John Lemmens: "Rood was terecht Sportnieuws -inf<: Volharding nog steeds ongeslagen f# Verdiende 2-0 zege SSS'18 SVOC'01 kampioen kansen missen Ruime zege Geijsteren Resia-doelman nog niet gepasseerd Zeer knap gelijkspel Merselo TOP'27 onderuit Swolgen met hakken over sloof Holthees verliest 1 zin in een Heerlijke ijscoupe VV Oostrum SV Ysselsteyn SVV Veteranen SV Geijsteren SV Meerlo VV Holthees SSS'18 PEEL EN MAAS Donderdag 26 september 2002 - PagjJ Ysselsteynse doelman incasseert allereerste kaart in carrière Nog nooit kreeg John Lennnens een kaart, geen rode en zelfs geen gele. Afgelopen zondag in Hout- Blerick was het toch zover. De Ysselsteynse goalie trok een door gebroken tegenstander aan zijn shirt en kreeg de rode prent. "Het was een nette overtreding, zoals dat zo mooi heet. Maar de rode kaart was wel terecht", vindt Lem- Het incident gebeurde een kwar tier na rust bij een 1-0 stand in het 1 voordeel van HBSV "Vanaf de middel lijn kwam een tegenstander alleen op me af. Ik kwam zo n 25 meter m'n doel uit toen die speler mij passeerde. Ik kon hem'alleen nog bij zijn shirt vastgrijpen. Want anders was het 2-0 geworden", zegt John Lem/nens, die hoopt dat de schorsing meevalt. "De overtreding was niet zo zwaar. Ik fhoop op één wedstrijd, maar bij direct rood krijg je er toch snel twee." Het laatste half uur moest Yssel- steyn met tien man proberen de 1-0 achterstand ongedaan te maken. J Omdat er geen reserve-keeper op de bank zat, ging Ramon Kunnders in het doel staan Maar daarmee werd de Ysselsteynse aanval wel van zijn angel ontdaan. Tien minuten voor tijd scoorde HBSV 2-0 en verloor Yssel- stevn ook zijn derde duel op rij. "Deze klasse is een stuk sterker geworden. We zijn tot nu toe drie goede ploegen tegen gekomen .Alhoewel het bij ons helemaal niet slecht loopt. Want we krijgen kansen genoeg." John Lemmens hoopt dat zondag thuis tegen RKMSV de omme keer komt. Hij zal dan niet van de par tij omdat hij door de dub, in afwach ting van de KNVB-straf, alvast aan de kant gehouden wordt. VOORUITBLIK Ook Leunen wacht in de vierde klasse F nog steeds op de eerste pun ten. De hekkensluiter ontvangt zon dag SVEB dat na eenjarig verblijf in de derde klasse weer terugkeerde. De Broekhuizense fusieclub ligt Leunen wel. Sinds het ontstaan van SVEB in 1990, door het samengaan van Excel sior en Brughusia, troffen beide clubs elkaar tien keer. Leunen won vier onze ijskaart is uitgebrei naar 24 verschillende ijscoupes elke dag geopend tot 20:00 uur keer en SVEB twee maal; de andere vier ontmoetingen eindigden onbe slist. Venrav ontvangt zondag in 2H een onbekende opponent. RKVB uit het Midden-Limburgse Baexem debuteert dit seizoen in de tweede klasse nadat het vorige seizoen kampioen werd in de derde klasse C. Nog nooit eerder troffen beide clubs elkaar in competi tieverband. De trainer van deze typi sche dorpsclub is wel een bekende: Neerke Munnecom. De ervaren trai ner uit Neeritter had jarenlang hoofd klasser Panningen onder zijn hoede- In de vijfde klasse F kende Meerlo de beste start van de vier clubs uit Venray/Meerlo-Wanssum. Met zes punten staat de blauw-wittc formatie in de subtop en slechts één puntje- verwijderd van de koplopers Storm vogels en Hapse Boys. De ploeg van trainer Han Friesen gaat op bezoek bij de nog puntloze hekkensluiter DSV in St. Anthonis. SVOC'Ol heeft zijn favorietenrol nog niet kunnen waarmaken. Slechts twee puntjes is - vooral gezien het spel- beeld - een schamele oogst uit de eer ste drie duels. Thuis tegen het hoog- geklasseerde Hapse Boys hopen de tricolores de eerste overwinning te pakken. Bij Oostrum zit het niet hele maal lekker na