PHV Buitenlust 40 Sport- Verenigingsinfo Motorcross spektakel in Overloon Succesvol 50+ bowlingtoernooi Motorcross op De Peel Emile Cox weer helemaal terug Jeugdbowler Lars Lenssen vijfde Bowlen Rincón Espanol KBO Venray Aostrumse Zangkompeneej Euterpe Confetti Ars Musica Jeugd natuurwacht Rode Kruis Zij-Actief Zij Actief Venray's Mannenkoor Zangers van St. Frans Triathlon Vereniging Zij Actief en OVB Symfonie Orkest Venrode Het Zonnelied Mudhunters Single party DC De Piëlhaas H 3 PEEL en maas Donderdag 19 september 2002 - Pagina 23 politiehondenvereniging een begrip in Venray politiehondenvereniging Bui- [tenlust in Venray viert op zater- _g 28 september haar veertigja- ifjg jubileum met een feestelijk (Ogramma. De aanvang van het jorprogramma is om 15-00 uur I en het spectaculaire pakwerk int om 20.00 uur. Het wed- jdterrein is te bereiken via de «keerplaats van Mc Donalds I jan de Maasheseweg. Tijdens de groots opgezette avond- itrijd komen tien toppolitiehon- uit Nederland en België in actie, die samen met hun baasjes strijden de prijzen. De vereniging heeft rijke historie achter de mg. Door cele leden van politiehondenver- jging De Verdediger werd in maart 962 een nieuwe club met de naam lUtiehondenvereniging Buitenlust «richt, die dit jaar dus haar veer- igjarig bestaan viert. Enkele leden van toen zijn ook nu nog lid, te weten: Grad Wilms, Huub Hendriks, Bert Philipsen en Toon Fila. Na de oprichting had PHV Buitenlust al snel voldoende leden om de honden te trainen. Als oefenterrein werd in die beginjaren het huidige terrein van Rank Xerox gebruikt. Enkele jaren later konden de leden terecht op een braakliggend terrein achter de Rank Xerox aan de Metaalweg. Na het oefe nen dronken de leden trouw een pils je en legden ze een kaartje in café Halfweg in Oostrum. Ze trainden fanatiek en schrokken er zelfs niet voor terug om met de hond naast de fiets naar Overloon of Deurne te fiet sen. Na enkele jaren fanatiek trainen, behaalden de leden al goede resulta ten. Eind jaren zestig bijvoorbeeld was het zelfs zo dat de politiehonden van Buitenlust jarenlang domineerden op de Nederlandse kampioenschap pen, met topdressuurs als Bert Jans sen, Bert Philipsen en Grad Wilms Ook de pakwerkers van toen, Bert Philipsen, Wint Hermsen en Ap Blok, hadden in heel Nederland een goede naam. In 1988 en 1989 hield de ver eniging enkele keuringsdagen, waar bij politiehonden uit heel Limburg en natuurlijk ook Venray in Venray wer den beoordeeld. Nog steeds richten de twintig leden van Buitenlust hon den af die uiteindelijk tot een vol waardige politiehond of bewakings hond bij de Nederlandse land- of luchtmacht worden opgeleid. De vereniging hoopt op zaterdag Foto uit de oude doos: 1963: Staand van links naar rechtsGrad Wilms, Ab Blok, Bert Janssen, Jeu Verheijen, Jan Verheijen, Jan Stra ling ('schele Jan'), Cor Barends, Zit tend van links naar rechts: Bert Phi lipsen, Jo Barends, Martien Pelzer, Henk van Els, Willie Janssen. 28 september vele oud-leden en ande re belangstellenden op het oefenter rein te mogen begroeten. Les recordamos de que el Sabado 21 :del corriente Pepe de Boxmeer cele- •bra su fiesta anual y que por ello el 'centro'estara cerrado. El Domingo csura abierto para suladarles y tam- bien al grupo de baile Las Rocieras. Este mes recibiran una recordatoria de las actividades para octubre haste dicicmbre del 2002. Un salodu alce. Op donderdag 26 september houdt dc commissie educatie van de KBO in De Kemphaan van 14.00 tot 16.00 uur een voorlichtingsmiddag over pensioenen, ledereen van 55jaar en ouder is welkom De heer Smitz zal de volgende onderwerpen bespre ken: vervroegde uittreding, pensioe nopbouw (inclusief AOW) en hoe wordt de situatie bij overlijden. Ter