Wanssum legt SVOC01 op de pijnbank Sportnieuws -ïnf< "Ik ben bewust uit de wedstrijd geschopt" Leunen en Ysselsteyn nog puntloos Resia maatje te groot voor Holthees Meerlo verslaat EWC Jelle van Tilburg is terug bij Holthees Eerste winst TOP'27 Geijsteren verliest thuis SV Venray wint verenigingsprijs Monsterscore Swolgense Boys SV Ysselsteyn SVV veteranen zin in een Heerlijke ijscoupe SV Leunen SSS '18 PEEL EN MAAS BEZORGEN! PEEL EN MAAS Donaëraa^bHëpTëmDëraJö^^'agïnS SVOC'Ol en Wanssum deelden afgelopen zondag de punten in 5F: 1-1. Dat gebeurde niet broe derlijk want het duel op sport park De Heesakker had af en toe meer weg van een veldslag dan van een voetbalwedstrijd waarin 22 spelers strijden om de drie punten. Het venijn zat 'm in de staart. Een late gelijkmaker en in de slot minuut een afgekeurd doelpunt van de thuisploeg betekenden een zinderend slot van een keihard duel. De gemoederen liepen zondag na afloop van hei duel hoog op De ver wensingen gingen vooral richting scheidsrechter Jansen die het in de ogen van alle SVOC-ers verbruid had. En geheel ongelijk hadden de spelers en aanhang van de thuisploeg ook niet. Wanssum was met duidelijke bedoelingen naar sportpark De Hees- akker gekomen. Ten koste van alles een nederlaag vermijden. De blauw- witten gingen daarin heel ver. Zelfs te ver. Met hard en bij vlagen zelfs gemeen spel probeerden de mannen van trainer Rick Bonte het spel van de gastheren te ontregelen. Laatste man Peter Verlinden werd van die 'daden drang' het eerste slachtoffer. Na een harde charge van Wanssum-midden- velder Sjek Wilmsen moest Verlinden zich met een ernstige enkelblessure laten vervangen. De laatste man van SVOC'Ol. die zondagavond nog in het Boxmeerse ziekenhuis in het gips werd gezet, zal voorlopig enkele weken aan de kant moeten blijven. Op dat moment had de thuisploeg al aan de leiding moe ten gaan. Middenvelder Riek Voer- mans kwam twee keer in een riante positie voor de Wanssunt-doelman maar miste de koelbloedigheid van een aanvaller om zijn ploeg op voor sprong te schieten. Spits Arjan Tijssen deed het kort daarop niet veel beter. Na een actie op links zag |iij zijn inzet via de lat weer het veld inspringen Tot aan de rust wisten beide ploegen geen gevaar meer te stichten. Wanssum kwam meteen na de thee op rozen te zitten toen Hans Weijers een van de schaarse aanvallen van de gasten met een eenvoudige intikker afrondde De treffer knakte voor even het moraal van de thuisploeg. De SVOC-ers gingen steeds meer mee in het fysieke spel en vergaten te voet ballen. Wanssum treurde hier niet om. want door het lakse optreden van scheidsrechter Jansen mochten de gasten heel ver gaan. Op basis van inzet sleepte SVOC'Ol in de slotminu- SVOC-er Dirk van de Ven in een verbeten duel met Wanssum-mid- denvelder Sjek Wilmsen. ten toch nog een dikverdiend gelijk spel uil het vuur. Na een fraaie solo van Ivan Maes hoefde invaller Niels Arts vijf minuten voor tijd alleen nog maar een laatste zetje te geven om de gelijkmaker te laten aantekenen. Het leek er zelfs op dat de thuisploeg met de volle winst aan de haal zou gaan. In de laatste minuut werkte spits Arjan Tijssen uit een onoverzichtelij ke situatie de bal binnen Scheids rechter Jansen wuifde het vlagsignaal van de Wanssum-grensrechter