de 2-0 nederlaag tegen Meerlo. Trainer Marcel Lenssen gaat sleutelen aan zijn elftal. Op sportpark De Spar komt Constantia uit Wanroy op bezoek. Deze nieuwkomer verras te afgelopen zondag door EWC met 6- 1 te verslaan. In het openingsduel verloor Oostrum nog met 1-2 van de Wellse ploeg. Het wordt een zware opgave voor Oostrum dat in een gewijzigde samenstelling aantreedt en Doelman John Lemmens kreeg volkomen terecht zondag de rode kaart. nog altijd aanvoerder Bas Kessels moet missen. Wanssum was zondag tegen Excel lent dichtbij zijn eerste overwinning. Maar de Wanssummers moesten uit eindelijk genoegen nemen met een 2- 2 remise. Dit weekeinde treden de mannen van trainer Rick Bonten aan tegen De Zwaluw in Oeffell. De Bra banders bezorgden Meerlo de eerste en enige nederlaag. Volgcnse de Meerlose buurman beschikt De Zwa luw over 'een fel ploegje' In de zesde klasse E staat de derby Swolgense Boys-BW'27 op het pro gramma. Beide clubs deelden de laat ste jaren vreugde en verdriet. Samen promoveerden ze in 2001 naar de vijf de klasse en gebroederlijk degradeer den ze dit jaar weer. Van de vier laat ste onderlinge confrontaties eindigden er drie onbeslist. Maar de allerlaatste derby werd door Swolgen se Boys in Blitterswijck met 0-4 gewonnen. Dat was op 3 februari van dit jaar en deze uitslag schreeuwt om revanche bij de BW'ers. Holthees is na een goede start weggevallen uit de top. Na twee zeges volgden even zoveel nederlagen. Zondag komt hek kensluiter Kronenberg op sportpark De Halt op bezoek Merselo staat voorlaatste met twee punten Thuis tegen degradant GFC gaat Merselo op jacht naar de eerste winstparlij TOP"2~ ontvangt nieuweling AC VW. De Venlose allochtonenclub boekte zondag tegen Holthees de eerste zege en staat in de stand gelijk met de Tienrayers. Ruim 28 jaar geleden, in het sei zoen 1973/1974 speelde SSS'18, toen 'nog onder de officiële verenigings- naam Overloon, voor het laatst tegen Erp. Afgelopen zondag pakte de her- 'nieuwde kennismaking goed uit: 2-0, Het goede gevoel wat de Overloners 'vorige week al had overgehouden van 'de wedstrijd tegen SES werd deze middag bewaarheid. Wel moest SSS het stellen zonder de geblesseerde ervaren aanvaller Patrick Broghs en ook Nico Hendriks ontbreekt nog steeds. In de beginfase leek de wed strijd voor SSS al direct een verkeerde wending te krijgen toen Hugo Bouw- mans plotseling voor doelman Paul Uitslagen: Oostrum vet.-Merselo vet. 1-2 Oostrum Al-Vesta Al 3-3 Meterik BI-Oostrum BI 1-4 Oostrum B2-Melderslo BI 0-12 Lottum Cl-Oostrum Cl 3-1 Oostrum El-Wittenhorst E2 3-3 Leunen Fl-Oostrum F1 0-3 Meerlo 1-Oostrum 1 2-0 Oostrum 2-Swolg. B 2 5-3 SVOC 3-Oostrum 3 6-3 Deurne 4-Oostrum 4 64) - Oostrum 5-Geysteren 1 1-4 Oostrum 6-Wittenhorst 8 3-3 'SVS Da 1-Oostrum Da 1 0-2 1 Programma zaterdag 28 sept.: >Oostrum vet,-PW vet, b. 1,6.00 Quick Bovs'31 Al-Oostrum Al v. 13.00 Oostrum Bl-GFC'33 BI a.14.00 TOP'27 BICO-Oostrum B2 v.13.45 Oostrum Cl-Kronenberg Cl a.13-30 RESIA DICO-Oostrum Dl v. 1115 Volharding El-Oostrum El v.09.15 Oostrum É2-RKDSO El a. 11.30 Oostrum E3-Venray E10 a.09.30 Oosirum E4-Montagnards E5 a.09.30 Montagnards Fl-Oostrum F1 v.09.45 Oostrum F2-Griendtsveen F1 a ll.30 Merselo F2-Oostrum F3 v.08.45 Merselo F3-Oostrum F4 v.08,20 Programma zondag 29 sept Oostrum 1-Constantia 1 a. 14.30 Meldcrslo 2-Oostrum 2 all 00 Oostrum 3-Wanssum 2 a. 12.00 Oostrum 4-Verihorst 2 a. 10.00 Leunen 4-Oostrum 5 a. 11 00 Bavos 5-Oostrum 6 a. 12.00 ■Oostrum Da 1-America Da 1 a. 10.00 Programma donderdag 3 okt.: Jeugdleidervergadcring in de kantine aanvang 20.30. Claes opdook maar de verdediging kon op het laatste moment redding