COI\ PAIIMT Gratis mpuls grijpt De Kans Gouden bruidspaar in Heide Uniek muziek- en dansproject Kinderen op pad voor Kinderpostzegels mcnsT VERFfr WAND Wij komen bij u langs DEZE MAAND ALLE APS FORMATEN //«reTTTr^^TTre» Fotoexpositie Jan van der Putten Dealer aangehouden persoonlijk Kleuren kiezen en materialen combineren is heel leuk, maar niet altijd even makkelijk. Een van onze kleuradviseurs komt geheel vrijblijvend bij u thuis om samen met u een kleuren- plan te maken. Kies voor een frisse kijk op uw interieur en bel nu voor een afspraak. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl VOOR O.50 PER FOTO BIJ ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Paterslaan 7, 5801 AS Venray Tel.: 0478 - 58 28 10 Honderddrieëntwintigste jaargang - week 39 - donderdag 26 september 2002 EEL EN MAAS wel vakmensen voor nodig die door en door op elkaar getraind zijn en precies weten wanneer ze welk stapje moeten maken. Impuls brengt een mooi stukje eigenzinnig theater. Impuls pro beert iets duidelijk te maken aan het publiek door te praten met het lichaam, leert het programma boekje mij. Alleen lettend op de lichaamstaal heb ik werkelijk geen flauw idee waar het verhaal over gaat. Het is mijn voordeel dat er een voice-over tussen de dan sen door richting publiek spreekt waar het ongeveer over gaat. Annelie Reijnders verschijnt van uit de twee gigantisch gekleurde stroken naar voren en zingt met haar eigen passie en vocale kun sten opnieuw Ave Maria. Na de pauze wordt de Venrayse theaterstal omgetoverd in een cir- cus-achtige ambiance. Trampolines, springkasten en matten vullen het podium waarop vervolgens een tiental leden van de Peellandjumpers geen genoe gen krijgen van de vele hoge salto 's met schroeven en alles er op en er aan. Erg knap werk. maar om dit in een theater te zien, nou nee. dank je! Dan ga ik wel naar het circus. Door de acrobatische show Acrojump Suzoeki waarbij dans, acrobatiek en springkunst elkaar afwisselen word ik door de vliegensvlugge acrobaten volledig uit mijn theatraal ritme gegooid en is het naar mijn mening geen theatervoorstelling maar meer een georganiseerde apenkooi. Het negen jaar jonge zangtalen tje Sanne Janssen uit Broekhuizenvorst, dat in de voor ronde ook al hoge ogen scoorde, 'Tuinkabouters' Harrie en An vieren feest laat als laatste die avond van haar horen. Ze staat er in vergelijking met de voorronde veel zekerder bij en ook gitaarbegeleider Antoin van de Eerenbeemt speelt de gehele set vrijwel identiek qua gevoel en passie als de originele nummers. Ik krijg af en toe zelfs eventjes kippenvel. Ondanks dat haar gekozen repertoire een beslist niet al te gemakkelijke opgave is, verlopen nummers als Titanic en Dont Cry for me Argentina, op enkele schoon heidsfoutjes na, vrijwel vlekke loos. Sanne raakt af en toe een verkeerde noot waardoor ze net onder de toon door zingt. Maar met in het achterhoofd dat ze pas dertien jaar is, heeft zij absoluut nog een hele toekomst voor zich. Hard werken, met beide beentjes op de grond blijven staan en voor al doorgaan dan horen we in de toekomst nog veel van dit regio naal talent. De organisatie maakt het de jury's extreem moeilijk om zo n breed aanbod van circus tot theater en van individuele acts tot complete dansgroepen te moeten beoordelen. Bijna onmogelijk. Misschien een optie om in plaats van de publieksprijs een catego- rieprijs te maken want eerlijk heidshalve is een publieksprijs voor een individuele act onmoge lijk te behalen. Kwestie van de juiste (en veel) vriendjes meene men. Een nieuw en leuk element bij De Kans is de prijs voor beste presentator. Mark Ónckels, Wil van den Einden en Rob van Lieshout bemannen de hele avond het podium om op hun eigen manier het publiek te enter tainen en vervolgens een gooi te doen naar de beste presentator van de Kans 2002. Venravnaar Rob van Lieshout gaat er uiteinde lijk met de prijs vandoor. Concluderend valt het