gelegenheid van dc bevrijding van Eindhoven wordt ieder jaar van half september tot medio oktober een .'htjesroute door de stad georgani- Dit is uitgegroeid tot een jaar- mooi schouwspelen touristische (tractie. Op 9 oktober willen ze icn met de leden die hiervoor ingstelling hebben naar Einhoven Vertrekpunt De Kemphaan om 18.30 uur Kosten twaalf euro per persoon. Het vervoer is per bus. Mini maal aantal deelnemers is 18 perso nen (dit in verband met de vervoers kosten per bus). Bij belangstelling kunt u zich voor 21 september telefo nisch aanmelden bij B.v. d.Voort tele foon 588691 of H.de Klerk, telefoon 585132. De Aostrumse Zangkompeneej is een zangkompeneej van circa 20 leden Wekelijks wordt er gerepe teerd in 't Allemanscafé in Oostrum en wel van 21 00 tot 23 00 uur Zijn er mannen die belangstelling hebben om ook eens zo'n repetitieavond mee temaken. U bent van harte welkom Meer informatie nodig? Neem de tele foon en bel 0478-511251 Harmonieorkest: 25 sept. en 3 okt.: Repetitie, afmelden tel. 582539. 25 sept ALV. 21.30; 16 nov. Concert met MMSK en Oirlo. Jeugdorkest: 25 sept. en 3 okt. Repe titie, afmelden tel. 588545 25 sept ALV, 2130. Drumband: 24 sept. en 1 okt.: Repeti tie. afmelden tel. 589550 of 06- 12614198. 25 sept ALV, 21.30 Bestuur 23 sept ALV, 21.30; 30 sept.: AB, 20.00 De Perdstal. Agenda: woensdag 25 september koorrepetitie 20.15, denk aan stern- vorming Zondag 6 oktober LKF Weert Confetti is een koor dat bestaat uit vijf sopranen, vijf alten, vijf tenoren en vijf bassen. Zij streven ernaar om voor elke stempartij een extra stem te hebben, dus zes stem men per partij. Het repertoire is afwisselend, van close harmony tot P°P Ze repeteren op woensdag avond, Bekijk voor informatie ook website www.confetti.zingt.nl. of neem contact of met de secretaris: Henk Mijnster tel: 512082. Voor afmelding: Gerti tel; 631306. Iedere dinsdagavond van 20.15 uur jot 22.30 repeteren zij in de Opmaat, hoek Oostsingel/Henrv Dunantstraat. Hebt u zin en interesse om samen te jóngen? 11 bent van harte welkom. Zij nebben het repertoire een bredere wending gegeven. Voor informatie sunt U zich wenden aan Marjo Kuy- I Pers (voorzitter) tel 0478-513191 Agenda: 14 en 21 september extra I mpetitie 22 september inzingen I Dpmaat van 13.00-14.00 waarna zij naarhet Vincent van Gogh Instituut. lokatie St. Anna begeven Concert van ^14.40-15.10. 20 oktober concert Schouwburg te Venray. Afmelding J^petitie: Marjo Kuypers, tel 0478- 1513191 dinsdag tussen 18.00- 19 00 j uur De papiercontainer is van maan dag t/m zaterdag geopend vAn 9.00- 1800 Parkeerplaats Vincent van 6ogh Instituut lokatie St. Anna. In kwartaalblad De Natuurvriend die jullie afgelopen week hebben gekre gen staat op blad drie en vier dc Regenboogroute beschreven. Dit is een mooie wandeltocht in het Vlak- watergebied en het Odapark. Ieder een die de route gelopen heeft kan het antwoorden-formulier inleveren tijdens de eerste puzzelwandentocht op 6 oktober. Voor de goede inzen ders worden enkele mooie prijzen beschikbaar gesteld, dus alle reden om de route te gaan lopen. Dit geldt speciaal voor de nieuwe leden van de Jeugdnatuurwacht Venray. Jeugd en jongeren werk Maandag 23 september is er weer een lesavond. Op het programma staan verbindingen, mobilofoon/portofoon De les is van 18.45-20.15. Er zijn weer een tweetal cursusavon den lood en wel op donderdag 17 oktober, het maken van een roos, kosten 2,50 euro en op donderdag 31 oktober, het maken van een tasje, kosten 4,50 euro. II kunt zich voor een van de avonden of beide avonden opgeven tot don derdag 3 oktober bij Nel Camp, tel. Nr. 583243, Mgr. Hanssenstraat 2 te Oostrum. Op dinsdag 24 september komt Thérése Olaerts een avond verzorgen met als thema Met enthousiasme