brengen. Na ongeveer een kwartier kreeg SSS meer grip op de wedstrijd. De SSS-verdediging had zich uitste kend ingesteld op de lange, fysiekster- ke aanvalslinie van Erp door de spit sen geen kans te geven in hun spelritme te komen en bij iedere aan val onmiddellijk een blok te zetten. Halverwege de eerste helft kreeg SSS enkele goede mogelijkheden Een goede inzet van Luc Janssen werd in eerste instantie weggewerkt en in de rebound schoot de mee opgekomen voorstopper Arno Vogelsangs hard in een muur van verdedigers. Een voor zet van rechts door Tom Joosten werd door Thijs Bouwr in paniek bijna in eigen doel gewerkt. In de 23e minuut zette laatste man Rachel Hendriks de Overloonse aanval op. Hij gaf op het juiste moment een dieptepass en Rob Janssen aarzelde geen moment en schoot onder doel man Coen van Lijssel het eerste SSS- doelpunt van deze competitie bin nen: 1-0. Na ruim een half uur kreeg de thuisploeg het even moeilijk en doelman Claes mocht zijn goede vorm weer bewijzen. In de beginfase van de tweede helft nam Erp het ini tiatiefmaar was in de voorhoede vaak te zelfzuchtig. Optisch zag het er alle maal wel gevaarlijk uit maar echte uit gespeelde kansen waren er toch maar sporadisch. SSS'18 bleef geconcen treerd en gemotiveerd spelen. In tegenstelling tot vorige week wisten de geel-zwarten nu de inspanningen wel 90 minuten vol te houden mede doordat er makkelijker en beter gecombineerd werd waardoor onno dig balverlies, zoals dat in de voor gaande wedstrijden vaak het geval was, werd voorkomen. In de 76c minuut kwam de bevrijding. Tom Joosten wist zich, zwaar gehinderd door een verdediger. los te rukken, kapte de bal vrij en haalde met links uit: 2-0. Erp probeerde hierna, met nog een klein kwartier te spelen, de druk op te voeren maar de SSS-verde diging maakte deze middag een uitste kende indruk en bleef tot het laatste fluitsignaal de situatie meester. Uitein delijk een terechte overwinning dat zeker het nodige zelfv ertrouwen zal terugwinnen voor zondag 29 septem ber als de ploeg van Hans Willems op bezoek gaat bij Odiliapeel dat met eveneens drie punten uit drie wed strijden op een achtste plaats staat. Kansen kreeg SVOC'Ol zondag vol doende in Siebengewald. Punten ech ter niet, want thuisploeg Stormvogels trok na 90 minuten aan het langste einde: 4-2. Wie na 60 minuten voetbal zou hebben voorspeld dat SVOC'Ol met lege handen naar huis zou gaan, zou meteen niet voor vol aangezien worden. De ene na de andere kans diende zich aan en het duurde nog geen tien minuten voordat SVOC.'Ol op voorsprong kwam. Ruud Coppus schoot een vrije trap snoeihard langs de verbouwereerde Stormvogels-doel man. Die zag in het verdere verloop van de eerste helft nog talloze malen vijandelijke aanvallers vrij voor zich opduiken. De spitsen Arjan Tijssen en Ivan Maes waren in het eerste bedrijf ongrijpbaar voor de Stormvogelsde fensie en zij kregen dan ook kans op kans om de gasten al in de eerste helft in veilige haven te schieten. Het vizier stond zondag echter niet op scherp want de fraaiste kansen werden om zeep geholpen. Ook Leon Strijbos wist na een fraaie combinatie een voorzet niet op juiste waarde te schat ten en kopte de bal over. Na de pauze hetzelfde spelbeeld. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, echter opnieuw SVOC'Ol kreeg de beste kansen. En wat voor! Op een presen teerblaadje werden ze aangereikt, maar vaak genoeg ook jammerlijk om zeep geholpen. Na opnieuw een vloeiende counter hield Arjan Tijssen het hoofd uiteindelijk wel koel en scoorde beheerst 0-2. De wedstrijd was gelopen, althans zo leek het. De gastheren kwamen echter snel terug na een snel genomen vrije trap die door rechterspits Niels de Bruin vak kundig werd afgerond. Het werd nog erger voor SVOC. Binnen vijf minuten kwam Stormvogels via twee kluts- goals zelfs geheel onverdiend aan de leiding. Dat in de slotfase AJex Londar na een fraaie een-twee de vierde treffer liet aantekenen, was slechts van belang voor de statistieken. De druiven waren zondag zuur maar SVOC'Ol kan zich zondag op eigen veld revancheren tegen Hapse Boys. Geijsteren heeft de derde com petitiewedstrijd met ruime cijfers gewonnen. In Oostrum werd het vjfde team van die club met 1-4 verslagen. Het door blessures geteisterde Oostrum kon het Geijsteren niet echt moeilijk maken. AI tijdens de warming-up moest de keeper van Oostrum afliaken Dat dit van grote betekenis was bleek uit de eerste twee doelpunten die Geijsteren kon scoren, tweemaal moest de gelegenheidsdoelman de bal mi'het net halen na een hoek schop. Het eerste doelpunt was van uit zonderlijke schoonheid. Gijs Wijnho ven tikte een laag genomen hoek schop van Ralf Boom met zijn hak achter het standbeen langs binnen. Na 20 minuten was het Pierre Litjens die na ditmaal een hoekschop van de linkerzijde genomen door Ralf Boom ongehinderd de 2-0 binnen kon schie ten. Nog in de eerste helft kon Geijs teren de zege veilig stellen na een mooi uitgespeeld doelpunt van rechtshalf Ger Poels. De tweede helft was weinig specta culair. Geijsteren speelde slordig maar kreeg desondanks toch nog vol doende kansen de voorsprong uil te bouwen. Slechts eenmaal wist Geijsteren nog te scoren, na 52 minuten werd een voorzet van Pierre Litjens door Bram Derikx beheerst ingeschoten, hiermee kreeg hij het doelpunt dat hij verdiende nadat de keeper van Oos trum eerder enkele goede afstand schoten had gestopt. Na deze treffer liet Geijsteren de teugels definitief vieren en kreeg Oos trum zowaar nog grip op de wed strijd. Geijsteren keeper Stan Kunen kon met enkele goede reddingen nade rend onheil nog uitstellen maar was kansloos toen vlak voor tijd een Oos trum speler vrij uit kon halen en de eindstand op 1-4 bracht. :v' Uitslagen: Volharding B2-Ysselsteyn B2 0-1 Ysselsteyn Cl-Bruheze C l 0-6 Ysselsteyn MF3-4-Ysselst. MF1-2 0-23 HBSV 1-Ysselsteyn 1 2-0 Ysselsteyn 2-SVEB 2 3-1 Helenaveen 2-Ysselsteyn 3 2-1 Ysselsteyn 4-Volharding 6 1-1 SVOC'Ol 6-Ysselsteyn 5 2-0 Venray 1 l-Ysselsteyn 6 5-3 Milh.Bovs-Ysselsteyn vet. 1-3 Programma zaterdag 28 sept.: Ysselsteyn BI-Meterik BI a. 15.00 Ysselsteyn B2-Venray B3 a13 30 ZSV Cl-Ysselsteyn Cl v. 11.45 SSS'18 Dl-Ysselsteyn Dl v. 11.00 Yssclstevn D2-Wanssum D2 a l 2 30 Ysselsteyn El-RKOSV El a.09 30 Swolg. BoysE2-Ysselsteyn E2 v.08.15 Venray El 1 -Ysselsteyn E3 v.08. 15 Ysselsteyn Fl-Wittenhorst F2 a.10.00 Ysselsteyn F2-Leunen F3 a.09.30 Ysselsteyn F3-America F3 a. 1115 Ysselsteyn vet.-Neerkandia a 1 7 .00 Spelers 10 t/m 2, scheidsrechter: J. Stevens. Programma zondag 29 sept.: Ysselsteyn 1-RKMSV 1 14.30 Sparta 18 2-Ysselsteyn 2 12.00 Ysselsteyn 3-IVO 4 13.00 Merselo 2-Ysselsteyn 4 11.00 Ysselsteyn 5TVO 8 10.00 Ysselsteyn 6-EWC 4 10.30 Venraynaar Martijn Houwen wil de 'nul' houden Resia is de enige Limburgse voetbalclub die deze competitie nog geen doelpunt tegen kreeg. Bij de Wellerlooise zesdeklasser 'staat Venraynaar Martijn Houwen onder de lat. Maar hij moet de eer delen met de veteranen-doelman van Resia die de eerste twee duels keepte. "Want toen was ik nog op vakan tie". zegt Martijn Houwen. "Tegen Holthees keepte ik voor het eerst en afgelopen zondag tegen TOP voor de tweede keer. Het was al de vierde wedstrijd waarin we geen tegen treffer kregen." Een week geleden was er nog een handvol standaardteams