eerst weg. keurde het doelpunt goed. maar kwam na beraad met de vlagger als nog op zijn besluit terug. In een hecti sche wedstrijd, die bij vlagen veel te hard was. bleef het zo uiteindelijk bij een puntendeling. Holthees had op eigen veld geen schijn van kans tegen Resia: 0-4. Holt hees begon de wedstrijd feller als Resia en dwong direct enkele kansjes af. Vooral na een inworp die door werd gekopt; was het Paul Postma die van dichtbij in kan tikken maar de keeper redde moeizaam. Even later maakte Rob Wilms een fraaie actie over rechts, maar zijn voorzet kon door Paul Postma net niet vol genoeg geraakt worden. Resia kreeg vervol gens meer grip op de wedstrijd en er ontspon zich een levendige wed strijd. Gevaarlijke momenten voor de doelen leverde dat niet op. Slechts enkele vrije trappen leverden direct gevaar op. De gevaarlijkste doelpo ging was van Resia maar Jos Pingen wist deze tot een corner te verwer ken. De beste kans w as voor Holthees na een steekpass op Jos van de Win kel. die van links hard uithaalde maar de bal ging een halve meter naast. Na de thee was het Resia dat fel en agres sief begon en direct enkele kansjes kreeg. Zo belandde een lob van de linksbuiten op de paal Dit was slechts uitstel van executie. Ferry Heijl zette zi|n sliding net te laat in waardoor hij de spits op de rand van de zestien meter onderuit haalde: penalty Patrick Coenen benutte dit buitenkansje en bracht de gasten op een 0-1 voorsprong. Holthees herstel de zich snel na deze tegenslag, maar verder dan een kopbal van invaller Jelle van Tilburg kwam de thuisploeg niet. Resia kreeg counterend de beste kansen. In de 69e minuut kwamen de gasten op een 0-2 voorsprong, nadat Mark Laumen de bal over doelman Jos Pingen stiftte. Rob W ilms is namens Holthees nog dicht bij een treffer maar zijn inzet werd op het laatste moment geblokt. Holhees probeerde nog wel druk te zetten maar het is Resia dat met counters gevaarlijk bleef. In de 86c minuut weten de gas ten te profiteren van een verdedi- gingsfout als twee verdedigers tege lijk in willen grijpen De rechtsbuiten pikte de bal op en zijn pass op de in buitenspel staande Ralf Mulders (dat niet door de scheidsrechter gehono reerd werd) werd op juiste waarde geschat: 0-3. Dat het in de laatste minuut door een verdedigingsfout nog 0—4 werd door Ralf Mulders door balverlies in de Hollhecsdefcnsie maakt de uitslag nog geflatteerder als hij al was. omdat Holthees met name gezien de eerste helft zeker niet de mindere was Meerlo heeft een knappe prestatie neergezet door in Wrell met 0-1 te winnen van gastheer EWC. Scheids rechter Van Bracht uit Bergen moest de touwtjes strak aanhouden in deze wedstrijd. Beide ploegen startten fel en speelden duidelijk op de aanval wanneer dit kon. In de 20e minuut moest Edwin van de Winkel zijn doel man Arjan Geven assisteren door de bal van de doellijn te halen. Zo ook moest Paul Peters met een uiterste krachtinspanning een venijnig schot blokkeren om erger te voorkomen. De eerste helft liet Meerlo te weinig vleugelspel zien. Alles ging door het midden en was gemakkelijk te verde digen door EWC Toch kreeg Meerlo zijn kansjes. Bob Cremers kon alleen op de zeer jeugdige EWC doelman afstormen Zijn schot belandde echter naast het doel. Ook een mooie