leven. Zij is een 53 jarige Belgische vrouw en brengt het thema dan ook met de onmiskenbare Vlaamse humor. Ze houdt mensen een spiegel voor en weet haar gehoor daarmee recht in het hart te raken. Een nieuwe Toon Hermans. Zij wil mensen- en dan vooral vrouwen- laten zien hoe anderen omgaan met het leven en relaties. Dat doet ze bij voorkeur aan de hand van herkenbare situaties. In de Zij- Actief van juni schreef zij nog een heel artikel, en enkele personen van de vereniging kennen haar van de alleengaanden dag. De avond begint om 20.00 uur in café Den Terp Op deze avond nodigen zij ook niet leden uit om eens kennis te maken met dc vereniging, voor niet leden vragen ze een bijdragen van twee euro. Spellen kunnen nog altijd gehuurd worden bij Marjan, reserveer op tijd, telefoon 532617. Donderdag 19 september 19.00 uur repetitie barrepertoire 19.30 repetitie bas en bariton 20.00 repetitie gehele koor. Donderdag 26 september 19.00 uur repetitie barrepertoire 19.30 repetitie tenor 1 en 2 20.00 uur repe titie gehele koor. Extra repetitie zon dag 22 september van 11,00-13.00 uur in De Witte Hoeve. Programma: 13 oktober: concert te Helmond met Slavisch koor; 26 okto ber: deelname concours te Voercn- daal Afmelden bij Cees van Kreij, telefoon 589775. Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molen- hofweg. Repetitielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve. Website: http://listen.to/VMK. Info PR/koorop- ieidingen: a.v.d.boom@hccnct.nl of v cnravsmannenkoor@hotmail com Tel. 0487-587668. Vrijdag 20 september 19.00 repeti tie jongens; 20.00 repetitie hele koor Zaterdag 21 september tussen 10.00 en 12.00 oud papier inleveren bij de papiercontainer aan de Nieuwhuis- weg; 13-30 uur vertrek vanaf de Galmhut voor de muzikale opluiste ring bij het huwelijk van Roy (in uni form). Dinsdag 24 september 19.00 repetitie sopranen/alten. Dave Ewalts is in de laatste wedstrijd van het nationale circuit in Spijkenis- se op een zeer verdienstelijke achtste plek geëindigd in een tijd van 2.09. Deze wedstrijd werd afgewerkt onder zeer winderige en dus zware omstan digheden Dit bleek wel uit de tijd van de winnaar Bert Flier die met 2.01 niet onder de 2 uur kon blijven, wat toch wel gebruikelijk is op de olympi sche afstand op dit niveau. Peter Scheres werkte in Alphen aan de Rijn een sprinttriatlon af, die tevens de afsluiting vormde van het Jeugd Junioren Circuit. De afstan den 750-20-5 werden afgelegd in een tijd van 1.05 De mooie nazomer wekt de fietszin schijnbaar op want afgelopen zondag stonden ze met veertien personen paraat om te gaan fietsen. Acht man werkte aan de rou tes van de ATB-Tocht; zes zowel dames als heren verkozen toch nog even de racefiets. Zowel 22 en 29 september wordt de route van de ATB-Tocht verder verkent. Program ma: zaterdag 15.00-16.00 mountainbi- ken, 16.00-17.30 lopen in Schadijker bossen. Zondag 09.00-10.00 fietsen vanaf de Sprank, dinsdag 18.00-19 00 zwemmen in de Sprank; woensdag 19.00-20.45 baantraining in Venray; donderdag 19.00-20.00 zwemmen Kasteelse bossen. Info: www.geoci- ties.com/twenray. Er is voor de leden een lezing over sterven en het regelen van een uit vaart op dinsdag 24 september om 20.00 uur in het gemeenschapshuis in Oostrum. Dhr Gerrit Arts uit Leunen, zal deze avond verzorgen. Onderwer pen die aan bod kunnen komen: doel en inhoud van een codicil: Een docu ment wat je "in leven" samenstelt, waarin je je wensen kenbaar maakt met betrekking tot je eigen sterven en uitvaart. Waar wil je sterven? Keuze mogelijkheden, ondersteuningsorga nisaties. Verzorgen van de overlede ne Welk mogelijkheden en beperkingen zijn er met een opbaring van de overledene: Opbaren thuis of in een rouwcentrum; de voor- en nadelen hiervan. Het