge Beek in Venray grootscheeps aan te pakken. Afgelopen dinsdag avond heeft Wonen Venray dit bekend gemaakt op een bewo nersavond voor alle bewoners van De Hoge Beek. Op de plan nen is overwegend positief gereageerd. De aanleiding voor het project is afkomstig van de Commissie Ouderenhuisvesting (COH) in Venray. De flat is, voornamelijk wegens de ligging, heel populair bij ouderen. Maar volgens de COH kunnen zij er niet lang genoeg zelfstandig wonen. Zo zijn de badkamers klein en zijn de woningen niet rolstoeltoeganke lijk. Omdat de vraag naar senio renwoningen steeds meer toe neemt, is ook Wonen Venray zich ervan bewust dat een grondige renovatie hier op zijn plaats is. Tijdens de bewonersavond, waarbij 120 belangstellenden aan wezig waren, zijn de plannen aan de flatbewoners voorgelegd. Omdat het renovatieproject nog in de beginfase verkeert, kon nog niet op alle vragen een concreet antwoord gegeven worden. Wel is bekend dat 90 van de 100 bewoners een terugkomgarantie krijgen en dat de nieuwe huur prijs binnen de huursubsidiegrens valt. Wonen Venray vindt het van groot belang dat de bewoners achter de plannen staan. Daarom zijn de bewoners nu al op de hoogte gebracht. Er wordt, speci aal voor dit plan, een bewoners werkgroep opgericht bestaande uit 5 a 6 personen. Deze werk groep krijgt de taak om zowel als gesprekspartner voor de bewo ners van De Hoge Beek als voor Wonen Venray op te treden. Ver der worden alle bewoners regel matig op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen via een nieuwsbrief. De plannen zijn nog niet defini tief. Als in de komende maanden blijkt dat teveel bewoners niets in de renovatie zien, dan gaat het niet door. In dat geval vindt het normaal geplande onderhoud aan het complex plaats. Wethouder Driessen ontkent Volgens CDA-raadslid Jan Classens weigert de gemeente bouwvergunningen van bedrijven in behandeling te nemen. Het gevolg is dat milieuvergunningen in gevaar komen omdat ze kunnen ver lopen. In het vragenuurtje vroeg Classens om ophelde ring bij wethouder Jan Dries sen (CDA). De portefeuillehouder van Ste delijk Beheer ontkende met klem dat bouwaanvragen aan de kant geschoven worden. "Mij is van daag nog verzekerd dat alles in behandeling wordt genomen. Ondanks de beperkte personele capaciteit die eigenlijk uitbreiding behoeft", stelde Driessen. Clas sens wasechter niet voor één gat gevangen en citeerde uit een brief die een ondernemer van de gemeente had ontvangen. De brief, ondertekend door het hoofd Bouwen en Milieu, ver meldt 'dat de bouwvergunning helaas niet in behandeling kan worden genomen omdat er teveel aanvragen zijn. En het is ook niet te zeggen wanneer dit wel kan'. Een paar weken geleden kaartte René Francken (WD) dit pro bleem ook al aan in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Wethouder Driessen moest wel toegeven dat de snelheid van de afhandeling zeer te wensen over laat. Door het ontbreken van actu ele bestemmingsplannen én de strafmaatregel van de provincie mag Venray bijna niets meer vol gens de korte procedure, artikel 19 lid 2, doen. Vooral bedrijven zijn hiervan de dupe omdat deze aanvragen altijd met de lange pro cedure (artikel 19 lid 1) via het provinciehuis moeten lopen. Driessen sprak van een termijn van maximaal een jaar. "Maar nor maal duurt het zes tot negen maanden." Jan Classens vroeg ook welke acties het college onderneemt om 'deze moeilijke situatie voor de bedrijven op te lossen'. Driessen meldde dat het ook de burgers treft. Op 10 oktober is er een gesprek met de rayonplanoloog van de provincie. "We zullen dan enkele concrete dossiers op tafel leggen. Want Venray zit klem door deze regelgeving. We hopen van de provincie versoepeling te krijgen en zullen het probleem ook in Den Haag neerleggen", aldus Driessen die ontkende dat de gemeente schadeclaims aan bedrijven zal moeten uitkeren. In het kader van de Week van de Toegankelijkheid heeft het Gehandicapten Platform Venray een informatiepunt ingericht in de Openbare Bibliotheek Venray. De openingstijden lopen paral lel met de openingstijden van de Openbare Bibliotheek nl. van dinsdag tot en met donderdag van 11.00 tot 18.00 uur en vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur. Het informatiepunt geeft een overzicht van de werkzaamheden van het Gehandicapten Platform Venray o.a. de