omhaal van Hans Sijbcrs kreeg geen beloning De tweede helft begon Meerlo met Wout van Arensbergen voor Harm Bolte in de ploeg. Trainer Han Friesen had daarmee zijn wissels al verbruikt, daar hij in de eerste helft al Ramon Janssen en Paul Timmer mans had moeten wisselen voor Arjaan de Schipper en Hans Sijbers Meerlo speelde vaak te solistisch. Als er direct werd gespeeld, werd het ook meteen gevaarlijk. Zo ook in de 60e minuut John Steeghs werd goed aangespeeld op links. Zijn goede voorzet belandde bij Arjaan de Schip per. die er echter geen raad wist met dit buitenkansje In de ~8e minuut was het wel raak. Johan Coenders ging er op rechts van door. Hij omspeelde enkele tegenstanders en bracht Bob Cremers in scoringsposi- tie Die deed w at een spits behoort te doen. namelijk socren 0-1EWC deed er hierna nog een schepje bovenop. De sfeer in het veld werd grimmiger en scheidrechter Van Bracht moest enkele spelers van EWC met een gele kaart tot de orde roepen Ver in bles suretijd moest doelman Arjan Cleven. met een uiterste krachtsinspanning, een gekraakt schot van Dannv Spruncken over de doellat tikken. De overwinning ontging Meerlo echter niet meer. Hij wilde er een jaar helemaal tussenuit. Om te herstellen van een reeks blessures en om een teleurstellend seizoen van zich af te zetten. Maar afgelopen zondag was Jelle van Tilburg weer pre sent op sportpark De Halt. In de tweede helft van Holthees-Resia maakte hij een overwacht snelle comeback. Het begon toch weer te kriebelen bij de topschutter. Alhoewel hij vast beraden was om het een jaar lang aan de kant te blijven. Hij was gaan fitnes sen maar dat beviel hem minder goed. Hij miste het sporten in team verband. 'Al voor de winterstop had ik aangekondigd dat ik na afloop van het vorige seizoen zou stoppen. Het liep gewoon niet lekker. Niet met mezelf en ook niet met de ploeg. Ik had constant allerlei blessures. Aan mijn rug, enkels, knie, noem allemaal maar op. Omdat het gewoon niet goed draaide." Twee weken geleden werd Jelle van Tilburg (22) door bestuurslid Geert Koopmans gevraagd of hij wilde terugkeren. Holthees is een kleine club met een smalle selectie. En twaalf of dertien spelers is te weinig om een heel sei zoen goed door te komen "Toen Geert me vroeg heb ik daar goed over nagedacht. Ze hebben me trouwens wel vaker teruggevraagd. Maar eerlijk gezegd begon ik het ook steeds meer te missen. Terwijl mijn vrienden zon dag lekker een potje gingen voetbal len kon ik uitslapen". Vorige week trainde hij op dinsdag en donderdag weer mee met de groep. En zondag mocht hij tijdens de nist invallen Hel werd geen gelukkige invalbeurt want Holthees moest na de pauze vier treffers incasseren en verloor met 0-i "Ik merkte dat ik conditioneel nog tekort kwam. Maar ik moet nu ook niet te hard van stapel lopen. Over een paar weken hoop ik weer de oude te zijn "Jelle van Tilburg hoopt dit seizoen met Holthees bovenin mee te doen in de zesde klasse E. Voor het seizoen 1997/98 keerde hij terug van Volharding waar hij in de jeugd speelde. Want Holthees heeft haar jeugdafdeling bij de Vierlings- beekse club ondergebracht. "Ik ben eigenlijk niet zo n fanatieke voetbal ler. Mijn vrienden zijn er veel meer mee bezig. Zij zijn ook fanatieke sup porters van PSV en gaan vaak naar