gesprek van de nabestaanden met de uitvaartleider: werken vanuit een relationele band, welke ruimte mag je pakken en welke ruimte krijg je als nabestaande? Moet alles in 1. keer geregeld worden? Regelen van de uitvaart is een belang rijk deel van de verwerking van het verlies. Welke mogelijkheden zijn er allemaal? Welke plaats en taken krij gen kinderen bij een uitvaart? De her innering: het graf, welke mogelijkhe den voor de as-bestemming zijn er. Repetitie woensdag 25 september o.l.v. Stephan Pas in De Hommel, aan vang 20,00 uur. Programma: Beetho ven le symfonie, Schubert balletmu ziek Rosamunde. Afmelden bij fam. Grootemaat, 580358. Repetitie op 2 oktober o.l.v. Hans van Zeeland. Woensdag 25 september om 20.00 uur bij zaal Thielen, Kennedyplein. Afmeldingen bij Marjo Wcijers, tele foon 58 47 68. Agenda: 12 oktober: Sjaloom Venlo. Wil je meer weten over de vereni ging, neem dan gerust contact met Dora Garson tel. 585371 of bezoek website www.venrode.nl. Repetities: 's maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leun- scwcg 5, Venray. Zaterdag 21 sep tember 19.15 uur dialectmis Grote Kerk Zondag 22 en 29 september: IO.30 uur Paterskerk. Zondag 6 okt., feest van de II. Franciscus: 10.30 uur Paterskerk. Bij verhindering afmelden Iny Kuypers. tel. 585226. Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repetitieavon den voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmel ding kunt u bellen: Trees Douwes, tel. 0478-584494 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Variatie is bij de Mudhunters een bekend iets. De ene keer is het vlak en de andere keer gaat het berg op en af Afgelopen zondag was het van alles wat. Af en toe een "stukje los zand" en soms ging het pittig omhoog en omlaag, maar vooral was het een tocht die snel was. Iedereen reed een persoonlijk hoogste gemiddelde op de tocht in Eersel. De tijd van tochten rijden is weer begonnen, dat bete kend dat ze iedere week naar een ander gebied gaan om daar een tocht te rijden. Die tochten variëren in afstand en mogelijkheidsgraad. Zo zijn er snelle vlakke tochten en er zijn technisch moeilijke tochten. De afstanden variëren tussen 25 en 55 km, soms overtroffen door nog lange re afstanden tot wel 75 of 100 km. Dit betekend dat iedereen bij hun mee kan doen die 25 km op eigen kracht uit kan rijden. Denk niet dan zit de rest op mij te wachten want die rest rijdt dan nog meer.km zodat je wel licht op hun mag wachten. Planning: vrijdag avond 18.00 uur vertrek voor Margratenweekend. Zondag 22 sept zelf afspreken voor de 1 dag rijders voor Margraten. Zondag 29 sept ver trek 8.00 uur voor een tocht in Oploo 30, 40, 50 km. Ze vertrekken altijd vanaf zwembad de Sprank. Voor informatie bel je met Piet Dupont op 0478-589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of tochten. Singles en alleenstaanden uil de regio kunnen elkaar op vrijdag 4 oktober vanaf 21.30 uur voor de eerste keer dit najaar weer ontmoeten in een aan gename en ontspannen sfeer tijdens een speciale singles party bij Dans- en partycentrum Janssen aan de Raad huisstraat 6 te Venrav. Na een druk seizoen vinden komend weekend op het circuit van MSV Overloon de nationale wedstrijden van 2002 plaats. Deze worden gehouden op zaterdag 21 september voor de jeugd, vetera nen en liefhebbers. Zondag 22 september zijn de klasse 125cc- 250cc-500cc aan de beurt, al deze klassen rijden mee voor het natio nale kampioenschap. Het internationaal jeugdweek end dat op 13 en 14 juli plaats vond was wederom een groot succes. De opkomst uit maar liefs elf Europese landen was enorm. De organisatie en de rijders zelf waren zeer tevreden. Daarom heeft MSV Overloon besloten om het derde weekend van juli 2003 weer een internationaal jeugd weekend