dat de nul' wist te houden. Maar zondag sneuvel den alle records, behalve dat van Resia. "De meeste clubs hebben slechts drie wedstrijden gespeeld Terwijl wij al een competitieronde extra hebben afgewerkt", zegt de 24- jarige doelman, die afgelopen zomer Olympia Boxmeer verruilde voor Resia. "Sinds twee jaar werk ik in de praktijk voor fysiotherapie in Weller- looi. Daar komen veel mensen van de voetbalclub langs. Ik had afgelopen seizoen al tussentijds willen overstap pen. maar Olympia wilde me toen niet laten gaan." Vier seizoenen keepte Martijn Hou wen in het tweede elftal van Venray. Ruim twee jaar geleden stapte hij over naar Olympia'18 w aar hij eerste doelman werd. Maar de Boxmeerse club degra deerde naar* de vijfde klasse en de nieuwe trainer Gerard van Zwam gaf afgelopen seizoen de voorkeur aan Jurgen Nellissen (ex-zaalkeeper van HVC/Aiustema). Houwen werd terug gewezen naar het tweede en zelfs het derde elftal. "Ik had het daarom niet meer naar m'n zin in Boxmeer. Bij Resia zochten ze een doelman omdat Frank Valckx stopte." Martijn Houwen is in Wcllerlooi niet alleen keeper. Op dinsdagavond leidt hij ook de training van de selec tie, alhoewel hij geen diploma heeft. "Dat hebben ze mij gevraagd. Omdat )ot 1 a: nli ik bij Venray op een hoger L gespeeld en getraind heb. Hei! me prima. De spelers krijgen ns D(1 andere oefenstof dan ze g( jyi waren." De technische leiding van bestaat uit een driemanschap nier Chris Michiels leidt de d; dagtraining, terwijl coach Ron rpj de eindverantwoordelijke is. T de afgelopen winterstop vertm RV ner Sjaak Janssen. Ron Dura, van speler Frank, nam de c< over en Chris Michiels werd ner. "Maar Chris heeft een gt; een eigen bedrijf. Twee ket: fn week trainen werd hem te veel constructie is misschien wat maar het is de club goed bev Het plezier is bij de spelers teruggekeerd en iedereen is nut den", zegt Martijn Houwen, diclLfl met Resia weer snel terug te 1 i,|C naar de vijfde klasse. 'Zondag u we Melderselo en een week later selo. Ik hoop in die twee weilst nog de nul te kunnen houden, Merselo heeft afgelopen zondag in en tegen Lottum een puike prestatie neergezet: 2-2. Het duel kende twee gezichten. Lottum was in de eerste helft duidelijk de betere ploeg, want Merselo had in dat gedeelte meer pro blemen met zich zelf. De ploeg was op een paar plaatsen omgezet en dat pakte anders uit dan trainer Geert Koenen gedacht, of gehoopt had. En zoals verwacht, was het Lottum dat al snel een 1-0 voorsprong nam Een vrije trap vanaf zo n 18 meter werd via een Merselo been van richting ver anderd. waardoor de bal laag in het doel verdween. Maar de oranjehem den waren nu ook weer niet zo in vorm om toen door te drukken. Mer selo kreeg wel een paar kansjes, maar de richting was nog niet goed gevon den, Lottum ging de thee in met een 2-0 voorsprong. In de 41-stc minuut had de achterhoede van Merselo moeite om de bal weg te werken en via een kluts belandde het leer uitein delijk zelfs in het doel. In de tweede- helft greep trainer Koenen resoluut in en met een paar nuttige omzettingen stond Merselo aan de aftrap. Het had niet veel gescheeld of het was binnen een minuut al 2-1 geweest, maar op het laatste moment werd de bal nog weg gehaald. Dit was het startsein voor een nu fris voetballend Merselo. De duels werden aangegaan en gewonnen In de 57-stc minuut werd John Lenders op rechts weg gestuurd Binnen de zestien meter werd hij neergehaald en de goed leidende scheidsrechter Raats legde de bal op de stip. Bas Litjens nam de pingel vanaf 11 meter perfect. 