het stadion. Maar ik ga ndoit mee. Ook voetbal op tv kan me echt niet boei en. Ik drink liever een pilsje in de kroeg." Afgelopen zondag boekte TOP de eerste competitiewinst tegen nieuwkomer GFC uit Grubben- vorst: 3-1- Beide teams waren nog puntloos dus was het van groot belang om eens een keer een wedstrijd te winnen. Vanaf het beginsignaal streden beide ploegen fel en dat leidde lot enkele kleine kansen over en weer. Het middenveld van Grubbenvorst had een licht overwicht maar zij kon den verder geen potten breken In de 38e minuut was het wel raak. Bij een voorzet was de dekking bij TOP niet goed verzorgd en kon Roel Lemmen de openingstreffer aantekenen. Een bittere pil voor TOP. mede omdat niet veel eerder aanvaller Nico Ron gen met een fikse enkelblessure het veld had moeten verlaten De tweede helft was een kopie van de eerste helft, beide teams hielden elkaar in evenwicht. Dit beeld veranderde nadat GFC-speler Eric Verhofstadt in de 56e minuut van het veld verwij derd nadat hij rechts Cvril Pingen had geslagen. Dit was de ommekeer van de wedstrijd, TOP profiteerde al na twee minuten toen Peter Renkens met een striemend schot de gelijkma ker liet aantekenen. TOP rook zijn kans en rechtsbuiten Marcel Rongen wist vier minuten na de gelijkmaker de 2-1 op het scorebord te zetten. GFC ging één op één spelen en bood daarmee TOP alle ruimte om te con touren. Desondanks waren de gasten een paar keer gevaarlijk, de gelijkma ker bleef echter uit. Een uitval van TOP velde uiteindelijk definitief het vonnis over GFC. Marcel Rongen vond opnieuw het net en brak daar mee het verzet van GFC. Met de eer ste drie punten op zak reist TOP komende zondag af naar RESIA. Dit team heeft nog geen vcrliespunt en het wordt dan ook een taaie kluif voor TOP om succes te boeken. Het duel in Wellerlooi begint om 14.30 uur Uitslagen: Ysselsteyn 1-Kessel 1 0-2 Montagnards 2-Ysselsteyn 2 1-3 Ysselsteyn 3-Venray 7 2-1 ZSV 4-YsseIsteyn 4 4-2 Ysselsteyn 5-Sparta' 18 6 0-3 Programma zondag 22 september: HBSV 1-Ysselsteyn 1 14.30 Ysselsteyn 2-SVEB 2 13.00 Ilelenaveen 2-Ysselsteyn 3 13.00 v 12.00 Ysselsteyn 4-Volharding 6 10.30 SVOC'Ol 6-Ysselstevn 5 09 30 v. 8.30 Venray 11-Ysselsteyn 6 09-30 v 8.30 Jeugd Uitslagen: Ysselsteyn B2-Wittenhorst B2 NWC C2-Ysselsteyn Cl Meterik Dl-Ysselsteyn Dl Ysselsteyn D2-Montagnards D2 Ysselsteyn El-Leunen El Wittenhorsl E7-Ysselsteyn E3 Ysselsteyn Fl-Blerick F2 Ysselsteyn F2-America F2 Merselo F2-Ysselsteyn F3 11-1 12-3 2-1 4-5 4-17 3-1 9-0 3-4 Olympia 18 MF5-6-Yss. MF1-2 6-20 Ysselsteyn MF3-4-BW27 MF1-2 13-13 Programma zaterdag 21 september Stormvogels'28 Bl-Yss. BI v 11.45 Volharding B2-Ysselsteyn B2v 12.00 u Ysselsteyn C1 -Bruheze Cl a 12.00 u Ysselsteyn MF3-4-Ysselsteyn MF1-2 a 11.15 D. E en F-teams: 4 tegen 4 toernooien Veteranen Uitslag: Ysselsteyn-ZSV 1-2 Programma zaterdag 21 september: Milhezer B.-ysa. 17.00 v. 16.15 spelers 17 t/m 9 Wedstrijd 28 september: Ysselsteyn-Neerlandia Uitslag: SV Venray-ONA 6-2 Programma zaterdag 21 sept.