v; JSMSE Bekendmakingen gemeente Venray Woningwet Wet ruimtelijke ordening Commissies Wet milieubeheer Kap- vergunning verleend Spoorwe; overgangei extra beveiligd g I ge Niets! ANBO KBO Venray Dansvereniging Amusement Computerclub Venray EVV De Huisvriend Rincón Espanol KW Venray Jeugd- natuurwacht De Hakkespits OVB Landschaps ecologie van de Peel Ars Musica 't Zandakker Den Hoender De Springplai Aostrumse Zangkompenes VVB PEEL EN MAAS Donderdag 26 september 2002 - Pagin, EEI Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het veranderen van negen woningën aan de Kardinaal Van Rossumstraat te Venray tnv Janssen De Jong Plan coördinatie, Postbus 131 te Son en Breugel; - het bouwen van een woning met garage aan de Buiten weg te Venray tnv FJ.W. Driessen, Kroonkruid 82; - het bouwen van een woning aan de Lavendelheide 16 te Venray tnv R.J.M.M. Michiels, De Regge 15 te Acht; - het veranderen van het pand aan de Whistlerstraat I te Venray tnv Stichting Thuis zorg Noord Limburg, Post bus 218; - het vergroten van de woning aan de Bosweg 7a te Venray tnv A.G.M. Rongen, Dakdek kerstraat 32; - het bouwen van een over kapping aan de Agrobaan 9 te Ysselsteyn tnv Keijsers Holding B.V., Agrobaan 9; - het bouwen van een over kapping aan de Agrobaan te Ysselsteyn tnv Autobedrijf P. Peters V.O.F., Kievitsweg 3; - het bouwen van een tuin huisje aan de Overbroekse- weg 8 te Leunen tnv P.J.M. Heidens, Overbroekseweg - het bouwen van twee dakka pellen aan de Randenrade 56 te Oostrum tnv P.J.J. Gom- mans, Randenrade 56; - het bouwen van kantoren/showroom/kantine aan de Horsterweg 10a te Leunen tnv Alcast B.V., Hor sterweg 10a. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmel dingen bouwtoestemming afge geven. - het bouwen van een tuin huisje aan de Meester de Haanstraat 6 te Leunen tnv A.W.J.M. Janssen, Meester de Haanstraat 6; - het bouwen van een tuin huisje aan de Mina Kruse- manstraat 38 te Venray tnv M.P.J. van den Hoef, Mina Krusemanstraat 38. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmingen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publi catie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplan nen bouwvergunning verleend. - het bouwen van een africh- tingshal en een paarden en schapenstal aan het Volen 6 te Heide tnv Maatschap Derikx- Verkuijlen, Volen 6; - het vergroten van de kas aan De Hoef 2 te Leunen tnv J.W.G. Hermans, De Hoef 2; - het plaatsen van een hek aan de órote Markt 24 te Ven ray tnv R.K. Kerkbestuur St. Petrus Banden, Eindstraat 6; - het veranderen van een schoolgebouw aan de Minis ter Charles Ruysstraat I te Venray tnv S.K.P.O.V. en regio, Eindstraat 42; - het tijdelijk vestigen van een kinderdagverblijf aan de Sta tionsweg 94 te Venray tnv S.J.L.M. van den Bekerom- Hoex, Lathyrus 51 Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschik king is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publi catie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouw meldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewer king te verlenen. - het bouwen van een tuin huisje aan Hoefblad 7 te Venray tnv J.LP. Bergmans, Hoefblad 7; - het bouwen van een carport en overkapping aan de K.erk- weg 14a te Ysselsteyn tnv H.G.G. Versteegen, Kerk- weg 14a; - het vergroten van de woning en de bouw van een carport aan de Gentiaan I te Venray tnv M.C.C. Ingenpas, Genti aan I; - het bouwen van een carport en overdekt terras en het vergroten van de woning aan de Vullingsstraat 8 te Leunen tnv B.G.H. Nelissen, Vul lingsstraat 8; - het bouwen van een serre aan de Kruidenlaan 94 te Venray tnv R.T.J. van der Zee, Kruidenlaan 94. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 27 september 2002 gedurende 4 weken voor eenie der ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Openbare kennisgeving Monumentenwet Vanaf heden ligt bij de infor matiebalie, locatie 2, van het gemeentehuis gedurende 6 weken ter inzage: de beschikking van burgemees ter en wethouders van Venray tot het verlenen van vergunning ex artikel I I van de Monumen tenwet 1988 voor: 1. restauratie beelden in rijks monument St. Petrus Ban- denkerk, Grote Markt 24, 5801 BL Venray; 2. bouwkundige aanpassingen van rijksmonument vm Latijnse School, Grote Markt 23,5801 BL Venray. Op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht kan degene wiens belang recht streeks bij deze besluiten is betrokken, daartegen binnen 6 weken na de dag waarop deze openbare kennis-geving is gepu bliceerd, een bezwaarschrift bij ons indienen. Openbare kennisgeving Monumenten verordening Met verwijzing naar artikel 10, lid 4, van de Monumentenveror dening 2000 gemeente Venray ligt vanaf heden bij de informa tiebalie, locatie 2, van het gemeentehuis gedurende 14 dagen ter inzage: de aanvraag om vergunning volgens artikel 9 van genoemde monumentenver ordening voor wijziging trap penhuis van gemeentelijk monument vm Vredeskerk, Whistlerstraat I, 5801 VJ Venray. Gedurende deze termijn bestaat de mogelijkheid om zienswijzen over deze aanvraag bij ons naar voren te brengen. Venray, 26 september 2002 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Middelen De raadscommissie Middelen vergadert op woensdag 02 oktober 2002, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis, Raad huisstraat I, alhier. Belangstel lenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: ONDERDEEL A 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Notulen van de openbare vergadering van de commis sie Middelen op 04.08.2002. 6. Gewest. 7. Ingekomen stukken. ONDERDEEL B 8. Algemeen vragenuur. ONDERDEEL C ter advisering: 9. Perspectiefnota 2002-2006 "bestuurskracht een kwestie van kiezen. 10. Productbegroting 2003. I I.MUIP 2003-2006. 12. Voorstel tot vaststellen van verordeningen en tarieven gemeentelijke heffingen 2003. 13. Integriteitsbeleid. 14. Exploitatieovereenkomst Marianum-terrein. ter bespreking: 15. Bijdrage centrummanager. 16. Verkoop pand Grote Markt 17. Rondvraag. 18. Sluiting. Maatschappelijke Diensten De raadscommissie Maat schappelijke Diensten vergadert op aonderdag 3 oktober 2002, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I, alhier. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: ONDERDEEL A 1Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Notulen van de openbare vergadering commissie Maatschappelijke Diensten, gehouden op donderdag 5 september 2002. Behande ling afdoeningslijst. 6. Gewestzaken. 7. Ingekomen stukken. ONDERDEEL B 8. Algemeen vragenuur. ONDERDEEL C 9. Verhouding raadslidmaat schap met lidmaatschap dorps- of wijkra(a)d(enover- leg). 10. Beleidsverslag en verslag over de uitvoering 2001 Werk Inkomen en Zorg Inkomen. 11Perspectiefnota 2002-2006 'bestuurskracht: een kwestie van kiezen'. 12. Productbegroting 2002. 13. MUIP 2003-2006. ONDERDEEL D 14. Rondvraag. 15. Sluitirtg. De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aanvra gen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis. Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tus sen 09.00-10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijd stip worden ingezien. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: E. Peters Oirlo B.V., Gun- hoekweg 15 te Oirlo voor een revisievergunning voor een legpluimveehouderij, gelegen aan de Gunhoekweg 15 te Oirlo; Inalfa Metal Products B.V., Postbus 510 te Venray voor een uitbreidings-/wijzigings- vergunning voor een metaal- warenfabriek, gelegen aan de Maasheseweg 83 te Venray. - Inalfa Metal Products B.V., Postbus 510 te Venray voor een uitbreidings-/wijzigings- vergunning voor het produ ceren van zonneboilers, warmtepompen en stadsver warmingsunits, gelegen aan de Maasheseweg 83 te Ven ray, locatie Nieuwhuisweg 3 te Venray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage (6 weken) van 26 september 2002 tot en met 7 november 2002 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: diegene die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepster mijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hier voor geldt een bijzondere pro cedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Besluiten Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning gedeeltelijk of geheel intrekken van: Maatschap Steeghs, Ericaweg 4 te Oirlo voor het gedeel telijk intrekken van de milieuvergunning voor een fokzeugen- en vleesvarkens houderij, gelegen aan de Eri caweg 4 te Oirlo ten behoe ve van Gunhoekweg 15 te Oirlo; Maatschap Poels-Swinkels, Meerselsepeel 5a te Yssel steyn voor het geheel intrek ken van de milieuvergunning voor een varkensfokkerij, gelegen aan de Meerselse peel 5a te Ysselsteyn ten behoeve van Gunhoekweg 15 te Oirlo. Het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 26 september 2002 tot en met 7 november 2002 in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray. Gedurende bovengenoemde kan bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gele genheid advies uit te bren gen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ont werp daarvan zijn aange bracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-mel dingen zijn binnengekomen van: - Van Dijk Logistics Oploo B.V., Deurneseweg la te Oploo voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit opslag en trans portbedrijven milieubeheer, felegen aan de Energieweg I te Venray. De meldingen kunnen worden ingezien van 26 september 2002 tot en met 10 oktober 2002 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 26 september 2002 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Door het college van burge meester en wethouders is kap- vergunning verleend aan de Gemeente Venray t.b.v. plata nen aan Kolkweg 15 en 27 i.v.m. slechte conditie, die ontstaan is na enkele stormschades van de afgelopen jaren, waarbij takken afgebroken zijn. Deze hebben wonden achtergelaten en enke le hiervan zijn gaan inrotten. Dit veroorzaakt een gevaarlijke situatie, de bomen zijn hierdoor niet meer te handhaven. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten via tel.nr. 523333, die bereikbaar is van maandag tot en met vrijdag van 09.00-13.00 uur. e-mail: redactie® vandenmuncl PEEL EN Tel ÓF De Nederlandse Spoort hebben besloten de spoon Hoi overgangen Loobeek in St .ns, en Boddenbroek in Oir!; IIR1 beveiligen met Automat; laria Halve Overweg Ba 21 (AHOB). Do< De uitvoering van de a'r'1 zaamheden staat gepland* er,[' de zomermaanden van 2003 5 dorpsraden van Smakt en 0 zijn inmiddels per brief geir meerd over de tijdelijk gew "J6 de bereikbaarheid van woonplaats gedurende de* zaamheden. Lu' NS-infrabeheer had aanvj Go lijk voorgesteld de spoon D" overgangen af te sluiten. "V gemeentebestuur heeft hiertegen verzet. Een afslui ,1'; zou een grote ingreep beti nen in de sociale en econo sche structuur en mobiliteit 'n(; de plaatselijke gemeenschap ,n(] SNELLE SERVIC PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGit? TARIEVEN lp' Zandakker 