2-1. Lottum zakte steeds verder weg en probeerde dit te compenseren door het maken van veel overtredingen. Merselo zocht duidelijk naar de gelijkmaker en die kwam er ook. In de 70-ste minuut was het op rechts John Leen- ders, die een puike partij speelde, die door de doelman en verdediger van Lottum werd getorpedeerd, De door geschoten bal kon vervolgens simpel door Ralf Denissen worden ingescho ten: 2-2. De buitenspelprotesten van Lottum-zijdc werden door scheids rechter Raats weggewuifd. Merselo pakte zo zijn tweede competitie punt in een uitwedstrijd. Zondag kan tegen GFC uit Grubbenvorst de eerste winst op eigen veld worden gepakt. TOP'27 heeft de uitwedstrijd tegen Resia uit Wellerlooi verloren: 3-0. Beide teams waren onbekenden voor elkaar omdat Resia vorig seizoen nog uitkwam in de 5e klasse. In het begin van de wedstrijd probeerde Resia TOP meteen onder druk te zetten. Dit lukte en Resia kreeg prompt twee goede kansen maar de afwerking ont beerde precisie. TOP ontworstelde zich langzaam maar zeker aan de druk. Desondanks kwam de thuis ploeg in de 36e minuut uit een dubi euze strafschop op een 1-0 voor sprong. Scheidsrechter Iguaddourem uit Venlo bestrafte een vermeende overtreding in het strafschopgebied met een penalty, een beslissing die aan TOP-zijde fel werd bevochten. Aanvoerder Patrick Koenen mocht aanleggen vanaf de elf meterstip, maar zijn inzet werd gestopt door doelman Marcel Hovens. In de rebound reageerden de Resia-spelers sneller dan de gasten. De bal werd alsnog in het doel gelobt maar linksback Sacha Gielens wist echter met een uiterste krachtsin spanning een treffer te voorkomen. Omdat hij deed met de hand deed, werd Gielens op een rode kaart getrakteerd en mocht Patrick Koenen nogmaals vanaf elf meter aanleggen Deze keer hield hij wel zijn zenuwen in bedwang en verschalkte hij Marcel Hovens. TOP leek nauwelijks aange slagen door deze tegenslag en kwam zelfs beter in de wedstrijd. Na de rust ging TOP zelfs al meteen één op eén spelen maar de druk op het eigen doel bleef. Dit resulteerde al snel op een doelpunt door een gave hakbal van middenvelder Chris Michiels: 2-0 voor Resia. TOP ging verbeten op jacht naar een treffer maar de thuis ploeg kwam niet meer in moeilijkhe den. In de slotminuten liep Resia zelfs uit naar een 3-0 zege. Een doelpunt, gemaakt door in\ aller Roy Steeghs na een slim passje van verdediger Dirk Hagens, puur voor de statistieken. Al met al ging TOP met gemengde gevoelens huiswaarts, temeer omdat de gasten een feller en beter combi nerend Resia hadden verwacht. Zon dag krijgt TOP een nieuwe kans en wel tegen AC WV uit Tegelen. Het duel in Tienray begint om 14.30 uur. Dt Swolgense Boys blijft bij de koplo pers in de buurt na drie punten gehaald te hebben in de uitwedstrijd legen Kronenberg. Na een goede eer ste helft waarin Swolgen verdiend op een 0-2 voorsprong stond, kwamen de gastheren na de thee sterk terug maar verder dan 1-2 kwamen ze niet In het eerste bedrijf was Swolgense Boys duidelijk de betere ploeg en maakte het de verdediging van Kro nenberg bij tijd en wijle erg lastig Kronenberg had echter wel de eerste grote kans van de wedstrijd met een goed genomen vrije trap. Marcel Cus- ters kon de opstuitende bal nog ter nauwernood tot corner verwerken. Omdat Kronenberg met twee spitsen speelde kon voorstopper Thijs van Mierlo zich vaak inschakelen in de aanval Kronenberg had hier geen ant woord op. Elke keer werd het gevaar lijk omdat Swolgense Boys eigenlijk een man-meer situatie had bij elke aanval. Na een goede pass van achter uit kon Bart Riitten de bal ineens vanaf recht verlengen en was Kevin Tissen er in de 18e minuut als de kip pen bij om de bal binnen te tikken Hierna kreeg Thijs van