te organiseren op het circuit "de Duivenbos" in Over loon. Het komend weekend zullen zater dag vanaf 11.30 uur de 50cc automa ten en mini Quads als eerste hun rondjes rijden Onder de starters ook enkele regiorijders zoals Nicole Boe- kestijn en Ilse Hoeijmakers beide uit Horst, Carlo Cornelisse uit Grave en Chamelle Spieker uit Blerick. Vanaf de 65ec klasse strijden ze om de pun ten voor het Nederlands kampioen schap. Vanuit de regio zullen in de klasse onder andere deelnemen Bryan Kersten uit Vierlingsbeek, Guus Jor- dans Zeeland, Milou Hagens, Rick Boekestijn beide uit Horst, Ook zal Roy Hoeijmakers uit Horst zal zie wel willen revancheren na een mindere uitslag in Venray. Emile Cox uit Wanssum moet helaas verstekt laten gaan door een verbrijzelde teen. Ook zullen Wilco Lindner (Wans sum), Nicky Meijers (Broekhuizen), Tommy de Bruijn (Groeningen), Mai- kel Reiouw (Lottum) en Koen Hoe ijmakers uit Horst een betere uitslag behalen dan afgelopen weekend, in de klasse laag B zal Erwin Jacobs Meterik zijn derde plaats willen ver beteren. Bij de klasse 85cc hoog zul len uit de regio o.a. Bart Jacobs (Mete rik), Tim Litjens (Melderslo) en Nicky de Bruijn uit Groeningen hun best doen Bij de 85cc Quads zullen Kelly Donders (Horst) en Gemma Lindner uit Wanssum willen natuurlijk de goede uitslagen die zijn in Venray behaalde afgelopen week consolide ren. Bij dc koningsklassc van de jeugd, de 125cc, komen diverse regionale coureurs aan de start Kevin Gielens (Venray) en Benjamin Wijers uit Venlo In de veteranenklasse zal club lid Jan Kuenen uit Overloon de ande re regiorijders de weg in zijn thuis wedstrijd laten zien dit zijn o.a. Wint Claessens (Ysselsteyn), André Cox (Wanssum) en Twan Hoeijmakers Horst. In de liefhebbersklassc zullen Piet de Bruijn uit Groen ingen, Dennis Kuenen en Herald Heidens beiden uit Overloon proberen om hoge ogen te gooien. Zondag staat in het teken van dc NK 125cc Inter klasse. De top in de 125cc Inter klasse is breed een vijftal coureurs kan zomaar met dc overwin ning gaan lopen. Spanning is verze kerd in deze klasse met als toppei clublid uit Overloon Jim Janssen Bi de 125cc junioren zullen Ste v.d.Wouw, Wemer Kuenen uit Over loon. Marcel v.Katwijk uit Wester beek, en Mark Josephs uit Horst-Amc rika de clubkleuren verdedigen. In d< klasse 125cc senioren zijn dat Sjoert Bongers uit Maashees, Rob v. Bent hum uit Vicrlingsbeek en Ad Coener uit Ysselsteyn Edwin Logtens uit Hol tees komt aan de start bij de 250ct senioren, samen met de diverse club en regio coureurs in de andere klas sen zal Edwin proberen een bekei binnen M.S.V. Overloon te houden. De zaterdag en zondag bieden duf ook voor elk wal wijs. Alle ingrediën ten zijn aanwezig om te zorgen vooi een prachtig motorsportweekend. De verwachting is dat meer dan 450 cou reurs tijdens dit weekend hun opwachting maken in Overloon. MSV Overloon wenst alle rijders een spor tief weekend en het publiek veel kijk plezier. Aanvang trainingen voor beide dagen 9.30 uur. De wedstrijden beginnen 11.30 uur. Afgelopen weekend was er op het cir cuit de Peel een motorcross wed strijd. By ran Kersten eiste na twee manches een tiende plaats in het dag klassement op. Bij de Quads 51 t/m 80cc kwam de veertiende stek in han den van Emma Lindner, terwijl het voor haar broer bij de 85 A niet meer zat en beslag legde op een 25e stek Tommy de Bruyn deed betere zaken en wist in dezelfde klasse en een zeventiende plaats voor zich opeiste Een 8e plek bij de 85 hoog kwam in handen van Nicky de Bruyn, terwijl bij de 125 jeugd Paul Eickmans als achtiende over de streep ging na de twee manches en bezette Kevin Gie lens een 25e stek na het rijden van de wedstrijd. Bij de liefhebbers kwam de negende plek op naam te staan van