- Leunen-SV Venray a. 17.00 Afmelden uiterlijk donderdagavond bij John v.d. Laar, tel. 511541 Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Sjek Wilmsen (Wanssum): "Het was absoluut geen opzet" De lezingen van beide routi niers lopen nogal uiteen. Peter Verlinden, libero van SVOC. beweert dat hij zondag moedwil- lig uit de wedstrijd is geschopt door Sjek Wilmsen. De Wanssum- mer ontkent dat. "Want zo ben ik niet. Ik ga niet iemand bewust eruit schoppen. De gemoederen liepen zondag soms hoog op in de derby tussen SVOC en Wanssum die onbeslist ein digde (1-1). Arbiter Janssen trok zeven keer geel waarvan vijf keer voor WanssumPeter Verlinden werd het grootste slachtoffer. Hij moest na een 'aanslag van Sjek Wilmsen na een half uur met een zware enkelblessure naar de kant "Ik kwam voor de ach terhoede uit en kreeg de hal aange speeld. Toen trapte die Wanssum-spc- ler ongemanierd an achteren legen mijn standbeen. Mijn voet bleef staan maar het scheenbeen schoot naar voren Ik hoorde het kraken. Het was einde verhaal." Zondagavond werd Vertinden in het ziekenhuis van Box meer in het gips gezet "Er is een stuk bot afgebroken en de beide enkelge wrichten zijn ontzet. Normaal moe ten die dicht bij elkaar staan maar door die klap zijn ze uit elkaar gegaan. Met rusten moet het weer goed komen." Volgende week dins dag moet de SVOC er terug naar het ziekenhuis. Dan zal hij meer te horen krijgen over de ernst van de blessure. Peter \erlinden is inmiddels 38 jaar "Ik zit nu thuis en heb veel tijd om na te denken. Maar ik vraag nic nu wel af of het nog wel zin heeft om door te gaan. Op zo n manier hoeft het voor mij niet meer Oké. je wilt allebei winnen maar er zijn grenzen en die zijn door Wanssum overschre den Het is dat ik altijd met een enkel- brace speel want anders was het gewricht finaal afgebroken.' Vanuit het SVOC-kamp weerklonk er na afloop veel kritiek op het ver meende harde spel van Wanssum. Vooral Sjek Wilmsen werd als boos doener aangewezen Hij zou constant geprovoceerd hebben en allerlei din gen geroepen hebben die niet door de beugel konden "De sfeer was opgefokt", zegt Peter Verlinden Die overtreding op mij paste daar goed in. Want Wilmsen voegde toen de daad bij het woord. Hei gebeurde bewust maar hij zei dat er niets bij was. Ik heb maar niet gereageerd want daar had ik mijn hoofd toen niet naar staan." Sjek Wilmsen (32) erkent dat zijn ploeg er zondag fel inging. "En dat moest ook wel. Want qua voetbal moeten we het anders afleggen tegen SVOC. We moeten het van het harde re werkvoetbal hebben. Zo spelen we bijvoorbeeld ook tegen Oostrum En ik vind dat dat ons niet te verwijten valt." De Wanssumse routinier meent dat hem geen blaam treft na die over treding. "Want ik raakte hem achter op het kuitbeen Hel ging niet eens zo hard. Maar zijn voet bleef staan en daardoor ontstond die blessure. Maar er was absoluut geen opzet bij. En het w as trouwens zondag hard van beide kanten. Want de SVOC-spelers kwa- mer er soms ook met een gestrekt been in. onze ijskaart is uitgebreic^^ naar 24 verschillende ijscoupes elke dag geopend tot 20:00 uur Uitslagen: Leunen Al-Oostrum Al Leunen BI-Meterik BI N W C. B3-Leunen B2 H.R.C. Cl-Leunen Cl Ba vos C3-Leuncn C2 S.S.S. Dl-Leunen Dl Leunen D2-S V.E.B. D2 Ysselsteyn El-Leunen El Leunen E3-Meerlo E2 Y'cnl. Bovs E9-Lcunen E t Leunen F2-T O.P F2 Oostrum F2-Lcunen F3 Leunen F4-Wanssum F2 Mclderslo F2-Leunen F5 Leunen FóOostrum F3 Leunen 1-M.V.C. 1 0-4 Leunen 2-Venray 4 S V.O.C. 2-Leunen 3 Leunen 4-Meterik 3 Steil 4-Leuncn 5 VVV 03 6-Leunen 6 Leunen "-Gricndtsveen 3 S.S-S.