Mierlo nog twee goede kansen, en ook Bart Rüt- ten stond in scoringspositie. Toch moest de hulp van Kronenberg inge roepen worden om de 0-2 te nu Na een strakke corner van Beurskens in de 38e minuut Bart Rutten een overstapje envii dediger Giel Vullings rolde dei het doel. Na de rust was de eerste de! aanval van Kronenberg raak. InJ bers pakte de bal op aan de rei f. kant en werd niet goed genoegn digd. Hij trok naar binnen enhi hard uit tegen de looprichting keeper die kansloos was. 1-2 lli was het eigenlijk Kronenberg d; heft in handen nam en op zoek naar de gelijkmaker. Enkele gcvi ke vrije trappen en halve kansen den niet verzilverd worden.f minuten voor het einde trof Kn - berg zelfs de onderkant van dt Toch had ook Swolgense enkele goede counters nog ku: scoren. Het lukte geen van ploegen meer dus bleef het bij winst voor Swolgense Boys. aardige eerste helft van Swolgt kant volgde een matige tweede h P' Het gaat echter om de drie puniti !lj die mochten deze middag meet Swolgen. Volgende week is BV\ Blitterswijck de tegenstander op miszondag in Swolgen, 14.30. In een matige wedstrijd was het Holthees dat gedurende de wedstrijd een vcldoverwicht had. maar was het ACVVV die met de drie punten ging lopen. Holthees zette vanaf het begin- signaal de aanval in en het wachten was op een doelpunt. Bram van Wees tikte na een corner de bal rakelings voorlangs en na een fraaie actie van Rob Wilms, die de bal teruglegde op Loek Zegers, schoot deze de bal over het lege doel. In de eerste aanval van ACVW was het aan de andere kant wel raak. Van rechts werd de bal al vroeg voorgelegd. Janus Tastan kreeg op de rand van de 16 meter de bal ineens op zijn slof en zag de bal onhoudbaar in het doel verdwijnen (1-0). Holthees bleef na deze tegen slag de aanval zoeken en was met name bij de corners zeer gevaarlijk maar ze keren de bal niet achter de keeper. In de 36e minuut leek Holt hees op gelijke hoogte te komen maar na een voorzet van links zag de scheidsrechter als enige dat Rob Wilms buitenspel stond toeni scoorde; ook de grensrechten!— niet. Na de thee al snel een g( li kans voor Rob Wilms. Maar oog met de keeper wist hij niette ren. Naarmate de wedstrijd voni werd het erg rommelig met vd rgc verlies aan beide kanten. Holn drong wel aan maar kon geen a kansen creëren. ACVW probe ep soms te counteren maar li- wist deze eenvoudig te ontkradt 16 De ingevallen nieuweling bij ii hees. Henri Bevers, was dicht bij tri doelpunt toen hij een corner bi 'cn tweede paal inkopte maar de bal! naast het doel. Tien minuten vo« gaf Holthees een goede kans wet ACVW toen een terugspeelbals voeten van de tegenstander helan maar Jos Pingen kwam goed zijnd k( uit. Vlak voor tijd zag Henri Bp zijn directe vrije trap door de ka uit de kruising getikt worden mee Holthees de punten bij deli I se vereniging ACVVV liet. 3oyi J 9 bijd I i. Ni K JCt Programma zaterdag 28 sept.: Deume Walsberg-SW 16.00 vertrek vanaf De Evenaar. Alle spelers worden verwacht. Afmelden uiterlijk donderdagavond bij E. van Mill, tel. 582346 Programma zaterdag 28 sept. Geijsteren vet.-RKDSO 16.30 Programma zondag 29 sept. SV Geijsteren- BW 2 a. 11.00 Uitslagen: Meerlo vet.