24 5801 DV Venray I gfi Tel. 0478-512772 Fax 0478-512» fel tld irg Wat gebeurt er als niet adverteert PEEL EN MAAI.:! VERKOOP BIJ INSCHRIJVING PAND(EN) TESTRIK 3 EN 4 TE MERSELO Gemeente Venray Pand(en) inclusief bijbehorende grond (2.740 m2) alsmede naastgelegen weiland (circa 6.340 m2) met de volgende indelingen: Testrik 3 - Kelder; - Begane grond: woonkamer, keuken, badkamer, toilet, 3 slaapkamers, diverse bergingsmogelijkheden; -1 e verdieping: 2 slaapkamers. Testrik 4 - Begane grond: kantoor, werkplaats, toilet; - 1e verdieping: 1 werk- c.q. opbergruimte. De huidige bestemming geeft aan: agrarisch gebied met hoog landschappelijke waarden. Bij de lopende herziening van het bestemmingsplan Buitengebied is aan Testrik 3 en 4 de bestemming woondoeleinden toegedacht (één woning géén meerde re woningen). Het naastgelegen weiland blijft de huidige bestemming behouden. Inschrijvingsbiljetten, verkoopvoorwaarden met omschrijving van de pand(en), alsmede een situatieschets zijn telefonisch aan te vragen bij mevrouw Van Bergen (0478-52 35 38 of 0478- 52 36 32), mevrouw Olde Daalhuis (0478- 52 35 45) of mevrouw Nab (0478-52 39 14). Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel via genoemde inschrijvingsbiljetten, bij burgemeester en wethouders melden op 23 oktober 2002 tussen 9.00 en 9.30 uur. De panden kunnen bezichtigd worden op donderdag 3 oktober tussen 10.00 uur en 12.00 uur, op donderdag 10 oktober tussen 14.00 uur en 16.00 uur en op 17 oktober tussen 10.00 uur en 12.00 uur. Buiten deze genoemde bezichtigings- dagen en tijden is geen bezichtiging mogelijk. 'ANBO loopt Pieterpad' Ga via de ANBO-websit op zoek naar uw wandelmaatje. Informatie - 'ANBO loopt Pieterpad' en het prikbord op de website ,vwww.ANBO.nl en klik op de optie serviceplein 50+. 1 oktober: Dag van de Ouderen Uitstapje naar Ravenstein ('s mid dags). Kosten: 10 euro p.p. Opga- ve tot uiterlijk 27 september, tel. 0478-582846 of 0478-569812. Kienen in De Kemphaan op woensdag 2 oktober. Aanvang 14.00 uur. Op zaterdag 28 september orga niseert Dansvereniging Amuse ment weer haar maandelijkse dans- en ontmoetingsavond. Tijdens deze avond bieden wij u veel gezelligheid en goede muziek, ruime dansvloer en een gezellig plekje om ontspannen te kunnen genieten. De avond wordt gehouden in Dans en Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 3 in Venray. De dansavond begint om 21.00 uur en de zaal is open vanaf 20.30 uur. Computerclub Regio Venray houdt op vrijdag 27 september 0, 19.00 uur weer een bijeenkomst. De avond vindt plaats in wijkcen trum Veltum aan de Veltumse Klefïen 62b te Veltum Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vra gen of problemen zit omtrent uw PC, kunt u onze clubavond bezoe ken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met tel. 0478- 541666 of per e-mail: crv@isonze- club.nl De CRV-homepage (met o.a. de clubdata) is te bereiken via het adres: crv.isonzeclub.nl Het bestuur van EW De Huis vriend nodigt de leden uit voor de bijzondere ledenvergadering van maandag 30 september. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in café Den Engel in Venray. De agenda luidt als volgt: ope ning, notulen vorige vergadering, ingekomen stukken, bestuursme dedelingen, mededelingen gewes telijke wedstrijd 2002, ringen bestellen, rondvraag, sluiting. Gezien het belang van deze bij zondere vergadering doet het bestuur een dringend beroep op jullie als leden om op deze verga dering aanwezig te zijn. De orga nisatie van een evenement van dergelijke omvang vergt een enor me inspanning van de vereniging. Zondag 13 oktober gaan we weer de natuur in. Bijeenkomst