-Veterancn Programma zaterdag 21 R.K.S.V O. Al-Leunen Al G.F.C Bl-Leunen BI Leunen B2-Licssel B2 Leunen Cl-Melderslo Cl Leunen C2-Someren C5 Veteranen-Venray Oefenwedstrijden Leunen Dl-Leunen D2 Leunen E3-Venray E9 Rest van D t/m F vrij Programma zondag 22 septcml* F.C.V. 1-Leunen 1 M S.S.S. 2-Leunen 2 lj Leunen 3-Meterik 2 1) Volharding 5-I.cuncn 4 10 Leunen 5-Resia 3 ij Leunen 6-G.F.C. -4 lj Sparta 6-Lcunen 7 10 *p»wi stn No Bil bc ok cl «P ic Programma zondag. 22 septcml* gdt SSS'18 1-Erp 1 SSS'18 2-Leunen 2 SSS'18 3-SVLB 3 ZSV 3-SSS18 4 Gricndtsveen 3-SSS18 5 Someren ds 1-SSS'18 d.s 1 I4 30i fa 12 ooi lO.OOi 11.45a 1 I (Kii cn 12.301 BZ Noud Janssen: "We moeten niet in paniek raken" Voor zowel Leunen als Yssel steyn is het de wereld op z'n kop. Vorig seizoen speelden de clubs nog een prominente rol in de vierde klasse F. Leunen kwam heel ver in de nacompetitie en Ysselsteyn streed in de eerste competitiehelft bovenin mee. Na twee duels sluiten beide ploegen nu de ranglijst. Leunen-trainer Noud Janssen zag voor de competitie de bui al hangen. Hij voorspelde een heel moeilijk jaar Hel wegvallen van twee routiniers, een mislukte voorbereiding en een reeks blessures stemden Janssen som ber. Na het 4-3 verlies in de competi tiestart tegen RKDSO gingen de oran je-witten zondag kansloos met 0-4 onderuit tegen MVC. "De inzet was tegen MVC niet goed. Dat kan dus niet. En dat weten de jongens zelf ook", zegt de Leunen-trainer die Bas Litjens en Ron van Osch voor een lan gere periode moet missen. Komende- zondag wacht het uitduel tegen FCV in Venlo. Rob Willems zit clan de laat ste wedstrijd van zijn schorsing uit. Arno Kuenen cn Dennis Gommans zijn inmiddels terug van vakantie en weer inzetbaar. De gestopte aanvoer der André Swinkels speelde tegen RKDSO nog mee. "Want ik wilde per se met een goed resultaat starten", zegt Noud Janssen "Maar in principe speelt hij in het tweede elftal. Dat moet ik respecteren. Alleen als de nood echt hoog is, doe ik nog een beroep op hem." De cruciale posities van libero en doelman worden nu ingevuld door de jonge Venraynaren Frank Brands en Vincent Buwalda. "Het zijn goede spelers. Maar ze moe ten een grote brok routine vervangen. Dat valt niet mee. Want Chris en André trokken de kar. Zij waren het boegbeeld van de club Bovendien is Frank Brands een middenvelder en geen laatste man." Ondanks de slechte start gaat trai ner Janssen het roer niet omgooien. "We moeten niet in paniek raken. Het is nu een gewenningsproces Ik ga er vanuit dut het straks beter gaat. Want we hebben teveel spelers moeten missen. En dat is in een club als Leu nen niet op te vangen. Tegen FCV reken ik alvast op een puntje Ysselsteyn gaat in Hout-Blcrick bij HBSV op jacht naar zijn eerste pun ten. Venray reist in de tweede klasse H af naar Oss voor de onmoeting met titelkandidaat Oss'20. De veel scoren de Brabanders kenden dezelfde start als Venray: eenmaal winst en eenmaal verlies. Bij Venray zijn waarschijnlijk Willem Peeters en Niels Hermsen na blessures weer inzetbaar. Meerlo tegen Oostrum is dé derby in de vijf de klasse F. Het is ruim vijftien jaar geleden dat beide clubs elkaar voor het laatst in competitieverband trof fen. Dat was in de eerste klasse van de afdeling