organisatie, haar beleid, contacten enz. Tevens is er informatie aanwezig van de Sociale Pedagogische Dienst Noord- en Midden-Limburg. Op vrijdag 4 oktober is het lan delijke bureau voor voorlichting en hulp, Sensis aanwezig, voor blinden en slechtzienden. Deze dagen zijn er ook een aantal hulp middelen tentoongesteld. Het Gehandicapten Platform Venray zal met enkele personen aanwezig zijn tijdens de opening stijden om uw vragen en opmer kingen in ontvangst te nemen en indien mogelijk te beantwoorden. Op woensdag tot en met vrij dag van 14.00 tot 17.00 uur is er een functionaris van de Sociale Pedagogische Dienst aanwezig om u ook te woord te staan. Vrijdagmiddag om 15.30 uur zal in de Openbare Bibliotheek aan de Merseloseweg de uitreiking plaatsvinden van het lokaal toe gankelijkheidssymbool van het Gehandicapten Platform Venray. Dit symbool wordt uitgereikt als stimulans om de toegankelijkheid te bevorderen. Toegankelijkheid is ook in uw belang. Het Gehandicapten Platform Venray hoopt vele van u deze dagen te mogen ontmoeten. Vervolg voorpagina Raad wil geen kruisen op rotonde WEERSTAND Mathieu Emonts zei dat overleg met projectgroep De Waan 'op zijn plaats is'. "Want er is kenne lijk een uitgesproken weerstand in Venray. Maar hoe breed die is. dat is me nog onduidelijk. Geluk kig heerst er wel een positieve opvatting over het kunstwerk zelf." De PvdA-wethouder legde uil dat aan de projectgroep een opdracht is verstrekt voor invul ling van negen rotondes. Hij vroeg zich wel af wat de gevolgen zijn voor het totaalconcept als er één onderdeel uit wegvalt. "Ik ben bereid over een alternatieve plaats te praten. Dat moet wel een prominente plek zijn die zicht baar en toegankelijk is. Ook dient er een koppeling te zijn met het psychiatrische verleden en met de andere kunstwerken van De Waan." Emonts zei dat het nog onduidelijk is welke plekken hier voor beschikbaar zijn. Hij zegde toe de projectgroep binnenkort uit te nodigen in de commissie Maatschappelijke Diensten. "Voor de mensen op de publie ke tribune is burgemeester Waals niet te verstaan met zijn binnens monds gemompel.", zei inspre ker Maarten Houba dinsdag bij de raadsvergadering. "De geluids kwaliteit in de raadzaal mag dan verbeterd zijn maar wij op de tri bune verstaan Waals niet. Hij moet eens leren goed te articule ren..." De parkeergelegenheid bij het NS-station in Oostrum wordt uit gebreid met 51 vakken. Waarmee het totaal aantal komt op 128 par keerplaatsen. Ook krijgen de ver lichting en het groen een flinke opknapbeurt. De werkzaamheden worden nog dit jaar uitgevoerd. "Dit betekent een forse opwaar dering van het hele gebied", aldus wethouder Driessen (CDA). De kosten bedragen 200.000 euro. De NS draagt 80% bij en de gemeente Venray betaalt de reste rende 20%. Ook meldde de wethouder van Stedelijk Beheer dat de tweede fase van de aarden wal in Brukske in 2003 wordt uitgevoerd. Waar door de gehele wijk afgeschermd wordt van het drukke autoverkeer op de Deumeseweg. PEEL EN MAAS een abonnement waard De politie heeft zondagmorgen rond drie uur een 21-jarige man uit Baarlo aangehouden, nadat hij de ruit van een taxi had vernield. De man was uit disco de Steeg gezet aan de St Catharinastraat, toen hij zich volgens de beveili gingsmedewerkers aggressief gedroeg. Eenmaal buiten, sloeg hij met de hand een ruit van een taxibusje in. De man is meegeno men naar het politiebureau, waar proces-verbaal is opgemaakt. De zaak zal via snelrecht worden afgehandeld. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: redactie@vanaenmunckhof. nl Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wiüemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 17,30 (postcode 58..) 27,50 (overige binnenland) GROEP Limburgs grootste! Krachten worden gebundeld. bepaalt u de strategie. irrv zv CllPPAC WiJ kennen hel sPel> V UUI oUvLCO de regels. Weten dat winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerking. Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong. ACCOUNTANTS EN ADVISEURS ACCOUNTANCY - BEDRIJFSKUNDIGE ADVISERING - FISCAAL ADVIES - JURIDISCH ADVIES - LOONSEKVICE - PZ-CONSULTANCY AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEUNSEWEG 51. POSTBUS 60, 5800 AB VENRAY, TEL (0478) 51 72 90. FAX. (0478) SI 1566 wwui aagroep.nl

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3