-SVEB vet. 1-6 Meerlo 1-Oostrum 1 2-0 Meerlo 2-Resia 2 0-0 America 2-Meerlo 3 4-0 M.V.C. Da-Meerlo Da 7-1 Programma zondag 22 sept.: DSV 1-Meerlo 1 14.30 Sambeek 2-Meerlo 2 11.00 Meerlo 3-Meterik 3 10.30 Meerlo Da-Vianen Vooruit 11.00 PEEL EN MAAS een abonnement waard Uitslagen: ACVW-Holthees Holthees 2-ZSV 4 Merselo 3-Holthees 3 SVS-Veteranen Programma: Holthees-Kronenberg Volharding 6-Holthecs 2 Holthees 3-Venray 11 Veteranen-Ona Venray 1-0 3-4 4-2 1-0 14.30 1200 11.00 17.00 Volharding is na drie wedstrijden nog altijd zonder puntverlies. Afgelo pen zondag werd in eigen huis pro movendus Margriet uit Oss met 3-1 verslagen. Makkelijk ging dat niet, met name niet omdat de roodwitten veel te onzorgvuldig speelden en slor dig waren in de afwerking. Toen invaller Erik Ermers z'n rentree in blessuretijd opluisterde met een treffer waren de Bekenaren pas echt zeker van de overwinning. Het duel begon van de kant van Volharding alleraardigst maar verder dan wat kleine kansjes van Joris van de Weegh, Gijs Ermers en Richard van Daal kwamen de mannen van trai ner Chris Burhenne niet. Margriet pakte na een kwartier hel initiatief en dat resulteerde een paar grote moge lijkheden voor Jack Janssen (2x) en Mark Beekmans echter zonder resul taat voor de Ossenaren. Volharding verzuimde in het vervolg van de eer ste helft om druk te zetten op de niet Programma donderdag 26 sept.: SSS'18 ds I-Sportclub'25 ds 1 20.00 Programma zondag 29 sept.: Odiliapeel 1-SSS 1 14.30 GFC'33 2-SSS'18 2 12.00 RESIA 2-SSS" 18 3 11.30 SSS'18 4-Deurne 4 10.00 SSS'18 5-Sparta6 10.00 al te sterke verdediging van de gasten. Toen dat eindelijk wel gebeurde werd het meteen gevaarlijk. Na een halfuur werd spits Maikel Fransman neerge trokken in de zestien meter, maar scheidsrechter Lucassen uit Sevenum weigerde de bal op de stip te leggen. Zeven minuten later haalde de Weller- looienaar echter zijn gram. Na prachtig voorbereidend werk van Dennis Barten belandde de bal bij linksback Harm Litjens, die vanaf links liet leder hoog voor zette op het hoofd van Fransman en deze knikte perfect raak: 1-0. Het was al z'n derde competitietreffer in evenzovele wed strijden. Vlak voor rust had Fransman opnieuw kunnen scoren, toen hij een fout van Margriet-aanvoerder Roy Maasdijk verzuimde af te straffen. Direct na rust kreeg Volharding diverse kansen om het duel te beslis sen. Eerst zag Richard van Daal zijn vrije trap uit de kruising getikt wor den door de doelman van Margriet Bob van der Star. Daarna treuzelde Maikel Fransman te lang met schieten vrij voor Van der Star en schoot Gijs Ermers in het zij net. Na een uur spelen pareerde Van der Star wederom een schitterende vrije schop van Richard van Daal. Twee minuten later was het echter wel raak. Een corner van Ralph Wol- ters werd door Richard van Daal door- gekopt voor de voeten van Patrick Korsten, die alleen maar zijn voet tegen de bal hoefde te zetten: 2-Oj gastheren vergaten hierna het 7 koel te houden en de rust te Een opstootje aan de zijlijn gaf dei zet tot een slotoffensief van dei' kers. Nadat Gijs Ermers door eenj boog werd geveld werd van Jf van Rijswijk, die daarvoor bestraft werd met geel, leek Vi ding het hoofd helemaal te verli Slecht uitverdedigen aan Volhaj kant gaf Margriet zes minutenl tijd uiteindelijk nog uitzicht opj gelijkspel. Invaller Rutgcr Zorgijj de voor de 'Anschlufitreffer'; 2-1 dichtgeknepen billen slaagde V( ding er uiteindelijk toch in om de1 punten in Vierlingsbeek te howl Ver in blessuretijd maakte Erik -terug na een afwezigheid van weken door een enkelblessut alle onzekerheid een einde. De van N.E.C. teruggekeet trumspits had precies twintig ni ten nodig voor z'n eerste doelpi Op de voor hem karakter» manier zette hij z'n lichaam er in om de bal af te schermen, 4' bij z'n directe tegenstander wcgi schoot de 3-1 eindstand binnen Komende zondag gaat ko Volharding op bezoek bij SV Deze ploeg staat momenteel de stand met vier punten acht Tegen SV Blerick heeft Volh nog wat goed te maken, want misdinsdag verloren de roodwit! de voorbereiding thuis met liefst

Peel en Maas | 2002 | | pagina 18