Rob Mun sters en stelde Piet de Bruyn een 21e plaats veilig in het algemene klasse ment. Bij de veteranen kwam de acht ste plaats op naam te staan van Andre Cox en ging Wim Claessens na twee manches als zestiende over de meet, terwijl Henk Hagens beslag legde op een twintigste plaats in de daguitslag. Bij de wedstrijd van zondag op het circuit de Peel behaalde Peter Ver- steegen een achtiende plaats bij de Inters 250 en bij de Inters 125 wist Jim Janssen de 23e stel voor zich vei lig te stellen nog net voor Rob Mul ders die als 24e werd afgevlagd. Een dertiende stek bij de 500 senioren was voor Roel Hermsen weggelegd en ging Peter Pijpers in de eerste manche als 27e over de streep en hield het voor de tweede manche voor gezien. Bij de 250 senioren reed Ruud Pijpers een prachtige eerste manche en werd als vijfde afgevlagd, terwijl hij in de tweede manche wegens problemen de strijd moest staken. De twintigste stek kwam in handen van Edwin Logtens. terwijl bij de 250 junioren B Mare van Dijck een sterke wedstrijd reed en met de zevende beker huiswaarts ging. De tweede trede van het erepodium bij de Quads kwam in handen van Joe Maessen door de manches op een tweede en derde plaats af te sluiten. Bij de andere wedstrijd te Boxmeer op het circuit 't Snepke, bij de uitwis selingscross zijspannen MON/DAM eindigde Pierre van de Venne/Mat Wijers op een twaalfde stek. Een prachtige vierde plaats bij de 125 senioren kwam in handen van Sjoerd Bongers en wist Ad Coenen als vijfde man genoteerd te worden. Een zes tiende plaats kwam in handen van Johan.Versteegen en eiste Rob van Bent hum een 20e plaats op na het rij den van twee manches. Bij de 500 junioren eindigde Jan Kuenen op een algemene 30e plaats, terwijl Mare Josephs bij de 125 junioren nog net binnen de top 10 eindigde en een 33e stek werd door Wemer Kuenen veilig gesteld. Bij de laatste EK 250/500cc wedstrijd in het Tsjechische Tremos- nice bezette Maarten van de Aa een 25e plaats na het rijden van drie man ches. Tijdens de jeugdmotorcross in Leusden heeft jeugdcrosser Emile Cox uit Wanssum bewezen weer helemaal terug te zijn na zijn spaakbotbreuk. In de 85cc A-klasse won nog wel de eerste manche, maar door de tweede manche overtuigend naar zich toe te trekken werd Emile in hel algemeen klassement eerste. Komende zaterdag komt hij in actie op zijn favoriete circuit De Peel in Vredepeel. Ook in de andere klassen zijn regiorijders die goed presteren en De negende wedstrijd in de zomer avondcompetitie vindt vrijdag (mor gen) plaats. Men kan zich tot 20.15 nog in laten schrijven. Er wordt om 20.30 gestart en de finale is op zater dag 28 september. Hieraan nemen de eerst zestien spelers deel. Uitslagen levensmiddelen darten: winnaarsronde; 1. Dave v. Zeist; 2, Gerard de Bruijn: 3. Pascal Janssen; 4. Dennie Plum; 5. Albert Moorrees; 6. Jos Heesen; 7. Bart Thissen; 8. Jolanda Gisberts. Verliezersronde: 1. Marco Jacobs; 2. Peter Thissen; 3. Renë Jans sen; 4. Sasca Booten; 5. Jenny Klis ters; 6. Roy Gielen; 7. Ingrid Timmer mans; 8. Fer Hendriks. zeker komende weken, eerst Venray en de week er op in Overloon hun beste beentje voor willen zetten voor eigen publiek. Uitslagen cross in Leusden: 65cc mini automaat: 1. Jeffrey Herlings 10. Brvan Kersten Groeningen 15. Rick Boekestijn Horst. Quads t/m 85cc: 1 Neil-Rov v.d. Dikkenberg 3- Kelly Donders 14. Stephan Wijers Wans sum. 65cc versnelling lage wielen. 1 Kevin Dorlas Randv van de Eisen Grashoek. 65cc versnelling hoge wie len: 1. Bart Goes 7. Rov Hoeijmakers Horst 9. Wout Jordans. 85cc klasse A lage wielen: 1Emile Cox Wanssum 7. Arno v. Tienen Wilbertoord. 