Limburg, hetzelfde niveau als de huidige vijfde klasse waarin de clubs nu uitkomen. Meerlo werd in het seizoen 1986/8" kampioen en Oostrum eindigde als laatste en degra deerde. Oostrum bewaart slechte her inneringen aan beide ontmoetingen want het verloor twee keer kansloos. Op 9 november 1986 leed Oostrum een 0-9 thuisnederlaag. Met onder meer drie treffers van Reinold Wiede- meijer. De return werd gespeeld op 3 mei 1987 en toen wist Oostrum de schade te beperken tot 5-1Alhoewel Out Meerlo binnen achttien minuten met 3-0 leidde door Peter van OU tu Jan Jenniskens en Reinold Wic-da ijer. Een weck later greep Meerlo titel in Blitterswijek. SVOC'Ol,j startte met twee gelijke spelen, j) op bezoek bij het sterke Storm™ in Siebengewald. Wanssum ontvi 'cf Excellent uit Oploo Nadat BW Sfci afgelopen zondag vrij was hervat Blitterswijckse club de competitie de zesde klasse L thuis tegen Amen Holthees zal proberen zich nieuwkomer AC, VVV te hersffl r van de 0-4 nederlaag in de vroegei per tegen Resia. AC VVV speelth thuisduels op het terrein van FC9 in Tegelen. Swolgcnsc Boys hem goede herinneringen aan de weekt tegen de Turkse voetbalclub. Want "C( Swolgenaren wonnen zondag t eens gefiatteerd met 9-1 van ACV! De verjongde ploeg van trainer] Loock gaat dit weekeinde op böL bij Kronenberg. Merselo leed nipte 3-2 nederlaag bij koploper W De mannen van Geert Koenen spe opnieuw een lastig uitduel: nu bij Lot turn. In de eerste thuiswedstrijd van deze competitie kon SV Geijsteren de prima seizoenstart geen passend v er volg geven. Volharding 5 was met 1-3 te sterk. Het was Volharding dat van meet af aan. zonder zelf sterk te spelen, het beste van het spel had Geijsteren was niet in staat om het spel te maken en zo ontstond een rommelige wedstrijd, hierbij moet opgemerkt worden dat het slechte veld er zeker toe bij droeg dat het moeilijk was om de bai in de ploeg te houden. Na 20 minuten spe len liet de verdediging van Geijsteren zich in een onoverzichtelijke situatie voor het doel eenvoudig verrassen en kon Volharding de openingstreffer scoren Geijsteren wist zich goed te herstellen van deze tegenslag en kreeg meer grip op de wedstrijd. Het laatste kwartier van de eerste helft was de thuisploeg diverse malen dicht bij de gelijkmaker en leek de wedstijd weer helemaal open. Tijdens de rust werd de niet geheel fitte Ger Poels vervangen door Peter Janssen. De tweede helft startte Geijsteren aanvallend waardoor er ruimte voor counters van Volharding ontstond. Al in de 52e minuut leidde dit tot de tweede treffer voor de gasten. Het siert Geijsteren dat het door een curi euze boogbal van aanvoerder Ralf Boom nog op 1-2 kwam en zo de spanning terug in de wedstrijd wist te brengen Door vol op de aanval te gaan spelen kreeg de thuisploeg nog enkele riante mogelijkheden maar het lukte niet om de op dat moment ver diende gelijkmaker te scoren Kort voor tijd wist het slim spelende Vol harding uit een mooie aanval 1-3 te scoren Hiermee was de wedstrijd beslist en moet Geijsteren het doen met de hoop op een beter resultaat in de komende uitwedstrijd tegen Oos trum 5 Afgelopen zondag hebben drie jeugdteams van SV Venray op de Herdgang, het trainingscomplex van PSV, deelgenomen aan het PSV Mas ters toernooi. Dit toernooi wordt al een aantal