om 08.00 uur bij Intratuin aan de Langstraat. Bij verhindering graag afmelden bij de secretaris, Sjaak Verkoeijen, tel. 0478-581742. La fiesta de Pepe en Boxmeer del Sabado dia 21.9. fue como siemp- re un gran exito y muy bien visita- da. La musica excelente fue a cargo de la orquesta Arco Iris. Ler recordamos de que el proximo Viernes die 27.10. el Grupo de Hombres celebra su noche con debates culinarios. El Sabado dia 28.10. nuestra Junta Directiva participa en una reu nion organizada por la FAEEH en Doorn para tratar de temas referi- dos a los Centros Espanoles en Holanda. Un salodu ALCE. Dinsdag 1 oktober kienen, aan vang 19 30 uur. Men kan zich opgeven voor de Leonie Collection op 29 oktober. We vertrekken met de bus van Ruud Gielen om 13.00 uur vanaf de Kemphaan aan het Kennedy- plein. In de meimaand hebben jullie de zaadjes ontvangen voor het kweken van pompoenen of sier- kalabas. Als alles goed is geg&an zijn deze nu groot genoeg om er iets mee te gaan doen. Je kunt bij voorbeeld samen met andere leer lingen uit je klas een mooi herfst- boeket gaan maken waarin je de pompoenen kunt verwerken. Gebruik in het werkstuk zoveel mogelijk natuurlijke producten zoals afgevallen kastanje-basten of andere zaden, mooie bladeren en dergelijke. Met deze herfststukjes kun je het klaslokaal of de hal van de school gaan verfraaien. Den ken jullie ook aan de puzzeltocht op 6 oktober. Maandag 30 september en 14 oktober: Oefenavond in de Kiosk, aanvang 20.30 uur, nieuwe leden beginnen om 19.45 uur. Optredens en evenementen: Donderdag 31 oktober: Verz.tehuis Maartenshof te Cuijk. Contactadres: dhr. O. Pijpker, tel. 0478-586260. De dames van de OVB gaan op dinsdag 15 oktober onder leiding van Riek)' en Truus een bloemen krans maken. Graag hiervoor mee brengen: strokrans. Niet te groot minimaal 30 cm; wikkeldraad (klosje), aardappel mesje,snoeischaar en draadtang; bloemen die in kunnen drogen b.v.hortensia, lampion, rozenbot- tel, hop, klimop en een ruime hoeveelheid klein eikenblad; lint of reepjes stof of reepjes voering ongeveer 3 meter lang (om de krans te omwikkelen) en circa 5- 10 cm breed. In de kleur van de bloemen; eventueel andere herfst- materialen. Voor deze avond wordt geen eigen bijdrage gevraagd. U kunt zich hiervoor opgeven tot 1 oktober bij: Truus Tonnaer, tel. 587163 en Rieky Enions, tel. 589953- De avond begint om 20.00 uur in zaal de Karklingel. De kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap houdt op donderdag 26 septem ber (vanavond) een lezing over de Peel, De lezing is voor een ieder gratis toegankelijk en begint om 20.00 uur in het gemeenschaps huis van Oostrum aan de Water molenstraat 1. De lezing wordt gehouden door drs. Piet van den Munckhof. In de lezing bespreekt hij allereerst kort het ontstaan van de Peelvenen. Vervolgens komt de invloed van de mens op het verdwijnen van de venen aan de orde. De gevolgen voor de flora en de fauna van de menselijke activiteiten zijn kolossaal geweest. Er ontstond een zeer soortenrijk landschap met tal van soorten die zeer mobiel zijn (bv. stems) of die langdurig ongunsti ge omstandigheden kunnen over leven. Flora en fauna werden -net als in de Kempen- zó sterk door de mens beïnvloed, dat floristen een apart 'Kempisch district' onderscheiden en de vogelaars een apart Brabants vennendis- trict'. Iedere dinsdagavond van 20.15 tot 22.30 uur repeteren wij in de Opmaat, hoek Oostsingel/Henry Dunantstraat. Hebt U zin en inte resse om met ons samen te zin gen? U bent van harte welkom. Wij hebben ons repertoire een bredere wending gegeven. Voor informatie kunt U zich wenden tot Marjo Kuypers (voorzitter) tel. 