85cc hoge wielen: 1. ;Mike Kras. 125cc Jeugd 1. Rainier Klijn 3- Benjamin Wijers Venlo 22. Kevin Gielens Ven ray. Veteranen 1. Jan Schapendonk 4. André Cox Wanssum 9. Luc Boeke stijn Horst 11. Twan Hoeijmakers Horst. e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS In het B* toernooi van Nieuwegein heeft jeugdbowler Lars Lenssen zich als enige Venrayse deelnemer weten te plaatsen voor de finale In de Aspiranten A/B-klasse scoor de hij 990 pins over vijf games en plaatste zich daarmee als derde fina list. In dc finale liet hij nog eens 677 pins in vier games sneuvelen, zodat zijn totaal uitkwam op 1667 pins (185.22 gemiddeld en dat was goed voor de vijfde plaats. In dezelfde klas se bowlde Nicky Claessens 885 pins (17"7 gem.) bijeen en moest hij zich met een tiende plaats tevreden stel len. In de categorie Junioren A/B behaalde Martijn Magermans even eens de tiende plaats met een score van 921 pins (184,20 gem.), maar een finaleplaats zat er voor de debutant in deze klasse niet in. Zaterdag wordt weer Huisleague gespeeld op het gebruikelijke tijdstip (11.30 uur) en zondag gaan een twintigtal spelers naar Eindhoven om een handicaptoer- nooi te spelen. Huisleague uitslagen: Dinsdagleague le Klasse: B.T. (aniin-La Moussc2.5- 25.5 Scores-Karklingel/Magic Line 19-9 Drankenh. Winters-Trcfil Bouwstaal4- 24 Pinhunters-Sigma's/Rest.Bowl.Venray 15-13 De debutanten in deze klasse blijven het goed doen. La Mousse boekte haar tweede overwinning en staat, met een wedstrijd minder gespeeld, op de tweede plaats achter de Pin- hunters, die met moeite de baas ble ven over de Sigma's en de Scores waren eveneens voor de tweede maal succesvol. De kampioen van vorig sei zoen, Trcfil Bouwstaal, boekte zijn eerste overwinning ten koste van Winters. Fien Jenniskens bleek met een 192-game en 538-scrie de best- scorende dame. Rini v.d. Leur bracht bij de heren met 247 de hoogste game op zijn naam en René Geurts liet een 607-serie aantekenen. 2e Klasse; Strikers/Groeipunt-Club Up 27-1 The Nitwits-Close Encounters 3-25 Hit Miss-Red Arrows 19-9 Hoeijmakers-V.v.G.I./Van Rcnsch 9-19 Hit Miss boekte zijn derde opeen volgende zege en voert de ranglijst aan met de Strikers, die Club Up bijna puntloos lieten, op de tweede plaats. Ook Close Encounters doet stevig mee. hetgeen de Nitwits aan den lijve ondervonden. Marlies Thijssen bracht met een 198-game en 547-seric de hoogste damesscore in de boeken en bij de heren eisten twee spelers de eer van de hoogste game op Peter eleven en Chris van Cuijck scoorden beiden 211 en Peter was met een 577- serie de beste. Dubbelleague: Strikezone-Aquastep 14-0 Hoeijmakers-Pinhunters 1 9-5 Sharpshooters-Red Arrows 3-11 Start B.V.-Pinhunters 2 13-1 Sigma's/R.B.V.l-The Demons 8-6 Sigma's/R.B.V. 2-Blind 11-3 In deze gecombineerde scratch- en handicapleague gaat in de handicaple ague Red Arrows aan de leiding, gevolgd door Hoeijmakers. In de scratchleague is Start BV koploper met Sigma's 2 met een half puntje minder op de tweede plaats. Dc beste persoonlijke prestaties werden gele verd door Inge Lenssen bij de dames met een 205-game en 564-serie en Joos Peeters bij de heren met twee maal een 232-game en een 670-serie. Dag der Kampioenen en A.F.M.-cup in Schiedam, van de drie Venrayse deelnemers Peter Cleven, Toos Jans sen en Inge Lenssen wist alleen Inge de finale te halen in de kampioenen- strijd, waarin ze als 11e eindigde met een gemiddelde van 185. In de A.F/M.-cup bereikte ze de finale net niet en met een gemiddelde van 184 bezette zij de 13e plaats. Jeugdtoernooi: de Jeugdleden Martijn Magermans (Junioren A/B-klasse), Nicky Claessens en Lars Lenssen (Aspiranten A/B-klasse) speelden in Nieuwegein een B*-toernooi. Lars bereikte als enige de finale in zijn klasse en werd daarin 5e. Martijn en Nick) moesten zich tevreden stellen met een 10e plaats. In totaal 110 deelnemers. 