niveau van de avond tegen. Ik kan me niet voorstellen dat er in de regio niet meer en betere artiesten hun kwaliteiten aan een groter publiek willen en kunnen verto nen. Een matige finale, maar wel een goed verlopen avond waarop het enthousiaste publiek in de schouwburg toch weer genoten heeft van eigen regionaal talent. lun Dansgroep Impuls heeft Jopen zaterdag in louwburg Venray de regio talentenjacht De Kans gewonnen. Door een ry werd de Venrayse igroep als beste beoor- Id. Impuls won ook de ilieksprijs. terwijl het 13- ige zangeresje Sanne issen de persprijs in de sleepte. Rob van ihout was zaterdagavond este presentator, de Venrayse cultuurtcmpcl t het publiek, de zaal was lenoeg vol, vijf acts voorge- loteld: van dans tot theater en individuele acts tot bijna cir- iachtige taferelen. In een bijna (tverkochte schouwburg gaat de le van De Kans 2002 glorieus start met een echte showbiz- :htige openingsact, verzorgd ir leerlingen van theaterschool in Steverink. De spits word }ebeten door de musicalgroep In een aardige act met Mlende stukken uit beken- minder bekende musicals irt de groep in ieder geval ;rafisch gezien erg goed. Het laai en de daarbij horende •tie en mimiek komen erg over richting publiek, ler dat één van de zangers enkele keer net niet bij de :e toonhoogte komt. Het blijft ook gevaarlijk wanneer je ;en uit bestaande musicals en je eigen capaciteiten t verleggen naar andere artie- Storend is het uitvallen van le microfoontjes. Famous •ruikt voor het eerst zogenaam de 'druppels' (kleine microfoon tjes op het lichaam) en dit is abso luut geen succes en mag in een finale van een talentenjacht abso luut niet gebeuren. Na de voor stelling van het vijftien personen tellende gezelschap wordt het even stil in de zaal. Het immens grote theaterpodium wordt vrijge maakt voor het piepkleine, negen jaar tellende danseresje Stephany. Het uit Venezuela afkomstige talent heeft veel capaciteiten in huis. Van Turks buikdanseresje naar Latijns-Armerikaanse balleri na waarop zij vervolgens haar vocale kunsten toont als de Argentijnse Madonna (Don't cry for me Argentina in het Spaans). Tijdens dat nummer staat ze, in tegenstelling met de voorgaande nummers muisstil, achter haar fic tieve balkonnetje en weet ze ook de emotionele kant te benaderen. Erg dapper op negenjarige leeftijd in het midden van zo n gigantisch podium tegenover zo n groot publiek. Stephany stelde zich in de voorronde gedurfder en met meer lef op dan in de finale. Desondanks voor een negenjarig meisje een geweldige stap in de richting van een glansrijke toe komst Onzin is het van de vakju ry om te zeggen dat zij een meer op haar leeftijd afgestemd reper toire moet kiezen. Wat verwach ten ze? Dat er nummers van Bassie en Adriaan of kikker Plons worden gezongen? Hopelijk dat het danseresje met deze kritiek weinig doet en lekker blijft doen wat ze leuk vindt en waar ze abso luut ook goed in is. IMPULS Met de juiste kleurtjes, lichtjes, muziek en de juiste bewegingen moet er logischerwijze wel iets moois ontstaan. Echter heb je hier Jenniskens^ installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning In geschied- en oudheidkundig museum 't Freulekeshuus in Venray is vanaf vrijdag 2" septem ber de tentoonstelling Zichten en gezichten van Venray te bezichti gen. Het is een ruime selectie foto's uit de privé-verzameling van Venravnaar Jan van der Putten, door hem samengesteld samen met conservator Maria van Dorst van 't Freulekeshuus. Al ruim veertig jaar verzorgt Van der Putten ook de rubriek Oude foto in Peel en Maas. Als thema voor de fototentoon stelling is gekozen voor kenmer kende zichten op Venray. Markante gebouwen, straten en buurten, gefotografeerd in de afgelopen eeuw zullen de revue j passeren. Ook de mensen die in Venray en de kerkdorpen woon- den, zullen op vele foto's verte- genwoordigd zijn. Portretten, ,1 kiekjes, taferelen uit het dagelijk se leven, kortom een