0478-513191. Agenda: 20 okto ber: Concert Schouwburg te Ven ray; tijdstip nog niet bekend. Afmelding repetitie: Marjo Kuy pers, tel. 0478-513191 dinsdag tussen 18.00 en 19-00 uur. Papier container is van maandag t/m zaterdag geopend van 9.00 en 18,00 uur. Parkeerplaats Vincent van Gogh Inst., locatie St. Anna. Zondag 29 september wordt er wederom geoefend met het schie ten op de schuttersweide, de aan vang is om 10.30 uur. Woensdag 2 oktober is de eerste avond van de wintercompetitie seizoen 2002/2003 in het Trumke. De aanvang is om 20.00 uur en de eerste avond staat in het teken van het doorspreken van de wed strijdregels en het oefenen voor de eerste echte avond op (waar schijnlijk) 09 oktober 2002. Zaterdag 5 oktober 2002 zal de algemene najaarsvergadering wor den gehouden van de Oud Lim burgse Schuttersfederatie. De aan vang van deze vergadering is om 14.00 uur en wordt gehouden in het Baexemerhof te Baexem. Onze vice-voorzitter, Bernie van Lierop, zal in deze vergadering als voorzitter van de websiteredactie van de federatie een presentatie houden over deze website. Zaterdag 12 oktober zal de alge mene najaarsvergadering van de Schuttersbond Juliana worden gehouden in café-zaal Niëns in Maasbree, aanvang 15.00 uur. Elke dinsdagavond tussen 19.30 uur en 21.00 uur repeteert onze drumband in het Trumke. Indien er iemand geïnteresseerd is om hier een kijkje te komen nemen is hij van harte welkom. Tevens ook aandacht voor de website van onze schutterij zoals deze weder om is aangepast te bereiken onder: www.zandakker.nl Donderdag 26 september 14.00 uur activiteitenmiddag ouderen vereniging; 20.00 uur paranorma le avond door Mieke en Theo de Hoog. Maandag 30 september 20.00 uur clubavond sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 1 oktober 20.00 uur repetitie muziekmake- reej Blaos Urn Op. Woensdag 2 oktober 10.00 uur volksdansen groep 1; 13.00 uur volksdansen groep 2; 14.00 uur handwerken Den Hoender; 14.30 uur soosmid- dag voor ouderen; 19-00 uur yoga informatie telefoon 514269. Wijkcentrum Den Hoender is gelegen aan de St. Ursulastraat 2 in Venray. inda 3t rr Donderdag 26 september avond) van 18.30 tot 20.0 kwis voor de kinderen van groepen 5 en 6. Er worden ra 'ei gesteld waarbij meerdere woorden gegeven kunnen den. Aan de deelnemers opdracht het goede te kiea .ee Eveneens op donderdag, e* - atievergadering van Rollebol h Deze vergadering wordt ge: L\" den in Arcen. Onze delegatie trekt om 19.00 uur. Maanf september van 18.30 tot uur, club voor de kinderen val^ groepen 3 en 4. Op het prop ),j ma staat knutselen in verbandi )u, dierendag. Dinsdag 1 oktol i8C clubavond voor de jeugd van groepen 7 en 8 plus de school! laters. Van 18.30 tot 20.00 wordt er een speurtocht gel) den. Onderweg krijgt men vn( en opdrachten. Donderdag oktober, speurtocht voor jeugd van de groepen 5 o Ouders: Denkt u er aan de co: butie zo snel mogelijk over maken op ons nieuwe bankm mer. De Aostrumse Zangkompö is een zangkompeneej van a br 20 leden. Wekelijks wordt gerepeteerd in 't Allemanscaft Oost rum en wel van 21 23-00 uur. Zijn er mannen belangstelling hebben om eens zo'n repetitieavond m« maken. U bent van harte welto Meer informatie nodig? Neem ie telefoon en bel 0478-511251 Op dinsdag 1 oktober isgfl weer een ledenvergadering als onderwerp onze vod Heeft u vragen of klachten dit onderwerp, schrijf ze op.i briefje en lever ze in bij l bestuur, voor aanvang van dei gadering. De bijeenkomst bef om 20.00 uur in De Hot (ingang achterzijde). Dames' h de contributie nog niet void! h hebben worden verzocht datdj avond te doen!

Peel en Maas | 2002 | | pagina 24