37 dames en 73 heren, bonden de strijd om de prijzen aan op de banen van Restau rant Bowling Venray in Oostrum. De organisatie van het tweede 50+ toer nooi had gezorgd, dat uiteindelijk zes tien dames en evenzoveel heren met een gevulde envelop tevreden huis waarts konden keren. Daarenboven had sponsor Herman Verheijen, de plaatselijke bakker in Oostrum gezorgd voor een echte Limburgse vlaai voor de best presterende dame of heer per serie. Via de bowlingex ploitant. Jo Magermans, xverd per serie ook een groenten- en fruitpak- ket uitgereikt aan de beste dame, als de heer de vlaai had gewonnen en andersom. Het toernooi kreeg een internationaal tintje door de deelna me van drie Engelse en negen Belgi sche deelnemers. Na de acht series had bij de dames Fien Jenniskens uit Horst zich aan de kop van het klasse ment genesteld met 1030 pins, met een voorsprong van vier pins op de winnares van vorig jaar, Addy Kuipers uit Breda. Ria Latimer, Venray, had als derde een score van 984,Van de ove rige Venrayse dames stond Toos Jans sen met 958 10e, Maria Siebers met 949 12e, Dorothe Mihoglu met 939 13e en Marlies Thijssen met 937 16e Bij de heren was Jeu Caasenbrood uit Horst lijstaanvoerder met een totaal van 1106 pins, gevolgd door een ander lid van de Bowlingvereniging Venray, Henk Hoeijmakers met een totaal van 1075 en Adrie Janssen uit Deventer met 1061. Van de organiserende vereniging wisten zich ook voor de finale te plaatsen Hayjoosten (1027) en Sjaak Reijntjes (1016). De finale was in twee series gesplitst, waarbij in de eerste serie de nummers 9 t/m 16 bij de dames en heren op de baan kwa men en in de 2e serie de nummers 1 t/m 8. In de eerste finaleserie trok bij de dames Marlies stevig van leer. Zij scoorde de hoogste serie scratch van alle 16 dames en steeg in het eindklas sement van de 16c naar de vierde plaats met een totaal van 2001 (inclu sief handicap). Bij de heren scoorde Hayjoosten er lustig op los en zijn scratchscore van 1055. een gemiddelde van liefst 211. was veruit de beste van alle hercnfinalisten. Zijn opmars van plaats 9 eindigde zeer verdiend op de tweede plaats met een totaal van 21,37 pins. Ook Ton van Straten uit n BimiiMi MVISIHMI ~"vi mw Veghel liet zien uit het goede bow linghout gesneden te zijn en rukte met een totaal van 1905 op van de 12e naar de 6e plaats. Het vuurwerk brak los in de tweede serie. s Vooral bij de dames was de strijd ongemeen spannend. Dan weer nam Fien Jenniskens de leiding, vervol gens kwam Add\ Kuipers bedreigend opzetten en ook Ria Ijiimer liet zich niet onbetuigd. Fien Jenniskens zette in de laatste game alles op alles en haar 190-game bleek de tegenstand sters te machtig en met een totaal van 2040 bleef zij Addy Kuipers precies twee pins voor Ria Latimer knokte zich naar de derde plaats en bereikte een eindscore van 2004 pins, Toos Janssen handhaafde zich met een totaal van 1923 op de tiende plaats, Maria Siebers werd met 1842 13e en Dorothe Mihoglu met 1827 14e. Bij de heren was de al bekende score van Hay Jposten de grootste tegenstander en wïfinaar Jeu Caasenbrood besliste pas mei zijn laatste worp de strijd om de eerste plaats in zijn voordeel met een totaal van 2143 pins. Devente- naar Adrie Janssen wist maar net zijn derde plaats vast te houden, want met zijn totaal van 2109 bleef hij Ben Eijgenhuizen uit Spijkenisse maar 13 pins voor. Henk Hoeijmakers wist zijn in de voorronde bereikte tweedc plaats niet vast te houden en eindigde met 204"7 op de ~e plaats. Sjaak Reijn tjes consolideerde zijn 12e stek en scoorde in totaal 1985 pins. De hoog ste game scratch kwam bij de dames op naam van Martina Fens met 21-» en bij de heren was Adrie Janssen met 251 de beste.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 23