ruime keuze 1 uit de collectie van Jan van der 1 Putten. De tentoonstelling Zichten en gezichten van Venray wordt geo pend op vrijdag 2" september en is te bewonderen tot en met 29 december van dit jaar. I Door Marijn Poels De dansgroep Impuls won zowel de vakprijs als de publieksprijs Veertig jaar wonen ze nu al in Heide en nog altijd met erg veel plezier. Harrie en An Michels-Muysers genieten nog .dagelijks van het leven en van elkaar. Fietsen, wandelen, tui nieren, of een bezoekje van de kinderen en kleinkinderen. Het echtpaar krijgt de vrije uurtjes prima gevuld. Op vrij dag 4 oktober vieren Harrie (75) en An (72) hun gouden bruiloftsdag. Een interview. Harrie heeft zich prima voorbe reid op het interview. Op een A4- tje heeft hij de levensloop van het echtpaar Michels-Muysers in een notendop genoteerd. Eerst zijn eigen leven, dat begint in Merselo. Harrie komt uit een gezin met drie kinderen en groei de op als boerenzoon. "Hard wer ken, weinig vrije tijd", zegt Harrie. "Maar zo was dat in die tijd. Het hele gezin werkte mee op de boerderij." Op achttienjarige leeftijd ont moette de boerenzoon tijdens de kermis in Merselo de zestienjarige An, die op haar veertiende van Meterik naar Merselo verhuisde, en na wat danspasjes en gesprek jes sloeg de vonk bij beiden over. "We waren er vroeg bij. zeker voor die tijd", grapt An, die uit een boerengezin met vijf kinde ren stamt. In de 'scharreljaren' kreeg Harrie in 1947 een oproep voor militaire dienst. Na een spoedop leiding van vijf maanden tot chauffeur bij het garde regiment jagers in Ede. ('ik ging toen voor de eerste keer met de trein'), vond op 1" november 1947 het grote afscheid plaats. Harrie werd namelijk uitgezonden naar Nederlands-Indië. "Na een boot reis van 41 dagen kwamen we met 2000 manschappen in Ambon aan", zegt Harrie "27 maanden ben ik al militair chauffeur op de Molukken geweest." Veel brieven gingen naar Ambon en kwamen terug, weet An nog precies. "Ik was blij toen Harrie weer gezond in Nederland was. Het was niet de gemakkelijk ste tijd, maar al die jaren hebben we via brieven contact gehou den." TROUWFEEST Op 29 november 1952 trouw den de twee geliefden voor de wet, op 7 oktober voor de kerk. Tegelijkertijd stapte ook de zus van An, Mie, met Sjaak Gielen in het huwelijksbootje. "Het feest vond bij ons thuis in Meterik in de schuur van de boerderij plaats", zegt An. "De hele schuur werd uitgeruimd. Mie en ik waren er allebei aan toe, en het was natuur lijk goedkoper om tegelijkertijd te trouwen." De eerste tien jaar woonden An en Harrie in bij de ouders van Harrie op de boerderij in Merselo. Harrie werkte altijd tussen de kip pen en de eieren. Bij onder meer de Boerenbond in Merselo, de eierenvereniging Merselo en de Bameveldse Eierhandel verdiende hij de kost voor zijn gezin, dat in de loop der jaren werd uitgebreid met vijf kinderen. Drie van hen zijn in Merselo geboren, twee in Heide, het Venrayse kerkdorp waar het echtpaar in 1962 ging wonen. In Heide voelen Harrie en An zich helemaal thuis. Harrie was onder andere twaalf jaar lid van het kerkbestuur en vijftien jaar als vrijwilliger actief betrokken bij het gemeenschapshuis. In 1992 ontving hij, als dank voor zijn inzet voor de gemeenschap, de De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 25-jarige man uit Venray aangehouden op verdenking van het dealen van drugs. De verdachte hield zich op voor het Open Jongeren Centrum aan de Hoenderstraat en verkocht pillen aan de bezoekers. De man werd aangehouden en zowel de pillen als het verdiende geld wer den in beslag genomen. De rest van de nacht bracht de man in de politiecel door. De zaak wordt via snelrecht afgehandeld. Golden Hedsbuül van de plaatse lijke carnavalsvereniging. An heeft altijd voor de opvoe ding van de kinderen en de huis- houding gezorgd, maar w as daar naast ook acht jaar lid van het bestuur van de boerinnenbond. de latere LVB. Ook was ze jaren lang lid van het zangkoor in Heide. Met het onderhouden van de tuintjes van de kinderen en van zijn eigen tuinen in Merselo en Heide vult Harrie tegenw oordig heel wat uurtjes. "Onze kinderen noemen ons de twee tuinkabou ters. 