jaren lang georganiseerd en komt voor uit het Masterplan van de KNVB. dat destijds door bonds coach Louis van Gaal is gepresen teerd. Doel van dit plan is om de jeugd om een klein veld met kleine goals tegen elkaar te laten spelen om zo de techniek en snelheid verder te bevorderen. Een groot aantal ama teurverenigingen (16) uit de regio van een betaald voetbal-organisatie, in dit geval PSV, worden dan met selecties van de F, E (eerstejaars) cn E (tweede- jaars)-jeugd uitgenodigd om deel te nemen aan een 4 - 4 competitie. Van de drie deelnemende teams uit Ven ray was de selectie bestaande uit eer stejaars E-pupillen in hun poule win naar: helaas werd in de finale tegen de andere poulewinnaar nipt met 3-2 verloren. Maar omdat ook de twee andere teams uit Venray goed hadden gepresteerd, mocht de delegatie uit Venray wel de verenigingsprijs mee terug nemen: en die prijs was een echte kleurentelevisie, natuurlijk uit Eindhoven. In de zesde klasse E heeft Ssvolgen- Bart Rütten (2 maal) en Bas Hcija se Boys flink uitgehaald tegen AC VW In Swolgen werd het maar liefst 9-1en daar konden de gasten nog blij mee zijn. Met iets meer vernuft en koelbloe digheid had het dozijn makkelijk gehaald kunnen worden. Mei nog steeds zes geblesseerde spelers begon Swolgense Boys fel en oplettend aan de wedstrijd. De duels werden fel aangegaan en de afvallende ballen waren vaak een prooi voor Swolgen. AI snel werd duidelijk dat het verschil tussen beide teams erg groot was. Het wachten was dan ook op de eerste goal voor Swolgen. Dit gebeurde in de 12c minuut na een van richting veranderde vrije trap van Harald Beurskens Vrij snel hierna was het Bart Riitten die er 2-0 van maakte. Swolgense Boys combineerde er lustig op los en maakte dankbaar gebruik van de enor me ruimte die het kreeg van AC WA'. Enkele goede kansen en aanvallen werden niet afgerond maar in de 2Te minuut was het Kevin Tissen die er 3- 0 van maakte. Hierna verslapte de Boys en kon AC VW iets terugdoen via Tastan, 3- 1 Het leek of dit- het begin was van een offensief voor de gasten Ze kre gen zelfs nog kansen op de 3-2 maar doelman Marcel Custers w as een sta in de weg. Vlak voor rust was het opnieuw Kevin Tissen die een mooie solo met een doelpunt afsloot en de 4-1 rust stand aantekende. Na rust een zeer zwak AC VW dat duidelijk geen zin meer had. Swolgense Boys kreeg kans op kans, maar het duurde tot de 55e minuut voordat Bas Hcijnen zijn eer ste goaltje van de dag meepikte, 5-1. Hierna ging het even erg snel. In de 58e, 59e, en 61e minuut waren het die de stand op 8-1 brachten, enige wat Swolgense Boys dezel dag te verwijten was dat het nid doorging cn de teugels wat liet' op ren pi De scherpte was weg en cnl goede mogelijkheden werden l goed uitgespeeld. Uiteindelijk* het Kevin Tissen die met zijn dl van de dag de eindstand in de 87t 9-1 bracht. De 85 tocschoOT zagen een sportieve wedstrijd cfl| gen met een goed gevoel naar hui naar de kantine. Swolgense Bovs' deze middag duidelijk een maatje groot voor AC VVV. De volgfl wedstrijd voor Swolgense Boysê uitwedstrijd op zondag 22 septetd tegen Kronenberg, aanvang 14.3H Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op md Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray

Peel en Maas | 2002 | | pagina 18