'Zijn de tuinkabouters weer geweest?' vragen ze als hun tuin weer in orde is. Ja, An en ik zijn echte buitenmensen. Wandelen ,j en fietsen graag in de natuur. Daarnaast doe ik nog aan koers- ballen en onderhoud ik samen [I met een aantal bejaarden ook het schoolplein en het kerkhof. Nee. wij vervelen ons zeker niet." De zondagmorgen staat weke- lijks in het teken van de komst van de vijf kinderen en acht klein- kinderen. An zorgt dan altijd voor koffie, fris en zelfgebakken vlaai. "We genieten nog elke dag van het leven", zegt Harrie. "Een geheim voor 50 jaar huwelijk heb- ben we niet. Het is gewoon geven en nemen. Natuurlijk hebben ook wij zwrare jaren gehad, maar de mooie momenten overheersen. Ja, de jaren zijn gewoon erg snel voorbij gegaan." Harrie en An vieren hun gou- den huwelijksdag op vrijdag 4 oktober met een heilige mis, vanaf 16.00 uur in de kerk in Heide Daarna gaan ze eten met genodigden. Hoewel De Waan nagenoeg afgelopen is, is er nog één bijzon der project op zondag 6 oktober. Leerlingen van de muziekschool en leerlingen van de dansschool brengen een voorstelling rond de Franse componist Erik Satie. Deze componist is een zeer eigenzinni ge en markante persoonlijkheid uit het begin van de 20e eeuw Satie schreef niet alleen bijzonde re muziek, welke zich kenmerkt door een verregaande soberheid, maar schreef ook veel teksten, artikelen en geschriften. Deze tek sten hebben praktisch zonder uit zondering een ironische onder toon waarmee hij haarscherp de kunstwereld van die tijd bekriti seert en definitief afscheid neemt van de Romantiek. De voorstel ling bevat naast veel muziek met oorspronkelijke en bewerkte stukken ook de nodige dans ter wijl de teksten van Erik Satie een wezenlijk onderdeel van de voor stelling vormen. Met deze voor stelling hebben muziekschool en dansschool getracht een integrale voorstelling te maken rond een figuur die in zijn tijd als abnor maal werd gezien. Integraal omdat in deze productie sprake is van versmelting van dans, muziek, gesproken en geschreven woord terwijl ook de belichting een belangrijke rol speelt. De voorstel ling vindt plaats op zondag 6 oktober in de Schouwburg op het St Annaterrein en begint om 15 00 uur. De entree bedraagt 2,50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal vanaf een half uur voor aanvang of bij het festivalbureau van De Waan. telefoon 0478- 569126. recordbedrag van 8,6 miljoen euro opgehaald. Dankzij de extra toeslag van 19 eurocent per zegel krijgen kinderen in Nederland en daarbuiten de kans om kind te zijn. Zo worden bijvoorbeeld jaar lijks verschillende grote en kleine projecten gesteund voor opvang en opleiding van kinderen met een handicap, straatkinderen, werkende kinderen en kinderen die slachtoffer zijn van geweld Meer informatie over onder ande re de gesteunde projecten is te vinden op www.kinderpostze- gels.nl. Job Cohen, burgemeester van Amsterdam, gaf dinsdag ochtend het officiële startsein voor de landelijke Kinderpostzegelactie 2002. Vanaf deze week trekken ruim 250.000 basisschoolleerlingen uit groep 7 en 8 er op uit om bestellingen te verzamelen voor Kinderpostzegels en wenskaarten. De opbrengst van de actie komt ten goede aan kwetsbare kinderen in binnen- en buitenland. De actie staat dit jaar in het teken van 'Kind en Kleur'. Met de opbrengst van de Kinderpostzegelactie steunt de Stichting Kinderpostzegels Nederland kwetsbare kinderen in binnen- en buitenland. In totaal hebben de kinderen vorig jaar een Ook in Oostrum gingen de kinderen deze week meteen op pad voor de Kinderpostzegelactie Hanie en An Micbels uit Heide vieren op vrijdag 4 oktober bun gouden huwelijksdag

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15